Informatierubriek van de gemeente Heiloo I Tien jaar tennisclub HSV O HEILOO Expositie in het gemeentehuis Heiloo Ingediende bouwaanvragen Reisdocumenten en rijbewijzen Nieuwe bouwplannen Heiloo werkt aan de weg! De chemokar staat op 13 en 14 juli in het dorp Ondertekening contract aanschaf stemcomputers Commissie Milieu en Educatie c.a. Commissie Financiën en Personeelszaken Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Heiloo werkt aan de weg! Voorbereidingsbesluiten Nieuwe bouwplannen Gezondheidscentrum aan De Krommert PAGINA 4 UITKIJKPOST 7 JULI 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gan gen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. De expositie is iedere werkdag te bezichti gen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen tot 10 septem ber 1993. Burgemeester en wethouders maken be kend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Kennemerstraatweg 390, A. van Riemsdijk - veranderen loods (kas). Bergeonstraat 14, G. Blomberg - vergroten woning. Laarmanstraat 20, B.J. Haverman - vergro ten woning. 'Slimpad 8, R. Schmersal - vergroten woning. Vakantie naar het buitenland?....vernieuw uw reisdocument tijdig! Met een verlopen reisdocument kunt u niet meer reizen! De afdeling Burgerzaken is dagelijks geo- pehd van 08.00 - 12.30 uur voor o.a, het persoonlijk aanvragen van reisdocumenten en rijbewijzen. Ook voor reisdocumenten kan nu meestal een 'klaar-terwijl-u-wacht'- service worden geboden. Voor de aanvraag van een reisdocument heeft u twee zwart-wit foto's (niet uit een automaat) nodig en het oude reisdocument moet worden overlegd. De legeskosten bedragen voor een paspoort f 90,-- en voor een toeristenkaart f 45,-- (onder de 16 jaar f 35,-). Voor een rijbewijs mag u ook kleurenfoto's inleveren. De kosten van het rijbewijs be dragen f 40,-. Wij willen u er overigens op wijzen dat wij - te vaak - geconfronteerd worden met verlies van documenten mede door eigen schuld. Neem waardevolle papieren alleen mee als u ze nodig heeft en draag deze - zo moge lijk - op het lichaam en bijvoorbeeld niet in uw achterzak. Ook het bewaren of achterla ten ervan in de auto is zeer onverstandig. U betaalt niet alleen extra leges bij aanvraag van een nieuw reisdocument, om over an dere zaken nog maar niet te spreken, maar u kunt daardoor ook het 'verkeerde circuit' bedienen. Voor advies en nadere informatie is de af deling Burgerzaken telefonisch bereikbaar met nummer 313 113. (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan 1Het bestuur van de Woningbouwvereni ging St. Willibrordus Heiloo voor de bouw van 15 aanleunwoningen met zorg centrum (Overkerck) aan het Hoog en Laag. 2. Stichtingsbestuur O.L. Vrouw ter Nood voor de bouw van een ontmoetings- annex koffieruimte in het Kapelbos van het bedevaartsoord O.L. Vrouw ter Nood aan de Kapellaan. 3. de heer A. Zekveld en mevrouw A. Zekveld-Vis te Heiloo voor de bouw van een woonhuis met aanleunwoning aan de noordkant van de (verlengde) Vennewatersweg. Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 8 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na te lefonische afspraak, nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd be zwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Aanbrengen slijtlagen diverse wegen en paden In het kader van groot onderhoud wegen zullen op maandag 12 juli 1993 diverse we gen en paden worden voorzien van een zo genaamde slijtlaag. Deze slijtlaag bestaat uit een dun laagje bi tumen, afgestrooid met een fijne steenslag. De werkzaamheden zullen per wegvak on geveer een half uur in beslag nemen. Na enige dagen zal de overtollige steenslag opgeveegd worden. Het betreft de volgende wegen en paden: - De Dors (toegangsweggetje parkeerterrein tennisbanen). - Groeneweg tussen Runxputteweg en huis no. 8. - Kennemerstraatweg fietspad tussen grens Alkmaar en van Foreestlaan (west). - Kennemerstraatweg fietspad tussen Nijen- burgerweg en van Foreestlaan (oost). - Lagelaan tussen Kennemerstraatweg en Oosterzijweg. - Maalwater parkeerterrein nabij slede heuvel. - Spijkerboor tussen Groot Barlaken en de Oostkanter. - Vinkenlaan parkeerterrein tussen de