4-etages wco/iplezcer/ ftozing Heiloo Pridini grandioos in Engeland Nieuwe bridgeclub op komst in Heiloo Tennisclub Hogedijk Ook voor uw verenigingsnieuws Pro Shop Heiloo trio toernooi Bridgeclub Egmonb Kringkampioenschappen TV Heiloo TV HSV Zwembad Loos PV Luchtpost Fcc de Boscrossers 1. "SCHUIMRUBBER MATRAS" 2. BINNENVERING MATRAS "DREAM 1000" 3. LATTENBODEM "INCOLAT" 4. "VEREN KUSSENS" 5. "DACRON" KUSSENS 6. ZOMERDEKBED 7. "ARMANDO" BOUCLÉ TAPIJT 8. "VIOLET" BOUCLÉ TAPIJT 9. OERSTERK "VINYL" 10. RESTANTEN OVERGORDIJN COUPONS Als er iets te beleven valt in het Stationscentrum dan doen wij mee. We zijn niet voor niets van alle markten thuis. En daarom staan wij op de geraniummarkt met 10 SPECIALE AANBIEDINGEN. Kom even langs de kraam en pak beet dit voordeel! Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo. Tel. 072-331738 De Vroegte Wint TV Heiloo Dierenbescherming PAGINA 10 UITKIJKPOST 12 MEI 1QQ3 HEILOO - Enkele enthousiaste bridge fanaten bebben het plan opgevat om medio september 1993 een nieuwe brid geclub op te starten. De naam van de nieuwe bridgeclub zou One Down kun nen zijn (andere suggesties zijn welkom). Waarom een nieuwe bridgeclub? Gezien de groeiende belangstelling voor dit fa scinerende spel (dit qua wachtlijsten bij diverse clubs in de regio) om te kunnen spelen in competitieverband. Lokatie wordt het Oosthonk, het ge bouw van wijkvereniging Plan Oost. Dit buurthuis straalt een gezellige sfeer uit, wat voor ons de doorslag gaf. De ligging is misschien wat ongunstig, maar als je echt wilt bridgen valt er on derling qua vervoer altijd wel wat te re gelen, samen rijden is goed voor het milieu en u bent een avondje gezellig uit. De vaste speelavond wordt woensdag avond vanaf september 1993 aanvang 19.45 uur. De kosten zullen in de lijn liggen van de omliggende clubs 90,00 per seizoen. Interesse? Laat het ons weten: G. de Ruijter, tel. 072- 336702. EGMOND - Comptitie-uitslagen: zater dag 8 mei: Heren Alkmaar 1 - Hogedijk 1 5-1; HH.Waard 1 - Hogedijk 2 5-1; Gemengd: Hogedijk I - Begen 1 3-2; Langedijk 1 - Hogedijk 2 2-3; Vet. Ge mengd Vennewater 1 - Hogedijk 1 1-3; V et. heren 35+ Spatter 1 - Hogedijk 1 1-3; gem. Jeugd t/m 12 Hogedijk 2 - Bergen 1 2-4; Meisjes 12-15 jr. Hoge dijk 1 - Hulk 1 4-2; Jongens 12-15 jr. Hogedijk 1 - KZTV 2 5-1. Zondag 9 mei: gemengd Hogedijk 1 - HTC 2 7-1; Alkmaar 6 - Hogedijk 2 0-8; heren Abbekerk 1 - Hogedijk 1 1-5; Ho gedijk 2 - Vennewater 3 0-6; Heren 35 Wijdewormer 3 - Hogedijk 1 2-4; Schoorl 1 - Hogedijk 2 2-4; Junioren Hogedijk 1 - Limmen 1 2-6. Na vier speeldagen gaat Hogedijk 1, dat in de 5e klasse van de landelijke compe titie speelt, aan de leiding. Op moeder dag werd HTC 2 met 7-1 verslagen. Het kampioenschap met de daaraan verbon den automatische promotie naar de 4e klas komt in zicht. Ook het 2e en 3e ge mengde zondagteam, spelend in respec tievelijk de 6e en 7e klas, doen het uitstekend. Het 2e team van captain Le on Tervoort en het 3e team, waarvan Mark Starink aanvoerder is, wonnen al le vier de tot dusverre gespeelde wedstrijden. Na de winst van zondag tegen Abbekerk lijkt het le herenteam van Rob de Boer e.a. op weg naar de titel in de 7e klasse. In de zaterdag-/distriktscompetitie be haalde gemengd 1 een nuttige winst op Bergen 1 (3-2). Voor heren 