Heilooër Operette speelt 'De piraten van Penzance Zomerpostzegels: ook een plus voor het Heilooër ouderenwerk Wervelend voorjaarsconcert Eensgezindheid in muziekschool Dodenherdenking in Heiloo op 4 mei Juwelier Kwaad 20 jaar op vaste stek Oud-minister De Korte bezoekt VVD Voor een tientje beter in de ether eindelijk waarheid Scouting Rurik actief 50 Jaar avondvierdaagse Kvg St. Monica Roeiwedstrijd Akersloot- Alkipaar Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. PAGINA 6 UITKIJKPOST - 28 APRIL 1993 18.00 uur Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur Stille tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument "De Man van Vught". Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur Aankomst van de stille tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The Last Post" door Arco van Dam van Showband Heiloo, zal om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans bij het monument worden gelegd. Het is de bedoeling dat particulieren die bloemen bij het monument wensen te leggen dit onmiddellijk na de kranslegging doen. 20.10 uur Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid beslo ten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. LIMMEN - Eindelijk is het dan zover. U heeft er lang op moeten wachten, maar na de loterij-actie van december jl. is de hogere antenne er dan toch ge komen. Een nieuwe, hogere antenne plaatsen bij de studio is niet gelukt. Er moest naar een andere mogelijkheid worden uitgeweken. In Uitgeest, waar de studio zich bevindt, staan nog twee hoge schoorstenen. Een schoorsteen bij de melk/suiker fabriek en een schoor teen bij firma zonjee aan de Meldijk. De keus is, vooral om technische rede nen, gevallen op de schoorsteen aan de Meldijk. Diverse technische ingrepen, laten ma ken van de antenne, verlengen van de kabels van de kabelstichting, plaatsen van de zender etc. maken het mogelijk dat er vanaf woensdag 28 april in de wijde omtrek zonder gekraak en geruis naar de programma's van de OSU te luisteren valt. De OSU heeft tot haar verzorgingsgebied de gemeenten Uit geest, Akersloot en Limmen. Ook in de omliggende gemeenten, wordt de OSU veel beluisterd. De OSU start 30 april een feestelijke weekend met tal van speciale program ma's. 30 April is er van 09.00-15.00 uur het programma "Oranje Boven". Dit toaal programma wordt gepresenteerd door een mobiel lokatie team. Dit team rijdt door de regio en doet live-verslag van diverse aktiviteiten. Aanwezig in Limmen is ook de OSU promotie-stand, met een donateurs aktie. Deze aktie vindt ook op 1 mei in Limmen plaats. Na dit weekend gaat tevens de zomer programmering in. De OSU heeft ge probeerd de programma's horizontaal te programmeren, wat inhoud dat be- HEILOO - Op 25 en 25 april hielden en kele speltakken van Scouting Rurik een weekend. De kabouters bleven in hun eigen hut aan de Kistemaker en zij hiel pen een reus met het zoeken naar de vijf stukjes van een schatkaart. Na het bele ven van allerlei avonturm vonden ze deze schat. Mede dankzij het enthousi asme van de kabouters en het mooie weer werd het een: geslaagd weekend. Van dat mooie weer genoten ook de ver kenners die een weekend hielden op het Naaldenveld in Aerdenhout. De verken ners waren op zoek naar de dief van een schilderij. Met behulp van een namaak- schilderij wisten ze de dief te ontmaske ren. De verkenners kregen hierbij steun van hun vaders die ook het weekend aanwezig waren. Wilt u meer weten over Scouting, bel dan naar Carin Sprenkeling, 072- 