I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo 1993 HEILOO Wandelen in Heiloo? Lees het elke week in de Uitkijkpost. weekblad voor Heiloo en omstreken! O Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Heiloo werkt aan de weg Nieuw onderkomen Groen en Landschap Urnentuin Nieuw bouwplan Ingediende bouwaanvragen Stuurgroep Jaar van de Ouderen bericht: Uitbreiding verzorgingshuis Overkerck Herinnering: Informatie-avond Bestemmingsplan Zuid-Oost II Vergadering Commissie Milieu en Educatie c.a. Rijbewijzen Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Bouwkavels te koop in Heiloo Schoonmaakbeurt groene rolemmers Bouw woongebouw met wintertuin PAGINA 4 UITKIJKPOST 2 JUNI 1993 Waarover gaat het? Het is de bedoeling om in 1993 werkzaamheden uit te voeren in verband met noodzakelijk onderhoud van wegen en riolering. Hiervoor is een programma opgesteld dat hieronder is vermeld. De werkzaamheden die in het kader van de bestemmingsplannen worden gerealiseerd, bijvoorbeeld de reconstructie van het kruispunt Kennemerstraatweg/ Ypesteinerlaan noord, zijn hierbij niet vermeld. Ook de activiteiten in het kader van het opheffen van verkeersknelpunten zijn hierin niet begrepen. Nadere informatie over activiteiten, die met deze onderdelen te maken hebben, zal in de loop van juni worden verstrekt. Wanneer? In het algemeen worden deze werkzaamheden van noodzakelijk onderhoud dit jaar uitgevoerd. De juiste uitvoeringsdatum is nu nog niet precies bekend, omdat dit mede afhangt van bijvoorbeeld combinatie van werken met nutsbedrijven. Een indicatie van de uitvoeringsdatum is bij enkele grotere werken vermeld. Goedkeuring uitvoering In sommige gevallen moeten nog wettelijke procedures worden afgerond. Verder is aangegeven, dat enkele activiteiten nog de goedkeuring van de gemeenteraad behoeven. Informatie Algemene informatie met betrekking tot deze werken kunt u inwinnen bij de medewerkers van de afdeling Civiel en Reiniging, de heren C. Achterberg tel. 313 204 of J.A. Rijnbeek tel. 313 203. Vlak voor de daadwerkelijke start worden de belanghebbenden nog apart geïnformeerd via bijvoorbeeld de Uitkijkpost. Voor activiteiten waarbij in de huidige situatie essentiële veranderingen worden aangebracht krijgt u de gelegenheid om vooraf op het gemeentehuis kennis te nemen van de plannen. De juiste data hiervoor worden nog nader bekend gemaakt. In de lijst is voor de werkzaamheden waar dit voor geldt tussen haakjes de hoofdletter (I) geplaatst. van Aostastraat (I) vervanging riolering tussen Laarmanstraat en parkeerterrein 4e kwartaal 1993. Bergeonstraat herstraten in verband met vernieuwing riolering in 1992. Boekenstein paden rond speelterrein repareren. Burenweg trottoir noordzijde hertegelen. Cruyscamplaan herstraten parkeervoorziening. De Dors herstel parkeerterrein. Van Foreestlaan herstel rijweg. Gertoom's Akker (I) herstel parkeerstroken. De Gouwe Boom herstraten deel rijweg. Groeneweg herstel rijweg. Hasebroekweg herstel voetpaden bij de woningen 1 tot en met 19 oneven. Kanaalweg aanbrengen deklaag ten oosten van het viaduct over de rijksweg aansluitend op de werkzaamheden die vorig jaar zijn uitgevoerd (onder voorbehoud van goedkeuring gemeenteraad) uitvoering juni/juli 1993. Kapellaan oost herstel wegkanten. Kennemerstraatweg noord slijtlaag fietspad aan de westzijde. Kennemerstraatweg noord slijtlaag fietspad ten noorden van Nijenburgerweg. Kennemerstraatweg noord reparatie parkeerstrook westzijde. Kennemerstraatweg/Laan van Zeeman (I) aanpassing kruispunt, herstel wegverharding en vervanging riolering (onder voorbehoud van goedkeuring gemeenteraad) uitvoering 4e kwartaal 