Concert Eensgezindheid in voorjaarsstemming k No License in café La Strada Verbouwingsvoordeel en leuk Tok Tok Festival in Buk Buk Leerlingenfestival harmonie Caecilia in de muziekschool Veilig oversteken belangrijkste eis na scholenfunctie Feest bij jarige ANWB Jonge Hondendag Ingezonden Damesbiljartclub Het Felle Stootje Oppositie teams laten winst liggen Foresters nieuws Diplomazwemmen bij Loos Zwemdiploma's Hartstichting zoekt collectanten Speelavond in de muziekschool Minder brokken brom fietsers na rijvaardig- heidscursus Univé Tok Tok festival in Buk Buk Flashing Heiloo Ruud Jansen Superband in Akersloot Spierpijn: veel gehoorde klacht CDA Informatie-uur Foresters nieuws Centrum metamorph>se PAGINA 10 UITKIJKPOST 7 APRIL 1993 HEILOO - Muziekvereniging Eensge zindheid Heiloo draait al heel wat jaart jes mee in het Heilooërdorpsleven. Het eerste muziekkorps van Heilpo werd opgericht op 19 oktober 1898 en heeft een rijk verleden achter de rug.Alhoe wel de vereniging tegenwoordig niet meer in de superieure afdeling speelt, is het orkest na de nodige ups en downs weer groeiende dankzij haar enthousi aste (jeugdige) leden en de professionele leiding van dirigent Jeroen Drenth. Bo vendien is het een vereniging met een ge heel eigen karakter geworden door de grote verscheidenheid aan orkestleden; huisvrouw en ingenieur, bioloog en meubelmaker blazen eensgezind een deuntje mee in het orkest. Op zaterdag 24 april om 20.00 uur ver zorgt dit enthousiaste orkest geheel voor niets een voor haar traditioneel ge worden Voorjaarsconcert in de Volksmuziekschool Heiloo, 't Veld 1 te Heiloo. Omdat het dit jaar 65 jaar gele den is dat oud-dirigent Albert Meijns Eensgezindheid onder zijn hoede nam, zal de vereniging onder leiding van diri gent Jeroen Drenth deze gebeurtenis tot leven brengen met de door Albert Meijns geschreven mars "The Singing Master". Liefhebbers van Spaanse mu ziek zullen die avond zeker aan hun trekken komen met het vierdelige stuk "Cuatro Bosquejos Espanoles" van componist Rob Goorhuis. Vanuit Spanje zal het orkest u meene men naar het Wilde Westen van Ameri ka met bekende melodieën als "Red river valley" en "Careless love" uit het muziekstuk "Country and Western". De vereniging blijft vervolgens op het Amerikaanse continent met het opwin dende Zuidamerikaanse nummer "Happy Sound Selection" van Cees Vlak, een selectie van bekende en min der bekende Zuidamerikaanse num mers. Om u die avond helemaal in de juiste stemming te brengen zal er op die avond ook nog een echte Tango ten ge hore worden gebracht. Voor het nodige contrast tijdens het concert zal Eensge zindheid het licht klassieke stuk "Con trasten" van Gerard Boedijn en natuurlijk enkele stevige marsen ten ge hore brengen. Na een korte pauze met een interessante loterij en vele prijzen zal wegens onge kend succes net als vorig jaar de Alk- maarse Big Band een geheel eigen programma verzorgen onder leiding van wederom Jeroen Drenth. Natuurlijk zal hij 'óók zijn trombone uit de koffer ha len en vervolgens enige knappe solo's ten gehore brengen. Al met al zal het een hele muzikale avond worden voor een ieder die een avondje uit wil blazen. Mocht u na deze avond wensen dat deze Heilooër vereniging haar tweede jeugd ook in de toekomst voort kan blijven zetten, neem dan contact op met de pen ningmeester Mevrouw K. Beets-Boot 072-333039, en zij zal u graag als dona teur noteren. Voor inlichtingen en aan meldingen van nieuwe leden kunt u contact opnemen met de hr. G. Ootes 072-115643, of de hr. D. Beemster 072-331970. No License is begonnen aan de warming-up voor Ypestock '93. HEILOO - Op zondag 11 april is het weer zover! Dan zet deze Heilooër for matie, die eigenlijk geen introductie meer behoeft, Café La Strada op zijn kop met swingende muziek. Na hun de buut, vorig jaar juli op'het Stati onsplein, zijn de zaken in een stroom versnelling geraakt voor No