331324. HEILOO - Vanaf 20 april is de nieuwe serie zomerpostzegels te koop. Het is een serie postzegels die gewoon te ge bruiken is, maar waarvoor u bovenop de gangbare frankeerwaarde 50% bij slag betaalt. Bij deze 54e serie zomer postzegels is de plus van de bijslag een plus voor het ouderenwerk. Dit bete kent dat de totale opbrengst wordt besteed aan allerlei projecten ten behoe ve van de ouderen in Nederland. Dat geldt niet alleen voor dit jaar. Dat blijft ook in de toekomst zo. Zomerpostze gels worden ouderenpostzegels. Daar ouderenwerk een belangrijk maatschap pelijk knelpunt is, waarvoor extra steun hard nodig is! Door ouderen te steunen, maken we het leven van ouderen wat aangenamer, makkelijke en plezieriger. Een van de dingen waar ouderen aan hechten, is het zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. 'Zelfstandig wonen voor ouderen' is het speciale thema van de zomerpostzegels voor 1993. Hieraan wordt binnen het ouderenwerk extra aandacht besteed. Directe omgeving Naast de zomerpostzegels is er ook een ruim assortiment wenskaarten te koop. Een derde deel van de opbrengst uit de verkoop van de wenskaarten mag de plaatselijke afdeling van het Fonds Zo merpostzegels besteden aan een zelf te bepalen project voor ouderen uit de re gio. Hierdoor steunt de koper van de wenskaarten dus projecten en initiatie ven die de leefomstandigheden van ou deren in de directe omgeving verbete ren. Onze plaatselijke afdeling zal dit jaar het Noord-Hollands senioren or kest steunen voor een manifestatie in Heiloo. De zomerpostzegels/ouderenpostzegels en de wenskaarten zijn te koop in het postkantoor. De speicale verkoopstand blijft hier staan tot 29 april. De zomer- postzegels/ouderenpostzegels zijn t/m 28 mei te koop aan de loketten van alle postkantoren. De rest van het jaar kun nen de zomerpostzegels besteld worden bij het Fonds Zomerpostzegels. Postbus 11, 3980 CA Bunnik. H De zomerzegels worden door de PTT uitgegeven. Het Fonds Zomerpostzegels is verantwoordelijk voor o.a. de ver koop en de promotie en verdeelt ook de opbrengt. Dat betekent dat het Fonds Zomerpostzegels in principe zelf geen projecten ontwikkelt ten behoeve van ouderen, maar initiatieven van derden ondersteunt. Organisaties die projecten voor ouderen initiëren, kunnen aanvra gen voor een subsidie derhalve indienen bij het Fonds Zomerpostzegels in Bunnik. .SfSti Een scene uit 'De piraten van Penzancegebracht door de HOV. paalde type programma's altijd op de zelfde tijd te beluisteren zijn. De OSU is een vrijwilligers organisatie, die men sen, die vrije tijd over hebben en het leuk vinden op een of andere manier bij het radio maken betrokken te zijn, hard nodig heeft. Vooral medewerkers uit de gemeenten Limmen en Akersloot zijn nodig. Ook kunnen andere geïnteres seerden zich aanmelden. Dit kan bij de promotie-stand gebeuren, maar u kunt natuurlijk ook een briefje schrijven, met wat persoonlijke gegevens, naar de programmaraad van de OSU, postbus 32, 1910 AA te Uitgeest. Via de ether is de OSU te beluisteren op FM. 106.7. via de kabel in Akersloot en Limmen op de FM 88.9 HEILOO - De Heilooër operette vereni ging (HOV) is er wederom in geslaagd hun publiek een heerlijke muzikale avond te geven. Dit keer met duidelijk het accent op muzikaal, er werd uitste kend gezongen door zowel koor als so listen. - De hoofdfiguur Frederic die omdat hij 21 jaar is geworden en tevens geslaagd voor zijn eindexamen piraat een feestje gaat vieren, wil eigenlijk uit die piraterij waar hij