/Mascotte Dick Tesselaar topper tijdens 'De Tien Mijl van Heiloo' <3>J.KUYPER Net wat meerMode Arro Reklame heeft de ruimte Lock, stock 'n in wijkcentrum barrel te gast De Ypsalon C. HACHMANG Super Discount heet nu A-markt IJzerman Galerie Amber 58e JAARGANG NO. 16 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 21 APRIL 1993 Inzameling plastic fles, een groot succes Rode Kruis Welfare zoekt vrijwilligers Videocursus Gerard Schoon Autoverkoop langs Kennemerstraatweg Hulpactie voor kinderen in ex-Joegoslavië MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN ALLDEK Concert in de Witte Kerk Antiekade in Uitgeest Jaarvergadering van De Vroegte Wint Goed verzekerd met de Federatieve Vrouwenraad SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - Na een korte, maar toch flinke verbouwing is vorige week A- markt IJzerman heropend op de hoek van Zevenhuizer/aan en Ken- nemerstraatweg. De brood- en kaashoek is ruimer gepresenteerd en dok de groentehoek is vernieuwd. De zuivelkoeling en diepvriesafde ling zijn aangepast met speciale la mellen om zoveel mogelijk energie te besparen. In de winkel is nu ook een Candy Island drop- en snoepbar geplaatst. A-markt IJzerman en Eigen Slagerij Blokdijk staan garant voor gezellig winkelen voor een discount-prijs. Komt u gerust eens kijken en let op de speciale aanbiedingen, iedere woensdag in de Uitkijkpost. LIMMEN - Tot 25 april is in Galerie Amber te Limmen werk te zien van twee bekende kunstenaars: Ed Dekker en Bert Jonk. Ed Dekker werd in 1938 in Alkmaar geboren, volgde daar het gym nasium en ging vervolgens in Tilburg naar de Akademie voor Beeldende Kunsten. Zijn werk is altijd figuratief. Op de tentoonstelling bij Amber zijn een paar schilderijen te zien die hij naar aanleiding van muziek maakte. Verder worden aquarellen en tekeningen getoond. Bert Jonk, geboren in Leiden, woont en werkt in Heiloo. Als schilder en beeld houwer is hij autodidact. Zijn werk is figuratief, meestal zijn mensen en die ren het onderwerp. Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen is elke donderdag, vrijdag en zaterdag geopend van 14-17 uur. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Toen Henk van Wissen van Arro Reklame vier jaar geleden een start maakte in Boekenstein, stond er niet meer dan 6 m: werkruimte tot zijn beschikking. Voor het maken van auto- reklame, reklameborden, lichtbakken en bewegwijzeringsborden niet al te veel ruimte. Toch gingen de zaken zo goed dat er al gauw naar meer ruimte moest worden omgezien. Dit bleek niet makkelijk te vinden, maar het nieuwe industrieter rein in Ypestein bracht uitkomst. Aan de Wagemaker 8 (achter Karwei) staat een nieuw pand van 120 vierkante meter waar Henk van Wissen de ruimte heeft. Onmiddellijk werd de apparatuur uitge breid, binnenkort komt er een apparaat waar zo'n vijfenvijftig lettertypen mee gemaakt kunnen worden. Wie zijn auto een ander aanzien wil geven maar zich niet goed voor kan stellen, hoe het er uit komt te zien kan bij Arro Reklame op een scherm de gewenste combinatie ma ken van kleur van de auto en belette ring. Een kleurenprint laat zien hoe het er uit komt te zien. Het beletteren van een auto gaat nu ook veel beter. Er is ruimte orii binnen te werken, en eind van de dag gebracht, de volgende ochtend weer gehaald. Boven Arro Reklame zit Team de Haas, een reklameburo met veel mogelijkhe den in hun pakket. Het spreekt vanzelf dat tussen deze beide zaken een goede verstandhouding bestaat, zij zijn qèn verlengstuk van elkaar. Met de autobelettering van Arro rekla- me laat je zien wat je doet. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In februari 1992 is men be gonnen met de inzameling van plastic flessen onder het motto Een plastic fles voor een plastic fles". Een viertal containers werd opgesteld in de buurt van Albert Heijn supermark ten. De initiatiefnemers van de proef, Albert Heijn/Ahold, DSM en Procter en Gamble, hadden twee doelstellingen voor ogen. 1Demonstratie van de sluiting van de kringloop voor plastic flessen. 