in Buk Buk Senioren info The Pilgrims Belcanto: gespecialiseerd in bouw van violen van niveau OPEN DAG Hockeyvereniging DE TERRIËRS zaterdag 5 juni a.s. van 10.00-12.00 uur Jeugd v.a. 6 jaar WELKOM Gerrie Muhren biedt jeugdplan HSV aan Jaarlijkse collecte van Rode Kruis Telefonische hulpdienst zoekt medewerkers Open dag Open Universiteit Oproep UW Savoy met NHBC in de Vest Herindeling kabel KBO 40 jaar Zingen houdt jong krijgt nieuwe dirigent DVW jeugd Vervoer markt in 't Loo Welkom bij de Terriërs Heilooënaar opent praktijk hypnotherapie Homeopatisch arts zoekt praktijkruimte Damesbiljartclub Het Felle Stootje Senioren Informatie- PAGINA 8 UITKIJKPOST 2 JUNI 1993 band die nog heel wat in haar mars heeft voor de toekomst. The Pilgrims speelt vurige funcrock waar de vonken vanaf slaan. Reniet Vrieze weet met zijn rauwe, soulvolle stem de muziek een ruiger tintje te ge ven. Hij vormt samen met Persijn J'o- ling (gitaar), Boris Tames (heyboards), Jasper Teule (bas) en Leon Pop (drums) een ruige, melodieuze, energieke band waar je u tegen zegt! Voor het optreden van The Jack of Hearts (19 juni) liggen de kaartjes ook al klaar. Vanaf vrijdag kunnen pun kliefhebbers bij de Buk een kaart be machtigen voor het unieke optreden van G.B.H. (UK) op 18 juni. Vanaf maan dag zijn deze ook bij de andere adressen verkrijgbaar. Toegang voor de concer ten bedraagt 10,00. HEILOO - Het was vorige week dinsdag een drukte van belang op het sportpark van HSV aan de Bay- ershoffweg. De broers Gerrie en Ar nold Muhren verzorgden namelijk voor de door loting geselecteerde Heilooër voetbaljeugd een uitge breide clinic. Deze happening was mogelijk gemaakt door de sponsors Snooker Center Alkmaar en het verpakkingsbedrijf Birekhoven. Aan het eind van de training over handigde Gerrie Muhren (links) het gloednieuwe jeugdplan van HSV namens het jeugdbestuur aan het hoofdbestuur. Dit plan staat borg voor een optimale begeleiding van de voetbaljeugd van HS V in de ko mende jaren. HEILOO - Het bestuur van de afdeling Heiloo heeft besloten de jaarlijkse col lecte dit jaar weer uit te voeren via een mailing van acceptgiro's gedurende de landelijk vastgestelde collecte-periode van 30 mei tot en met 12 juni. Op alle huisadressen in onze gemeente zijn de afgelopen dagen deze enveloppen door PTT afgegeven. Het Rode Kruis rekent op uw financiële ondersteuning van het vele werk dat voor de gehandicapte en behoeftige mens gedaan moet worden in onze eigen gemeente, in Nederland en internationaal. Over de hele wereld moet het leed gele nigd worden van steeds meer volmaakt onschuldige slachtoffers van gewapende conflicten, hongersnood en natuurram pen. Dagelijks ondervindt men dit via radio en televisie. Hiervoor is veel tot zeer veel geld nodig en daarvoor reke nen wij op uw hulp. Overigens wordt ook veel werk in ons eigen land gedaan op het gebied van EHBO, vacanties voor gehandicapte mensen in onze vacantiehuizen en het vacantieschip Henry J. Dunant, bloedafname-avonden. Jeugd Rode Kruis, Rode Kruis-colonnewerk, Tele fooncirkels en Welfare-werk voor oude ren. Bovendien heeft onze afdeling een Speel-O-Theek, waar speciaal aange past speelgoed ter beschikking gesteld wordt aan het gehandicapte kind. Een nieuwe ontwikkeling is de peuteroch tend voor de heel jonge kinderen, die in ons clubgebouw kunnen maken van het beschikbare speelgoed. De begeleiding wordt verzorgd door de ouders zelf. Voor alle duidelijkheid wordt nog ver meld dat de collecte los staat van de contributie betaling, die altijd aan het eind van het jaar aan de leden wordt toegestuurd. ALKMAAR - De Telefonische Hulp dienst zoekt mannen en vrouwen boven de 22 jaar, die tijd beschikbaar willen stellen voor een gesprek met de mensen die bellen. Vrijwilligerswerk bij de Tele fonische Hulpdienst Noord-Holland Noord betekent: meewerken in een or ganisatie, die