A.J. VOS Man der Steen woj kutobedrijf PAGINA 6 UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 1993 Programma: Vrijdagavond 27 augustus om 19.00 uur de voorwedstrijden HSV1 - Zeevogels 1 Foresters 1 - Limmen 1 HSV 2 - Limmen 2 Foresters 2 - Zeevogels 2 Zondagochtend 29 augustus om 11.00 uur de ontknoping bij de tweede teams Zondagmiddag 29 augustus om 14.00 uur de eindstrijd bij de eerste teams Ik lig wel lekker zo Hoe liggen de krachten dit seizoen? Een interessante vraag aan de voor avond van het voetbalseizoen 1993/1994. Het antwoord krijgt u tij dens het HSV-bedrijvenkring voetbal toernooi op vrijdag 27 en zondag 29 augustus. Dat het een echte kracht meting wordt is gegarandeerd: Er wordt gestreden om een prijzengeld van fl. 1.500,-!!!! (Bij HSV in Heiloo) Special: Gezelligheid in het clubhuis na de finale op zondagmiddag: d'Alpino's zorgen rondom de prijsuitreiking voor de goede sfeer. Musicerende voetballers met accordeon en contrabas. Dit optreden wordt u aangeboden door Ben Sierhuis entertainment b.v. Het HSV-bedrijvenkringtoernooi is financieel mogelijk dankzij de volgende bedrijven: HSV Bedrijvenkring Voetbaltoernooi 1993 Inter Amusement, plaatst en beheert speel automaten in heel Noord-Holland. Al meer dan 20 jaar bewijst de Inter Amusement Group b.v. dat zij een betrouwbare partner is in het zaken doen. Voor meer informatie belt u 02290-13300 in Zwaag. Van der Steen Autobedrijf, voor het aanschaf fen van een nieuwe of gebruikte auto is van der Steen de meest aangewezen garage in Heiloo en omstreken. Op net bedrijventerrein de Oude Werf vindt u de moderne garage met nieuwe showroom. Van der Steen is fid van de FOCWA en BOVAG en mag APK-keu- ringen en de "Groene kick" van de VVN uit voeren. A.J. Vos makelaardij, gevestigd op de Zeeweg 20 in Heiloo. Deze makelaar kent de huizen in Heiloo, Limmen en Egmond als geen ander. Wilt u uw huis verkopen: Makelaar Vos heeft waarschijnlijk al een potentiële koper in porte feuille. Bent u benieuwd naar de waarde van uw bezit. Makelaar Vos maakt snel en objec tief een taxatie van uw pand. Het Stationscentrum Heiloo is een gezellig winkelcentrum waar bezoekers uit Limmen, Akersloot, Egmond en Heiloo met plezier hun boodschappen doen. Het Stationscentrum wenst alle deelnemers aan het toernooi een sportief weekend toe, en veel kijkplezier voor alle bezoekers. P.S. Vrijdagavond koopavond! Plus Klus; vanaf vrijdag 10 september is deze nieuwe "doe het zelf zaak" geopend op de Ambachtsweg 5 in Egmond aan de Hoef. HOUTEIMBOS BLOEMEIMSHOP DOE HET ZELF MARKT. Egmond a/d Hoef INFER Makelaar Taxateur Al uw materialen worden hier op maat gezaagd en gratis thuisbezorgd. Kom eens langs voor een kijkje. Met Plus Klus wordt het geen min Klus! Bloemenshop Houtenbos, de bloemen- en plantenzaak voor Heiloo en omgeving. Voor particulieren en bedrijven. Adres: Heerenweg 250 in Heiloo. Bij de kruizing Zevenhuizerlaan met het spoor. Ruime parkeergelegenheid aanwezig. U staat versteld wat ze daar alle maal met bloemen en planten kunnen. Ben Sierhuis Entertainment, Bureau voor eve nementenorganisatie en boekingen van muzi kanten en artiesten; verzorgt na afloop van het toernooi een optreden van d'Alpino's. Team de Haas, Bureau voor Reclame en Vormgeving; verzorgt de publiciteit en spon sorwerving van dit toernooi. Help de Polen Nu Tentoonstelling kaas .Open dag volksuniversiteit Verzen schrijven Studieweek voor koristen Voorzieningen voor gehandicapten Cursussen voor tuinliefhebbers Meervogels handbal Steinwerk Spreekuur D66 Chinese taalcursus HSV Bedrijvenkring voetbaltoernooi Middenstandscursus nu ook één avond per week Alleenstaande moeders