KROOn 50% /Mascotte /i/iode ©J.KUYPER Kermis op De Omloop Pentanque vereniging Heiloo 1 Jantje Beton steunt jeugdwerk voor Noord-Holland DE OPRUIMING VAN MASCOTTE MODE PRESENTATIE LIVING COLORS een deel van onze kollektie C. HACHMANG Tank dagennacht bij )e goedkoopste pomp van Noord-Hollana staat in Akersloot! (hk GeesterwegIMeerweg) Vraag naar de credit-cardlj 58e JAARGANG NO. 26 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTR E KEN 30 JUNI 1993 Adviesavonden Living Colors bij Salon Kroon Praktijk dokter Kempers overgenomen Ruim 100 stations krijgen nieuwe NS- kaartjesautomaat Veiligheid Kuillaan bepalend om amfibieën duurzaam te laten voortbestaan. Kees de Groot in 't Kroegje Jeu de Boules banen officieel in gebruik Epilepsie steun de tegenaanval Timmerdorp '93 The Emerald Ballet On Stage Oproep Nederlandse Kankerbestrijding 30-Jarig bestaan J.P. Hasebroekschool Bedevaart Onze Lieve Vrouw ter Nood Opening openbare Jeu-de-Boule baan in Ypestein in Heiloo in prijs verlaagd STATIONSWEG 85 - 1851 LJ HEILOO VERKOOPPLANNEN?? nvm' Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 VERKOOPPLANNEN?? Er zijn winkels die hun zomercollectie al gaan uit verkopen als de lente nog moet beginnen. Onze mer ken zoals ln-Wear, Sandwich en Sissy Boy wor den alleen afgeprijsd als het om restanten of incomplete series gaat. Die bieden we daarom vanaf donderdag 1 juli 13.00 uur aan met hoge kortingen! (Donderdagochtend zijn we vanwege de voorbereidin gen gesloten). b o MAKELAAR El3 TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Succesvol muziekschool- concours Reikicursus I Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Bir.nen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Deze maand introduceert Salon Kroon de nieuwe plantenkleuring van Wella: Living Colors. Vervaardigd uit zuiver plantaardige kleurstoffen die veelal hun oorsprong vinden in de tro pen van Australië. Deze worden daar voor speciaal verbouwd op zorgvuldig geselecteerde plantages, waarbij volle dig rekening wordt gehouden met het milieu. Living Colors bevat geen syn thetische kleur- en conserveringsmidde len en biedt een uitgebreid scala van kleuren die de natuurlijke haarkleur versterken of een modisch kleureffect teweeg brengen. Salon Kroon staat de komende periode geheel in het teken van Living Colors en heeft daardoor een tropische uitstra ling. Op vrijdag 18 en 25 juni en op 2 ju li organiseert Salon Kroon adviesavonden, waarop van 18.00 tot 21.00 uur demonstraties zullen worden gegeven van dè mogelijkheden van de nieuwe.Living Colors plantenkleuring. Daarbij zullen overheerlijke tropische hapjes en drankjes worden geserveerd en is er natuurlijk tropische muziek! De gasten zullen worden ontvangen door de Living Colors adviseuses Ingrid Dijkhuizen, Sylvia Buter en Sandra Donse en iedereen is van harte welkom! Salon Kroon is gevestigd aan de Stati onsweg 78 in Heiloo. SALON STATIONSCENTRUM 78 1851 LM HEILOO TEL. 072 330502. U bent van harte welkom op onze adviesavond VRIJDAG 2 JULI van 6 tot 9 uur HEILOO - Dr. F. A. Poelakker neemt - per 1 juli de praktijk van dokter Kem pers over. Er is een'tijdelijke huisvesting gevonden in de porto.cabin aan de Hucht 1 in Ypestein t.o. Ypsalon. Het telefoonnummer is het zelfde gebleven: 330077. Na een proefperiode op station Amster dam CS krijgen nu ook andere stations kaartjesautomaten van het nieuwe type. Aan het eind van 1993 staan op ruim 100 NS-stations één of meerdere van de ze kaartjesautomaten. De kaartjesauto maten verkopen enkele reizen, dagretours, 5-retourskaarten en strip penkaarten. Nieuw is dat een klant met een bank- of giropas met PIN-code kan betalen en dat de automaat ook kaartjes zonder datum verkoopt. Op de dag van gebruik kan de klant het kaartje geldig maken door het af te stempelen in een stempelautomaat. Plaatsingen De eerstvolgende