dag én nacht bereikbaar is voor een gesprek van mens tot mens in de ruimste zin van het woord. Voor dit werk is géén speciale vooro pleiding nodig. Wel wordt van de vrij willigers verwacht dat ze goed kunnen luisteren, open staan voor de ander, kunnen meedenken met degene die belt en gemiddeld 6 uur per week beschik baar hebben. Alle aktiviteiten vinden plaats in Alkmaar, goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Spreekt deze vorm van vrijwilligerswerk u aan, dan bent u welkom op de informatie-avond die gehouden wordt op dinsdag 22 juni om 20.00 uur. De jaarlijkse interne opleiding start na de zomervakantie. Voor meer informatie (o.a. het adres van de informatie avond) kunt u op werkdagen tussen 10.00 en 13.00 uur bellen: tel. 072-621044. ALKMAAR - Het studiecentrum van de Open universiteit (ou) in Alkmaar houdt op zaterdag 5 juni van 10.00 tot 15.00 uur Open dag. Belangstellenden kunnen van het uitgebreide onderwij saanbod van de Ou kennis nemen en zien hoe de Ou moderne technologie zo als audio-, video- en computerprogram ma's alsmede interactieve combinaties toepast in haar onderwijssysteem. Tijdens de Open dag geven consulenten, studiebegeleiders, cursusteamleiders en studenten tekst en uitleg over studeren bij de Open universiteit en over het unieke academische lesmateriaal dat zo wel onderwijskundig als didactisch zeer hoogwaardig is. Natuurlijk kan iedere bezoeker alle 250 cursussen van de Ou inzien. Hoewel het studiemateriaal van de Open Universiteit in hoofdzaak schriftelijk is, maar de Ou in haar di dactisch concept gebruik van steeds in telligentere kennissystemen. Daardoor zijn studenten in staat creatief te werken met de leerstof en komen zij sneller tot resultaten. HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UW) afdeling Heiloo heeft door om standigheden voor enkele UVV- projecten dringend hulp nodig, zoals het project Dagverzorging in verzor gingshuis Overkerck. Vijf dagen per week van 10.00-16.00 uur komen daar ouderen bijeen, die nog zelfstandig wo nen, maar voor wie dat zonder aanvul lende hulp moeilijk is geworden. Een vrijwilliger assisteert de beroepskracht, gedurende de ochtend of de middag. Niet alleen het luisteren naar de deelne mers, gesprekken met hen voeren, spel letjes doen, maar ook samen de maaltijden gebruiken en met hen wan delen, behoren tot de dagelijkse be zigheden. Ook het project Theeschenken in ver zorgingshuis De Loet (18.45-19.45 uur) kan nog hulp gebruiken. Ingedeeld vol gens rooster brengen vrijwilligers iedere avond de bewoners thee, koffie, melk, etcetera. Het project Ziekenhuisbegeleiding heeft eveneens een tekort aan mensen. Dit project houdt in, dat vrijwilligers zowel zelfstandig als in een verzorgingshuis wonende ouderen per taxi begeleiden naar arts, ziekenhuis, fysiotherapeut et cetera. Wilt u uw vrije tijd zinvol besteden door bovengenoemd vrijwilligerswerk te doen, dan bent u bij de UW zeer zeker aan het goede adres. Voor meer infor matie kunt u terecht bij de UVV-stand tijdens de informatiemarkt op zaterdag 12 juni van 9.30 - 16.30 uur in het win kelcentrum 't Loo. Ook kunt u contact opnemen met mevr. A.J. de Groot, tel. 332626, of met mevr. E.J.E. van Tuyl, tel. 02205-1990 (liefst tussen 17.00-19.00 uur). HEILOO - Voor de derde keer sinds haar bestaan komt The Pilgrims een be zoek brengen aan jongerencentrum Buk Buk. Dit heugelijke feit staat te gebeu ren op zaterdag 5 juni. Vanaf 21.00 uur is de Buk geopend, de entree bedraagt 10,00. Kaartjes zijn te halen bij Po- peye (Alkmaar), Centerdisc (Heiloo) en de Buk zelf (Pastoor van Muijenweg 12). Na haar succesvolle CD 'Once to Every thing' die in 1991 uitkwam met bekende nummers als 'White Men', 'Naked Man' en 'Picture of Anna' heeft The Pilgrims dit jaar een nieuwe CD uitge bracht, genaamd 'Red'. Deze CD heeft ze mogen introduceren in het TV- programma 'Tom en Herrie' van Tom Egberts dat geheel aan The Pilgrims ge wijd was. 