Informatierubriek van de gemeente Heiloo oS heiloo Hoogste punt bereikt bij huisjes aan de Holleweg Echte Bakker Hemmer introduceert wiekenbrood Fancyfair bij 't Kruispunt Je *3 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Commissie Financiën en Personeelszaken Peuterspeelzaal Pippeloentje krijgt geld voor inrichting Commissie Milieu en Educatie Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Ingediende bouwaanvragen PAGINA 4 UITKIJKPOST 12 MEI 1993 Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door.de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B.) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend Baetenburg 108, C. de Wit - bouw dakkapel. Oosterzijweg 24, C. Reimer - bouw woonhuis. Haesackerlaan 45, R. Zonneveld - bouw dakkapel. Hoogeweg 53, fa. Chr. Vahl - bouw bedrijfswoning met garage. Butterlaan 14, T.J.A. Bakker - vergroten dakkapel. Het Zandstuk 90, T. van Buitenen - vergroten woning. Hoogeweg 71, J. Kaandorp - vergroten dakkapel. Vredenoord 37, R. Zwemmer - bouw dakkapel. Oosterzijweg 52, R.J. Neles - bouw woonhuis met garage. Oosterzijweg 54, L. Eugster - bouw woonhuis. De Waard 135, G.H. de Vries - bouw garage/berging. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 240). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de. kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. i? Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. De eerstvolgende extra openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 13 mei om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1a. Krediet uitvoering automatiserings hoofdstuk BBI-plan b. Renteloze leningen personeel t.b.v. aanschaf personal computers 2. Voorjaarsnota 1993 3. Diverse kredieten (advies wordt gevraagd over financiële aspecten): a. aanschaf stemmachines b. herbouw hertenkamp 4. Aanpassing verordening begraafrechten o.g.v. realisatie urnentuin en columbaria Oud papier In Heiloo wordt er al jaren oud papier ingezameld door scholen en verenigingen. Uit oogpunt van milieu is het belangrijk, dat papier gescheiden wordt ingezameld. Waardevolle grondstoffen gaan op deze manier niet verloren en bovendien is inzamelen altijd nog goedkoper dan verbranden. Daarbij hebben de inzamelaars nog een leuke bijverdienste. Door het enorme aanbod van oud papier uit Duitsland is er een overschot van papier op de markt. De verwerkingstarieven van de oud papierhandel zijn hierdoor gestegen. Omdat de gemeente het belangrijk vindt, dat de bestaande inzamelstructuur in stand blijft, is er besloten de milieupremie te verhogen. Met terugwerkende kracht per 1 maart 1993 gaat de milieupremie van f 0,10 naar f 0,12 en per 1 april naar f 0,15 per kilo. Papierberg Om de totale papierberg wat kleiner te maken is het van belang dat iedereen wat minder papier gebruikt. Enkele tips: - koop, als 't even kan, onverpakte produkten; - neem, als u boodschappen gaat doen, uw eigen boodschappentas mee; - haal een gratis sticker nee-ja of nee-nee sticker bij uw gemeente. Deze sticker zorgt er voor dat er bij u in ieder geval minder folders en/of ongeadresseerd drukwerk op de deurmat valt. De verspreiders van dit drukwerk hebben ook zitting in de Stichting Stuurgroep Reclame, die deze stickers uitgeeft. Wij hopen, dat na verloop van tijd de verspreiders het aantal folders en/of drukwerk zal aanpassen aan het aantal adressen dat nog geen sticker heeft. U kunt nog steeds gratis een sticker bij het gemeentehuis ophalen. Het Nationaal Jeugd Fonds heeft besloten een bijdrage van f 2.500,- te verstrekken aan de Stichting Kinderspeelzalen Heiloo. Een van de peuterspeelzalen van de Stichting is peuterspeelzaal Pippeloentje in het wijkcentrum de Kring. Het geld zal voor de inrichting van deze peuterzaal worden gebruikt. De eerstvolgende extra openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op dinsdag 18 mei 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Herinrichting Kennemerstraatweg (aanpassingen). 2. Beschikbaar stellen diverse kredieten, kapitaaldienst wegen, riolering en groen. 