2. Inzicht te krijgen in de technische en economische haalbaarheid van het brengsysteem voor plastic flessen. In Alkmaar werden vorige week de re sultaten van deze proef besproken en deze mag een succes worden genoemd. Na even* een aarzelende start liep het aantal ingeleverde flessen al snel op. Nu is er zelfs al vraag naar meer containers. Misschien ook elders in het dorp. Wet houder J. Wuijster-Schuddeboom zei: ,,De container is gauw vol, maar bevat meer lucht dan plastic. Misschien is er iets te bedenken waardoor de flessen worden samengeperst". Tevens was zij verheugd dat de burger (consument) be reid is iets extra's te doen. Met elkaar leverden de vier containers (inclusief de drie uit Alkmaar) 1375 kilo plastic op. Deze werden gesorteerd bij de Vries in Heerhugowaard. DSM maakt er vervolgens korrels van en er worden weer nieuwe flessen van ge maakt. 25% bestaat uit plastic dat gere cycled is. Procter en Gamble vult ze weer af met haar producten. Natuurlijk hangt aan dit alles een prijs kaartje. De producenten zijn verant woordelijk voor de verwerking. Dat houdt dus in dat ook de kosten voor hen zijn. Deze worden dan weer doorbere kend aan de consument. De huidige kosten zijn nog te hoog, maar door schaalvergroting moet dit gunstiger worden. Wethouder Wuijster zei dat bij twee wisselingen per week (legen contai ner) de kosten per gezin per jaar 0,33 zullen stijgen. En als er meer kilo's in een container kunnen komt dat nog gunstiger uit, (minder wisselen). Dat moet te doen zijn. Men hoopt in 1995 de helft van de plastic flessen opnieuw te kunnen ver werken. Zijn de kosten nu nog te hoog, men höopt, door op grotere schaal te kunnen werken, uit de Vosten te komen. HEILOO - Het is meer dan een gebouw in het (toekomstig) hart van Ypestein. De Ypsalon is het centrum van deze jongste Heilooër wijk, met tal van akti- viteiten. Niet in de laatste plaats is het een plek om vrienden, bekenden en an deren te ontmoeten, bijvoorbeeld onder het genot van een drankje en uitsteken de muziek. Op zaterdag 24 april kan ie dereen - van binnen en buiten Ypestein - daarvoor in de Ypsalon terecht. Dan staat immers een optreden door de for matie 'Lock Stock 'n bareel' op het pro gramma. Het centrum is open vanaf 21.30 uur, de toegang is gratis. 'Lock stock 'n barrel', bestaat uit vier rasmuzikanten. Al jaren staan zij lo caal, regionaal en verder weg, op de planken. De -gemeenschappelijke noe mer kan je de min of meer legendarische Bergense Ship Horse Band noemen. Daarin kruisten Victor Posch (piano, sax, zang), Peter van Vleuten (zang, gi taar) en Leo Maubach (gitaar, zang) reeds de muzikale degens. Samen met bassist Peter de Wit maakt het genoem de drietal alweer enige tijd furore op de podia. Deze toch nog jong te noemen band speelt muziek zonder overbodige franje. Daarbij leggen ze zich niet al te veel be perkingen op. Het is zoals de naam van de band, vertaald in het Nederlands, be tekent, van alles en nog wat. Vertolkin gen van werk van onder andere Chris Rea, Eric Clapton, Jim Croce en The Beatles ontbreken op 24 april dan ook niet tijdens het optreden in de Ypsalon. De formule van het viertal is simpel: geen overheersende drums of verwar rende electronica, maar semi-akoestisch (lees: unplugged). Het publiek wordt getrakteerd op prettige, oorstrelende muzikale versnaperingen. Meerstemmi ge zang, saxofoon, piano en gitaren zijn de ingrediënten van de smakelijke mu- ziekschotel, die 'Lock stock 'n barrel' aanstaande zaterdag in stijl zal op dienen. HEILOO - Voor haar handwerkgroe pen in het Open Huis op maandagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en in de Loet op donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur zoekt de welfare van het Rode Kruis afdeling Heiloo, vrijwilli gers om deze groepen te begeleiden. De meest oudere bezoekers van deze middagen, houden zich hoofdzakelijk bezig met handwerken, in de ruimste zin van het woord. Het motto van de welfare is: contact en bezig zijn. Het onderlinge contact staat voorop, en het handwerken is een mid del daartoe. Men heeft behoefte aan ge zelligheid, een kopje koffie of thee, en een praatje. Denkt u dat u het leuk zou vinden, om samen met andere, meest er varen vrijwilligers, deze middagen te gaan begeleiden, neemt u dan voor meer informatie kontakt op met Nel Coole- gem, tel. 072-335427. aan de maatschappij. Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen met Marjolein Voorberg, secretaris FVR, tel. 072 - 330358. HEILOO - Gerard Schoon organiseert in samenwerking met Open Studio uit Amsterdam in de maand mei een video cursus. De cursus is bedoeld voor men sen met weinig of geen ervaring met video. Titel van de cursus is: "Haal meer uit je camera". In drie avonden worden de cursisten de grondbeginselen van het videomaken bijgebracht. De cursisten worden bovendien in de gele genheid gesteld de opgedane kennis in praktijk te brengen door middel van twee opdrachten. De cursus wordt gege ven door een bevoegd docent van Open studio. Veel mensen hebben een camera ge kocht en zijn enthousiast aan het filmen gegaan. Bij het bekijken van deze veelal vakantiefilms is de videomaker enthou siast maar de videofilm kan op vele fronten worden verbetert. Er worden soms elementaire fouten gemaakt bij de opnamen. Centraal zal dan ook bij deze cursus staan hoe kan ik de kijker blijven boeien met mijn videoproductie. Han delingen als decoupage/montage, came rastandpunten, audiodub, licht, beeld lijn, etc. komen ter sprake. Videofilmen is een schitterende hobby die steeds meer aan populariteit wint. Voor dege ne die zich wat meer in het filmen wil onderrichten kan een videocursus ze een grote stap in de goede richting zijn. Me de omdat deze cursus door een ervaren docent wordt gegeven is deze cursus een must voor zowel de wat gevorderde als de zich nog orienterende videomaker. Voor informatie betrefferfde de cursus bel even of kom langs: Gerard Schoon Audio/Video, Holleweg 55, tel. 339774. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo HEILOO - Zaterdag 24 april wordt een hulpactie gevoerd in de Albert Heijn su permarkt in 't Loo in Heiloo voor kin deren in vluchtelingenkampen in ex- Joegoslavië. De actie is er op gericht zoveel mogelijk pakketten met produkten samen te stel len, die daar dringend nodig zijn. In de supermarkt zal de klanten van Albert Heijn een boodschappenlijstje worden overhandigd met het verzoek óók een boodschap te doen om het kinderleed in ex-Joegoslavië te verzachten. Dergelijke acties zijn eerder met succes gevoerd in o.a. Alkmaar en Bergen in samenwerking met een werkgroep van vluchtelingen in Nederland uit het voor malig Joegoslavië: Mi Za Mir: Wij voor Vrede. Leden van deze werkgroep zijn Serven, Kroaten, Slovenen en Bosniërs, die zich richten op een oplossing van de [/T MOOUnMI v I ID\| 1 Heerenweg 167,1851KN Hak»,Tel.: 072-331716. Rijksweg 63 - Limmen tel. 02205-2507 Geopend ma t/m vrij 8.30-17.00 u. Zat. 11.00-15.00 uur. HEILOO - Evenals vorig, jaar wordt in Heiloo op zondag 2 mei een grote wedstrijd- en recreatieloop gehouden onder de naam 'De 10 Mijl van Heiloo'. Dit evenement, een initiatief van mid denstandsvereniging De Ondernemende Straatweg in samenwerking met atle tiekvereniging Trias, mag zich verheu gen over een toenemende belangstelling. Met name voor de wedstrijdloop over 10 Engelse mijlen heeft een aantal lo pers van naam zich ingeschreven. De grootste veranderingen ten opzichte van 1992 zijn de datum en het parcours. Dit laatste is niet uitgezet in Plan Oost van Heiloo, maar in de Noorderneg aan de westzijde van Heiloo. In de eerste plaats is de loop gevarieerder, ten twee de zijn kleed- en douchegelegenheid in de Trias-kantine nabij en ten derde is de ambiance voor publiek en deelnemers door de start en finish nabij de atletiek baan te houden, veel aantrekkelijker. Door de loop begin mei te houden, hoopt de