Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen.Telefoon 02205-1456 t Beheersplannen, wat zijn dat? Rioolbeheersplan Rioolrechten Voorstel tariefsverhoging FMP 1994-1998 Nota groenbeheersplan Oppervlakte openbaar groen Maatregelen Privatisering sporthal Enterij Ondernemingsplan Ophalen oud papier Projectontwikkeling Uitbreiding sporthal Financiële consequenties Kerkweg Noord Waarom projectontwikkeling? Inschakeling en keuze projectontwi kkelaars Ontvangen aanvragen bouwvergunning/meldingen Verleende bouwvergunningen Bedrijventerrein Limmen Samenwerking in klein HAL-verband Herstructureringsmaatschappij Bureau Kolpron Schaken in Limmen Playbackshow in Conquista Uitloting obligaties Harmonie Excelsior Jeugdvisclub Samen Beet Verkoop afgeschreven boeken UITKIJKPOST 12 MEI 1993 PAGINA 15 LIMMEN In de raadscommissie van 13 mei a.s. worden twee beheersplannen aan de orde gesteld. Een over het groenonderhoud in het dorp en de ander over het rioolonderhoud. Beheersplannen zijn instrumenten om zaken te beheren zoals het openbaar groen, het riool et cetera. Er zijn nog meer beheersplannen in de maak, namelijk voor wegen en onderhoud gemeentelijke gebouwen. In feite wordt in de beheersplannen alles op een rij gezet wat betreft het onderhoud zoals dat nu gebeurt, een inventarisatie wat er moet gebeuren en hoeveel dat kost. Limmen kende tot nog toe geen beheersplannen. Weten wij wel hoe de onderhoudstaat van de riolen is? Het antwoord is 'nee'. Tot nu toe deed de gemeente pas iets aan de riolen als er problemen waren. Nu zijn er rioolinspecties uitgevoerd. Als basis voor het beheersrapport zijn in 30 inspectieputten foto's gemaakt. Hierdoor hebben we een beter beeld gekregen van de schade in de riolen en zijn er berekeningen gemaakt. Vastgesteld is dat het gemeentelijk rioolstelsel beter beke ken moet worden. Er moet een onderhoudsfonds voor riolen in het leven worden geroepen. Dit was er nog niet. Jaarlijks moet ongeveer4.8 km. riool worden gereinigd, waaronder de rioolkolken. Deze maatregelen leiden ertoe, dat de kosten voor het onderhoud aanmerkelijk toenemen. Belangrijk is om te weten wat de toekomstige rioolrechten zullen worden. Tot nu toe betaalt u f 130,- per riool aansluiting. De gemeente Limmen kent het systeem van 100% dek king van de kosten door rioolrechten. Om de kosten ook in de toekomst te dekken, is een verhoging van f 35,- nodig. In de Sportlaan en omgeving zijn vervangingen van het riool nodig. De kosten die hieruit voortvloeien leiden tot een tariefstijging van nog eens f 35,- per aansluiting per jaar. Inmiddels doet zich nog een derde probleem voor. De kosten van de riolering in de Schoollaan kunnen voor een deel niet via de bouwgrondbelasting worden verhaald. Het college van burgemeester en wethouders is er voorstander van om deze kosten te verhalen via de algemene omslag in de rioolrechten. Daardoor moet nog eens rekening worden gehouden met een tariefsverhoging van f 20,- per jaar. Het tarief van de rioolrechten zou in 1994 daardoor uitkomen op f220,- per jaar. Een stijging van f90,- ten opzichte van 1993. Het college van burgemeester en wethouders blijft vast houden aan een 100% dekking van de rioolkosten. Maar een stijging van f 90,- in een jaar kan niet in een keer. Daarom wordt voorgesteld een fasering in drie jaren door te voeren zodat in 1997 het maximale peil is ge haald. De achterstand die wordt opgelopen door geleidelijke tariefsverhoging moet worden ingelopen. Het voorstel luidt: 1994 f 160,- per jaar 1995 f210,-per jaar 1996 f 240,-per jaar Het nieuwe Financieel Meerjaren Perspectief komt er aan. In dat nieuwe FMP is rekening gehouden met investeringen in de vervanging van riolen en het maken van bergbezinkbassins voor het bestaande rioolstelsel. Hiermee zijn grote investeringen gemoeid. Of de inves teringen worden gedaan, hangt af van het gemeentelijke rioleringsplan, dat nog opgesteld moet worden. Wanneer de voortvloeiende lasten uit deze investeringen in de