I^NTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo REIZEN IS NOG LEUKER ALS ER IETS VAN AFGAAT. CJP. DE KORTINGSKAART VOOR JONGEREN. Eenmalige silicose-vergoeding voor oudmijnwerkers HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Nieuw uitwerkingsplan Ypestein Bestemmingsplan Zuid-oost II: 2e uitwerking Nieuwe bouwplannen Wijziging ophaaldag huisvuil Expositie in het gemeentehuis van Heiloo CBMffiÊB D e Stichting silicose oud-mijnwer kers is met staatssecretaris Ter Veld van Sociale Zaken en Werkgelegen heid en diverse andere instanties in overleg over het verstrekken van een eenmalige uitkering van 20.000,- aan silicosepatiënten. D e aanvraagformulieren moeten voor 1 augustus 1993 worden ingediend. Verleende bouw vergunningen en geaccepteerde meldin gen bouwvoornemen Omwisselen rolemmers Ingediende bouwaanvragen Stuurgroep Jaar van de Ouderen 1993 bericht: Bouwkavels te koop in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST 19 MEI 1993 2e uitwerking bestemmingsplan 'Zuid-Oost II' Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 24 mei 1993 gedurende een termijn van 14 dagen op de afdeling VROM en in de Openbare Bibliotheek aan Het Malevoort 13, alhier, ter inzage ligt het ontwerp van de 2e Uitwer king van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost Deze uitwerking geschiedt overeenkomstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening en artikel 4 van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost IP. Dit plan is gelegen ten zuiden van de water gang grenzend aan het bestemmingsplan 'Zuid-Oost I' (waaronder Oesdommerveen en Het Zandstuk) en ten oosten van het scholencomplex en de zuidelijk daarvan ge legen groen zone; voorts is voor een groot gedeelte het tracé van de Ypesteinerlaan en de aansluiting op de Kennemerstraatweg in het plangebied opgenomen. Gedurende vorengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen het ontwerpplan schriftelijk bezwaren indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op woensdag 2 juni a.s. zal om 20.00 uur in het wijkgebouw Ypsalon gelegenheid wor den geboden nadere toelichting op het ontwerp-plan te verkrijgen en eventuele be zwaren mondeling toe te lichten. Voor de ontwikkeling en de voortgang van de woningbouw in Ypestein (in juridisch- planologische term 'Zuid-Oost II' genoemd) zullen de komende tijd twee aparte woning- bouwprocedures gevolgd worden: I. De 2e uitwerking van het bestem mingsplan Zuid-Oost II dat wordt begrensd: - in het noorden door de watergang welke de begrenzing vormt tussen de bestem mingsplannen 'Zuid-Oost I' (waaronder Oesdommerveen/Het Zandstuk) en 'Zuid-Oost II'; - in het westen door de verder te realise ren Ypesteinerlaan; - in het zuiden en oosten door het indertijd opgestelde verkavelingsplan. II. Een artikel 19-procedure voor de voor genomen woningbouw gelegen buiten het onder punt I genoemde uitwerkingplan Ad I. Tweede uitwerkingsplan Zuid-Oost II Terwijl de woningbouw westelijk van het scholencomplex De Kring in Ypestein volop in ontwikkeling is, zal ook om volgend jaar in de behoefte van woningen te voorzien, de planologische ontwikkeling van dit nieu we deelgebied ter hand genomen dienen te worden. Dit gebied ligt in het door de raad al vastgestelde bestemmingsplan Zuid-Oost II. In het deelgebied kunnen ongeveer 220 wo ningen worden gebouwd. Dit uitwerkingsp'lan ligt voor u ter inzage va naf 24 mei a.s. gedurende 14 dagen op het gemeentehuis bij de afdeling VROM van 08.00 tot 12.30 uur en in de Openbare Bibli otheek tijdens openingstijden. Gedurende deze termijn bestaat de mogelijkheid bezwa ren in te dienen. Informatie-avond Het gemeentebestuur nodigt u graag uit tot het bijwonen van