Licence, wat uiteindelijk uit moet monden in een spraakmakend optreden tijdens het Ypestock festival 1993. Maar hier aan voorafgaand eerst La Strada. Dit is tevens het voorlaatste op treden van deze band op Heilooër bo dem, want vanaf juli gaat de band de provincie in. Het feest begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. Voor wie het nog niet wist: No Licence bestaat uit Joost Schouten - zang, mondharmonika; Martijn Crabbendam - Altsaxofoon, Toetsen; Michel Nieu- wenhuis - Drums, Zang; Godfried Crabbendam - Gitaar; Jan Voeten - Basgitaar. Samen spelen ze nummers van o.a. Robert Palmer, Genesis, Black Crowes, INXS en The Talking Heads op een eigenwijze manier. HEILOO - Per 1 augustus Ï994 hopen de scholen De Zeskant en de Nieuwe Hoeve, de Vondelschool en de Hase- broekschool te gaan fuseren. Dit werd vorige week donderdag in de raad uit voerig besproken. Het CDA voegde aan het raadsvoorstel per amandement, toe dat het nadeel van de grotere schoolorganisatie is dat de kinderen niet altijd meer in hun eigen wijk naar school kunnen, met als gevolg dat er een aantal gevaarlijke „overste ken" gemaakt moeten worden. Het CDA wil dan ook dat er maatregelen ge nomen worden door de aanleg van Zee- brapaden op deze routes. Ten eerste op de Kennemerstraatweg bij het Slimpad. Eventueel zou er nog een drukknoppen systeem aan kunnen worden toege voegd. In een blokkenoversteek ziet het CDA. niets en noemt dit een schijnvei ligheid. De P.v.d.A. stelde voor met lichten te gaan werken die dan alleen op de tijden dat de scholen'aan en uit gaan werken. Ten Hacken van de VVD stelde voor dat er voorrangskruisingen op het Male- voort moeten komen en verkeer via de ALKMAAR - Dit jaar bestaat het ANWB kantoor in Alkmaar vijfentwin tig jaar. Vanaf donderdag 8 april zal de ANWB in Alkmaar gedurende vijfent wintig dagen dit heugelijke feit vieren. Op 8 april om 10.30 uur zal de hoofddi recteur van de ANWB, mr. P. A. Nou- wen, een cheque aanbieden aan de burgemeester Pop van Alkmaar. De cheque is bedoeld voor de Stichting Fa miliehuis MCA. ANWB-leden, die 25 jaar geleden lid werden, en kantoor Alkmaar frequent bezoeken, zij worden uitgenodigd bij deze gelegenheid. Voor de bezoekers van het ANWB- kantoor Alkmaar organiseert de ANWB gedurende de feestperiode zoge naamde themadagen. Op 15, 16 en 17 april wordt informatie gegeven over Amerika en Canada in het algemeen en over kamperen in die landen in het bij zonder. Reizen met de rugzak komt steeds meer in. Op 22, 23 en 24 april wordt men door ervaren rugzakreizigers geïnformeerd over uitrusting, gewichten en andere praktische zaken. Reizen in de Aziatische landen staat hierbij cen traal. De VVV-Drenthe geeft op 6 en 7 mei informatie over fietsmogelijkheden en vakantie met de fiets in deze prachti ge provincie. Op 8 mei wordt de feestpe riode afgesloten met de Landelijke Fietsdag. Op die dag kan een fietsarran- gement voor 2 personen in Drenthe worden gewonnen. Tijdens de feestperiode zijn er tal van andere aantrekkelijke aanbiedingen en ligt er voor iedere bezoeker een kleine attentie klaar. Vennewatersweg naar Egmond laten rijden. Heiloo 2000 stelde voor naast het fietspad een voetpad aan te leggen be veiligd door een zoemer, als die gaat mag je niet oversteken. Tevens pleitte mevrouw van Gelder-Kop tie kinderen van de onderbouw zolang mogelijk zo- dicht mogelijk in hun eigen omgeving onder te brengen. De heer van Halem D66 vond het nog veel te vroeg voor een fusie van de Zes kant en de nieuwe Hoeve „De hele on derwijsnota is te laat gekomen, met gevolg dat de Hofdijkschool is ver dwenen. Wetho \der J. Wuijster-Schuddeboom reageerde kort en fel. „Als die niet was gesloten, had Ypestein nu geen school gehad en was er een leegstand van loka len in West geweest". Uit alles bleek dat alle frakties de verkeersveiligheid van de kinderen het aller belangrijkste vonden. Bomen Bayershoffweg