I I Informatierubriek gemeente Heiloo VOORJAARSCOLLECTIE VAN ZEEMAN OPVALLEND LAAG GEPRIJSD. O Tf HEILOO Heiloo werkt aan de weg Dodenherdenking 1993 liëren tefcweo voor een S?tev m'|,eu Dierenbescherming Bridgeclub Sans Atout Welfare verkoop Hartstichting zoekt collectanten WBV Willibrordus Heiloo betaalt herinrichtingskosten Reünie bewoners Boekelermeer Middle Management I Prijs bij Etos Concert Russisch duo Fancyfair in Lauwershof Hoort U al bij Het Noordhollands Landschap? Namen van huizen en gevelstenen in Heiloo Wedstrijd 'Kinderen tekenen voor een beter milieu' Vrijmarkt in Heiloo Wijkentoernooi House party in Buk Buk Bezoek aan De Cruquius Falkland prikkelt fantasie in 'De Moegnog' PAGINA 6 UITKIJKPOST 21 APRIL 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur In de komende weken worden op drie plaatsen in de gemeente werkzaamheden uitgevoerd aan de wegen. Het betreft de volgende lokaties: Bayershoffweg tussen Westerweg en Arklaan vernieuwing van de riolering, herstel van de rijweg en voetpaden en vervanging van bomen. De werkzaamheden lopen door tot juni 1993. Contactpersoon afdeling Civiel en Reiniging, de heer B. de Groot, tel. 334 008. Kanaalweg tussen Kennemerstraatweg en het Rosendaal. In het fietspad aan de oostzijde wordèn herstelwerkzaamheden aan de riolering uitgevoerd. Werk gereed eind april 1993. Contactpersoon afdeling Civiel en Reiniging, de heer B. de Groot, tel. 334 008. Kennemerstraatweg oostzijde, parallelweg ten noorden van de Warmoezierslaan. Herstraten van rijweg en parkeerstrook. Werk gereed ongeveer 14 mei 1993. Contactpersoon afdeling Civiel en Reiniging, de heer K. de Waart, tel. 336 880. De Dodenherdenking op dinsdag 4 mei 1993 wordt gehouden bij het monument de Man van Vught. De Stille Tocht vertrekt om 19.40 uur vanaf de Bergeonstraat richting monument (Frederica's Hof). Aankomst 19.50 uur. De plechtigheid wordt om ongeveer 20.10 uur besloten. Inspektie Heiloo e.o.: 072-335642. Vermiste en gevonden katten: 072- 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861 Goed tehuis ge/ocht voor: Nicky, leuke rode kater die graag af en toe naar buiten wil (9jr.) Noortje en No- raly, twee zwarte zusjes met iets wit, 10 mnd. Mickey, een donkercyperse poes (2 jr.) gewend aan flat en aan honden, meer informatie bij tel. 072-334316. Vermist: Witte gec. kater met blauwe ogen, 3 jr. Rijksweg, Urmnen. Lichtrood cyperse poes met witte bef en pootjes, 3 ir. Kel- dercroftlaan Mei!.:... mi. U72-616106. HEILOO - Uitslagen maandag 19 april: A-lijn 1 fam. v. Diepen 59,2% 2/3 Ds. v. Linden-v. Twuyver, Boekei-Groet 55,4% B-lijn: 1. Fam. Mak 57,9% 2. Fam. Gootjes 56,3% C-lijn: 1. Fam. Schreiber 63,3% 2. Gieles-v. Twuyver 62,5% D-lijn: 1. Ds. Schouten-Beere- poot 58,3% 2/4 Bennink-Roozen ds. Doornbos-v.d. Riet, Tensen-v. Linden 52.6% E-lijn: 1. de R. de Wildt-Theune 62,5% 2. Mw. Hoeksema partner 59,8 F-lijn: 1. Mw. Jansma-Jansen 62% 2. Ds. Oosterling-Slemmer 59,4% HEILOO - Op donderdag 22 en vrijdag 23 april, van 9.00 tot 18.00 uur, vindt in winkelcentrum 't Loo een verkoop plaats van bij de welfare van het Rode Kruis afdeling Heiloo, vervaardigde ar tikelen. Wilt u uw tuinset opfleuren met een handgemaakt tafelkleed, of heeft u meer behoefte aan een paar lekkere ge breide sokken, er is voor elk wat wils. De opbrengst van deze verkoop komt in z'n geheel ten goede aan de deelnemers van het welfarewerk in Heiloo, door er nieuw handwerkmateriaal voor té ko pen. Veel deelnemers beleven wekelijks veel plezier aan deze zgn. 