varkensbiefstuk- of -schnitzels runder- braadwt kilo O. Drst O* gehakt lever duitse biefstuk 7- spareribs 7. lamsbout Q- shoarmavlees T- lamsbout rundergehakt Q- kiP". drumsticks 6: spareribs 7: karbonade kipfilet 12; shaslick l?9 saté 199 De Noordhollandse SggsgsEu voor 50G 1 gram héél Autoschadebedrijf Molenaar maakt recht wat krom is Een nieuw bouwplan? Uitkijkpost, mooi stukje blanke Lees het elke week in de hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! Ziek en gewond vee als oud vuil behandeld Supermarktaktie voor Polen fijngekruide kei-magere zonder zwoerd héél kilo malse héél kilo (paard) héél kilo g 0 héél kilo g fijngekruid mooi stukje héél kilo héél kilo M h< héél kilo héél kilo héél kilo héél kilo héél kilo reuze pen reuze pen ÓÓK 100 GRAM VOOR DE REKLAMEPRIJS! N.K. jeugdvissen DRINGEND VERZOEK Concert Excelsior Mêlé high leg slip, p.st 3.95 of Ribbel hipster, p.st 3.95 nu beide: In diverse pastelkleuren, S, M. L 3 voor Uni tricot hipster, per stuk 3.50 Alkmaar, Langestraat 50 Heiloo, Heemskerk, Winkelhof 't Loo 13 Kerkweg 27 tel. 072-330175 fax 072-335644 Collecte Anjerfonds Invitatie toernooi Tennis Vereniging Akersloot De Vroegte Wint Politieberichten Tennisvereniging Heiloo PAGINA 14 UITKIJKPOST 16 JUNI 1993 HEILOO - De dierenbescherming wil met voorrang de schrijnende omgang met voor de noodslacht bestemde zieke en gewonde dieren hoog op de politieke agenda krijgen. Uit onderzoek van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbe scherming (LID) is gebleken, dat deze zogenaamde "wrakke dieren" vóór, tij dens en na transport structureel en da gelijks worden mishandeld. Op jaarbasis gaat het hier om zo'n kwart miljoen dieren. De Dierenbescherming eist dat de staatssecretaris van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij onmid dellijk wettelijke maatregelen treft. De ernstig zieke en gewonde dieren, die meestal geen slachtwaarde meer heb ben, dienen op het boerenbedrijf te worden gedood door een dierenarts. Zo wordt onnodig lijden voorkomen, vindt de Dierenbescherming. Een speciaal inspectieteam van de Lan delijke Inspectiedienst Dierenbescher ming (LID) heeft de afgelopen drie maanden de lijdensweg van ziek en ge wond vee op videoband vastgelegd. De len van dit beeldmateriaal waren maandag 14 juni te zien in een reportage over de wrakke dieren-problematiek in NCRV's Hier Nu. Het Inspectieteam van de LID filmde - met toestemming - bij veehouders, ge wone en noodslachterijen en tijdens het transport. De beelden laten dieren zien, vooral varkens, die er lichamelijk en psychisch zo ellendig aan toe zijn, dat zij niet of nauwelijks in staat zijn zich voort te bewegen. Bij het in- en uitladen levert dit problemen op. Door gebrek aan menskracht en technische facilitei ten worden de dieren aan oren, poten en staart op en uit de vrachtwagens gesleept of met schoppen en slaan tot beweging gedwongen. Ook het takelen van veel door middel van staaldraad om de poot is door de LID regelmatig waar genomen. De Dierenbescherming wil dat dieren die niet meer zelfstandig de veewagen kunnen inlopen op het bedrijf van her komst worden gedood door een veearts. Daartoe dient een wettelijke regeling van kracht te worden, die onder meer regelt onder welke omstandigheden en met welke methodes de dieren uit hun lijden moeten worden verlost", aldus mr. D.Th. van Oers, directeur van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbe scherming in Hilversum. „Extra eisen ten aanzien van het vervoer van ziek en gewond vee kunnen in ieder geval nu reeds worden vastgelegd. De staatsse cretaris van Landbouw gaf destijds aan. dat de invoering van het Besluit moest wachten op de Gezondheids- en wel zijnswet voor dieren. Deze is sinds eind vorig jaar van kracht. De dierenbe scherming vraagt zich af waarom het besluit nu nog steeds in de la ligt. Nadere informatie: Dierenbescherming Castricum/Heiloo e.o., tel. 332879 of 337280. HEILOO - Ook deze zomer gaan wij, de Stichting "Help me Polen nu" weer naar 'ons' kindertehuis in het zuiden van Polen. Dit keer om een wat kleiner, maar niet minder belangrijk