AAA M KROON Oldtimershow en solexrace OJ KUYPER Ed Dekker opent vernieuwd cafetaria en petit-restaurant Omega Neon Products kent enorme groei binnen twee jaar Spectaculaire show in Vest door het Noordhollands Balletcentrum PRESENTATIE LIVING COLORS C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER Tank daaennacht bij VERKOOPPLANNEN?? NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 VERKOOPPLANNEN?? The Bob Color bij de Sint Jan Mavo 58e JAARGANG NO. 25 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 23 JUNI 1993 Supermarktactie Polen Egmond in poëzie Viswedstrijd voor bedrijven en verenigingen Timmerdorp '93 Keramische beelden en zijdeverf op rijstpapier bij Galerie Amber Nationale collecte epilepsiebestrijding Snoezelruimte van De Vijfhoek geopend MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN De goedkoopste pomp v Noord-Hollana staat ii Akersloot! (hk GeesterwegIMeerweg) Vraag naar de credit-card! Dieren in de vakantie ImaK£LAAA SALON STATIONSCENTRUM 78 1851 LM HEllOO TEL. 072 330502. U bent van harte welkom op onze adviesavond VRIJDAG 25 JUNI van 6 tot 9 uur SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Zoals vorige week al werd vermeld in de Uitkijkpost werd een ploeg scholieren van de Sint Jan Mavo één van de winnaars van het Biblio-spel, dat door Radio Noord-Holland werd georganiseerd. Vanmiddag (woensdag) neemt de school daarvoor de prijs in ontvangst: een optreden van de forma tie The Bob Color op het schoolplein aan De Dors. Anderhalve week geleden was ueze oand één van de toppers tij dens het succesvolle Ypestock-festival in Heiloo. Het concert wordt recht streeks uitgezonden door Radio Noord- Holland. Op de zaterdagen 26 juni en 3 juli is er een terugblik op het concert te horen, inclusief reacties van leerlingen, in het programma De Blauwbilgorgel, dat tussen 10.00 en 12.00 uur wordt uit gezonden. In Kennemerland is het pro gramma te horen via FM 97.6, in Noord-Holland-Noord via FM 93.9. Natuurlijk is Radio Noord-Holland ook via de kabelfrequentie te beluisteren. dfifei A I line Makelaars Taxateurs o.g. ^tothekeRn°°p|H[ £X -I VUu Postbus 95,1850 ABHe,loo Tel 072-331895 ASSURANTIEN PW W Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: efpapier tot full-color brochures. VCD! Vraag offerte! van briefpapier De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijlrlagere mm-prijzen. HEILOO - De actie van afgelopen za terdag 19 juni is een groot succes ge weest. Van 9 uur 's morgens tot 5 uur 's middags hebben we bij Albert Heijn in 't Loo actie gehouden voor een Pools kindertehuis. De bedoeling was dat mensen naast hun eigen boodschappen vrijblijvend iets voor de kinderen in Po len kochten. Ook konden (kinderkle ding en speelgoed worden ingeleverd. In totaal heeft de actie over de hele dag 984 artikelen opgelevrd. Enige uitschie ters hieronder waren: 120 pakken maca roni, 191 stukjes zeep, 85 tandenborstels en 86 tubes tandpasta. Maar natuurlijk waren allerlei produk- ten welkom. Naast de artikelen zijn 5 zakken kleding, 4 dozen speelgoed en 76,00 aan contant geld ontvangen. We willen alle mensen die hebben bijge dragen aan het succes van deze actie via deze weg bedanken. Bent u niet in staat geweest om afgelopen zaterdag aan deze actie mee te doen, dan volgt hieronder het adres en banknummer van onze Stichting; Stichting ,Help de Polen Nu', p/a Heiligland 57, 1821 AB Alkmaar, •tel. 072-119568. De vier Omega-medewerkers, met links Alex van der Horst. Tegen de ach terwand enkele Omega neon-produkten. HEILOO - Het begon een paar jaar te rug als nevenactiviteit, de