Informatierubriek van de gemeente Heiloo gS heiloo HEILOO c£N T£ Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Voorlichtings- en inspraakavond Milieubeleidsplan Heiloo Commissie Financiën en Personeelszaken Attentie: Behandeling Verkeersplan in commis sie Milieu en Educatie van 28 april 1993 Commissie Milieu en Educatie c.a. Expositie in het gemeen tehuis van Heiloo Nieuw Louwplan Opruimmiddelen hondepoep, waar verkrijgbaar? Takkenafval Ingediende bouwaanvragen Pasen: Gemeentehuis Heiloo gesloten Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Schoonmaakbeurt groene rolemmers Schooljeugd in Heiloo doet weer mee aan prakti sche verkeersproef De Stuurgroep Jaar van de Ouderen 1993 bericht: PAGINA 4 UITKIJKPOST 7 APRIL 1993 Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswet geving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wo nen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een neder- lands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG-lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Neder landse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de da tum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft ge woond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: Bel gië, Denemarken, Duitsland, Finland, Frank rijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewij zen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij-examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde pro cedure via het Centraal Bureau voor Rij vaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wen den tot de afdeling Burgerzaken van de ge meente Heiloo, telefoon 313 113. Op woensdag 14 april 1993 om 20.00 uur is er een voorlichtings- en inspraakavond over het concept-milieubeleidsplan. De bijeenkomst wordt gehouden in de raad zaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Vanuit het Nationaal Milieubeleidsplan (NMP en NMP komt een aantal ontwikkelingen op de gemeente af. Het concept-milieubeleidsplan Heiloo is de vertaalslag van dit rijksbeleid naar beleid op lokaal niveau. De gemeente Heiloo heeft geprobeerd een milieubeleid te formuleren, waarin de milieu taken op diverse terreinen, waar onder ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer en bouwen en wonen, op elkaar zijn af gestemd. Aan een deel van deze milieutaken, zal nog meer aandacht worden besteed en daar naast zullen ook nieuwe taken worden op gepakt. Op 14 april a.s. zult u worden geïnformeerd over het concept-milieubeleidsplan. Op 7 april zal het concept-beleidsplan poli tiek worden besproken in de commissiever gadering Milieu en Educatie. Mochten de reacties en vragen daartoe aan leiding geven dan zal er 18 mei a.s. een extra commissievergadering Milieu en Educatie worden ingelast. Heilooër natuur- en milieugroeperingen heb ben een uitnodiging voor deze avond ont vangen, samen met een exemplaar van de concept-nota. Ook geïnteresseerden uit het bedrijfsleven, mensen van de woningbouw-verenigingen, uit de bouwwereld en overige inwoners uit Heiloo zijn van harte welkom op de voorlich tingsavond op 14 april 1993 vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Een (extra) exemplaar van de concept-nota is tegen betaling van f 10,-- te verkrijgen bij de balie van het gemeen tehuis. Ook ligt er een exemplaar ter inzage in de hal van het gemeentehuis en in de bibli otheek. Voor meer informatie over het concept milieubeleidsplan en/of deze voorlichtingsa vond kunt u terecht bij de heer C. Besse- ling, afdeling VROM, telefoon 313 224. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelsza ken vindt plaats op donderdag 8 april om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeen tehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen van de vergadering van 4-3-1993 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. wijziging normen gemeentegarantie woninghypotheken; b. raadpleging bestanden onroerend- goedbelastingen door fiscus; c. BTW op grond (laatste informatie over ontwikkelingen); d. jaarverslag 1992 over gemeentelijke gebeurtenissen; e. bestemming reserves MAVO-school na sluiting; f. staat f (liquiditeitspositie) april 1993 (wordt uitgedeeld) en sluiten vaste geldlening van 4 miljoen. 