IA w*él Campanapot Terracotta 10 vaste planten Vakantiereizen door en voor Ouderen Reizen voor 55-plussers Senioren Info 2e paasdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gemeente Heiloo en Uitkijkpost maken afspraken over bezorging Willibrord-kleuters bezoeken Overkerck III Huis aan Huis Ufl bladen 0 25 cm. Per stuk van 4,95 voor lilPl HEILOO - Het zal nauwelijks iemand zijn ontgaan, dat er een lan delijke actie van start is gegaan ter bestrijding van de bezorging van ongeadresseerd drukwerk. Ook huis-aan-huisbladen, zoals de Uitkijkpost er één is, worden in deze actie betrokken. De landelijke overheid heeft twee stickers ontworpen, die men op de brievenbus kan plakken, de zogenaamde 'Nee-Ja' en de 'Nee-Nee' sticker. Beide stickers zijn gratis verkrijgbaar via het gemeentehuis. Enkéfe weken geleden heeft de Gemeente Heiloo in de voorlich tingsrubriek in de Uitkijkpost aandacht besteed aan deze actie. Al snel diende zich echter een probleem aan: inwoners van de gemeente Heiloo gaven te kennen geen huis-aan-huis-bladen te willen ontvangen (sticker 'Nee-Nee'), maar wel de Uitkijkpost. In de Uitkijkpost wordt immers veel waardevolle informatie gepu bliceerd, zoals de wekelijkse medische- en kerkdiensten, de gemeentelijke informatie-pagina en andere zaken. Het opplakken van één van de twee beschikbare, nieuwe stickers biedt hiervoor geen uitkomst. Of men ontvangt alle huis-aan-huis bladen of geen enkele. In overleg tussen de Gemeente Heiloo en Drukkerij Uitkijkpost BV, de uitgeefster van het weekblad Uitkijk post, is gezocht naar een oplossing voor het geschetste probleem. Inmiddels is de volgende afspraak gemaakt. Het weekblad Uitkijk post zal op ieder adres in Heiloo gewoon bezorgd worden. De meer dan 30 bezorgers negeren dus de op de brievenbus geplakte sticker. Wil men de Uitkijkpost echter niet ontvangen, dan kan men dit doorgeven aan Drukkerij Uitkijkpost BV, telefonisch op dorïderdag en vrijdag tussen 10.00-12.00 uur via nummer 072-330175. De betreffende melding zal dan doorgegeven worden aan de bezorger of bezorgster, die de Uitkijkpost dan niet meer zal bezorgen op het betreffende adres. De Gemeente Heiloo en Drukkerij Uitkijkpost menen hiermee een oplossing gevonden te hebben voor 'bezorging op maat'. Natuur lijk zal het enige tijd vergen om alles goed te laten functioneren. Wij vragen hiervoor uw begrip en verzoeken u mogelijke vragen c.q. opmerkingen niet aan de bezorgers maar aan Drukkerij Uitkijkpost BV door te geven. PAGINA 6 UITKIJKPOST 7 APRIL 1993 HEILOO - Vrijdagochtend 2 april zijn de kleuters van de Willibrord- school op bezoek geweest in verzor gingshuis Overkerck. De jeugd van nu had een palmpaasstok gemaakt, die ze aan de jeugd van toen aanbo den. De kinderen zongen moderne liedjes en liedjes uit de oude doos, die door de Overkerck-bewoners enthousiast werden meegezongen. Voor jong en oud was het een geslaagde ontmoeting. Plasproblemen HEILOO - In ons land lopen drie kwart miljoen mensen rond met plasproblemen. Incontinentie noe men de deskundigen het, als men de urine of de ontlasting niet meer kan ophouden. Het is een probleem, waarover degenen die ermee behept zijn, niet graag praten. Hun grote angst is, dat de omgeving het merkt. Interkruis Noord-Kennemerland helpt mensen, die hun plas of ont lasting niet meer kunnen ophouden. Het beschikt over materiaal om de plas op te vangen. Met een verte genwoordigster van Interkruis kan worden nagegaan wat daarbij het beste voor u is. Ze vertelt ook welke financiële vergoedingen aange vraagd kunnen worden. Naast deze hulp in materiële kwesties is Inter kruis er ook om naar klachten te