I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo 1993 O HEILOO Jamfresh bij Double Stars Heiloo Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Voorlichtings- en inspraakavond Milieubeleidsplan Heiloo De Stuurgroep Jaar van de Ouderen 1993 bericht: Koninginnedag 1993 Vrijmarkt in Heiloo Nieuw bouwplan Onderzoek realisatie mogelijkheden luxe huurappartementen Grondwaterwet Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Ingediende bouwaanvragen De treintaxi van huis naar het station Burgerlijke stand Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST 14 APRIL 1993 Op woensdag 14 april 1993 om 20.00 uur is er een voorlichtings- en inspraakavond over het concept-milieubeleidsplan. De bijeenkomst wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op 14 april a.s. zult u worden geïnformeerd over het concept-milieubeleidsplan. Op 7 april is het concept-beléidsplan politiek besproken in de commissievergadering Milieu en Educatie. Mochten de reacties en vragen daartoe aanlèiding geven dan zal er 18 mei a.s. een- extra commissievergadering Milieu en Educatie worden ingelast. Heilooër natuur- en milieugroeperingen hebben een uitnodiging voor deze avond ontvangen samen met een exemplaar van de concept-nota. Ook geïnteresseerden uit het bedrijfsleven, mensen van de woningbouw-verenigingen, uit de bouwwereld en overige inwoners uit Heiloo zijn van harte welkom op de voorlichtingsavond op 14 april 1993 vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Een (extra) exemplaar van de concept-nota is tegen betaling van f 10,- te verkrijgen bij de balie van het gemeentehuis. Ook ligt er een exemplaar ter inzage in de hal van het gemeentehuis en in de bibliotheek. Voor meer informatie over het concept milieubeleidsplan en/of deze voorlichtingsavond kunt u terecht bij de heer C.Besseling, afdeling VROM, telefoorj 313 224. De verkoop van de Zomerpostzegels 1993 start dit jaar op 20 april 1993 in het postkantoor van Heiloo. Wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg zal op deze dag om 09.30 uur de eerste zegels kopen. De stand zal in het postkantoor blijven staan tot en met 28 april. Op 22 en 23 april de hele dag, en 24 april 's-ochtends is er een stand ingericht bij AH in 't Loo. Het Fonds Zomerzegels zal zich voortaan volledig gaan toeleggen op het steunen van projecten voor ouderen. Daarom worden de zomerpostzegels in het vervolg zomerpostzegels/ouderenpostzegels genoemd. Het thema voor 1993 luidt: Zelfstandig wonen voor ouderen. Hiermee wordt gedoeld op allerlei initiatieven die erop gericht zijn om mensen langer zelfstandig, in hun eigen huis, te laten wonen. Op Koninginnedag, 30 april a.s. wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehouden. Net als vorig jaar is de vrijmarkt op het Raadhuisplein. Dit jaar zal er een groter gedeelte van het parkeerterrein worden gebruikt om iedereen aan een plekje te kunnen helpen. De organisatie is in handen van de Ouderraad van de Sint Radboudschool. De vrijmarkt is op vrijdag 30 april 1993 van 10.00 - 13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo. Dus jongens en meisjes: haal de zolder leeg, ruim je kamer op (ook leuk voor je moeder) en verdien op de markt alvast een zakcentje voor de vacantie. Je kunt ook gewoon muziek komen maken of lekkere eetwaren, die je natuurlijk zelf gemaakt hebt, verkopen. Er is limonade en snoep voor iedereen en koffie voor de ouders. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00 - 12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek. Het belooft een gezellig feest te worden. Kom dus allemaal, al is het maar eventjes, kijken op het Raadhuisplein. Tot vrijdag, 30 april 1993. Het college van burgemeester en wethouders heeft het voornemen om aan R. Krijgsman te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning op het perceel Wilgenlaan 5. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo heeft plannen voor de bouw van 24 luxe appartementen in plan Ypestein (prijsklasse f 1.000,-- tot f 1.500,- per maand). In samenwerking met de gemeente Heiloo zal er een onderzoek worden gehouden naar de behoefte aan een dergelijke woonvorm onder de Heilooër bevolking. In het onderzoek zullen ook de wensen voor wat betreft inrichting en toerusting van de woning aan bod komen. Heeft u belangstelling voor een dergelijke woonvorm en wilt u meewerken aan het onderzoek dan kunt u contact opnemen met de gemeente, telefoon 313 131 en een enquêteformulier aanvragen. U kunt ook onderstaande bon uitknippen en opsturen in een portvrije envelop naar Antwoordnummer 1525, 1850 VB Heiloo. U krijgt in beide gevallen en formulier toegestuurd. Wij verzoeken u het ingevulde enquêteformulier voor 7 mei a.s. ingevuld aan de gemeente te retourneren. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat vanaf 16 april 1993 gedurende een maand ten gemeentehuize ter inzage ligt een vergunningsaanvraag van BP Nederland B.V. te Amsterdam voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van de bodemsanering op het BP-station gelegen aan de Westerweg 251 aldaar. De terinzageligging van deze vergunning zal gedurende evengenoemde termijn (eindigend op 17 mei 1993) plaatsvinden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 te Heiloo. Gedurende de termijn van terinzageligging kunnen bij ons college bezwaren tegen de vergunningsaanvraag ingediend worden. De bezwaren kunnen nader worden toegelicht op een op 19 mei 1993 om 10.00 uur in ons gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 te houden hoorzitting. Ook zij die geen bezwaren hebben ingediend, kunnen op die zitting mondeling van hun gevoelens omtrent de aanvraag doen blijken. De zitting zal alleen dan gehouden worden, wanneer gedurende de eerder genoemde termijn van terinzageligging telefonisch (tel. 313 224, de heer C. Besseling) dan wel schriftelijk bij ons college hierom verzocht wordt. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Slimpad/Breedelaan, gemeentebestuur van Heiloo - vergroten gymnastieklokaal De Spanring 20, J.H.M. van 't Hooft - vergroten woonhuis Oosterzijweg 54, L. Eugster - oprichten woonhuis Ewislaan 9, A.C.W. Kweldam - vergroten dakkapel Werkendelslaan 56, D.O. Kaal - vergroten keuken Op 1 april 1993 in in Heiloo de treintaxi gaan rijden. Een rit met de treintaxi kost f 5,-. Dit biljet is alleen in combinatie met een treinkaartje te verkrijgen. Maar er was één probleem: wat te doen als je nog geen treinkaartje hebt en van huis naar het station wilt? Daar is nu een oplossing voor gevonden. Vanaf 7 april is het mogelijk met een treintaxi zonder treinkaartje toch naar het station te komen. Taxi Zwart kent vanaf heden de volgende regeling: In de taxi betaalt de passagier f 5,-. voor de treintaxi en f 10,-. voor een treinkadobon. Met deze bon kan men aan het loket op het station een treinkaartje kopen. Een retourtje Alkmaar is goedkoper dan deze f 10,-. In dat geval kunt u de bon ook bewaren voor een volgende treinreis en met contant geld een kaartje kopen aan het loket. Op deze manier is het gebruikmaken van de treintaxi nog aantrekkelijker geworden. Geboorten Thomas F., z.v.: Braaksma, Harry en: Hoogendoorn, Mariene T. Jeroen, z.v.: Van Willigen, Johannes L.C. en: Broek, Arina J. Lisa, d.v.: Tzaraf, Erez en: Meijer, Sylvia S. Floris H.W., z.v.: Van Loon, Alexander A.J.B. en: De Jong, Pauline A. Tessa, d.v.: Leegwater, Gerrit N. en: Ottenbros, Marion Michael J., z.v.: Bakker, Nicolaas P. en: De Winter, Lucia E.M. Maarten, z.v.: Bellekom, Joannes C.T. en Zwitselaar, Marjory Pauline D., d.v.: Hekker, Franciscus J. en: Runtuwene, Peggy llona, d.v.: Wessel, Hans C. en: De Vries, Johanna M. Huwelijksaangiften Koijmans, Cornelis P. en: Hiemstra, Jeltje R.M. Brouwer, Anthony en: Dekker, Annette Smits, Johannes M. en: Brouwer, Eveline De Vré, Mattheus F. en: Swart, Jacoba E.J. Huwelijken Koenders, Maarten H.J. en: Geul, Michèle C. Van Velzen, Jozef G. en: Hoogland, Petra J.M. Dorrestein, Johannes T.H. en: Borst, Ingrid C.M. Leering, Petrus W.M. en: Beekhuis, Annemarie Verberne, Antonius T.M. en: Bouman, Margaretha J.M. Overlijden Groot, Johannes W. Schermerhorn, Dieuwertje, w.v. Middelbeek Dubois, Johannis A. Dolmans, Adriaan M. Verschoor, Leendert G. Van Assema, Fredericus A. Van Tienen, Frederikus J. Grootjen, Jacobus T. Bon aanvraaq enquêteformulier luxe huurappartementen Naam: Straatnaam en nummer: Postcode plaats: Telefoonnummer Vakantie-woningrui! Edwin Koppes wint actie videotheek t Centrum Natuurwandeling Simavi-collecte Flashing Heiloo TTV Rozing Heiloo KONINGINNEDAG - VRIJMARKT EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES 30 April van 10.00 - 13.00 uur op het Raadhuisplein in Heiloo HEILOO - Vakantie zonder dat uw huis leeg staat? Vakantie zonder dat u fors moet betalen voor een hotel, apparte ment of kampeerplaats? Dat kan via het interkerkelijk woningruilbureau IWB. Ook als u alleen oppas voor uw woning zoekt. U hoeft géén lid van een kerk te zijn om van de bemiddeling van het IWB te profiteren. Met een minimum aan onkosten zijn er twee mogelijkheden: u gaat zelf in binnen- of buitenland met vakantie. Tijdens uw afwezigheid past een gezin of echtpaar op uw huis, uw. tuin, mis schien zelfs op uw huisdieren. Of u ruilt met mensen ergens in Nederland. Va kantie -woningruil is bijna even voorde lig als thuisblijven. Voor meer informa tie kunt u terecht-bij het IWB, Postbus 301, 8160 AH Epe, tel. 05780-14235. Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de Uitkijkpost HEILOO - Onlangs werd door Filmclub een landelijke actie gehou den, waarmee huurders van compu terspellen kans maakten op enkele schitterende prijzen. Ook video theek 't Centrum in Heiloo deed mee aan deze actie en het was de Heilooënaar Edwin Koppes, die de schitterende Sega-computer ontving uit handen van Vanessa de Kroon. Edwin won deze prijs dankzij een fraaie slagzin, die aan de krasloten actie verbonden was. Jamfresh zorgt voor een muzikale seizoensopening bij Double Stars. HEILOO - Het honk- en softbalseizoen staat weer voor de deur en bij Double Stars Heiloo zal dat, volgens goed jaar lijks gebruik, worden geopend met een groots feest. Zaterdag 17 april, kan men in de kantine van Double Stars aan het Vennewater vanaf 20.30 uur deelnemen aan een grandioze bingo met vele prij zen. Dankzij de plaatselijke midden stand heeft Double Stars weer heel wat te bieden. Vanaf 22.30 uur barst het ge weld pas goed los. De bekende viermans formatie Jamfresh zal de kantine onge twijfeld op zijn kop zetten. Iedereen is van harte welkom, ook niet-leden. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslagen woensdag 7 april: A-lijn: 1. Grootes Dekker 65% 2. Roosden-v. Twuyver 61.7% B-lijn: 1. Nieuweboer-bennes 60.9% 2. Nieuwe- boer-Haak 60.9% C-lijn: 1. Otte- Belleman 60% 2. Vijn-Wuyts 57.3%. D-lijn: 1. Maas-v.d. Hulst 65% 2. Hartog-v. Dijk 57.1%. ï&f £N00 HEILOO - Op dinsdagavond 20 april houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afd. Noord Kennemerland, een gratis rondleiding voor belangstellenden in het Maalwater (Heiloo West). Dit gebied, ook wel Noorderneg genoemd, begint zich tot een prachtig natuurgebied te ontwikke len en is een bezoek zeker waard! De wandeling duurt anderhalf uur en be gint om 19.00 uur vanaf zwembad Loos. HEILOO - De collecte van Simavi, ge houden in de week van 28 maart - 3 april, had in Heiloo een bijzondere doelstelling, namelijk het inzamelen van geld ten bate van de aanleg van een goe de watervoorziening voor het dorp Nkoma Station (Malawi) en het zieken huis ter plaatse. De opzet van dit pro- jekt is zeer positief ontvangen; de collecte bracht het fraaie bedrag op van f 11.803,50! Het plaatselijk comtié is blij, dat met dit esultaat het gestelde doel zeer dicht kan worden benaderd, en bedankt wijk- hoofden, collectanten en gevers voor hun vaak spontane inzet. Voor diege nen, die de collectebus hebben gemist en alsnog een bijdrage willen leveren ver melden wij het giro nummer 300100 van Simavi in Haarlem. HEILOO - De heren van Flashing- Vlotman hebben in een zinderende wedstrijd tegen het team van de Sea De vils, dat 6 plaatsen hoger op de ranglijst stond, na verlenging gewonnen. De wedstrijd begon aan beide zijden erg rommelig, veel balverlies en veel scho ten die hun doel misten. Met een stand van 18-34 werd de rust bereikt. In de pauze werd er een stevige pep-talk gehouden en dat had resultaat, de man nen uit Heiloo gingen beter combineren en werden feller in de rebound en dat wierp direct resultaat af (36-38). Nu echter werden de mannen uit Castricum door hun coach uit hun slaap gewekt, met als resultaat dattwee minuten voor het einde van de reguliere speeltijd de stand 59-66 voor de Castricummers was. Maar toen begon Flashing met een wanhoops offensief, Amstrong Okobia en Robin Burgering scoorden beiden 2 punten en als klap op de vuurpijl wist Arno Jünger basket te vinden, met een fraaie driepunter. Daarmee was de stand gelijk, 66-66 en moest er verlengd worden. Net als bij de vorige wedstrijd, gaven in deze verlen-. ging ook nu weer de vrije worpen de doorslag, maar nu werden door Flas hing van de 12 er 11 verzilverd. Door een goede man-to-man verdediging wist Flashing Sea Devils van het scoren af te houden en haalde zo met 81-77 de beide punten binnen. De man van de wed strijd was Arno Jünger met 41 punten (een persoonlijk record) waaronder 3 prachtige driepunters. HEILOO - Hoewel de laatste wedstrijd van het seizoen kansloos werd verloren door Rozing kunnen we toch spreken van een geslaagd seizoen. De Quint was met 9-1 te sterk, maar dit team had dan ook nog kans op de le plaats in de le klasse A. Het kampioenschap was uit eindelijk weggelegd voor Rataplan dat twee punten voorsprong had op de Quint. Rozing 1 eindigde op een knappe 3e plaats. Lange tijd zag het er naar uit dat Rozing 2 ging degraderen. Door een paar belan grijke wedstrijden te winnen, o.a. een 6-4 overwinning op G.S.D. wist het tweede team van Rozing nog op een ver dienstelijke vierde plaats te eindigen van de 3e klasse B. Rozing 3, dat vorig seizoen nog 4e klas se speelden, wist zelfs kampioen te wor den van de 3e klasse A. In de laatste wedstrijd had Rozing 3 genoeg aan een punt tegen Topsoin om verzekerd te zijn van de eindoverwinning. Het duel ein digde dan ook in 5-5 en volgend seizoen is Rozing dus ook in de 2e klasse verte genwoordigd. Ook in de 4e klasse was Rozing succes vol. Zoals verwacht werd Rozing 4 on geslagen kampioen van de 4e klasse B. We kunnen dus concluderen dat ook dit seizoen weer uiterst succesvol is verlo pen voor TTV Rozing. Twee teams die het kampioenschap binnen haalden en ook voor de toekomst ziet het er roos kleurig uit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4