plaatsingen, zijn: Amsterdam CS, per 30 juni 4 automa ten erbij (er stonden er al 4); Diemen Zuid, per 1 juli plaatsing van 1 auto maat; Heiloo, per 5 juli plaatsing van 1 automaat; Castricum per 5 juli plaat sing van 1 automaat; Duivendrecht, per 2 juli plaatsing van 2 automaten; Nieuw Vennep, per 7 juli plaatsing van 1 auto maat; Hoofddorp, per 7 juli plaatsing van 2 automaten; Heerhugowaard, per 8 juli plaatsing van 1 automaat; Amsterdam Bijlmer, per 9 juli plaatsing van 1 automaat. Betere dienstverlening NS wil met de kaartjesautomaten de klant beter van dienst zijn: door de inzet van de automaten kunnen wachttijden bij de loketten teruggedrongen worden en krijgen de lokettisten meer gelegen heid om service te bieden. De nieuwe, kaartjesautomaten zijn verbonden met de verkoopapparatuur van de loketten zodat de klant bij eventuele fouten of storingen snel aan het loket geholpen kan worden. Werking Op de linkerkant van de automaat staat een overzicht van alle bestemmingen die geleverd kunnen worden met een bijbe horende code. Toetst de klant een bestemmingscode in, dan geeft het dis play de bestemming aan en lichten de keuzeknoppen voor de klasse op. Ver volgens kiest de klant voor 'vol' of 'ge reduceerd' tarief, 'uitsluitend geldig vandaag' of 'zonder datum', en het soort biljet (enkele reis, dagretour, avondretour of 5- retourkaart). Tenslotte wordt de prijs weergegeven, en na betaling ontvangt de klant het ge wenst kaartje. Kiest de klant een pro- dukt met vaste prijs (strippenkaart, railrunnerkaartje), dan wordt direct daarna de omschrijving met de prijs weergegeven. Betalen Naar keuze kan betaald worden met munten via de muntinworp of met een bank- of giromaatpas met PIN-code. Betalingen met muntgeld hoeven niet gepast gedaan te worden, de*automaat geeft wisselgeld terug. Mocht de voor raad wisselgeld onvoldoende zijn dan geeft de automaat aan, dat er gepast be taald moet worden. HEILOO - De paddenwerkgroep Hei loo heeft van eind februair tot eind april 3279 amfibieën levend de weg over gezet in het Heilooërbos. Er zijn slechts 112 verongelukte dieren aangetroffen. De paddenwerkgroep constateert in haar verslag dat door de beschermingsmaa tregelen de populatie amfibieën in het Heilooërbos de laatste zes jaar is toege nomen en een noemenswaardige om vang heeft gekregen. De maatregelen bestaan onder andere uit afsluiting van Westerweg en Kuil- laan met dranghekken en langs de Zan derslootweg worden emmers en een gaasstrook ingegraven. Vrijwilligers begeleiden de amfibieën zes tot negen weken lang elke avond en ochtend op hun trek naar een paaiplaats in het water en weer terug het bos in. Zonder deze maatregelen zou volgens de paddenwerkgroep veel meer dan de helft van de dieren worden doodgere den. Het verkeer door het Heilooërbos neemt nog steeds toe. In contact met an dere opererende werkgroepen in Noord- Holland wordt op structurele maatrege len gestudeerd. Daarbij wordt voor Hei loo niet gedacht aan de aanleg van een paddentunnel of het graven van poelen. Het is volgens de paddenwerkgroep zaak dat de Kuillaan (tijdelijk) wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het feit, dat dit jaar behalve padden (2768 exemplaren), bruine kikkers (291), kleine watersalamanders (196), één groene kikker, ook 23 rugstreep- padden zijn geteld, kan voor het na tuurgebied Nijenburg (Heilooërbos) van grote betekenis zijn, aldus de pad denwerkgroep. De rugstreeppad is niet alleen wettelijk beschermd, maar valt ook onder de Conventie van Bern. Dat betekent dat zowel het dier als zijn bio toop in geen enkel opzicht schade of na deel mogen ondervinden. Voor meer informatie over de padden-actie in het Heilooërbos kan men zich wenden tot de coördinator, telefoon 072-330324. Indien men de paddenwerkgroep finan cieel wil steunen kan een bijdrage wor den overgemaakt naar reknr. 