dl «dl kopie per Barflies in de Storeyclub WORD LID VAN NATUURMONUMENTEN VOOR 35,- GIRO 9933 Foresters nieuws Gastheer HSV wint eigen toernooi Waterpolotoernooi De Spetters Karate-Do Funakoshi Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo Wao-Aaw Belangenvereniging Bewegen op muziek PV Luchtpost Rommelmarkt en beddenrace Ook per FAX bereikbaar: 335644 Christenvrouwenbond «I PAGINA 10 UITKIJKPOST 1 SEPTEMBER 1993 HEILOO - Na alle vakantie-genoegens, voor de een wat meer regen dan voor de ander, begint dan het komende week end weer de competitie. Niet minder dan tien senioren-teams zullen de Foresters-kleuren het komende seizoen weer op sportieve wijze gaan verdedi gen. Voor wat betreft het eerste zondag elftal staan er weer een aantal zeer interessante streekderbies op het pro gramma. Aanstaande zondag met een al een kraker van de eerste orde als Zeevo gels uit Egmond aan den Hoef op be zoek komt. Verder ontmoeten onze jongens deze competitie onder meer het pas gepromoveerde Alcmaria Victrix S.V.W. '27 uit Heerhugowaard, oude bekenden als De Rijp, Texel, Schagen en zullen nieuwkomers als M.F.C. en E.V.C. de Egelshoek bezoeken. De gemeente-medewerkers hebben overigens weer zorggedragen voor een perfekte verzorging van het sportpark en aangezien de opstallen hebben eve neens een grote opknapbeurt hebben ondergaan kan de bal op de Egelshoek weer gaan rollen. Niet alleen zullen spe lers en supporters tevreden zijn met de indeling van het eerste elftal, ook de kantine-commissie weet wat haar dit seizoen te wachten staat. Ter gelegenheid van de competitie opening met de derby tegen Zeevogels, vindt er zondagmiddag onmiddellijk na de wedstrijd in de kantine een live optreden plaats van de zanger Ronald van der Lee. Als voorwedstrijd spelen de Foresters pupillen Dl tegen de Dl van Zeevogels. Het programma voor wat betreft de selectie-teams voor het komende wee kend luidt: zaterdag D.P.S.V.-de Fo resters, zondag: de Foresters-Zeevogels, aanvang 14.00 uur en de Foresters 2 - S.R.C. 2 aanvang 11.00 uur. HEILOO - Afgelopen zondag won HSV de finale van het HSV bedrijvenkring voetbaltoernooi van Foresters met 3-0. Langs de lijn genoten de ruim 300 toe schouwers in het zonnetje van de fana tieke duels. Vriend en vijand waren het er over eens dat HSV het prijzengeld te recht verdiende. In de strijd om de der de en vierde plaats moest Limmen met een 2-1 nederlaag tegen Zeevogels ge noegen nemen. Limmen was zeker de tweede helft niet de mindere van Zeevo gels uit Egmond. Maar door een eigen doelpunt van de oranje-witten pakte Zeevogels toch de derde plek. In de voorwedstrijden op vrijdagavond wonnen Foresters en HSV beide met 3-0 van Limmen en Zeevogels. Ook bij de tweede teams domineerde HSV. Met een 4-0 zege tegen Zeevogels 2 werd HSV 2 eerste. Derde werd Limmen 2 door met 7-3 Foresters 2 te verslaan. Zeevogels 2 kwam in de finale via een overwinning van 4-3 op Foresters 2. Limmen 2 verloor vrijdagavond met 7-2 van HSV 2. De organisatie van het toernooi trof het met de weergoden en met de inzet van alle teams. Aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen wilden de regio nale clubs zo goed mogelijk voor de dag komen. De voetballiefhebbers kwamen ruim aan hun trekken met in de eindstrijd de Heilooër derby HSV- Foresters Toernooiwinnaar HSV lijkt een sterk seizoen tegemoet te gaan. Met een jong team en fris aanvallend voetbal lieten ze in eigenhuis een goede indruk achter. Het was nog lang gezellig na de prijsuitreiking in het clubhuis door het live-optreden van de d'Alpino's uit Schoorl. Vol