Concert Sjako! in Buk Buk VSB*BANK Ito A. J. VOS C. HACHMANG Jaarlijkse boottocht Zonnebloem Heilooër Comedie in De Beun met 'Er valt een traan op de tompoes' Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. IVERKOOPPLANNEN? Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 goed in onroerend goed 58e JAARGANG NO. 19 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN Akersloter sportweek 12 MEI 1993 MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Open dag in de muziekschool Heiloo Eten en diëten bij de Federatieve Vrouwenraad Open dag notaris Finale penalty:bokaal met Hans de Koning bij SV De Foresters Teenage Dance Club Vroege Vogels-voordeel tijdens geraniummarkt in het Stationscentrum Jaarlijkse kunst-2-daagse in Winkelhof 't Loo Dierenbescherming Muziekverenigingen starten met ophalen voor rommelmarkt Piraten in Overkerck DE FORESTERS PENALTY-BOKAAL SPONSOR GESLOTEN Eerst naar de NVM-hypotheekshop! H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Makelaars Taxateurs o.g. ^totheken IHfl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 aSSURANTIFN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR He.loo TAXATIES M Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Het poptrio Sjako! is zaterdag te beluisteren bij Buk Buk. HEILOO - Het is jongerencentrum Buk Buk weer gelukt een echte topper uit de muziekwereld binnen te halen; op zater dag 15 mei komt de driemans-formatie Sjako! de Buk platspelen. De voorver koop is al gestart, kaartjes a 10,00 zijn verkrijgbaar bij Centerdisc Heiloo, muziekzaak Popeye in Alkmaar en bij de Buk zelf. In plaats van alleen een entreekaart voor Sjako! aan te schaffen, kun je ook (tot en met zaterdag) een combikaart kopen voor 20,00, welke je de toe gang verschaft tot het optreden van Sja ko!, The Pilgrims (5 juni) en The Jack of Hearts (19 juni). Zaterdag gaat de zaal om 21.00 uur open. Sjako! heeft al lang een naam in de pop wereld, en niet alleen in Nederland maar ook buiten de grenzen vergaarde de band wereldfaam. Geen wonder, want wat Sjako! in de bezetting van Wouter Planteydt (zang en gitaar), Jaap J. Vrenegoor (drums) en Thijs Vermeu len (bas) op het podium te weeg brengt, mag je gerust' uniek noemen. Kenmer kend is een belangrijke rol voor de zang, lekkere grooves en compacte, heavy sound. Een band die powerrock speelt, met wat funk, heavy rock, metal en wat rap-invloeden zoals het muziek blad OOR schrijft. Na een glorieuse Europese tour werd Sjako! in 1990 uitgenodigd aan het jaar lijkse New Music Seminar in New York deel te nemen. De internationale door braak was een feit. Dit jaar verscheen haar nieuwe cd 'Livewire' en is Sjako! met een tour door het Nederlandse club circuit bezig. Als je echt iets wilt bele ven, mag je Sjako! beslist niet missen. Luister en huiver aankomende zaterdag in de Buk, Pastoor van Muijenweg 12. AKERSLOOT - Maandag 17 mei start om 18.45 uur in De Lelie het grootste Akersloter jaarlijkse sportevenement. De opening geschiedt op sportieve wijze door het college van burgemeester en wethouders. Aan dit unieke sport festijn, dat een week lang op meerdere locaties in Akersloot plaatsvindt en voor velen de afsluiting is van een sei zoen competitiesport, nemen zo'n zes honderd sporters deel, een record. Representanten van achttien Akersloter sportverenigingen ontmoetten elkaar een week lang elke dag. Iedere vereni ging organiseert een onderdeel waa raan men zelf niet deelneemt, en op elk onderdeel zijn punten te behalen. De deelnemende verenigingen schreven met 37 ploegen, verdeeld over zes catego rieën in, en strijden om wisselbekers. Het sportspektakel wordt met een fees