3. Regiozaken: a. besluiten van het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband N-Kennemerland 4. Krediet renovatie en uitbreiding gymlokaal Breedelaan/Slimpad. 5. Vaststellen meerjarenprogramma restau ratie monumenten voor 1999-2000. 6. Vaststellen volumebesluit 1993 subsidie regeling particuliere woning verbetering. 7. Begrotingswijzigingen: a. krediet herstel vandalismeschade aan RK-basisscholen in 1992 (t.l.v. reser ves bijzonder onderwijs); b. toerekening aan functies van stelpost sociale vernieuwing en kosten huur rolemmers (administratieve wijziging 1992). 8. Wijziging rechtspositieregeling. 9. Discussienotitie over voorzieningen in gemeenterekening (reeds eerder toegezonden). 10.Rondvraag. De behandeling van het Verkeersplan 3e fa se en van het Uitwerkingsplan Kenne- merstraatweg zal in tegenstelling tot eerdere berichten niet in de commissie Milieu en Educatie van 7 april, maar in die van 28 april a.s. plaatsvinden. De verwerking van de vele reacties op de plannen vraagt meer tijd dan in eerste in stantie werd gedacht. De volledige agenda van de commissiever gadering van 28 april kunt u vinden op de gemeentelijke informatiepagina van de Uit kijkpost van 21 april a.s. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op woensdag 7 april 1993 om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: - Mededelingen van de voorzitter. 1Vaststelling notulen van de vergadering d.d. 10 maart 1993. 2. Ontwerp concept-milieubeleidsplan. 3. Nota: 'Natuurlijke oevers'. 4. Rapport: 'Naar een duurzaam veilig wegverkeer'. 5. Afvalstoffenverordening gemeente Heiloo. 6. Stukken ter kennisneming. 7. Rondvraag. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marie ke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichti gen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo heeft het voornemen aan C.S. Nooy-Dikkentman en Th. Nooy te Hei loo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwij king van het ter plaatse geldende bestem mingsplan, vergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning op het perceel Westerweg 51a. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 8 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische^afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De hondenwachter krijgt vaak de vraag waar opruimmiddelen te verkrijgen zijn om de uitwerpselen van de hond op te ruimen. Het gemeentebestuur heeft aan elke honde- bezitter, die als zodanig bij de gemeente geregistreerd staat, kosteloos en éénmalig opruimmiddelen naar keuze ter beschikking gesteld. Het gaat om de zgn. poepgrijper of het speciaal voor het doel ontworpen papie ren poepzakje. Het papieren poepzakje is te verkrijgen bij de Grosmarkt en de firma J. Ranzijn (Stati onsweg) en kost bij de Grosmarkt f 5.95 per pakje van 20 stuks en bij Ranzijn f 2.50 per 10 zakjes. De poepgrijper is te koop bij Ranzijn en kost f 12.92 of f 16.95 per stuk. mhjwvwv.nl> De gemeente Heiloo gaat dit voorjaar verder met het gescheiden inzamelen van takken. Dit afval wordt dan niet meer verbrand of gestort, maar zal worden gecomposteerd. Dit houdt in, dat de takken apart van het grof afval worden ingezameld en ter plaatse zullen worden versnipperd. Gedurende de proefperiode moet u de takken dan ook apart melden. De melding gaat op dezelfde wijze als de melding van het grof vuil (en kan ook gelijk tijdig). U kunt bellen voor een afspraak van maandag tot en met woensdag van 08.00 uur tot 12.00 uur op telefoonnummer 330 001 De proef is reeds gestart en zal doorlopen tot medio mei. Tijdens deze proef mogen de takken los worden aangeboden. Voor nadere informatie kunt u bellen met de afdeling Civiel en Reiniging, de heer W. Voskuyl, telefoonnummer 336 880. Burgemeester en wethouders maken be kend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder ver melde