1993. Kennemerstraatweg westzijde ten noorden van Stationsweg herstel voetpad. Kennemerstraatweg oostzijde herstel fiets en voetpad nabij psychiatrisch centrum. Laarmanstraat (I) herstraten in verband met vernieuwing riolering in 1992 uitvoering 3e kwartaal 1993. Lagelaan herstel rijweg. Maalwater plaatselijk herstel rijweg. Maalwater slijtlaag aanbrengen op parkeerterrein. De Ronge gedeeltelijk herstraten rijweg. Spijkerboor slijtlaag aanbrengen op de rijweg. Stationsweg/Wilgenlaan onderhoud verbindingspad. Trompenburg herstraten rijweg. Vossenakkers (I) herstel bloembakken en onderhoud rijweg. Vredenoord hertegelen voetpad bij de woningen 80 tot en met 91. Vredenoord hertegelen fietspad bij de woningen 150 tot en met 158. Vinkenbaan reparatie parkeerterrein. Westerweg ten zuiden van de Vennewatersweg onderhoud rijweg. Werkendelslaan reparatie b'oxpnterrein tegenover Bestevaerslaan. Werkendelslaan westzijde bij Brasemcroftlaan herstraten parkeervakken. Zanderslootweg reparatie fietspad ten noorden van Rector Frederiklaan. Zeeweg noordzijde tussen Westerweg en Ringweg, vervanging hoofdriool en herstel fiets- en voetpad, uitvoering juni/juli 1993 (onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad). Zeeweg ten westen van de Rietvink herstel rijweg. Zevenhuizen (I) reparatie parallelweg. P.V. Luchtpost HEILOO - Zaterdag 29 mei waren de liefhebbers van de Luchtpost allemaal vröeg op de hokken, want ook in Roye (fr.) was het goed weer en de duiven we den daar om 8.00 uur gelost met zuid westenwind. De afstand bedroeg 352 km in vogelvlucht. De kenners hadden uitgerekend dat de duiven tussen 11.45 en 12.00 uur zouden binnen vallen. Ze hadden het goed want de eerste duif werd geklokt door Edwin Maat om 11.44 uur. Deze duif was met een snel heid van 93 km per uur naar zijn baasje terug gevlogen. Hij behaalde daarmee de eerste prijs, de tweede prijs was voor Jan Teileman uif Alkmaar en de derde en vierde prijs waren voor de Comb. Oosterveer, eveneens in Alkmaar, de 5e- prijs was voor de Comb. Molenaar. Bij het uitslaan van de klokken om 13.00 uur waren alle duiven weer op hun hok ken terug. Theater concert Dirk-Jan Ranzijn HEILOO - Voor het theaterconcert van 6 juni in theater de Bam zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Hierin laat Dirk Jan Ranzijn zijn zien wat hij als toetse nist nog meer kan op het gebied van showbiz met medewerking van Han Wellerdieck, vocalgroep Savoy en Ro bert Valter (uit 'Les Miserables'). Het belooft een enige show te worden, die om 13.30 uur begint op zondag 6 juni. Voor de kosten hoeft u het niet te laten, 10,00 per plaats. De opbrengst is bo vendien voor een kindertehuis in Bak- kum. Kaarten kunt u bestellen bij Ben Sierhuis Entertainment, tel. 072- 331406. Dubbelconcert in Storey AKERSLOOT - Vrijdag 4 juni treden twee bands op in de Storeyclub: Bees Making Love en Spleen. Beide forma ties zagen begin '92 het levenslicht en hebben verder gemeen dat live spelen voor hen hun lust en leven is. Bees Making Love wisselt honingzoete klanken af met stekelige, snoeiharde ge luidsescapades. Invloed van The Doors, Beatles en Pink Floyd is duidelijk waar neembaar. Spleen speelt een combinatie van funky regaae, punk en skunk, die lekker in het gehoor ligt en waarop dan sen een must en een lust is. Het dubbel concert begint om 21.00 uur en de entree is voor iedereen gratis. Fietspuzzletocht AKERSLOOT - Op zondag 13 juni or ganiseert de Waterstaatkundige Stich ting Gemaal 1879 te Akersloot een fietspuzzletocht. Vroege vogels kunnen starten vanaf 7,00 uur bij het Gemaal aan de Fielkerweg in Akersloot (bij Mo tel) tot 15.00 uur. De sluiting