Dick Tesselaar wint "de tien mijl van Heiloo" d m OJ.KUYPER M A.J. VOS Mini-kermis bij Winkelcentrum 't Loo RTEm C. HACHMANG m ZHCE EXCUSES 58e JAARGANG NO. 18 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 5 MEI 1993 Makelaars Taxateurs o q aaJTënvËrkSop WÊÊm' Start landelijk 06-nummer voor kamerbemiddeling Israëlisch buffet en Israëlische avond bij alleengaanden Total dancy party in Buk Buk Twee vogelexcursies in het ter Coulsterbos Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Reisvideo-films; Nu al genieten van je vakantie! Fietsenzaak Bosman, flink uitgebreid H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 In verband met een technische storing in de telefooncen trale is het gemeentehuis van Heiloo op 4 mei telefonisch onbereikbaar geweest. Wij begrijpen dat dit voor u wellicht voor overlast heeft gezorgd en bieden hiervoor onze excuses aan. Gemeentebestuur van Heiloo. Helpt u de UVV- Heiloo? St. Jan Mavo in halve finale Biblio-spel SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Creatieve ouderen I^j MAKELAAR Eli TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Means of Grace in Buk Buk Evenementenagenda voor de maand mei 1993 Inloopmiddag gastoudercentrale Heiloo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. F4x 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15 00 uur: 072-330175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Postbus 95.1850 AB He.loo Te. 072-331895 Kantoor Zeeweg 20.1852 CR He.loo TAXATIES HEILOO - De derde editie van 'De 10 Mijl van Heiloo' is alweer achter de rug. Uiteindelijk hebben ruim 200 lopers en loopsters meegedaan aan de loop over tien Engelse mijl of een van de kortere afstanden. Eén van de deelnemers was burgemeester Schoof, die deelnam aan de trimloop van 6,5 kilometer. De meeste aandacht ging echter uit naar de wedstrijd bij de heren, waar grote favo riet Dick Tesselaar al in de eerste van de vijf ronden zijn bedoelingen duidelijk maakte. Hij nam meteen een lichte voorsprong op de rest van het veld, die hij in de tweede ronde verder uitbouw de. De oud-Heilooër kon in het reste rende deel van de wedstrijd zijn voorsprong rustig consolideren, want van zijn achtervolgers had hij geen en kel gevaar te duchten. Zo kon hij on gestoord samen met zijn kinderen de laatste honderd meters afleggen en fi nishte hij na 54.10 min. als derde win naar van de 'De 10 Mijl van Heiloo'. De strijd om de volgende plaatsen was spannender. Nadat Erik Bakker van Hera-Heerhugowaard lang aanspraak maakte op de tweede plaats, moest hij toch Kees van der Geer van Zaanland voor laten gaan die uiteindelijk ruim drie minuten na Tesselaar over de finish kwam. Bij de veteranen 40-50 jaar bleek Jan Stoof van Trias de sterkste in 59.16 min. en Joop Smit, eveneens van Trias, werd in 59.59 min. eerste bij de vetera nen 50+ Het aantal dames wat deelnam aan de wedstrijd was helaas zeer klein. De snelste bleek veterane Truus de Maaré uit Schoorl te zijn voor Hetty van Ber- een van Zaanland. Organisatorisch was alles goed voor el kaar bij dit evenement. Het nieuwe ge varieerde parcours viel bij de deelnemers in goede aarde en het con centreren van de activiteiten rond het complex van Trias is goed bevallen. Het was alleen jammer dat het publiek het een beetje liet afweten, want met een springkussen voor de jp^gd en de swin gende muziek van de Bill Sousa's Jazz Band was er een gezellige sfeer ge creëerd. De organisatie, te weten winke liersvereniging 'De Ondernemende Straatweg', atletiekvereniging Trias en de andere ondernemers die materiële en financiële steun gaven (Ranzijn Tuin Dier, ABN-AMRO, Van