1 wordt de situatie met de week hopelozer. Zater dag werd van Alkmaar 1 verloren. Esmée Apeldoorn en haar teamgenoten in meisjes 12/15 jr. speelden 4 keer en wonnen 4 keer. HEILOO - Op 20, 22 en 23 mei belooft het er weer warmpjes toe te zullen gaan in Bowlingcentrum Heiloo aan de Ken- nemerstraatweg met het, jaarlijks terug kerende, Pro Shop, trio toernooi. Het aantrekkelijke van dit toernooi is, dat er gespeeld wordt op handicapbasis, het geen inhoud, dat ook bowlers met een lager persoonlijk gemiddelde, hier een uitstekende kans maken op een deel van het totale prijzengeld van ruim 5.000 gulden. Daar op, dit altijd volgeboekte toernooi, bij het schrijven hiervan, nog enkele speelplaatsen vrij zijn, kunt u alsnog inschrijven via 020-6971713 of 072-333875. De finales vangen aan op zondag 23 mei om 17.15 uur, waarna de prijsuitreiking om 20.45 uur zal plaats vinden. EGMOND - Uitslag 4 mei: A-Lijn, gem. 112; 1. Hopman-Liefting 129, 2. Maureau-Neefjes 121; B-Lijn, gem. 112: 1. Visser-de Waard 133, 2. fam. van der Pluym 132; C-Lijn, gem. 84: 1. Karels-van de Riet 103, 2. dms. Glas-de Waard 102. HEILOO - Bij de kringkampioenschap pen voor de jeugd van de kring Alk maar heeft de jeugd van tennisvereniging Heiloo goed ge presteerd. Het beste resultaat haalde Anna Hooiveld in de categorie t/m ne gen jaar voor competitiespelende kinde ren. Ze won zowel al haar poulewed strijden en ook haar finalepartij won ze glansrijk. Bij de jongens t/m 12 jaar voor compe titiespelende kinderen haalde Michiel Burger de kwartfinale. In deze kwartfi nale verloor hij van de uiteindelijke winnaar Roelant Mantel. Zowel Nina als Michiel werden uitgenodigd voor de districtkampioenschappen van Noord- Holland. Bij de jongens t/m 18 jaar voor compe titiespelende kinderen bereikte Benno Jaspers de halve finale. Dit is als c- speler een prima resultaat. Al deze kringwedstrijden worden op bijna alle tennisparken in onze omgeving ge speeld. De finaledag werd op het park van Tennisvereniging Heerhugowaard gehouden. Dit alles onder prima om standigheden. HEILOO - Na vier weken competitie begint hier en daar wat zicht te komen op mogelijke kansen op een kampioen schap. Er volgen echter nog drie com petitie-weken. Het 2e en 3e veteranenteam deden het op zaterdag weer uitstekend en haalden alle punten naar zich toe. Het meis jesteam t/m 15 jaar pakte een uitsteken de 5-1 winst op Monnickendam en be houdt daarmee nog een kans. Het eerste zondagheren districtteam pakte weder om de volle winst op DEM 1 en is bijna verzekerd van een kampioenschap. In de landelijke competitie doet het ge mengde team 35+ het goed. Door nu met 5-0 van Broek in Waterland te win nen, spelen ze weer in de top mee. Het jeugdige herenteam won met 6-0 van Langedijk 1. Hiermee blijven ze ook nog in de race. Verdere uitslagen zijn: zaterdag district competitie: gemengd HSV 1-Alkmaar 4 5-0, Heren HSV 1-Zeswielen 2 5-1, He ren Oudorp-HSV 3 0-6, Heren Hooge- dijk 6-HSV 4 5-1, Veteranen Heb Durf 1-HSV 1 4-0, Veteranen HSV 2-Zee- vangspelers 1 4-0, Veteranen HSV 3-Heiloo 4 4-0. Meisjes t/m 15 jr. HSV 1-Monnickendam 5-1, Jongens t/m 18 jr. Alkmaar 1-HSV 1 3-3. Zaterdagavond competitie: gemengd HSV 1-Assendelft 1 4-4. Zondag Dis tricts competitie: Heren HSV 1-DEM 1 6-0. Zondag Landelijke