'Red' is het bewijs dat we hier te maken hebben met een volwassen ALKMAAR - Op zaterdag 12 en zon dag 13 juni verleent de vocalgroup Sa voy haar medewerking aan "Generations" een dansante presenta tie van het Noord-Hollands Ballétcen- trum. Deze Heilooër balletschool, gevestigd aan de Stationsweg, geeft ie dere twee jaar een uitvoering en pro beert zoveel mogelijk variatie te brengen. Savoy bestaat uit zes zangeressen, die drie of vier-stemmig het lichte repertoi re voor het voetlicht brengen. In maart gaven ze een succesvol eigen concert in een bomvolle kerk 't Kruispunt. Op zondag 6 juni zijn ze samen met Dirk- Jan Ranzijn en vele anderen te zien in de Beun. Een groot deel van de op brengst gaat naar een goed doel. Kaar ten voor dit concert zijn via tel. 331406 te krijgen. Voor 'Generations' zijn kaarten ver krijgbaar bij Avis-(Stationscentrum), Papilion (Koorstraat-Alkmaar), Bal letstudio (Stationsweg 115, Heiloo). HEILOO - De Alkmaarse kabel gaat in de nacht van 2 op 3 juni de frequenties omzetten voor tv en radio. De frequen ties worden omgezet om een nog betere kwaliteitsweergave van beeld en geluid te krijgen. Maar ook om meer ruimte te creëren op de kabel voor nieuwe ont wikkelingen, digitale radio, breedbeeM- televisie en HDTV. Naast het omzetten van de frequenties komen er ook vier nieuwe zenders bij: Middle East Broad casting Centre, Discovery Channel, Nord 3 en Euronews. Discovery Channel is Engelstalig en gespecialiseerd in documentaires. Deze programma's zijn onderhoudend, in formatief en geschikt voor de hele fami lie. Circa 60 procent van deze programma's zijn Nederlands onder titeld. Middle East Broadcasting, MBC, wordt ook wel de Arabische CNN genoemd. Het programma bestaat uit nieuwsuit zendingen, entertainment, muziek, sport en cultuur. MBC is géén religieuze zender. Wel begint en sluit MBC iedere dag met een lezing uit de Koran. Euronews is de Europese tegenhanger van CNN, het is een intiatief van een aantal Europese televisiestations. Euro news zendt uit in de Engelse en Spaanse taal. De laatste uitbreiding van het pro grammapakket van de Alkmaarse Ka bel, Nord 3, komt uit Duitsland. Deze zender heeft een informatief en weten schappelijk karakter. De wijzigingen betekenen dat de Alk maarse abonnees van de Alkmaarse Ka bel hun televisietoestel opnieuw moeten inregelen. Door de verbetering van beeld en geluid èn de uitbreiding van het aantal televisiestations, komt een aantal zehders vanaf 3 juni op een nieuwe fre quentie. De abonnees van de Alkmaarse Kabel hebben inmiddels bericht gehad over de veranderingen. Voor meer informatie kunnen abonnees terecht bij de Alkmaarse Kabel (072-191600, tussen 8.30-12.30 uur en tussen 13.00-16.00 uur). De technische dienst van de Alkmaarse Kabel is be reikbaar via 072-191610 (tussen 8.30-12.30 uur en tussen 13.00-16.30 uur). Voor storingen buiten kantooru ren kan men 072-111073 bellen. HEILOO - Regen en wind! Ze kon den op donderdag 27 mei de oude ren van Heiloo niet weerhouden om naar Motel Heiloo te gaan. Ruim vijfhonderd KBO-leden waren daar bijeen om feest te vieren ter ere van het 40-jarig bestaan van hun Bond. Na de plechtige eucharistieviering van zondag, gevolgd door de gezel lige receptie, beide zeer geslaagd, zou ook dit gedeelte van het feeste lijke spektakel een topper moeten worden. Bij het binnenkomen al, slaakten sommigen kreten van verwonde ring. De zaal zag er dan ook aan trekkelijk en sfeervol uit. Motel Heiloo had er alles aan gedaan om zijn oudere feestvierende gasten groots en hartelijk te ontvangen. Het kopje koffie met petit fours was na de getrotseerde stortbuien een welkom entree. Nico Akkerman hield onderhand met zijn conferen ces de aandacht van de zaal. Het "bollenveldje" van de ouderen, het "zwemt het wat gemakkelijk met gips?" en "de uitkomst van de re- kenopgave, die er het dichtste bij was", deden de zaal daveren van het lachen. Beelden en herinnerin gen uit onze kinderjaren! Ook wie niet uit Kennemerland komt, zag toch vele herkenningspunten. Daarna trad op het Amsterdams Cabaretgezelschap "Jolijt" bestaande uit vier personen. Dat ze weg zijn van hun stad, bewezen de vele liedjes uit en over Amsterdam. Daarnaast ook vele oude liedjes uit de "top 40" van de jaren '50. Net als de Bond: ook 40 jaar oud! Voor liefhebbers van meezingen en mee deinen echte sfeermakers. In de pauze met borreltje en hapje was het een gezellig samenzijn. Nieuwe contacten werden gelegd en oude verstevigd. Iedereen had het naar de zin. Het tweede gedeelte bracht wat meer imitaties en confe rences. De oude grammofoon kwam in beeld of liever, in het ge hoor. Er klonken enkele liedjes van Wim Sonneveld, maar voor het overige had het hetzelfde karakter. Om ruim half vijf werd de middag besloten en keerde iedereen voldaan huiswaarts. De jubileumcommissie van de KBO kan samen met Bestuur en Leden terugzien op een fan tastisch feest. HEILOO - Vrijdag 11 juni houdt het gemengde koor Z.H.J. haar tra ditionele zangavond tot besluit van het seizoen. Op deze avond neemt de huidige dirigent Anke Drees- Oudshoff afscheid van het koor. Vijf jaar geleden nam zij de directie op zich en zij heeft die taak met veel vakmanschap en enthousiasme ver richt. Het koor betreurt haar ver trek zeer, want in die jaren heeft zij het peil sterk op weten te voeren ge tuige de vele goede beoordelingen, die het koor op diverse concoursen mocht ontvangen. Op deze avond zal zij naast de di rectie van de te zingen nummers te vens een recital geven op het clavecymbel, dat zij ook graag HEILOO - In het kader van de zevende nationale hengeldag is op luilakochtend een open viswedstrijd voor de. Heilooër jeugd georganiseerd. Omdat deze wedstrijd tot doel had om kinderen te leren vissen was de DVW met tien man bespeelt. De nieuwe dirigent is mevr. Machteld Merckens. Zij heeft haar opleiding genoten aan het Alk- maars Conservatorium. Zij zal en kele nummers op blokfluit spelen, waarbij zij begeleid wordt met cla- vecymbelspel. Ook zal er in fraaie kledij een stukje toneel gespeeld worden. Kortom een avond op niveau met veel afwisseling. De entree is gratis op vrijdag 11 juni in de zaal bij de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. Aanvang 19.45 uur. HEILOO - In het kader van het Europe se Ouderenjaar 1993 organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo/Senio- ren Info Centrum voor de vierde maal een informatiemarkt voor 50-plussers. Dit jaar op zaterdag 12 juni van 9.30-16.30 uur in het overdekte winkel centrum 't Loo te Heiloo. Doel van de markt is aan een breed pu bliek een scala van informatie te geven over voorzieningen en mogelijkheden voor 50-plussers op het gebied van ge zondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening, educatie en vrije tijds besteding, wonen, belangenbehartiging, enzovoort. Zoals de kruisvereniging, de volksuni versiteit, Welzorg, ouderenbonden, bi bliotheek, veilig verkeer nederland, Nederlandse Spoorwegen, Vakantie door en Voor Ouderen, Humanistische Stichitng Huisvesting Bejaarden (de bouwer van 't Alternatief), de Unie van Vrijwilligers, Beo-alarm, het vrijwilli gerswerk van het psychiatrisch centrum St. Willibrord, Senioren Vacature Bank, Stichting Noord Kennemer- land/Noord-Holland Midden, Humani- tas (met OWOG-project). Dhr. K. Kuiper, voorzitter van de Stuurgroep Heiloo Europees Ouderen- jaar en oud-landelijk voorzitter ANBO zal om 10.30 de Senioren Informatie markt officieel openen. Voor eventuele nadere informatie: Senioren Info Cen trum, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 072-331297. aanwezig om de jeugd te begeleiden. Toen