import van neon-produkten uit de Verenigde Staten naar Nederland. Nu is de produktie en verkoop van neon-artikelen de hoofdac tiviteit van het jonge Heilooër bedrijf van Alex van der Horst, Omega Neon Products. Vorige week werd de nieuwe bedrijfsruimte op De Oude Werf offi cieel in gebruik genomen. Binnen an derhalf jaar was het vorige onderkomen aan de Kennemerstraatweg (oude sau na, hoek Kerkelaan) meer dan te klein. En zoals de zaken er nu voor staan zal ook op De Oude Werf binnen afzienba re tijd naar extra ruimte gezocht moeten worden. Omega Neon Products is een groothan del op het gebied van neon-produkten. In de afgelopen maanden werden bij- Uitstekende dans en prachtige lichteffecten: Noordhollands Balletcentrum in De Vest. het handelsmerk van het ALKMAAR - Eens per twee jaar pakt het Noordhollands Balletcentrum fors uit, wanneer in het Alkmaarse theater De Vest een grote dansshow wordt gege ven. Dit jaar was dat op zaterdag 12 en zondag 13 juni. Zo'n 225 medewerkers telde de avondvullende voorstelling 'Generations', die voor de talrijke be zoekers een spectaculaire aanblik bood. Yvonne van Zoelen, die de productie en coördinatie in handen had, is meer dan tevreden over het verloop van de show. ,,Het gaat eigenlijk iedere keer beter", vertelt ze. „Dit jaar leverden met name ook het licht, het decor en andere effec ten een spectaculair beeld op". Haar waardering voor de lichtman van De Vest, die niet bang was om te experi menteren, deelt ze met vele anderen. De twee dagen voorbereiding om alle thea tereffecten exact te timen zijn niet ver geefs geweest. Maar het belangrijkste element van de show was natuurlijk de dans. „De lera ren hebben zich overtroffen, de choreo grafie was strak en goed", aldus Yvon ne van Zoelen. Een voorbeeld hiervan is de 'knoop', die door de jongste deelne- mertjes (ongeveer 6 jaar oud) al dan send werd gevormd en weer ontrafeld. Deze 'Boefjes' hadden overigens een be langrijk aandeel in 'Generations'. De show bood een chronologisch over zicht van muziek en dans van 1900 tot heden. Bij elk nummer waren decor en kleding aangepast. Zo was het mogelijk dat een Harley Davidson op het podium rondreed en rook niet ontbrak. De com binatie van de optredens van de close- harmonygroep Savoy en het enthousi asme van de ruim 200 dansers zorgde voor een uitgelaten sfeer in De Vest. Het zal voor het Noordhollands Ballet centrum een uitdaging zijn het succes van 'Generations' over twee jaar te overtreffen. De Boefjes, de jongste danseressen op het Vest-podium. voorbeeld contracten gesloten met Fru- mona (Pepsi) en Heineken voor de leve ring van de beeldmerken in neon-versie. Daarbij gaat het niet om tientallen, maar om duizenden stuks. Deze worden alle voltooid in Heiloo. Het benodigde glas echter komt uit de Verenigde Sta ten, waarna het naar Azië getranspor teerd wordt voor de bewerking. Eens per vier tot zes weken arriveert bij Ome ga een zeecontainer materiaal. In een dag of tien wordt de inhoud hiervan geassembleerd en worden de produkten uitgeleverd. Alex van der Horst en zijn drie collega's hebben gekozen voor een Amerikaanse werkwijze. Ieder van hen begeleid, een order - en dus de klant - van begin tot eind. Alle vier beheersen ze de in's en out's van het vak en zijn dus zowel be trokken bij bijvoorbeeld het ontwerp als de produktie. In drukke tijden doen ze voor het laatste overigens een beroep op enkele parttimers. ,,Het eind van de groei is nog lang niet in zicht", zegt Alex van der Horst. „We krijgen steeds meer klanten, heel recent bijvoorbeeld Amstel". Bierbrouwerijen en