I Informatierubriek van de gemeente Heiloo 1993 O HEÏLOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Stuurgroep Jaar van de Ouderen 1993 bericht: Schooljeugd in Heiloo doet weer mee aan praktische verkeersproef Commissie voor Algemene Zaken Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Hinderwet Koninginnedag 1993 Vrijmarkt in Heiloo Nieuw bouwplan Nieuwe bouwplannen Verleende collectevergunningen Rampenbestrijding Commissie Milieu en Educatie c.a Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST 21 APRIL 1993 Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. - In het Amsterdams Historisch Museum is er op dit moment een tentoonstelling 'Tijd van leven, ouder worden in Nederland, vroeger en nu'. 1993, Europees Jaar van de ouderen en de solidariteit tussen de generaties; tijd van bespiegeling. Ho^ kan dat beter gebeuren dan een kijKje te nemen op deze tentoonstelling met haar vele onderwerpen vanaf 1600 tot nu toe door middel van schilderijen, foto's, tekeningen, prenten, documenten en audio-visueel. Op 25 mei 1993 is er de mogelijkheid voor ouderen georganiseerd de tentoonstelling te bezoeken. De kosten bedragen f 10,-- per persoon voor de toegang, rondleiding en een kop koffie. De reiskosten (trein) zijn voor eigen rekening. Inschrijving is mogelijk tot uiterlijk 1 mei 1993 bij de heer B.M. Dekker, Ewisweg 108, telefoon 333 248 door middel van contante betaling van f 10,-- per persoon. Voor meer informatie verwijs ik u graag naar de rubriek Senioreninfo in de Uitkijkpost. - Dinsdagmiddag 20 april om 14.00 uur brengen 46 kinderen van de Willibrordschool een bezoek aan het verzorgingshuis Overkerck. Via een rondleiding zullen de kinderen kennis maken met alles wat nodig is om het verblijf in een verzorgingshuis zo aangenaam mogelijk te maken. Naar aanleiding van dit bezoek vindt er een schoolproject plaats, met o.a. een opstelwedstrijd. Op 27 april a.s. brengen dezelfde kinderen wederom een bezoek aan Overkerck om te zingen samen met het koor van Overkerck 'Toontje Lager'. Donderdag 22 april doen de leerlingen van de hoogste groepen van de basisscholen uit Heiloo evenals vorig jaar weer mee aan de praktische verkeersproef. De route, die de leerlingen moeten afleggen, wordt twee weken vooraf aan de ouders en de kinderen bekend gemaakt. Zo kunnen ouders, kinderen en leerkrachten zich samen op de moeilijkheden in het traject voorbereiden en de route oefenen. Op de dag van de verkeersproef zullen de ouders van de kinderen van de deelnemende scholen op gevaarlijke punten in de route het verkeersgedrag van de leerlingen controleren, terwijl de leerkrachten de route meefietsen voor extra toezicht onderweg. Via Veilig Verkeer Nederland is er een collectieve verzekering afgesloten. De fietsen zullen vooraf aan een strenge controle worden onderworpen door de rijkspolitie van Heiloo: alleen fietsen, die voldoen aan de wettelijke eisen, mogen worden gebruikt. Het startsein voor de verkeersproef van de eerste groep zal om 08.45 uur gegeven worden op de parkeerplaats naast de bibliotheek. De tweede groep zal starten om 13.30 uur bij de Loet. Wij hopen dat de kinderen hun theoretische kennis, die zij twee dagen eerder zullen gebruiken bij de schriftelijke verkeersproef, op een 'verstandige' manier zullen toepassen bij de praktische verkeersproef. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 22 april 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1Verslag van de vergadering van 25 februari 1993. Verslag treft u bijgaand aan. 2. Stukken ter kennisneming: A. Artikel 'Gemeentelijke lasten fors hoger'. B. Verslag driehoeksoverleg d.d. 25 februari 1993. C. Agendastukken driehoeksoverleg d.d. 29 maart 1993. D. Verslag driekhoeksoverleg d.d. 29 maart 1993. Deze stukken liggen voor u ter inzage. 3.HAL-convenant. Concept treft u hierbij aan. 4. BON III. Notitie SNK gaat hierbij. 5. Mogelijkheden van ambtelijke ondersteuning voorafgaand aan en tijdens de college-onderhandelingen in 1994. Toelichtende brief is reeds in uw bezit. 6. Evaluatie nieuw systeem notuleren raadsvergaderingen. Er is inmiddels een jaar ervaring opgedaan met de nieuwe wijze van notuleren. U wordt gevraagd een oordeel te geven. 7. Aanschaf stemmachines. Voorstel wordt nagezonden. 8. Jumelage met Swietochlowice. Voorstel wordt nagezonden. 9. Campagne 'Vrouwen kiezen in de politiek'. Stuk wordt nagezonden. Vanat donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken - gelet op artikel 31tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne - bekend, dat zij d.d. 20 april 1993 op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet positief hebben beschikt onder een aantal voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: Houtdraaierij B S B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een Machinale Houtbewerkingsinrichting op het perceel De Oude Werf 9, Heiloo. Camping Klein Varnebroek voor het oprichten en in werking hebben van een Camping (incl. Restaurant) op het perceel De Omloop 22, Heiloo. