I I Tf Informatierubriek van de gemeente Heiloo IS HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Expositie in het gemeentehuis van Heiloo De chemokar staat op 8 september 1993 in het dorp Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Is er voor het verleden van Heiloo nog toekomst? Ja!: Monumentendag in Heiloo Woningmarktdag 1993 De treintaxi van huis naar het station Subsidies voor beeldende kunst Rekening in één oogopslag 1992 Wij/Zij gaan weer naar school Ingediende bouwaanvragen Nieuwe bouwplannen Commissie Milieu en Educatie c.a Rijbewijzen Wet milieubeheer PAGINA 4 UITKIJKPOST 1 SEPTEMBER 1993 Vanaf donderdag 10 juni 1993 is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Heieen Peiger en Nel Tjaden. Ina Middelkoop van der Wateren stelt haar beeldhouwwerken ten toon en van Frans Huyzer is er een expositie van foto's van ouderenwoningen in Heiloo. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De schilderijen blijven hangen tot 10 september 1993. De beeldhouwwerken worden per 1 september weggehaald. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vragen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 6 september om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Verwijderen brug recreatiegebied de Neggen. - Projectvoorstel groenstructuurplan. Op zaterdag 11 september 1993, de Landelijke Monumentendag, zullen in Heiloo 5 monumenten worden opengesteld en gratis te bezichtigen zijn voor het publiek van 11.00 - 15.00 uur. 1. De Witte Kerk en de Toren, Heerenweg 32/34. 2. De Hutkoffer, Heerenweg 21. 3. De Wipwatermolen bij het Maalwater. 4. Twee hekpijlers van Ter Coulster, aan de Kennemerstraatweg. 5. De Oudheidskamer van Vereniging Oud Heiloo (geen rijksmonument), geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op 11 september zal ook voorlichting worden gegeven over het Heilooër Monumentenbeleid. De Nota zal ter inzage worden gelegd bij de monumenten die deze dag te bezoeken zijn. Zaterdag 2 oktober 1993 organiseert de gemeente Heiloo in samenwerking met Bouwfonds Woningbouw b.v., Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar en Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo de jaarlijkse woningmarktdag in wijkcentrum Ypsalon in Ypestein, Heiloo. Op deze dag kunt u kennis maken met de woningbouwplannen in Ypestein voor de periode 1993-1994. Er is informatie beschikbaar over de type woningen, huur-en koopprijzen, lokatie en inschrijvingsperiode. In de Uitkijkpost van 8 september a.s. kunt u in een paginagrote advertentie op uw gemak allerlei informatie lezen over deze Woningmarkt-dag. Op 1 april 1993 is in Heiloo de treintaxi gaan rijden. Veel mensen maken er nu al gebruik van. Een rit met de treintaxi kost f 5,--. Dit biljet is alleen in combinatie met een treinkaartje te verkrijgen. Maar wat moet u doen als u nog geen treinkaartje hebt en van huis naar het station wil? - U belt Taxi Zwart, telefoon 33 13 13 en vraagt om een taxi; - In de taxi betaalt u f 5,-- voor de treintaxi en f 10,-- voor een treinkadobon; - Met deze kadobon kunt u aan het loket op het station een treinkaartje kopen. Nu is een retourtje Alkmaar goedkoper dan deze f 10,--. In dit geval kunt u de kadobon beter bewaren voor een volgende, langere dus duurdere treinreis en met contant geld een kaartje kopen aan het loket. Mini-cursus voor toekomstige kopers Huren of kopen in de regio Heiloo In de regio Heiloo wordt in 1993 een aantal gesubsidieerde koopwoningen gebouwd. Om aspirant-kopers zo goed en objectief mogelijk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een eigen huis vastzitten, heeft de 'Vereniging Eigen Huis' uit Amersfoort een driedelige 'cursus' ontwikkeld. Met deze cursus wil de 'Vereniging Eigen Huis' voorkomen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zijn en precies weten waaraan je begint zijn absolute voorwaarden om een verantwoorde koopbeslissing te kunnen nemen. Met deze cursus komt de 'Vereniging Eigen Huis' drie avonden naar Heiloo, en wel op donderdag 30 september, maandag 4 oktober en donderdag 7 oktober 1993. De avonden beginnen om 20.00 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur. De cursus wordt gegeven in sporthal Het vennewater, Het Zevenhuizen 48 in Heiloo. De gemeente heeft het initiatief tot voorlichting genomen en geeft de 'Vereniging Eigen Huis' hiervoor subsidie. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond wanneer kopen en wanneer huren aantrekke-lijker is. De tweede avond gaat over de financiële kant van de koop van een premiehuis: de ingewikkelde subsidieregeling, de hypotheek, gemeente-garantie, belastingen, enzovoorts. Tijdens de laatste avond komen juridische zaken aan bod: het contract, de garantie, de oplevering en dergelijke. Iedere deelnemer krijgt uitgebreide schriftelijke documentatie. Het bijwonen van de cursus kost, inclusief de schriftelijke documentatie, f 10,-- per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een premiewoning in de regio Heiloo en de cursus van de 'Vereniging Eigen Huis' wil bijwonen, kan zich daarvoor vóór 23 september a.s. aanmelden bij de Gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, Heiloo, t.a.v. mw. R.M.J. Roos, afdeling Voorlichting. Bij de aanmelding graag even vermelden met hoeveel personen men denkt te komen. Deelnemers ontvangen van de 'Vereniging Eigen Huis' een schriftelijke bevestiging met details over de cursus en over de wijze van betaling van het cursusgeld. Het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland vindt het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen kennis kunnen nemen van het aanbod van professionele beeldende kunst in NH. Om dit te realiseren heeft de provincie een aantal subsidiemogelijkheden. Algemene voorwaarden hierbij zijn dat het moet gaan om kunstwerken van artistiek goede kwaliteit, vervaardigd door hedendaagse, professionele beeldende kunstenaars, bij voorkeur uit Noord-Holland. Er is een subsidie voor manifestaties, experimentele projecten en publiciteitsmateriaal, allen met eigen voorwaarden. Subsidieverzoeken voor aktiviteiten die in de eerste helft van 1994 plaatsvinden moeten voor 15 oktober 1993 bij het college van Gedeputeerde Staten zijn ingediend. Aanvraagformulieren en nadere informatie kunt u krijgen bij de Dienst Welzijn, Economie en Bestuur, telefoon 023-143451 of 143624. De rekening in één oogopslag 1992 (RIEO) van de gemeente Heiloo is uitgebracht. In de raadsvergadering van 2 september a.s. zal de Raad worden voorgesteld de rekening voorlopig vast te stellen. Het financiële resultaat is een tekort van f 509.000,--. Er worden maatregelen genomen om de tegenvallende financiële resultaten op te vangen. In de RIEO worden in hoofdlijnen de belangrijkste zaken aangegeven. Een exemplaar van de RIEO is gratis af te halen bij de receptie in het gemeentehuis. Wij gaan weer naar school. Deze hartekre"et komt uit de monden van 2,5 miljoen schoolkinderen tussen 4 en 17 jaar wanneer zij maandag 6 september a.s. na de zomervakantie weer naar school toe gaan. In deze eerste weken na de grote vakantie is het aantal ongevallen met schoolgaande kinderen het grootst. De jeugd moet weer wennen aan de dagelijkse gang van zaken en voor de 'brugklassers' zal de te fietsen route nieuw zijn. Ook de andere verkeersdeelnemers, met name de automobilisten moeten wennen aan een druk verkeersbeeld met onverwachte situaties. Daarom voert Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met gemeenten, scholen, politie ook dit jaar weer de aktie: 'Wij/Zij gaan weer naar school'. Op deze manier wordt aandacht gevraagd voor deze groep weggebruikers om zo de verkeersveiligheid van de jongeren te verhogen. Hoe doen wij dat in Heiloo? - via