De heer A. Pleizier, van Groen Links, droeg nog een idee aan voor een bezui niging. De Bayershoffweg krijgt nieuwe beplanting. Nu zijn de bewoners aan de Zuidkant daar helemaal niet zo blij mee. Zij vinden dat er genoeg bomen in de tuinen staan en zijn bang dat het heel erg donker wordt. Wethouder Borsjes antwoordde dat de bomen verder van de huizen komen af te staan. In de par keerhavens komen uitbouwtjes voor de bomen. De heer Swart grapte of het misscien handiger was Bonzaiboompjes te planten. Maar of je dan nog van een besparing kunt spreken. ALKMAAR - Op maandag 12 april or ganiseert de Duitse Herdervereniging Kringgroep Noord-Holland-Noord te Alkmaar een landelijk evenement in de vorm van een Jonge Hondendag voor Duitse Herders van 6 tot 12 maanden. Deze aktieve vereniging die al bijna 30 jaar in ALkmaar de hondensport beoe fent, houdt dit evenemnt voor de achtste keer en het belooft vanaf 10.00 uur een gezellige drukte te worden. Ons trainingsveld is gelegen aan de Robbenkoog 50a te Alkmaar (Industrie terrein Beverkoog). We beginnen 's morgens om 9.00 uur met een veterinai re keuring door dierenarts J. A. de Rid der. Om 10.00 uur volgt de kynolo- gische beoordeling door keurmeester J. Klein uit Leiden. In de patize wordt een demonstratie gegeven welke een beeld geeft waar onze vereniging zich mee be zighoudt. Heeft u een Duitse Herder met stam boom tussen de 6 en 12 maanden oud, dan kunt u zich laten inschrijven tot 8 april bij mevrouw Th. Bosch, telefoon; 02997-3540. Ook als niet-deelnemer bent u uiteraard de gehele dag van harte welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Het was druk rond de muziekschool. Dit weekend werd het jaarlijkse orkestenfestival van harmonie Caecilia gehouden, waa raan zo 'n 600 leerlingen deelnamen. Er werd heel wat afgespeeld. De heren Kees Vlak en Theo Jansen moesten uiteindelijk de prijzen ver delen, voorwaar geen eenvoudige opgave. Zondag werden de win naars bekend gemaakt en de prijzen werden uitgereikt door wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg (rechts) samen met Cae4cilia- voorzitter Cees Borst (links). De eerste prijs was voor Crescendo (De Weere), tweede werd Crescendo (Assendelft) en de derde prijs was voor Concordia (Oostzaan). Eeuwfeest Heiloo HEILOO - Het is al weer enige tijd gele den dat in een ingezonden brief de da tum van de komende eeuwwisseling ter discussie werd gesteld. De schrijver hield een breedvoerig betoogm.m waa rin hij uitlegde dat de twintigste eeuw op 31 december 2000, en niet op de da tum die wij voor het eeuwfeest hadden aahgekondigd, 31 december 1999 ein digt. Hij stelde hiermee terecht een me ningsverschil aan de orde dat de gemoederen ook rondom vorige eeuw wisselingen heeft beziggehouden. Het meningsverschil komt voort uit de vraag of onze tijdrekening met een jaar nul of met het jaar één is begonnen. In de tijdrekenkunde laat men onmiddel lijk op het jaar 1 voor Chr(istus) het jaar 1 na Chr. volgen zonder een jaar nul ertussen. Vanuit dit standpunt is dus de eerste januari 1901 de eerste dag van deze eeuw geweest. Er zijn ook voorstanders van een wis kundige benadering, die er van uitgaan dat het jaar nul er wel bij hoort, deze manier van jaartelling wordt o.a. in de astronomie gebruikt. Zij beschouwen 1 januari 1900 als de eerste dag van de twintigste eeuw. In de praktijk hebben de laatsten steeds gelijk gekregen, want men heeft de nieuwe eeuw steeds op de eerste januari van het jaar 1600, 1700, 1800 en 1900 laten beginnen. Het lijkt ons niet zo'n goed idee om van deze gewoonte af te wijken, dus willen we het feest van de eeuwwisseling op 31 december 1999 vieren. Stichting Eeuwfeest Heiloo. HEILOO - Onze nieuwe leden Henny van Broeckhuijsen en Heieen van Roon beginnen al aardig in de club mee .te draaien. Overwinningen zitten er nog niet in, maar wie weet wat voor concur rentie ons nog te wachten staat. De uitslagen