bouwaanvragen zijn ingediend. Stationsweg 36, M. Grob en E. Waa- gemans: - vernieuwen garage/berging. Oosterzijweg kavel 3, fam. Op de Weegh: - oprichten woning. Van der Feen de Lilleweg 19,E.E.M. Tjebbes: - plaatsen berging. Hoogeweg 53, fa. Chr. Vahl: - oprichten woning/garage Hoogeweg 71, J. Kaandorp: - vergroten dakkapel. Kennemerstraatweg 207, A.J. van Twuijver: - veranderen/vergroten banketbakkerij. Laarmanstraat 22, E. van de Wende: - vergroten woning. Het Zandstuk 33, A.C.A. Stam: - vergroten woning. Heerenweg 166, H.J. Tor: - vergroten woning. Oosterzijweg, R.J. Neles: - oprichten woning. Boekelermeerweg 17, P. Rotteveel: - oprichten woning. Stationsweg 12, C.W. de Wit: - vergroten serre en keuken. Haesackerlaan 45, R.J. Zonneveld: - veranderen woning. Butterlaan 14, T.J.A. Bakker: - vergroten dakkapel. Oosterzijweg 24, C. Reimer: - oprichten woning. Goede Vrijdag 9 april en Tweede Paasdag 12 april 1993 zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. De ophaalroute van de gemeentereiniging op maandag komt daardoor ook te ver- "vallen. Raadpleeg uw kalender voor de nieuwe datum voor het ophalen van uw huisvuil. Vanaf dinsdag 13 april is het gemeentehuis weer geopend van 08.00 - 12.30 uur. De expositie in de gangen en hal van het gemeentehuis is dan zowel 's ochtends als 's middags te bezichtigen. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 13 april 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raad huisweg. Op de agenda staat o.a. - voorbereiding bestemmingsplan 't Loo en omgeving' en voorbereidings besluit uit breiding winkelhof 't Loo. De groene GFT-rolemmers worden in week 15 op 13, 14, 15 en 16 april weer schoon gemaakt. U wordt verzocht om uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te la ten staan. Dit om de schoonmakers de gele genheid te geven hun klus te klaren. In verband met Tweede Paasdag zullen de rolemmers niet op maandag 12 april ge leegd worden maar op dinsdag 13 april. Donderdag 22 april doen de leerlingen van de hoogste groepen van de basisscholen uit Heiloo, evenals vorig jaar, weer mee aan de praktische verkeersproef. De route, die de leerlingen moeten afleg gen, wordt twee weken vooraf aan de ou ders en de kinderen bekend gemaakt. Zo kunnen ouders, kinderen en leerkrachten zich samen op de moeilijkheden in het tra ject voorbereiden en de route oefenen. Op de dag van de verkeersproef zullen de ouders van de kinderen van de deelnemen de scholen op gevaarlijke punten in de rou te het verkeersgedrag van de leerlingen controleren, terwijl de leerkrachten de route meefietsen voor extra toezicht onderweg. Via Veilig Verkeer Nederland is er een col lectieve verzekering afgesloten. De fietsen zullen vooraf aan een strenge controle worden onderworpen door de rijkspolitie van Heiloo: alleen fietsen die vol doen aan de wettelijke eisen mogen worden gebruikt. Het startsein voor de verkeersproef van de eerste groep zal om 08.45 uur gegeven wor den op de parkeerplaats naast de biblio theek. De tweede groep zal starten om 13.30 uur bij de Loet. Wij hopen, dat de kinderen hun theoretische kennis, die zij twee dagen eerder zullen ge bruiken bij de schriftelijke verkeersproef, op een 'verstandige' manier zullen toepassen bij de praktische verkeersproef. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES De verkoop van de Zomerpostzegels 1993 start dit jaar op 20 april 1993 in het post kantoor van Heiloo. De stand zal daar blij ven staan tot en met 28 april. Op 22 en 23 april de hele dag, en 24 april 's ochtends is er een stand ingericht bij AH in 't Loo. Het Fonds Zomerzegels zal zich voortaan volledig gaan toeleggen op het steunen van projecten voor ouderen. Daarom worden de zomerpostzegels in het vervolg zomerpost- zegels/ouderenpostzegels genoemd. Het thema voor 1993 luidt: Zelfstandig wo nen voor ouderen. Hiermee wordt gedoeld op allerlei initiatieven, die erop gericht zijn om mensen langer zelfstandig,- in hun ei gen huis - te laten wonen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4