3. Financiële paragraaf Milieubeleidsplan. 4. Evaluatierapport 'Een plastic fles voor een plastic fles'. 5. Voorjaarsnota. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Rosendaal 55, P.A.M. Kleef - uitbreiding woning. Hoogeweg 44, Fa. Sombroek-Kareis - plaatsen loods. Bosrank 29, A.W. Reukers - vergroten woning. Westerweg 409, E.P. Niesert - vergroten woning. Oosterzijweg, T.W.M. Kuiper - plaatsen woning. Hondepoep in heel Heiloo opruimen Aquariumvereniging Karaoke in La Strada DRINGEND VERZOEK De redactie van de U itkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Ook per FAX bereikbaar: 335644 Uitslag wedstrijden bij de A-markt Bij de bouw van de appartementen aan de Holleweg werd vorige week ge vierd dat het hoogste punt was bereikt. Het jeugdorkest van Caecilia verzorgt, gesteund door enkele ouderen, za terdag een concert bij 't Kruispunt. HEILOO - De tien woningen die aan de Holleweg gebouwd worden hebben hun hoogste punt bereikt. Deze woningen worden gebouwd voor de Woning bouwvereniging voor Volkshuisvesti ging Heiloo. We spraken met architekt P. C. Witte van architektenburo Me- gran. „Er is nogal wat te doen geweest om deze huizen. De oude huisjes had den een gevoelswaarde, economisch wa ren ze niets waard. Ik heb daarom geprobeerd in de manier van bouwen iets van die gevoelswaarde mee te nemen". De buitenkant is heel goed aan de omge ving aangepast, bovendien mag, wie wil, terug naar z'n/haar "oude stek". De heer C. Klaver schijnt daar wel iets voor te voelen. De Woningbouwvereniging heeft met alle milieuzaken die vereist zijn volledig rekening gehouden. De woningen zijn optimaal geïsoleerd en worden ver warmd met de z.g. HR ketel. Er is een waterbesparend toilet en douchekop, bovendien is er bij de bouw geen tro pisch hardhout gebruikt maar Ameri kaans grenen (met 10 jaar garantie). Ramen en deuren zijn voorzien van 2 sterren hang en sluitwerk, de muren zijn geïsoleerd en alle ramen hebben dubbel glas. Van de dakpannen is het aardige dat er een z.g. gierzwaluwpan is aangebracht. Dit om aan de gierzwaluw de gelegen heid te bieden te nestelen zonder dat de pannen hiervan te lijden hebben. De woning bestaat uit drie kamers, 2 slaapkamers en een woonkamer met open keuken en een ruime doucheruim te en een toilet. De bovenwoning is voorzien van een ruim balkon waar ook stoelen kunnen staan. Men denkt dat de woningen in september opgeleverd kun nen worden. Geco uit Alkmaar is het Aannemingsbedrij f HEILOO - Met ingang van volgend jaar zal iedereen die een hond heeft diens uitwerpselen zelf op moeten ruimen. Daarom zal het aantal drollinettes met 35 a 40 worden uitgebreid. Er zijn nog enkele gebieden waar de honden vrij mogen lopen, maar de z.g. hondenrou tes, waar de honden hun behoeften naar believen kunnen doen komen dan te vervallen. Dit besloot de raad vorige week donderdag. De hondenbelasting komt van 86.60 op 94,00. Heiloo 2000, D66 en Groen Links waren het hier niet mee eens, zij vinden dit te veel. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom (VVD) was niet blij met de totale opruimplicht zoals de raad dat wilde. "Het is duurder en als er meer drollinet tes geplaatst worden moeten deze ook weer geleegd worden en wie controleert dat allemaal, moet de hondenwachter meer uren gaan maken?" Dan komt de belasting wel op 100,00 per hond, maar daar zag de raad niets in. De heer E. ten Hacken (VVD) zag de noodzaak om de hondenwachter meer uren toe te wijzen niet in. Men houdt zich goed aan de voorschriften, daar voor een compli- AKERSLOOT - Bij voldoende animo zal er binnenkort in de regio IJmond een nieuwe aquariumvereniging worden gestart. Onderstaande initiatiefnemers verwachten een grote toeloop,-daar ge bleken is dat hieraan een grote behoefte bestaat. Velen zullen wel weten wat er zoal in een aquariumvereniging omgaat. Maar voor hen, die hiermee nog niet bekend zijn, volgt hier een greep uit de geplande aktiviteiten: wekelijkse verenigings avond; maandelijks een lezing door een gerenommeerde spreker; gratis een