I I 11 ytr f Informatierubriek gemeente Heiloo HEILOO Wervelende modeshow bij Mascotte Mode O Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Vanaf 1 april 1993 treintaxi in Heiloo Verleende collectevergunningen Bomen planten, hoe en waarom? PAGINA 6 UITKIJKPOST 24 MAART 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. Op 1 april 1993 om 11.00 uur zal wethouder mevrouw J. M. Wuijster- Schuddeboom de nieuwe Treintaxi standplaats bij het NS-station Heiloo openen. De treintaxi rijdt vanuit Heiloo ook in Egmond a/d Hoef, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen. In Heiloo gaat Taxibedrijf Zwart de diensten verzorgen. Hoe werkt de treintaxi nu precies? De spelregels zijn met ingang Van 1 april 1993 nog klantvriendelijker: 1. Indien u op het station in de Treintaxi stapt, dan dient u in het bezit te zijn van een geldig vervoerbewijs voor de trein en een Treintaxi- biljet, dat u- bij vertrek of aankomst bij elk NS-station kunt kopen. Kosten f 5,-. per persoon. Houd uw treinkaartje dus bij de hand! 2. De Treintaxi vertrekt altijd van de speciale (herkenbare) Treintaxi standplaats aan de westkant van station Heiloo. 3. U dient er met uw reistijdplanning altijd vanuit te gaan dat een Treintaxi-rit 5 tot maximaal 15 minuten langer kan duren dan een normale taxi-rit, doordat met u nog andere reizigers vervoerd kunnen worden. 4. Een Treintaxi kan op het huisadres nu een half uur tevoren besteld worden; voorheen moest dit een uur van tevoren gebeuren. 5. De Treintaxi rijdt van of naar het NS- station en alleen binnen het geldigheidsgebied (Heiloo en de Egmonden). Het is niet mogelijk, ook niet tegen bijbetaling, met de Treintaxi een andere rit te maken. Alle uitbreidingen en serviceverbeteringen per 1 april 1993 zijn opgenomen in de nieuwé Treintaxi-folder, die verkrijgbaar is op het NS-station. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: - Nationaal Reumafonds: 21 tot en met 27 maart 1993. - SIMAVI: 28 maart tot en met 3 april 1993. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Elk jaar wordt er een Nationale Boomplantdag georganiseerd. Dit jaar wordt op donderdag 25 maart 1993 een project gerealiseerd in Ypestein bij de scholen De Meander en de Paulusschool. Hier doet zich de mogelijkheid voor om het plantmateriaal in samenwerking met de beide scholen te planten. De scholen hebben een verzoek gericht aan de gemeente of het beplanten van de omgeving van de scholen gecombineerd zou kunnen worden met de nationale boomplantdag. Gelukkig bleek één en ander te passen: er waren genoeg te planten bomen voor het aantal kinderen; het beplantingsplan kon op tijd klaar zijn; het plantmateriaal kon op tijd aanwezig zijn en de begeleiding van het planten zelf kon geregeld worden. Zo is in overleg met de scholen donderdag 15 maart gekozen om de omgeving van de scholen aan te planten. Om het planten van de bomen op één dag te kunnen laten plaatsvinden, zijn de boomgaten al gegraven en zullen de boompalen al geplaatst zijn. De groenverzorgers van de afdeling Groen en Landschap zullen de kinderen deze dag begeleiden. Aan de kinderen zal worden uitgelegd hoe het van een weiland tot een gehele inrichting is gekomen: Er wordt eerst een ontwerp gemaakt, waarbij de plaats van de woningen, de wegen en het groen bepaald wordt. De woningen worden gebouwd, de wegen aangelegd en dan blijven ruimtes over voor het groen. Deze ruimtes voor het groen worden i.igevgld door de ontwerpster. Wat wordt de boomsoort? Welke heestersoorten worden daar geplant? De beplanting en de bomen worden besteld bij een kweker en de kweker