raamposters en stickers op gemeente-auto's wordt iedereen op de aktie geattendeerd; - spandoeken langs de weg op enkele lokaties in het dorp waarschuwen de automobilisten en - de politie houdt extra toezicht op de schoolroutes en let op het gedrag van alle verkeersdeelnemers. Als we allemaal meedoen kan de aktie slagen en kunnen de kinderen zeggen: 'Wij gaan weer (veilig) naar school'. Zendtijduitbreiding KinderNet Met ingang van 2 oktober a.s. gaat KinderNet in het weekeinde tot 12.00 uur uitzenden. De programmering tussen 10.00 en 12.00 uur in het weekeinde zal gericht zijn op de kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar. Gedurende de week veranderen de uitzendtijden niet en blijft KinderNet tot 10.00 uur in de lucht. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend: Kennemerstraatweg 213, J.J. Taskin - vergroten dakkapel. Westerweg 280, G.B. Eijkel - oprichten (vernieuwen) schuur. De Rietvink 14, N.P. Baltus - overkappen terras. Kennemerstraatweg 431Holland Blumen Markt Holland Beheer B.V. - vergroten kantoor. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Sandecamplaan 31, fam. Van Baar - vergroten woonhuis. De ontwerp-besluit liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 sèptember 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden allen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op woensdag 8 september 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Milieubeleidsplan. 2. Diverse verkeerszaken. 3. Verkeersmaatregelen Westerweg/Kuillaan. 4. Verkeersaspecten concept-voorstel besteding gelden dorpsvernieuwing 1993 en grondtransactie 'Overkerck'. 5. Vernieuwen meubilair in groepen 1 en 2 van de J.P. Hasebroekschool. 6. Overdracht taken SNK (volwasseneducatiè). 7. Uitbreiding tenniscomplex H.S.V. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij d.d. 31 augustus 1993 op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt: Reproform (N. v/d Kolk) voor het oprichten en in werking hebben van een fotozetterij/drukwerkservice, gelegen aan De Schrijnwerker 11 te Heiloo. Hemic Interieurbouw voor het oprichten en in werking hebben van een hout- en plaatverwerkingsbedrijf, gelegen aan De Oude Werf 4 te Heiloo. Forta Design (J. Bolten) voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het maken van meubels en aanverwante artikelen en het spuiten en verlijmen van deze, gelegen aan De Wagenmaker 6 te Heiloo. Beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en nadat de eventueel benodigde bouwvergunning krachtens de Woningwet is verleend. Beroepstermijn: Eén maand na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de afdeling geschillen van bestuur van Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek tot schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen is de afdeling voor de geschillen van bestuur belast met de beslissing van deze aan de beslissing van de Kroon onderworpen geschillen. Beroep op de Kroon tegen een beschikking staan open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de ontwerp beschikking bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wijzigingen, die bij het geven van de beschikking t.o.v. de ontwerp-beschikking zijn aangebracht; e. belanghebbenden, die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op het Gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 2 september 1993 t/m 4 oktober 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 3 september 1993 t/m 1 oktober 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Pen subsidieert milieu vriendelij ke koelkasten en vriezers BLOEMENDAAL - Op 1 september start de nv PEN Energiebedrijf Noord- Holland samen met acht andere Neder landse energiebedrijven met een stimu leringsregeling voor milieuvriendelijke koelkasten. Deze regeling biedt de con sument twee voordelen. Ten eerste krijgt de consument 50,00 