competitie: ge mengd 35+ Br. in Waterland 1-HSV 1 0-5, Heren HSV 1-Langedijk 1 6-0. HEILOO - Op dinsdag 27 april werd er voor de laatste keer in het zwembad de Beeck afgezwommen door de lesklant- jes van zwembad Loos. Het was weer een gezellig feest, waaraan totaal 13 kinderen voor het A-diploma aan mee doen en 19 kinderen voor het B- diploma. De allerkleinste van het stel was Louise Poorter die voor haar B- diploma op moest. Louise is 4 jaar en haalde haar diploma met glans. Alle kinderen slaagden voor hun diploma. Het volgende diplomazwemmen voor A en B is dinsdag 25 mei in het nieuwe sportcentrum de Beeck in Bergen. De geslaagden zijn: voor het A- Diploma: Remy Blom, Mark Drommel, Leontien Waardenburg, Victor Har tong, Jaus Müller, Anita van Eerd, Sas- kia de Jong, Natascha Dekker, Eva Stet, Ajay Jagroep, Mike Spaans, Hans de Groot, Lisette Schot. Voor het B-diploma: Nienke Kruiden burg, Nicky van Heuven, Walter Kui lenburg, Samantha Kabel, Thomas Komen, Sven van Roon, Janine Nugte- ren, Willemien Gallée, Renée Dekker, Charlotte Schrieken, Louise Poorter, Sebastiaan Schermer, Pauline Bosman, Marcella Kos, Selva Stam, Marit Smit, Rick Kaandorp, Mariska Buijs, Joris de Waard. HEILOO - Zaterdag 8 mei werden de duivenliefhebbers van Luchtpost Hei loo tot 11.50 uur in spanning gehouden. Door het slechte weer in België konden de duiven niet in St. Ghislain Homu worden gelost en werden dan ook terug gebracht naar Stombeek waar ze om 11.50 uur werden gelost met noordoos ten wind. De kenners onder ons wisten te vertellen dat het wel eens een mooie vlucht kon worden en dat laatste kwam dan ook uit gezien het snelle verloop van de wed strijd. In elf minuten werden er in Hei loo 43 duiven geklokt. De eerste duif werd om 14.44 uur bij de Comb. Mole naar geklokt de tweede duif was voor de comb. Jan Ranzijn, de derde duif we derom voor de Comb. Molenaar, de vierde duif voor Hein Schouten en de vijfde duif wederom voor Comb. Jan Ranzijn. Aankomende zaterdag is er weer een vlucht vanuit Royce en dan zijn de kan sen weer open voor alle duivenliefheb bers om in de prijzen te vallen. AV Kwaliteitsrubber. Zeer geschikt voor verstelbare lattenbodem. Komfortabel ligkomfort. Speciale prijs 80 x 200 450,- 90 x 200 495,- 5 slags bonelvering met schapenwollen afdekking. Hoog 17 cm. In alle maten leverbaar. Vanaf 260,- houten frame met beukehouten gelaagde latten. Speciale prijs 80 x 200 124,- 90 x 200 136,- 100% verendiehte tijk. 1500 gram vogelveren. Maat 60 x 70. Per stuk 26,- 2 stuks 45,- Anti-allergisch, reukloos. Maat 60 x 70. Per stuk f 21,95 2 stuks voor 37,50 100% katoenen tijk met fiberfil. vulling. Anti-allergisch. 1-persoons NU 59,- jute achterkant, in 13 schitterende kleuren, ijzersterk tapijt. Nu op de geraniummarkt speciale prijs 400 cm breed f 79,- p.m. 500 cm breed f 99,- p.m. 2125 g/m2 nylon, dus kwaliteit-tapijt geschikt voor zwaar gebruik, in 15 kleuren 400 cm breed 115,- p.m. in vele dessins hygiënisch, geluiddempend. 