Holle- weg en de Torenlaan. - Zanderslootweg tussen de Rector Frederik- laan en grens Alkmaar. De bewoners worden verzocht deze dag auto's elders te parkeren. Voor inlichtingen betreffende deze aktivitei- ten B. de Groot, telefoon-nummer 334 008. Deze maand wordt u weer in de gelegen heid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten ver werken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein qhemisch afval behoren. Attentie: Wilt u niet uw chemisch afval onbeheerd neerzetten zoals op de foto. Dit is namelijk levensgevaarlijk voor spelen de kinderen e.d. (denk aan medicijnen). Als u de chemokar onverhoopt mocht mis sen, kunt u naar een andere lokatie rijden of eventueel inleveren bij de winkelier of het depot aan het Rosendaal nummer 2. Op maandag 28 juni 1993 heeft de gemeen te Heiloo, samen met de gemeenten Alk maar en Heerhugowaard als eerste SNK-gemeenten, het contract ondertekend voor de levering van stemcomputers. De stemcomputers worden met de gemeente raadsverkiezingen in maart 1994 voor het eerst in deze gemeenten gebruikt. Aanleidingen om de stemcomputers aan te schaffen waren de goede ervaringen die el ders met de stemcomputers zijn opgedaan, te weten, grote accuratesse en vooral de snelheid waarmee de uitgebrachte stemmen geteld worden. De stemcomputers geven onmiddellijk na sluiting van het stemlokaal het proces verbaal, waardoor binnen een uur na sluiting de centrale telling plaats heeft. De nieuwe generatie stemcomputers biedt bovendien grote helderheid over de te volgen stemprocedure. Over het gebruik van de stemcomputers volgt in september 1993 en in februari 1994 duidelijke informatie. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op woensdag 7 juli 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. principe-ontwerp/krediet kruispunt Kenne- merstraatweg/Laan van Zeeman; 2. vervangen verkeersregelautomaat Kennemerstraatweg/Dokterslaan/Raad- huisweg; 3. toelichting op BOOT-regeling. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelsza ken vindt plaats op donderdag 8 juli om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: 1. Kredietvoorstellen: - Vervanging verkeersregelautomaat Kennemerstraatweg/Dokterslaan/ Raadhuisweg. - Reconstructie kruispunt Kennemer- straatweg/Laan van Zeeman. - Bouwrijpmaken winkelhof 't Loo. - Beveiliging begraafplaats. - Rendementsverbetering theater De Beun. 2. Afkoopsom overdracht Kanaalweg. 3. Verlenging jachtrecht. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 13 juli om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Tijdens het ter perse gaan van deze krant was de agenda nog niet bekend. VENNEWATERSWEG AFGESLOTEN In verband met asfalteringswerkzaamheden zal op donderdag 8 juli 1993 vanaf 's-ochtends 07.00 tot 's-avonds 19.00 uur de Vennewatersweg over het gedeelte Westerweg tot aan de Kennemerstraatweg voor alle verkeer worden afgesloten. Het verkeer zal door middel van bebording wor den omgeleid. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen de" heer B. de Groot, telefoon 334 008. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 juli 1993 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1Stationsweg 92c (Overkerck) en omge ving Hoog en Laag; 2. gedeelte Kapelbos aan.de Kapellaan (O.L. Vrouw ter Nood); 3. perceel grond aan de noordzijde van de (verlengde) Vennewatersweg; 4. Zuid-Oost. De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen vanaf donderdag 8 juli 1993 voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Kanaalweg 16, P.J. Hoogeland - bouw schuur. De Blomhof 16, P. Anepool - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 8 juli 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen schriftelijk gemotiveerd be zwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van 8 "juli 1993 gedurende een termijn van 14 dagen bij de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur ter inzage ligt het öhtwerp van de 1e partiële herziening van de 1e uitwer king van het bestemmingsplan 'Zuid Oost II'. De partiële herziening heeft betrekking op het mogelijk maken van de bouw van een gezondheidscentrum aan De Krommert tus sen de in aanbouw zijnde woningen num mers 10 en 22 en de aanleg van parkeerplaatsen aan de overkant van de weg (aan de zijde van het te realiseren woonwagencentrum). De partiële herziening is geschied overeen komstig het bepaalde in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 4 behorende bij het bestemmingsplan 'Zuid- Oost II'. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen het ontwerp- uitwerkingsplan schriftelijk bij het college bezwaren indienen. J HEILOo - De tennisvereniging H.S.V. bestaat inmiddels 10 jaar. Een heugelijk feit waar niet zomaar aan voorbij wordt gegaan. Vorig jaar is deze mijlpaal reeds met alle leden gevierd d.m.v. een grandioos feest in restaurant Gastro noom. Dit jaar w«rdt het nog even dun netjes over gedaan, het is namelijk de 10e keer dat het Open Tournooi zal worden gespeeld. Dit tournooi belooft een ware happe ning te gaan worden. Van 10 t/m 18 juli kan het publiek genieten van mooie staaltjes tennis op het tennispark aan de Bayershoffweg. Er zal gespeeld gaan worden door bekende gerenommeerde B-C en D spelers uit de regio. De finale dag is zondag 18 juli. Zoals gezegd, bestaat de vereniging 10 jaar. Verantwoordelijke man voor het tot stand komen van H.S.V. afdeling tennis was Cor Keeman. Keeman ten niste voorheen bij 't Vennewater en kwam op het idee om een vereniging op te richten, want hij wilde een gezellige, gewone club, vooral spelend op gravel banen. Na een onderzoek van de bond bleek dat er best bestaansrecht was voor zo'n tennisvereniging, naast de Dors en 't Vennewater. Dit kwam tot uiting door het feit dat er bij de oprichtingsvergade ring reeds 400 leden waren en er ook nog eens 400 mensen op de wachtlijst moesten worden geplaatst. Een gezonde basis dus om te starten. Cor Keeman is een man die een uitda ging niet uit de weg gaat. Nadat hij zelf de voorzittershamer enige jaren gehan teerd had en de club naar behoren draaide, besloot hij om een stap terug te doen en zich te storten in een volgend avontuur, de exploitatie van de inmid dels weer verkochte tennishal de Dors. De huidige voorzitter is Jan Keppels. Keppels is lid vanaf de oprichting en be zig aan zijn laatste jaar als voorzitter. Hij zwaait al 6 jaar de scepter bij H.S.V. en kan tevreden terugkijken op een mooie periode. Talloze wensen van Keppels zijn in vervulling gegaan en met name voor de jeugd heeft'hij zich in gespannen. Jan Keppels weet zich om ringd door een goed stel mensen die het kader bij H.S.V. vormen. Het afscheid van Jan Keppels gaat nog wat extra glans krijgen. Zoals het er nu naar uitziet wordt het tennispark met één baan uitgebreid. Na een verleden jaar gehouden enquete onder de leden bleek er behoefte te zijn aan deze extra baan. De vereniging wordt hierdoor wat gro ter, maar kan toch zijn gezellige karak ter behouden. Als dit plan erdoor is zal Jan Keppels toch met een tikkeltje wee moed de voorzittershamer overdragen. Het open tournooi van H.S.V. wordt gekenmerkt door het vriendelijke, ont spannen karakter waarin een ieder zijn partijen afwerkt. Het organiseren van zo'n tournooi heeft heel wat voeten in de aarde en wordt gedaan door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deze zijn al maanden bezig met de voorberei ding, en zeker dit jaar belooft het een groot succes te worden. De tournooi leiding is in handen van Theo Korthouwer. Hij is de man die al les in goede banen moet leiden en overal mmiiR Het sfeervolle tennispark van HSV, dat in de nabije toekomst een extra baan hoopt te kunnen realiseren. een oogje in 't zeil houdt. Voor het sla gen van het tournooi is er uiteraard goed weer nodig, maar dat is het enige wat men niet in de hand heeft. Voor de rest is alles tot in de puntjes verzorgd en Theo Korthouwer en zijn team hebben daar hard aan gewerkt. Tijdens het tournooi zijn er tal van acti viteiten op en om de tennisbaan. Zo is er woensdagavond een pianist te bewon deren en te beluisteren. Als klapstuk is er zaterdagavond een grandioos feest met een hele goede live-band. Voorts wordt er vanaf het terras weer het nodi ge aan smaakvolle etenswaren geser veerd. Al met al redenen genoeg om van 10-18 juli een bezoekje te brengen