Ook Ypestein heeft nu een prachtige jeu-de-boule-baan Kermis in Heiloo AV Trias Gymnastiekvereniging Heiloo Kapper aan huis: nieuw in de regio Promotie Dorstoernooi in Wimbledon-stijl Avond-jaarmarkt Limmen Zvv d'Enterij zoekt scheidsrechters Raadsvergadering Burgerlijke stand Opbrengst AVO collecte Geslaagd aan de John F. Kennedy Mavo Toer in Poëziedag in beeldentuin Akermare Kermis Egmond a/d Hoef P.V. Luchtpost Feestelijk slot zwem vierdaagse in Baafje Kinderdag in Akersloot Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen.I PAGINA 10 UITKIJKPOST 7 JULI 1993 HEILOO - Zondag werd de tweede ron de verwerkt van de atletiekcompetitie. De dames van Trias trokken naar Hil versum voor hun wedstrijd in de lande lijke eerste divisie. Er werd goed gepresteerd met als uiteindelijk resul taat een derde plaats, waarmee een plek in de finale werd veilig gesteld. De Trias-dames zijn dan zeker niet kans loos voor promotie naar de hoogste af deling. Nelleke Koppelaar won de 100 meter horden in 14.51 sec. en liep de 400 meter horden in een mooie 65.49 sec. Op de 400 meter zonder obstakels was Olga Overmeer weer snel met 59.19 sec. en ook Carla Briefjes liep een goede tijd, 60.53 sec. Hester Zwart sprong 1.60 m hoog en de estafetteploeg kwam tot 49.21 sec. De herenploeg kwam op de eigen baan in actie voor hun tweede wedstrijd in de eerste klasse van het district West I. Het puntentotaal was iets lager dan bij de eerste wedstrijd, maar de tweede plaats was ruim voldoende voor een finale plaats in september. Dirk ten Bruggen- cate liep weer een prima 5000 meter die bij beëindigde na 15.08.8 min. Robert Wijnker en Stef de Rijk sprongen resp. 6.28 m en 6.20 m ver en Jeroen van de Bogaerde liep een goede 110 meter hor den in 16.7 sec. HEILOO - De leden van de gymnastiek- en turnvereniging Heiloo gaan de mooie zomer benutten met leuke activiteiten. Allereerst is er een sport- en speldag voor de jeugd. 185 Kinderen gaan op de trimbaan in het Heilooër Bos allerlei spelen en vaardigheidsproeven doen, met behulp van enthousiaste ouders en bestuursleden. Op zaterdag 10 juli om half tien staat ie dereen te trappelen om te beginnen. Mocht het slecht weer zijn, dan wordt dit evenement een week uitgesteld. De dames van de conditiegym en calla- netics gaan een puzzeltocht door onze mooie omgeving houden op de fiets. Dit gebeurt tijdens de „gewone" gymuren: voor de maandaglessen op maandag 12 juli om 19.00 uur aan het Slimpad, voor de dinsdaglessen op dinsdag om 9.00 uur vanaf het Open Huis en voor die van dinsdagavond, vanaf de zaal aan de Kerkakkers vanaf 19.00 uur, dit alles op 13 juli. Vriendinnen en dochters mogen graag mee. Ook hier geldt: bij slecht weer gewoon gym en een week uitstel van de fietstocht. Er gaan 43 jeugdleden naar de KNGB- kampen in Beekbergen. Ook hier vor men bereidwillige ouders en bestuursle den de leiding. Nelleke Pieterse, één van onze leidsters, overweegt het opzetten van een tweede callanetics-uur op donderdag van 17.45 -18.45 uur. Vóór wij hiermee starten, willen we de behoefte peilen. Mocht u van dit uur gebruik willen maken, wendt u zich dan tot het secretariaat, mevrouw Groot, tel. 333319. De zomervakantie van de vereniging be gint op maandag 26 juli en de lessen worden hervat op maandag 6 sep tember. HEILOO - Met ingang van 14 juni is het mogelijk om uw haar professioneel thuis of op kantoor te laten knippen. Het thuiskappersteam van Felix van Za len komt namelijk naar u toe in plaats van andersom. Voor mensen die het druk hebben, die zich geen wachttijden kunnen veroorloven, is er nu, in navol ging van de pizza-sprint en traiteur de mogelijkheid om de kapper te bestellen. Felix van Zalen is al meer dan 15 jaar professioneel kapper. Hij heeft verschil lende kapsalons geleid in Haarlem en Alkmaar. Van Zalen ziet met dit nieuw initiatief in Alkmaar en Heiloo een