'handwerk- middagen', waarop overigens nieuwe lingen van harte welkom zijn. Belt u voor meer informatie naar Nel Coole- gem, tel. 072-335427. HEILOO - Tijdens de Nationale Hart- week van 25 april t/m 1 mei vragen dui zenden collectanten van de Nederlandse Hartstichting om uw gift voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Het comité van de Hartstichting in Heiloo zoekt nog enkele vrijwilligers voor de collecte. Hart- en vaatziekten zijn nog steeds volksvijand nummer één. De Hartstich ting bestrijdt hart- en vaatzi'ekten door het stimuleren van wetenschappelijk on derzoek, het geven van gezondheids voorlichting en het verbeteren van patiëntenzorg. Wilt u dit werk van de hartstichting steunen door een paar uurtjes te collecteren bij u in de buurt? U kunt zich opgeven bij de heer J. van Zeist, tel. 335388. HEILOO - WBV Willibrordus stort binnenkort 496,60,- op de rekening van de bewoners van zevenentwintig, onlangs opgeknapte, woningen aan de Butterlaan, de Breedelaan en de Ka naalweg. Dit bedrag is een tegemoetko ming in de herinrichtingskosten van de woningen, die onlangs voor groot on derhoud onder handen zijn genomen. WBV Willibrordus heeft tot deze unieke stap besloten omdat de gemeente Hei loo maar aan enkele bewoners de tege moetkoming uitkeerde. In het verleden betaalde de gemeente deze tegemoetko ming aan alle bewoners van wie het huis met rijkssubsidie werd vernieuwd. Het groot onderhoudsproject Butter- laan/Breedelaan/Kanaalweg heeft ruim twee miljoen gulden gekost. Het groot ste deel van dit bedrag nam WBV Willi brordus Heiloo voor eigen rekening. Het rijk betaalde slechts 160.000,- mee aan het groot onderhoud van één complex. De bewoners van dat complex ontvingen nog wel de bijdrage in de her inrichtingskosten. Nu het rijk het groot onderhoud van na oorlogse woningen niet meer subsidieert is ook een einde gekomen aan de bijdra ge van de gemeente in de herinrichtings- kosten voor deze woningen. De woningbouwvereniging vindt dit een slechte zaak en verwacht dat hierdoor in de toekomst de huurders minder bereid zullen zijn om mee te werken aan reno vatie of groot onderhoud. De werkzaamheden zijn bijna afgerond. Het groot onderhoudsproject was één van de grootste projecten van de wo ningbouwvereniging van de laatste ja ren. Het startte na de bouwvak vakantie van 1992. HEILOO - In november vorig jaar kwam men op het idee om een reünie voor de bewoners van de Boekelermeer te organiseren. Aanleiding was mede door het feit dat zeventien huizen moesten verdwijnen voor de aanleg van de vuilverbrandingsinstallatie en het mooie hoekje bij het gemaal weer een stukje kleiner was geworden. Er werd een commissie gevormd van vier man te weten: Theo Schouten, Jan Louwe, Joop Reus, Jan Brommer en Ria Tromp-Reus zette alle besprekingen op papier. Aan alle bewoners werd gevraagd of zij wisten wie er voor hen in huis hadden gewoond en misschien zelfs nog daar voor. De reakties waren enorm. Er werd een lijst gemaakt van iedereen die in de Boekelermeer woonde en had gewoond en besloten werd op 18 april een reünie in Motel Heiloo' te organiseren. Hoewel er nu nog zo'n 120 mensen in de Meer wonen zijn er al 363 mensen die zich voor de reünie hebben aangemeld. Boekje Tevens werd er een boekje samengesteld over 425 jaar BoeKelermeer in een opia* ge van 500 stuks. Voorwaar geen si necure. Jan Brommer heeft menig bezoek ge bracht aan het Regionaal Archief Alk maar en het Rijksarchief te Haarlem. Hier werd uit het Archief van de Boeke- lermeerpolder van 1567-1976 en het ar chief