project uit te voeren. Met zeven personen gaan we in de kelder van het tehuis een aardap- pelhok bouwen. Dit om de directeur de mogelijkheid te bieden om meer (en dus goedkoper) aardappelen in te kopen. varkens- fricandeau héél kilo MM BA a UM 5; 11: VII VIJHI I 5: GEMARINEERD VOOR BARBECUE om te koken of te bakken héél kilo """Sïlfclfe* x 13:1s* E9 Geen kilo nodig? Maakt niets uit want bij ons betaalt u voor ieder gewicht de REKLAME PRIJS, zelfs voor 100 gram GELDIG VAN WOENSDAG T/M ZATERDAG 19 JUNI 1993 HEILOO WIJK Ypestein ROSENDAAL 95 De slagerij, n aar de k/aat nog echf koning is! Bovendien zijn we bezig om een aardap pelschilmachine te bemachtigen, zodat er voor zeventig kinderen niet meer op de hand geschild hoeft te worden. Op dit moment zijn onze leden druk bezig met het organiseren van onze reis. Al een aantal jaren rijden leden van de Stichting regelmatig heen en weer naar Polen. Het is leuk en dankbaar werk en het ledenaantal is dan ook gegroeid naar zo'n 25 personen. Het laatste transport heeft afgelopen maart plaats gevonden, toen een konvooi zo'n zeven tig nieuwe bedden heeft gebracht. Zaterdag 19 juni zal er bij Albert Heijn in winkelcentrum 't Loo voor de tweede keer een supermarktactie worden ge houden. De bedoeling is dat klanten naast hun eigen boodschappen ook vrij blijvend iets kopen van een door ons uitgedeelde lijst. De produkten kunnen dan na het afrekenen bij ons worden in geleverd. Ook kan (kinder-) kleding en speelgoed bij ons worden afgegeven. Wij zorgen persoonlijk dat de spullen goed terecht komen. We hopen op een groot succes en zien u graag a.s. zater dag 19 juni bij Albert Heijn. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. LIMMEN - Zaterdag 12 juni werd in het water 'De Kuil' in Uitgeest de selec tiewedstrijd voor het N.K. jeugdvissen gehouden voor de sector Midden Noord-Holland. Het jeugdbestuur had 4 vissers van Limmen uitgekozen, die daar hun geluk mochten beproeven. Van de vele windes (soort witvis) die waren uitgezet, werden er door diverse deelnemers wel één of meer gevangen. Deze sterke vissen zorgden voor de jon ge deelnemers voor veel strijd en span ning. Hoewel ook Beverwijk en Zaandam vertegenwoordigd waren met enkele zeer goede hengelaars, kon onze plaatsgenoot Rene de Swart zich plaat sen voor het nederlands kampioen schap. Zijn twee mooie windes en twee blankvoorns brachten op de weegschaal ruim een kilo op, wat genoeg was voor de plaatsing. Het kampioenschap zal eind augustus in de Flevopolder worden gevist. Zaterdag 19 juni is onze volgende jeugd-wedstrijd. Verzamelen om 18.30 uur bij het voetbalveld. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij. WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. LIMMEN - Harmonie en drumband Excelsior uit Limmen wil ieder jaar een optreden verzorgen, wat de muziek dichtbij de bevolking brengt. Aangezien de plaats nog steeds groeiend is, is liet niet langer meer mogelijk om op één avond het gehele dorp hiervan te laten profiteren. Daarom is reeds een aantal jaren geleden het initiatief genomen om het dorp in wijken te verdelen. Dit jaar is de omgeving van het plan Vinkebaan aan de beurt. Op zaterdag 19 juni wordt door de mu ziekvereniging een optreden verzorgd. Omstreeks 18.30 uur marcheert de drumband door de wijk en tussen 19.00 en 20.00 uur zal de Harmonie een con cert verzorgen vanaf een parkeerterrein aan de Hogeweg. Uiteraard kan dit con cert en marsoptreden alleen doorgang vinden bij mooi weer. Indien de weergo den ons niet gunstig gezind zijn zullen wij een alternatief optreden verzorgen. Iedereen is van harte welkom om dit buitenconcert bij té wonen. Blijf geven, alstublieft. NEDERLANDSE KANKERBESTRIjDING DE KANKERBESTRIJDING DOET MEER. BLIJF GEVEN! BANKREKENING: 70.70.70.007 POSTBANK 26000. jnHk: 1 De werkplaats van Autoschadebedrijf Molenaar. LIMMEN - Al 28 jaar is Autobedrijf Molenaar een begrip in Limmen. Zit uw auto helemaal in de kreukels, Molenaar maakt hem weer als nieuw. Vader J. Molenaar begon het bedrijf en zoon Bauke zit nu alweer enige jaren in de zaak. Met zes man en een vrouw wordt