400 cm breed 98,- p.m. maat 120 x 120 zeer geschikt voor tuinkleedjes, sierkussentjes enz., per stuk 2.95 2 voor5,00 HEILOO - Op zondag 9 mei werd op de crossbaan van de Boscrossers, Sport park 't Vennewater, de laatste van drie kwalificatiewedstrijden verreden, waa rin uitgemaakt moest worden wie er op 31 juli mee mag doen met de W.K. fietscrossen te Schijndel (N.Br.). Heel Nederland was aanwezig. Op zaterdag waren er reeds vele deelne mers met aanhang aanwezig om tijdens de trainingsuren de totaal vernieuwde crossbaan van de Boscrossers te verken nen. Met deskundige blikken en nog meer met deskundige woorden werd de ene na de andere hindernis besproken. Dankzij het mooie weer waren zeer ve len met de caravan naar Heiloo geko men, zodat een gedeelte van het parkeerterrein en de groenstrook ten zuiden daarvan meer op een camping leek dan op een parkeerterrein. Dankzij de medewerking van het gemeente bestuur, in overleg met de politie en on der toeziend oog van enige medewerkers werd een ieder netjes een plaatsje toe gewezen. De wedstrijd begon zondagmorgen al vroeg en het was een drukte van belang. Om 8.00 uur begon de officiële inschrij ving voor de wedstrijd, waarvoor zich uiteindelijk 515 deelnemers aanmelden. Om 10.30 uur werd na een welkomst woord en het spelen van het volkslied de vernieuwde crossbaan officieel geo pend, door middel van het startcom mando, gegeven door Wethouder van Sportzaken mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom, waarna de strijd los barstte. Fanatiek werd gestreden om de plaatsen bij de laatste zestien van iedere leeftijds klasse, welk recht geeft op een startbe wijs voor de W.K.'93 te Schijndel. Om 16.00 uur was de laatste finale verreden en verlieten ruim vijfhonderd rijders en evenzoveel supporters het terrein van de Boscrossers op weg naar huis, na een voor voor de organiserende vereniging zéér geslaagd weekend Nationaal f ietscross. HEILOO - Op zondagochtend 16 mei vervissen de heren van DVW hun eerste witviswedstrijd van dit seizoen. Plaats van handeling is Het Maalwater aan de Omloop in Heiloo West. De deelnemers moeten al vroeg uit de veren: reeds om 6.00 uur wordt verzameld op de par keerplaats nabij de Sledeheuvel aan Het Maalwater. Voor opgave en nadere in formatie: S. Blokker, tel. 072-332411 of P. Welp, tel. 02518-54867. Op woensdagavond 19 mei kunnen ook de jeugdleden van DVW eindelijk weer hun kunnen met elkaar vergelijken aan de waterkant. Dit spektakel speelt zich af in Heiloo Oost. Verzameld wordt om 18.00 uur op de parkeerplaats nabij de Loet. Deelnemen aan de jeugdwedstrijden is voor ieder jong DVW-lid eigenlijk een must. Want je maakt vrienden aan de waterkant én hebt een perfekte moge lijkheid om nog beter te leren vissen. Bovendien wachten na afloop van de wedstrijd prachtige prijzen op een nieu we eigenaar. Na afloop van deze wedstrijd kun je, als je hem tenminste niet al hebt, de schitterende nieuwe DVW-jeugdinfo in ontvangst nemen. Dat is een handig boekje boordevol in formatie over onze club en over vissen en vissers. Om aan een DVW-jeugdwedstrijd mee te kunnen doen, moet je wel een vergun ning hebben van DVW. Verder vragen we f 2,00 per deelnemer als tegemoet koming in de kosten. Voor verdere in formatie kun je bellen: mevrouw W. Kaandorp, tel. 072-337795. HEILOO - Zaterdagdistrictscompetitie van 8 mei: Heiloo hr. 1 - Pancras 1 2-4; Heiloo hr. 3 - Parnassia 2 0-6; Heiloo hr. 3 - Anonymus 2 0-6; Heiloo vet. hr. 35+ - Oudorp 1 3-1 Heiloo vet. hr. 35 2 - Kwadijk 1 2-2; Heiloo vet. hr. 35+ 3 - Pancras 1 1-3; Heiloo vet. hr. 35 4 - HSV 3 