I I ttNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo O HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Expositie in het gemeentehuis Heiloo Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Wijziging vuilophaal dienst en sluiting van gemeentehuis Burgerlijke stand Nieuwe bouwplannen Nieuwe bouwplannen lepziekte vraagt ook dit jaar weer aandacht Ingediende bouwaanvragen Heiloo werkt aan de weg Waarin gooi ik de kattebakkorrels weg? KT ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Voorbereidings- besluiten Commissie Algemene Zaken PAGINA 4 UITKIJKPOST 16 JUNI 1993 Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gan gen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. De expositie is iedere werkdag te bezichti gen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen tot 10 september 1993. Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswet geving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wo nen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een neder- lands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG-lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederland se Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de da tum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft ge woond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: Bel gië, Denemarken, Duitsland, Finland, Frank rijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewij zen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij-examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde pro cedure via het Centraal Bureau voor Rij vaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wen den tot de afdeling Burgerzaken van de ge meente Heiloo, telefoon 313 113. Op donderdag 17 juni 1993 is het gemeen tehuis Heiloo vanaf 12.30 uur gesloten. Het gemeentepersoneel heeft deze dag een Sport- en Spelmiddag. De grijze rolemmers van de donderdagmid- dagwijk zullen donderdag 17 juni in de och tend worden geleegd. U wordt verzocht de rolemmers uiterlijk om 10.00 uur buiten te zetten. Belangstellenden voor de kunstexpositie zijn vanaf vrijdagmorgen 18 juni tussen 08.00 - 12.30 en 13.30 en 16.30 uur weer welkom in het gemeentehuis. Informatie tot en met 8 juni 1993 Geboorten Elianne A., dochter van Bleeker, Johan H. en Breedt Bruijn, Johanna W. Dennis, zoon van Wolven, Hendricus J. en Kemmere, Annemarie. David B.W., zoon van Mintjes, Asse B.W. en de Schiffart, Petronella. Elders geboren Sammy J., dochter van Koopmans, Georg D. en Wigman, Mechtildis K. Roy, zoon van Schoenmaker, Ronald en Marcker, Bianca. Sven J.G., zoon van Bos, Edwin L. en Groot, Hendrica M.H. Stefanus H., zoon van Jolman, Auke en Ja- comb, Sandra A. Maximilianus B.P., zoon van Nuijens, Jo hannes H. en Konijn, Cornelia J.A. Dylan B., zoon van Mulder, Paul P.N. en van der Lubbe, Irma E.A. Huwelijksaangifte Schipper, Albert J. en van Helvert, Anna C. de Moor, Bob en Sprenkeling, Ernastine G.M. Jadoul, Joseph H.M.N, en Molenaar, Maria B.E. Koenders, Steven C. en van Dorrestein, Ali ce H.C. Huwelijken Baak, Paul E. en Groot, Annelies. Duinmaijer, Johannes C. en Paap, Karin. Kuijper, Reginald T.A. en Boender, Debby. Weel, Andreas en Baak, Justine L. de Vries, Antonius W. en van de Meulenhof, Caroline F.C. Oud, Kees J. en Wilvers, Alexandra M. Overleden Kreger, Ali weduwe van Boll. Groot, Margaretha J. weduwe van Bijvoet. Cornelisse, Anna C. weduwe van Roos. van der Sluis, Detje A.M. weduwe van Meiboom. Sloghem, Eleonora. Elders overleden Rijnsburger, Dirk. Stet, Cornell's. Joosten, Joltje echtgenote van Nowee. Verver, Nicolaas C. Feijen, Petrus J.J. Nouwens, Cornelia A. weduwe van Kaaij. Schreuder, Wilhelmina C. echtgenote van Las van Bennekom. Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Kennemerstraatweg 207, A.J. van Twuijver - veranderen en vergroten van de banket bakkerij; Holleweg 13, J.Th.A. Negenman - verande ren van de garage en uitbreiden woning; Breedelaan/Slimpad, Gemeentebestuur Heiloo- vergroten gymnastieklokaal; Westerweg 28, M.H.G. Croes - bouw gara ge/berging. De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen schriftelijk gemotiveerd be- zwaten indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan 1. DELA te Eindhoven voor de uitbreiding van Winkelhof 't Loo; 2. de heer C.J.J.M. Hachmang te Heiloo voor de bouw van een woning op het perceel Droonecampstraat 13; 3. de heer C. Opdam te Heiloo voor het uit breiden van het saunacomplex aan de achterzijde met een energie- en opslagruimte op het perceel Westerweg 391. Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf 17 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd be zwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken be kend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn in gediend. Schuine Hondsbosschelaan, M.L. Houten- bos - oprichten/plaatsen opslag/hobbyruimte Westerweg 55, Fam. Heezius - vergroten woning De Hoefsmid (industrieterrein), L.W. Erkamp beheer B.V. - plaatsen be drijfshal en kantoren Hoog en Laag, WBV Willibrordus - 15 wo ningen zorgcentrum Deze week is gestart met de uitvoering van een tweetal werken in de gemeente Heiloo. Het betreft hier: a. Kanaalweg: aanbrengen asfaltwapening in de wegkanten van de bestaande asfalt- verharding, inclusief aanbrengen deklaag ten oosten van het viaduct over de rijksweg, aansluitend op de werkzaamheden die vorig jaar zijn uitgevoerd. De werkzaamheden zul len afhankelijk van de weersomstandighe den ruim 1 week in beslag nemen. Gedurende deze periode zal de afwikkeling van het verkeer door middel van een tijdelij ke verkeerslichtenin stallatie worden ge regeld.* b. Zeeweg: vervangen hoofdriool en re constructie fiets- en voetpad aan de noord zijde van de Zeeweg tussen de Westerweg en de Ringweg. Hierbij zal het huidige pro fiel worden gehandhaafd. Deze werkzaam heden zullen 6 weken in beslag nemen. Voor eventuele vragen kunt u zich tot en met 25 juni wenden tot de heer B. Klein van de afdeling Civiel Reiniging, telefoonnum mer 313 207. Vanaf 28 juni kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot, telefoon nummer 334 008. Heiloo kenmerkt zich door een omvangrijk en fraai bomenbestand. Een niet onbelang rijk deel, ca. 25 daarvan, bestaat uit de lep; een zeker in de kuststreken zeer waar devolle, fraaie en op oudere leeftijd monu mentale boom. Helaas is deze boomsoort bevattelijk voor de 'Dutch Elm Disease' ofwel de lepziekte. Deze schimmelziekte kan sterk om zich heen grijpen en hele lepenbestanden ver nietigen. Door het aanhoudende droge en warme weer van de afgelopen maanden steekt deze ziekte ook in Heiloo weer zijn kop op. De ziekte wordt verspreid door de lepespintkever, die de sporen van de schim mel overbrengt. De schimmel ontwikkelt zich in de boom en sluit de vaatbundels af, waardoor er geen transport van vocht en voedingsstoffen meer mogelijk is. Hierdoor verdroogt de boom en sterft af. Dit is het eerst te zien bovenin de boom waar enkele topblaadjes geel worden en afsterven; vrij snel daarna sterven hele takken af en uit eindelijk sterft de gehele boom af. Hoewel de ziekte aan het begin van deze eeuw het eerst voorkwam in de hollandse iep, vandaar de naam Dutch Elm Disease, heeft met name in de laatste tientallen jaren de ziekte desastreus om zich heen gegre pen. Als antwoord op de ziekte zijn een aantal soorten Iepen ontwikkeld, die min of meer bestand zijn tegen de iepziekte. Deze worden steeds meer toegepast. Een afdoende bestrijding van de lepziekte is tot dusverre niet gevonden. Door injecteren van monumentale iepen met bestrij dingsmiddelen of schimmels is het mogelijk gezonde iepen gezond te houden, maar de ze behandeling is erg kostbaar, moet soms meerdere malen per jaar worden herhaald en biedt geen afdoende zekerheid. De eni ge bestrijding van de lepziekte is door zoge naamde sanitaire maatregelen te nemen, d.w.z. zieke bomen zo snel mogelijk verwij deren en vernietigen. Hierdoor wordt de ver dere verspreiding tegengegaan. Ook opslag van iepehout is uit den boze, omdat hierin de iepespintkever haar eieren legt en over wintert. Het is duidelijk, dat voor de instandhouding van het lepenbestand in Heiloo het van groot belang is de infectiehaarden op te sporen en te verwijderen. Bij constatering van lepziekte bij particuliere bomen zal de eigenaar gevraagd worden een afstandsver klaring te ondertekenen. Door de gemeente zal dan worden gezorgd voor een zo snel mogelijke verwijdering en vernietiging van de zieke bomen. Wij