de 38 kinderen geïnstalleerd waren kregen deze alle aandacht bij het vissen. Johan Zandbergen had nog niks gevan gen, dus kreeg hij een wurmpie van Ome Hein. De snoek die resulteerde was goed voor de beker „Grootste vis". Na het vissen is in de Ypsalon ranja ge dronken en heeft iedereen een prijs. Omdat hij als enigste niets gevangen had kreeg hij de poedelprijs. Verder wa ren er bekers voor Jan de Wit (86 stuks), Paul Swart (40 stuks) en Ben Smit (32 stuks). Omdat niet iedereen meer weet wanneer de wedstrijden zijn let op de raam- posters die bij de scholen en diverse winkels in Heiloo worden opgehangen. HEILOO - Zaterdag 5 juni wordt bij de Terriërs weer de jaarlijks terugkerende open hockey-zaterdag georganiseerd, een prima gelegenheid om kennis te ma ken met de hockeyspot. Deze dag is spe ciaal bedoeld voor jongens en meisjes van 6 jaar tot ongeveer 12 jaar. Eenmaal per week wordt er een uur ge traind. Onder leiding van deskundige trainers leer je dan de basisvaardighe den van het hockeyspel. De jeugd van 6/7 jaar wordt in een speciale groep op-' gevangen, we maken er een gezellig uurtje van! Op zaterdagmorgen worden er wedstrijden gespeeld in competitie verband. Deze teams worden altijde be geleid door een coach. Beginners spelen 6 tegen 6, later 8 tegen 8 en vanaf onge veer 10 jaar speel je al in een echt elftal. Een paar keer per seizoen zijn er gezelli ge feestjes in het clubhuis. We hechten veel waarde aan een goede sfeer. Omdat hockey een teamsport is, zien we als be langrijke taak van de club kinderen te leren rekening houden met elkaar, in het spel, maar ook daarbuiten. Kom op zaterdag 5 juni om 10.00 uur op de open dag, het duurt tot ongeveer 12.00 uur, ouders zijn uiteraard van harte welkom. Zorg ervoor dat je sport- kleding aanhebt, van ons krijg je een prachtige hockeystick te leen! Na af loop is er limonade en een traktatie. Na de open dag is er nog de gelegenheid om één of twee keer gratis mee te trainen met onze jongste jeugd. (Zie ook de ad vertenties elders in de Uitkijkpost). HEILOO - Sinds begin vorige maand is de regio Alkmaar een praktijk voor hypnotherapie rijker. Aan de Spoorlaan 14 in Heiloo schroefde Jos van 't Hoff zijn praktijkbordje aan de gevel en hier mee was de officiële opening een feit. Hynotherapie is voor sommige mensen een onbekend en misschien wel beang stigend terrein, volgens Jos echter ten onrechte. Hij behandelt al bijna een jaar patiën ten als onderdeel van zijn opleiding en nu is hij dan officieel toegetreden tot de alternatieve geneeskunde. Deze bena ming maakt eigenlijk direkt duidelijk wat er aan de hand is, want het woord alternatief kan mensen ervan weerhou den om in eerste instantie een beroep te doen op deze tak van geneeskunde. „Wij krijgen vaak mensen die al meer dere mogelijkheden geprobeerd hebben. Ze hebben daar dan geen echte oplos sing gevonden en uiteindleijk komen ze bij ons terecht", aldus Jos. Veel mensen denken bij het woord hyp notherapie direkt aan beelden die ze wel eens op de televisie hebben gezien, waarbij mensen onder hypnose worden gebracht en vervolgens de gekste op drachten uitvoeren. Deze show heeft HEILOO - Homeopatisch arts en arts acupuncturist dokter N. van Amstel te Egmond aan den Hoef is momenteel op zoek naar praktijkruimte in Heiloo. Dit omdat er meerdere patiënten uit Heiloo komen waarvan sommige aangewezen zijn op de fiets of op het openbaar ver voer voor een consult in Egmond. Dit is vaak geen probleem in de zomermaan den doch wanneer de wegen slechter worden zou het wel prettig zijn voor de meeste patiënten wanneer ze dichterbij terecht kunnen. Daarnaast heeft hij momenteel ook nog praktijk in Amsterdam met de bedoe ling dit tezijnertijd te stoppen. Egmond is dan niet echt gemakkelijk bereikbaar terwijl Heiloo ideaal lijkt gezien de goe de treinverbinding met Amsterdam. Voor