telijke prijsuitreiking in de Lelie op za terdag 22 mei afgesloten. Het idee om een sportweek te organise ren kwam destijds van de inmiddels op geheven gemeentelijke sportraad. De toen in het leven geroepen werkgroep sportweek Akersloot, bestaande uit E. Gans, G. Koelman, W. Veldt en mevr. Th. Wolvers, is er opnieuw in geslaagd een uitgekiend programma op te stellen. i Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geraniums, zomergoed en nog veel meer is zaterdag vanaf 7.00 uur ver krijgbaar tijdens de jaarlijks geraniummarkt in het Stationscentrum. HEILOO - Zaterdag 15 mei is een van de belangrijkste dagen uit het Muziek school-jaar. Wij houden dan onze jaar lijkse open dag (zie ook de advertentie elders in deze krant). Vanaf half elf 's morgens tot half drie 's middags bent u van harte welkom in onze school. Gedu rende deze tijd kunt u kennis maken met het werk van de school in al haar facetten. U kunt lessen meemaken, ensembles zullen optreden, er zijn ver schillende stands van instrumentenhan delaren en de administratie is aanwezig om alle gewenste informatie met betrek king tot de muzieklessen en instrumen-, ten verkoop of huur te geven en uw inschrijving voor de volgende cursus in ontvangst te nemen. Het kopje koffie en het bekertje fris drank zijn gratis. Bovendien is er voor elk kind dat deelneemt aan de puzzel- speurtocht in de school een versnape ring. Deelname-formulieren worden uitgedeeld bij de ingang. U bent allen van harte welkom, ook wanneer u al leen uit belangstelling bij ons binnen loopt. Tezelfdertijd treden leerlingen en ensembles van de school op in winkel centrum Het Hoekstuk. Na de Open Dag hervat het Muziek schoolleven zijn normale gang. Tegen het einde van het cursusjaar volgen de speelavonden elkaar in een hoog tempo op. Hier komen ze: volgende week dins dag 18 mei, begint om half acht een speelavond door leerlingen van Marjan Deiman, docente harp en Thea Welber gen, docente accordeon. Voor beide in strumenten is de belangstelling groeiende. Na jaren van afwezigheid hebben we weer enkele accordeonleer lingen kunnen inschrijven. De volgende dag, woensdag 19 mei, hebben wij onze ensemble-slotavond. Veel van onze ensembles (we hebben er 14) zullen zich presenteren. De aanvang is als altijd 19.30 uur. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Tachtig procent van de Ne derlandse vrouwen vindt zichzelf te dik. En zeker met de zomer in zicht wordt er stevig gelijnd. Maar heeft het zin om je leven lang calorieën te tellen en je van alles te ontzeggen? Is het wel zo gezond voor lichaam en geest om jezelf te ver oordelen tot een levenslang lijnpa- troon? Over die vragen gaat de thema middag 'Eten en diëten' die de Federa tieve Vrouwenraad Heiloo morgenmid dag verzorgt in het Open Huis. Nee, reclame voor de nieuwste methode om af te vallen of de nieuwste diëten ko men niet aan de orde op de themamid dag. Spreekster Lola Verkuijl uit Amsterdam verstrekt in die zin geen re cepten om slank te worden. Wel gaat ze in op de achtergronden: wat betekent voedsel eigenlijk voor ons? Waarom willen we zo graag in maatje 38 of 40 passen? Is het een mythe dat we dan aantrekkelijk, gelukkig en succesvol zullen zijn? En waarom is het zo moei lijk om je lichaam te accepteren zoals het is? Een themamiddag die zeker niet alleen bestemd is voor vrouwen ,met een maatje méér', maar ook voor moe ders die hun dochters willen behoeden voor een leven in het teken van lijnen. De themamiddag 'Eten en diëten' op donderdag 13 mei begint om 14.00 uur en zal rond 16.00 uur afgelopen zijn. De themabijeenkomsten van de Federatieve Vrouwenraad zijn toegankelijk voor al le vrouwen uit Heiloo en omgeving. Dankzij subsidie van de gemeente is de toegang gratis. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Marjolein Voorberg, se cretaris FVR, tel. 072-330358. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo HEILOO - Dit jaar bestaat de organisa tie van notarissen en kandidaat-notaris sen in Nederland, de Koninklijke Nota riële Broederschap, 150 jaar. Dit jubi leum is aanleiding voor de notariskan toren in het Arrondissement Alkmaar om op zaterdag 15 met een open dag te houden met als thema: 'Overdracht van vermogen'. Op die dag zullen de notariskantoren van 11.00 tot 15.00 uur zijn geopend voor alle vragen op het gebied van over heveling van vermogen van ouders naar kinderen, zoals over schenkingen, testa menten en successiebelasting, maar ook over bedrijfsopvolging, aandelenover- drachten, etc. Een goede gelegenheid ook om te laten controleren of een al bestaand testa ment niet verouderd is. De regering is van plan binnenkort de kosten van in- schrijving van testamenten in het Cen traal Testamentenregister te verhogen van 18,- naar 100,- per testament. Aan de open dag wordt deelgenomen door de notariskantoren in o.a. Alk maar, Bergen, Castricum, Heerhueo- waard en Heiloo. HEILOO - Morgenavond, donderdag 13 mei om 19.00 uur, zal het op De Egelshoek, het sportcomplex van voet balvereniging De Foresters aan de Laan van Muijs, een drukte van belang wor den. Op dat moment immers gaat de fi nale van start van de jaarlijkse strijd om de penalty-bokaal voor de jeugd van de vereniging. Niemand minder dan doel man Hans de Koning - aanstaande zon dag met zijn ploeg FC Twente actief tegen Ajax - zal proberen de strafschop pen te stoppen, die de pupillen en junio ren van De Foresters een uur lang op hem zullen afvuren. Na de finale volgt de prijsuitreiking. Iedereen is welkom dit evenement bij te wonen, de entree is gratis. HEILOO - De tienerwerkgroep van Heiloo organiseert op 14 mei één van de laatste Teenage Dance Clubs van het seizoen in Buk Buk. De bedoeling is dat je gezellig komt met al je vrienden en vriendinnen en dat jullie er met z'n allen een groot feest van maken. De entree bedraagt 3,00. Ook hebben we nog een vervelende me dedeling en dat is dat de allerlaatste T.D.C. van het seizoen op 28 mei zal zijn. Na 28 mei zal ook de verbouwing van de nieuwe en eigen tienerruimte be ginnen en daarom hebben we ook niet zoveel tijd meer. Als de gehele verbou wing klaar is zullen we er echter weer een bruisende start van maken, maar daar horen jullie nog wel van. HEILOO - Voor de tiende keer wordt aanstaande zaterdag (15 mei) weer een geraniummarkt gehouden in het Hei- looër Stationscentrum. Naast de gerani ums is er natuurlijk ook zomergoed te krijgen. De firma Ranzijn Tuin&Dier staat daar als ieder jaar met een groot assortiment en eerste kwaliteit. Nieuw is dit jaar het aanbod van groen- teplanten: sla, komkommer, tomaten enzovoort zijn erg in trek. En voor de vroege vogels is er voordeel te behalen, want van 7.00-10.00 uur zijn er bij alle stands hele leuke aanbiedin gen. Want buiten Ranzijn doen er nog een heleboel andere winkeliers mee. Ook zij willen zich natuurlijk van hun beste kant laten zien. Het geheel zal worden omlijst door een zacht muziekje en het belooft erg gezel lig te worden. Wie dus zaterdag vroeg uit de veren is, kan daar z'n voordeel mee doen. Zo niet, dan is er natuurlijk later op de dag toch nog van alles te beleven. De Heilooër Comedie op de trappen van De Beun, waar het gezelschap volgende week tweemaal 'Er valt een traan op de tompoes' speelt. HEILOO - Voor de regelmatige bezoe kers van toneelvoorstellingen