brengt het plantmateriaal naar de gemeente-kwekerij. Daar worden de bomen en heesters bewaard, opgekuild, totdat geplant kan worden. Voordat geplant kan worden, moeten nog allerlei werkzaamheden worden uitgevoerd: uitzetten van de plek waar de boom moet komen, boomgaten graven, bepalen of er bomengrond aangebracht moet worden, plaatsen van boompalen, aanbrengen van een slang om water te kunnen geven, en dan kan de boom geplaatst worden. Voor de kinderen van De Meander en de Paulusschool wordt het donderdag dus een interessante dag. Bond van Plattelandsvrouwen Chill-battle bij de Teenage Dance Club Paddenwerkgroep Heiloo Raad Egmond Kvg St. Monica Trias-veldlopen Finale Big Buk Buk Band Battle Leerlingen exposeren Bridgeclub Sans Atout HEILOO - Tijdens de bijeenkomst van 17 maart werden eerst diverse huishou delijke zaken besproken. Daarna gaf de voorzitter het woord aan de heer Van Bohemen. Hij neemt ons mee voor een tocht langs het Amsterdam-Rijnkanaal, de in 1952 geopende waterweg tussen Amsterdam en Wijk bij Duurstede/ Tiel, en de Vecht die langs haar oevers nog vele buitenplaatsen en zomerver blijven heeft van rijke Amsterdamse kooplieden uit de Gouden Eeuw. We zien het mooie Huis ten Bosch, in griek- se stijl en het buitenverblijf Goudsteijn. De tuinen die we op de dia's te zien krij gen zijn allemaal prachtig. Vervolgens Breukelen met het Kasteel Nijenrode en Guntherstein. En zo na nog meerdere plaatsen gezien te hebben bereikten we het eind van onze tocht. De voorzitter bedankte de heer Van Bohemen, speci aal ook voor de manier waarop deze vertelde en tussendoor nog aanvulde met gedichten. HEILOO - Op 9 april wordt er een chill- battle door de Teenage Dance Club ge organiseerd. Als je je hier voor wilt in schrijven, kan je nog een inschrijffor mulier in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg halen. Er zijn aardige prijzen te winnen voor de eerste, tweede en derde. Uiteraard zijn wij voorzien van een uiterst deskundige jury en wordt er noge een veelbelovende show gegeven. Heb je nog vragen of wil je je inschrijven, kom dan naar de T.D.C. van vrijdag 26 maart. Entree in clusief garderobe 3,00. Wij bieden je de mogelijkheid aan om op deze Teena ge Dance Club eventueel nog te oefe nen, voor de Chill-battle, neem uds al je cd's of cassette-bandjes mee. HEILOO - Als gevolg van de geplande snelheidsremmende maatregelen op de Kennemerstraatweg, vreest de Padden- werkgroep Heiloo een toename van het sluipverkeer door het Heilooër Bos. De paddènwerkgroep heeft hierover al een brief geschreven aan het college van B en W van Heiloo. Sluipverkeer kan al in Alkmaar kiezen voor de Westerweg, maar het Blockho- vepark in Heiloo is ook een alternatief, om een groot stuk van de Kennemer straatweg te ontlopen. De natuurwaar den van het Heilooër Bos zullen door een dergelijke ontwikkeling sterk onder druk komen te staan. Met de veiligheid van plant en dier moet in het bosgebied zorgvuldig worden omgegaan. Dit kan alleen bevorderd worden als het fietsverkeer de voorrang krijgt in plaats van het snelverkeer. In het verkeersplan van Heiloo komt de Westerweg (door Heilooër Bos) in aanmerking voor hoofdroute fietsverkeer. Voor de veilig heid van dier, plant en mens is het de hoogste tijd dat in het Heilooër Bos doeltreffende maatregelen tegen sluip verkeer worden getroffen, aldus de Paddenwerkgroep Heiloo. EGMOND - Maandag 29 maart vergaderen de leden van de Egmonds gemeenteraad vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Zwartendijk te Egmond aan Zee. Aan de orde komt ondermeer een motie inzake de