der Steen Au tobedrijf, Henk van der Ham Assuran tiën, Karwei, Arro reklame en Drukkerij Uitkijkpost) zullen er alles aan doen om volgend jaar 'De 10 Mijl van Heiloo' een nog groter evenement te laten worden. Uitslag 10 E.Mijl van Heiloo 2 mei 1993 Heren: 1. Dick Tesselaar, Hollandia 54.10 2. Kees v.d. Geer Zaanland 57.20 3. Erik Bakker Hera 57.59 4. Egon v.d. Peet Hylas 58.04 5. Eladio Senchi Trias, 59.07 Heren vet. 1 1. Jan Stoof, Trias 59.16 2. Kok 59.40 3. Theo v.d. Schaaf Hylas 1.00.20 He ren Vet.II 1 Joop Smit Trias 59.59 2. Wim Bruine de Bruin Vet.Ned. 1.00.44 3. Niek Tromp Trias 1.01.13. Dames 1. Hetty v. Bergen, Zaanland 1.05.53 Da mes veteranen 1. Truus de Maare vet. ned. 1.04.19 2. Marja de Moei Trias 1.09.20 3. Clasien de Waard 1.10.50 4. Yvonne Wijker Trias 1.15.41 Donderdag 29 april a.s. gaat de eerste landelijke kamerlijn van start. De Nati onale Kamerliji», kortweg NKL, is een 06-nummer voor iedereen die een kamer zoekt of wil aanbieden kan zelf een ad vertentie op de lijn inspreken, maar kan tevens advertenties van andere kamerzoe kenden of -aanbieders beluisteren. Daar naast is er de mogelijkheid informatie te verkrijgen over niet-cömmerciële kamer- bemiddeleingsbureaus, rechtshulp en over het adverteren in dag- en huis-aan- huisbladen. AI deze informatie en de door de bellers ingesproken advertenties zijn op de Nationale KamerLijn verdeeld over 24 verschillende studiesteden in Ne derland. De Nederlandse Woonbond juicht het initiatief van harte toe. Om de kamerzoekende en -aanbieders een zo volledig mogelijk pakket aan te bieden zijn ook de adressen en telefoon nummers van niet commerciële kamerbe middelingsbureaus, stichtingen studentenhuisvesting, rechts- en wetswin- keld en bureaus voor rechtshulp op de lijn vermeld. Marktonderzoek heeft aan getoond dat mef het gehanteerde tarief van één gulden per minuut de KNL ver reweg de goedkoopste manier kan zijn om een kamer te vinden. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Saskia Tuik, hoofd commu nicatie, tel. 050-187484. Maandag 10 mei organiseert de interker kelijke werkgroep voor alleengaanden een Israëlisch buffet en daarop aanslui tend een Israëlisch avond, met o.a. dia's, verkoop Israëlische spulletjes en gratis lectuur over Israël, beschikbaar gesteld^ door de Israëlische ambassade. De avond wordt gehouden in de "Ken- nemer Prins" te Alkmaar en de kosten bedragen (inclusief dessert en drankje) 25,- p.p. Iedere alleengaande is van harte welkom! Voor opgave en informa tie kunt u bellen naar: 072-337282. HEILOO - Jongerencentrum Buk Buk komt vrijdag, 7 mei, met een nieuw dance-fenomeen. Vanaf 21.00 uur komt eenieder aan zijn of haar trekken. De entree is gratis. De laatste jaren zijn bijna alle dancings qua muziekstijl één kant op gegaan, de house en indie zijn hier de bekendste van. Buk Buk bespeurt deze dagen een aankomende trend om hier enigszins van af te stappen. Daarom organiseert zij een avond waar allerlei muziekstijlen hun intrede doen, als het maar swingt. Deze avond wordt onder de noemer To tal Dance Party- de 'wijde wereld in gegooid. Funk, ska, rock 'n roll, indie of houde. Het maakt niet uit waar jij de voorkeur aan geeft, als je maar van dansen houdt. Er zullen maar liefst zes D.J.'s draaien, zodat een grote muzikale varia tie gewaarborgd zal zijn. Het thema van de avond is eenvoudig: dansen tot je er bij neervalt. Natuurlijk kun je in het ca fé zo af en toe je toevlucht zoeken om wat bij te kletsen en het nodige vocht te laten vloeien. Begint het bij jou ook al te jeuken? Kom dan gewoon langs. Voor de entree prijs hoef je het alvast niet te laten