is om 17.00 uur. Het thema is .waterrijk land schap'. Kosten 3 gulden per formulier. Er zijn enkele prijsjes te verdelen. De baten worden gebruikt voor het opk nappen van het Gemaal. Want nu de buitenkant is gerestaureerd, wordt er een begin gemaakt om ook het interieur aan de passen en te schilderen. Ook al wo'rdt het waterpeil in de Groot- Limmerpolder nu óp peil gehouden door een op afstand gestuurde vijzel- pomp, toch is het van belang dat het Oude Gemaal in de oorspronkelijke staat behouden blijft, omdat het al die jaren, vanaf 1879, ervoor heeft gezorgd dat onze voeten droog bleven. Daarom gaat deze fietstocht hoofdzakelijk over wegen en paden die zonder 'gemalen' niet bestaan zouden hebben. Hoever Dorpsfeest EGMOND - Het comité Hoever Dorps feest en de Stichting. Gebruik Slotkapel organiseren op zondag 13 juni een groots dorpsfeest met vrijmarkt in het centrum van Egmond aan den Hoef. De feestelijkheden spelen zich af in het dorpshuis, op het Hanswijk, in de Schoolstraat, Julianaweg en op de Slot weg. In het Dorpshuis een springkussen voor de kinderen en een fotopresentatie over de Egmonden door J. Lute. Op het overdekte podium bij het dorpshuis op tredens van muziekvereniging Lamoraal van Egmont en het Jongerenkoor. Te vens zullen de Burgblaser met dans groep uit Rheinbreitbach een uitgebreid gastoptreden verzorgen. Ook Radio Noordzee is weer van de partij met het spel Woordfratsen. Op het Hanswijk een gezellig terras met barbecues en stokbroodjes bakken, Rad van Avontuur met prachtige prijzen, gratis schminken voor de kinderen, kin dervrijmarkt, autoscooters voor de kleintjes, stokvangspel met Stichting Jeugdbelangen, draaimolen voor de kinderen en een gezellige markt van Eg- mondse zaken, verenigingen ei) stich tingen. In het centrum van Egmond aan den Hoef een groots opgezette vrijmarkt voor particulieren met straatartiesten en straatmuzikanten. Voor slechts vier tel. 072-330175 fax 072-335644 Op vrijdag 4 juni a.s. zal het nieuwe onderkomen Groen en Landschap (onderkomen Sport Recreatie) aan de Bayershoffweg bij het H.S.V.-complex om 14.00 uur door wethouder de heer J. Borsjes geopend worden. In dit nieuwe onderkomen zullen de opzichters en de groenverzorgers evenals alle machines een nieuwe plek krijgen. Als u vragen heeft of informatie wilt over het onderhoud in de gemeente Heiloo in het algemeen, kunt u bellen tussen 09.30 - 10.00 uur en tussen 12.30 - 13.00 uur met het telefoonnummer 336 345. De laatste jaren is het cremeren van overledenen een maatschappelijk aanvaard fenomeen geworden. Op vele begraafplaatsen zijn aparte voorzieningen getroffen om het bijzetten van urnen mogelijk te maken. Op de begraafplaats aan de Holleweg zijn de werkzaamheden gestart voor realisering van een urnentuin en een columbarium. Een urnentuin is een tuin, waarbij de urn in een klein graf wordt begraven. Een columbarium zijn zuilen, waarin 4 of 8 urnen kunnen worden geplaatst. De werkzaamheden zullen na de zomer afgerond worden. In september-oktober zullen de eerste bijzettingen kunnen worden gerealiseerd. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met C. Hartland telefoonnummer 313 233. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer G Boekei te Heiloo voor het vergroten van de woning en de bouw van een garage op het perceel Haesackerlaan 49. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 3 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. De Wagemaker 2-4, Scope Investments B.V. - plaatsen bedrijfspand met kantoren. Vennewatersweg 2, T.L.M. Stoop - plaatsen serre. Cruijscamplaan 32, M.T.M. Dekker - plaatsen garage. Bergeonstraat 19, M.P.M. Mathijssen - plaatsen garage en vergroten woning. tientjes kan u een kraam huren om uw overtollige spulletjes aan de man te brengen. Heeft u nog niet gereserveerd? Neem dan snel contact op met mevrouw Genet, tel. 02206-2291. De (jtfiijkpötC wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen G.T.H. nieuws HEILOO - Zaterdg 22 mei had de selec tie van G.T.H. een wedstrijd tegen Ac tief uit Egmond-Binnen. Deze jaarlijkse terugkerende wedstrijd werd deze keer in Heiloo gehouden, het was een span nende, maar vooral ook een leuke wedstrijd, waarin de méisjes van beide ploegen hun uiterste best deden om zo hoog mogelijk te scoren voor hun ploeg. Uiteindelijk werd G.T.H. de winnaar met 212,60 punten tegen 207,90 punten voor Actief. Individueel werd Diane Brinkman van G.T.H. eerste met een prachtig totaal van 32,45 punten. Een gedeelde tweede plaats was er voor Mar jolein Snabilia van Actief en Jenny Kraakman van G.TH. met 31.75 pun ten. Merel Trompert van Actief werd derde. Zij behaalde 30.40 punten. Egmondjesmaat EGMOND - Op 23 juni kunnen 50- plussers een rijvaardigheidsrit maken. Op een ontspannen manier kunt u kij ken of u nog goed functioneert m.b.t. het autorijden. Er is een gehoor en ge zichtstest. Dit wordt door de Stichting Welzijn ouderen georganiseerd in sa menwerking of met rijschoolhouders en de E.H.B.O. De kosten per deelnemer bedragen 17,50. Dit geldt alleen voor inwoners uit Egmond. De gemeentelijke subsidie bedraagt 3.000,00 Al jaren heeft de kern van Egmond aan Zee parkeerproblemen in het zomersei zoen. De gemeenteraad van Egmond heeft Burgemeester en Wethouders op dracht gegeven een oplossing te zoeken voor dit parkeerprobleem. Men denkt aan betaald parkeren met de mogelijk heid van abonnementen/vergunningen. Alle bewoners van Egmond hebben een folder ontvangen waarin duidelijk wordt gemaakt wat de plannen zijn. De gemeenteraad zal eind dit jaar een defi nitieve beslissing nemen. Een dringend verzoek van de gemeente is het een en quêteformulier in te vullen en te retour neren want aan de hand van deze uitslag kunnen pas definitieve plannen worden gemaakt. Op 5 juni is het milieudag. Het strand aan kant en een show met 40 kinderen zal deze dag kracht bij zetten. Om 11.00 uur begint op het parkeerterrein het be schilderen van een doek van 100 meter, dit moet een kinderkunstwerk worden. Senioren Informatiemarkt op 12 juni in 't Loo Voor de vierde maal organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo/Senioren Info Centrum een informatiemarkt voor 50-plussers. Dit jaar is de informatiemarkt op zaterdag 12 juni van 09.30 - 16.30 uur in het overdekte winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Ook in het Europees Jaar van de Ouderen 1993 heeft de markt tot doel aan een breed publiek een scala van informatie te geven over voorzieningen en mogelijkheden voor 50-plussers op het gebied van gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening, educatie en vrije tijdsbesteding, wonen, belangenbehartiging enz., enz. Vele verenigingen, die zich met deze onderwerpen bezighouden, zullen zich op de markt presenteren. De heer K. Kuiper, voorzitter van de Stuurgroep Europees Jaar van de Ouderen 1993, Heiloo en landelijk oud-voorzitter van de ANBO zal om 10.30 uur de Senioren Informatiemarkt officieel openen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Senioren Info Centrum, (Het Trefpunt) Westerweg 294, telefoon 33 12 97. Woningbouwvereniging Sint Willibrordus heeft verzocht het verzorgingshuis Overkerck aan de Stationsweg 92c te mogen uitbreiden met 15 woningen en een zorgcentrum na de sloop van 8 bestaande woningen. Het op te richten gebouw