droom gerealiseerd om een eigen lande lijke kappersorganisatie op te zetten. Het team staat voor kwaliteit. Het is voor een kapper geen kunst om het haar op te maken. Het gaat er om dat een ie der daarna het gewenste model zelf weer kan benaderen. Van 8.00 uur 's morgens tot 8.00 uur 's avonds zijn er afspraken te maken. Door het bezoek aan huis of kantoor geniet de klant het voordeel dat de prij zen laag gehouden kunnen worden. Voor meerdere afspraken op één adres, het gezin bijvoorbeeld, wordt maar één maal voorrijkosten berekend. Als u handig bent, bespaart u zich per per soon zo tientallen guldens. Het team knipt en föhnt alleen. Voor een gratis kennismaking, kopa bonnementen of informatie: zie adver tentie of tel. 072-336663. HEILOO - Op vrijdag 2 juli is onze oud-plaatsgenoot Pieter Wartenhorst gepromoveerd tot doctor aan de Katho lieke Universiteit Brabant op het proef schrift „Performance Analysis of Repairable Systems" (Prestatie analyse van storingsgevoelige - repareerbare systemen). HEILOO - Onder excellente weer somstandigheden heeft afgelopen zater dag het 16e Dorstoernooi z'n aanvang genomen op het sfeervol ingerichte complex van Tennisvereniging Heiloo. Zo heeft sponsor De Boer Tenten B.V. een schitterende tent op het pleintje voor de kantine gezet. Volledig volgens Wimbledon-traditie kunnen deelnemers en toeschouwers daar genieten -van champagne en aardbeien met slagroom. Bovendien wordt er witbier uit de tap geschonken. Deze fantastische ambiance tezamen met een frequent optreden van het hui sorkest op woensdag- en vrijdagavond en een grootse loterij op woensdaga vond lijken bij te dragen tot een fabu leus toernooi, dat afgelopen weekend al een groot aantal toeschouwers trok. In de komende week zullen nog een aantal aantrekkelijke B- en C-aprtijen worden gespeeld. y/. Tennisvereniging Heiloo heeft er alles aan gedaan om het verblijf op en rond de banen zo aangenaam mogelijk te laten zijn. LIMMEN - Ook dit jaar is er een gezel lige jaarmarkt in Limmen op de Dussel- dorperweg/Kerkweg en nu ook op de Vuurbaak. Er is voor iedereen wel iets te zien of te doen. Naast de gebruikelij ke stands van onze Limmer Midden standers komen er veel evenementen. Er zijn dan ook meer dan 70 kramen. Ook voor de kinderen zijn er diverse attrac ties. Daarnaast worden verscheidene de monstraties gegeven. De Jaarmarkt wordt gehouden op woensdagavond 21 juli van 18.45-21.45 uur. Voor inlichtin gen: mevrouw G. Meijer-Koot, tel. 02205-2435. LIMMEN - Ook komend seizoen neemt zaalvoetbalvereniging d'Enterij Limmer-Polder Zuivel (LPZ) met 4 se nioren teams deel aan de KNVB compe titie in het rayon Alkmaar en Omstre ken. Met ingang van het nieuwe seizoen dienen de zaalvoetbalverenigingen ech ter per 2 seniorenteams 1 verenigings- scheidsrechter te leveren ten einde het huidige scheidsrechterstekort het hoofd te kunnen bieden. De verenigingsscheidsrechter fluit mini maal 1 wedstrijd per 3 weken op de avond en in de sporthal van zijn (of haar!) voorkeur. De KNVB draagt zorgt voor de cursus .Zaalvoetbal- scheidsrechter' die 6 avonden in beslag neemt. Ondanks het persoonlijk bena deren van mogelijke kandidaten binnen Limmen, heeft dit (nog) niet geleid tot aanmeldingen... Via deze oproep wil het bestuur van z.v.v. d'Enterij/LPZ dan ook geïnteresseerden en/of kandi daten oproepen te reageren en zich te melden bij Gerard Duin (secr.), tele foonnummer 2706 in Limmen. Voor al le duidelijkheid: er zijn voor de verenigingsscheidsrechter geen kosten aan verbonden! LIMMEN - Twee zaken zullen volgende week donderdag de gemeenteraadsleden van Limmen vooral bezighouden: de lo catiekeuze voor het jongeren-ontmoe tingscentrum Conquista en de keuze van de ondernemer voor sporthal d'En terij .Maar ook het groenbeheersplan en het rioolbeheersplan zijn zaken, die - naast nog eens tien punten - de nodige