eigenlijk per ongeluk in ver zeild is geraakt. Dit brengt natuurlijk allerlei verwikkelingen met zich mee. Ruth de enige vrouw die hij tot nu toe gekend heeft probeert hem te verleiden. Maar generaal Stanley, die over een respectabel aantal dochters beschikt, verstoord deze idylle. U begrijpt wel stof genoeg voor verhaal. Robbert Overpelt stond zijn mannetje (piraatje) als Frederic, zijn heldere te nor, die ook de verstaanbaarheid zeer ten goede komt was een plezier om naar te luisteren. Ruth, de kombuismeid, wist hem heel charmant te verleiden met haar zang en acteertalent. Mabel, een van de dochters van generaal Stanley is een aanwinst voor de HOV, met haar heldere coloratuur sopraan wist zij me nig applaus in de wacht te slepen. Dick Zijlstra, als de piraten-koning klonk als een klok, hij heeft geen enkele moeite de hele Beun met zijn stemgeluid te vul len. Deze geschoolde stemmen geven de voorstelling een extra glans. Last but not least in dit rijtje Frits Hogerheijde, als generaal Stanley, zijn uitstekend ac teertalent maakte van deze rol een ge heel eigen kreatie. Voorwaar niet altijd eenvoudig waren de zang gedeelten, waarvan vooral die met de snelle teksten een extra compliment verdienen. Ze klonken erg goed. Het geheel werd weer begeleid door hét Zaans Opera en Ope rette Orkest o.l.v. Wim Noteboom. Ook de koren verdienen een bijzonder woord van lof. De tekst werd zo duide lijk gezongen dat elk woord te verstaan was. Greet van Halm, die dit alles regis seerde, kan weer terugkijken op een succesvolle uitvoering. Van het verhaal dat niet het sterkste gedeelte was, heeft zij door goede decors en geestige vondsten dat ondergeschikt aan de voorstelling gemaakt. En konden we weer genieten van een heerlijke avond operette. Wethouder A. Willemse-van der Ploeg (2e van rechts) kocht de eerste se rie zomerpostzegels in het Heilooër postkantoor. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Z; verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 1 mei: maandelijkse Kook- verkoop in het pand in het Victoriepark 2 te Alkmaar van 10.00-14.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een busje voor een tehuis voor li chamelijk gehandicapte jongens in India. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Koffiecontact Ontmoetingscentrum, Maas Geestera- nusweg. Elke zondag van 14.00-16.00 uur en elke dinsdag 10.00-11.30 uur. Biedt sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. Informatie: tel. 331668, 331536 of 332364. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de bibliotheek tot 24 mei: afdeling voor volwassenen 'Kwalen en kwaaltjes'; jeugdafdeling 'Oorlog, vrede, vrijheid' De bibliotheek Heiloo is gesloten op vrijdag 30 april, zaterdag 1 mei en woensdag 5 mei; dinsdag 4 mei is de bi bliotheek geopend van 10.00-18.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 6 juni: Expositie 'De natio nale smaak; Nederlandse schilderkunst in de 19de eeuw, deel 2' in het Stedelijk museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. Poppentheater Dibbes In de maand mei zijn er poppen- voorstellingen op 15, 8 en 22 mei, aan vang 14.30 uur. Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot, tel. 02513-13447. Entree bij alle activiteiten 5,00. Sporthal Het Vennewater Donderdag 29 april: Sportinstuif 50-plussers 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Maandag 3 mei: Volleybal Effect 18.00-23.00 Woensdag 4 mei: Gemeente Heiloo 16.30-17.30 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Expositie Trudy Keyzer Tot en met 18 mei is in het Centraal Bu reau Alkwaard College, Canadaplein 3-5 te Alkmaar een expositie van wer ken op papier in verschillende technie ken, gemaakt door Trudy Keyzer, te zien op werkdagen tussen 9.00-17.00 uur. Expositie Open Huis In de maand april is in de foyer van het Open Huis tijdens de openingsuren een collectie olieverfschilderijen van Wim Twaalfhoven te bezichtigen. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 12 mei: jaarlijkse uitgaans dag. Opgave tot 1 mei bij mw. R. Schaap, Kennemerstraatweg 412. Kos ten (a 60,00) bij opgave voldoen. Informatiemiddag Stoma Stichting Woensdag 5 mei: informatiemiddag van de Stoma Stichting, aanvang 14.00 uur in Motel Akersloot. Voor aanmelding of inlichtingen: 01828-31507 (kan tooruren). Thema-avond epilepsie en werk Dinsdag 11 mei: thema-avond van de Epilepsie Vereniging Nederland in het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelmi- nalaan 12, over epilepsie en werk; aan vang 19.30 uur. Inlichtingen: Greet Suijkerbuijk, 02518-57870. Concert Good Company Dinsdag 4 mei, aarivang 20.45 uur in de Kapelkerk op de Laat te Alkmaar, een concert door het koor Good Company i.s.m. het 4-mei comité. Uitgevoerd wordt het Requiem van John Rutter. Entree 10,00. Reserveringen: 02262- 2530. Portretten van de koningin Vrijdag 30 april, zaterdag 1 mei en zon dag 2 mei is in Galerie Sol y Sombra de expositie 'Portretten van de koningin' met werk van 14 kunstenaars te zien, dagelijks van 12.00-17.00 uur aan het Verdronkenoord 94 te Alkmaar. Volksdansen in Limmen Iedere woensdag in De Wollewei: 9.30- 11.00 uur voor ouderen en 19.30-20.30 voor iedereen vanaf 30 jaar. Inlichtin gen: Meintje Guyt, tel. 2930. Expositie in De Hoep Tot en met 23 mei is in bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg te Castri- cum de expositie 'Castricum en zijn' bewoning: tussen toen, thans en toe komst' te zien. Openingstijden: dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 2 mei exposeren Aris Ros kam ('bijna-vliegtuigen en andere din gen) en Heidi Daamen (tekeningen) in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Eg- mond aan den Hoef. Openingstijden za terdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Spreekuur CNV Woensdag 12 mei: CNV-spreekuur voor uitkeringsgerechtigden in de Kapelkerk, Laat 80 te Alkmaar van 14.00-15.00 uur. Galerie Amber Tot en met 22 mei exposeren Floor de Bruyn Kops (schilderijen in acryl en olieverf) en Anthoinette Lanser (kera miek) in Galerie Amber, Dusseldorper- weg 18, Limmen. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. Extra openingstijden: van 30 april t/m 5 mei dagelijks van 13.00-17.00 uur. Hotel Merlet Tot en met 31 mei is in Hotel Restau rant Merlet, Duinweg 15 te Schoorl een expositie te zien van olieschilderijen van Yvonne Poelstra-Holzhaus. Wijkvereniging Plan Oost Zondag 9 mei: volleybaltoernooi bij de wijkvereniging Plan Oost in de gymzaal aan de Burenweg, aanvang 12.00 uur. Iedereen kan hiervoor een team (mini maal 6 personen) formeren en inschrij ven via tel. 336702 of 335179 tot uiterlijk 5 mei. Kosten per team 10,00. Toneelvereniging Rosenbacker Vrijdag 14 en zaterdag 15 mei: uitvoe ring van het stuk 'Een sneeuw' van Wil lem Jan Otten door toneelvereniging Rosenbacker in cultureel centrum De Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot, aanvang 20.30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop a 7,50 te bestellen via tel. 02513-13600 of 13893; verkoop aan de zaal a 8,50. Galerie Nu Tot en met 2 mei is er een Open Huis- Lente Expositie te zien met werk van 15 kunstenaars in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum; ope ningstijden dagelijks van 13.00-20.