Yoga voor 50-plussers Nieuwe expositie bij Galerie Amber hoe liggen de krachten uw (betrouwbare) partner in speelautomaten. ALKMAAR - Op zaterdag 24 juli ver trokken we met 3 volle auto's richting ons kindertehuis in het zuid-westen van Polen. De reis duurde helaas wat langer dan iedereen verwacht had. Omdat er behoorlijk veel flies stonden en we bij de grens wat problemen hadden duurde de reis in totaal 22 uur. Doodmoe kwa men we 's nachts aan. Zondag hebben we dan ook een rustdag ingelast. Maar de volgende dag stonden we om half acht naast ons bed om op tijd met ons aardappelhok te beginnen. Alle reerst hebben we het hok helemaal schoongemaakt en hebben we alle mu ren en het plafond geverfd. De volgende dag hebben we ons opgesplitst in groep jes en zijn we begonnen met onder an dere de electra, het plaatsen van een keukenblok, en het in elkaar zetten van het houten aardappelhok. Vooral 's avonds zijn we veel naar ge zinnen geweest om de door ons gemaak te pakketten te overhandigen. Die hadden we gemaakt uit de opbrengst van de supermarktactie. Bovendien hadden we 20 kleine pakketjes gemaakt voor het personeel van het kindertehuis. Het werd met een traan en een lach in ontvangst genomen. De rest van de pro- dukten waren allemaal voor het kinder tehuis. Aan het einde van de week toen het aardappelhok klaar was hebben we met alle kinderen spelletjes gedaan. En om dat het prachtig en warm weer was, was het feest compleet. Ik kan u vertellen dat niet alleen wij een fantastische week hebben gehad. Iedereen die wij deze keer weer gezien hebben, heeft genoten. Ik wil u dan ook namens alle kinderen, alle personeelsleden en alle gezinnen erg hartelijk bedanken. Zowel zij als wij hopen dat u de volgende keer weer mee doet aan onze supermarktactie. ALKMAAR - In de voormalige kaasfa- briek Eyssen aan de Kanaalkade 65/66 in Alkmaar wordt van 29 augustus tot en met 26 september de tentoonstelling Kaas gehouden. Op de tentoonstelling zijn kunstwerken en installaties te zien van 11 jonge Nederlandse kunstenaars: Bert Abbing, Hans Abbing, Jacqueline van den Bos, Lia Braakman, Jacqueline Lamme, Ralph de Lange, Benedikt Schoon, Ton Seelen, Robert Smit, Ser ge Verheugen en Marcella van Zanten. Het fabrieksgebouw bepaalt in hoge mate het gezicht van de tentoonstelling: een verlaten arbeidsruimte met daarin resten van bedrijfsinrichting, de geur van melkvet, betegelde wanden en vloe ren. De getoonde werken refereren aan de vroegere produktie. Zowel de mate rie (een subtiele kleurenreeks van gras kaas tot overjarige brokkelkaas) als de symboliek (Hollands boegbeeld) komen in de tentoonstelling aan de orde. De tentoonstelling wordt geopend op zondag 29 augustus tussen 16.00-19.00 uur en loopt tot en met 26 september. Openingstijden donderdag tot en met zondag van 14.00-18.00 uur, op vrijda gen vanaf 11.00 uur. ALKMAAR - Op de laatste zaterdag in augustus houdt de Volksuniversiteit Alkmaar en Omstreken, kortweg VUA genoemd, haar traditionele Open Dag in de Vest. Ruim 50 ervaren docenten zijn in de vestiaire aanwezig om be langstellenden te woord te staan. De VUA organiseert cursussen, lezingen en excursies. Er is een keuze uit 75 ta lencursussen en 68 overige cursussen. Er worden 22 lezingen gehouden, 11 in ALkmaar en 11 in Schagen. Daarnaast worden nog 2 dagexcursies georgani seerd. Vele mensen kunnen moeilijk een keuze maken uit dit grote aanbod, daar om staan de docenten van 10.00 tot 16.00 uur klaar om vragen van geïnte resseerden te beantwoorden. Ook wordt er informatie verstrekt over onze nieu we cursussen: hypnotherapie, thema cursussen kunstgeschiedenis, kunstge schiedenis en schilderen