in De Beun en iedere andere belangstellende natuurlijk organiseert de programma commissie van dit Heilooër theater dit seizoen een zogeheten bonus-voorstel ling. Op donderdag 20 en vrijdag 21 mei, telkens om 20.15 uur, zal de Hei looër Comedie (een theatergroep speci aal voor deze voorstelling geformeerd) het stuk 'Er valt een traan op de tom poes' van Annie M.G. Schmidt spelen. Wie Annie M.G. Schmidt altijd als lief en aardig heeft ervaren, zal zijn mening na het zien van het theaterstuk 'Er valt een traan op de tompoes' moeten her zien. In deze voorstelling zien wij dat de zieke vader Ben niet bepaald met warm te en liefde wordt omringd. Zijn mede gezinsleden zijn te zeer bezig met hun eigen beslommeringen: moeder Sofie met haar Weight Watchers, dochter Lenny met haar maatschappij-kritische acties en schoonzoon Tim met zijn eetbar. Geen onbekommerde komedie dus, maar wel een realistische, met puntige dialogen, waarin het ene woord de vol gende grap uitlokt en alles uitmondt in een verrassende ontknoping. De Hei looër Comedie bestaat uit Patsy in den Bosch, Frans Lucassen, Irene Oonk, Hans Kuyper en Jacqueline Kooter. De vormgeving voor deze productie .werd verzorgd door Theo Eldermans met me dewerking van Intra Woonkunst Alk maar, die als sponsor de meubels beschikbaar stelde. Licht en regie assistente zijn in handen van Connie Keijsper, voor productie en regie tekent Marian Scholte. Kaarten voor deze voorstelling in De Beun zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopadressen van het theater en vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling bij de kassa van De Beun. De entreeprijs bedraagt 10,00 7,50 voor cjp/65 Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642. Katten en Vermiste of gevonden dieren: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 072- 332879. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor Twee zwarte poesjes van 1 jaar; Kobus, een bijna blinde zwart/witte kater van 2 jr. die veel tijd nodig heeft om te wen nen. Inl.072-616106. Vermist Zwarte gec. kater met enkele witte borstharen en vrij korte staart, 8 jr. Vennewatersweg, Heiloo. Donker grijs/zwart cyperse gec. kater, iets lichter onder de kin, bruine vlooien band, 1 jr. Haesackerlaan, Heiloo. Klein zwart poesje met witte pootjes en befje en wit streepje onder de neus, wit te vlooienband, 10 maanden, Ewisweg, Heiloo. Lapjespoes met witte onderkant, 9 maanden, Het Maalwater, Heiloo. Inl.: 072-616106. Gevonden Zwarte poes met witte bef, driehoekje bi jde neus en sokjes waarvan 2 zwart gevlekt zijn, Kerkelaan, Heiloo. Inl.: 072-616106. zijn natje en droogje kreeg. In de haven van Den Helder kregen de gasten duide lijke en vooral goed verstaanbare uitleg over de haven en de schepen van de ko ninklijke marine. Na een geanimeerde terugtocht, waarbij diverse gasten hun artistieke gaven toonden, arriveerde het gezelschap weer in de haven van Schagen. Al met al een zeer geslaagde dag. dat niet alleen nu maar ook op langere termijn de mensen in Heiloo aan deze vorm van muziekmaken kunnen blijven deelnemen. Uw steun voor het slagen van de rommelmarkt is dan ook onont beerlijk. Heeft u goederen voor de rommelmarkt bel dan 334955 (dinsdag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur). Deze worden dan de eerst volgende zaterdagochtend bij u opgehaald. HEILOO - Ook dit keer weer een grote verscheidenheid aan stijlen en technie ken in elke prijsklasse op vrijdag 14 en zaterdag 15 mei in 't Loo. Er is een flink aanbod aan schilderijen van Diny Vis ser, de surrealist Elmar Huisman, de heer Nees en Gerard Carbo. Er zijn aquarellen van Barbara Roeloffzen, zeer