aandacht vragen. Alles bij elkaar een flinke klus voor de raad vlak voor het zomerreces. Wie de vergadering vanaf de publieke tribune wil volgen is om 20.00 uur welkom in cultureel centrum Vredeburg. De agenda en bijbehorende stukken kunnen worden ingezien in het gemeentehuis. LIMMEN - In de afgelopen periode werden geboren: Robinn, zoon van Re- natus W.A. Kraakman en Renate Haa nappel. Alexander, zoon van Cornelis J.M. Termes en Catharina M.S. Groustra. Lukas Marius, zoon van Harm Rozema en Vera A.M. Philips. Maria Johanna, dochter van Petrus W.J.M. Bakker en Johanna C.M. Ha- geman. Silvana, dochter van Stefan Kets en Linda H.E. Horcus. Isabelle, dochter van Jacky P. Lerat en Tanja Willers. LIMMEN - De nationale collecte AVO Integratie Gehandicapten ligt weer ach ter ons. In Limmen werd 3255,40 op gehaald. AVO dankt alle gulle gevers in Limmen die met hun bijdrage meehel pen aan de integratie van gehandicap ten. Tevens gaat onze dank uit naar de vele collectanten die zich weer hebben ingezet voord e AVO-collecte. .■'kAMW* ■mui HEILOO - Het zit er weer op voor een jaar: de Heilooër kermis zorgde vier dagen voor reuring in het dorp. Velen brachten een bezoekje aan het kermisterrein aan De Omloop, waar de zweef- en draaimolen en het reuzerad veel aantrekkings kracht hadden op de jeugd. Maar ook de andere attracties deden goe de zaken: 'kermisbaas' Braak ver telde dat men ondanks het net even te mooie weer voor een kermis te vreden was na het vierdaagse ver blijf in Heiloo. Maar niet alleen aan De Omloop werd kermis gevierd. Ook de café houders hadden er alles aan gedaan om de liefhebbers van het kermis vieren aan hun trekken te laten ko men: levende muziek, voldoende vochtige versnaperingen en over de Heerenweg evenals vorig jaar een overkapping om de vele Heilooërs en kermisgangers van buitenaf toch het gevoel te geven 'binnen' te zijn. Het is weer een geslaagd feest ge weest. Weliswaar kreeg de politie enkele meldingen van vandalisme (zie elders in deze Uitkijkpost), maar de algemene indruk is goed te noemen. En nu maar weer sparen voor de volgende editie van de Hei looër kermis. HEILOO - Bij de John F. Kennedy Ma vo in Heiloo slaagden dit jaar 35 van de 36 kandidaten. De geslaagden zijn: Birgit Andersson (Egmond aan Zee), Jordy Baart (Hei loo), Vincent Bijwaard (Heiloo), Pieter de Boer (Heiloo), Wenny Bos (Heiloo), Niels Bredman (Heiloo), Bas Bronk- horst (Heiloo), Martijn Dekker (Hei loo), Hans Denekamp (Heiloo), Astrid Engel (Egmond aan Zee), Jasper Fran ken (Fleiloo), Brenda Goedhart (Hei loo), Maaike Groefsema (Heiloo), Fabian Groenveld (Heiloo), Mare Kas sing (Heiloo), Jeroen Klumper (Hei loo), Chantal Kosters (Heiloo), Jolanda Lammers (Limmen), Vera Mizee (Eg mond aan de Hoef), Job van der Noord (Heiloo), Sietze Piersma (Heiloo), Frank van de Pol (Heiloo), Peter Jor- gen Raats (Egmond aan Zee), Iris Rog geveen (Heiloo), Michiel Schipper (Heiloo), Anneke v.d. Toorn (Heiloo), Kwongyen Tsang (Egmond aan de Hoef), Matthijs Tuinman (Heiloo), Hu- go Vasbinder (Heiloo), Albert van Vuu- re (Heiloo), Joost Wesseling (Heiloo), Daphne Wijker (Egmond aan Zee), Bob van Wijngaarden (Heiloo), Melanie Wittebrood (Egmond aan de Hoef), Sjoerd Wokke (Egmond Binnen). AKERSLOOT - Op zondag 11 juli val len in beeldentuin Akermare beeldende kunst, poëzie ea muziek samen. Van 2 tot 6 uur is er een programma met poë zie, muziek en theatrale poëzie activitei ten. Natüurlijk kunt u ook een deel van het programma meemaken. Alle mede werkers aan dit programma zijn niet professioneel met hun kunst bezig. Dit betekent niet dat de kwaliteit van dat wat geboden is minder is dan van men sen die kunst als vak beoefenen. De in zet van de mensen is hoog. De poëzie wordt gebracht door dichters die sa menwerken in Dichterskring Alkmaar e.o., Vrienden van het schrijven Noord Holland, en de Dichterskring