mensen die in het bezit zijn van een auto is Egmond wel goed bereik baar zodat één dag per week hoogst waarschijnlijk wel zal volstaan. De voorkeur zal ook uit blijven gaan naar een afspraak in Egmond aangezien daar alles bij de hand is: alle boeken, computer, enzovoort. In Heiloo zal - in dien een geschikte praktijkruimte ge vonden wordt - vanzelfsprekend gezorgd worden voor alle benodigde ap paratuur doch het is vanzelfsprekend niet mogelijk om daar een uitgebreide bibliotheek te installeren en ook het computerwerk zal in Egmond gedaan worden. Niet altijd zullen deze hulpmiddelen no dig zijn doch aangezien zowel de home opathie als de acupunctuur vragen om een individuele behandeling wordt hier wel regelmatig gebruik van gemaakt. Met name de klassieke homeopathie vergt een zeer persoonijke benadering van de patiënt - vandaar ook dat voor een eerste consult vaak ongeveer een uur uitgetrokken wordt. Vervolgconsul- ten duren meestal bijna een half uur en het is dan ook prettig dat de ziekte kostenverzekeraars vaak een vrij groot deel of alles vergoeden. Voor een afspraak is bijna nooit een verwijsbbriefje nodig doch dokter Van Amstel is er voorstander van dat in ie der geval de huisarts op de hoogte is: al leen dan kunnen ze immers zien wat er te bereiken valt met homeopathie of acupunctuur! Voor verdere informatie: N. van Amstel, tel. 02206-3915. echter niets te maken met wat er in een praktijk voor hypnotherapie plaats vindt. Jos: „Hypnotherapie is psycho therapie met behulp van hypnose. Hypnose gebruik je als hulpmiddel om de cliënt toegang te laten krijgen tot zijn onderbewuste. Hypnose is dus eigenlijk een hulpmiddel om de therapie te verge makkelijken. Er wordt vaak sneller re sultaat geboekt, de patient behoudt zelf de volledige controlle en de therapeut heeft door de hypnose de mogelijkheid om pijnlijke dingen op een afstand te houden of juist dichterbij te halen, dit alles in voortdurend overleg met de cliënt". De klacht, waarmee mensen bin nenstappen, is, vaak terug te brengen tot de kernzin: 'ik wilmaar ik doeIemand met een fobie zal bijvoorbeeld zeggen: "Ik wil de straat op maar ik doe het niet". Hypnothera pie is volgens Jos uitermate geschikt om als hulpmiddel te dienen bij streSs, angstklachten, fobiën, rook- en eet- verslaving, slaapproblemen, concentra tieproblemen, beslissingsproblemen, het uitwerken van dromen en het stop pen of veranderen van steeds terugke rende nachtmerries. „In de huidige maatschappij worden mensen teruggeworpen op zichzelf en vaak komen ze een hobbel tegen die ze niet kunnen nemen. Wanneer ze alles geprobeerd hebben om dit probleem te overwinnen en helemaal vastzitten moe ten ze hulp gaan zoeken, bijvoorbeeld in de vorm van hypnotherapie," aldus Jos. Het heeft niets met slaap te maken maar met ontspanning en een verhoogde con centraties op datgene waar je verande ring in wilt brengen. Hypnose lukt in principe alleen maar bij mensen die er positief tegenover staan. Wie persé niet wil kan niet onder hypnose worden ge bracht. In tegenstelling tot wat sommi gen denken, bepaalt niet de therapeut, maar de patiënt in overleg met de thera peut wat er te gebeuren staat en waar hij of zij wel of niet aan toe is. Inlichtingen: Jos van 't Hoff, Spoor laan 14, Heiloo. HEILOO - Maandag 24 mei werden de uitslagen bekend gemaakt en de prijzen uitgerèikt. De beslissing voor de 2e en 3e plaats moest de laatste speelavond nog gespeeld worden, het verschil was op dat moment één punt en beide dames hadden nog één wedstrijd te spelen. De competitie-uitslagen: 4e Ella Hoetjes met 35 punten, 3e Marja Hink met 45 punten, 2e Hanka Koedijk met 46 pun ten en de clubkampioene seizoen 1992/1993 is Truus van Willigen met 56 punten. De "3x20" competitie is ge wonnen door Marjolein Hoogeland. Een roos was er voor Annie Bakker, Truus van Willigen en Marjolein