van de familie van Foreest de nodige informatie gevonden. Het is een alleraardigst boekje geworden, waarin tal van historische documenten zijn op genomen, o.a. een journaal van ontvan gen uitgaaf van de penningmeester van den polder ,,de Boekelermeer", alles keurig met de hand geschreven. Ook een concept omschrijving van het op te richten stoomgemaal in de Boekeler meer ontbreekt niet. Ook het oud Ne derlands is prachtig om te lezen. Het spreekt vanzelf dat het boekje rijk voor zien is van oude foto's, mede door de hulp van de Oudheidkamer de "Oude Pastorij". Op de reünie is een expositie van deze foto's te zien. Natuurlijk is het boekje niet volledig, maar het geeft een ieder die daar binding mee heeft of heeft gehad een duidelijk inzicht over 425 jaar Boekelermeer. De veranderin gen gaan snel, vooral de laatste jaren, zoals het was zal het nooit meer worden. Het Alkmaarse deel van de Boekeler meer verdwijnt en aan de zuidkant heeft Akersloot industrieplannen en het deel van Heiloo en Akersloot wordt omge- zand voor de bloembollenteelt. Of al deze beslissingen de juiste zijn....de tijd zal het leren. ALKMAAR - De Kamer van Koophan del organiseert in samenwerking met het instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf een korte cursus Middle Manage ment. Gelet op de grote belangstelling die er vorig jaar voor de cursus bestond en de positieve reacties van deelnemers is Middle Management nogmaals in het KvK-IMK-cursusprogramma opgeno men. De cursus Middle Management is speci aal bedoel voor bedrijfsleiders en chefs, de middle managers, ofwel het midden kader uit ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf. De cursus wordt gehou den op de avonden van 10, 17 en 24 mei en 7 juni in het gebouw van de kamer. De kosten bedragen 595,00 per per soon. Voor meer informatie en aanmel ding kan men telefonisch contact opnemen met de Kamer, tel. 072- 195761, mevrouw A. Kerssens. HEILOO - Onlangs werd in het Etos Beautycase Magazine een spe ciale puzzel geplaatst. Mevrouw M. Vis-Meermans uit Heiloo kwam als winnares uit de bus. Uit handen van de heer Van Holland van Etos in het Hoekstuk kreeg zij de bijbehorende prijs. ALKMAAR - Twee Russische topmusi- ci, Sergei Fedoseenko (viool) en Alexan der Makarow (vleugel) geven op zater dag 24 april een concert in de Re monstrantse kerkje aan het Fnidsen te Alkmaar. Op het programma staan werken van Beethoven, Cesar Franck, Sarasatha en Kreisler. Beide musici hebben een indrukwekken de reeks van uitvoeringen op hun naam staan. Fedoseenko was jarenlang con certmeester in het Filharmonisch symfonie-orkest te Minsk en gaf al ver schillende concerten in de regio; Maka row, woonachtig in Groningen, gaf concerten in meer dan 20 landen. De musici hebben ieder afzonderlijk hun naam weten op te bouwen in ons land. Het is nu voor de eerste keer dat zij samen een concert geven, in feite een unieke gebeurtenis. Sergei Fedoseenko heeft samen met een compagnon in Alk maar de firma Belcanto opgericht, dat zich bezig houdt met vioolbouw. Tij dens het concert in Alkmaar zal Fedo seenko dan ook spelen op één van zijn eigen handgebouwde concertviolen. ALKMAAR - Dankzij de grote inzet van medewerkers en vrijwilligers, kan op 24 april weer een enorm spektakel worden georganiseerd in verpleeghuis Lauwershof. Onder het motto Theater en Walt Disney wordt ditmaal onder de naam Lauwershof Festival voor de tien de keer het verpleeghuis op zijn kop gezet. Rommelmarkt in het personeelsrestau- rant, café-bar in de fysiotherapie, kin