1205.13.811 Rabo Heiloo, t.n.v. PWG, Heiloo, giro bank 269978. HEILOO - Vrijdag 2 juli treedt Kees de Groot weer op in café 't Kroegje. Cor nell Grant zoals Kees zich noemt, zorgt nu al voor de derde keer voor een lekke re kermissfeer met een goed stukje mu ziek. Hopenlijk zal deze oud-Heilooër weer net zoveel bekenden kunnen be groeten als vorig jaar. Ook zaterdag 3 juli zal het aan goede muziek niet ont breken. Een Surprise-combo zorgt dan voor lekkere swingers, Hollandse hits en oude rockers. Dus voor iedereen die wil swingen op een lekker stukje live muziek een aanrader. Voor de mensen die zondag op een zonnig terras willen zitten zijn wij natuurlijk geopend vanaf 12 uur 's middags. Nu maar hopen op mooi weer. Wij wensen iedereen een ge zellige kermis. HEILOO - Op 12 3 en 4 juli is er weer kermis in Heiloo, op.de Omloop. Een prima plaats waar ook goed geparkeerd kan worden. Donderdag en vrijdag gaat de kermis om half drie draaien, zater dag en zondag om half twee. Er is een toiletwagen aanwezig. Het vuurwerk ontbreekt dit keer ook niet vrijdag om 22.30 uur zullen de vuurbollen en pij len de lucht weer ingaan. Verder is er op de kermis voor elk wat wils. De schietsalon is een nieuwe attractie op de kermis van Heiloo. HEILOO - Zondag 27 juni opende we thouder J. Wuijster-Schuddeboom de nieuwe jeu de boule banen op het sport complex Vennewater. In het kort schetste zij de geschiedenis welke aan de tot standkoming vooraf ging. Daarna is er een jeu de boule wedstrijd waaraan de wethouder ook deelnam. Zeer tot haar verbazing gooide ze als beste. Zonder sponsors was het niet mogelijk geweest deze banen te realiseren Ruud van Haneghem is de hoofdsponsor in deze. In principe kan er elke middag of avond gespeeld worden. Het verdient echter wel aanbeveling om van te voren kontakt op te nemen met de voorzitter de mevr. R. F. van Domburg-Scipio tel. 072-333586 of andere leden van de vere niging. Jeu de boule is een sport die voor plezier en rekreatie is bedoeld, doch ook hier is het zaak de spelregels en spelinzicht goed onder de knie te krijgen. Wil men deelnemen aan de wedstrijdsport, dan eerst de wedstij- dreglementen bestuderen. Een boekje hierover is verkrijgbaar bij de voor zitter. HEILOO - Deze week gaan weer zo'n 30.000 collectanten op pad voor de jaar lijkse landelijke collecte voor de epilep- siebestrijding. Ook in Heiloo staan ,,de kinderen met epilepsie" centraal in de collectecampagne 1993. Daarom, geef aan de collectant die in uw buurt en bij u aan de deur komt. Want, epilepsie openbaart zich meestal tussen de 0 en 20 jaar. Kinderen zijn ook het meest kwetsbaar. Het weten schappelijk onderzoek zal zich daarom benaarstigen voor betere behandelme thoden. Dit kost geld, daarvoor uw steun, voor de toekomst van de kinderen. Daarnaast blijven gewone dingen, zoals het verzorgen van vakantie voor meer voudige gehandicapte kinderen met epi lepsie, onze aandacht vragen. Allemaal zaken die veel geld kosten, hiervoor is geen overheidssteun beschikbaar. Daar om is onze collecte hard nodig als een belangrijke bron van inkomsten. Voor informatie over de collecte: bij mevr. J. Verbeek, org. afd. Heiloo, 072-333625. Er is een uitzending van Socutera op woensdag 30 juni, (E.O.) om 21.25 uur. Een documentaire ,,de laatste kans" over een jongen met epilepsie. HEILOO - Het Timmerdorp '93 wordt gehouden van 31 augustus tot en met 3 september, de laatste week van de zo mervakantie. Alle jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar kunnen die week weer timmeren, schilderen enzo voort op het evenemententerrein. De kaartverkoop wordt gehouden op zaterdag 3 juli tussen 9.30-11.30 uur in de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg te Heiloo. Het is de enige verkoopdag, dus kom op tijd. De orga nisatoren van het Timmerdorp zijn ook nog op zoek naar enthousiaste mensen Wethouder J. Wuijster bleek zeer bedreven in het jeu de boules spel. vanat ongeveer 16 jaar, die op allerlei terreinen willen helpen bij dit evene- Ztj gooide als beste. ment. Aanmelden via tel. 333765 (alleen voor hulp, niet voor kaartverkoop!). UTRECHT - Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, stelt een bijdrage van 46.000 gulden beschik baar voor het jeugdwerk in de provincie Noord-Holland. Het geld is bestemd voor de nieuw op te richten C.J.V.