uitbreiding van het personeel bij de politie. Meer informatie hierover en over de andere agendapunten is verkrijgbaar tijdens kantooruren in het gemeentehuis. HEILOO - Ongeveer 50 leden waren woensdag 17 maart aanwezig in 't Tref punt, waar onder leiding van Teddy v.d. Vlekkert en Ans de Man de tech niek van het zandschilderen werd geoe fend. De creativiteit van de aanwezigen werd op de proef gesteld. De techniek van het zandschilderen eist wel enige handvaardigheid, maar het is dan ook verrassend om re, zien wat er gecreëerd wordt. Het is heel bijzonder je eigen wenskaarten te vervaardigen. Het was een leerzame en gezellige avond. De jaarlijkse uitgaansdag vindt plaats op woensdag 12 mei. U kunt zich tot 1 mei opgeven bij mevrouw R. Schaap, Kennemerstraatweg 412. De kosten be dragen 60,00, welke bij opgave die nen te worden voldaan. HEILOO - Zondag 28 maart zullen de Trias-clubkampioenschappen veldloop worden gehouden. Van pupillen (vanaf 6 jaar) tot en met veteranen zal er wor den gestreden wie er dit jaar met de eer mag gaan strijken. Het parcours, af hankelijk van de leeftijdscategorie va riërend van 1 tot 9 km, wordt uitgezet in het recreatiepark Het Baafje. De start en finish zijn nabij de sleeheuvel bij het Maalwater. De aanvang is 11.00 uur. De veldloopkampioenschappen beteke nen ook weer het einde van het winter seizoen. Vanaf april zullen alle aktivi- teiten weer plaatsvinden op de fraaie kunststofbaan aan het Maalwater. Dit is dus ook een goed moment om eens te komen kennismaken met de moeder van alle sporten, de atletiek. A.V. Trias biedt voor elk wat wils. Wedstrijdsport, recreatie-atletiek, trimmen, alles is mo gelijk. Belangstellenden zijn van harte welkom. Bel voor informatie naar B. C. Brouwer, tel. 332647. Coopertest Atletiekvereniging Trias Heiloo organi seert vrijdag 26 maart weer een cooper test. Regelmatig heeft AV Trias cooper- testen op haar programma staan voor een ieder die wil weten hoe het met haar of zijn conditie gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minuten. Aan de hand van het aantal afgelegde meters in deze 12 minuten wordt bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt gehouden op de kunst stofatletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. De start is om 19.30 uur, in schrijven vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig en het inschrijfgeld bedraagd 2,50. Voor inlichtingen: Nick van Baar, tel. 072-126254. Indoorwedstrijden Tijdens indoorwedstrijden afgelopen zondag in Den Haag, hebben enkele C- junioren van Trias prima prestaties ge leverd. Bij de meisjes was Marga Mar garet uitstekend op dreef bij het kogelstoten. Haar afstand van 11.96 m was verder dan haar eigen clubrecord en betekende een tweede plaats in de rang schikking. Ze haalde ook nog een goede 4.68 m bij het verspringen en kwam in de finale van de 60 meter horden. Ellen Olbers werd op de 60 meter tweede in een snelle tijd van 8.28 sec. en overbrug de bij het verspringen precies dezelfde afstand als haar clubgenote: 4.68 m. Eveline Bregman plaatste zich eveneens voor de finale 60 meter. Floris Jansen viel bij de jongens op met 1.60 m bij het hoogspringen en 8.15 sec. op de 60 meter. Barry Pijnacker sprong 1.50m hoog en Robert Mantel stootte de kogel 9.46 m ver. Driemaal werd de voorjaars- en zomercollectie geshowd bij Mascotte Mo de in het Stationscentrum van Heiloo. HEILOO - Bij Mascotte mode in het Stationscentrum is woensdagavond 17 maart de voorjaars- en zomer collectie gepresenteerd. De bekende merken, zo als we gewend zijn bij Mascotte: Bernd Berger, Rosner, Comma, Blacky