want deze bedraagt nul komma nul.' HEILOO - Vanaf woensdag 5 mei tot en ook de suikerspinnen ontbreken niet. en met zaterdag 8 mei staat er bij Win- Deze kermis wordt gehouden i.v.m. de keicentrum 't Loo een mini-kermis. Er bevrijdingsfeesten, staat een draaimolen een gebakkraam Het Boulevardhotel in Egmond aan Zee wordt sinds enige dagen bezet ge houden door vijftien jongeren. Zij vinden dat er voor hen gebouwd moet worden en geen dure woningen aan de boulevard, alleen voor de kapitaal krachtigen. Zij hebben kontakt meteen advokaat die hen vertelt froe te handelen. Eigenaar van het Boulevardhotel is projectontwikkelaar Scholtens uit Andijk. HEILOO - Op woensdagavond 6 mei a.s. en op dinsdagavond 11 mei voeren gidsen van het IVN. (vereniging voor Milieubesef) een ongetwijfeld weer gro tere schare natuurliefhebbers door het Ter Coulsterbos, het juweeltje van Hei loo Oost. Tussen frisgroen lover, dam pend naar voorjaarsbloesem,- zal geluisterd werden naar dé zang van (naar verwachting) o.a. de zanglijster, de fitis en de roodborst. Vogels die ge lukkig nóg op veel plaatsen voorkomen, maar die velen toch niet zo aan de hand van hun zang op naam zullen weten te brengen. En dat is nu juist zo leuk met vogels: aan de hand van hun zang of hun roep te weten dat ze ergens zijn, ook zonder dat je ze kunt zien. Dit zal u tijdens de kortst denkbare cursus (duur: ca. 1 uur 45 minuten) worden ge leerd door de IVN-gidsen! Behalve voor vogels, is er natuurlijk ook veel aandacht voor de natuur in het algemeen, die in deze tijd van het jaar waarschijnlijk toch wel op zijn mooist is. Deelname aan deze wandelingen is geheel kosteloos, tot uiterlijk 19.00 uur wordt u verwacht bij het toegangshek voor het Ter Coulster, aan de kant van de Kennemerstraatweg. Vergeet u niet uw verrekijker en eventueel een handig vogelzakboek mee te nemen, terwijl u de hond een avondje thuis laat? Voor eventuele nadere informatie bel: (072) 331588. De nederlander staat in de hele wereld be kend om zijn reislust. Geen volk trekt zo vaak naar het buitenland. En met name de laatste jaren worden de grenzen steeds verlegd. Men wil exotischer en avontuur lijker reizen, liefst naar plaatsen waar het nog niet te druk is. Center Disc speelt hierop in door en heel reeks reisvideo-films aan te bieden in de low-budget prijsklasse. De videofilms bevatten hoogtepunten uit allerlei schitterende landen en we relddelen. Zo is er een film over Egypte die je ge tuige laat zijn van scenes uit duizend-en- een-nacht. Niet alleen 5000 jaar Egypti sche geschiedenis, pyramiden en tempels komen ook aan bod, maar ook wa tersportparadijzen Ook heeft Center-Disc in deze serie een prachtige film over Kenia. Fascinerende wildparken, nomandendorpen, de berg Kilimanjaro en een kleurrijke dierenwe reld. Kilometers witte palmenstranden, een turquoise blauwe zee, oerwouden en savannes laten je alvast voorgenieten van je vakantie. Ook de mooiste plekjes van landen die wat meer binnen het bereik van de mo dale vakantieganger komen, zoals Span je, Turkije, Griekenland etc. zijn op video te koop bij Center Disc. Als intro ductie op de reisvideo's heeft Center Disc c ;n video met hoogtepunten uit de hele serie voor slechts 9,85. Met name met het huidige weer is het toch heerlijk om je op zo'n leuke manier op je vakantie voor te bereiden. Alvast een prettige vakantie! De firma Bosman heeft veel meer ruimte gekregen. HEILOO - De fietsenzaak van Bosman aan de Westerweg is geheel gemoderni seerd en uitgebreid. De oude werkplaats is bij de winkel getrokken en daarachter is een nieuwe werkplaats gebouwd. De totale oppervlakte bedraagt