dik geschilderde bloemstukken van Jacoba de Kort en bij Anna Bijl kunt u terecht voor een getekend portret. Er zijn bronzen beelden van Niek Schuite maker en Siem Wardenaar, fraai kera miek van Pam Willard, Diny de Kort en Jos van Beek; zij maakt trouwens ook schitterende tegeltableaus. Zeer knap vervaardigd zijn de Tiffany- lampen van Hanneke de Bruin. Zij maakt replica's van de beroemde mo dellen van de Tiffanystudio van het be gin van deze eeuw. Natuurlijk ontbreekt Ine Veen niet met haar schilderijen waarin bladgoud, edelsteen en allerlei soorten verf werden verwerkt. Ook kunt u fraai karakterpoppen aan treffen van Chris van de Velde. Het werk van Co Stalvord hoort eigenlijk niet thuis op deze manifestatie. Het be treft hier driedemensionale schilderijen gemaakt van vele Anton Pieck-afbeel- dingen. Maar aangezien Pieck een be kende naam is, mag dit werk er best bij gezien worden. Heel uniek is een kraam met oude zilve ren sieraden uit Egypte! Sommige zijn bijna een eeuw oud, anderen van recen tere datum. Dit soort sieraden werd met de hand gemaakt door zeer vakkundige zilversmeden en Bedouïnen. Voor som mige vrouwen waren het zelfs bruids- Janneke de Bruin is op de kunst markt met Tiffany-lampen. schatten. Dit soort sieracTen zijn zelden te zien en wat heel verrassend is, is de prijs! Organisator Jean Thomassen is dit keer ook aanwezig met recente schilderijen. Op vrijdagavond is er natuurlijk koopa vond in het Loo en alle kunstenaars zijn uiteraard zelf aanwezig. Handgeschilderd keramiek van Jos van Beek-A ret. HEILOO - Op zaterdag 15 mei begin nen de Heilooër muziekverenigingen Fanfare Showband Heiloo, Nijenburg en Caecilia weer met het inzamelen van goederen voor de jaarlijkse rommel markt in oktober van dit jaar. Om van •de rommelmarkt, die dit jaar zal wor den gehouden op 15 en 16 oktober, eve nals voorgaande jaren weer een groot succes te maken, is veel „rommel" no dig. Vandaar dat nu al wordt begonnen met het ophalen. Vanaf zaterdag 15 mei kunt u wekelijks - met uitzondering van kleding en schoeisel - alles wat nog bruikbaar is, weer aan ons kwijt. U kunt het zo gek niet bedenken of het brengt voor de ver enigingen geld in het laatje. Geld dat we hard nodig hebben om te waarborgen HEILOO - Afgelopen donderdaga vond werden bewoners en omwo nenden van Overkerck een avondje meegenomen naar Penzance. De Heilooër Operette Vereniging zorg de daarvoor. Dat deden zij op een heel spontane en muzikale manier. Het verhaal van de piraten werd verteld door R. Hogerheyde. De muzikale begeleiding was in handen van W. Noteboom, terwijl regiseus- se G. van Halm een oogje in het zeil hield. Solisten en koor zetten hun beste beentje voor om de toehoor ders een fijne avond te bezorgen. HEILOO - Op zaterdag 8 mei gingen de gasten van de afdeling Heiloo van De Zonnebloem met de salonboot 'Geul vallei' op stap voor de jaarlijkse boot tocht. Dit keer voerde de reis vanuit Schagen via het Noordhollands Kanaal naar Den Helder. Zoals gewoonlijk was de verzorging ge durende de reis weer prima, mede door de inzet van de vele vrijwilligers, die er zorg voor droegen dat iedereen op tijd A S. DONDERDAG 13 MEI VAN 19 TOT 20 UUR VINDT DE FINALE PLAATS VOOR DE FORESTERS-JEUGD keeper HANS DE KONING VAN F.C. TWENTE ZAL PROBEREN DE PENALTIES TE STOP PEN DIE PUPILLEN EN JUNIOREN OP HEM AF ZULLEN VUREN. IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM! TOEGANG GRATIS Hemelvaartsdag 20 mei Vrijdag 21 mei Zaterdag 22 mei wegens vakantie Kantoorvakhandel Slalionscenlrum Heerenweg 140 Heiloo Teleloon: 072-334955 Telelax: 072-338354

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1