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 3 mei: sjoelavond in het Open Ruis, aanvang 20.00 uur, entree 3,50. Inlichtingen: 333218 of 335652. HEILOO - Voor zeer veel wandelaars zal 1993 een bijzonder jaar worden, want de alom bekende avondvierdaagse beleeft dan alweer zijn vijftigste uitvoe ring. In 1940 op bescheiden schaal gestart in enkele plaatsen in Noord- Holland en Utrecht is de avondvier daagse uitgegroeid tot een gebeurtenis welke tegenwoordig zo'n half miljoen Nederlanders op de been brengt. Omdat er door de bezetter in 1942 een wandel verbod was ingesteld, duurde het tot 1946 voordat de avondvierdaagse weer georganiseerd kon worden. Sinds dat jaar is het aantal deelnemers steeds spectaculair gestegen. Ook de wandelcommissie Avondvier daagse Heiloo doet al jaren haar best om verschillende fraaie routes samen te stellen voor de vele wandelaars, die dicht bij huis vier avonden achtereen een sportieve prestatie willen leveren, daarbij de mooiste plekjes in hun woo- ™nm|eto"genVmern jufti™ ivonZeï mu^ka"'en Eensgezindheid zorgden voor een geslaagd voor- daagse in Heiloo voor de eenendertigste Jaarsconcert de hal van de muziekschool Heiloo. maal gehouden. Evenals vorige jaren wordt er gestart vanaf het plein van de Basisschool St. Radboud aan de Breedelaan. Om 18.00 uur kunnen de vijftien-kilometer wan delaars aan hun tocht beginnen. De starttijd voor de tien kilometer is om 18.15 uur, terwijl de mensen die vijf ki lometer willen afleggen, vanaf 18.30 uur kunnen starten. Ook deze keer zullen de vier Heilooër muziekverenigingen hun medewerking verlenen. De Fanfare Showband Hei loo, de Harmonie Caecilia, muziekvere niging Eensgezindheid en het tamboer en majorettekorps Nijenburg hebben toegezegd hun muzikale steentje bij te dragen. Het inschrijven voor de avondvierdaag se Heiloo kan van maandag 10 tot en met vrijdag 14 mei tussen 19.00 en 21.00 uur bij de volgende adressen in Heiloo: S. Haazelager, De Kuilenaar 24: B. de Groot, Paapenhof 13, J. Kraakman, Boswinde 19 en B. Bos, Werkendelslaan 9. Voor meer informatie kunt u terecht bij het laatste adres (tel. 072-337426). Het inschrijfgeld bedraagt ook dit jaar 5,50 voor iedere deelnemer. Voor le den van erkende wandelsportbonden geldt op vertoon van hun lidmaat- schapsbewijs een reductie van 1,50. Deze kosten mogen natuurlijk geen be lemmering zijn om in te schrijven, ter wijl men er ook nog een aardige herin nering aan overhoudt. De Nederlandse Wandelsport Bond voert namelijk bij deze vijftigste editie van de avondvier daagse een nieuw beloningsysteem in. Kreeg men vroeger bij het volbrengen van de avondvierdaagse voor de tweede tot en met de vierde, alsmede de zesde tot en met de negende keer een cijfers- trio als herinnering vanaf nu zal dat ook een medaille zijn. Hopelijk des te meer reden voor zeer veel mensen om deel te nemen. HEILOO - Zaterdagavond 24 april heeft muziekvereniging Eensgezindheid een wervelend voorjaarsconcert gegeven in de muziekschool. Het orkest, be staande uit 32 muzikanten, stond onder leiding van Jeroen Drenth. Na de pauze verzorgde de Alkmaarse Bigband, we derom o.l.v. Jeroen Drenth een geva rieerd optreden. Het concert bevatte een uiteenlopend programma. De spits werd afgebeten met de mars ,The Singing Master' als eerbetoon aan Albert