van 29 maart: H. Koedijk - E. Hoetjes 2-0, M. Hoogeland - E. Hoetjes 2-2, V. Becker - H. v. Broeck huijsen 3-0, H. v. Roon - V. Becker 0-2, M. Hoogeland - H. v. Broeckhuijsen 3-0, T. v. Willigen - H. Koedijk 3-0, T. v. Willigen - E. Hoetjes 1-3. HEILOO - Het le team van Oppositie kon nog aanspraak maken op een titel in hun klasse, maar dan diende er wel gewonnen worden van Purïnerend 4, wat ook nog promotiekansen had. He laas werd het een zeer duidelijke neder laag van 5Zi-2Zi. De kansen zijn door deze nederlaag verkeken om voor pro motie in aanmerking te komen. Het 2e team wist een gelijkspel bij VVV in Alkmaar weg te slepen. Niet zo on aardig op het eerste gezicht, maar ge zien de stand op alle borden moest Oppositie hier eigenlijk duidelijk win nen. Oppositie 2 bevindt zich in hun schaakklasse in de middenmoot en dat is toch niet zo gek, want ze spelen eigen lijk even hoof als het le team. Doordat het le team thuis speelde een zeer klein programma in de A-poule. Vooral de degelijke overwinning van Ronald Groot valt op tegen v.d. Werff. In de B-poule blijft Ligthart het fan tastisch doen H. Ebregt kon hem ook niet van de overwinning houden. Wedstrijdleider H. Hassing had een zeer taaie partij tegen L. Obdam, en wist die laat op de avond nog te winnen. Uitslagen: P. Manni - L. v. Hoek 1-0, R. Groot - F. v.d. Werff 1-0, Bosma - Sauer 0-1, de Jager - Lindenhovius Z2-Z2, v. Lienen - Bos 0-1, H. Kracht - Jonkheer 0-1. B-poule: W. Ligthart - H. Ebregt 1-0, Obdam - Hassing 0-1, Klein - Koenders 1-0, Niehaus - Blom 1-0, v.d. Werff - Alleman 1-0, Plas - Witte 1-0, v.d. Brink - Vonk Z2-Z2, Horninge - Moll 1-0, Kraaijenbrink - Hoogerwerf 0-1, Ooyevaar - Beyers 1-0. HEILOO - In een zeer goed gespeelde wedstrijd is het eerste zondagteam er in geslaagd een 3-1 overwinning op koplo per De Rijp te behalen. In De Rijp stre den de roodwitten van de eerste tot de laatste minuut voor elke centimeter grond. De kampioensgegadigden waren duidelijk geïntimideerd door deze inzet en liëten zich vooral het eerste half uur van de wedstrijd overbluffen met als ge volg twee fraaie doelpunten eenmaal via Aart de Jong na goed aangeven van Walter Hoeben en vervolgens was het Dennis Dijkhuis dié een voorzet van Aart de Jong solide verzilverde. Hoewel daarna De Rijp- probeerde de bakens te verzetten gelukte het hun niet doelman Bart Moleman te passeren. De talrijk meegekomen Foresters-suppor ters waren echt pas helemaal gerust toen Brian Kenton het derde doelpunt scoor de en beide punten mee naar Heiloo ge nomen konden worden. De overwin ning was overigens geen overbodige luxe, want ook al de lager geplaatste teams wonnen, zodat met nog twee wedstrijden spelen de voordelige marge van twee punten voorsprong van Fo resters op deze teams gehandhaafd bleef. Zowel het tweede zondagteam als het eerste zaterdagteam speelde gelijk. Het komende paasweekend wordt er nauwe lijks gevoetbald, zodat spelers en sup porters zich kunnen voorbereiden op de ongetwijfeld spannende finale van de competitie. HEILOO - De lente was nog maar 8 da gen oud toen er bij Loos werd afge zwommen voor het diploma A en B. Iedereen zwom met een zonnig gezicht en behaalden met glans hun diploma. Voor A slaagden: Natalie Broers, Mar tin Brouwer de Koning, Renée Dekker, Vera Faber, Toon de Jong, Rozemarijn de Jong, Difk Littóy, Chris van der Mo len, Sander Morsch, Louisa Poorter, Marit Smit, Zaë Speekenbrink, Twan van Steenhqv-erï, Bhris Adriaan Sybran- di, Charriya Thongsom, Meike Veldt, Gijs "Verdegaal, Vera van Zijderveld, Karen Bake. Voor B slaagden: Jelle Himmelreich, Peter Molenaar, Karin Molenaar, Cin dy Schenk en Johan Zandbergen. HEILOO - Vrijdag 2 april hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in 't Vennewater té Heiloo af gezwommen:' Voor het A-diploma: Arjen Voskuyl, Bart Schouten, Inge Rol, Arnoud Koot, Rene Groot, Vonne Apeldoorn, Linda v. Veldhoven, Joram