Softbalclub goed uit de Black Birds startblokken OPRUIMING 01 KUYPER i to a.j. vos GTH-feest in het Heilooër Bos Geslaagde actie voor speelmateriaal Gratis ruiten graveren bij Peugeot-dealer Nefkens Peanuts Double Stars naar Haarlem Nieuw onderkomen voor Wereldwinkel aan de Stationsweg in Heiloo op komst C. HACHMANG m 14 JULI 1993 58e JAARGANG NO. 28 Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo Bambi-actie bij Albert Heijn Fancy-fair Meander en Paulusschool Who's afraid of. milieusamenwerking Zomeravondconcert IVN-wandelingen Feest Kleine Kapel V Vocaal ensemble zingt oude Franse koormuziek Slotfeest De Duif M O/ D E M A N STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON: 072 - 330068, TELEFAX: 072 - 340235 VERKOOPPLANNEN?? NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 VERKOOPPLANNEN?? nvm makelaar Ui TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Peanuts Double Stars Heiloo bij opening Haarlemse softbalweek Epilepsiebestrijding Mensendieck- conditietraining Geslaagd Sint Jan Mavo Middenstandsdiploma wordt vestigingsdiploma Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 v> De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! HEILOO - Afgelopen zaterdag is er heerlijk gespeeld op de trimbaan van het Heilooër Bos en bij de Kattenberg. Met veel animo werden alle spelen ge daan. Limonade, ijs en vooral de zon waren dankbaar genoten zaken. Alle 185 kinderen en de sportieve ouders hadden een gezellige dag. Vooral ook de chauffeurs van de auto's, die alle mate rialen aan- en ook weer afvoerden past een woord van dank! De organisatie van bestuur en leiding was prima, we mogen terugzien op een geslaagde dag. HEILOO - Vanaf deze week houdt Al- bert Heijn in samenwerking met Pam pers een actie, gericht op de jongste klantjes. De actie staat in het kader van de tekenfilm Bambi die op 1 juli jl. in premiere is gegaan in de Nederlandse bi oscopen. Klanten kunnen in het bezit komen van een muziekcastte of com pact disc met daarop de muziek van de Bambi-bioscoopfilm. Ook maken klan ten kans op een droomreis voor vier personen naar Walt Disney World in Florida of op een entreebewijs voor vier personen voor de eenmalige Bambi Openluchtvoorstelling in het Natuur park Berg Bos bij Apeldoorn. Kianten krijgen een CD of muziekcas- sette met de filmmuziek toegestuurd als vóór 4 september twee streepjescodes van een voordeelpak Pampers ingezon den worden. Tevens dient een kassa bonnen) van deze aankopen bijgesloten te worden. Om het sparen nóg aantrek kelijker te maken zijn bovenvermelde Pampers-produkten in alle AH-winkels van 5 juli tot en met 17 juli a.s. in de aanbieding. In de AH-supermarkten liggen voor de kinderen Bambi-kleurplaten waarop Bambi er nogal pips uitzien en een kleurtje nodig hebben. Degene met de mooiste inzending wint een geheel ver zorgde reis voor vier personen naar Walt Disney World in Florida. Verder zijn er vijfenzeventig toegangskaarten te winnen voor de eenmalige Bambi Openluchtvoorstelling op 4 septëmber in het Natuurpark Berg Bos te Apel doorn. De kleurplaten kunnen tot uiter lijk 14 augustus ingezonden worden. Voor verdere informatie over deze actie zijn folders in de AH-winkels ver krijgbaar. HEILOO - Dagen van tevoren waren de kinderen al aan het trainen voor de sponsorloop op 19 juni. Het parcours liep door het park rond De Kring. Schijnbaar moeiteloos liep ieder kind meer rondjes dan hij/zij had verwacht. De totale opbrengst is dan ook boven verwachting. Samen met de opbrengst van de fancy-fair is er een schitterend bedrag van 4.300,00 bijeengebracht voor speelmateriaal. Speelmateriaal dat hopelijk nog voor het begin van het nieuwe schooljaar ge plaatst kan worden. Op de drukbezochte fancy-fair was een verscheidenheid van spelletjes o.a. sponzengooien naar de leerkrachten (waarbij de animo uiteraard groot was) en een pissenbeddenrace. Het Rad van Avontuur kende, ook al door de vele - door ouders