organisatie betere weer somstandigheden te hebben dan tijdens de vorige editie. De wedstrijdloop gaat van start om 11.30 uur. Een gerenommeerd inschrij ver hierbij is oud-Heilooër Dick Tesse laar, ex-wielrenner en Noordhollands beste marathonloper. Hij werd dit jaar 18de tijdens de marathon van New York en was in Nederland bijvoorbeeld oppermachtig tijdens de Kloetloop in Grootebroek (25 km). In zijn spoor vol gen nog enkele bekende en goede lo pers, zodat een toptijd zeker tot de mogelijkheden behoort. Inschrijving voor de wedstrijdloop is mogelijk in vijf categorieën: heren seni oren, veteranen 40-50 en veteranen 50 en dames senioren en veteranen 35 Voorinschrijving is mogelijk via het zo geheten A-formulier, te sturen naar N. van Baar, Vermeerstraat 41, 1816 CK Alkmaar. De kosten bedragen 6,00. Op de wedstrijddag is intekening a 7,50 mogelijk vanaf 10.30 uur in de kantine van AV Trias aan Het Maalwa ter te Heiloo. De winnaars van de wedstrijdloop ontvangen hun prijs in de vorm van geld en goederen. Naast deze wedstrijdloop zijn er ook trimlopen mogelijk over drie afstanden: 3,2, 6,5 en 9,7 km. Voor deze lopen, die gelijktijdig om 11.35 uur van start gaan, is voorinschrijving niet mogelijk. In schrijven kan slechts op zondag 2 mei vanaf 10.30 uur in de Trias-kantine. Kosten: 3,50 met en 2,00 zonder herinnering. Naast de leden van De Ondernemende Straatweg steunt ook nog een zevental andere Heilooër ondernemers dit evene ment: Ranzijn Tuiri Dier, ABN- AMRO, Van der Steen Autobedrijf, Henk van der Ham Assurantiën, Kar wei, Arro Reklame en Drukkerij Uit kijkpost BV. Samen dragen zij zorg voor de kosten van de organisatie, de Dick Tesselaar alvast even terug in Heiloo. Op 2 mei zal hij mede het tempo bepalen van 'De 10 Mijl van Heiloo'. prijzen en het bijprogramma. Atletiek vereniging Trias zorgt ervoor dat op het sportieve vlak alles tot in de puntjes ge regeld is. Iedereen kan meedoen aan één van de lopen van 'De 10 Mijl van Heiloo 1993'. Ziet men het deelnemen zelf niet direct zitten, dan is een ieder natuurlijk als toeschouwer welkom. Overal langs het parcours kunnen de deelnemers aan moedigingen gebruiken. Het publiek heeft vanzelfsprekend gratis toegang tot de Noorderneg en de Triasaccommoda tie. Nabij start en finish is er voor de jeugd een groot springkussen. Vervol gens zal de Bill Sousa's Jazz Band voor swingende klanken zorgen op de Trias-baan. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij: Sporthuis Johan Jansen (336670), N. van Baar (126254) of B.C. Brouwer (332647). problematiek in hun land zonder het ge bruik van geweld. Eén van hun activitei ten is het verzorgen van voedseltrans- porten naar vluchtelingenkampen en kinderhuizen buiten directe oorlogsge bieden. De produkten waar het om gaat zijn o.a. babyvoeding (Nutrilon, Friso- lac, Ovarit), Nüfrix, Bambix, Brinta, Liga, havermout, macaroni, rijst, meel, suiker, tomatenpuree, roosvicee, droge erwten en bonen, groente, vlees en vi- sconserven, waspoeder, zeep, spijsolie, luiers, zuigflessen met speen, talkpoe der en andere houdbare produkten. Ook zacht kinderspeelgoed en baby- en kinderkleding is welkom. Als u uw in kopen niet a.s. zaterdag bij Albert Heijn doet, kunt u uw boodschappen voor deze actie ook t/m vrijdag 23 april afgeven bij de families Reeling Brou wer, Korbeellaan 1 (332652)? Hoff manns, Cruyscamplaan 31 (331623), Op den Velde, Vrieswijk 199 (332235) Hor jus, Groot Barlaken 11 (330351) of Knijnenberg, De Achtkant 5 (333313). HEILOO - Op zaterdag 24 april, 20.15 uur wordt er in de Witte Kerk in Heiloo een concert gegeven door het Varius En semble, bestaande uit: Julia Bronk- horst, mezzo-sopraan, Ivar Berix, klarinet, Arjen Uittenbogaard, cello, Pieter Grimbergen, piano. Uitgevoerd worden: Trio in Bes van Van Beethoven voor klarinet, cello en piano, Phantasiestücke van Schumann voor cello en piano, Berceuse van Alph. Diepenbrock voor zang, cello en piano. Julia Bronkhorst zingt voorts een aantal liederen