Olbers, Ineke Dekker, Weny Biersteker, Eerik Bouvy, Wendy Brouwer, Sabine Agterberg, Alice Dekker, Floortje Zonneveld, Jan- ne Sterke, Frank Klein Entink, Edwin Snippe, Martijn Mengerink, Cathy v. Haaren. Voor het B-diploma: Jessica de Bruyn, Daan v. Ingen, Laura Ibink, Lotte Oud huis, Larissa Brink, Hester Jonk, Je roen Groot, John Nuyens, Jessica Haak, Wendy Moerbeek, Sandra v.d. Plaat, Rona Aelbers, Femke Koppen, David Vogelpoel, Maik Kareis. HEILOO - Tijdens de Nationale Hart- week van 25 april t/m 1 mei vragen dui zenden collectanten van de Nederlandse Hartstichting om uw gift voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Het comité van de Hartstichting in Heiloo zoekt nog enkele vrijwilligers voor de collecte. «Hart- en Vaatziekten zijn nog steeds volksvijand nummer één. De Hartstich ting bestrijdt hart- en vaatziekten door het stimuleren van wetenschappelijk on derzoek, het geven van gezondheids voorlichting en het verbeteren van patiëntenzorg. Wilt u dit werk van de Hartstichting steunen door een paar uurtjes te collecteren bij u in de buurt? U kunt zich opgeven bij de heer J. van Zeist, tel. 335388. HEILOO - Op woensdag 7 april, vana vond dus, in de Muziekschool aan het Veld 1, een speelavond. De aanvang is om 20.00 uur. Dit is vanwege het bij zondere programma later dan gewoon lijk. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen leerlingen van Peter Duinmeijer, docent gitaar. Het grootste deel van het programma wordt verzorgd door ,The Rockgroep' een ste vige 9-mans-formatie, waarin ook enke le vrouwen een plaats verdienen. U kunt luisteren naar een muzieksoort die veel mensen niet verwachten van een Mu ziekschool. 't is echt zo: je kunt voor al le muziekgrens terecht op de Muziekschool Heiloo. Voor de nieuwe leerlingen start op 15 mei de Inschrijving. Hierover later meer. ALKMAAR - Een fikse daling van het aantal verkeersslachtoffers onder brom fietsers. Dat is het opmerkelijke resul taat van de cursus verkeersveiligheid voor bromfietsers. Een gezamenlijk project van Univé Verzekeringen en Veilig Verkeer Nederland (VVN). De verzekeraar meldt over 1992 een daling van het aantal schadeclaims met dertig procent. VVN biedt sinds enige tijd bromfietsers de mogelijkheid een cursus verkeersvei ligheid te volgen. Doelstelling is een drastische aanpak van het hoge aantal verkeersongevallen. Talloze bromfiet sers lopen jaarlijks arm-, been- en hoofdletsel op. In 1992 hebben zeshon derd bromfietsers aan de twaalf uur du rende 'stoomcursus' meegedaan. Onderzoek van Univé heeft uitgewezen dat het project effect sorteert. Er is sprake van een structureel lager schade beeld, zowel bij WA- als Cascoverze- kerden. De cursus.verkeersveiligheid is in de ja ren tachtig in Drente gestart en kent in middels een landelijk vervolg. Cursisten krijgen niet alleen theoretisch en prak tisch les in rijvaardigheid, maar worden ook voorgelicht over de negatieve effec ten van alcohol en drugs op de verkeers veiligheid. Wie de cursus goed door loopt, wordt beloond met een certifi caat. Volgens de heer J. van Kleij, senior-projectleider rijopleidingen van Veilig Verkeer Nederland, zou eigenlijk iedere bromfietser de cursus moeten doorlopen. Onderzoek heeft uitgewezen dat met na me jeugdige bromfietsers van 16 tot 18 jaar onvoldoende verkeersinzicht heb ben. Verder blijkt met name de rij-, bocht- en remtechniek voor aanzienlijke verbetering vatbaar. Deelname aan de cursus levert bromfietsers niet alleen een grotere rijvaardigheid, maar ook fi nancieel voordeel op. Univé beloont verzekerden met een certificaat met een eenmalige premiekorting van 25 pro cent. Een bromfietsverzekering afsluiten is een kostbare aangelegenheid. Een Casco-verzekering voor een brommer met versnelling ter waarde van 3500 gul den kost al gauw 1000 gulden per jaar. De hoge tarieven zijn een direct gevolg van de vele schademeldingen. Een aan tal