rioolrechten worden verwerkt, dan moet met een nog veel grotere stijging van de rioolrechten rekening worden gehou den. Dit zou dan een verhoging betekenen van f 130,- naar f 340,- per aansluiting in 1998. Dit is bijna 200% meer. Deze stijging van het tarief komt bovenop de eerder ver melde bedragen. Een nota groenbeheer past binnen het beleid van het college van burgemeester en wethouders. Tot nu toe was het volstrekt onduidelijk over hoeveel groen de gemeente beschikte. In het groenbeheersplan wordt een aantal vragen bespro ken: - Welk plantmateriaal wordt gebruikt? - Hoe is het gesteld met het onderhoud van het groen? - Hoe staat het met de omvang en de inzet van het buitendienstpersoneel? - Moet het onderhoud van het groen worden uitbesteed? - Wat zijn de verwachtingen over de toename van de hoeveelheid groen? - Kan het onderhoudsniveau naar beneden om de kosten te drukken? De totale oppervlakte openbaar groen bedraagt volgens de inventarisatie 1992 ruim 13.5 ha. Het sportcomplex van 4.9 ha. is daarbij niet inbegrepen. Het openbaar groen breidt zich uit. In het plan Enterij wordt nog een geconcentreerde groenstrook of een parkje aange legd. In plan Kerkweg Noord zal dit eveneens gebeuren. Wanneer de Rijksweg wordt verbeterd zal ook daar het groen meer onderhoud vragen. Het groen in Limmen is versnipperd en dit verhoogt de onderhoudskosten. Ook het type beplanting, bekend als de 'boskoopse cultuur' is relatief duur en heeft veel onderhoud nodig. De bezetting van de plantsoenendienst met drie medewer kers is niet optimaal. Hoewel er veel waardering is voor het huidige personeel, zou een bezetting van vijf medewerkers wenselijk zijn. Het college van burgemeester en wethouders doet in het voorstel over het groenbeheersplan een aantal sug gesties. De groenstructuur wordt aangepast. Snippergroen wordt vervangen. Het onderhoudsniveau wordt vastgesteld. Ook zullen we bekijken of het mogelijk is om plantsoenen onder te brengen bij particulieren. Het buitendienstpersoneel wordt uitgebreid Van drie naar vier formatieplaatsen in 1994. Bepaalde werkzaamheden, zoals het versnipperen van tak ken, worden momenteel door het personeel kosteloos ver richt. Deze werkzaamheden moeten uitbesteed of in reke ning worden gebracht. Ook wordt tijd en geld besteed aan de jaarlijkse evenemen ten en activiteiten zoals Bloemendagen, de Wielerronde en Koninginnedag. Deze kosten dienen niet langer door de gemeente te worden gedragen. De gemeente benadert de comité's om voor volgende jaren hiervoor kosten in rekening te brengen. De gratis dienstverlening wordt zoveel mogelijk beperkt. Er wordt al werk uitbesteed aan de dienst Werkvoorziening schap Noord Kennemerland, die het onderhoud van de Koekoek en het sportveldencomplex doet. Omdat per 1 januari 1994 de contracten aflopen, is de gemeente nu in onderhandeling over de prijs. Kortom: vele maatregelen worden voorgesteld naar aanlei ding van het groenbeheersplan. D.e commissievergadering is openbaar en u bent van harte welkom! De privatisering van de sporthal de Enterij is al geruime tijd onderwerp van gesprek. In de raadscommissie van woensdag 12 mei a.s. komt deze zaak aan de orde. De gemeenteraad heeft in 1992 het groene licht gegeven voor een verdergaand onderzoek naar de privatiserings mogelijkheden van de sporthal. Besloten was al tot privatisering van het beheer en onderhoud. De privatisering alleen hiervan levert financieel niet genoeg op. Daarom praten we nu over de privatisering van een deel van het naastgelegen terrein, waarop het oude gemeentehuis staat. De gemeente heeft het bureau Biesterbos te Castricum gevraagd aan de hand van het draaiboek, ondernemers te interesseren voor de privatisering van de spprthal. Er bleek interesse te zijn want een tweetal ondernemers diende een plan in. Inmiddels is de keuze gevallen op Vellinga te Alkmaar omdat deze ondernemer niet de horeca-functie laat overheersen, Op zaterdag 15 mei a.s. wordt er vanaf 09.00 uur oud papier opgehaald