Water land. T T theater brengt poëzie in theatrale vorm deze keer aangepast aan de lokatie. De poëzie bijdragen worden afgewisseld met muziek van Good Company flui- tistes, Jeroen Erkamp, alt saxofoon, Peter Kraayeveld gitaar, Jose Sanchez liedjes uit Andalusie, Sjoerd van Berkel en Felix Hoogeboom als troebadoers. De presentatie is in handen van Ton Verplanke. Omdat het een terras en grasveld activiteit is wordt van u ver wacht dat u uw eigen zitkussentje, en bij regenweer uw paraplu meebrengt. De toegang is gratis. De dag staat onder auspicium van de culturele commissie Akersloot. Om de kosten te dekken is in de pauzes koffie en een theestand aai> wezig. Natuurlijk kijkt u dan naar het prachtige werk van Louisa Chase, John Edwards, Severino, William Kentridge, Eddy Gheress, Gemma van Poppelen, Lia van Vucht en Hans Blank. Beelden tuin Akermare vindt u Uiterdijk 2 te Akersloot. Ongeveer 200 meter van het pontje over het kanaal. Voor informatie kunt u Emmie Bangert bellen, 02513- 12598. De jeugdige deelnemers aan de zwemvierdaagse gaan massaal te water voor hun laatste baantjes van dit evenement in 't Baafje. Onder begeleiding van de Pétanque-vereniging hielden de leerlingen van de Meander en de Paulusschool als eersten een wedstrijd. EGMOND - Op vrijdag 9 juli gaat in Egmond aan den Hoef de jaarlijkse ker mis weer van start. Op het parkeerter rein aan de Oude Hoeverweg zijn vanaf die dag verschillende attracties op- en opengesteld voor de liefhebbers. Ook op zaterdag 10 en zondag 11 juli kan men daar nog terecht. Alle dagen is de kermis vanaf 14.00 uur open. Natuur lijk zijn er in het dorp nog een aantal andere activiteiten voor de ware feest gangers. HEILOO - Zaterdag 3 juli waren er weer twee vluchten voor de liefhebbers van P.V. de Luchtpost. Een voor jonge duiven vanuit Kapellen 140 km.de dui ven werden daar gelost om 9.15 uur en de eerste duif werd om 10.51.02 uur door Paul Hopman geklokt deze duif was met een snelheid van 90 km Der uur naar huis gevlogen om zo de eerste prijs voor zijn baasje te winnen. De 2e, 3e en vierde prijs was voor de Comb. Jan Ranzijn en de 5e prijs was voor Hein Schouten. De tweede vlucht was vanuit Chateauroux 680 km. Dit was een zogenaamde fondvlucht voor oude duiven. De duiven waren in Chatereau- roux om 7.30 uur gelost en de eerste duif werd om 16.57 uur door de comb. Wittebrood-Groenland geklokt deze duif kwam met een snelheid van 72 km per uur naar huis gevlogen om zo de eerste prijs voor zijn baasjes in de wacht te slepen. De 2e, 4e, en 5e prijs was voor de comb. Jan-Ranzijn en de 3e prijs was voor Siem Leyen. Het was in het zuiden een zeer warme zaterdag en niet al te fijn vliegweer maar bij het uitslaan van de klokken waren de meeste duiven ge lukkig weer thuis. Volgende week weer twee nieuwe vluchten zo ook nieuwe kansen. HEILOO - Vrijdag 2 juli heeft wethou der mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom de openbare jeu-de-boule-baan in Ype stein geopend. De baan ligt in het wijk- park gelegen bij het gebouw De Kring. Door de aankleding van de baan, bo men, bankjes, waant men zich in Frank rijk. Bij de opening waren betrokken de wijkvereniging Ypestein, de Pétanque- vereniging Heiloo, de aannemer G. P. Groot en de Meander en de Paulus school. Na de officiële opening voegden de kin deren zich bij het gezelschap en onder het genot van een drankje en hapje.is er door ieder getoost op de feestelijke .ge beurtenis. De kinderen kregen uitleg hoe een jeu-de-boule-spel gespeeld moet worden, waarna de scholen tegen elkaar gespeeld hebben onder leiding van de Pétanque-vereniging. De Pétanque- vereniging verzorgde ook een de monstratie. De baan is voor iedereen toegankelijk. En als het zonnetje schijnt kunt u ge nieten! In het artikel over de opening van de jeu-de-boule-baan van de Pétanque-ver eniging op sportpark Het Vennewater in de Uitkijkpost van vorige week is helaas een foutje geslopen. Niet mevrouw, maar de heer Van Domburg Scipio is voorzitter van deze vereniging. HEILOO - Voor dè 19e keer is afgelo pen week de zwemvierdaagse gehouden in zwembad „Het Baafje" welke dit jaar in het teken van het Mc Donald kinderfonds stond. Op maandag 28 juni ging de vierdaagse van start, maar door het slechte weer van een week daarvoor was de opkomst bij het startsein zeer matig. 