de zaak „gerund", deskundig personeel met hart voor de zaak. Alles wordt in eigen beheer gedaan, het bedrijf beschikt over drie bruggen en een richtbank en de nodige meetappara tuur. Een spuit- en droogcabine zorgt er voor dat uw wagen weer glanzend de weg op kan. „Wij repareren zo'n 30 au to's per week en we proberen iedereen weer zo snel mogelijk op de weg te krij gen", zegt Bauke Molenaar. Nieuw is de autoschade die per compu ter geregeld wordt. Er komt geen expert meer aan te pas. Per type auto is er een standaard formulier waarop alle onder delen voorzien zijn van een nummer de ze worden ingetoest en men ontvangt via de printer de nodige informatie. Makkelijker kan het niet. Wie belangstelling heeft voor een „tweedehands wagentje" kan ook rustig eens bij Molenaar langs gaan. Je krijgt deskundig advies, want meestal weet Bauke Molenaar wel iets voor u, het zijn vaak auto's die hij kent. Auto bedrijf Molenaar is aangesloten bij de Focwa. LIMMEN - In de periode van 20 tot 27 juni wordt in Limmen de jaarlijkse col lecte ten bate van het Anjer-fonds ge houden. De gelden uit dit fonds zijn bestemd voor culturele doeleinden in brede zin. Dit kan zijn voor de aanschaf van muziekinstrumenten voor een Harmonie- of fanfarekorps; vpor oude- renwelzijn of de restauratie van een ou de kerk, om maar een paar zaken te noemen. De Stichting 'Oud Limmen' heeft de or ganisatie van de collecte in Limmen op zich genomen. Eén dezer dagen kunt u de collectanten verwachten om uw bij drage in ontvangst te nemen. Wij hopen op uw steun voor het culturele werk in Nederland en in Limmen in het bij zonder. AKERSLOOT - Van 19 tot en met 27 juni strijden maar liefst 160 koppels dit jaar voor de 14e keer om de hoogste eer in Akersloot's traditionele senioren dubbel- en mixtoernooi, onder auspi ciën van de KNLTB. Mooi weer, gezel ligheid en sportiviteit zijn de troeven waarop dit toernooi patent lijkt te-heb ben. De organisatie weet elke keer op nieuw dat unieke sfeertje te treffen waar een hele regio jaloers op is en die steeds weer zorgt voor een interessant en goed bezet schema in de E (24 koppels), D2 (61 koppels) en Dl (75 koppels) ca tegorie. Hoofdsponsor van het toernooi is dit jaar Kaandorp B.V. Assurantiekantoor uit Akersloot. Barbecue, Haringavond met dansorkest en een prijzenfestijn vormen het decor van de sportieve prestaties waar co-sponsors Gebr. Dil, Sportshop van Vught, Vomar, Zuivel handel Jan Buur, Reinigingsmiddelen producent De Bever en Opel er voor zorgen, dat niemand met lege handen of een lege maag naar huis gaat. Zaterdag morgen om 10.00 uur slaat toernooi- organisator Pieter van Rij de eerste bal naar zijn commissie-leden Anneke Meester en Ted Mooy en opent daarmee een daverende feestweek waar iedere tennisliefhebber welkom is. HEILOO - Op woensdagavond 16 juni d.w.z. vandaag wordt in Heiloo op nieuw een jeugdwedstrijd vervist. Dit maal wordt niet gevist in plan Oost maar in de mooie nieuwe wijk Ypestein. Nu het Ypestock-festival achter de rug is zal de vis wel weer tot bedaren zijn gekomen! Het verzamelen is bij Karwei om 18.00 uur en de visplek is afhankelijk van weer en wind. Keus is er genoeg! Na tuurlijk zijn er weer drinken en een ver snapering én bovendien een prijs voor alle deelnemers. Deze prijzen worden uitgereikt in het prachtige wijkgebouw De Ypsalon. Op donderdagavond 17 juni vervissen de dames een koppelwedstrijd in Heiloo Oost. Verzameld wordt om 18.45 uur op de parkeerplaats bij De Loet. Voor opgave en eventuele nadere info: mevr. H. Beentjes, te. 336762 of mevr. H. de Jong, tel. 337239. Op woensdagavond 23 juni vervissen de dames van DVW alweer hun vierde competitiewedstrijd van dit seizoen. Dikmaal gebeurt dat in 't Vennewater, nadat om 18.45 uur is verzameld bij de sporthal. Info als boven. Wedstrijduitslagen De derde damesviswedstrijd is op 9 juni vervist in Boswijk. De 22 dames wisten er 501 visjes uit te halen. In de A-klasse vingen: 1) Rina Hogeboom 78 st.; 2) Els Kaandorp 53 st.; 3.) Vronie Kaandorp 43 st. En in de B-klasse vingen: 1) Truus van Willigen 57 st.; 2) Stien Bos 34 st.; 3) Ria de