dertheater in het dagbehandelingscen trum, Rad van Avontuur in de recrea tiezaal enzovoort. Er wordt rekening gehouden met een zeer groot aantal be zoekers, waardoor uiteindelijk een streefbedrag voor deze actiedag van 25.000,- kan worden afgedragen aan de Stichting Vrienden Van Lauwershof. De Stichting bekostigt talloze extra acti viteiten in vooral recreatieve sfeer. Uite raard is iedereen met of zonder binding met Lauwershof van harte welkom op 24 april van 9.30 tot 17.00 uur. Ontdek de natuur bij Zeeman. Onder dit motto zijn de inkopers van Zeeman aan de slag gegaan. Het resul taat is een verrassend nieu we en superlaag geprijsde collectie kleding en textiel. Het thema van bijvoor beeld het huishoudtextiel is helemaal afgestemd op de natuur. Veel nieuwe dessins van sappig fruit op kleedjes of boerderijtafe reeltjes op thee- en keu kendoeken zijn zo aantrek kelijk dat je de bijzonder lage prijzen bijna zou ver geten. Ongebleekte katoen. Het "terug naar de natuur" vindt U ook in de gebruik te stoffen en kleurstellin gen, met name ongebleekte katoen wordt dit voorjaar veelgebruikt voorT-shirts, en allerlei tricot combina ties, geïnspireerd op het ouderwetse, maar o zo degelijke Jaeger onder goed. Door middel van vrolijke streep- of stippel dessins kijgen deze artike len een heel eigentijds aanzien. Zeeman groot in kleuter en kinderkleding. Het inmiddels 26 jarige bedrijf heeft een collectie kleuter- en kinderkleding, die zijn weerga niet kent. Hoeveel moeders hoor je niet zuchten: "Alweer een gat in je broek gevallen!" Of: "Wat groeien ze er toch snel uit!!' Gelukkig dat er dan die lage Zeeman prijs jes zijn; en het goed er bovendien hardstikke leuk uitziet. Een peuter T-shirtje koop je er al voor f 2,95. Kleuteijacks vanaf f 14,95. Het is ongelooflijk hoe fris en verzorgd het goed er uit ziet en hoe goed de kleuren en dessins op elkaar afge stemd zijn. Wij kunnen niet anders konstateren dat "De Zeeman" dit voorjaar op uw boodschappenlijstje niet mag ontbreken. den. Dat geldt natuurlijk ook voor Zeeman. Een luxe kanten body? Of ver sierd met een modern bloemdessin? Bij Zeeman zijn ze te koop. Roman tische damesslips met veel kant, boxers voor heren, bustiersets voor meisjes? Ze zijn in een rijke variatie verkrijgbaar en in goede katoenkwaliteit. Als je bedenkt dat je bij Zeeman vaak 2 of 3 stuks kan kopen, waar je er elders 1 voor hebt, dan bedenk je je niet lang meer. Avontuur. Bij veel gerenommeerde bedrijven kijkt men een beetje neer op partijver koop. Bij Zeeman zijn ze van mening, dat hier vaak die speciale koopjes bij zitten waar we allemaal dol op zijn. Gezellig snuf felen of precies jouw maat of kleur erbij zit en als je die gevonden hebt met "de buit" snel naar de kassa. Stel je voor dat iemand anders je net voor is. Zo wordt shoppen bij Zeeman puur avontuur. Ondermode. Uit de moderubrieken blijkt, en dat zien we ook in de praktijk, dat onder goed ondermode is gewor- Vrijetijdskleding voor mannen en vrouwen. Het sleutelwoord voor de vooijaarscollectie dames- en herenkleding is draag- comfort. Vrijwel altijd katoenen stoffen met mo derne dessins of juist niet. Bij Zeeman zijn ze niet vergeten dat er veel men sen zijn die niet met zo'n uitbundige print willen lopen op hun T-shirt of polo. Vandaar dat er ook veel broeken en tops zijn in een keur van unikleu- ren, waarin eenieder zich happy zal voelen. Het geheim van Zeeman. Als je na een bezoek aan zo'n Zeeman winkel nog wat namijmert bij je kopje koffie, want dat heb je dan toch echt verdiend, en je