van Louis Spohr, Joh. Brahms (Geistliches Wiegenlied) en Schubert (Der Hirt auf den Felsen). Zij doet dit met begeleiding van klarinet en piano. Toegangsprijs 12,50 (65+ en CJP 10,00). Plaatsreserveren is mogelijk, tel. 072-331721 of 332882. A-markt IJzermarkt is de nieuwe naam van de supermarkt in Heiloo-Zuid. HEILOO - De politie van Heiloo, constateert, dat langs de Kenne merstraatweg en met name, op de par keerhavens tussen de Kanaalweg en het Slimpad, veelvuldig auto's ter verkoop worden aangeboden. Dit levert voor de aanwonenden indirect veel overlast op, aangezien'kooplustige passanten op de meest onmogelijke tijdstippen aanbel len bij de direct aanwonenden. Deze er varen dit als uitermate hinderlijk en hebben terecht hierover hun beklag in gediend. De politie is van mening, dat deze ont wikkeling niet wenselijk is en zal daar om de zaak scherp in de gaten houden. Zo nodig zal proces-verbaal worden op gemaakt. De politie verzoekt daarom aan een ie der, die particulier een auto wil verko pen, zich te realiseren, dat anderen hiervan direct of indirect overlast van kunnen ondervinden. UITGEEST - De sport.- en tepnishal aan de Zienlaan 4 ie Uitgeest staat het ko mend weekend geheel in het teken van antiek en curiosa. De organisatoren van de bekende Alkmaarse Antiekade heb ben namelijk voor zaterdag 24 en zon dag 25 talrijke handelaren uit het vakgebied bereid gevonden om voor het eerst in Uitgeest een Antiekade te hou den. Het assortiment zal uitgebreid zijn, zodat men onder één dak een prijs- en kwaliteitbewuste keuze kan maken. De Antiekade Uitgeest is zaterdag open van 14.00-22.00 uur, zondag van 11.00- 18.00 uur. De entree is 6,00. HEILOO - Hengelsportvereniging De Vroegte Wint uit Heiloo houdt morge navond haar jaarvergadering in de bo venzaal van sporthal 't Vennewater en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur kunnen de leden al in de zaal terecht om de jaarstukken in te zien. De leden van de vereniging hebben inmiddels een uit nodiging voor deze belangrijke bijeen komst ontvangen. Het bestuur wil een aantal ontwikkelingen bespreken met de DVW-leden. Het motto daarvan kan omschreven worden als 'Blijven we van gen of vangen we bot?'. HEILOO - Bent u wel verzekerd als u in de auto van de buren rijdt? Moeten stu derende kinderen eigenlijk zelf een aan sprakelijkheidsverzekering hebben? En valt de fiets in het schuurtje onder de in boedelverzekering? Deze en andere vra gen komen aan de orde op de thema middag 'Vrouw en Verzekering' die de Federatieve Vrouwenraad Heiloo mor genmiddag in het Open Huis verzorgt. Verzekeringen horen bij het leven van alledag en het is voor iedereen goed er meer vanaf te weten. Maar die kennis hoeft niet beslist uit saaie polissen en kleine lettertjes te worden opgedaan. Het kan ook op een leuke en zelfs span- 'nende manier: via het verzekeringsspel. Een quiz waarbij u uw kennis kunt testen en u zelf vragen kunt stellen. Spe lenderwijs ontdekt u of u en uw gezin goed verzekerd zijn, en bovendien zijn er met het spel nog prijzen te winnen ook. Het verzekeringsspel wordt gespeeld onder leiding van de heer E.M.W. Wennink van het Bureau Voorlichting Verzekering uit Den Haag. De themamiddag 'Vrouw en Verzeke ring' op donderdag 22 april begint om 14.00 uur en zal rond 16.00 uur afgelo pen zijn. Plaats van samenkomst is het Open Huis. De Themabijeenkomsten van de Federatieve Vrouwenraad zijn toegankelijk voor alle vrouwen uit Hei loo en omgeving. Dankzij subsidie van de gemeente is de toegang gratis. De Federatieve Vrouwenraad is een sa menwerkingsverband waarin alle vrou wenorganisaties van Heiloo vertegen woordigd zijn. Doelstelling is het bevor deren van de deelname van vrouwen Arro Reklame heeft nu volop de ruimte op De Oude Werf. I Makelaars Taxateurs o.q. hypotheken .1 VI Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 assurantiën ->nvm' W Kantoor Zeeweg 20 1852CR Heiloo TAXATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1