luisteren en informatie te geven over de Vereniging van Inconti- nenten. In Alkmaar wordt een cursus Stress, Incontinentie en bekkenbo- demtraining georganiseerd. Deze cursus is uitsluitend bedoeld voor vrouwen met plasproblemen, die een gevolg zijn van het onvoldoende functioneren van bekkenbodem- en buikspieren. Doel van de cursus is inzicht krijgen in de oorzaak van klachten en in de herstelmogelijkhe den van problemen rond de bekken bodem. Hierdoor kan mogelijk een operatie worden voorkomen. Wan neer toch tot een operatie besloten worden, kan preventief oefenen het herstel na de operatie bevorderen. In het Senioren Informatie Cen trum ligt op de folderplank onder andere een brochure over deze in continentie en bekkenbodemtrai- ning. Deze kunt u gratis afhalen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Meer informatie over inconti nentie en de hulp van Interkruis daarbij, kunt u Vinden in het Senio ren Info Centrum, gevestigd in het Trefpunt, Westerweg 294, telefoon 331297. Expositie Creatieve Activiteiten HEILOO - Pergamano, beeldhou wen, tekenen, poppen maken, schil deren, video, strobewerken, origamo, houtbewerken, papier architectuur, calligrafie en bloem schikken. In het afgelopen jaar na men meer dan 250 mensen deel aan deze creatieve cursussen overdag voor 55-plussers. Zoals ieder jaar zijn de werkstuk ken van de cursisten aan het einde van het seizoen te zien op een expo sitie. Deze wordt gehouden op za terdag 1 en zondag 2 mei in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Tijdens deze expositie is het reeds mogelijk zich in te schrijven voor de creatieve cursussen van de Stichting Ouderenwerk Heiloo voor het sei zoen '93/'94. Voor eventuele nade re informatie of inlichtingen: telefoon 331297. Ingezonden mededeling HEILOO - Met uw Rabobank op va- extra hoeft te worden betaald. Verder kantie. Arke heeft een brochure uitge- zijn speciale diëten meetal op te geven bracht voor 55-pliissers, die graag met en liggen de hotelkamers vaak op de be- leeftijdsgenoten reizen: Senioren Ak- gane grond of in ieder geval zo laag mo tief. gelijk. Het gaat om 8- en 15-daagse vliegreizen Wat natuurlijk ook een belangrijk item in het voor- en naseizoen naar Grieken- is, is de prijs. Die is zeer aantrek- land, Turkije, Portugal, Cyprus en Tu- kelijk.... nesi.ë. Voor Arke's.seniorenreizen geldt Is uw interesse gewekt? Komt-u dan één géén toeslag voor éénpersoons kamers, dezer dagen op kantoor Westerweg, 072 De reisleiding vervult een belangrijke - 335344, of kantoor Limmen 02205 - rol in het Seniorenprogramma. Reislei- 2044. Onze reismedewerksters Madeion ders worden speciaal getraind, onder Kuiken (kantoor Westerweg) en Esther meer in reanimatie en EHBO, en orga- Schaap (kantoor Limmen) vertellen u er niseren aan de doelgroep aangepaste ak- graag meer over! tiviteiten, waarvoor doorgaans niet Activiteiten in Overkerck HEILOO - De afgelopen maand zijn bewoners en omwonenden van Overkerck weer op verschillende activiteiten getrakteerd. Allereerst was er een dia-avond. De heer Steenhuis nam ons mee op een reisje door Europa. Van Nederland naar o.a. België en Frankrijk, zelfs een reisje langs de Rijn ontbrak niet. Een heel ander soort ontspanning was het optreden van het vrouwen koor Indigo. Een twintigtal vrou wen zong meestemmig a capella. Ook die avond gingen we van West- naar Oosteuropa. De vrouwen beschikten over prachtige stemmen, zodat menig aanhoorder kippevel kreeg. En last but nog least kwamen er ruim 60 kleuters van de Willibrord- school hun palmpasen aanbieden, terwijl ze leuke lente- en paasliedjes zongen. Keuze uit diverse soorten. Per stuk voor 