vertrouwen gaat HSV ko mende zondag, 5 september, naar Scho ten voor de start van de competitie. Aanvang van de wedstrijd is om 14.30 uur. HEILOO - Het 17e jaarlijkse polotoer- nooi van de Z PC De Spetters, op zondag 29 augustus in zwembad het Baafje, kon dit keer rekenen op de wel willende medewerking van de weergo den. Zoals sommigen zich zullen herinneren moest het toernooi vorig jaar wegens een te lage boventempera- tuur en aanhoudende regenval vroegtij dig worden gestaakt. De toernooi-organisatie kan terugkij ken op een geslaagde toernooidag, die ook mede dankzij de hulp en medewer king van een fors aantal leden van De Spetters vlekkeloos is verlopen. Af gaande op het enthousiasme van de deelnemende verenigingen, voor wie dit toernooi traditiegetrouw een belangrijk element in de voorbereiding op het nieu we poloseizoen vormt, is het ook spor tief gezien een geslaagde dag geworden. De prijsuitreiking werd verzorgd door de wethouder van sport en recreatie, mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom. De eindstanden waren als volgt: Poule heren 1: 1. VZV 2, 2. Nereus 5, 3. Aquafit 2, 4. De Spetters 1, 5. Noord- kop 1, 6. Orkano '75 1. Poule Heren 2: 1. West-Friesland 1, 2. St. Pancras '72 1, 3. De Spetters 2, 4. De Ham 5. Poule Jongens 1:1. Aquarius, 2. West- Friesland, 3. De Spetters, 4. VZV. HEILOO - Karatevereniging Funakoshi begint 10 september weer met de lessen in de gymzaal aan de Dors te Heiloo. Karate-do betekent letterlijk 'de weg van de lege hand'. Kara (lege) te (hand) verwijst naar een vorm van ongewapend gevecht. Het woord 'do' heeft betrek king op de mentale aspecten van het ka rate. Hierbij 'kun je bijvoorbeeld denken aan zelfbeheersing. Karate bestaat uit vele onderdelen. De belangrijkste is het kihon: de basisbewe gingen. Deze basisbewegingen komen terug in elk onderdeel van het karate. Voorts bestaat het karate uit kata en ku- mite. Bij kata worden de basisbewegin gen in een bepaalde volgorde uitge voerd. Het is een schijngevecht tegen of meerdere tegenstanders. Kumite wil zeggen: vrij vechten. Dit wordt in ver schillende fasen aangeleerd. Kata en ku mite worden ook in wedstrijdvorm bedreven. In Heiloo trainen de beginners op vrij dagavond .van 19.00-20.30 uur en de ge vorderden van 20.30-22.00 uur. Alleen op 10 september beginnen de beginners om 19.30 uur. Als u interesse hebt, kom dan eens kijken of train eens mee. Voor meer informatie: tel. 331051. HEILOO - Wij starten ons seizoen op 7 september met een info-middag over onze diverse activiteiten en een ,High tea', in het Open Huis. Aanvang 13.45 uur, toegangsprijs 5,00. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Marian Schagen, leidster van de knip cursus, zal een knipdemonstratie geven. Nienke ten Hoor zal een interessant praatje houden over thee, de theecul tuur, de verschillende soorten thee en de toepassingen ervan en wat bij deze drank gegeten wordt. Zij zal ons iets la ten proeven en een aantal recepten ver strekken. Op 6 oktober is er een bijeenkomst in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. De heer W. Adriaansz houdt een lezing overPoëzie, het stiefkind van de litera tuur'. Voorts wordt deze winter in drie bijeenkomsten behandeld het jaarthema van de NVVH, 'De positie van de vrouw in Europa', met als onderwer pen: Milieu-vriendelijk huishouden, De Europese keuken milieubewust bekeken en Vrouwen en milieu. Gespreksleid ster: mw. Diana Zemel. De heer Bosman verzorgt een dia-lezing over Algerije en de Sahara, mw. M. Willems geeft een lezing getiteld Belle en het beest' en het