Meijns. Deze oud dirigent, die dit stuk zelf heeft geschre ven, nam 65 jaar gelden het orkest on der zijn hoede. De 'Classical Canon' die volgde, startte met één instrument en eindigde met de meeslepende klanken van het hele orkest. Hierna werd o.a. nog een Spaans stuk gespeeld, in vier verrassende delen. Na tuurlijk sloot Eensgezindheid af met een klapstuk: 'When the Saints go marching in'. De Alkmaarse Bigband was intus sen binnengedruppeld en bracht na de pauze, waarin een grote verloting plaatsvond met tal van prijzen, hun mu ziek ten gehore. HEILOO - Woensdag 21 april waren ongeveer 60 dames en 't Trefpunt aan wezig, waar een ontspanningsavond was georganiseerd. De cabaretgroep Tikje Kritiek uit 'Akersloot verzrogden de avond met het programma 'Natuur lijk'. De groep bestaat uit 8 dames, o.l.v. mevr. R. Clazing, vijf dames zin gen een geheel eigen repertoire en wor den daarbij begeleid door twee dames, die gitaar, dwarsfluit, accordeon of hammondorgel spelen. In het program ma zijn ook eigentijdse sketsjes ver werkt. Vlot, verrassend, levendig, maar vooral boeiend om naar te luisteren. Wij kunnen terug zien op een zeer ple zierige en geslaagde avond. AKERSLOOT - Op zondag 25 april heeft de ARZV de tiende versie van de roeiwedstrijd uitstekend georganiseerd. Bij de heat van 12.00 uur won de dames clubacht van het Utrechtse ORCA met een tijd van 18.51 over 5 km. de Akerslootbeker. De lustrum-trofee bij de dames veteranen acht werd door ARZV dames gewonnen met een tijd van 19.58. De Rob de Wit trofee voor de snelste skiffeuze ging naar Poseidon (24.55). Het nummer meisjes skiff werd door de ARZV gewonnen in 24.31. Het nummer Dames C vier werd gewon nen door Asopos de Vliet (22.51) en bij de Mixed C vier was de ARZV de snel ste (21.11). De 6.5 km voor de heren werd bij de club dubbel vieren gewon nen door de Where in een tijd van 24.07. De vier met stuurman won het team uit Bath in 24.43. De twee zonder stuurman werd gewonnen door Troyes in 25.38 en de dubbel twee door Die Ley the in 25.47. Bij de heat van 15.00 uur was de strijd om het hoofdnummer, de heren clu bacht, hevig. Acht team streden om de eerste plaats. De heren van Proteus- Eretes uit Delft wisten met een strijd van 23.07 de A. J. Landaal beker te winnen. De lustrumtrofee bij de heren veteranen-acht werd door de ARZV ge wonnen in een tijd van 24.49. De Alk maar beker voor de heren C vier ging naar OSSA (27.40). De Rob de Wit trofee voor de heren skif was voor Hemus (27.49). De veteranen skiff was voor Bath in 26.57 en de juni or skiff voor Troyes in 32.28. De vier zonder stuurman was vor de ARZV in 26.12. Bij de dames was de dubbel twee voor Troyes in 22.40 en de vier met stuurvrouw voor Bath in 21.35 en de meisjes dubbel twee voor Kassei 22.20. HEILOO - Op 5 mei is het precies 20 jaar geleden dat het echtpaar Kwaad zich aan de Kennemerstraatweg vestig de. Nu zijn ze bezig de zaak op te hef fen, maar zolang het pand nog niet verkocht is blijven ze doorgaan. Er wor den flinke kortingen gegeven. Het echtpaar is afkomstig uit Hoorn, daar werden reparaties voor juweliers gedaan: ,,Ik deed de reparaties en m'n vrouw poetste ze op", aldus Herman Kwaad. In hun huis begonnen ze toen een winkeltje, in de erker. Valee was een klant van Kwaad en het was van hem dat de zaak in Heiloo werd overgeno men. De eerste zeven a acht jaar werden er beste zaken gedaan, de goudprijs steeg en er werd goed geld verdiend. Toen kwam er meer concurrentie, de goudprijs daalde en het verkopen van sieraden