korting bij aankoop van een koelkast of diepvrie zer die zowel energiezuinig als CFK-vrij is en ten tweede is hij ervan verzekerd dat zijn afgedankte apparaat verant woord wordt verwerkt. Het is de bedoe ling dat de regeling in het voorjaar van 1994 landelijk wordt ingevoerd. Circa 100 detaillisten in het PEN- verzorgingsgebied verlenen hun mede werking aan de regeling. Iedere winke lier beschikt over een lijst met koelkasten en diepvriezers die voor de korting in aanmerking komen. Dit zijn apparaten die weinig energie verbuiken en waarvan de koelvloeistof en de isola tielaag geen voor het milieu schadelijke CFK's bevatten. Bij aankoop van een energiezuinig en CFK-vrij exemplaar vult de klant een bon in en geeft de detaillist 50,00 kor ting. Levert deze het nieuwe apparaat bij de klant af, dan neemt hij het afge dankte apparaat mee. Dat brengt hij bij een erkende inzamelaar, bijvoorbeeld een gemeentedepot, waarna het op een milieuvriendelijke wijze wordt verwerkt door onder meer de schadelijke CFK's af te tappen. Van het elektriciteitsverbruik in huis houdens wordt gemiddeld 20% gebruikt om te koelen. De hoeveelheid elektrici teit die een koelapparaat verbruikt, wordt voornamelijk bepaald door het wattage ervan. Het apparaat staat na melijk dag en nacht aan en kan niet tus sendoor worden uitgeschakeld. De consument kan dus op koelen, elektrici teit èn geld besparen door bij de aan schaf te kiezen met een laag wattage. Voor informatie over de milieukorting kan de consument contact opnemen met de nv PEN (072-182328). Cursus wereldzang ALKMAAR - Op 16 september begint bij de wereldmuziekschool regio Alk maar (ACKV) de cursus 'wereldzang', die de deelnemers een kennismaking biedt met zangtechniek en repertoire uit verschillende culturen. Voor aanmel ding en informatie kan men bellen met De Muselaer (072-151736) of het ACKV (072-404336). Geslaagd HEILOO - Oudplaatsgenoot Aniëlla Dagmar van der Ploeg is op 25 augustus geslaagd voor haar doctoraal Rechtswe tenschappen aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Seizoenstart bij Tintoretto HEILOO - Op 2 september opent de schilder en tekenvereniging Tintoretto om 20.00 uur het schilderseizoen in de Zevensprong. Leden en geïnteresseer den worden van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. De seizoenagenda 1993-'94 wordt besproken en indien mogelijk uitgereikt. Vakantiewerkstuk ken van leden worden besproken door de kunstschilder Cees Broersen. Heeft u interesse in het doen en laten van de ver eniging Tintoretto, komt u dan gerust op 2 september of vraagt u inlichtingen bij Secr. A. Zoon (secretaris), Ooster zijweg 4, 1851 PA Heiloo, tel. 331191. Geslaagd HEILOO - Onze oudplaatsgenoot Rei nout Dijkstra slaagde aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen bedrijfseconomie. De Vroegte Wint HEILOO - Op zondag 5 september ver vissen de heren van DVW hun vijfde en laatste witviswedstrijd van dit seizoen. Gevist wordt in Ypestein aan één der uiteinden van het industrieterrein. Wie aan de wedstrijd wil deelnemen moet vroeg op. Al om 6.00 uur wordt verza meld bij de branweerkazerne nabij 't Loo, vanwaar het vertrek is naar de' vis gronden. Voor opgave en informatie kan men terecht bij S. Blokker, tel. 332411, of P. Welp, tel. 02518-54867. Damclub Heiloo HEILOO - Met een ledenvergadering op donderdag 9 september opent de damvereniging Heiloo de competitie 1993-1994. Aanvang van de bijeen komst is om 20.00 uur in de sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizen, waar elke donderdag om 19.30 uur met de partijen wordt begonnen. Bent u in de damsport geïnteresseerd, dan zijn ook niet-leden op de vergadering van harte welkom, of op de eerste speelavond van 16 september. Voor nadere inlichtingen: N. Ursem, tel. 332677, of J. Kraakman, tel. 333847.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4