verzekeringsmaatschappijen is in middels gestopt met het afsluiten van bromfietsverzekeringen omdat de verze kering te duur werd. „Ook wij hebben te maken met een slechte schade-premieverhouding. Toch hebben wij nooitoverwogen de bromfietsverzekering uit het pakket te halen. Vanuit onze maatschappelijke verantwoordelijkheid, die wij ook al verzekeraar hebben, pakken wij het probleem liever bij de kern aan, door bij voorbeeld een cursus voor bromfiet sers te organiseren", aldus B. van der Weide van Univé. Univé, een verzekeringsmaatschappij die zonder winstoogmerk werkt, be hoort tot één van de grootste bromfiets verzekeraars van Nederland. Voor meer informatie over de cursus verkeersvei ligheid voor bromfietsers kunt u terecht bij het plaatselijke Univé-kantoor (zie elders in deze Uitkijkpost). Ook de formatie The Pilgrims komt nog voor de zomer naar de Buk. HEILOO - Jongerencentrum Buk Buk is aan het verbouwen. Dit heeft tot ge volg dat zij voor een korte periode min der zaalactiviteiten neer kan zetten. Echter voor het zover is, staan er nog drie knallers van bands op het podium. Dit zijn Sjako (15 mei), The Pilgrims (5 juni) en The Jack of Hearts (19 juni). De entree bedraagt voor Sjako en The HEILOO - Vlak na de Big Buk Buk Band Battle heeft jongerencentrum Buk Buk weer een festival op het program ma staan'. Het Tok Tok Festival zal voor de derde keer op Eerste Paasdag gehouden worden. Dit festival toont verschillende bands uit de regio, die al de nodige ervaring hebben. Zeker dit jaar is het programma gebasseerd op nog meer kwaliteit. Zes bands zullen deze dag de revue pas seren. De drie beste bands vallen in de prijzen. Vanaf 16.00 uur tot ca. 22.00 uur kun je genieten van: Antic Hay; Jack Boot Bunny; Ratrace; Rumly Po plin'; 20 Brothers House en Passion Of fice. De Buk zal al om 15.00 uur geopend zijn. De entree bedraagt 7,50. Aan hongerige magen wordt gedacht. Antic Hay bestaat uit vijf doorgewinter de podiumdieren uit Hoorn. De band heeft met haar overtuigende mix van bands a la The Stooges, AC/DC en de fris tintelende punkrock van 999 ook in België, Denemarken, Duitsland, Enge land en Ierland furore gemaakt. HEILOO - In een enerverende wedstrijd werd Flashing Heren 1 verslagen door HOC uit Haarlem. De jongens van co ach Huub Hartman hadden er zin in en dat lieten ze merken. Vanaf het begin liepen de combinaties goed. Ondanks het feit dat HOC met goede opgezette aanvallen steeds een kleine voorsprong vast wist te houden, liet Flashing de achterstand nooit verder oplopen dan 6 punten. Met de rust was de stand 30-32 in het voordeel van HOC. Na de thee liet Flashing-Vlotman het er even bij zitten en zo kon HOC uitlopen tot 47-36. Co ach Huub Hartman schudde zijn spelers eens flink door elkaar en onder leiding van Arno Jünger, Armstrong Okobia en Mark Doornbos kroop Flashing- Vlotman dichter bij. Ook HOC bleef scoren, maar de achterstand werd steeds kleiner. In de laatste 20 seconden maak te Arno Jünger gelijk. In de verlenging had Flashing-Vlotman het initiatief en scoorde Arno Jünger 3 keer achter elkaar 2 punten, maar nu sloop HOC steeds weer dichterbij. In de laatste minuut bij een stand van 84-81 voor Flashing gaven de vrije worpen de doorslag, Flashing miste er 5 terwijl HOC er 4 wist te verzilveren. Met 87-85 ging HOC met de winst naar Haarlem terug en bleef Flashing-Vlotman on danks de goede wedstrijd met lege han den achter. Aanstaande zaterdagavond speelt heren 1 weer thuis, tegen SEA Devils in sporthal 't Vennewater, aan vang 18.30 uur. Jack of Hearts 10,00 voor the Pil grims 12,50. Maar vanaf heden tot en met 15 mei kun je een combi-kaart ko pen a 20,00, waarmee je toegang krijgt voor alle drie de concerten. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij Centerdisc Heiloo, Popeye Alkmaar en de Buk zelf. Onder het motto 'Fly High and Dive Deep into da Beauty of da Funk' zal Jack Boot Bunny zich o.a. in de wereld van funk, jazz, rock en rap storten. Haar CD 'Three Hot Dogs and a Frea- kadel' die in oktober '91 uitkwam, werd zelfs in het buitenland goed ontvangen. Rock/metal-formatie Ratrace stond stond al zes maanden na haar oprich ting in het voorprograma van Lois La ne. Covers van Thin Lizzy, Metallica en ZZ Top zullen hand in hand gaan jnet eigen repertoire. Finalist van Noord-Hollands Glorie '92 is de band Rumly Poplin' uit Egmond. Rustige melodieuze songs tot hevige, eerlijke funk, maar ook Red Hot Chili Peppers, The Police etc. 20 Brothers House uit Alkmaar staat letterlijk en figuurlijk als een huis. Wat ze speelt noemt ze zelf 'Heavy Free Sty le Funk' waarbij leadzanger René in het Neanderthaals rapt. Ze won in '91 Noord-Hollands Glorie, beheerst de waverock tot in de puntjes en behaalde de halve finale van de Gro te Prijs van Nederland; Passion Office. Als je meer informatie wilt over de b„ands, kun je in Buk Buk het program mablad de 'Uitfo' halen. AKERSLOOT - Op le Paasdag zal deze superformatie optreden in Café- Dancing De Vriendschap te Akersloot. Na lange tijd eindelijk weer eens een li veband daar in de Vriendschap en dat werd wel tijd. Het muziekbeest Ruud Jansen is er in geslaagd om een ijzersterke formatie op de planken te zetten. Mede na het aan trekken van gitaarvirtuoos Henk Haan- raads is de groep er in geslaagd om praktisch alle Noord-Hollands popdo- dia te veroveren. Het repertoire is veel zijdig met een grote voorkeur voor nummers uit de zestiger en zeventiger jaren. Nummers van Beatles en natuur lijk The Stones, maar ook nummers van Thin Lizzy, Emmerzon, Lake and Pal mer, Joe Cocker en vele andere groot heden uit dat tijdperk staan op hun repertoire. Vergezeld van een uitsteken de zangeres staat deze groep ieder wee kend wel ergens op de planken. De trouwe fans kunnen le Paasdag te recht in Akersloot en Ruud en zn' maat jes zullen er alles aan doen om Akersloot een overgetelijke avond te be zorgen. Immers zij weten hoe kritisch het publiek daar kan zijn, maar zij we ten ook dat vooral in Akersloot goede livemuziek nog altijd erg gewaardeerd wordt. Een vroege start en wel om 19.30 uur, zodat een lange avond uitstekende' livemuziek te beluisteren valt in De Vriendschap. HEILOO - Elke maandag is het in de meeste apotheken raak! Hinkende strompelende, manke sportievelingen, die in het weekeinde een sportblessure opliepen en naar de apotheek zijn geko men voor een advies over behandeling van de ongemakken. Opvallend is dat het veelal jongeren zijn, die een blessure hebben opgelopen. Bij navraag blijkt dan dat onvoldoende warming up de oorzaak van de blessure is. Hetzelfde geldt voor spierpijn, niet direct een bles sure maar wel lastig. Wie z'n spieren (te) zwaar belast heeft, moet dat de volgende dag vaak bezuren met verstijfde spieren en spierpijn. Ook spieren die na belasting te snel zijn afge- kooeld, gaan pijn doen: Crèmes en mas sage kunnen het leed wat verzachten. Waarschijnlijk heeft iedereen wel eens last van spierpijn. Dat kan het gevolg zijn van een onhandig aangepakte trai ning, maar ook van een gewone dage lijkse handeling zoals_ het sjouwen met een zware boodschappentas. Bovendien komt spierpijn voor bij koorts, ontste kingen, bloedvatafwijkingen en spier ziekten. Indien iemand met spierpijn-klachten in de apotheek komt zal het advies meestal zijn: rust of uitsluitend ontspannen be wegingen. Het duurt een paar dagen voordat de spierpijn op die manier over is. Is er sprake van veel pijn dan kan de apotheker adviseren om gedurende kor te tijd een pijnstiller te gebruiken, bij voorkeur paracetamol. De apotheker zal de geblesseerde dan wel waarschu wen dat er "n gevaar schuilt in het ge bruik van deze pijnstiller: omdat de pijn weg is bestaat de kans dat de spieren toch weer overbelast worden. Immers, de spierpijn is verdwenen en zonder dat je het weet belast je de spieren