seizoen wordt beslo ten met een modeshow, verzorgd door de fa. Goemans uit Alkmaar. Verder staan er nog verschillende excursies, fietstochten en wandeling op het pro gramma, en ook de zondagclub komt weer bijeen. Wij zullen u door middel van de Uitkijkpost regelmatig op de hoogte houden van onze activiteiten. HEILOO - De maand september is be gonnen, de schooldeuren gaan weer open, dat betekent dat onze gym nastiekvereniging ook haar activiteiten hervat. Er zijn wat, ook tijdelijke, ver anderingen toegepast in het lesrooster, mede in verband met de algehele reno vatie van de gymzaal aan het Slimpad. Alle leden zijn hiervan op de hoogte gesteld. Mochten er problemen of vra gen zijn dan kan men bellen mevr. Kui per, tel. 336166. Op donderdagmorgen zijn er nog wat plaatsen vrij op het moeder-en-kind uur van Karin Kaag. Op de overige uren is er meestal nog wel wat ruimte, ook voor jongens en heren. HEILOO - Op maandag 6 september begint de vereniging, weer met de weke lijkse contact ochtend. We beginnen het nieuwe seizoen met de prijsuitreiking van de vis- en biljartwedstrijden, die ge houden zijn in het seizoen '92-'93. Te vens nodigen wij alle leden uit voor een bingo-ochtend. De eerste ronde is gra tis. Wij hopen dat alle leden aanwezig zullen zijn op deze eerste contactoch tend van het nieuwe seizoen, aanvang 9.00 uur in het Trefpunt aan de Wester- weg 294. HEILOO - Op maandag 6 september starten de lessen grondgymnastiek, ae robic en callanetic onder leiding van Els Versteege weer. In alle lessen, die ver spreid over de maandag, donderdag en vrijdag in verschillende gymnastieklo kalen in Heiloo worden gehouden, wordt uitgebreid aandacht besteed aan het versterken van de buik- en rugspie ren, zonder de overige spiergroepen te vergeten. Bovendien is er in elke les een conditiegedeelte verwerkt. Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij Gré Brug man (tel. 334814) of Els Versteege (tel. 02510-32490). HEILOO - Zaterdag 28 augustus was er wederom een duivenvlucht voor de lief hebbers van Luchtpost en wel vanuit Duffel (B., 170 km), waar de duiven om 8.15 uur werden gelost met een zuid oostenwind. Het was goed vliegweer en de liefhebbers verwachtten een snel ver loop. Deze verwachting kwam uit. De uitslag was als volgt: Sjaak Bakker, le om 10.39; deze duif maakte een snel heid van ruim 70 km per uur; ook de 8e, 16e en 25e prijs waren voor deze lief hebber. 2. Jan Teileman, tevens 4e, 9e en 14e prijs; 3. Comb. Oosterveer, te vens 10e, 15e, 20e, 23e en 27e; 5. Comb. Jan Ranzijn; 6. Comb. Molenaar, te vens 11e, 13e, 18e en 28e; 7. Edwin Maat, tevens 21e en 22e; 12. Comb. Wittebrood-Groenland; 17. Henk Lases tevens 29e; 19. Rien Meyer in Limmen tevens 26e. AKERSLOOT - Op zondag 5 september organiseert de Stichting Akersloot Pro motie een grootse Rommelmarkt. Dit jaar in combinatie met de traditionele Beddenrace. Het overbekende Wilhel- minaplein zal het centrum vormen van deze evenementen vol sfeer, sportiviteit en gezelligheid. Om 11.00 uur start de Rommelmarkt een nieuw evenement op de toch al zo goed gevulde SAP-kalender. Hier kunt u zich laten verrassen door een groot as sortiment spullen en prullen. Zeer ge schikt om gezellig een middagje in rond te snuffelen. Vanaf 16.30 uur zullen de Beddenracers zich warm beginnen te lopen op het par cours. Een heus draaiorgel zorgt voor de muzikale omlijsting. Het startschot van de race zal om 17.00 uur vallen. Ge durende anderhalf uur zullen de bedden over het parcours Kerklaan/Meerweg/ Julianaweg/Klaas Hoornlaan racen, waarna de strijd om 18.30 