nu 200 m2. Open dag Op 8 mei is er open huis en wordt ieder een in de gelegenheid gesteld een kijkje te komen nemen. De collectie Hybride-is uitgebreid. Deze fiets lijkt op de moun tainbike en is er in leuke frisse kleuren. Bosman heeft ook het volledige assorti ment fietsen van Gazelle. Bij een open dag hoort een prijsvraag. In de zaak zijn letters verstopt, deze vormen een woord. Tevens kunt u een slagzin maken, die voor 15 mei ingeleverd moet worden. Er zijn leuke prijzen te winnen, wat dacht u van een fiets? Voor de kinderen is er een leuke kleur plaat van Piet Pelle ook hier is de prijs een fiets maar dan een kinderfiets. Wel even een deelnameformulier in de zaak halen. Op de open dag, zaterdag 8 mei, is er voor elke bezoeker een leuke attentie, ga dus bij Bosman aan de Westerweg 295 maar eens kijken! STATIONWKG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON: 072 - 330068, TELEFAX: 072 - 340237 HEILOO - De UVV-Heiloo, die met haar 150 vrijwilligers hulp verleent aan oude re mensen in onze gemeente, heeft vrij willigers nodig, in het bijzonder voor het projekt Theeschenken in verzorgingshuis "De Loet" 's avonds van 18.45-19.45 uur. Misschien bent u wel degene, die wil helpen bij het rondbrengen van de kof fie, thee e.d. Er is-een prettige sfeer en u doet er de bewoners van "De Loet" een groot plezier mee. In verband met de ko mende vakantiemaanden kunnen we ex tra mensen gebruiken. Iedereen gaat er op zijn tijd even uit, maar het werk moet doorgaan. Kontinuïteit is belangrijk! Wilt u zich als reserve-vrijwilliger opge ven voor één van onze projekten, dan graag! Naast theeschenken hebben we nog de volgende projekten: vriendschappelijk kontakt - het regelmatig bezoeken afleg gen aan zowel zelfstandig als in verzor gingshuizen wonende ouderen - ziekenhuisbegeleiding - het begeleiden van, ook zelfstandig wonende, ouderen per taxi naar arts, ziekenhuis, fysiothe rapeut etc. Watergymnastiek - het wekelijks begelei den van twee groepen ouderen bij de wa tergymnastiek, gegeven door een instructrice van zwembad Loos. Luisterlezen - het helpen van visueel en/of lichamelijke gehandicapten, die d.m.v. geluidsbanden boeken van de Ned. Luister- en Braillebibliotheek be luisteren, met het samenstellen van de boekenlijsten. Soos "De Loet" en Bingo "Overkerck"- het wekelijks organiseren van soci- feits/birjgo-middagen - Huiskamerpro- jekt "Overkerck" - het tweemaal per week assisteren bij het gezamenlijk kof fiedrinken van de deelnemers na de gym nastiek en de kerkdienst in "Overkerck" - Dagverzorging "Overkerck" - vijf da gen per week is er in "Overkerck" dag verzorging voor ouderen, die zelfstandig wonen, maar voor wie dit zonder aanvul lende hulp moeilijk is. Een vrijwilliger ondersteunt de beroepskracht. Voor informatie kunt u kontakt opne men met mevr. A.J. de Groot, tel. 332626 of mevr. E.J.E. v. Tuyl, tel. 02205-1990. HEILOO - Na maanden op de eerste plaats te hebben gestaan is de St. Jan Mavo in de voorronden van het biblio- spel, georganiseerd door de Provinciale Bibliotheekcentrale en Radio Noord- Holland, uiteindelijk als tweede geë indigd. Op woensdagmiddag 12 mei, om 5 uur, zal de halve finale plaatsvinden. Tegen standers zijn de leerlingen van de R.K. Mavo uit Den Helder, die daarom met supporters per bus naar de Openbare Bibliotheek in Heiloo komen. Daar zul len Felicia Reussien en Rob Dekker voor de microfoon antwoorden moeten geven op vragen over het door hen gele zen boek "Aischa" van Federica de Cesco. Tegelijkertijd zullen Yvonne Bakker, Ramona van Kuilenberg, Femke de Lange, Sabrina Schaper, Sander van der Peet en Jeroen