weer! Verder zijn er in de apotheek natuurlijk diverse crèmes tegen spierpijn verkrij- baar. Zelf maakt de apotheker cremor capsici compositus, zeg maar een crème tegen spierpijn die een weldadige warm te geeft op de geblesseerde plek. Wat ook nog wel eens helpt om de spierpijn te verzachten is een warm bad. In uit zonderlijke gevallen, bijvoorbeeld als de spierpijn gepaard gaat met krampen, kan de huisarts een spierverslappend middel voorschrijven. Beter is het natuurlijk om spierpijn te voorkomen. Bij het sporten betekent dat een goede warming up en cooling down. Dat zijn rustige oefeningen voor en na de training of wedstrijd om spier- doorbloeding te stimuleren en tempera tuurschommelingen op te vangen. Na het sporten moeten de spieren warm worden gehouden door bijvoorbeeld een trainingspak aan te trekken. De apotheker kan de sporter met raad en daad terzijde staan. De apotheek is de aangewezen plaats voor informatie over deze zaken. HEILOO - Donderdag 15 april houdt de CDA fractie Heiloo haar maande lijkse inloop spreekuur. In het Open Huis zijn wij vanaf 19.30 uur voor u be reikbaar. Onaangekondigd kunt u vrij bij ons binnenstappen en uw persoonlij ke, straat- en/of wijk-perikelen bij. ons aankaarten. Persoonlijk, buiten het info-uur om, zijn de CDA-raadsleden ook voor u be reikbaar en ingedeeld in de navolgende wijken: Heiloo Zuid/West: begrenzing Spoorlijn/Ewisweg Hans Vrugt, tel. 335836; Heiloo West: begrenzing Westelijk van de Ewisweg/Ringweg: Wil van Dijk, tel. 336372; Heiloo Oost incl. Ypestein, begrenzing Oostelijk van de Kennemerstraatweg, W'im Swart, tel. 331239; Heiloo Centrum/Zuid, begren zing Zevenhuizerlaan/Kcrkelaan/' Spoorlijn, Henk Veeninga, tel. 331412; Heiloo Noord, begrenzing Kerkelaan incl. Kennemerstraatweg, Anne Marie Worm-de Moei, tel. 120544. Naast de bezoek mogelijkheden aan ons info-uur is op deze manier de bereikbaarheid van de CDA-fractie nog meer geoptima liseerd. HEILOO - Terwijl het huidige seizoen de eindfase is ingegaan, zijn de voorbe reidingen voor het komende seizoen al weer in volle gang. Binnen het kader van een ambitieus meer jartn technisch- beleidsplan kan voor wat béreft de trai ners reeds nu gesteld worcen, dat het bestuur zowel met Piet var Houwelin- gen als met Paul van de Joogen tot overeenstemming is gejcomsi voor wat betreft de te verrichten trainngen en het uit te voeren technisch beleii. Ook Jo han Konings zal het komence jaar zijn aktiviteiten als jeugdtrainer bij de Fo resters voortzetten. Bij de nadering van het voorj;ar komen ook de diverse jeugdactiviteitei en toer nooien weer in zicht. Vrijdag9 april is weer het inmiddels bekende tegen 4 toernooi, 11 april gaan Al, 11 in Cl naar Amsterdam om deel te nenen aan het SDZ toernooi, 15 en 16 ma nemen een groot aantal teams deel ran het door HSV georganiseerde toeriooi, en de Al neemt op Hemelvaartscag deel aan het toernooi in Essen teilwig, Duitsland. Het traditionele jeuglkamp, voor de pupillen vindt vervolgensplaats' op 19 tot en met 21 mei. HEILOO - Naast het kinderkoolcafé, de zeven lessen in het luisteren en le le zingencyclus 'Over-leven op Sclool' worden er dit voorjaar twee andereacti viteiten georganiseerd in de ruimt< van de Stichting Centrum Metamorpiose, Westerweg 185 in Heiloo. Beeldend kunstenaar Victor Benclhuy- sen begeleidt dit jaar voor een tveede maal een praktische introductie n de schilderkunst met maximaal 12 perso nen. De opzet is zo spontaan mogelijk te schilderen. In een drietal bijeenkomsten wo'dt met een groep van maximaaL12 personen een introductieweg gegaan n de klassie ke homoeopathie, door Tleo Georgia- des, klassiek homoeopaall te Heiloo, begeleid. U kunt zich voor de diversi activiteiten inschrijven via de kindewinkel 'De Kinderkroon'. Nadere infcmatie over het programma kunt u verkijgen bij de Stichting, tel. 072-338446.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10