IBHSSB ■1 iles $1 biblio theek Nieuwe kunstcursussen in Heiloo Medische diensten Andere adressen Kerkdiensten m 072-338266 Politieberichten Toer-In wijzer 1993: land van Holland en poëzie Dierenbescherming Heffee - Limmen— Castricum Speciale actie Rabobank; NU WINTERVAKANTIE BOEKEN LEVERT VOORDEEL OP Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. MUZIEKSCHOOL HEILOO Bibliotheek en muziek school geven cursus installatie techniek in Heiloo PAGINA 2 UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 1993 HEILOO - Daar een man zich opval lend gedroeg bij een auto op de Boeke- lermeerweg ging de politie een kijkje nemen. Het bleek een 26-jarige inwoner uit Alkmaar te zijn, die met valse kente kenplaten op zijn auto reed. Dit had hij gedaan omdat zijn auto nog niet ge keurd was. Hij kreeg een proces verbaal. Op de Zanderslootweg werd een oudere dame van haar tasje beroofd. Op de hoek Middelhof/Laan van Frans vond een aanrijding tussen twee auto's plaats met zware materiële schade. Ge wonden vielen er gelukkig niet. Bij de Grosmarkt op de Westerweg werd een winkeldief in de kraag gevat. Zowel op het Stationsplein als op de Kennemerstraatweg werden op 15 au gustus twee winkelbedienden kort ach ter elkaar overvallen door vermoedelijk twee verschillende daders. Beide malen werd geld geëist onder bedreiging van een vuurwapen of iets wat daar op leek en beide malen werd dit door de winkel bediende geweigerd. Beide daders ver dwenen zonder buit. In het geval van de overval op de Kennemerstraatweg (om streeks 16.45 uur) verdween de dader op een witte bromfiets met daarop een handlanger en in het geval van de over val op het Stationsplein (omstreeks 17.45 uur) verdween de dader op een ge le opoefiets. De overvaller van de Ken nemerstraatweg komt ook in aanmer king voor een soortgelijk geval in Alk maar dat ongeveer 15 minuten latef had plaats gevonden. De politie verzoekt in beide gevallen eventuele getuigen zich te melden. Een werknemer van een bedrijf in Hei- loo meende voor een koopje in het bezit te kunnen komen van een videocamera. Iemand op straat bood hem voor 125,00 een apparaat, dat vroeger mis schien ooit een videocamera is geweest, maar dat nu in ieder geval nog wel leek, maar niet meer was. De koper kwam daar echter pas later achter en toen was de verkoper inmiddels verdwenen. De koper was dus 125,00 armer en een ervaring rijker. Overigens wil de politie er wel op wij zen, dat het kopen van dergelijke appa ratuur voor dergelijke bedragen zeker toch de nodige vraagtekens met zich meebrengt en dat overgaan tot koop mogelijk heling met zich meebrengt. De politie adviseert dan ook: niet direct tot koop overgaan, maar eerst inlichtingen vragen bij de politie. Op de kruising Kennemerstraatweg/ Vennewatersweg vond een aanrijding plaats tussen een auto en een fiets. De automobilist verleende geen voorrang. Het betrof alleen materiële schade. Een inwoonster van Heiloo werd tijdens een controle op de Zeeweg betrapt op alcoholgebruik tijdens het besturen van een auto. Na een blaastest bleek dat zij te veel alcoholhoudende drank in haar lichaam had namelijk 340 ug/1 en dit mag maar 220 zijn. Zij krijgt dan ook een procesverbaal. Een inwoner van Heiloo werd betrapt tijdens het stelen van goederen uit een winkel aan de Westerweg en werd over gedragen aan de politie. Door een inwoner van Akersloot werd voor een bedrag, van 16,40 goederen gestolen uit een winkel in 't Loo. De da der is door de politie aangehouden en krijgt een procesverbaal. In de periode van 16 tot en met 23 au gustus werd 1 fiets ontvreemd. HEILOO - Bij de rijkspolitie groep Hei loo zijn tussen 12 en 19 augustus de vol gende gevonden goederen c.q. dieren gebracht: twee witte tuinstoelen, klein wit-grijs konijn, cadeaubon, wieldop, éénpersoonslaken, bruine handschoen, groen-rode