aan het jubileum tournooi. Tenslotte iede reen is als belangstellende van harte wel kom, en de toegang is gratis. Zwembad Loos HEILOO - Op dinsdag 25 mei is er di- plomazwemmfen geweest voor het A- en B-diploma. De ouders konden vanaf het balkon in het nieuwe sportcentrum de Beeck in Bergen de verrichtingen van hun kind uitstekend volgen. Na afloop maakte de official van de Nationale Raad Zwemdiploma's, dhr. Bijkerk uit Heiloo de uitslag aan de kinderen en ou ders bekend. De geslaagden zijn: A-diploma: Rick Heijne, Tim Koomen, Onno Morsch, Michael Noom, Linda Nelissen, Irin Steenaart, Eefje van Koersveld, Anjulie v.d. Berg, Leonie Hoogland, Sander Driehuis, Christiaan Seemann, Jasper Mallant, Erik Toe poel, David Schultz, Leonie Weijling. B-diploma: Hans-Adriaan Sybrandi, Eva Stet, Leontien Waardenburg, Ro zemarijn de Jong, Toon de Jong, Sanne Joinking, Meike Veldt, Lisette Schot, Martin Brouwer de Koning, Sander Morsch, Vera Faber, Dirk Littooy. Dinsdag 15 juni waren de hoogste diplo ma's gepland namelijk de diamant di ploma's. Voor diamant zwommen af, Cleo Peetoom en Eline Ramaker. Voor het snorkeldiploma A zwom Johan Stienstra af. En er zwommen twee vol wassenen voor hun B-diploma af: Mevr. Erna Mosch en Mijnheer S.G.M. Leijen. Op dinsdag 22 juni waren de kinderen weer aan de beurt voor het diploma- zwemmen voor A en B. De geslaagden zijn: voor het A-diploma Ron Donkersloot, Annemarie Visser, Jorine Zandhuis, Lisette Sinnige, Liset te van Dijk, Ramon Zuurbier, Anouk Molenaar, Daniël Wehnes, Wesley van Gelderen, Niki v.d. Berg, Indriaas Booij, Charlene Engelsma, Titia Beek, Quint van Aakster, Janneke Schuiten maker, Niels Sabel, Lindsey Punt, Ma- rijn Hoijtink, Mario van Beek, Niki Neissen, Ellen Dirkson. Voor het B-diploma: Natascha Dekker, Michael Noom, Rick Heijne, Irin Stee naart, Mike Spaans, Karen Bake, Tim Koomen, Hans de Groot, Mark Drom mel, Jasper Mallant, Erik Toepoel, Lin da Nelissen, Ajay Jagroep, Kitty de Vries, Christiaan Seemann. Dinsdag 29 juni was er diplomazwem- men voor het snorkel diploma van de Nederlandse Onderwatersport Bond. Er werd afgezwommen voor het A- B, en C-diploma en de geslaagden zijn voor het snorkeldiploma A: Marjolijn de Groot, Irma Bakkum, Dirk Lagendijk, Marijke Bake, Marise Ramaker, Breg- tje Langkemper, Janneke Smakman, Saskia van Dantzig, Joukje de Boer, Si- mone Nieuwendam, Frank Hoorland, Malte Gouw, Guido Kaandorp. Voor het snorkeldiploma B: Lennard Nieuwland, Peter Minis, Kathy de Groot, Dries de Nijs, Martijn Harren. Voor het snorkeldiploma C: Casimier Kaandorp, Ronny Groot. DRINGEND VERZOEK De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPTINLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Wedstrijdnieuws DVW HEILOO - Op woensdagavond 14 juli zal de vijfde jeugdcompetitiewedstrijd van dit seizoen worden vervist in Ypestein. Verzameld wordt om 18.00 uur bij Karwei. Na afloop van de wedstrijd vindt de prijsuitreiking plaats in De Ypsalon. Iedereen onder de vijf tien jaar mag meedoen. De enige voor waarden die wij stellen zijn: je moet 2,- inleggeld betalen als bijdrage in de onkosten en je moet lid zijn van DVW. In verband met dit laatste vragen wij al le jongens en meisjes om op 14 juli even hun vergunning mee te brengen. Op zondagochtend 4 juli visten de heren op witvis in het Noordhollands Kanaal bij Schoorldam. Bij heerlijk weer werd goed gevangen. Met helaas slechts ne gen man werd toch 21 kilo en 400 gram vis van uiteenlopende soort op de kant gebracht. Hieronder volgt de verdeling van die kilo's over de deelnemers: 1). S. Blokker, 5750 gram; 2) P. v.d. Heydt, 5400 gram; 3) C. Bakker, 4550 gram; 4) J. Walta, 4200 gram; 5) G. Mooij, 800 gram. Op zondagochtend 11 juli vissen de he ren van DVW opnieuw op witvis. Dit maal in de Markervaart te Westknollen dam. Verzameld wordt om 6.00 uur bij de brandweerkazerne nabij 't Loo. Voor opgave en informatie: P. Welp, tel. 02518-54867, of S. Blokker, tel. 072-332411. Geslaagd HEILOO - Pauline van der Krans is op 30 juni geslaagd aan de Vrije Universi teit van Amsterdam voor haar docto raal examen bestuurskunde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4