vragen u dan ook met nadruk attent te zijn op het voorkomen van lepziekte, geen iepehout op te slaan of als openhaard hout te gebruiken en uw medewerking te verle nen bij het verwijderen van aangetaste bomen. Informatie over deze werkzaamheden zijn te verkrijgen bij de afdeling Groen en Land schap, tel.nr. 313 234. Katten, poezen in allerlei kleuren bevolken onze huizen en straten. We hebben er heel wat in Nederland. In veel huizen vinden we dan ook de bekende kattebak met korrels. Regelmatig verschonen we deze bak. Maar waar laten we de inhoud nu? Moet het in de groene of de grijze bak? Alle kattebakkorrels moet u weggooien in de grijze bak. Dus a) niet in de groene bak en b) niet in het riool. Waarom dan niet? a) als de korrels in de groene bak gaan, wordt het composteringsproces verstoord; b) als het in het riool gaat, kan het niet wor den verwerkt en kost het reinigen van het ri ool veel geld. Dus: alle kattebakkorrels in het vervolg in de grijze bak. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 juni 1993 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. het gebied Winkelhof 't Loo én omgeving; 2. het perceel Droonecampstraat 13; 3. het perceel Westerweg 391 De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen vanaf donderdag 17 juni 1993 voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313152). De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op dinsdag 22 juni om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: 1. Indeling in stemdistricten 2. Afzien van plaatsen aanplakborden bij de verkiezingen. Vakantie voor alleengaanden Zingen houdt jong nam afscheid van Anke Drees-Oudshoff Trias successen bij atletiekkampioenschap voor veteranen Zand met glas op Egmondse voetbalvelden Praktische thuishulp zoekt medewerkers Hieronder het leven van de iepespintkever in beeld gebracht Kever vliegt neer getonde iep en vreet de best weg m de oksel ven twiige i meestal 2 a 3-jarigeni De houtvaten raken verstopt, hetgeen te tien is aan een donkere (bruinige) verkleuring Kever vliegt naar kwiinende iepen om eieren te leggen Kever 3 werkeliike grootte Larve verpopt tot kever Twijgen sterven af Larve 3 werkeliike grootte Larve ontwikkelt nch OOOf Patroon van de larvegangen onder de bast werkeliike grootte Kever legt eieren m ander dood lepehout Ziekte Ook m openhaardhout van ongeschild iepen verspreidt rich verde de boom HEILOO - De sologids die uitgegeven is door het platform van organisaties voor Alleenstaanden bevat een schat aan in formatie over vakantiemogelijkheden. In de Sologids worden een aantal reisor ganisaties genoemd, die zich bezighou den met ontmoeting en recreatie voor alleengaanden van alle leeftijden. Naast vakantiemogelijkheden kunt u er ook adressen in vinden van steun en in formatiepunten die zich inzetten voor de belangenbehartiging van alleengaan den. Het Platform van Organisaties voor Alleenstaanden (PLOA) is een sa menwerkingsverband van alleenstaan- denorganisaties in Nederland. Een exemplaar van de Sologids ligt ter inza ge in het Senioren Info Centrum. De Sologids is ook te bestellen (kosten 17.50) bij: PLOA, Walpoort 14, 5211 DK 's-Hertogenbosch, telefoon 073- 134357. Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft een vakantiegids samengesteld voor Senio ren in Heiloo. Deze gids verwijst naar tal van mogelijkheden om er op uit te trekken in zomer en winter, met of zon der partner, voor zieken en gehandicap ten. Deze gids is gratis af te halen in het Senioren Info Centrum. Het Senioren Info Centrum is alle da gen van de week gedurende de ochten duren 9.00-12.00 geopend, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297. HEILOO - Vrijdag 11 juni heeft het koor, na een zeer geslaagde slotavond, afscheid genomen van haar dirigent An ke Drees-Oudshoff. Het programma van de avond vertoonde een leuke af wisseling. Het koor was goed op dreef en kreeg een extra applaus voor het en thousiast gezongen ,My Lord, what a morning'. Anke Drees speelde op het clavecimbel het Andante uit een suite van J. S. Bach. In samenspel met het clavecimbel vertolkte Machteld Menckens drie Fug- hetten van G. F. Handel. Een flitsend gespeeld toneelstuk over het paard van Alexander de Grote gebracht door Dora van Tholen