sigarettenmerken uit binnen- en bui tenland vormen overigens de hoofd moot. Maar daarnaast is er ook een groeiende markt voor decoratieve neon- produkten. In de showroom is een klein deel hiervan uitgestald, de mogelijkhe den zijn legio. Een derde produktgroep bij Omega Ne on Products wordt gevormd door spie gels. Gemaakt volgens het acryl-ets proces worden de meest fraaie spiegels vervaardigd. Daarbij is overigens niet alleen glas, maar ook karton en plastic als ondergrond mogelijk. Binnenkort zal Omega zich nog verder op dit pro- dukt toeleggen. De snelle groei van Omega blijkt vooral uit het gebrek aan ruimte. Nog maar net is het pand op De Oude Werf in gebruik genomen of Alex van der Horst laat al doorschemeren dat hij toch wel extra opslagruimte kan gebruiken. De moge lijkheden hiervoor worden op dit mo ment onderzocht. Parallel aan de bedrijfsuitbreiding is na tuurlijk ook het aantal medewerkers ge groeid. Twee jaar geleden een eenmans bedrijf, nu al vier man in Heiloo en nog eens agenten elders in Nederland en daarbuiten. Dwars tegen de alom ver melde recessie in beleeft Omega Neon Products een opmerkelijke groei. Was het een jaar geleden mogelijk klanten voor een enkel product in de showroom te ontvangen, nu is dat min of meer uit gesloten: Omega is een groothandel ge worden. De verkoop aan particulieren staat op een heel laag pitje. Wie toch een voorbeeld van de Omega-produkten wil zien kan in Heiloo de gevel van het café van Ans en Ares de Wit bekijken: een mini-showroom aan de Heerenweg. EGMOND - Ter gelegenheid van het jaar van de poëzie organiseert de biblio theek Egmond op 27 juni om 11.00 uur een poëzie-fietsroute door de drie Eg- monden. De route voert langs vele be kende en historische plekjes zoals de reddingsboot, de vuurtoren, de Eg- mondse kloosters, de ruïne en Kapberg te Egmond aan den Hoef en de Adelber- tusakker te Egmond-Binnen. Op deze markante plekjes zullen de ge dichten worden voorgedragen, zoals op genomen in het Noord-Hollands Decor nr. 4 over de Egmonden. Gedeeltelijk zullen deze gedichten muzikaal worden omlijst. Vooral het bezoek aan de kloosters is bijzonder omdat de kloosterlingen zelf de gedichten over het Karmel, de Abdij en Lioba zullen voor dragen. De route zal worden begeleid door de dichters Carla Kager en Gerard Castri- cum (Gaijus). Startpunt is de biblio theek Egmond aan Zee. In galerie De Kapberg Is een tentoonstelling .Land schap en poëzie te bezichtigen en een gratis kopje koffie of thee verkrijgbaar. Eindpunt is de bibliotheek Egmond- Binnen waar een heuse fluisterzuil staat opgesteld en een afsluitend drankje kan worden genutigd. De afstand van de route is circa 10 km. Deelname is gratis. De routebeschrijving is vanaf heden en vooraf aan de fietsroute te koop voor 5,00 bij de bliotheken en boekhandel Dekker. AKERSLOOT - Zaterdag 26 juni staat er weer heel wat te gebeuren in Akersloot, want die avond organiseert Stichting Akersloot Promotie maar liefst twee evenementen. Op de eerste plaats een Oldtimershow, waar zo'n kleine veertig oude automobielen te be wonderen zijn. Van T-Ford tot Chevro-, let, en van Traction tot Bentley. Al deze wagens, die dateren zo tussen 1923 en 1970, staan de gehele avond te pronken op het Wilhelminaplein en zij zullen viermaal het parcours rondrijden om ie dereen in de gelegenheid te stellen om deze fraaie Oldtimers van nabij te be kijken. Naast deze Oldtimershow (die om 19.30 uur zal aanvangen) ook deze avond de traditionele solexrace. Alweer voor de vierde keer in Akersloot en ieder jaar weer is het een lust voor het oog als deze