een informatie-avond op woensdag 2 juni a.s. om 20.00 uur in het wijkgebouw Ypsalon bij het scholencomplex De Kring. U krijgt dan volop de gelegenheid vragen te stellen over het plangebied. Ad II. Voorgenomen woningbouw gelegen buiten het onder punt I genoemde uitwer kingsplan Niet alle woningbouwplannen, waarvoor contingent over het jaar 1993 beschikbaar is, zullen zijn gelegen binnen de planbe grenzing. Eén van die woningbouwplannen is gelegen op een locatie aan het water ten noordoosten van het plangebied. Hel ligt in de bedoeling deze aldaar geplande premie huurwoningen met wintertuin te realiseren door middel van een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor dit onderdeel zal, in het kader van een nog te starten vrijstellingsprocedure een afzonderlijke informatie-avond wor den belegd. Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Van Merlenlaan 10, G. Kalverdijk: uitbreiden woning. Op de Wieken 9, A. Bakker-Blans: plaatsen tuinhuisje. Nic. Beetsweg 13, E.A. Stam: bouw garage. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 20 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen schriftelijk gemotiveerd be zwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De grijze rolemmers, die normaal op don derdag worden geleegd, zullen niet op don derdag 20 mei (Hemelvaartsdag), maar op vrijdag 21 mei worden geleegd. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marie ke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichti gen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend Wilgenlaan 5, R. Krijgsman: bouw dakkapel. Van Catsstraat 29, H. Vos: bouw berging. Vredenoord 133, S. Stienstra: plaatsen tuinhuisje. Kanaaldijk 13, G.P. Groot Recycling: uitbreiden overslag- en sorteerhal. Boekelermeerweg 17, P. Rotteveel: bouw bedrijfswoning met garage. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tus sen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 240). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. leder huishouden in Heiloo, met uitzonde ring van de hoogbouw, werkt nu ongeveer 1 jaar of langer met de grijze en groene ro- lemmer voor het gescheiden verzamelen van huisafval. Deze emmers zijn door de gemeente ter be schikking gesteld en konden binnen het eerste jaar gratis omgewisseld worden voor een grotere of kleinere emmer, zoals bij de invoering van de rolemmers is afgesproken. Als nu toch nog blijkt dat de emmers (groen en/of grijs) voor uw huishouden te groot of te klein zijn, kunt u deze door de gemeente laten omwisselen voor een emmer op maat. De kosten hiervan zijn f 35,-. Hoe kunt u aan een andere rolemmer komen? - U belt het gemeentehuis, de heer J.A. Rijnbeek, telefoon 313 203 en geeft uw wens, naam, adres en telefoonnummer door; - u ontvangt een accept-girokaart en na be taling van f 35,- neemt de buitendienst van de gemeente Heiloo contact met u op over het omwisselen van de emmer(s). Uitzondering op deze regel: Nieuwe bewoners van een huis kunnen op aanvraag de rolemmers naar gewenste grootte gratis laten omwisselen. Wat te doen als u tekort heeft aan uw groene rolemmer? - Als de groene rolemmer te klein is, kunt u deze op de zojuist beschreven manier om wisselen tegen een grote groene rolem mer. Kosten f 35,-. - Wilt u er een tweedp groene rolemmer bij hebben, dan zijn de kosten f 100,- per jaar. Burgemeester en wethouders maken be kend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Tulpencroftlaan 33, M.C.M. Oostermeijer: veranderen en vernieuwen garage/bij keuken. De Wagemaker 6, Forta-Design: plaatsen bedrijfsloods. Pijlemeeth 11, D. Veld: vergroten keuken/berging. De Hucht, P.E.N. N.V.: transformatorstation. Westerweg 204, Van Hove: plaatsen tuinschuur/berging. Zevenhuizerlaan 106, G.C. Rozing: vergroten dakkapel. De Blomhof 16, P. Anepool: vergroten woning. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES In het Amsterdams Historisch Museum is er op dit moment een tentoonstelling 'Tijd van leven, ouder worden in Nederland, vroëger en nu'. 1993, Europees Jaar van de ouderen en de solidariteit tussen de generaties; tijd van bespiegeling. Hoe kan dat beter dan een kijkje te nemen op deze tentoonstelling met haar vele onderwerpen vanaf 1600 tot nu toe door middel van schilderijen, foto's, te keningen, prenten, documenten en audio visueel. De eerste groep gaat op 25 mei a.s. naar de tentoonstelling. Deze groep heeft het maximum aantal deelnemers. Op 1 juni 1993 is er eeo tweede mogelijk heid voor ouderen georganiseerd de ten toonstelling te bezoeken. U hoeft hiervoor geen lid te zijn van een bond of andere or ganisatie. Minimum aantal deelnemers be draagt 15 personen. De kosten bedragen f 10,-- per persoon voor de toegang, rondleiding en een kop koffie. De reiskosten (trein) zijn voor eigen rekening. Inschrijving is nog steeds mogelijk bij de heer B.M. Dekker, Ewisweg 108, telefoon 333248 door middel van contante betaling van f 10,--"per persoon. De gemeente Heiloo biedt twee bouwkavels te koop aan voor een vrijstaande woning: 1. Bouwkavel Oosterzijweg 26. Oppervlakte ±813 m2, koopprijs f 275,50 per m2 exclusief 17,5% BTW. 2. Bouwkavel De Krommert 1. Oppervlakte 595 m2, koopprijs f 275,50 per m2 exclusief 17,5% BTW. Toewijzing: Voor het kopen van deze kavels komen achtereenvolgens in aanmerking: 1. zij, die in Heiloo een huurwoning achter laten met een maximale huur van f 865,- per maand, die weer toegewezen kan worden aan een bij de gemeente geregistreerde woningzoekende; 2. zij, die als woningzoekende in Heiloo staan ingeschreven; 3. inwoners van Heiloo, die bij intekening op deze kavels op voorhand verklaren, dat de door hen te verkopen woning weer verkocht wordt aan een andere inwoner/ geregistreerde woningzoekende van de gemeente Heiloo; 4. inwoners van de gemeente Heiloo, niet vallend onder 1,2 en 3; 5. overigen. Informatie. Nadere informatie kunt u krijgen bij de heer P.H van Dorsten, afdeling VROM van de gemeente Heiloo tel. 313 126. Kortingen op o.a. musea, theaters, filmhuizen, CD's, tijdschriften en reizen. Het CJP is voor f 15,- ver krijgbaar bij VVV-kantoren, theaters en SNS-banken. Omdat het belangrijk is om op korte termijn te weten om welke ex-mijn- werkers met silicose het gaat, heeft de stichting besloten orn toch nu al de belanghebbenden uit te nodigen een aanvraag in te dienen. Over de vraag of iemand inderdaad recht heeft op een vergoeding en over de hoogte van een eventuele vergoeding, kan op dit moment geen enkele toezegging worden gedaan. Wie voor een vergoeding in het kader van deze regeling in aanmer king wil komen, moet in elk geval: 1. een oud-mijnwerker zijn; 2. de Nederlandse nationaliteit heb ben of in Nederland woonachtig zijn; 3. 5 jaar of meer ondergrondse arbeid 4. hebben verricht en in die tijd lid zijn geweest van het Algemeen Mijnwerkersfonds van de Steen kolenmijnen Limburg en/of van het Beambtenfonds voor het Mijnbedrijf; laatstelijk in een Nederlandse mijn hebben gewerkt; 5. daar silicose/stoflongen hebben opgelopen; 6. als gevolg hiervan voor 30°/<? of meer arbeidsongeschikt zijn; 7. als gevolg daarvan daadwerkelijk nadeel ondervinden in zijn dage lijkse levensverrichtingen. Degene die denkt in aanmerking te komen voor een vergoeding, kan een aanvraagformulier opvragen bij: Stichting Silicose oud-mijnwerkers Postbus 4471 6401 CZ Heerlen Telefoon 045-763249 OOSTERZIJWEG

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4