Dress, Joseph Janard, werden met veel flair door een vijftal mannequins geshowd. De trend van natuurtinten zet zich ook deze zomer voort, veelal in combinatie met de safari-look. Heel mooi zijn specerij- en tabakskleuren, meestal ver werkt in linnen materialen. Hebben bla zers jarenlang het modebeeld bepaald, nu maakt het gilet toch zeker haar op mars. Gedragen op een (lange) rok of bermuda, maakt het gilet een zeer gekle de indruk. De roklengte varieert van ko ket tot extravagant lang met split. Bij Mascotte mode kan men ook terecht voor een grote variëteit aan jurkjes, veelal zonder mouwen, met het accent op de taille. Kortom voor elk wat wils. Na de show werd, onder het genot van een drankje en een hapje, de nieuwe col lecte door de aanwezigen nog eens na der aan een blik onderworpen. Als verrassing werd uit de toegangskaarten een nummer getrokken, de winnares kreeg uit handen van Eugène van Scha- gen een cadeaubon uitgereikt, uiteraard te besteden bij Mascotte. Al met al een zeer geslaagde avond en een collectie waar men U tegen zegt! Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze^n de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: tel. 072- 117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Koffiecontact Ontmoetingscentrum, Maas Geestera- nusweg. Elke zondag van 14.00-16.00 uur en elke dinsdag 10.00-11.30 uur. Biedt sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. Informatie: tel. 331668, 331536 of 332364. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 26 maart: verkoop van afge schreven materialen in de hal van de bi bliotheek; 15.00-17.30 uur verkoop jeugdboeken a 1,50; 18.00-20.30 uur verkoop boeken voor volwassenen a 3,00 en cd's a 5,00. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 28 maart: Expositie 'De na tionale smaak; Nederlandse schilder kunst in de 19de eeuw, deel 1' in het Stedelijk museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00- 17.00 uur. Foppentheater Dibbes In de maand maart zijn er poppen- voorstellingen op 24 en 31 maart, aan vang 14.30 uur. Zaterdag 27 maart: jeugdfilm 'Het gouden zwaard', aan vang 19.00 uur (vanaf 8 jaar). Poppen theater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot, tel. 02513-13447. Entree bij alle activiteiten 5,00. Sporthal Het Vennewater Donderdag 25 maart: Sportinstuif 50-plussers 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 26 maart: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 27 maart: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing 15.45-20.00 Zondag 28 maart: DSTJ volleybal 9.00-15.00 Maandag 29 maart: Effect volleybal 18.00-23.00 Dinsdag 30 maart: NeVoBo volleybal 18.30-23.30 Woensdag 31 maart: Zaalvoetbal gemeente 16.30-17.30 KNVB.zaalvoetbal 19.00-23.15 Postzegelruilbeurs Zondag 28 maart: regionale ruilbeurs van de NVPV afdeling Alkmaar in Brainbox, Kanaalkade 26 te Alkmaar van 10.00-16.00 uur. Entree 1,00, jeugd 0,50. Gratis waarde bepalen van uw collectie v.a. 12.00 uur. Inlich tingen: 072-115185. Lezing Homeopathie Vereniging Woensdag 24 maart: lezing over spier en gewrichtsklachten door A.J. Fabriek bij de Kon. Ver. Homeopathie Neder land, afd. Alkmaar in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Entree leden gratis, niet- leden 2,50. Galerie Sol y Sombra Tot en met 11 april: expositie van acryl- schilderijen van Jaap Rasch in Galerie Sol y Sombra, Verdronkenoord 94 te Alkmaar; openingstijden zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 25 maart: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor fami lie en vrienden in Polen bij de fam. Vel thuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00 -20.00 uur. Inlichtingen (o.a. over de kosten) via tel. 331802. Meervogels handbal Vrijdag 26 maart: klaverjasdrive in de handbalkantine, Boschweg, aanvang 20.30 uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Zaterdag 27 maart: jeugdwedstrijden aan de Boschweg van 10.00-12.00 uur. Zondag 28 maart: jeugd- en senioren wedstrijden aan de Boschweg van 10.00-16.00 uur. TV Heiloo Zaterdag 27 maart: openingstoernooi voor jeugdleden. Maandag 29 maart: le racketavond. Dinsdag 30 maart: le racketochtend. Zondag 4 april: openingstoernooi voor huidige en nieuwe leden. Hongaars concert Zaterdag 10 april: workshop en concert door de Hongaarse zanger Andras Be- recz in De Muselaer, Heiligland 7, Alk maar. Opgave en/of inlichtingen: 072- 151736. Volksdansen in Limmen Iedere woensdag in De Wollewei: 9.30- 11.00 uur voor ouderen en 19.30-20.30 voor iedereen vanaf 30 jaar. Inlichtin gen: Meintje Guyt, tel. 2930. Galerie Nu Tot en met 18 april exposeren Coen Hennipman (schilderijen en gouaches) en Corry van der Stoel (keramische beelden) in Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48 te Castricum. Ope ningstijden: donderdag tot en met zon dag 13.00-17.00 uur. Expositie in De Hoep Tot en met 23 mei is in bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg te Castri cum de expositie 'Castricum en zijn bewoning: tussen toen, thans en toe komst' te zien. Openingstijden tot 1 april: iedere zondag en in de voorjaars vakantie dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur; na 1 april: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 25 april kan men in Galerie Dijk 1 gouaches van Kees Wagemaker bekijken; adres: Dijk 1 te Alkmaar; openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Galerie Artique In de maand maart exposeert Nella van Os-Algra aquarellen, olieverfschilderij en en bronsen beelden in Galerie Arti que, Karei de Grootelaan 4 te Bergen. Openingstijden: maandag en dinsdag HEILOO - De twee voorrondes van de Big Buk Buk Band Battle zitten erop. Rest nu nog de finale van deze contest in het Heilooër jongerencentrum. De jury heeft uit de in totaal veertien bands haar keuze gemaakt voor de line-up van zaterdagavond, 27 maart. De vijf finalisten zijn: Reapibasa, Mind your Head, Foolville en Scarecrow Jim. De volgorde van optreden zal op het begin van de avond per loting bepaald worden. De eerste band begint om 21.30 uur te spelen. De entree bedraagt 5,00. Deze finale zal antwoord geven op de vraag welke band er vanuit Buk Buk door mag naar de finale van Noord Hollands Glorie. De nieuwe jury bestaat uit vier man, één afgezant van de organisatie van Noordhollands Glorie en drie man uit de buurt die hun muzikale sporen al ruimschoots verdiend hebben. Aan hun de taak om te bepalen wie er de uiteindelijke winnaar wordt. Dat dit overigens geen gemakkelijke taak is, zal zaterdag wel blijken. De bands zullen het onderste uit de kan spelen. Hier volgt een kleine indicatie zodat je alvast warm kunt lopen voor deze avond. Foolville uit Purmerend staat garant voor lekker swingende muziek waarin een verrassend geluid van de mondharmonica voor de finishing touch zorgt. Het Alkmaarse Reapibasa bezit een enorme uitstraling. Haar muziek "is heftig en neigt naar de pretpunk. Evisceration bestaat uit zes man. Samen bezorgen zij een zeer plaatselijke aardverschuiving met hun melodieuze thrashmetal. De viermansformatie Scarecrow Jim uit Schagen houdt het op funk, blues en rock. Vernieuwende gitaarpop uit Egmond wordt vertolkt door Mind your Head. ALKMAR - Bijna honderd tekeningen, gouaches en aquarellen, gemaakt door leerlingen van de IVBO- en VBO- school Alcmere en Levensmiddelentech nologie zijn komend weekend te bewon deren in het schoolgebouw aan de Van der Lijnstraat 9 te Alkmaar. Op zater dag 27 en zondag 28 maart, telkens van 14.00 tot 16.00 uur kan men de exposi tie gratis bezoeken. De expositie in de grote aula, die als titel draagt "Een kwestie van kijken" zal zeker veel be langstellenden trekken. Voor alle infor matie kan men bellen:, tel. 072-114201. HEILOO - Uitslagen maandag 22 maart: A-lijn: Ds. Bakker-de Waal 63.3%, 2. Groet-Zijp 57.9%; B-lijn: fam. Mak 63.3%, 2. fam. Kuyt 59.6%; C-lijn: 1 Mw. Hellemans-Kemper 57.1%, 2. fam. Schreiber 53.3%; D- lijn: 1 fam. v.d. Velden 60.4%, 2. ds. v. Toornburg-de Vries 59.6%; E-lijn: 1. mw. de Jager-Bonnewit 69.7%, 2. Bennink-Roozen 53.8%; F-lijn:. 1 fam. v. Dijk 52.%, 2. ds. Hardeveld-Post 58.9%. 13.30-18.00 uur, woensdag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. Expositie in Open Huis In de maand maart kan men in de foyer van het Open Huis aquarellen van Jen ny Bikker-Breugem bekijken tijdens de openingsuren. V ereniging van Huisvrouwen Heiloo Dinsdag 30 maart: dagexcursie naar Hoorn, verzamelen om 10.00 uur voor het station aldaar (reis op eigen gelegen heid). Er is een stadswandeling, brood maaltijd en rondleiding in het Westfries Museum. Kosten exclusief reiskosten 30,00. Gplerie De Kapberg "%>t en met 2 mei exposeren Aris Ros kam ('bijna-vliegtuigen en andere din gen) en Heidi Daamen (tekeningen) in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Eg mond aan den Hoef. Openingstijden za terdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Tennisclub Hogedijk Zaterdag 27 maart: openingsdag tennis- seizoen; 15.00 uur ontvangst nieuwe jeugdleden; 15.30 uur ontvangst nieuwe seniorleden; 16.00 uur opening seizoen door burgemeester Brommet. Zondag 28 maart: ruilbeurs en ope ningstoernooi jeugd vanaf 12.00 uur. Maandag 29 maart: le racketavond. Cantina Architectura Zondag 28 maart: poëzie en muziek in de Cantina Architectura, Geestersingel 11 te Alkmaar tussen 14.00 en 16.00 uur. Inlichtingen: tel. 113265. Boeken- en platenmarkt Zaterdag 10 april: boeken- en platen- markt in De Sociëteit, Luttik Oudorp 78 te Alkmaar tussen 10.ÖÖ-15.00 uur. Gratis toegang. Opbrengst ten bate van de Stichting Alkmaarse Bejaarden. Voor het beschikbaar stellen van boe ken en/of platen: tel. 114715. Concert Time Square Time Square organiseert haar jaarlijkse concerten op 23, 24 en 28 april in de Hervormde Kerk te Alkmaar, aanvang telkens om 20.00 uur. Kaarten kunnen gereserveerd worden via tel. 02513- 13100 (19.00-21.00 uur). Entree 10,-. Christen Vrouwenbond Heiloo Dinsdag 30 maart: paasavond vanaf 20.00 uur i;i de zaal van de gereformeer de kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo met o.a. een joodse maaltijd en een lezing over 'De sederavond' door mw. Dromer-Vlieger uit Purmerend. S.v.p. opgeven via tel. 335212. Galerie Amber Tot en met 27 maart kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen nog werk van Krista Zentveld (gra fiek/landschappen in olieverf) en Marja Derix (keramiek/raku) bekijken op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. Treinenbeurs Zondag 28 maart: treinenbeurs in De Moriaan, Dorpsduinen 4, Wijk aan Zee tussen 10.00-15.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 5 april: paasstukjes maken o.l.v. mw. Schavemaker; kosten 6,50; aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 333218 of 335652.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6