Akerslootse TT voorbij dendert. In lan ge leren jassen gehuld, met boereklom- pen aan de voeten en een ouderwetse pothelm op het hoofd, zo zullen de be rijders van deze oude Solexbrommertjes door de straten van Akersloot stuiven. De organisatie is bijzonder verheugd dat een kleine twintig Akerslootse cou reurs aan de start verschijnen. Naast de ze coureurs uit Akersloot een groot aantal rijders uit alle windstreken van ons land, van Surhuisterveen tot Lange- rak, van Medemblik tot aan Midwolde, overal komen deze stoere Solexrijders vandaan om mee te doen aan het Neder landse kampioenschap dat op die avond in Akersloot zal worden verreden. De toegang tot beide evenementen is ge heel gratis. Zowel de Oldtimershow als de Solexrace zullen plaatsvinden op en rondom het Wilhelminaplein en om parkeeroverlast te voorkomen vraagt de organisatie om bezoekers die per auto komen deze aan de westzijde van het dorp te stallen. De plaatselijke horeca zal uiteraard in spelen op deze activiteiten en door mid del van gezellige terrassen hopen zij zo hun steentje bij te dragen aan het welslagen van deze unieke avond. Na afloop zal in het jongerencentrum De Storeyclub de prijsuitreiking plaatsvin den met muziekale omlijsting van de formatie Fetherlitte. Al met al reden om zaterdagavond 26 juni naar Akersloot af te reizen om al daar te genieten van schitterende Oldti mers en natuurlijk de bekende Solex race. Dit alles is mogelijk geworden door brede steun uit het bedrijfsleven, met als hoofdsponsors Ven Groothan delcentrum uit Alkmaar, Heineken Ne derland, Rabobank Akersloot/Castri- cum en Schoonmaakbedrijf Hans Wee- ren uit Uitgeest. Naast deze hoofdspon sors uiteraard tal van andere bedrijven dié hun steun gaven en natuurlijk al de donateurs uit Akersloot, die het werk van een klein aantal vrijwilligers daar mee steunen. HEILOO - Zondag 27 juni is het zover, dan wordt deze jaarlijkse viswedstrijd gehouden. U wordt verzocht om 7.15 uur aanwezig te zijn bij het terrein van het zwembad. Aldaar worden de vis- plaatsnummers uitgereikt. HEILOO - Het Timmerdorp '93 wordt gehouden van 31 augustus tot en met 3 september, de laatste week van de zo mervakantie. Alle jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen die week weer timmeren, schilderen enzo voort op het evenemententerrein. De kaartverkoop wordt gehouden op zaterdag 3 juli tussen 9.30-11.30 uur In de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg te Heiloo. Het is de enige verkoopdag, dus kom op tijd. De organisatoren van het Timmerdorp zijn ook nog op zoek naar enthousiaste mensen vanaf ongeveer 16 jaar, die op allerlei terreinen willen helpen bij dit evenement. Aanmelden via tel. 333765 (alleen voor hulp, niet voor kaart verkoop!). HEILOO - Van 28 juni tot en met 3 juli vindt dit jaar de collecte voor de epilep siebestrijding plaats. Veel mensen uit onze gemeenschap zijn hier actief mee bezig. Meer dan honderdduizend men sen hebben epilepsie. Voor die mensen is het Nationaal Epilepsie Fonds actief. Al honderd jaar! Tijdens het jubileumjaar 1993 wordt ex tra aandacht geschonken aan de 40.000 kinderen met epilepsie in Nederland. Kinderen hebben de toekomst. Werken voor kinderen met epilepsie is daardoor werken aan de toekomst. Met uw finan ciële steun kan o.a. worden onderzocht wat de gevolgen zijn van langdurig me dicijngebruik en of kinderen met een la ger medicijngebruik kunnen worden geholpen. Daarnaast blijven andere zaken de aan dacht vragen, zoals voorlichting aan epilepsiepatiëntjes, hun ouders en om geving; ontspanning en recreatie, kin dervakanties en speciaal onderwijs. Al deze activiteiten kosten meer geld dan de overheid kan bijdragen. Daarom is het Nationaal Epilepsie Fonds afhanke lijk van giften en donaties. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het zover. Bij De Vijfhoek, dagver blijf voor gehandicapte kinderen, kon de gloednieuwe snoezelruimte in gebruik genomen worden. Deze ruimte, die financieel mogelijk werd gemaakt door de Stichting Vrienden van De Vijfhoek, biedt de kinderen een ideale mogelijkheid voor ont spanning. De heer L.J. Velt, die be langeloos het architectonische werk voor de ruimte verzorgde, verrichtte de opening ten overstaan van vele belangstellenden. Hierna kon ieder een kijkje nemen in de snoezelruim te. Op de foto's de officiële opening en het interieur van de ruimte. Heaenweg 167,1851KN Heiloo.TeJ.: 072-331716. Eén van de mensfiguren van Mar- greet Duffels uit Castricum. - Ga niet met gedresseerde aapjes, jon ge leeuwtjes of andere hiervoor gebruik te dieren op de foto. - Ga niet naar dansende beren kijken. - Ga geen ezeltje of kameel rijden. - Bedenk dat dolfinaria, dierentuinen en circussen minder onschuldig zijn dan u denkt. De Dierenbescherming hoopt dat u re kening houdt met de dieren in het binnen- en buitenland. LIMMEN - Van 24 juni tot 18 juli expo seren de kunstenaressen Greet Duffels en Greetje van den Aakster met boeiend werk bij Galerie Amber aan de Dussel- dorperweg 18 te Limmen. Van donder dag tot en met zaterdag kan men er terecht tussen 14.00 en 17.00 uur. Gale rie Amber maakt deel uit van de Kunst route Noord-Holland. Greet Duffels uit Castricum toont kera mische beelden: kleine mensfiguren in deegwit keramiek, waarbij details zoals haren, een lint om een hoed, gekleurd en precies zijn uitgewerkt. In vijftien jaar ontwikkelde Greet Duffels zich van een maakster van dierfiguren tot kera miste met mensfiguren als specialisatie. Greetje van den Aakster volgde aanvan kelijk een opleiding met als keuzevak metaalbewerking. Toch koos zij voor schilderen, omdat deze techniek haar meer mogelijkheden bood. Zij geeft haar belevenissen en indrukken in een bepaalde vorm weer, die zij zelf lyrisch Door middel van he, doorknippen van een rood tin, werd de vernieuwde zaak van Ed Dekker aan de Stationsweg geopend. zjjn je kleuren heel belangrijk. Land schappen, vogels en gebouwen zijn in -■--I -m tt-v i i x haar werk te herkennen. HEILOO - Op maandagavond 21 juni opende Ed Dekker zijn geheel verbouw de pand aan de Stationsweg in Heiloo. Zijn dochter Ellis knipte om half acht het lint door waarmee de officiële ope ning een feit was. Het cafetaria is blijven bestaan, maar is wel heringericht. Daarnaast is een nieuw terras verschenen en is er een aparte ruimte ingericht als petit- restaurant. Op de nieuwe menukaart zijn allerlei complete gerechten opgeno men. Betaalbaar kun je nu in het cen trum van Heiloo terecht voor een lekkere maaltijd. Ter gelegenheid van de opening voert Ed Dekker een unieke openingsactie. Alle klanten van het petit-restaurant mogen tot en met aanstaande vrijdag na het eten gooien met een dobbelsteen. Bij de even nummers hoeft de klant niet te betalen. Bij de oneven nummers heb je gewoon goed gegeten voor een betaal bare prijs. HEILOO - Onze vakantie betekent voor veel dieren een ramp. Voordat u ver trekt, geeft de Dierenbescherming u daarom een overzichtje van de 'attrac ties' waar u als dierenbeschermer vast niet aan mee wilt doen. - Ga niet naar stierengevechten kijken. - Eet geen zangvogeltjes, die in het bui tenland vaak op het menu staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1