en sponsors - ingezamelde en aantrekkelijke prijzen, veel interesse. Voor de versterking van de inwendige mens werden heerlijke Big Meanders (hamburgers), Hot Paulussen (Hot- dogs), en verse pannekoeken bereid. En was er een ijskar. Door de medewerking van de wijkvereniging Ypestein waren ook koffie en andere versnaperingen verkrijgbaar. De sfeer op deze dag was dan ook uitstekend. Dus kort maar krachtig een gezellige dag voortgekomen uit een prima samen werking tussen Meander, Paulusschool, Wijkvereniging Ypestein, het wijkge- bouw Ypsalon en een heleboel vrijwilli gers, die met veel tevredenheid op een geslaagde dag kunnen terugkijken. HEILOO - Op 8 juli is in Heiloo een symposium gehouden over Milieusa menwerking. Initiatiefnemer was het Samenwerkingsverband Noord-Kenne- merland (SNK). Thema van deze mid dag was het samen doorgaan naar een doelgerichter milieubeleid. Uit gangspunten hierbij waren: effectief mi lieubeleid, handhaving van het beleid en de regionale samenwerking. Meer dan 100 bestuurders, ambtenaren, organisaties en instellingen die zich op enigerlei wijze bezighouden met of be trokken zijn bij milieusamenwerking waren donderdagmiddag bijeen in Hei loo om te praten over milieusamen werking. In zijn openingswoord sprak de heer N.P.M. Schoof, voorzitter van de por tefeuillehouderskring milieu en burge meester Van Heiloo over de samenwer king op het gebied van milieu in SNK- verband. Goed overleg heeft geresul teerd in de oprichting van een regionaal milieuservicebureau. Elf SNK- gemeenten doen daar in mee met als groot voordeel de winst in geld, maar war nog belangrijker is de winst in kwa liteit van het milieubeleid en de handha ving daarvan. Oude instrumenten van vergunningen, handhaven en controle alleen zijn niet toereikend om de milieu problematiek te bestrijden. Ook de panelleden onder leiding van drs. R. J. de Wit, oud-commissaris van de koningin van Noord-Holland en voorzitter van de Raad van Advies voor Ruimtelijke Ordening pleitten voor een regionale samenwerking en een externe integratie. Met externe integratie wordt bedoeld het scheppen van voorwaarden- om milieu als vast onderdeel bij alle an dere beleidsterreinen te betrekken. Mi lieubeleid is nu nog te veel in competitie met de overige beleidssectoren. Bij gemeenten bestaat nog enige aarze ling mee te gaan in een regionale samen werking. Volgens ir. P. A. E. van Erke- lens, voorzitter van de VNG-commissie Milieu en burgemeester van Winters wijk gaat het uitvoeringsniveau wel in de goede richting. Storende elementen als de bestuurslijke discussie over regio vorming en het algemeen gevoelen dat de voordelen van samenwerking niet hard te maken zijn, staan op dit mo ment een betere samenwerking nog in de weg. Alle aawezigen waren het er over eens dat het moeilijk is voor gemeenten alle taken zelf uit te voeren. Ook het aspect van het omgaan in de gemeenten met de afstand tussen regelgeving en uitvoering pleit er voor een scheiding aan te bren gen tussen het toepassen van regelge ving en de controle hierop. Controle, die elders, meer op afstand, bij voor keur regionaal goed kan gebeuren. In de paneldiscussie met de aanwezigen in de zaal werd gevraagd de samenwer king zeer breed te zien. Niet alleen de gemeenten onderling, maar in samen spraak met de politie, justitie, milieu organisaties, bedrijfsleven en branche organisaties, zodat er niet alleen be leidsmatig, maar ook doelgericht ge werkt kan worden aan een effectief regionaal milieubeleid: de uitgangspun ten van dit symposium. ALKMAAR - Automobilisten kunnen op zaterdag 17 juli gratis hun auto ruiten laten graveren bij Peugeot-dealer Nefkens.aan de Jan de Heemstraat te Alkmaar. Deze aktie heeft plaats in het kader van een "open dag. Tijdens de open dag kunnen automobilisten te recht voor allerlei tips en adviezen over veiligheid en beveiliging voor de auto. Vanaf negen uur 's morgens tot 's mid dags vijf uur kijken medewerkers daar naast caravans na op verlichting, bandenspanningen en remmen. Tijdens de controle worden bezoekers getrak teerd op koffie en een croissant. Tevens kan men zich laten voorlichten bij stands van onder meer ANWB en politie. In het programma is verder een hete luchtballon-spektakel opgenomen waarbij bezoekers kans maken op een gratis gondelvaart. Voor de kinderen is er de hele dag een springkussen aanwezig. Zaterdag 17 juli is tevens de start van een ansichtkaartenaktie. 