staat 'haaks' op, en zal worden verbonden met het bestaande gebouw. Ter hoogte van deze verbinding aan de zijde van het spoor bestaat het gebouw uit drie lagen, nl. een zorgcentrum op de begane grond en twee lagen woningen daar boven op. Aan de zijde van de woningen aan de Westerweg zal het gebouw bestaan uit twee lagen. De bouwtekeningen en de maquette zijn door u te bezichtigen in de bovenhal van het gemeentehuis, afdeling VROM, vanaf donderdag 3 juni a.s. gedurende een periode van veertien dagen van 08.00 - 12.30 uur. Het is de bedoeling het bouwplan, in verband met een te starten vrijstellingsprocedure, te bespreken in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening op dinsdag 15 juni a.s. Informatie-avond Om ook uw mening te horen, zou het college van burgemeester en wethouders u graag willen ontmoeten op donderdag 10 juni a.s. om 20.00 uur in het verzorgingshuis Overkerck. Tijdens deze bijeenkomst kunt u vragen stellen en informatie inwinnen. Het gemeentebestuur van Heiloo nodigt u graag uit tot het bijwonen van de informatie avond op woensdag 2 juni (hedenavond) om 20.00 uur in het wijkgebouw Ypsalon bij het scholencomplex de Kring. U krijgt dan volop de gelegenheid vragen te stellen over het plangebied. De geplande openbare commissievergadering Milieu en Educatie c.a. van 2 juni (hedenavond) gaat niet door. De eerstvolgende commissievergadering zal zijn op woensdag 7 juli 1993. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemèentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. De gemeente Heiloo biedt twee bouwkavels te koop aan voor een vrijstaande woning: 1. Bouwkavel Oosterzijweg 26. Oppervlakte 813 m2, koopprijs f 275,50 per m2 exclusief 17,5% BTW. 2. Bouwkavel De Krommert 1. Oppervlakte 595 m2, koopprijs f 275,50 per m2 exclusief 17,5% BTW. Toewijzing: Voor het kopen van deze kavels komen achtereenvolgens in aanmerking: 1. zij, die in Heiloo een huurwoning achterlaten met een maximale huur van f 865,-- per maand, die weer toegewezen kan worden aan een bij de gemeente geregistreerde woningzoekende; 2. zij, die als woningzoekende in Heiloo staan ingeschreven; 3. inwoners van Heiloo, die bij intekening op deze kavels op voorhand verklaren, dat de door hen te verkopen woning weer verkocht wordt aan een andere inwoner/geregistreerde woningzoekende van de gemeente Heiloo; 4. inwoners van de gemeente Heiloo, niet vallend onder 1,2 en 3; 5. overigen. Informatie. Nadere informatie kunt u krijgen bij de heer P.H van Dorsten, afdeling VROM van de gemeente Heiloo tel. 313 126. De groene GFT-rolemmers worden in week 23 op 7, 8, 9, 10 en 11 juni weer schoongemaakt. U wordt verzocht om uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. De Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo heeft een plan ontwikkeld voor een appartementengebouw (vanwege de centrale overdekte glazen hal het 'glaspaleis' genoemd) gelegen aan het water direct ten zuiden van het bestaande woongebied 'Zuid-Oost I' (onder meer Oesdommerveen en het Zandstuk). Het ligt in de bedoeling dit bouwplan, vanwege een te starten vrijstellingsprocedure, artikel 19 Wet op de Ruimtelijke ordening) te bespreken in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening op 15 juni a.s. Op 9 juni a.s. om 20.00 uur in het wijkgebouw Ypsalon zullen wij u informatie geven over het bouwplan en bent u in de gelegenheid hier op te reage ren. Vanaf 3 juni a.s. kunt u alvast de bouwtekeningen bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis, afdeling VROM. Het gemeentehuis is alleen in de ochtend geopend van 08.00 - 21.30 uur. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4