0-4; Heiloo vet. hr. 50 1 - KLTV 1 0-4. Zondagcompetitie van 9 mei: Heiloo ge mengd 1 - Bakkum 8 8-0, Heiloo ge mengd 2 - Oudorp 4 4-4. Zondagdistrictcompetitie van 9 mei: Heiloo sen. gem. 1 - Tob 1 1-4; Heiloo sen. gem. 2 - Zeswielen 5 0-5; Heiloo hr. 18+ 1 - Assendelft 1 1-5. Zondag werd op een zonovergoten park weer gestreden om de punten. Met wis selend succes, een uitschieter was Hei loo 2, die de volle 8 punten bijelkaar sloeg. Heiloo 3 behaalde een verdienste lijk gelijkspel. De mix dubbels haalden de nodige punten binnen. Senioren ge mengd 2 waren snel uitgespeeld en lieten zoals het een gastheer betaamd de pun ten aan Zeswielen. Heren 18+ waren niet opgewassen tegen Assendelft. De Zaankanters waren slimmer. Zaterdagjeugdcompetitie van 8 mei: Heiloo gem. jeugd t/m 14 jr. 1 - Anna Paulouna 2 6-0; Heiloo gem. jeugd t/m 14 jr. 2 - Anonymus 1 5-1; Heiloo gem jeugd t/m 18 jr. 1 - Kaag 1 0-6; Heiloo meisjes 12-15 jr. 1 - Kwadijk 2 0-6; Hei loo jongens 12-15 jr. 1 - Deuce 1 5-1; Heiloo jongens 15-18 jr. 1 - Zeswielen 1 3-3. HEILOO - Op 22 april hield de dieren bescherming afdeling Castricum, Hei loo, Limmen en Akersloot haar jaar vergadering; voor de eerste maal in hun kantoor aan de Runxputteweg te Hei loo. De opkomst was groot en de ruimte was dan ook geheel gevuld met leden en belangstellenden. Afdelingsvoorzitter Ton Dekker schets te een beeld van de activiteiten van het afgelopen jaar en de plannen voor '93. Een continue zorg van het bestuur is de lange periode van onderbezetting ge weest. Alle ruim 700 afdelingsleden werden in het afgelopen jaar schriftelijk benadert^ met de vraag of zij een deel van hun vrije tijd beschikbaar wilden stellen voor het afdelingswerk. De respons is een succes geworden en heeft onder meer geleid tot twee nieuwe kandidaat-bestuursleden, een werk groep Voorlichting PR en een be stuurslid voor het Dierenasiel te Alk maar. Vooral dit laatste is van groot be lang nu het asiel aan de Bergerweg te Alkmaar moet sluiten en er een nieuwe ruimte dient te worden gevonden en in gericht. Het meest ambitieuze van het afgelopen jaar is de uitgave van de Diervriendelij ke Winkelgids geweest, waarvan het eerste exemplaar in oktober '92 aan Henny Huisman kon worden overhan digd in het nieuwe kantoor. De nieuwe kantoorruimte aan de Runx putteweg is een aanwinst en was al heel lang een wens van de Afdeling. De ruimte zal worden gebruikte voor de op bouw van een archief, het uitstallen van informatiemateriaal, verkoopartikelen, e.d.' Verder zal dé ruimte worden benut voor allerlei activiteiten, zoals vergade ringen, propaganda, jeugdwerk, lezin gen e.d. Een probleem is nog een vaste bezetting voor de ruimte, gedacht wordt aan een vrijwilliger met kantoorer varing. Uiteraard kreeg ook het dagelijkse werk van de Afdeling ruime aandacht, zoals de opvang van vogels, zwerfkatten en honden, waarvan er respectievelijk 204, 112 en 11 werden opgevangen; met na me de katten waren veelal in een slechte conditie. Vele dieren konden, na te zijn opgeknapt, worden herplaatst: een mooi resultaat van een toch wel in we zen droevige toestand anno 1992! De opbrengst van de jaarlijkse collecte was groot; zonder deze financiële steun zou het afdelingswerk zéér moeilijk en misschien wel voor een groot deel on mogelijk