'Nefkens geeft iedere bezoeker een kaart. Bij retourne ring vanaf het vakantieadres maakt de afzender kans op twee weken vakantie met een luxe Peugeot. Voor meer infor matie kunnen geïnteresseerden bellen met de speciale reserveringslijn: 072- 118647. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE HEILOO - De serie zomeravondconcer ten in de Witte Kerk te Heiloo wordt be gonnen met een concert door de mezzo sopraan Ingrid Stijsiger en Thom Jans sen aan de vleugel. Zij vormen sinds 1992 een vast duo en hebben inmiddels een zeer gevarieerd programma opge bouwd. Zo worden naast liederen ook opera-aria's en piano-solo's ten gehore gebracht. Ingrid Stijsiger, geboren in 1966, studeerde solozang aan het Alk- maarse Conservatorium en zette daarna haar studie voort bij Cora Canna Meyer aan het Sweelinck Conservatorium. Thom Janssen, geboren in 1958, stu deerde eveneens aan het Alkmaars Con servatorium en is in 1988 aan het Utrechts Conservatorium afgestudeerd voor uitvoerend musicus. Met de Opera SKON maakte hij o.m. toernees door Duitsland en Zwitserland. Het programma voor zaterdag 17 juli bevat werken van Schumann, Debussy, De Falla, Schubert en Berg. Van de componist Liszt kunt u zijn piano-solo ,,Jeux d'eaux a la villa d'Este" beluiste ren. Na afloop van het concert is er ge legenheid om eventueel onder het genot van een drankje met Ingrid en Thom van gedachten te wisselen of gewoon wat met elkaar te praten. Een zomera vondconcert moet iets van vakantie uit stralen, vandaar dat ook de toegangs prijs, mede dankzij steun van derden, uiterst laag is gehouden, nl. 7,50 (en voor kinderen onder 12 jaar, CJP-ers en 65+ 5,00). HEILOO - Zondag 18 juli om 11.00 uur kunt u weer een wandeling door het Heilooërbos maken, geleid door gidsen van het IVN. Startpunt: de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Dinsdag 20 juli om 19.00 uur worden belangstellen den door IVN-gidsen rondgeleid in het Maalwater, in Heiloo West. Startpunt: zwembad Loos. Beide wandelingen du ren ca. 1,5 uur en zijn gratis. EGMOND - Op zaterdag 17 juli wordt door de muziekvereniging "Lamoraal van Egpiont" een grillfeest georgani seerd op het dorpshuisplein Hanswijk te Egmond aan de Hoef. Medewerkenden zijn: De Kleine Kapel, draaiorgel De Kleine Witte Ruth, de ambachtelijke Slagerij Gerard Scholten en als conferancier Gerard Belleman. Tijdens dit evenement heeft u de gele genheid tot het eten van barbecuege rechten en het nuttigen van alle soorten dranken. Dit alles op een feestelijk ver sierd, en tijdens het invallen van de duisternis, feeëriek verlicht Dorps huisplein. U kunt plaatsnemen aan een van de gezellige zitjes, onder een super- grote parasol, en genieten van de Kleine Kapel, die vanaf het podium diverse op tredens voor u zal verzorgen. De aan vang is vanaf 18.00 uur en de gehele avond is de entree vrij. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Sinds begin 1986 is aan de Stationsweg 103 de Wereldwinkel ge vestigd. Door de steeds groeiende omzet en de verbreding van het assortiment is deze lokatie al lange tijd te klein. De Stichting Wereldwinkel Heiloo is heel blij binnenkort te kunnen verhuizen naar het naastgelegen pand Stationsweg 105. Hier was vroeger de vishandel van de familie Tijmes gevestigd. Deze ruim te is ongeveer tweemaal zo groot. Er moet echter nog veel gebeuren voor het zover is: winkel- en woongedeelte moeten geheel van elkaar worden ge scheiden en de winkel zal opnieuw wor den ingericht. De kosten hiervan zijn begroot op 30.000,-. Onze medewerkenden heb ben al 10.000,- toegezegd en bij het gemeenstebestuur is een subsidiever zoek voor 10.000,- ingediend. Er blijft dus nog een even groot bedrag te financieren over. Daarom vragen wij aan u ons 100,- renteloos te lenen. Als 100 mensen in Heiloo ons voor drie jaar of langer 100,- lenen kan de Wereld winkel zonder financiële problemen op Stationsweg 105 starten. Wanneer u dit bedrag stort op gironr. 