in wijk I (oostzijde van de Rijksweg). maar de sportactiviteiten en streeft naar een vergroting hiervan. Het plan voorziet in een overname van de sporthal en een uitbreiding van het complex met zalen e.d. De uitbreiding van de sporthal is voor rekening en op risico van de ondernemer. De grond naast de sporthal is in erfpacht gegeven. Als de gemeenteraad akkoord gaat met deze privatisering, dan zal er contractueel nog heel wat geregeld moeten worden. De scholen moeten voor het gymnastiekonderwijs van de sporthal gebruik blijven maken. Dit geldt ook voor de verenigingen in de avonduren. Ook ten aanzien van het personeel moet het een en ander worden vastgelegd. Er zijn in principe afspraken gemaakt. Deze zaken zullen in een contract moeten worden vastge legd zodat per 1 januari 1994 de privatisering een feit kan zijn. De uitbreiding van de sporthal gebeurt op kosten van de ondernemer. Deze uitbreiding bestaat uit een zalencomplex voor sportdoeleinden en sociaal-cultu rele activiteiten. Het is de bedoeling dat nog dit jaar met de uitbreiding zal worden begonnen. Door te beginnen bij het parkeerterrein hoeft niet te worden gewacht op de afbraak van het oude gemeentehuis. De nieuwe parkeerplaatsen kunnen begin 1994 naast de sporthal worden gemaakt. Om te voorkomen dat de verkeers stroom via het parkeerterrein naar de oude weg afvloeit, houdt de gemeente de strook* grond aan de Oudeweg in eigendom. Er zullen twee vrijstaande woningen worden gebouwd met een afsluitende beplanting. De privatisering van de sporthal levert de gemeente een belangrijk financieel voordeel op. Diverse lasten, zoals de eigenaars- en onderhoudslasten en personeelskosten raken we kwijt. Wel blijven de kapitaallasten voor reke ning van de gemeente. Er wordt een pacht vergoed aan de gemeente voor het gebouw en de grond van f 75.000,- op jaarbasis. Deze pacht wordt jaarlijks verhoogd. Van het geld dat de grond op de plaats van het oude gemeentehuis oplevert, wordt één miljoen gebruikt voor de financiering van het nieuwe gemeentehuis. Rekening gehouden met de lasten, levert de privatisering van de sporthal de gemeente in 1994 een financieel voordeel op van ongeveer f 100.000,- Het gebouw Vredeburg wordt verkocht voor woondoeleinden. Ook dit zal in 1994 effect hebben op de begroting. De privatisering van de sporthal en de verkoop van Vredeburg leveren een jaarlijkse financiële lastenverlichting op van f 180.000,-. De moeite waard dus. U kunt de discussie over de privatisering van de sporthal meemaken in de commissievergadering op woensdag 12 mei a.s. om 20.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg. In de commissievergaderingen van deze week komen voorstellen van het college van burge meester en wethouders aan de orde over: - de projectaanpak van Kerkweg Noord, Commissie 3, woensdag 12 mei om 20.00 uur - de projectaanpak van het bedrijventerrein Limmen, Commissie 2, donderdag 13 mei om 20.00 uur. Beide vinden plaats in Cultureel Centrum Vredeburg. Kerkweg Noord is een bouwlokatie aan de noordkant van de Kerkweg in het centrum van het dorp. Op dit moment is hier het nieuwe gemeentehuis in aanbouw. In dit gebied kunnen ruim 200 woningen worden ge bouwd. De bouw hiervan zal pas in 1995 van start gaan. Het gemeentebestuur wil tijdig over een goedgekeurd be stemmingsplan beschikken. De toepassing van anticipa tieprocedures, zoals art. 19 WRO, dienen tot het verleden te behoren. Vandaar dat in een vroegtijdig stadium met de voorbereiding van het plan is begonnen. Daarnaast is de gemeente actief op de grondmarkt. De gronden zijn voor een belangrijk deel in handen van de gemeente. Op dit moment onderhandelen we om andere gronden, voornamelijk van particulieren, in bezit te krijgen. Om verschillende redenen, voornamelijk financiële, moet de woningbouw waarmee in 1995 wordt gestart, ook in dat zelfde jaar worden afgerond. Woningen van het bouwvolume 1992 komen pas in de eerste helft van 1994 voor bewoning gereed. Een andere recente