-afdeling van YMCA- Tuitjenhorn, de inrichting en de bouw van een speeltuingebouw door O.K.W. De eilanden uit Amsterdam en Speel tuinvereniging Nieuw Leven uit Haar lem, de herinrichting van een buurtschoolplein door Stichting Scher mereiland in Alkmaar, de inrichting van een nieuwe speelzaal door Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en de start van een speelotheek door Speelotheek De Zeskanter uit Zaanstad. Een deel van het bedrag wordt uitgekeerd in de vorm van een renteloze of laagrentedragende lening. Het Nationaal Jeugd Fonds realiseert jaarlijks enkele honderden zinvolle pro jecten voor de jeugd tot ongeveer zestien jaar. Zes keer per jaar worden bijdragen toegekend aan veelbelovende initiatieven van het vrijwilligersjeugd- werk. Zoals jeugdaccommodaties, kin derboerderijen, speelotheken, peuterspeelzalen, jeugdcircussen, speel tuinen en andere speelvoorzieningen. In november 1993 zal, in het kader van het 25-jarig bestaan van het Nationaal Jeugd Fonds, het 10.000ste project wor den geopend. Het geld voor al deze projecten is af komstig van de nationale jeugdcollecte, de jaarlijkse actie van Jantje Beton, die dit jaar van 7 t/m 13 november zal wor den gehouden. Zondag 4 juli aanstaande zal in theater De Beun te Heiloo een unieke theater- produktie ten tonele worden gebracht door The Emerald Ballet school o.l.v. Pauline van Buitenen. HetTielooft een bijzonder spektakel te worden. Pauline heeft samen met haar 120 leerlingen, in de leeftijd van 4 tot 54 jr., een jaar lang alle energie gestoken in het samenstellen van een ruim 1 Zi uur durende show van dans, zang en cabaret. Zowel 's mid dags om 14.00 uur als 's avonds om 19.30 uur zal deze energie tot een uit barsting komen. Stukken uit bekende musicals zullen dan de revue passeren. Wilt u getuige zijn van deze, beslist niet alledaagse gebeurtenis, aarzel dan niet langer. Kaarten a 15,- zijn nog ver krijgbaar yia tel.nr. 072-615588. Daar de wijk Ypestein zeer snel uit breidt, heeft de afdeling van de Kanker bestrijding van Heloo, dringend behoefte aan een wijkhoofd voor de volgende straten: De Krommert, De Kleine Kanne en Het Brugstuk. Het kost u niet veel tijd en wij zijn enorm blij met uw hulp. De jaarlijkse collecte wordt dit jaar gehouden van 30 au gustus t/m 4 september. Wilt u zich op geven als wijkhoofd of wilt u ons helpen in de vorm van collecteren dan kunt u contact opnemen met mevr. Ans Hen driks, tel. 338173. Laat ons niet in de kou staan!! Bij voorbaat heel hartelijk dank voor uw hulp. HEILOO - Donderdag 1 juli en vrijdag 2 juli viert de J. P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9 in plan Oost, haar 30-jarig bestaan. Voor de leerlingen is er een feestelijk programma, met als af sluiting op 2 juli na 16.00 uur voor alle ouders en belangstellenden een gezellige markt, met o.a. een snackkar, muziek en spelletjes voor de kinderen. Iedereen is van harte welkom! HEILOO - Zaterdag 3 juli Eerste Zaterdag- Priesterzaterdagviering op Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. Programma: 11.30 uur Biechtgelegenheid en rozen kransgebed. 12.00 uur: H. Mis met preek. 