vraagt je af wat nu het ver schil is tussen Zeeman en al die andere textiel- en kledingwinkels dan kom je tot de slotsom: "Die Zee man heeft toch wel heel vaak heel leuke dingen; vaak ook dingen die je er niet direct verwacht,leuke speelgoedjes, of gewoon een rol kadopapier. En dan die artikelen die er altijd zijn, zoals panty's en be paalde soorten ondergoed. Je kunt er altijd wel voor iets terecht en je vindt er iedere keer weer iets nieuws Het Noordhollandse landschap hoort bij U! Word nuHid van Uw eigen woon-omgeving voor 25,- per jaar. Help daarmee de natuur en het landschap van Noord-Holland mooi te houden. Knip de bon uit en stuur hem zonder postzegel naar: Noordhollands Landschap, Antwoordnummer 263, 1900 VB Castricum. Voor informatie of aan melding: 02518-59750. Ja, ik steun Het Noord hollands Landschap (min. bijdrage 25,- per jaar, ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang de fraaie Natuur- gids Het Noordhollands Landschap en vier maal per jaar het tijdschrift 'Noordhollands Land schap'. Naam HEILOO - Het is de laatste tijd een beetje uit de mode geraakt om een huis een naam te geven maar vanaf het begin van deze eeuw is het niet ongebruikelijk geweest om een huis van een naam te voorzien. Dat kon een diepzinnige naam zijn, een fantasienaam, een bete kenisvolle naam. Ook in Heiloo zijn er heel wat huizen geweest die een naam hebben gedragen. Gelukkig zijn er nog panden, die hun naam hebben behou den, anderen zijn hun naam in de loop van de jaren kwijtgeraakt, weer andere hebben van nieuwe bewoners een ander naam gekregen. Deze naamgeving behoort tot de "klei ne geschiedenis" van ons dorp. Op zich zelf niet echt belangrijk, maar wel boeiend en interessant. De vereniging "Oud Heiloo" begint met het inventari seren van deze namen, en zal daarbij zo veel mogelijk trachten te achterhalen welke geschiedenis erachter zit, welke verhalen eromheen bestaan. Een inventarisatie van de namen, die thans nog bestaan, is niet zo moeilijk, maar voor het optekenen van namen die reeds verdwenen zijn, is de hulp van met name de oudere bewoners van Heiloo wel nodig. Graag doet de vereniging een beroep op allen, die een woning hebben (of hebben gehad), die nog een naam heeft, ofwel die een naam heeft gehad, om hiervan ons mededeling te doen. Graag voor zoveel mogelijk met nadere informatie en gegevens. Ook zij, die kennis dragen van een verdwenen naam, worden uitgenodigd, dit te melden. Wellicht, dat dit artikel u inspireert, om de naam van de woning, als die al lang bestaat, in stand te houden, zeker, als die naam op een zinvolle wijze gegeven is. Daarnaast zijn er ook woningen met ge velstenen. Dit zijn er in Heiloo niet zo veel, maar toch nog meer, dan bij oppervlakkige beschouwing blijkt. Daarvan maken wij ook een inventari satie, zo mogelijk met de historische achtergrond. Ook hiervoor doen wij de oproep aan ieder, die kennis draagt van zo'n woning met een steeen, ofwel van een huis, dat eens zo'n steen heeft ge had, om ons dat te laten weten. Uw reactie kunt u richten tot de contactper soon voor deze zaken, de heer Bakker, Zuidergeeststraat 5, tel. 330896. Straat Postcode Plaats0? Code Y HEILOO - 'Little Green - Kinderen te kenen voor een Beter Milieu'. Onder dit motto begon op 14 april een landelijke, milieugerichte teken- en schilder wedstrijd voor kinderen van 5 tot en met 15 jaar. Doel is jongeren de kans te bieden op eigen, creatieve wijze uiting te geven aan hun gedachten en bezorgd heid over het milieu. Deelnamepakket jes voor de wedstrijd