ontwikkeling is dat met het schoolbe stuur, de SKOL, overleg wordt gevoerd over de vervangende nieuwbouw van de Pax Christieschool. Deze school, aan de westkant van het dorp, barst uit zijn voegen. Meer noodlokalen kunnen er bij. Zo omstreeks 1998, wanneer het plan Kerkweg Noord vol is, zal er opnieuw aan de westkant van het dorp worden gebouwd. Momenteel wordt er volop aan de oostkant van het dorp gebouwd. De bedoeling is om een nieuwe school te bouwen zo dicht mogelijk bij nieuw bouwwijken waar veel kinderen wonen. Gezocht wordt naar een bouwlokatie achter de woningen aan de Rijksweg in het plan Kerkweg Noord. Dit betekent dat de Corneliusschool zal worden vervangen. Als dit gebeurt dan zal de grond van deze school een andere bestemming krijgen. Ook deze zaak wordt bij de projectontwikkeling betrokken. Kan de gemeente het plan zelf niet kan ontwikkelen? De gemeente is op dit moment met allerlei zaken bezig. De bemoeienis met de ontwikkeling van Kerkweg Noord is veelomvattend en vergt veel tijd en inspanning van het bestuur en de ambtenaren. We kunnen niet alles tegelijkertijd doen en daarom moeten er keuzen gemaakt worden. De gemeente wil daarom gaan samenwerken met een projectontwikke laar. Een exploitatie-overeenkomst met een projectontwikkelaar, heeft mogelijk tot gevolg dat een financieel voordeel uit handen wordt gegeven. Daar staat tegenover dat de finan ciële risico's voor de gemeente als ondernemer worden beperkt. In het verleden heeft de gemeente enkele miljoenen moeten toeleggen op grondexpfoitatie. Deze ervaring speelt een belangrijke rol bij onze keuze. Om de risico's te beperken, wil de gemeente met een projectontwikkelaar gaan samenwerken. Daarnaast wil de gemeente een financieel voordeel uit het gebied voor bovenwijkse voorzieningen halen. Hierover zal onderhan deld moeten worden met de projectontwikkelaar. De inzet zal zijn om uit het gebied Kerkweg Noord voor de gemeente Limmen een financieel voordeel te behalen van 2.5 miljoen. Dit bedrag zal inclusief de bijdrage in het fonds dorpsuitleg zijn. Worden plaatselijke ondernemers bij de project ontwikkeling ingeschakeld? Geprobeerd zal worden de plaatselijke ondernemers bij de projectontwikkeling te betrekken. Er zijn twee mogelijkhe den: - de aannemers de plannen zelf laten ontwikkelen - de aannemers bij de bouw van de woningen in te schakelen. Het college van burgemeester en wethouders geeft de voorkeur aan de laatste mogelijkheid. Voor de projectontwikkeling van het woongebied Kerkweg Noord hebben zich inmiddels diverse bedrij ven aangemeld. De keuze is nog niet gemaakt Uitgaande van de ontwerp overeenkomst van de gemeente, met daarin een aantal eisen waaraan het woongebied moet voldoen, presenteren de projectontwikkelaars een ontwerp. Aan de raadscommissie zal een voorstel worden uitgebracht op welke wijze de keuze uit de inzendingen van de project ontwikkelaars zak plaatsvinden. (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend: - J.W.F. Hoogeboom, Middenweg 25 te Limmen - uitbreiding magazijn 22.4.1992; - R. Groot en W. Meijer, Westerweg 86-84 - oprichten en plaatsen garage 29.4.1993; - P.T.M. Valkering, Pagenlaan 3 te Limmen - bouwen tuinschuur 03.5.1993. De volgende meldingen van voornemen tot bouwen zijn binnengekomen: - P.H. Wielinga, Burg. Bosmalaan 16 te Limmen - plaatsen bijkeuken 06.5.1993; - P.M.M. Bos, Hogeweg 35 te Limmen - uitbreiden keuken/woonkamer 22.4.1993; - P. Pronker, Thalia 31 te Limmen - plaatsen bijkeuken/keuken 29.4.1993; - J.G. de Zeeuw, Dusseldorperweg 2a te Limmen - plaatsen tuinhuis 22.4.1993 De aanvragen en meldingen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen en meldingen geen bezwaarschrift worden ingediend. (Wet AROB) - Hollandse Brug, de Vang 2 te Limmen - plaatsen kas; - J.M. van de Steen, Hogeweg 110 te Limmen - legaliseren tuinhuisje. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen bij het col lege van burgemeester en wethouders binnen 30 dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegene, die door verlening van de vergunning recht streeks in zijn/haar belang getroffen wordt. 