beginners-, gevorderden- en kweekcur- sus; gratis advies bij moeilijkheden met uw aquarium; excursies; gratis advies en eventueel hulp bij het inrichten van een aquarium; gezamenlijke aankoop van vissen, planten en hulpmiddelen; maan delijks een verenigingsblad; boeken le nen uit de verenigingsbibliotheek. Zij, die er voor voelen lid te worden van deze vereniging, kunnen zich opgeven bij een van onderstaande personen: E. Rozenga, tel. 02510-37264; Chr. v.d. Wijngaart, tel. 02510-44330; C. v.d. Est, tel. 02513-13257; P. Knikman, tel. 02513-13307. ment. Informatieborden voor de men sen van buitenaf en uitbreiding van het aantal drollinettes moet voldoende zijn. Mevrouw Worm (CDA) wilde juist op die informatieborden bezuinigen. Na een korte schorsing van het college kwam men tot het volgende: Een opruim en aanlijnplicht, behalve dan in de losloop gebieden. Veertig extra drol linettes, geen extra uren voor de hon denwachter. De informatieborden gaan wel door, zodat mensen van buitenaf weten waar ze aan toe zijn. Met uitzon dering van Heiloo 2000, D66 en Groen Links, die zich niet konden vinden in de belastingverhoging, werd het (herziene) voorstel aangenomen. Hiermee komt de hondenbelasting voor 1994 op 94,00 per hond. Wie durft nog te zeggen dat Heiloo geen bekakt dorp is? De raad ging accoord met het bedrag van 432.500 voor uitbreiding van de gymzaal Breedelaan/Slimpad. Nieuw- bouwzalen moeten voldoen aan een af metingsnorm van 12 bij 21 meter of wel 252 m2. Toen de gymzaal aan de Bree delaan/Slimpad '40 jaar geleden werd gebouwd bestonden er nog geen regels voor een gymzaal, deze zaal is 185 m2. Daar nieuwbouw 1.000,000 ging kosten besloot men maar de zaal uit te breiden. Oud papier Verenigingen en scholen die oud papier inzamelen krijgen in het vervolg geen tien, maar vijftien cent per kilo. Dit kost de gemeente extra geld, maar zal dit volgend jaar in de afvalstoffenhef fing verrekenen. HEILOO - Op zaterdag 15 mei wordt er een fancy fair gehouden in en om 't Kruispunt te Heiloo. De opbrengst is bestemd voor de verbouwing en inrich ting van het Jeugdhonk in 't Kruispunt. De fancy fair begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 15.00 uur. Tussen 11.00 en 12.00 uur zal op een muzikale manier het jeugdorkest Caecilia haar steentje bijdragen. Op de fancy fair worden vele activitei ten georganiseerd. Zo is er een Rad van Avontuur, verkoop van diverse creatie ve artikelen en voor de kinderen een HEILOO - Smile entertainment is 9 april begonnen met de eerste voorronde van de groots opgezette karaoke-kampi- oenschappen. De eerste voorrondes zijn inmiddels achter de rug bij dancing Paal 38 in Egmond aan Zee. In een stamp volle Paal was het direkt al een dave rend succes. Elke horecagelegenheid die aan dit spektakel meewerkt heeft drie voorron des en een finale. Uit deze finale komen per café de eerste drie*finalisten in aan merking om mee te doen aan de grote fi nale die half september gehouden zal worden. Deze grote finale zal door een jury van professionele artiesten worden bekeken en zij zullen uitmaken wie er naar New York gaat. Want de eerste prijs is name lijk een vliegreis naar deze wereldstad. Verder zijn er in alle afzonderlijke fina les prachtige prijzen te winnen. Aan dc inschrijvingen zijn geen kosten verbonden en deze kunnen geschieden grabbelton. Om 12.00 uur wordt er een veiling gehouden. Er wordt ook gezorgd voor koffie/limonade met cake en ge bak, soep en slaatjes. Het jeugdorkest Caecelia zal om 11.00 uur optreden. Het Jeugdorkest Caecilia is een onder deel van het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia. Zij bestaat uit 43 leden in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar. O.l.v. Greet Kooy zal het orkest een gezellig stuk muziek ten gehore brengen. Op het programma staat o.a. een rock 'n roll nummer, muziek van Elvis Presley en 'Heal the world' van Michael Jackson. op de voorronde-avonden bij de desbe treffende horecagelegenheden. De deel- nemers/sters kunnen een keuze maken uit ruim 500 titels, waartussen zowel