kunnen de kinde ren verkrijgen bij speciaal geselecteerde kapsalons, die herkenbaar zijn aan de Little Greenactiesticker op deur of raam. In Heiloo is dat Vitu kappers aan de Kennemerstraatweg 388. De landelij ke superhoofdprijs is een reis voor twee personen naar de tropische regenwou den in Brazilië. De artistieke milieu-actie is een initiatief van Sebastian, internationaal fabrikant van haarverzorgingsartikelen en cosme- ticaprodukten. Belangrijke nevenactivi teit van deze Amerikaanse onderneming is het stimuleren van het milieubewust zijn. Zo wil men met de Little Green wedstrijd op speels-educatieve manier bij de jongste jeugd de zorg voor een be tere leefwereld aanwakkeren. De beken de Amerikaanse pop-ster Paula Abdul verleent spontaan haar medewerking aan de campagne. De wedstrijd werd eerder met groot succes gehouden in on der meer Japan, Frankrijk en De Vere nigde Staten. In Nederland loopt de Little Green-actie tot 28 mei 1993. Kinderen die zich bij Vitu Kappers aanmelden, krijgen gratis de 'Little Green Bag' In deze milieu vriendelijke zak bevinden zich het Little Green Boek met lezenswaardige milieu informatie, een wedstrijdformulier, een potlood en enkele aardige hebbedinget jes. Kinderen die hun creatieve werkstukken vóór 28 mei inleveren din gen in eerste aanleg mee naar een van de plaatselijk beschikbare prijzen. Te win nen valt onder meer een handige Atari- rekenmachine, die werkt op zonne- energie. De door Vitu kappers gefor meerde jury selecteert vier plaatselijke prijswinnaars, die met hun creaties au tomatisch meedoen aan de landelijke jurering. De nationale prijsuitreiking is op 13 juni 1993, in het Land van Ooit te Drunen. Met het werk van alle lokale ^winnaars wordt een grote expositie in gericht. HEILOO - Op Koninginnedag, 30 april, wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehouden. Net als vorig jaar is de vrij markt op het Raadhuisplein. Dit jaar zal er een groter gedeelte van het par keerterrein worden gebruikt om iede reen aan een plekje te kunnen helpen. De vrijmarkt is er op 30 april van 10.00-13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo. De organisatie zorgt voor koffie en thee en voor de kinderen is er limonade en snoep. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00-12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek in de muziektent die op het plein staat. HEILOO - Zaterdag 24 april houdt v.v. Effect een wijkentournooi. 24 Teams strijden dan om de sportieve eer in dit gezellige maar qua volleybal hoog staand toernooi. Het toernooi duurt van 16.00 tot 22.00 uur en wordt gehouden in sporthal 't Vennewater. Belangstellenden zijn van harte welkom, de toegang is gratis. Aansluitend is er een feestavond in het restaurant van de sporthal. De toer- nooi-deelnemers en de leden van Effect hebben gratis toegang. Het feest wordt muzikaal omlijst door de band Crypto. Wie van goed voetenwerk houdt, kan zich op de dansvloer uitleven! Ook vol leybal is plezier voor twee. HEILOO - Het nieuwe codewoord voor de houseparty van deze keer in jonge rencentrum Buk Buk luidt 'Angels Dan cing'. Deze zal zaterdag, 24 april, gehouden worden vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt 12,50. Na het waanzinnige succes van de vori ge party 'Back 2 the Rave II' zal het Bukker houseteam 'Ozz' ervoor zorgen dat het ook deze keer weer een knallen de avond wordt. De DJ's Indian De- new zijn er helemaal klaar voor en staan garant voor de beste trance, acid en ra ve. Geheel in de old warehouse style - met als