Graaf 28 st. De heren visten op 12 juni jl. in de Ring vaart in Heerhugowaard. Zowel het aantal deelnemers -11 man- viel tegen als de vangsten. Eerste werd N. Bakker met 5350 gram; tweede was A. de Jong met 2200 gram; derde P. Welp met 1650 gram. In totaal werd 14950 gram ge vangen. LIMMEN - Op woensdag 9 juni werd een fietster op de Rijksweg ter hoogte van Gerton door een achterop komende personenauto aangereden. De bestuur ster van de fiets stak plotseling over en de auto kon niet meer tijdig remmen. Het meisje is met zwaar hersenletsel in het ziekenhuis opgenomen. Geregeld wordt er afval gestort rondom het terrein van de Valkeyhal. Dit is dus niet de bedoeling. Een onderzoek naar de vervuilers wordt ingesteld. Op vrijdag 11 juni werd een bestuurder van bromfiets aangereden door een vrachtauto die een inrit inreed bij een bedrijf langs de Rijksweg. Door de aan rijding liep de bestuurder van de brom fiets enkele kneusingen aan zijn been op en was zijn bromfiets helemaal stuk. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op het bedrijfsterrein van Jacob Hooy een personenauto in de brand gestoken, die vervolgens geheel uit brandde. Een naastgelegen schutting liep daardoor ook brandschade op. Ge tuigen, van dit vpprya^s^.4c^n%^p,cht. zich te melden. Op zondag 13 juni vond een aanrijding plaats op de Westerweg nabij de krui sing met de Rijksweg. De oorzaak was dat een bestuurster niet voldoende rechts hield. De schade aan de voertui gen viel mee. In de afgelopen week werd één fiets ont vreemd. Verloren voorwerpen: portemonnee met inhoud; sleutelbos 6 a 7 sleutels; kentekenplaat 38:FH-63; bloedkoralen armband met gouden slotje. Gevonden voorwerpen: zilveren arm band; gouden broche met veertje. Het politiebureau van Limmen heeft vaste openingstijden: Maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Op overige tJagen en tijden kan er iemand aanwezig zijn, maar dan kunt u beter een telefonische afspraak maken. Tele foon politie Limmen: 02205-1783. Dit nummer is voor spoedgevallen en wordt doorgeschakeld naar de politiealarm- centrale. Voor overige politiezaken kunt u tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur) bellen met het enige en juiste nummer: 02205-3086. Indien dit nummer niet opgenomen wordt, dient u te bellen: 072-334241, maar ook alleen tijdens bovengenoemde kantoor uren. HEILOO - Dameskringkompetitie. Nu de zaterdag en zondagkompetitie weer achter ons ligt, nu aandacht voor de da meskringkompetitie, waarvan de resul taten goed te noemen waren. Er zijn drie teams kampioen geworden t.w. het vijfde team (aanv. Pim de Vries), het zesde team (aanv. Els Haafkens) en het zevende team (aanv. Ans de Koekkoek). Automatische promotie voor het 5e team; zijn gaan naar de 4e kl. Het 6e en 7e team heeft 9 juni een promotie wedstrijd gespeeld op Hogedijk. Resul taat: het 6e team heeft het helaas ondanks hard weaken niet gered en het 7e team heeft door een beetje geluk aan hun kant het wel gehaald; ook zij gaan volgend jaar 4e klasse spelen. Gefelici teerd! De overige teams hebben goed gespeeld en blijven allen in dezelfde klasse spelen. Woensdagmiddagkompetitie. Om in de finale terecht te komen speel den de meisjes t/m 10 jr., jongens Hei loo 1 en 2 t/m 12 jr. verschillende voorrondes. Uiteindelijk kwamen Hei loo meisjes t/m 10 jr. en Heiloo jongens t/m. 12 jr. 2 in de finale middag van 26 mei jl. terecht. De meisjes speelden in Groet en verloren met 9-3. Ze werden tweede en kregen ieder een medaille en bloemen. De jongens speelden in Lim men. De tegenpartij was zo sterk, dat ze twee punten tekort kwamen. Na een glas limonade en een korte pauze gingen ze vol goede moed weer de baan op». De dubbelpartijen waren zeer spannend, waarbij Barry en Niels verloren, Jurgen en Dirk Jan wonnen, maar helaas de strijd was verloren. Met een bos bloe men gingen de jongens weer naar hjuis. 40+ toernooi Na alle officiële wedstrijden start a.s. weekeinde 19 en 20 juni het 40+ toer nooi. Onnodig te vermelden, dat dit één van de gezelligste dagen zijn van onze club.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10