2,50 HET GROENE WARENHUIS Alkmaarse rechter naar Heiloo Marmeren tafel HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Eén van de deelnemersgroepen aan een reis van DVO uit Heiloo. HEILOO - Al' gedurende 12 jaar geeft de Stichting Vakantie door en voor ouderen aan 50+ de gelegen heid, tijdens het zomerseizoen een goed verzorgde meerdaagse vakan tiereis te maken in eigen land of daarbuiten. Het bestuur van D.V.O. bestaat uit hardwerkende mensen, eveneens 50+die er alles aan doen om elke reis tot een succes te maken. Zij doen dit belangenloos en met veel plezier. Het is misschien wel interessant te weten dat D.V.O. i nde 12 achter ons liggende jaren 36 reizen heeft georganiseerd. Ongeveer 1800 50-plussers hebben van deze D.V.O.-aktiviteiten mogen profite ren. Zee vele deelnemers aan onze reizen mogen we tot onze vaste kern rekenen. Dit is niet zo verwonder lijk, want alle reizen kenmerken zich door een zeer prettige sfeer. Onze reisleiding doet er dan ook al les aan het een ieder naar de zin te maken. Sinds 1984 is het bovendien de gewoonte om in het najaar met degenen, die in het afgelopen sei zoen met D.V.O. op reis zijn ge weest, een reünie te houden. Voor het zomerseizoen 1993 heèft D.V.O. drie prachtige reizen op haar programma staan: 7 dagen Vlaanderen met als stand plaats Oostende. We vertrekken za terdag 5 juni en zijn weer terug op 11 juni,. 8-Daagse reis naar de Oberharz met als-standplaats Lautenthal. We ver trekken zaterdag 7 augustus en zijn weer terug op 14 augustus. 12-Daagse naar Tsjechië met als standplaats Straknice. We vertrek ken zaterdag 10 juli en zijn weer te rug op 21 juli. Mocht u overwegen ook eens met D.V.O. op reis te gaan, laat dat aan één van de onderstaande personen weten. U krijgt dan een folder in de bus met uitgebreide informatie over de geplande reizen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij: mw. R. Dekker-Idema (reisleidster Oostende), tel. 072-332528; de hr. J. Hooyberg (reisleider Oberharz), tel. 072-114758; de hr. W. Otte (reisleider Strakonice), tel. 072- 334213. HEILOO - Op donderdag 22 april komt- de Alkmaarse rechter mr. P. H. B. Littooy naar Het Trefpunt in Heiloo om te spreken over de dagelijkse gang van zaken rond de rechtspraak. In de komende tijd zullen er grote wijzigingen komen in de organisatie van de rechterlijke macht. Dat zal gevolgen hebben voor de wijze, waarop straks de rechtspraak zal worden uitgeoe fend. Daarnaast is er gelegenheid om met hem te spreken over actuele onderwerpen zoals fouten in de procedures, waardoor verdachten voortijdig moeten worden vrijgela ten. Nederland wordt wel eens het land genoemd, waar rechters mild straffen en waar de gevangenissen op hotels zouden lijken. De vraag of die veronderstelling in overeen stemming met de praktijk is, kan op deze bijeenkomst van de voorlich tingscommissie van het Ouderen werk aan de orde worden gesteld. De toegangsprijs voor deze bijeen komst bedraagt 2,50.. inclusief een kopje koffie. Het Trefpunt is gelegen aan de Westerweg 294. Trendy standaard met Mechels potje Standaard: metaal, pot: terracotta. Hoogte 15,5 cm. Wit blad met groen metalen poot. 0 60 cm. pi Jfc fflllKllMfr- kU Van 79,- voor a Intratuin Gazon vernieuwer Voor 25 m2. Ideale combinatie van graszaad en meststof. Van 19,95 voor Sering In div. kleuren. Van 24,95 voor t ^sinliatuin Aanbiedingen zijn geldig twee weken na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. Dat wordt flink aanpot(t)en voor de Pasen: Routebeschrijving: 1. Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. Vrijdag koopavond. 14®

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6