werd minder. „Gelukkig kon ik goed repareren en de combinatie winkel-werkplaats is een goede formule, ik doe alles zelf. Tot op de dag van vandaag mag ik het nog al tijd graag doen", vertelt Kwaad. Zeilen is de grote hobby van Kwaad en als hij straks weer terug gaat naar Hoorn kan hij zich daar weer aan wij den. Het vaarbewijs is ook gehaald en nu wordt er nog wat op een sleepboot geoefend. De tweede hobby is kunst schilderen en dan nog tuinieren. Me vrouw Kwaad zal blij zijn als de zaak verkocht is en verheugt zich op "het er eens uit kunnen". En hoewel zij de dochter van een schipper is, kan het va ren haar niet bekoren. „Ik ben bang voor water", zegt ze, „Ik fiets liever". Voorlopig gaat de verkoop aan de Ken nemerstraatweg gewoon door, maar met korting. HEILOO - Tijdens de druk bezochte en zeer geanimeerde bijeenkomst in Heiloo op 19 april sprak oud vice-premier en minister van economische zaken Dr. R. de Korte over het onderwerp „De eco nomische toekomst van Nederland". Dat het niet goed gaat met de economie van ons land is volgens de Korte voor een groot deel het gevolg van het door dit kabinet gevoerde beleid. Door het invoeren van allerlei maatregels zijn de kosten voor burger en ondernemer veel te hoog opgelopen. Daardoor heeft de regering in plaats van voorwaarden te scheppen voor nieuwe banen de winst gevendheid van de ondernemingen sterk ondermijnd en juist het tegendeel be reikt. Het is immers niet de overheid, die banen schept maar het bedrijfsle ven, aldus de strekking van zijn betoog. Niet door het opleggen van zwaardere lasten aan de burger, maar door ombui gingen op velerlei terreinen moet de eco nomie gezond worden gemaakt. Als voorbeeld noemde het VVD tweede ka merlid de individuele huursubsidies, m.n. dat deel, dat terecht komt bij men sen, die niet tot de doélgroep behoren. Ook andere subsidies kunnen vermin derd worden. Daarentegen zouden extra investeringen gedaan moeten worden voor het oplossen van de stijgende cri minaliteit en verkeersknelpunten en voor onderwijs en technologie. De VVD gemeenteraadsfractie van Hei loo heeft meerdere malen aandacht ge vraagd voor de bestuurlijke vernieu wing in het onderwijs. Dit was voor De Korte aanleiding om zijn toespraak te beëindigen met de aanbieding van de nieuwe nota van de VVD tweede-kamer fractie: 'Naar een maatschappelijk ver antwoord pedagogisch ondernemer schap' aan wethouder van onderwijs mw. J. Wuijster-Schuddeboom en de fractievoorzitter van de VVD in de ge meenteraad van Heiloo mw. J.M. Cahn-Vogel. Dat het onderwerp zeer actueel is bewees de uitgebreide discus sie, die naar aanleiding van vragen van aanwezigen gevoerd werd. Daardoor kon de bijeenkomst pas ruim een uur na; de geplande tijd gesloten worden door VVD-Voorzitter Brinkhuis. in Zendingsechtpaar Donderdag 6 en vrijdag 7 mei spreekt op uitnodiging van de evangelische ge meente te Egmond het zendingsecht paar Jaap en Zwaantje Kooy in Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef en op 8 mei in de slotkapel. Alle avonden tevens een muzikale on dersteuning; entree gratis; inlichtingen: 02206-6890. Openbare bibliotheek Limmen De openbare bibliotheek aan de Kapel- weg in Limmen is gesloten op vrijdag 30 april en op woensdag 5 mei. Indien ge wenst kunt u een extra boek lenen. Tweede-kamerlid R. de Korte (midden) overhandigt het VVD-rapport over ondernemerschap aan wethouder J. Wuijster-Schuddeboom en frac tievoorzitter J.M. Cahn-Vogel (rechts).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6