uur wordt af- gevlagd. Op het 800 meter lange parcours zullen bekende beddenracers als Fridtjof Koo- men, Marcel Tesselaar, Siem Boekei en Vincent Leyen hun rondjes afleggen in de strijd om de bekers, de zoenen van de Rondemiss, de premies en natuurlijk de hoogste eer: het kampioenschap van Akersloot. Maar natuurlijk verwachten we ook spektakel in de damesklasse, waarin naast de winnaressen van vorig jaar, Helma en Jeanette Krom, ervaren beddenracers als Jolanda Smit en Ton- neke de Haan aan de start zullen ko men. Ook zal er in de gemengde klasse gestreden worden op het scherpst van de snede. Tevens is er weer een ludieke prijs voor het Ludiekste Bed. Na afloop van de race worden de bekers en premies uitgereikt tijdens het sensati onele Beddenbal, dat plaats zal vinden in Café de Vriendschap, met medewer king van The Parrots. Als hoogtepunt van de avond zal daar tenslotte, met medewerking van de Akerslootse Vader Abraham de trek king plaats vinden van de donateurs- kaartenaktie van de Stichting Akersloot Promotie. De winnaar zal een reische- que ter waarde van 500,00 krijgen, beschikbaar gesteld door de plaatselijke bank, terwijl er als niet te versmaden troostprijzen nog twee dinerbonnen klaar liggen. Door deelname of infor matie kunt u bellen: Mario Kerssens (02513-10878) of Jan Sander (02513- 12120). HEILOO - September is de maand waa rin alle activiteiten weer van start gaan. Dit seizoen zijn er acht bijeenkomsten. Deze worden gehouden telkens op de laatste dinsdag van de maand in het ge bouw van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Elke maand krijgt u een blaadje van de vere niging, met de uitnodiging voor de bij eenkomst, die in de betreffende maand plaatsvindt. Het lidmaatschapsgeld bedraagt ƒ.47,90, waarvoor u tevens het maand blad .Informatie' ontvangt. De reis commissie verzorgt tweemaal per jaar een uitstapje. Ook is er een leesclub waar boeken besproken worden. De animo voor deze leeskring is zo groot dat er waarschijnlijk een tweede leesc lub van start zal gaan. Het jaarprogramma 1993/1994 bevat de volgende onderwerpen: Openbaringen van Johannes, uitgelegd naar deze tijd; Achter de coulissen van de Stads schouwburg; Federatie-avond; Kersta vond; mevr. A.A.M. Willemse-van der Ploeg: Sociale vernieuwing en ander be langrijke politieke zaken in Heiloo;' Voettocht naar Santiago de Compostel- la; Paasvieringen in Russische Ortho doxe Kerken; Prostitutie in Alkmaar; Ons Koningshuis. Voor nadere gegevens kunt u techt bij mevr. D. W. van der Sijs-Runhaar, Bestevaerslaan 1, 1852 VK Heiloo, tel. 333292. MM PWK AKERSLOOT - Na een welverdiende vakantie voor bestuur en medewerkers is het aanstaande vrijdag weer tijd voor live-muziek in het Akersloter Jongeren centrum de Storey Club. Dan speelt de formatie Barflies. Een band die onge veer een jaar optreedt maar een bezet ting kent die reeds jaren deel uit maakt van de regionale 'rock-scene'. Thijs en Hannes Terluin (ex-Boothill Undertakers), Arwin Vergers en Rick Embrose (ex-Jewel) staan garant voor een klinkend optreden welke nummers zal bevatten van Dr. Hook, Van Halen en vele andere klassiekers. Thijs Terluin ziet de door de band gekozen covers als een reactie op de hedendaagse, door computers geschreven, massamuziek. Pure rock dus, zonder manipulaties of truckage. De Storey is vrijdag vanaf 21.00 uur geopend. De toegang is zoals gewoonlijk gratis. Alleen met uw hulp wint de natuur terrein. Noordereinde 60,1243JJ 's-Graveland. Telefoon 035 - 55 99 33. Natuur monumenten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10