en tekenen, portret- en modeltekenen en schilderen, regionale geschiedenis, sieraden van metaal, videofilmen en wereldgods diensten. De VUA is een ongesubsidieerde stich ting, die met vele enthousiaste vrijwilli gers werkt. Gezien het maximaal aantal cursisten per groep wordt aanmelding voor 11 september dringend aanbevo len. Op deze datum is nl. de beslissings vergadering voor het al dan niet doorgaan van een cursus. De werkgroep lezingen en excursies is op de open dag met een eigen stand aanwezig. Alle ge wenste informatie kan hier worden in gewonnen. 4 HEILOO - ,Ik wil een woord dat tove ren kan', schreef Vasalis. Misschien to veren woorden in poëzie wel het meest. Daar immers wordt de verbeelding sa mengebald in een enkele strofe waarbij de dichter gebruik maakt van beelden, vergelijkingen, metaforen en andere stijlmilddelen. De cursus Verzen Schrij ven is voor een ieder die zich drie mid dagen intensief wil bezighouden met poëzie. Door middel van gerichte schrij fopdrachten wordt geleidelijk toege werkt naar het schrijven van teksten. Daarbij komt het trainen van de fanta sie, het uitgebreider waarnemen van de werkelijkheid, het denken in meerdere oplossingen en het hanteren van ritme, rijm, klank, het dichterlijk beeld en een enkele versvorirf aan de orde. De ge schreven verzen worden met elkaar besproken en becommentarieerd. Door de opzet van de cursus, drie zater dagmiddagen van 13.30 tot 17.00 uur om de vier weken (2 oktober, 30 okto ber en 27 november) is er voldoende tijd het geleerde te laten bezinken en te oefe nen aan de hand van de huiswerkop drachten. De cursus is bedoeld voor degene, jong en ouder, die graag poëzie leest en schrijft en die op zoek wil naar wat zich achter de woorden om vol trekt. Schrijfervaring is een voerdeel, maar niet persé noodzakelijk. De bege leiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Voor opgave en/of in lichtingen kunnen belangstellenden na 19.00 uur bellen: 332418. CASTRICUM - In de periode van 23 tot en met 28 augustus wordt de tweede stu dieweek voor koristen gehouden. Deze week, georganiseerd door de werkgroep Vocatie i.s.m. Sako-Noord-Holland, is bestemd voor individuele koristen en di rigenten uit het gehele land. De opzet is een week lang werken aan een selectie uit de categorieën kerkmuziek, kamer muziek en lichte muziek. Hier wordt zes dagen lang op gestudeerd o.l.v. resp. Lisette Bernt, Piet Vessies en Hans van den Brand. Alle dagen wordt er begon nen met koorscholing en stemvorming o.l.v. Frans Schouten. Op de slotavond, zaterdag 28 augustus vanaf 20.15 uur, zal het een en ander te beluisteren zijn voor iedereen die daar belangstelling voor heeft. Deze presen tatie begint om 20.15 uur en wordt, evenals de gehele week, gegeven in de Maranathakerk (Pr. Beatrixstraat/Klei- bröek) te Castricum. De begeleider op piano en orgel is Thom Janssen. De toe gang is gratis. Tijdens de gehele week staat het ieder een vrij binnen te lopen in bovenge noemde kerk en te komen luisteren naar de repetities. Inlichtingen: Miriam La- ses, tel. 334341. ALKMAAR - Een aantal instellingen op het terrein van de gezondheidszorg in Noord-Holland-Noord heeft onlangs het samenwerkingsverband ADCO Noord-Kennemerland opgericht. Dit zijn het Medisch Centrum Alkmaar, de Stichting Interkruis Noord-Kennemer land, mytylschool De Ruimte en de ver pleeghuizen Lauwershof, De Hout, Oudtburg- en Magnushof. Het doel van dit samenwerkingsverband is op een snelle, eenduidige en adequate wijze ad vies te geven voor voorzieningen vol gens de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) en de Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten (AWBZ). Aanleiding tot de oprichting was het van kracht worden van de Wet Voorzie ning Gehandicapten in april 1994. Hier mee wordt de uitvoering, beheer en verantwoording van een groot aantal voorzieningen, die nu nog zijn onderge bracht bij de bedrijfsverenigingen, rechtstreeks neergelegd bij de gemeen ten en de ziektekostenverzekeraars. Om een goede voorziening te kunnen ver strekken, zullen gemeenten advies vra gen aan deskundigen die op dit terrein ervaren zijn. Bij de in ADCO Noord- Kennemerland participerende instellin gen is al jaren een grote deskundigheid opgebouwd. Aan kinderen en volwasse nen worden ook nu adviezen gegeven op het gebied van voorzieningen die ervoor moeten zorgen dat gehandicapten lan ger zelfstandig kunnen functioneren in de eigen omgeving. Het gaat hierbij niet alleen om rolstoelen, fietsen, stoelen en dergelijke, maar ook om woningaan passingen en advies voor verhuis- en in richtingskosten. HEILOO - We kunnen het goed merken dat groen en tuinieren onze aandacht hebben. De media besteden er veel aan dacht aan en schotelen ons de mooiste plaatjes voor. Open tuinen en tuincen tra weten ons lekker te maken. En zelf zijn we graag buiten bezig. In de tuin bezig zijn is voor veel mensen rustge vend en ontspannend, dan vergeten we even de drukte van alledag. De tuin laten lijken op de plaatjes die we in vele boeken en bladen tegenko men valt lang niet mee. Want wat weten we eigenlijk van de planten om ons heen? Hoe groot wordt de magnolia of de berk die we in de tuin hebben staan? Welke plek en hoeveel ruimte geven we de juist gekochte Lavatera? In de cursus tuinieren (6 lessen 's avonds) leert u alle basiselementen om een goede tuin te verkrijgen. Heeft u al een tuin waar de planten prachtige com binaties vormen en nog even kunnen groeien? Alleen een goede verzorging is dan nodig. In de cursus tuinonderhoud houdep we ons hiermee bezig. Ook deze cursu*omdat 6 lessen en wordt zowel 's ochtends als 's avonds gegeven. Op dinsdag in Heiloo, woensdag in St. Pan- cras en donderdag in Castricum. De cursussen starten in de tweede week van september. Nieuw dit seizoen zijn de dialezingen. Deze geven op een levende manier in formatie over verschillende onderwer pen op tuingebied. Wilt u ook meer van het tuinieren te weten komen en groene vingers krijgen, volg dan een van de groene cursussen bij Groen Advies Jea- nine Jonker, tel. 072-338243. AKERSLOOT - Zondag wordt ter voorbereiding op het veldseizoen het Lelietoernooi gespeeld. De dames star ten om 11.00 uur tegen Hollandia T en zullen vervolgens DSS en Kolping als te genstander hebben. De heren starten om 14.30 uur met een onderling toer nooi: 3 teams zullen uitmaken wie de sterkste is. Om 16.00 uur is de laatste wedstrijd, waarna de prijsuitreiking volgt. ALKMAAR - Gré Braaksma biedt dit jaar voor het eerst curussen aan vanuit haar eigen ruimte, bij Grapèlli Dance Studio. In de cursus Stemwerk leer je creatief met je stem omgaan. Veel van de stem is vrijwel onbekend. Er is vaak ongeloof en schaamte, wanneer er een confrontatie plaatsvindt met het eigen geluid. Bij stemwerk wordt alleen ge bruik gemaakt van de stem. Stemwerk start donderdag 16 september van 20.15-22.15 uur en de plaats is Mient 17-19 te Alkmaar. Gré Braaksma is te bereiken onder tel. 072-124014. HEILOO - De eerste gemeenteraadsver gadering na de zomervakantie vindt plaats op 2 september. De D66-fractie bespreekt de agenda/raadsvoorstellen op 31 augustus 1993 in een - zoals bij D66 gebruikelijk - openbare vergade ring. Aanvang 20.30 uur. Daaraan voorafgaand houdt de D66-fractie van af 19.30 uur haar maandelijks spreek uur voor de