zijn. Voor de komende tijd zijn de landelijke ledenwerfactie en ac tuele onderwerpen, zoals de wantoe standen bij veetransporten, van belang. Ook in onze regio zal hieraan de nodige aandacht worden besteed; informatie en actiepakketten zijn beschikbaar. In de loop van dit jaar zullen er in de nieuwe kantoorruimte lezingen worden gehouden over allerlei actuele zaken, zoals bijvoorbeeld de genetische mani pulatie van dieren. De afdeling is be hoorlijk actief en hoopt daarmee een groot publiek te bereiken en vele nieuwe leden te mogen verwelkomen. Nadere informatie over het dagelijks Dierenbe- schermingswerk en de acties kan wor den verkregen in Castricum op tele foonnummer 02518-52812 en in Heiloo op telefoonnummer 332879 of 337280. HEILOO - Op Koninginnedag vertrok de demonstratiegroep van de volksdans vereniging Pridini naar Norfolk, Groot Brittannië, om een tegenbezoek te bren gen aan Ouse Washes Molly Dancers, die Heiloo rond Pasen '92 bezochten. Zaterdag 1 mei begon voor beide groe pen om 5.30 uur met het wassen met dauw, gevolgd door dansen bij zonsop gang, een oude Engelse traditie. Het feest werd afgerond met een Engels ont bijt, compleet met witte bonen, saucijs jes, roereieren en gebakken bloedworst. De maaltijd werd besloten met een kort optreden door beide groepen voor de overige campinggasten. Daarna werd koers gezet naar Down ham Market, waar de traditionele voddenbeer-processie plaats vond. In optocht trok Pridini, samen met 3 En gelse dansgroepen door het plaatsje. Bij diverse pubs werd gedanst, gegeten en gedronken. Er waren veel reacties, met name op de kostuums van de Heilooërs. Ook de regionale dagbladen en televisie schonken ruim aandacht aan de Hei- looër groep, die voor deze gelegenheid vergezeld was van een eigen orkest, 's Avonds werd er een voorstelling ver zorgd in de Town Hall door alle or kesten, de zanggroep van Pridini en de beide dansgroepen. Ook deze keer weer voor een enthousiaste publiek. De avond werd besloten met een Ceilidh, een gezellig volksdansbal, waaraan tot verbijstering van de Hollanders het to tale publiek meedeed. De zondag was voor Pridini een dag om bij te komen van alle vermoeienissen. Maandagochtend werd vroeg gestart met een bustocht door Norfolk. De eerste stop was in Weels Next the Sea, een klein, knus kustplaatsje, waar een optreden werd verzorgd op het dorps plein. De tocht werd voortgezet naar Leahtheringsett, waar bij het dorpscafé nogmaals werd gedanst, in een schitte rend decor. De busrit voerde de groepen tenslotte naar Sandringham, een vakan tieverblijf van koningin Elisabeth, waar een ieder kon dwalen door de prachtige tuinen, of het paleis bekijken. Een feestavond rondde het uitwisse lingsweekend af. Er was een Fish en Chops maaltijd, en natuurlijk muziek en dans. Veel Heilooërs gebruikten de schoolvakantie, en bleven nog enkele dagen op het Britse eiland. Voor de le den, en familieleden van de Pridini- dansers en zangers was het een fantasti sche tijd, met veel prima reacties op de diverse optredens. Geïnteresseerde dansers of zangers, die volksmuziek een warm hart toedragen en zin hebben om met een volgend bui tenlands bezoek mee te gaan, kunnen contact opnemen met Nel Coolegem, tel. 072-335427.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10