als Catharina Parr, Mat- thijs Maas als Hendrik de 8e en Sebasti- aan Kusch als page, viel evenzeer in goede aarde. „Ik heb mijn wagen volge laden" in verschillende variaties, pittig begeleid door Ans Kotterman op de pia no, vormde als slot het klapstuk van de avond. Aansluitend nam Machteld Merckens de leiding over en zong het koor speci aal voor Anke een lid met woorden van dank, voor wat ze voor het koor bete kend heeft. Hierna kreeg Anke bloemen en dankwoorden. Namens het gemeen tebestuur van de wethouder mevr. Wil- lemse. Namens de stichting Ouderen werk' sprak de heer W. Koek waarde rende woorden uit over haar inzet voor dit koor. HEILOO - In Zierikzee werden het af gelopen weekeinde de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen voor veteranen georganiseerd. De Trias-afvaardiging was zeer succesvol, want er werden maar liefst negen medailles behaald, waaronder zes titels. Dick ten Bruggen- cate werd in de categorie 40-45 jaar kampioen op de 3000 meter steeple in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 9.20.20 min. Een dag later eindigde hij ook nog als tweede op de 5000 meter in 15.27.08 min. Jan Pronk behaalde prachtige resultaten op de werpnum- mers en kon in de klasse 55-60 drie gou den plakken ophalen. De kogel stootte hij 11.93m., de discus wierp bij 41.68m en bij het kogelslingeren bereikte hij 39.88 m. Hans Schouten liep 12.19 sec. op de 100 meter en daarmee werd hij tweede in de klasse 45-50. Bij de dames won Annette van der Tholen de 5000 meter in 17.52.7, wat tevens een nieuw clubrecord betekende. Jolande Brasser werd in de klasse 45-50 eerste bij het ko gelstoten met 8.67m en tweede bij het discuswerpen met 35.60 m. Al met al prima prestaties, waaruit blijkt dat de veteranenatletiek leeft bij Trias. Tijdens wedstrijden in Amsterdam werd het clubrecord op de Engelse mijl voor heren verbeterd. Peter Hopman kon in een sterk bezette race uitstekend meeko men en finishte uiteindelijk na 4.13.7 min., een verbetering van ruim twee se conden van het oude clubrecord, dat ook al op zijn naam stond. EGMOND - Over de voetbalvelden van Zeevogels aan de Hogedijk te Egmond aan den Hoef en van Egmondia aan de Sportlaan te Egmond aan Zee is voor bezanding van deze terreinen teelaarde gebruikt waarin kleine scherpe steentjes en stukjes glas zitten. De verontreinigde grond was, in tegenstelling tot eerdere berichten, aangekocht door de gemeen te Egmond. In opdracht en onder ver antwoordelijkheid van de gemeente Egmond is de grond over de voetbalvel den gestrooid. In een eerdere publicatie werd hiervoor door de gemeente het Werkvoorzieningsschap verantwoorde lijk gesteld. Voor deze fout kan alleen de gemeente Egmond verantwoordelijk gesteld wor den. De schade, die hierdoor is ont staan, is dan ook voor rekening van de gemeente Egmond. De gemeente Eg mond heeft inmiddels aan het Werk voorzieningsschap schriftelijk haar excuses aangeboden. Over deze situatie is overleg gevoerd met de beide voetbalverenigingen en het Werkvoorzieningsschap over de aanpak van dit probleem. Inmiddels is een groot aantal vrijwilligers van de voet balverenigingen al bezig geweest om de verontreiniging, de scherpe steentjes en stukjés glas, van de velden te verwijde ren. Dankzij deze spontane medewer king van de voetbalverenigingen zal er nauwelijks sprake zijn van vertraging bij het onderhoud van de velden. ALKMAAR - In gezinnen met ee"n ge handicapt gezinslid vragen veel zaken extra tijd en energie. Om dit goed op te kunnen brengen is een paar extra han den op sommige tijden zeer welkom. Op dit moment heeft de Praktische Thuis hulp vragen om actieve oppas, hulp bij het spelen, bezighouden en een logeer- gezin. Voelt u voor dit werk en heeft u tijd be schikbaar, dan kun u meer informatie krijgen bij de coördinator mevr. I. Pomstra, telefoon 072-158858. Er wordt gekeken of een vraag bij uw mo gelijkheden past. U houdt steeds con tact met hetzelfde gezin. U krijgt begeleiding en een onkostenvergoeding. Praktische Thuishulp Noord Kenne- merland en de drie stichtingen voor ge zinszorg Interkruis, Noord-Kennemer- land/Noord-Holland Midden en West- Friesland West. Het adres van de Prak tische Thuishulp is Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4