100 deel nemers). De volgende dag melden zich in totaal 412 deelnemers. Onder de stralende zon klonk op vrijda gavond 2 juli het laatste startsein voor de vierdaagse. Dit werd verricht door mevr. J.J. Wuijster, wethouder sport zaken. De allerkleinsten, tot 10 jaar, doken en sprongen zo snel ze konden in het water, om de laatste 250 meters te zwemmen. In de pauze, die er was tussen het zwem men van de jeugd en de ouderen, werd er een wervelende show kunstzwemmen gegeven door Ilona-Hogerheijde en Marja de Boer (leden van zwemclub De Spetters) en tijdens de sluitingsavond vermaakte de mimespeler Jan Altema, jong en oud. Na het zwemmen reikte mevr. Wuijster aan drie van de jongste deelnemers een medaille uit, dit waren Koen Boterman (4 jr.), Krijn de Visser en Liza de Vries (5 jr) en bij de ouderen werden de da mes Eeken, Schrijen en Kaandorp in het zonnetje gezet en ontvingen uit handen van de wethouder een bos bloemen. Bedrijfsleider Bijkerk deelde het pu bliek mede dat met het sponsorzwem- men voor het Mc Donald Kinderfonds een bedrag van 2.252,15 bijeen was gezwommen. Daarna bedankte de we thouder mevrouw Wuijster de be drijfsleider de heer G.J.H. Bijkerk en zijn personeel voor hun goede inzet tij dens deze zwemvierdaagse en tevens be dankte de wethouder de duikschool Delta Divim uit Alkmaar, welke tijdens het massale zwemmen met zes duikers onder watertoezicht hield op 412 zwemmers. AKERSLOOT - Zondag 11 juli wordt Akersloot omgetoverd tot kinderdorp, want op die dag staat het kind centraal bij Stichting Akersloot Promotie. Kin deren uit Akersloot en omgeving zijn deze dag van harte welkom vanaf 13.00 uur om op heerlijke wijze de middag door te brengen op het Wilhelminaplein dat voor deze gelegenheid wordt omge toverd tot kinderdorp. Gratis en voor niets mogen kinderen genieten van luchtkussen, klim en kleefwanden, glij banen, een heus treintje enz. Natuurlijk ontbreken de clowns en grimeurs ook niet op dit kinderfestival en de grote fa vorieten van de kinderen op dit moment de Turtles zijn natuurlijk aanwezig! Daarnaast een groot aantal kinderspe len en alle kinderen mogen zich tegoed doen aan limonade en ijsje en in het be gin mogen de kinderen ballonnen opla ten waar natuurlijk leuke prijsjes mee te winnen zijn. AI met al een middag vol kindervermaak en op het afgezette Wil helminaplein kunnen kinderen naar hartelust spelen en zich vermaken. Dit alles onder leiding van de mensen achter Stichting Akersloot Promotie, die ook dit jaar weer gezorgd hebben voor een ijzersterk programma deze zomer. Na tuurlijk was dit alles niet mogelijk zon der financiële stuen uit het bedrijfsleven met als hoofdsponsors Rabobank Aker- sloot/Castricum, Heineken Nederland, Ven Groothandelscentrum Alkmaar en Hans Weeren gevelreiniging in Uitgeest. Naast deze hoofdsponsors ook een groot aantal subsponsors en natuurlijk alle mensen die deze Stichting steunden door middel van een donateurskaart. En wie nog geen donateurskaart heeft kan deze middag een kaart kopen in het kraampje van de Stichting en kinderen uit Akersloot en omgeving zullen u dankbaar zijn. Zondagmiddag 11 juli dus kinderdag in Akersloot, de aanvang is 13.00 uur en het einde zal ongeveer om 18.00 uur zijn. De ouders kunnen zich ondertus sen vermaken bij de horeca op de terras sen waar het deze middag goed toeven zal zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10