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 21 april 1993 tot en met 24 mei 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 23 april 1993 tot en met 21 mei 1993 vanaf 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 24 mei 1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Op Koninginnedag, 30 april a.s. wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehouden. Net als vorig jaar is de vrijmarkt op het Raadhuisplein. Dit jaar zal er een groter gedeelte van het parkeerterrein worden gebruikt om iedereen aan een plekje te kunnen helpen. De organisatie is in handen van de Ouderraad van de Sint Radboudschool. De vrijmarkt is op vrijdag 30 april 1993 van 10.00 - 13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo., Dus jongens en meisjes: haal de zolder leeg, ruim je kamer op (ook leuk voor je moeder) en verdien op de markt alvast een zakcentje voor de vakantie. Je kunt ook gewoon muziek komen maken of lekkere eetwaren, die je natuurlijk zelf gemaakt hebt, verkopen. Er is limonade en snoep voor iedereen en koffie voor de ouders. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00 - 12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek. Het belooft een gezellig feest te worden. Kom dus allemaal, al is het maar eventjes, kijken op het Raadhuisplein. Tot vrijdag, 30 april 1993. Het college van burgemeester en wethouders heeft het voornemen aan de heer J. van den Hoek te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel De Hoghe Weijdt 2. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Stationsweg 36, M. Grob en E. Waagemans - bouw garage/berging. Het Zandstuk 33, A.C.A. Stam - bouw van een entree portaal. Heerenweg 166, H.J. Tor - vergroten van de woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp: 18 tot en met 24 april 1993. 2. Nederlandse Hartstichting: 25 april tot en met 1 mei 1993. 3. Stichting Nationaal Fonds Sport gehandicapten: 2 tot en met 8 mei 1993. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit bJijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Als de sirene gaat Ga direkt naar binnen, sluit deuren en ramen, zet radio of TV aan. Ongetwijfeld heeft u al via de media (krant en tv) vernomen dat er landelijk aandacht wordt besteed aan voorlichting over rampenbestrijding. Er is een gemeentelijke informatiefolder gemaakt, waarin u kunt lezen wat u moet doen als de sirene gaat. De folder virrdt u deze week bij de Uitkijkpost. Laat hem ook aan uw huisgenoten lezen en bewaar hem op een vaste plaats in huis, want: Het wordt pas echt een ramp, als je niet weet wat je moet doen. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op woensdag 28 april 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de voorlopige agenda staan de volgende punten: 1Verkeersplan 3e fase. 2. Leidraad voor het treffen van verkeersvoorzieningen in verblijfsgebieden. 3. Financiële paragraaf Gemeentelijk Milieubeleidsplan. 4. Renovatie Hertenkamp. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Wilgenlaan 5, R. Krijgsman - vergroten dakkapel. Nic. Beetsweg 13, E.A. Stam - plaatsen garage. Boekelermeerweg 1, W.S. Konijn - oprichten woonhuis en garage. Oosterzijweg 130, J. Dekker - plaatsen mestberging. Werkendelslaan 108, R.J. Sprokholt en D.C. Strijp - oprichten garage. Coöp. Aan- en Verkooporganisatie - oprichten/ged. vernieuwen voor Land- en Tuinbouw Cavo kantoor, weegbrug, g.m.b.Latuco B.A., Kanaaldijk 17 B en meststoffenopslag. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend Wesjerweg 113, E. van Zoonen - vergroten woning. Van der Feen de Lilleweg 19, E.E.M. Tjebbes - bouw berging. De Blinkenlaan 33, E.M. Harteveld - vergroten woning met een erker. Het Zandstuk 96, F. Fernie - vergroten woning met een bijkeuken. Het Zandstuk 98, A.P.J. van Dijk - vergroten woning met een bijkeuken. Kennemerstraatweg 99, Silhouet BV - vergroten winkel. Bosrank 15, J.J. Lodder - aanbouw van een serre. Laarmanstraat 22, E.v.d. Wende - vergroten woning. Westerweg 27, T.J.J. Bruin - bouw berging. Breedelaan 71, J.H. Zoon - plaatsen dakkapel. Bosanemoon 5, P.P.M. Bakker - vergroten woning. De Kuilenaar 47, J.A.G. Dordergter - plaatsen tuinhuisje. Heerenweg 198, W.J. Hooijschuur - bouw kap op bestaande garage/berging. Kanaalweg 32, Campina Melkunie Heiloo - uitbreiden van het bedrijf en het plaatsen van geluidschermen. Het Zandstuk 92, E.J. van Baar - vergroten woning. Spoorlaan 4, L. Gobets - bouw dakkapel. Sandecamplaan 26, W.G. Heijne - maken van een dakopbouw. Schapenweijdt 4, J.P.A. Kraakman - vergroten woning. De Hoghe Weijdt 26, T.J. Tromp - vergroten woning en het plaatsen van een tuinhuisje. De Kuilenaar 59, R.P. Henneman - bouw dakkapel. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 240). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES 4. «Hernat* owr tmontnuijOmf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4