kinderbody warmer, gouden schakelarmband en een rood plastic mapje met een sleutel. m Docenten van de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Expositie in De Hoep Tot en met 5 september: expositie 'Een zee van schelpen' in bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum (t.o. Jo hanna's Hof) met veel aandacht voor het zeemilieu. Dagelijks open van 10.00 -17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 5 september kan men in beeldentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Akersloot beelden van Ewa Mehl, Fien Volders, Nicole van Buuren, Marijke de Vré en Joep Backhuys en schilderijen van Ina Buisman zien. Openingstijden: vrijdag en zaterdag 11.00-17.00 uur. Orgelconcert Vrijdag 27 augustus: orgelconcert door dhr. Pavlov in orgelzaal Cor Booy, Daalmeerpad 13 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur, toegang 6,00. Expositie Maya Wildevuur Tot 30 september exposeert Maya Wil devuur haar schilderijen bij hotel-res taurant Merlet, Duinweg 15 te Schoorl. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 5 september: 'Zomeropstel- ling', expositie van schilderijen uit de ei gen collectie in het Stedelijk Museum Alkmaar, Doelenstraat 5 te Alkmaar; opningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Donderdag 26 augustus is de biblio theek aanwezig in 't Trefpunt bij de in- schrijfochtend voor cursussen voor ouderen. Op deze ochtend kunt u zich laten informeren over en laten inschrij ven als gebruiker van de bibliotheek. Tot 1 september betalen nieuwe leden de halve prijs voor een jaarabon nement. Tot 4 september is de bibliotheek op woensdag en zaterdag gesloten. Galerie Amber Tot en met 19 september exposeren Re- né Gort (pentekeningen) en Corrie Swaak (keramiek) bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen; ope ningstijden: donderdag, vrijdag en za terdag van 14.00-17.00 uur. Galerie Nu Aaltje van Wieringen exposeert haar schilderijen tot en met 28 augustus in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum, open van donderdag tot en met zondag tussen 13.00-17.00 uur. Rommelmarkt in Vrieswijk De wijk vereniging van Vrieswijk orga niseert op saterdag 4 september een rommelmarkt. Wie hiervoor nog spul len beschikbaar heeft, kan deze afgeven op het adres Vrieswijk 156. De spullen kunnen ook (gratis) worden afgehaald. Hiervoor kan men tussen 19.00-19.30 uur bellen: 339347. Galerie Sol Y Sombra Tot en met zondag 19 september expo seert Adriana van Zoest haar olieverf schilderijen (stillevens en bloemstille- vens) in Galerie Sol Y Sombra, Ver- dronkenoord 94 te Alkmaar. Openings tijden: zaterdag en zondag van 12.00- 17.00 uur. HEILOO - Ondersteund door de Open bare Bibliotheek Heiloo organiseert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs sinds enige jaren cursussen kunstgeschiedenis. De cursussen zijn een groot succes. Op 22 september start het nieuwe cursusseizoen in Heiloo met onder andere een cursus Renaissance in Europa. De Overzichtscursus Kunstgeschiedenis geeft de cursist in vogelvlucht inzicht in de samenhang van de verschillende kunsthistorische periodes en stijlen, vanaf de Grieken tot heden. De docen ten gaan daarbij ook in op afzonderlij ke kunstenaars en kunstwerken. Twaalf bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De cursus Renaissance in Europa be handelt de periode van de 16e eeuw in Europa, de wedergeboorte der oudheid, de renaissance. Een periode van wel vaart en grotë kunstzinnige ontwikke ling. Te denken valt aan de grote meesters als Leonardo da Vinci, Rafael en Michelangelo en natuurlijk aan de grote monumenten in Florence zoals de grafkapel van de Medici's en het Uffizi. Een cursus vol pracht en praal. Tien les sen, waarvan een excursie. De cursus Klassieke Oudheid volgt het spoor terug van onze moderne- maat schappij naar haar oorsprong in de Griekse en Romeinse beschaving. Tot op de huidige dag is onze kunst en cul tuur doordrongen van Grieks-Romeinse idealen. Het recente post-modernisme grijpt deels direct terug op classicisti sche principes. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. Egypte staat centraal in een volgende cursus. Niet alleen de beroemde Egypti sche farao Toetanchamon en zijn impo sante grafschat worden behandeld, maar ook diverse andere aspecten van het leven in het oude Egypte. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan andere culturen, zoals onder andere de Babylo nische, de Israëlitische en de Perzische. Tien lessen, waarvan een excursie. Naast deze cursussen kunnen be langstellenden zich ook apart inschrij ven voor excursies naar Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en een volledige dagexcursie per touringcar naar Keulen of Gent. Op veler verzoek organiseert de Vrije Academie wederom een kunstreis naar Rome. Nieuw is de reis naar Florence. Voor beide reizen zijn nog plaatsen. De kunstgeschiedenis mag zich nog steeds verheugen in een sterk groeiende belangstelling. Het publiek wil meer we ten over de achtergronden van de kunst geschiedenis en niet enkel vrijblijvend kijken naar kunst. Men wil leren waar- dom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uit ziet en wat de beweegredenen van de kunstenaar zijn geweest. De Vrije Academie is een stichting zon der winstoogmerk en biedt het in kunst geïnteresseerde plubliek de kans om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschiedenis van de kunst. De cursussen hebben geen elitair karakter en voor deelname zijn geen diploma's vereist. Het is de opzet om kwalitatief degelijke en wetenschap pelijk verantwoorde cursussen te geven, die evenwel toch voor iedereen toegan kelijk en begrijpelijk zijn. De docenten zijn ervaren en enthousiaste kunsthisto rici. Voorafgaand wordt begeleidend lesmateriaal uitgedeeld. Daarnaast is het ook belangrijk dat de lessen leuk en gezellig zijn. De les duurt circa twee uur en wordt onderbroken door een korte pauze voor koffie of thee. De cursussen starten vanaf 22 septem ber in het Open Huis te Heiloo. In schrijven dient te geschieden via het aanmeldingsformulier in het program maboekje. De inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnen komst. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie aanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs, telefoon: 020-6655050. HEILOO - De toer-in wijzer 1993 is dit jaar, voor Noord-Holland althans, af gestemd op de poëzie en het Hollands landschap. Dat wijde polderland met vooral in het voorjaar, zijn dikwijls hardblauwe luchten, gestoffeerd met markante witte, dan wel loodgrijze sta pelwolken. In Noord-Holland kun je fietsen langs de karakteristieke stolp boerderijen, verspreid over de provin cie, veeal liggend boven het Noordzee kanaal. En, waarvan de mathematiek, aangebracht in overeenstemming met de rechtlijnigheid van het landschap, reeds vorige eeuw bezongen werd door bui tenlandse bezoekers. Vandaag de dag vormen de lege plekken in het land schap, die plekken, die nog bespaard bleven voor oprukkende bebouwing, een inspiratiebron voor menig kunste naar. Her en der, over de provincie verspreid, wonen ze: de dichters, de schrijvers, de beeldhouwers, de keramisten, de schil ders. In het donkere seizoen trekken ze zich terug in hun ateliers en achter de schrijftafel, om de oogst aan indruk ken, opgedaan in het heldere polder- licht, elk in het eigen ambacht en op geheel eigen wijze te conserveren. Zo kan het zijn, dat de fietser in Bergen, in Callantsoog, of in de Schermer, stuit op "poëzie op paaltjes", Gedichten in het teken van het land, van onder ande ren: Ida Gerhardt; J. C. Bloem; Mau- rits Mok; Guus Kuyer e.v.a. Of in Warmenhuizen kennis maakt met