motto: 'no chill out room only party' - zal het weer vijf uur lang ban- gen zijn. So, be there U will n'joy. Come 2gether dance like an Angel! De verbouwing van Buk Buk schiet als paddestoelen de grond uit. Zo ook de bijbehorende verbouwingsuitverkoop. Je hebt nog twee weken om een kaart a 20,- te bemachtigen, welke je de toe gang verschaft tot Sjako! (15 mei), The Pilgrims (5 juni) en The Jack of Hearts (19 juni). De kaarten zijn verkrijgbaar bij Centerdisc Heiloo, Popeye Alkmaar en de Buk zelf. Laat je deze kans niet ontnemen! HEILOO - De beide ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo orga niseren een bezoek aan het museum "De Cruquius" te Vijfhuizen, alwaar wij zullen worden rondgeleid. Het mu seum is gevestigd in het voormalig stoomgemaal De Cruquius, een van de drie gemalen, waarmee de Haarlemmer meer tussen 1849 en 1852 werd droog gemaakt. Het stoomgemaal, dat van 1849 tot 1933 (dus 84 jaar) continu in bedrijf is geweest, iS een van de grootste van dit type. Daarom werd het als monument van de 19e eeuwse techniek geconser veerd en ingericht tot'educatief museum voor de waterstaat en het polderwezen. Er worden ook films vertoond. Kor tom, een interessant brok geschiedenis op het gebied van de waterhuishouding en beslist niet alleen bestemd voor de technici onder ons. Wij vertrekken met vijf particuliere au to's op dinsdagmorgen 27 april vanaf het Trefpunt aan de Westerweg om 9.45 uur en wij zijn niet later dan ongeveer 15.00 uur in Heiloo terug. De kosten be dragen 15,00 per persoon voor ver voer, toegang en rondleiding. Slechts 20 personen kunnen aan deze activiteit deelnemen. Inschrijving kan uitsluitend geschieden door middel van contante betaling van 15,00 aan de heer B.M. Dekker, Ewisweg 108, telefoon 333248. U ontvangt daarbij een schriftelijke deelnemersinformatie met nadere bij zonderheden omtrent het verloop van de dag. Aanmelding tot uiterlijk vrijdag 23 april. HEILOO - Driemaal bracht Falkland Toneel het afgelopen weekend het stuk 'De Moegnog' voor de jeugd. En drie maal lieten de jonge theaterbezoekers zich meevoeren in een fantasiewereld, die de hunne had kunnen zijn. 'De Moegnog', een stuk van Rainer Hach- feld, draait immers om het vermogen van kinderen om de werkelijkheid los te laten en een eigen wereld te creëren, die voor hen volkomen logisch, maar voor volwassenen bijna niet te volgen is. Om verveling tijdens een logeerpartij bij hun oom en tante te voorkomen, beden ken Pam (Lucia Vermeulen) en Pom (Els Koevoets) de moegnog. Deze moeg nog praat met de kinderen, maar vol wassenen kunnen er geen woord van verstaan. De moegnog heeft er geen moeite mee wanneer Pam en Pom la waai maken, nog niet naar bed willen of niet willen eten. Grote mensen, zoals tante (Puck Koomen), oom (Pim de Smalen) en meneer Nurks (Mike Kuyt), snappen er niets van. De laatste twee zijn zelfs ten einde raad en roepen de hulp in van politie, leger, burgemeester en minister (rollen van Myrthe Schuu ring en Nelly de Boer). Het loopt natuurlijk allemaal goed af. De kinderen in de zaal worden daarbij zo nu en dan betrokken in het spel op het podium en hun commentaar zorgt voor een lévendig stuk. Variatie wordt ook gerealiseerd door korte liedjes, be geleid door gitarist Jacques Meijboom. In de regie van Maarten Schols is het al met al weer een leuke voorstelling ge worden van Falkland Toneel. Vele kin deren zullen uitzien naar de nieuwe producties, die voor het volgend seizoen op het programma staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6