12 mei 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen Voor het bedrijventerrein Limmen zal eveneens een projectontwikkeling worden opgestart. Dit zal een an dere projectontwikkeling zijn dan die voor het woonge bied Kerkweg Noord. Dezelfde redenen liggen hieraan ten grondslag. De ge meente is druk bezig met de planvoorbereiding. Ook hier ontbreekt voldoende tijd. Hoe staat het nu met de bedrijventerreinen? Voor het deelgebied I kan het bedrijventerrein aan de noord kant van het dorp zonder meer ontwikkeld worden. Voor de ontwikkeling van deelgebied II, het gebied ten oosten van de Oosterzijweg, was door de provincie de voorwaarde gesteld dat er een aansluiting op de A9 zou komen. Uit het concept ontwerp streekplan blijkt de aansluiting op de A-9 te zijn vervallen. De deelgebieden I en II zijn nu om financiële redenen door de gemeente aan elkaar gekoppeld. Alléén is deelgebied I financieel niet uitvoerbaar. De provincie Noord-Holland be strijdt dit. Over deze zaak wordt regelmatig gecorrespon deerd. Tussen de gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen wordt op diverse terreinen samengewerkt. Inmiddels hebben de gemeentebesturen daartoe een overeen komst ondertekend. Een van de terreinen van samenwerking is op het gebied van het bedrijventerreinenbeleid. In een woonomgeving veroor zaken sommige bedrijven overlast. Vooral in Limmen is dit het geval. Maar ook de andere twee gemeenten hebben met dit probleem te maken. Daarom kiezen de gemeenten er in samenwerkingsverband voor deze bedrijven op het bedrijven terrein Limmen te vestiging. In klein HAL-verband is gesproken op welke wijze de drie gemeenten in de samenwerking van het bedrijventerreinbeleid kunnen participeren. Mogelijk heden zijn het aangaan van een gemeenschappelijke regeling, het oprichten van een stichting of een bv. De inbreng van de gemeenten kan in de verschillende rechtsvormen tot uitdrukking komen. De ene gemeente kan meer belangen hebben dan de ander. Ook een inbreng in financiële zin moet worden afgewogen tegen het belang van de gemeente. De gemeente Limmen heeft eerder uitgespro ken dat de maximale inbreng gesteld kan worden op f 1.5 miljoen. Of in een Publiek Privaat en Samenwerking- sconstructie dit volle bedrag nodig is, staat te bezien. Het gemeentebestuur heeft zich beraden over de verschil lende mogelijkheden. Door de verplaatsing van bedrijven, moeten vrijkomende terreinen herontwikkeld worden. De gemeente Limmen is mecle hierdoor de belangrijkste partner bij het ontwikkelen van het bedrijventerreinbeleid. Daarom zijn er enkele zaken op een rij gez*' De gemeente houdt zich intensief met deze zaak bezig. Dit kost veel tijd. Limmen maakt een stormachtige ontwikkeling door. Daarom moeten de voorbereidende werkzaamheden bij het ontwikkelen van het bedrijventerrein worden uit besteed. Al gauw komt dan een soort herstructurerings maatschappij in beeld. Dit is een soort vennootschap waar de gemeente, de projectontwikkelaar en andere belang stellenden, zoals bedrijven, aan deelnemen. Het bureau Kolpron te Rotterdam is gevraagd de ge meente te helpen bij de opzet en aanpak van een project ontwikkeling. Dit advies komtnaar voren uiteen nota, die in de raadscommissie van 13 mei zal worden besproken. De begeleiding van het adviesbureau is onderverdeeld in een aantal stappen. Als de raadscommissie van 13 mei a.s. over deze zaak een positief advies uitbrengt, zal de ontwik keling van het bedrijventerrein Limmen worden aangepakt. Dit zijn interessante onderwerpen om in de verschillende commissievergaderingen te volgen. U bent van harte welkom. LIMMEN - Op de laatste schaakavond van het seizoen, komen de meest fana tieke schaakliefhebbers op bijzondere wijze aan hun trekken. Zo ook afgelo pen vrijdag toen om het snelschaak kampioenschap van de vereniging werd gestreden. De strijd over zeven ronden volgens een variant op het keizer.