14.00 uur: Stille -aanbidding/Kruisweg door het park. 14.45 uur: Sluitingslof. NB: De stoptrein NS Amsterdam v. 10.36 uur stopt om 11.10 bij Kapel, te rug Kapel v. 15.41 uur. Inlichtingen: 02205-3101. Op vrijdag 2 juli vindt 's middags om 14.30 uur de feestelijke ingebruikname plaats van de openbare Jeu-de-Boule- baan in Ypestein. Mw. J. Wuijster- Schuddeboom, wethouder van o.a. Sport en Recreatie zal de baan officieel in gebruik nemen door het gooien van de eerste bal. De baan ligt bij het scho lencomplex De Kring in Ypestein. Nadat op 27 juni de Jeu-de-Boule- banen van de Pétanque Vereniging Hei loo op het sportcomplex ,Het Vennewa ter' feestelijk geopend zijn is er nu de opening van de openbare banen. Op merkelijk kenmerk van de baan is dat ook deze baan is gemaakt van het mate riaal dat beschikbaar kwam van de oude atletiekbaan: gravel, opsluitbanden en tegels. Al met al een goed voorbeeld van hergebruik van materialen. Ati H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE BERGEN HEILOO HOORN DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Heeremveg 167.1851KN Hertoo/fei: 072-331716. HEILOO - Zaterdag 26 juni jl. vond het eerste "Muziekschool-concours" plaats. Voor die gelegenheid was de school extra feestelijk ingericht en was de grote zaal iets verkleind om het ge heel wat intiemer te maken. Zeven leer lingen hadden zich extra geprepareerd voor deze dag. Ze hadden hun mu ziekstukken gestudeerd en nog eens doorgespeeld, de docenten hadden er zoveel mogelijk aan geschaafd, kortom ieder had zich veel moeite getroost om zo goed mogelijk voor de dag te kunnen komen. Toen even na tien uur de eerste deelnemer aantrad om te spelen was er toch wel een zekere spanning voelbaar. De beste prestatie van de dag zou wor den beloond met de "Muziekschool- prijs". Elk van de deelnemers kreeg van de zeer vakkundig jury, t.w. Dirkjan Schilt, pianist en directeur van de Mu ziekschool Amstelveen en Jaap Prinsen, hoornist van het Koninklijk Concertge bouw Orkest en directeur van de Bloe- mendaalse Muziekschool, na het spelen een mondeling verslag. Hierin werden de goede en minder goede onderdelen met de deelnemers besproken. Want dat was de bedoeling: de leerling extra sti muleren om door te gaan met de mu ziekstudie. De aanwezigen hebben genoten van de optredens. Het was niet eens zó eenvoudig voor de jury om het beste optreden aan te wijzen. Tenslotte was men het eens over wie de wisselprijs zou moeten krijgen: Sophie de Bree. Zij speelde twee delen uit de "Suite in a" van G.P. Telemann, daarin uitstekend De muziekschoolprijs werd gewonnen door Sophie de Bree. begeleid door haar leraar Janjaap Lan- gereis. Sophie verlaat dit jaar de mu ziekschool om in Frankrijk te gaan studeren. De Muziekschool kan terug zien op een zeer succesvol eerste "Muziekschool-concours" dfifci A I WAO Makelaars Taxateurs o.g. ^0THES00P(Mi 1191 MX Postbus 95.1850 ABHe.loo.Tel 072-331895 assurantiën L"M l^,Wl WWW Kantoor Zeeweg 20.1852 CR He.loo TAXATIES M Het programma van deze middag wordt verzorgd door de gemeente Heiloo in samenwerking met Wijkvereniging Ypestein en de Pétanque Vereniging Heiloo en ziet er als volgt uit: 14.30 uur Ontvangst genodigden bij de Jeu-de-Boule-baan, officiële opening en toast. 14.45 uur leerlingen van de basisscholen De Meander en de Paulusschool komen naa de baan en spelen het Jeu-de- Boule-spel. 15.15 uur demonstrastie Jeu-de-Boule verzorgd door de Pétanque Vereniging Heiloo. 16.30 uur Sluiting. BERGEN - Op de avonden 12, 13, 14, en 15 juli is er bij Merith Poelsma een Reikicursus. Reiki is een natuurlijke zachte energie met geneeskrachtige wer king. Reiki energie stelt ons instaat om ons innerlijke zelf en ons uiterlijke ge drag in harmonie te brengen. Reiki energie is voor iedereen toegankelijk om er zelf mee te worden behandeld en om te leren anderen en jezelf te behandelen. Voor opgave of informatie over deze Reikicursus: Merith Poelsma, Boswinde 23, Heiloo, tel. 072-339031. De Reiki- master is Liesbeth de Groot uit Bergen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1