Hoo geland voor het winnen van de afzon derlijke competitielijsten. Voor Ella Hoetjes was er een roos omdat zij bij de competitie 4e werd en bij de "3x20" competitie 2e en dus net buiten de prij zen viel. Ook was er een roos van Jan van Willigen voor de maandelijkse instructie en tot slot een aanmoedi gingsprijs voor Henny van Broeck- huijsen. Zaterdag 29 mei was er een seizoe nafsluiting bij partycentrum Uitgeest, waar de leden van HFS een waanzinnige Nacht van Tark de Trol' mochten mee maken. Als afsluiting hiervan een brui send optreden van R^né Froger. In september hopen we weer een sportief en vooral gezellig 14e seizoen in te gaan. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom, schroom niet en meld je aan bij Hanka Koedijk, tel. 336555. HEILOO - Belangrijke wijzigingen in de dienstregeling van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maat schappij (NZH), welke op 23 mei is ingegaan. In het Senioren Info Cen trum ligt een folder van de NZH over de gewijzigde situatie. De nieu we dienstregeling staat onder meer in het teken van een aantal uitbrei dingen. Daarbij gaat het om een ho gere frequentie, d.w.z. dat op de reeks buslijnen vaker zal worden ge reden dan tot nu toe. Daarnaast ko men een aantal nieuwe lijnen. De wijzigingen voor Heiloo en om geving zijn gering. Alleen de ver trektijden van lijn 166 van Alkmaar via Heiloo naar Egmond worden in de avonduren circa 10 minuten op geschoven, waardoor de aansluitin gen op de treinen in Alkmaar worden verbeterd. Meer informatie via de Reizigers info: telefoon 06-8991177 (niet gratis). De folder is gratis af te halen in het senioren info centrum, Westerweg 293, telefoon 331297. Andere infor matie over openbaar vervoer kunt u inwinnen via de O V-reisinformatie, telefoon 06-9292. Een nummer voor heel Nederland 0,50 cent per minuut). r Sergei Fedosjeenko aan het werk in zijn atelier. SCHOORL - De firma Belcanto houdt zich bezig met vioolbouw. Twee jonge ondernemers te weten: Alain Leprêtre, voor het zakelijke gedeelte en de Rus Sergei Fedosjeenko als vioolbouwer. Het atelier is gevestigd in Schoorl, On derweg 4, tel. 02209-2249. Sergei is in deze de vakman, hij maakt de ipstrumenten. Op 20-jarige leeftijd bouwde hij z'n eigen viool, maakt ook zelf muziek, treedt regelmatig op en is afgestudeerd concertmeester. Er is een uitgebreide studie gevolgd over de vi oolbouw en daar komt veel voor kijken. „Een goed instrument is heel belang rijk, ook kinderen moet je een goed in strument geven. De goede klank moet het plezier in het spelen vergroten", al dus Sergei. Geheim Elke vioolbouwer heeft zo z'n "ge heim" bij het maken van het instru ment. Begonnen wordt met een plank esdoornhout (maple) deze wordt zorg vuldig afgeschaafd tot de gewenste dik te is bereikt, de vorm wordt van een mal gemaakt. De zijkant van de viool krijgt veel aandacht. Niet alleen het oor maar ook het oog moet gestreeld worden een instrument moet er goed uitzien. Met de lak wordt veel geexperimenteerd, kleur en samenstelling zijn van groot belang. Reparatie en restauratie doet de firma Belcanto, ook evenals verhuur. Wie in het bezit is van een fabrieksviool en de klank voldoet niet aan de eisen, ga dan gerust maar eens met Sergei praten. Hij kan er nog veel aan veranderen. Verkoop De bedoeling is dat de gemaakte violen ook verkocht worden. Al menig con certviolist bespeelt een instrument van Sergei maar nog meer muzikanten zou den van zijn instrumenten moeten ge nieten. Alain is de zakelijke man achter de schermen, met hem kunt u praten, (wat met Sergei in het Russisch of En gels moet). Maar hij trekt er ook zelf op uit om zijn klanten te vinden. Wie een maal een viool van de firma Belcanto heeft bespeeld wil nooit meer een ande re en kan verzekerd zijn van een le venslange garantie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 8