inwoners van Heiloo. U bent van harte welkom om uw mening te geven of uw vragen te stellen. Plaats: gemeentehuis, vooringang. Wilt u meer informatie of een persoonlijTc gesprek? Bel de D66-raadsIeven. Hans van Ha- lem (tel. 334590) of Gert Jan Noort (tel. 330421). HEILOO - U hoeft niet naar Peking om Chinees te leren. De Vriendschapsvere- niging Nederland-China organiseert nu ook bij u in de buurt taalcursussen, die gegeven worden door ervaren sinolo gen. De cursus Chinees bestaat uit 25 lessen van elk 1,5 uur. Wilt u meer in formatie, bel (tussen 16.00 en 18.00 uur) of schrijf dan naar: VNC, t.a.v. mevr. Duynstee, Postbus 1002, 2260 BA Leidschendam, tel. 070-3272258. HEILOO - Het HSV Bedrijvenkring voetbaltoernooi zal gehouden worden op vrijdag 27 augustus en zondag 29 au gustus. De eerste en tweede teams van Foresters, Limmen, Zeevogels en HSV gaan aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen de krachten meten. Op het HSV-terrein aan de Bayershoffweg in Heiloo wordt gestreden om een prij zengeld van 1.500,00. De voor wedstrijden zijn vrijdagavond om 19.00 uur. De tweede elftallen vechten zondag om 11.00 uur uit hoe de verhoudingen liggen, 's Middags om 14.00 uur is de eindstrijd bij de eerste teams. Het toer nooi biedt alle voetballiefhebbers de kans om te zien hoe de regionale elftal len er onderling voorstaan. Prestige is uiteraard de grootste drijfveer achter een aantal mooie derby's. HSV 1 start tegen Zeevogels 1Foresters 1 neemt het vrijdagavond op tegen Limmen 1. Na afloop van het toernooi is vanaf 16.00 uur de prijsuitreiking in het HSV- clubhuis. Trio d'Alpino's zorgt met ac cordeon en contrabas voor extra gezel ligheid. Iedereen is van harte welkom om dit toernooi te bezoeken. De entree bedraagt 2,50. Het HSV-bedrijven kring voetbaltoernooi is financieel mo gelijk dankzij Houtenbos Bloemenshop Plus Klus uit Egmond aan den Hoef, Inter Amusement, Makelaar A. J. Vos, Van der Steen Autobedrijf en het Stati onscentrum Heiloo. Ben Sierhuis Enter tainment biedt u het optreden van d'Alpino's aan. Team de Haas verzorgt voor het toernooi de publiciteit en spon sorwerving. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo start weer de mid denstandscursus. Al meer dan 25 jaar houdt bovengenoemde school zich met deze opleiding bezig' De cursisten ko men voornamelijk uit Akersloot, de Eg- monden, Limmen en Heiloo. Veel huidige ondernemers uit die plaatsen hebben op deze school in Heiloo het be langrijke diploma gehaald. De lessen worden in de avonduren gege ven. Het onderwijs is mondeling, prak tijk gericht en het tempo wordt aangepast aan het niveau van de groep cursisten. Tevens is de opleiding niet duur, want het wordt gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De afgelopen jaren is gebleken dat het een succesvolle vorm van volwassenonderwijs is. Het aantal kandidaten stijgt elk jaar, waarbij op valt dat steeds meer vrouwen zich aan melden. Waarom doet iemand de middenstandscursus? Het diploma is noodzakelijk voorzelfstandige vesti ging; het verhoogt de kansen op de ar beidsmarkt; het biedt een gerichte algemene ontwikkeling. De cursus zelf, dit jaar is nu ook moge lijk de cursus op één avond in de week te volgen. Na één jaar wordt dan exa men gedaan in de gevolgde vakken. Het tweede jaar worden de andere vakken behandeld, waar ook een examen op volgt. Slaagt men voor beide examenda- gen dan wordt het Middenstandsdiplo ma ontvangen. Tevens blijft het resultaat van een examendag een aantal jaren staan. Uiteraard kan men nog steeds na één jaar, 2 avonden per week, examen doen in alle vakken. Een heel belangrijk punt is dat iedereen, ongeacht