Langkemper in twee ploegen proberen de tegenstanders te verslaan in de speurtocht door de bibli otheek. Of er een finaleplaats uitrolt? Zaterdag 15 mei, in het programma ,,De Blauw- bilgorgel" zal het bij Radio Noord- Holland (FM 93.5) te horen zijn. Als een finaleplaats wordt bereikt dan is de eerste prijs, een popconcert van een Ne derlandse popgroep op het schoolplein, wel erg dichtbij! HEILOO - In het Trefpunt was afgeto- pen zaterdag weer veel moois te zien. Creativiteit vierde hoogtij. Het resultaat van de vele cursussen die de Stichting Ouderenwerk Heiloo (overdag) organi seert mocht gezien worden. Als ieder jaar trok deze expositie weer veel be langstelling. Er zijn weer twee nieuwe cursussen bijgekomen. Beren maken en schilderen in de natuur. Wie informatie óver deze of de andere cuisussen wil hebben kan bellen met de Stichting Ou deren Werk, Westerweg 294, Tel. 072-331297. Heerenweg 167.1851KN Heloo,Tel.: 072-331716. Houtbewerking was ook een onderdeel van de expositie die in 't Trefpunt gehouden werd. HEILOO - Zaterdag, 8 mei, heeft jon gerencentrum Buk Buk weer een gezelli ge avond in het café gepland. De vijfmansformatie Means of Grace zal het podium(pje) onveilig maken. De band werd in 1991 opgericht en het re pertoire bestond in het begin voorname lijk uit covers van o.a. Herman Brood, Joe Jackson, Jeff Healey en de Stones. Het repertoire is inmiddels uitgebreid met eigen nummers, variërend van ste vige stampers tot gevoelige ballads. De naam Means of Grace zal menig Buk- bezoeker niet vreemd voorkomen, de band behaalde in 1992 namelijk de der de plaats bij de Big Buk Buk Band Batt le. Reden genoeg dus om ze nog een avond neer te zetten. De band begint om ca. 22.00 en voor het luttele bedrag van ƒ5,- is. iedereen van harte welkom om er een gezellige avond van te maken. HEILOO - Donderdag 6 mei: informa tie bijeenkomst voor ouderen in het Trefpunt. Woensdag 12 mei 15.00-17.00 uur afsluiting Kinderjury door de schrijfster Carry Slee. Woens dag 12 mei: opnames halve finale bibli- ospel 'De Blauwbilgorgel' van Radio Noord-Holland. De St. Jan Mavo speelt •tegen een mavo in Den Helder. Uitzen ding: zaterdag 15 mei van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Gastouderopvang is een vorm van kinderopvang die in een'huiselijke omgeving plaatsvind. De gastoudercentrale van de Stichting Kinderopvang Humanitas bemiddelt tus sen ouders die opvang zoeken voor hun kind(eren) in de leeftijd van 0-12 jaar (de vraagouders) en ouders die thuis tegen een vergoeding kinderen willen opvan gen. (de gastouders). Door middel van een zorgvuldige selectie zorgt de consu lente van de gastoudercentrale en voor dat er een passende koppeling tot stand komt tussen de vraagouder en de gastou der, waarbij met de verschillende wensen ten aanzien van de opvang zoveel moge lijk rekening wordt gehouden. De gastoudercentrale bemiddelt alleen voor inwoners van de gemeente Heiloo. Na de koppeling blijft de consulente con tact houden met de vraag- en de gastouder. Vraag- en gastouders kunnen voor elk probleem dat met de opvang te maken heeft een beroep doen op ondersteuning van de consulente. Voor meer informa tie kunt u langskomen op de inloopmid dag: woensdag 12 mei van 13.00-16.00 uur. Er zal ook een gastouder aanwezig zijn om haar ervaringen met de opvang te vertellen. Ook kunt u bellen voor informatie met gastouderconsulente Ingrid Bordeswijk op dinsdag en donderdag van 10.00-12.00 uur. Adres gastoudercentrale: Kanaalweg 1 (naast Willibrord), 1851 LP Heiloo, 072-338950 (di en do tel. spreekuur 10.00-12.00)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1