5965784 van de Stichting Wereldwinkel Heiloo met ver melding van de uitleentijd, ontvangt u als bewijs een certificaat. Na drie jaar - of als u wilt later- betalen wij u het ge leende bedrag terug: een groeiende om zet staat hiervoor garant. Ondertussen houden wij u op de hoogte van het rei len en zeilen van de Wereldwinkel. (Als u deze financieringswijze te ingewikkeld vindt: donaties zijn natuurlijk ook van harte welkom!) U kent ondertussen het doel van wereld winkels: zorgen dat mensen in de Derde Wereld voor hun geteelde of vervaar digde produkten een behoorlijke prijs ontvangen. Vaak krijgen ze die niet, omdat ze door tussenhandelaren wor den uitgebuit of ook doordat de prijs is gekelderd zoals bij koffie, cacao en sui ker. De derde wereld verdient beter als het aan ons ligt. Zo denken onze vijftig vrijwillig(st)ers er over. U ook? k/' Jt EGMOND - Op vrijdag 16 juli zingt het Vocaal Ensemble Groningen onder lei ding van Wilfred Reneman in de Slotka pel in Egmond aan den Hoef een programma van oude Franse koormu ziek. Het programma is afwisselend vrolijk en ernstig; het is een gevarieerde selectie van zowel wereldlijke als geeste lijke muziek uit de vijftiende en zestien de eeuw. Naast werken van bekende Franse componisten uit die tijd (Dufay, Binchois) wordt een aantal verrassend mooie werken uitgevoerd van tamelijk onbekend gebleven componisten als bij voorbeeld Guillaume le Grant en Jo hannes Ghiselin-Verbonnet. Het con cert begint om 20.30 uur en duurt onge veer een uur. Het Vocaal Ensemble Groningen is een gemengd koor van zestien ervaren ama teurzangers. Iedere zomer komen de zangers in het kerkje van het Noordgro- ningse dorpje Gamwerd bijeen om daar in vier dagen een programma van oude koormuziek in te studeren. In 1991 was dat een Engels programma, in 1992 Ita liaans en dit jaar dus Frans. Na de pre mière in Gamwerd gaat het koor op reis voor een korte toernee, dit keer in Noord-Holland, waarin achtereenvol gens Purmerend (15 juli), Egmond aan den Hoef en Haarlem (17 juli) worden aangedaan. Evenals vorig jaar is het Vocaal Ensemble Groningen door de organisatoren van het Festival Oude Muziek uitgenodigd een concert in de fringe-serie van dit festival te verzorgen. Het Festival Oude Muziek vindt plaats van 27 augustus t/m 5 september in Utrecht. De toegnag voor het concert in Egmond aan den Hoef bedraagt 10,00 inclusief koffie "hiet koek. Kaarten uitsluitend aan de zaal. HEILOO - Vrijdag 16 juli vindt weer het traditionele slotfeest van C.B.S. De Duif plaats. Dit jaar staat de afsluiting van het schooljaar in het teken van de Uitmarkt. Ouders en kinderen zullen di verse optredens verzorgen. Vanaf 18.30 uur is iedereen.welkom. AKERSLOOT - De peanuts, de jeugd van de soft- en honkbalvereniging de Black Birds, zijn het bestaanrecht en toekomst van een vereniging. Er zijn momenteel vijftien jeugdleden uit Akersloot en Uitgeest, en er komen nog steeds aanmeldingen binnen. Men mag 2 trainingen gratis meedoen en dan beslissen of hij of zij lid wordt. De pea nuts uit Akersloot spelen nog geen com petitie dit jaar. Er wordt hard getraind en aan toernooien meegedaan. Zondag 11 juli hebben ze aan een toernooi bij Double Stars Heiloo meegedaan, waa raan dertig teams meededen. Ze waren ondanks het verlies erg enthousiast en fanatiek. Trainer Henk Kollaard is erg tevreden over zijn jongens en het gaat steeds beter. Het eerste jaar moet je wel als lid een investering doen. Een handschoen, schoenen en een pak. We proberen zo- AM Heerenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.