- systeem werd begeleid door Ramon van der Storm, die als een generaal met be hulp van de computer de strijdende deelnemers naar de schaakborden diri geerde. Dat het spannend was, bleek na de ze vende ronde: R. Rommel en J. Krijt hadden beiden exact 300 punten ge scoord, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. J. Krijt toonde dat hij niet voor niets clubkampioen was en pakte met de snelschaaktitel dit seizoen de klassieke dubbel. B. de Waard, gepromoveerd naar de A- groep, legde keurig beslag op de titel bij de adspiranten. Bij de pupillen ging het er al even spannend aan toe. L. Winder en K. Kramer bereikten ongeslagen de finale, Benjamin Koen hield de zenu wen goed in bedwang en wist Lex van de fel begeerde snelschaaktröfee met een listig matje af te houden. Overige resultaten seizoen 1992-1993:: Senioren: 1. J. Krijt (clubkampioen), 2. G. Zeeman, 3. J. Admiraal. Junioren: 1. R. Rommel, 2. N. Hage- man, 3. J. Tebbens. Adspiranten: 1. F. Nijman, 2. B. de Waard, 3. R. Lammers. Pupillen: 1. W. Pepping, 2. W. Thijsse, 3. H. Smit. Dames: 1. R. Limmen-Komen, 2. M. Bos, 3. C. Out. LIMMEN - Na een rustig weekend in Conquista wat betreft activiteiten, is er dit weekend weer van alles te doen. Vrijdagavond is Conquista geopend voor de jongeren vanaf 16 jaar, met steengoeie muziek en een leuke sfeer. Zaterdagmiddag is er figuurzagen voor de kinderen van 7 tot 12 jaar. De entree is 1,00. Materialen zijn aanwezig in Conquista. We beginnen om 14.00 uur en stoppen om ongeveer 15.30 uur. Zaterdagavond is er de playbackshow. Iedereen die meedoet dient om 19.00 uur aanwezig te zijn. Heb je je niet op gegeven, maar wil je wel meedoen, meldt dit dan even aan de bardienst van deze avond. Zondagmiddag gaan de Conquista-deu- ren om 14.00 uur open. Voor een gezel lige zondagmiddag moet je echt even langskomen. We zijn geopend tot onge veer 18.00 uur. De laatste avond van dit weekend is maandagavond. We gaan dan om 19.00 uur open en sluiten weer om 21.00 uur. Je vindt Conquista aan de Visweg 63A in Limmen. LIMMEN - Zondag 16 mei wordt door de Harmonie Excelsior uit Limmen voor de derde maal de uitloting van de obligaties verricht. Zoals gebruikelijk wordt deze uitloting muzikaal omlijst door een concert. Dit concert zal gege ven worden in het verenigingsgebouw van de muziekvereniging aan de School- weg te Limmen. De aanvang van het concert is 11.30 uur. De pauzes gedu rende het concert zullen worden benut om de uitloting van de af te lossen obli gaties te verrichten. Hoewel bij dit con cert de houders van obligaties in eerste instantie worden uitgenodigd, is een ie der die belangstelling heeft voor dit con cert van harte welkom. LIMMEN - Zaterdag 15 mei houdt de jeugdvisclub haar eerste wedstrijd. We verzamelen om 18.30 uur op de parkeer plaats bij het voetbalveld. We vissen van 19.00 tot 20.30 uur. De deelname is, net als vorig jaar, gratis. Na de wedstrijd volgt een korte prijsuitrei king. Waarschijnlijk gaan we naar de Schulpvaart. Natuurlijk zijn de ouders van de vissertjes ook weer van harte welkom aan de waterkant. Kinderen, die nog geen lid zijn, maar wel mee willen doen aan de wedstrijd, kunnen zich opgeven bij Rob Jak, Rijksweg 20, tel. 3107. Een jaarlidmaat schap kost tien gulden. LIMMEN - In de week voor Hemel vaartsdag worden in de Openbare Bibli otheek aan de Kapelweg 6a in Limmen afgeschreven boeken verkocht. Op vrij dag 14, maandag 17 en woensdag 19 mei kan iedereen een kijkje komen ne men tijdens de normale openingsuren. Op een grote tafel liggen de afgeschre ven boeken allemaal bij elkaar. De prij zen zijn vastgesteld op 1/1,00 voor een jeugdboek of een leesboek voor volwas senen en 2,00 voor een informatief boek voor volwassenen. Daarnaast is er een beperkte voorraad oude tijdschrif ten. De verkoop start op vrijdag om 14.30 uur en duurt drie dagen. De voor raad boeken wordt tussentijds aan gevuld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 15