Nederlands- als Engelstalige songs zitten. Vrijdag 14 mei beginnen de voorrondes bij café La Strada in Heiloo en het spek takel begint om 21.30 uur. Als je deze dag verhinderd bent kan je ook nog zin gen op 4 juni, 11 juni of 20 juni. HEILOO - De Echte Bakkers hebben vanaf 13 mei een nieuw molenbrood in hun winkels liggen: het wiekenbrood. Een echte specialiteit, bereid met bloem en gekneusde tarwe, wat nog op arq- HEILOO - Ter gelegenheid van de hero pening van de A-markt aan de Zeven- huizerlaan kon het winkelend publiek deelnemen aan enkele wedstrijden, waarmee leuke prijzen gewonnen kon den worden. Allereerst moest men het gewicht raden van de 11 boeren juweelkazen. In totaal was dit gewicht 155 kg. De vier win naars van een picknick-set zijn: fam. Beentjes, Holleweg 64; Marian Kruijer, Oosterzijweg 18; E. Wiersma, Kenne merstraatweg 656 en J. van Westerop, Zevenhuizerlaan 76, allen te Heiloo. De kleurwedstrijd voor de jeugd leverde acht winnaars op: Jeanine Nugteren, Kennemerstraatweg 271; Arnold Schut, Zevenhuizerlaan 73; Niels Barendse, Zevenhuizerlaan 41; Mathilde Nugte ren, Kennemerstraatweg 271; Leontine Warmer, Obriglaan 54; Mariska Ba rendse, Zevenhuizerlaan 41; Anneke de Vries, Zevenhuizerlaan 83; Miranda Schut, Zevenhuizerlaan 73, allen te Heiloo. De prijswinnaars kunnen hun prijs af halen in de A-markt Bart IJzerman, Ze venhuizerlaan 3 te Heiloo, vanaf donderdag 13 mei. De redactie van de Uitkijkpost is niet aansprakelijk voor eventuele fouten, die in de vermelde uitslagen zijn binnen geslopen. bachtelijke wijze gemalen is door een molenaar. Enige jaren terug heeft een groep jonge molenaars het ambacht van weleer opnieuw opgepakt wat resulteer de in de oprichting van het Ambachte lijk Korenmolenaarsgilde. Diverse molens in Nederland zijn door hen gea dopteerd en in bedrijf gesteld. Dat in spireerde de Echte Bakkers tot het ontwikkelen van een nieuwe oorspron kelijke broodlijn: de Molenbroden, waarvan het wiekenbrood de nieuwste aanwinst is. De Echte Bakkers houden zich al heel lang bezig met begrippen als natuur en milieu. De bekende molenprodukten zijn daar een mooi voorbeeld van. De Echte Bakker, zoals Hemmer in Heiloo, weet dat de kwaliteit van de juiste grondstoffen bepalend is voor de kwali teit van het brood. Daarom is het niet verwonderlijk dat Echte Bakkers voor hun ambachtelijke broodsoorten meel van de molen gebruiken. Door het korte maalproces blijven de geur- en de graansmaak van het meel het best be waard. Aan het meel wordt niets toege voegd of eruit gehaald. Het is een puur natuur produkt waarbij alles van de tarwekorrel (de zemelen, kiemen en bloem) in het molenmeel te recht komt. Hierdoor krijgt het molen brood zijn ambachtelijke uiterlijk. Fabrieksmeel kan hier echt niet aan tip pen. Molens leveren dagelijks diverse soorten meel waarvan de Echte Bakker, ieder voor zich, zijn eigen molenassorti ment bakt. Zo zijn er molenbroden als wit en bruin van de molen, roggeknar, notenbrood, molenwieken, molenkoe ken, mueslibol en het wiekenbrood. Nieuw, maar met een rijke historie is het wiekenbrood van ambachtelijk ge malen tarwe. Volgens een speciaal re cept van bloem en gekneusde tarwe, hebben de Echte Bakkers één van de meest oorspronkelijke broodsoorten ontwikkeld. Een ambachtelijk brood dat licht en voedzaam is en ook zeker poDuIair zal worden bij jonge broodlief- hebbers, die niet van donker, zwaar brood houden. De Echte Bakkers ma ken er graag iets meer van. Dat brengt de liefde voor het vak met zich mee. Er zijn 350 Echte Bakkers in Nederland met zo'n 600 verkooppunten. De Echte Bakkers zijn te herkennen aan het gele embleem van het Gilde en aan de uit straling van de winkels, die zoveel mo gelijk op elkaar zijn afgestemd. Het embleem is een kwaliteitsmerk dat ga randeert dat een Echte Bakker dagelijks alles zelf bakt in eigen bakkerij, de kwa liteit van zijn assortiment scherp in de gaten houdt en bovendien altijd vers brood en banket in de winkel heeft. En dat proef je.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4