de uitbundige wijze, waarop Jan Cre- mer met een weelde aan kleur en in zijn schilderijen, gouaches, grafiek en wandtapijten, het polderland gestalte geeft. Door deze Toer-in wijzer kan ie dereen die in Noord-Holland woont, of deze provincie bezoekt, Noord-Holland leren zien door de ogen van de kunste naar. Zomaar langs de weg „poëzie op paalt jes"; op tentoonstellingen in oude kerk jes; zelfs in oude bijna vergeten dorps kernen, in galerieën of in tuinen, zoals in de beeldentuin van Nic Jonk. Deze zomer is de kunstenaar uw gids in onze provincie. Niet alleen in de provin cie, maar ook in onze bibliotheek in Heiloo, waar een uitgebreide boeken- presentatie en een dito tentoonstelling ons wijzen op de schoonheid, die deze provincie in grote verscheidenheid herbergt. Voor nieuwe leden geldt nog tot 1 sep tember a.s. een behoorlijke zomerre- ductie op het jaarabonnement. Vraag er eens naar aan de balie. Het kan nog net! Carla van de Bibliotheek. Inspektie Heiloo e.o.: 072-335642. Vermiste en gevonden katten: 072- 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Het Veld 1.1852 GO Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - Hoewel al geruime tijd spra ke is van uitgebreide contacten tussen de Openbare Bibliotheek en de Muziek school, komt er nu iets nieuws dat ook voor u van belang kan zijn. Medewer kers van beide instituten hebben geza menlijk een cursus ontwikkeld waarin u, meestal mét uw jonge kind(eren), wordt wegwijs gemaakt in kinderboe ken en kinder-muziek speciaal voor de voorschoolse periode. De opzet van de cursus is om ouders mogelijkheden aan te reiken om op een speelse manier hun kinderen vertrouwd te maken met boeken en muziek. Welke muziek zit er in taal? Bestaat er een wis selwerking tussen beide? We spelen met elkaar het spel van het ontdekken; het plezier in bezig zijn met woorden, lied jes, prenten, speelgoed, verhalen, mate rialen, spelletjes, enz. En soms ontstaan er dan verrassende combinaties! Het programma bestaat uit drie bijeen komsten voor de ouders en zes bijeen komsten voor ouders met de kinderen. Afhankelijk van het onderwerp worden de lessen gegeven in de Muziekschool of in de Bibliohteek. We beginnen met een introductie-bijeenkomst op woensdag 29 september van 20.00-21.00 uur. In schrijving mogelijk in de Bibliotheek aan het Malevoort tijdens de openingsu ren. Vanaf 6 september ook bij de Mu ziekschool (Het Veld 1) tijdens kantoor uren. De kosten bedragen 95,00 (in clusief materiaal). Met de herfst weer in aantocht, ver schijnen ook de nieuwe winterreispro gramma's. Het aanbod wordt steeds at tractiever omdat een toenemend aantal mensen er op uit trekt in de winter. Na tuurlijk gaat de aandacht uit naar de sneeuw gebieden, maar ook groeit de be langstelling voor trips naar de zon, uit stapjes in eigen land, culturele vakan ties, reizen naar andere werelddelen of een 'lang weekend' naar een mooie Eu ropese stad. Onlangs verscheen het Vakantie Maga zine van de Rabobank. Deze bank - opvallend actief op de vakantiemarkt- mag zich, gezien het grote aantal vesti gingen, het grootste reisadvieskantoor van Nederland noemen. Wat opvalt is dat het assortiment reizen ruim en geva rieerd is, en de prijzen scherp. Goedkope vliegtickets Door de hevige concurentie-slag tussen de luchtvaartmaatschappijen verande ren de prijzen van vliegtickets per dag. Voor vakantiegangers is dat absoluut niet meer te volgen. Om reizigers toch aan het meest voordelige ticket te hel pen, heeft de Rabobank een speciale luchtvaart-database ingevoerd op alle kantoren. Deze computer laat a la mi nute weten bij welke luchtvaartmaat schappij een ticket het goedkoopst is en welke voorwaarden daar bij horen. In het Vakantie Magazine van de Rabo bank valt daar meer over te lezen. Het blad laat ook zien hoe gevarieerd het assortiment reizen is dat de bank Goed tehujs gezocht voor aanbiedt. Het openingsverhaal schetst Dit grijze poedeltje heeft voor de twee de charme van Florida. 