-072-331716. HEILOO - Van zaterdag 17 tot en met zondag 25 juli vindt in het Haarlemse Noordersportpark de 7e Haarlemse Softball Week plaats. De peanuts van Double Stars Heiloo hebben met hon derden andere peanuts de vererende uit nodiging gekregen mee te werken aan de opening van dit evenement. Zaterdag 17 juli zullen zij door middel van het oplaten van honderden balon- nen de Softball Week openen. Daar naast zijn er voor de peanuts een aantal aktiviteiten georganiseerd. Er is weer een springkussen, maar men kan zich ook laten schminken. En natuurlijk wordt er een peanutbal wedstrijd geor ganiseerd. Aan de Haarlemse Softball Week, die sterker bezet is als ooit tevo ren, neemt ook het Nederlands Softball- team deel. Makelaars Taxateurs o.q. £YPÓTHEkeENK00P Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES veel mogelijk sponsors ic Mijgen. z,o zijn de petjes die ze zondag kregen ook verkregen door een sponsor en heeft zich ook deze week iemand gemeld om de jongens een sweater te geven. Het ledengeld wat ze betalen is redelijk en hopen we op deze manier ook laag te houden. Geïnteresseerden kunnen ko men kijken tijdens de training op maan dag van 18.00-19.00 uur op het C veld van V.V. Meervogels. We zijn een jonge enthousiaste club en zijn met z'n allen bezig dat door te zetten. Er zijn nog veel attributen nodig, zoals twee 'dug outs' en een verenigingsgebouw. Naast de jeugd is er een damesteam en zijn er twee herenteams, waarvan een herenteam nog niet aan de competitie meedoet, maar veel aan toernooien. Wil je lid worden of donateur vraag dan in formatie bij Ingrid Laan, tel. 02513- 15059. Voor andere vragen: Cees Hol- lenberg, tel. 02513-14756. HEILOO - De collecte van het Natio naal Epilepsie Fonds-de Macht van het Kleine, die van 28 juni tot en met 3 juli plaatsvond, heeft in Heiloo 10354,05 opgebracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daadwerkelijk aan de toe komst van kinderen met epilepsie wor den gewerkt. Op wetenschappelijk ge bied kunnen zaken nader worden on derzocht. Extra voorlichtingsmateriaal, speciaal gericht op kinderen, kan wor den ontwikkeld en bijgedragen kan worden aan zaken als ontspanning en recreatie, kindervakanties en speciaal onderwijs. HEILOO - Deze is gebaseerd op Mensendieck-principes zoals obouw van een goede lichaamshouding: staand, zittend en liggend; hier vanuit- gaande: spierversterkend werken en spierbeheersing aanleren; aandacht voor ademhaling en ontspanning. De training wordt gegeven door een oefentherapeut-Mensendieck Aanvang in Heiloo: dinsdag 7 septem ber van 9.00-10.00 uur en woensdag 8 september van 19.00-20.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur. Lokatie: wijkge- bouw Ypsalon. Voor inlichtingen: prak tijk voor Oefentherapie-Mensendieck te Heiloo, tel. 072-338114. HEILOO - Alsnog geslaagd voor het mavo-examen aan de St. Jan Mavo te Heiloo: Bart Cnossen (Heiloo), Simone de Groot (Egmond aan Zee) en Cristian Schilder (Limmen). HEILOO - De Tweede Kamer heeft eind maart de nieuwe vestigingswet be handeld. Gevolg is dat Nederland uiter lijk 1 januari 1996 weer een vestigings wet zal hebben. Iedereen die een mid denstandsdiploma heeft kan zich dan vestigen in ambacht, detailhandel en horeca. Een vakdiploma en een diploma management is dan niet meer verplicht. De Middenstandsavondschool Heiloo verzorgt al meer dan 25 jaar een cursus middenstand. Die cursus duurt 1 jaar met 2 avonden per week of 2 jaar maar dan 1 avond per week. In september be gint de nieuwe cursus. Iedereen, on geacht vooropleiding of leeftijd kan aan die cursus deelnemen. Specifieke voor kennis of ervaring is niet nodig. Wilt u meer weten, dan kunt u kontakt opne men met A. Boerhave, tel. 072-332768 of J. Hoogervorst 072-330552.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1