VAKMANSCHAP MODE pinYni \nam OPTICIEN twéé in één Veel katoen en Stijlen uit het land leven en verleden bepalen beeld nieuwe ondermode UITKIJKPOST - 7 APRIL 1993 - MODE LOCALE - PAGINA 8 OOGMERK WAARBORG VOOR OOGZORG BERGEN - HEILOO HOORN Country life dessins geven vernieuwing nacht- en ondermode Heiloo, Winkelhof 't Loo 13 Alkmaar, Langestraat 50 en uiteraard een uitge breide zonnebril kollek- tie waaronder Ray Ban. Wat belijning betreft kan men in het kort zeggen, dat de z.g. Retro stijl, dit zijn de kleine ovale of ronde brillen heel be langrijk zijn. Maar ook de Italiaanse extavagan- te stijl in de vorm van de vlinderlijn is zeer mo dieus. Komt u vrijblij vend een kijkje nemen naar de steeds vernieu wende kollekties van John Moen opticien en het kopje koffie staat voor u klaar in Winkel hof 't Loo 40, Heiloo en Geesterduin 37 in Castricum. garant. Dat naast dit, een ogentest, bijstellen, schoonmaken en kleine reparaties aan uw bril, geheel gratis zijn, geeft ook aan dat de service uitstekend is. Wat de eigentijdse mo de betreft is John Moen opticien toonaangevend. Ten eerste is het "team volledig geïnformeerd over de nieuwste snuf jes op gebied van glastechniek, maar ook voor de bekendste mer ken kunt u er terecht. Zoals: J.P. Gaultier, Ar mani, Enrico Coveri, O.W.P. design, Brendel John Moen opticien ge vestigd in Heiloo en Castricum bewijst dat. Vakkundig personeel, nauwkeurige oogmeting en oogdrukmeting plus een goed contactlensad vies staan hiervoor Gediplomeerd personeel Nauwkeurige oogmeting Goed contactlens advies eigentijdse kollektie Toonaangevende merken zoals J.P. Gaubtes, Robert La Roche, O.W.P. Design, Armani enzovoort NIETS VOOR NIETS Winkelhof 't Loo 40, Heiloo, tel. 072-332595 Uw gastheren Gaby van Warmerdam en Cees Rats Winkelcentrum Geesterduin 37, Castricum, tel. 02518-56695 Uw gastheer John Moen Uw gastvrouwen Jeanet Pepping en Rian Zijlstra lange rokken in leuke kleuren, in plaats van de korte rok is er ook een short in soe pel materiaal. De paardrijbroek blijft ook de komende zomer 'volop in de mode. Tally Ho heeft een grote collecte mooie katoenen pullovers in bijna alle modetinten. Nieuw zijn de takbak en groene kleur. Wie katoen wat zwaar vindt, kan ook voor de katoen-zijde of katoen-linnen com binatie kiezen. Deze zijn wat lichter in ge wicht, maar dat blijft een persoonlijke keuze. Tally Ho heeft ook veel keuze in allerlei bloesjes, daarop kan weer een linnen gilet gedragen worden. De blazer wordt wat korter en iets getail leerd. Draag daarbij een van die leuke zonnebrillen, waar Tally Ho een grote collectie van heeft en je bent helemaal up to date deze zomer. De zijden T-shirts zijn zowel in de zo mer als in de winter plezierig om te dragen. 's Winters kunnen ze onder de pullover ge dragen worden. We zagen ook veel Over het algemeen kan gesteld worden, dat nachtmode steeds meer een multifunktioneel karakter krijgt en daardoor steeds makkelij ker als vrijetijdskleding gedragen kan wor den. Dit geldt ook voor de luxere uitwerkin gen, die vooral als vrijetijdshomewear ge bruikt kunnen worden. Satijnen materialen blijven, vooral in nacht/ huismode. Naast uni's en de meer bekende florale motieven. Een duidelijke andere stro ming in nachtmode is de romantische "coun- try-life" richting. Dominant zijn alle soorten van dessins met motieven ontleend aan het landelijke leven "rondom de boerderij". Daarbij zijn alle soorten vruchtjes, belangrijk, maar natuurlijk ook veldbloemen en eenvou dig getekende ruitmotieven. Veel nachtmode is geen "echte nachtmode" meer. Veel modellen zijn multifunktioneel uit gewerkt en kunnen daardoor gemakkelijk in de vrije tijd gedragen worden. In ondermode lijkt er nu een tendens op gang te komen, waarin naast voldoende luxe het accent veel meer komt te liggen op draagkomfort. Voor het komend zomerseizoen staan natuurlijke I materialen centraal. Komfortabele stoften, gemaakt van vooral katoen en katoen/lycra in tricot en een kleiner aandeel in zijde. Marilyn Monroe-stijl (top in zwart/wit ruitmotief en short in zwart met rood ceintuurtje), dat onderdeel uitmaakt van een komplete serie in zwart/wit. Voor het komend seizoen heeft Livera veel aandacht geschonken aan de grotere cupmaten in het badmo- deassortiment, waardoor mode ook voor grotere (cup-) maten bereikbaar is geworden, terwijl ook zowel badpakken als bikini's met beugel (een duidelijke mo detrend) in ruime mate ver tegenwoordigd zijn in alle aktuele uitwerkingen. Van het afgelopen seizoen kennen we de wielerbroek en de legging, die overigens nog steeds aktueel zijn. Daarnaast zijn modieuze nieuwe uitwerkingen gerea liseerd, zoals 3/4 broeken, piratenbroeken, culotte- jurkjes, strakke tops, wijde tops en A-lijn jurkjes. Badmode hoeft daarom niet alléén aan het strand gedragen te worden. Een vrolijk en kleurrijk beeld kenmerkt een belang rijk deel van de badmode voor deze zomer. Livera toont een breed assortiment met een grote variatie. Uit werkingen, die een uitbun dig strandbeeld voor de komende zomer ga randeren. Onder het motto "minder is meer" toont Livera onder meer een jeugdig gestileer de komplete serie in jeans- optiek. Deze serie omvat een badpak, bustier, short, leggin en een T-shirt met jeans. Uitgebreide moge lijkheden om naar hartelust en eigen inzicht te kombi- neren. Wat: mode is geen diktaakt meer, mode is de puur individualistische kijk op kleding en kombinaties van de draagster zelf. Voor deze zomer zijn ook retro-stijlen aktueel. Model len gebaseerd op kleding en mode uit het verleden, maar wel het modern kom fort. Zo toont Livera bij voorbeeld een badpak in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 28