'Wintersport je keer pech. De eerste eigenaar is over- met het hele gezin' geeft waardevolle iecjen. Rakker belandde in het asiel. Tot tips voor wintervakanties met kinderen. zyn grote vreugde vond hij een nieuwe Boordevol praktische ideeën en sug- bazin vvaar z,ch erg aan heeft ge- gesties staat het artikel 'Het Bruisende hecht. Maar helaas moet zij naar een Brussel'. Verder wordt aandacht bejaardenhuis. Zo wordt Rakker deze besteed aan het Oostenrijkse ski-oord week opnjeuw dakloos. Het is een slim Zillertal, Marokko en de vernieuwde honcjje) nef en waaks. Het enige waar sportieve mogelijkheden van Center hij een'hekel aan heeft is helemaal al- Parcs. Ook is in het magazine een prijs- ]een thujs blijven. Rakker heeft voor vraag opgenomen. Een eerste prijs is zjjn ieeftijd (12 jaar) nog een prima con- een reischeque ter waarde van duizend djtje wie helpt hem uit de nood? Hij gulden, het enige wat deelnemers hoe- verdient een nieuwe kans en hij heeft ven te doen is een leuke vakantiefoto bewezen dat hij zich kan aanpassen, opsturen en het beantwoorden van een Lizzy is een bastaardschapendoes (teef, enkele vraag.; 2 jaar), bijzonder lief voor kinderen, maar druk en bewegelijk, een hond die V oordeel de ruimte moet hebben. Het reisadvieskantoor van de Rabo- Kalten: Kobus, een bijna blinde rood/ bank biedt diverse interessante wjtte kater< (3 jaar) die veel tijd nodig voordeelacties. Zo kunnen vakantiegan- heeft om te wennen maar die heel goed gers die vóór 31 oktober hun winterva- met andere katten overweg kan. kantie boeken, drie extra maanden gra- Mjeke, een vriendelijk, al wat ouder, tis dekking krijgen op de doorlopende wjt poesje met grjjze vlekken voor een reisverzekering. Ook geeft de bank gra- rustjg piekje zonder kleine kinderen. tis ski-aerobic lessen en een ski- conditietest weg. Wilt u meer weten over de vakantie mogelijkheden voor deze winter, of bent u uit op een leuke wintervakantie, loop dan eens vrijblijvend de Rabobank bij u in de buurt binnen. In ieder geval jaar, ligt daar het Vakantie Magazine gratis poesje voor u klaar. Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforipa- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UW helpen. Bel voor informatie: tel. 332626. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205- 1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Opgave-formulieren verkrijgbaar bij de peuterspeelzalen Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, de Teddybeer, Slim pad 16b en Pippeloentje, Ypesteiner- laan 4. Verdere inlichtingen bij mw. M. Vos-Ressing, tel. 334902 (uitsluitend maapdag t/m donderdag tussen 19.00- 20.00 uur). De peuters kunnen vanaf 2 jaar oud op de wachtlijst geplaatst worden. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadressen (uitsluitend te lefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag). Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Eg- monden: P. Kool, tel. 02206-4866. Con tactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. Contactpersoon Heiloo/Limmen/Eg- monden: P. Kool, Meidoornlaan 3, 1935 EX Egmond-Binnen, tel. 022Ö6- 4866. Telefonische Hulpdienst Nrd-Holland Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072- 613614. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. Vereniging Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord-Kennemerland/Noord -Holland-Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: 072-156400. Droomanalyse H. Lambeck, Boekenstein 41, Heiloo, tel. 072-330523. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. H.C. van het Maalpad. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boezewinkel. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. In lichtingen: 072-333396. Sunday 29th August, service at 5 p.m. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.30 uur: ds. M. Dijkstra; 15.00 uur: dienst in Oudorp. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: dhr. T. Viezee uit Alphen aan den Rijn (koffie drinken). Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: ds. J. Spijker uit Den Haag. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar Geen dienst in de Emmastraat 9, maar men is welkom bij de zusters van Huize Augustines in de Van Everdingenstraat 15 te Alkmaar. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Kapelsteeg/hoek Laat 80, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Baptisten Gemeente Alkmaar Hofstraat 15, Alkmaar 10.00 uur: br. Z. Panneman. Pinkstergemeente Heiloo Zondagmorgen 10.00 uur dienst. Zon dagsschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstu die: woensdag vanaf 20.00 uur. Kerkge bouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Evangelische Gemeente Egmond Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Dienst: zondag 19.00 uur. Bijbelstudie: dinsdag 20.00 uur. Vrouwenkoffie-ochtend: eens per maand. Inlichtingen: 02206-6890. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Elke zondagmorgen dienst om 10.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Eens per veertien dagen bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Inlichtingen: 332649. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zondag 10.00 uur: eucharistieviering (herenkoor); voorganger pastor Helsloot. Dinsdag 19.15 uur (dagkapel): eucha- ristieveiering. Donderdag 9.30 uur (Overkerck): eu charistieviering. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering (samenzang); voorganger pastor Helsloot. Vrijdag 19.15 uur (dagkapel): eucha ristieviering. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Zondag 10.30 uur: hoogmis (zomer en winter). Door de week: dinsdag 9.30 uur eucha ristieviering bij de Julianazusters; woensdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de Gena dekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord Zaterdag 18.45 uur: woord- en commu niedienst (Schola); voorganger pastor F. Kortekaas. Zondag 9.30 uur: woord- en communie dienst (samenzang); voorganger pastor F. Kortekaas. Woensdag 16.45 uur: kleine kapel. Parochie H. Cornelius Limmen Diensten: Zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; door de week: dinsdag en donderdag 19.00 uur. Pinkstergemeente Alkmaar e.o. 10.00 uur dienst in scholengemeen schap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar. Inlichtingen: tel. 331584. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Voor spoedgevallen 's avonds en in het weekend is de dienstdoende huisarts van Heiloo bereikbaar onder tel. 339669. F.A. Poelakker, huisarts te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 330077. Weekenddienst Apotheek 27 augustus - 3 september: apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo, tel. 331070. Verloskundige Heiloo J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. (Volgens afspraak). Verloskundige Limmen 28 augustus - 3 september: E. Wiege- ring, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Doorkiesnummer tandartsdienst bij spoedgevallen: tel. 072-123889. Diëtiste Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings-dieetadvie- zen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Ria Penders, Hoefcamplaan 13, Hei loo, tel. 336673. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kennemer straatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Fysio Heiloo, Slimpad 16a, Heiloo, tel. 072-339355. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, prak tijk: J.P. de Smetcentrum, psych. cen trum St. Willibrord, Kennemerstraat weg 464, Heiloo. Voor afspraken: tel. 331165. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, 1851 PM Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens af spraak. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, Westerweg 128a, tel. 072-338114. W. Zonjee, Westerweg 128a, tel. 072-338114. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. 3 Zwart/witte kittens (8 weken). Meer informatie over deze honden en katten bij tel. 072-334316. Vermist Zwarte poes met witte bef en sokjes, 7 Rosendaal Heiloo; Schuw rood 3 maanden Het Brugstuk Hei loo; Schildpadpoes met witte kin, bef en buik, achter sokjes, 2 jaar, Oude Schulpweg Egmond-Binnen; Grijze Pers met kleine rode ogen, Bestevaer laan Heiloo; zwart/witte gec. kater met witte bef en pootjes, witte streep op de neus en wit bandje met koker, Haesac kerlaan Heiloo. Grijze poes met beige vlekjes, 8 jaar, beige pootjes, witte vlooienband, Bosanemoon, Heiloo. Gevonden ongec. volwassen Wijkverpleging Heiloo Ouder- en kindzorg spreekuur: maan dag t/m vrijdag 8.30-9.00 en 12.30- 13.00 uur, tel. 072-331073. Volwassenenzorg spreekuur: maandag riënstein Heiloo. Inl.: 072-616106. t/m vrijdag 12.30-13.30 uur, tel. 072- 332753. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen, tel. 072-619818. Spoedeisende vragen m.b.t. 0-4 jarigen tussen 19.00-22.00 uur. Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend maandag t/m vrijdag van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-332753. Zwangerschapscursus/1 Nabevallingsgymnastiek Marianne van Velthoven, tel. 072- 338027, en Wybrich de Man, tel. 072- 336693. Diëtisten Lidmaatschap van Interkruis is noodza kelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Zwart/witte ongec. volwassen kater, bovenkant zwart, onderkant wit, Ma- ONTWERP EN INSTALLATIE KOMPLETE BADKAMERS LOODGIETERSWERKEN VERWARMINGSTECHNIEK Kraamzorg Aanvragen voor kraamhulp ma t/m vr 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222. Oproe pen van kraamhulp ma t/m vr 8.30- 17.00 uur, tel. 02208-90600 (avond, nacht en weekend tel. 072-483790). Praktijk Oefentherapie Cesar I. Hoefmans, Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo, tel. 072-330592. Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Bejaardenhuis Overkerck, Stationsweg 92c, maandag tot en met vrijdag 8.00-8.30 uur. Bejaardenhuis De Loet, De Loet 1, maandag tot en met vrijdag 9.00-9.15 uur. Psychologenpraktijk Drs. H.P.M. Velu, Kleijne Olven 3, Heiloo, tel. 072-331644. Praktijken logopedie Tineke Hensen, De Sonneveld 124, tel. 335352; Nita te Nuijl, Termijen 101, tel. 335148; Lucien Reeling Brouwer, Kor- beellaan 1, tel. 332652; Jolanda de Wit, Oudburgerlaan 74, tel. 338073. Praktijk psychotherapie hypnose Individuele en groepstherapie. Voor af spraken: 02513-11602 of 14858, 02207- 12477. Praktijk hypnotherapie Individuele hypnotherapie. J. van 't Hoff, Spoorlaan 14, Heiloo, tel. 072- 334693. Praktijk natuurgeneeskunde kinesiologie Mw. I. Visser, Heerenweg 169, Heiloo. Voor afspraken bellen tussen 17.00- 19.00 uur: 072-333458. Uitvaartverzorging J.Th. Hoogenboom, Stationsweg 39, Heiloo, tel. 072-331579. Associatie Uitvaartverzorging Alkmaar e.o., Overkrocht 20, Alkmaar, tel. 072-154544. Uitvaartverzorging IJmond u.a., tel. 06-0375. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwatér 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 13.00- 14.00 uur. Zaterdag 28 augustus Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Ook gebruikte kleding. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 1 september Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein/Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Ook gebruikte kleding. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 338239 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ook gebruikte kleding. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 2