leeftijd of vooropleiding aan de cursus kan deelnemen. De cursus wordt gegeven in de St. Jan Mavo, de Dors 2, Heiloo. Op maandag- en/of donderdagavond van 19.00 tot 21.45 uur uur. Bent u geïnteresseerd en u wilt meer informatie bel dan naar A. Boer- have, tel. 072-332768. ALKMAAR - Bij de Fiom in Alkmaar is nog plaats in de groep voor al leenstaande moeders met jonge kinde ren (tot 6 jaar). Wanneer een moeder de kinderen alleen opvoedt, kan ze met al lerlei vragen en soms problemen te ma ken krijgen. De groep biedt de moge lijkheid om hierover met andere vrou wen te praten. De groep bestaat uit maximaal 8 vrou wen en wordt begeleid door 2 maat schappelijk werksters, Gerda Andries- ma en Anneke Tjoelker. De groepsbij eenkomsten zijn wekelijks op de woens dagochtend van 9.30 - 11.15 uur op het Fiom-bureau in Alkmaar. Kinderop vang is aanwezig. Voordat iemand kan deelnemen aan de groep vindt er een kennismakingsgesprek plaats met de 2 begeleidsters. Voor een afspraak of in formatie kan men bellen naar het Fiom- bureau, van de Meijstraat 6 in Alk maar, tel. 072-118812. HEILOO - Yoga is een heerlijke manier om je te ontspannen. In deze gehaaste tijd van stress en slapeloosheid moet je de tijd nemen voor jezelf. Dpor yoga leer je beter met jezelf omgaan, je raakt met je lichaam vertrouwd. Kort samen gevat: Bij Yoga leer je je juist ontspan nen, van je hoofd tot je tenen. Een les van een uur is opgebouwd uit ademhalings- evenwicht-, concentra tie, en ontspanningsoefeningen. Instru menten komen er niet aan te pas. De lessen staan onder deskundige leiding van yoga-docenten. De cursussen begin nen dinsdag 21 september en lopen tot eind mei 1994. De kosten bedragen, per cursus van 30 lessen 110,00, te vol doen in viermaal 2-maandelijkse termij nen van 27,50. Bent u geïnteresseerd? Inlichtingen mevr. Kuiper, tel. 072- 332980. LIMMEN - Galerie Amber in Limmen exposeert ditmaal pentekeningen en ke ramische objecten van René Gort en Corrie Swaak.. René Gort, oud-tekenleraar, houdt van licht in landschappen en in bloemen. Dat onderwerp tekent en schildert hij dan ook dagelijks, bezeten als hij is van zijn vak. Dit jaar maakte hij de kalen der Kijk-Uit 1993 waarvoor hij bekende plekjes in Castricum tekende. René Gort was o.a. leraar van Yolanda Eve- leens, die eerder bij Amber haar prach tige etsen toonde. Samen met een andere oud-leerling, Kees Duinker, maakte hij het boekje Onbekommerd', wandelingen met Jac. P. Thijsse. Zijn pentekeningen zijn fijn en zeer mooi om te zien. Corrie Swaak volgde de Rietveldacade-. mie in de vakken reclame en fotografie. Nu werkt ze alleen nog met klei. Zij" bouwt uit gerolde pakken klei objecten die nog het meest aan Mayatempel^ doen denken. De vorm wordt eerst gete kend en vervolgens uitgesneden en in el{ kaar gezet. Corrie Swaak probeert haar. objecten rust en evenwicht te geven- door een weloverwogen bepaling van dé volumes. Veelal zijn de vlakken symme trisch met veranderd perspectief. Zij zoekt naar contrasten in gladde en ruige oppervlakten, spanning in vorm eri doorbreking van de spanning. Het gla zuur is rustig. Het object wordt afge werkt met engobe, oxydes en glazuur. Afhankelijk van de vorm wordt het ob ject op 1145 of op 1200 C gebakken. De pentekeningen van René Gort en de keramische objecten van Corrie Swaak zijn in de periode 26 augustus tot en met 18 september iedere donderdag-, vrij dag- en zaterdagmiddag van 14.00- 17.00 uur te zien in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. In de fraaie tuin bij de galerie staan twee bronzen beelden van de bekende beeld houwster Tineke Bot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6