m Theater De Beun opent volgende week de deur voor nieuw seizoen S3 KUYPER Timmerdorp weer groot succes M.P. Meijer verlaat als laatste commandant de groep Heiloo Buk Buk opent nieuwe deuren Ww\ M ■ss Amelsv.d. Ridder Makelaardij o.g. ■SS» 58e JAARGANG NO. 36 VVN campagne 'Wij gaan weer naar school' N I EUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKE Monumentendag 1993 Klaverjassen in Plan Oost Slotkapel open op monumentendag 8 SEPTEMBER 1993 VERKOOPPLANNEN?? NVM Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 K M MAKELAAR bid TAXATEUR O.G. ASSURAW1ËN Tekenen en schilderen in De Kapberg Echtpaar Rijnders viert 65-jarig huwelijksfeest C HAHHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER rr' c"kETELS MET SUBSIDIE Ho.leweg 19 072-335085 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosscheiaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-42.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Met de campagne ,Wij gaan weer naar school' wijst Veilig Verkeer Nederland weggebruikers op de kwets baarheid van scholieren in het verkeer. Vooral na de zomervakantie gebeuren er veel ongelukken. Kinderen die een nieuwe schoolroute gaan fietsen zijn vaak slachtoffer. Na een rustige zomer periode moeten veel automobilisten weer wennen aan het drukke schoolver- keer. In 1992 vielen er in de leeftijds groep 4 tot 17 jaar 150 doden en 2496 ziekenhuisgewonden. In Noord-Hol land heeft VVN dit jaar gekozen voor een officiële start van 'Wij gaan weer naar school' in meerdere gemeenten. Gelijktijdig met de start van de campag ne wordt een nieuwe voorlichtingswa gen verkeersveiligheid door Rijkswater staat aan VVN Noord-Holland overge dragen. In onze regio wordt de aktie ,Wij gaan weer naar school' ondersteund door de bibliotheken. Er wordt een informatie- hoek/tentoonstelling ingericht tijdens de aktieweken, waar men kennis kan nemen van met name publicaties over de onmisbare begeleiding en voorbeeld functie van de ouders bij het-naar- school-gaan. Jongeren worden geatten deerd op de bromfietscursis. De .Weg wijs' ligt ter inzage met de nieuwe brochure ,Dag mam, tot straks'. Veilig Verkeer Nederland en uw gemeente werken samen aan veilige schoolroutes. Mogen zij rekenen op uw verantwoor delijkheid? Groepscommandant M.P. Meijer. HEILOO - Het massale bezoek aan de Amsterdamse Uitmarkt en andere thea termanifestaties ligt nog maar net ach ter ons. Met de herinnering daaraan nog vers in gedachten, wordt het de hoogste tijd om daadwerkelijk een bezoek aan het theater te brengen. In theater De Beun in Heiloo staat over anderhalve week, op zondag 19 september, de eerste voorstelling op het programma van het seizoen 1993-1994. Een, wat de professionele voorstellingen betreft, voller programma dan ooit: 24 voorstel lingen zullen er gespeeld worden, waar bij nagenoeg alle genres aan bod komen. Ruim drie maanden geleden presenteer de de Programma Commifcie van De Beun de plannen voor het aanstaande seizoen. Door middel van een fraaie gids werden de inwoners van Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden geïnformeerd over de vele voorstellin gen, die in het Heilooër theater worden voorgeschoteld. De uitbreiding van het aantal theateravonden en de keuze van de gezelschappen c.q. artiesten vielen in goede aarde: op grote schaal werd inge schreven. Het ging weliswaar niet zo spectaculair snel als bij De Vest in Alk maar, maar toch werden door meer mensen meer kaarten besteld. Tot op heden is nog geen enkele voorstelling volledig uitverkocht. Gabriel Garcia Marquez Dat geldt dus ook voor de eerste pro- duktie, die in De Beun te zien is: de to neelbewerking van het boek 'Kroniek van een aangekondigde dood' van de Colombiaanse schrijver Gabriel Garcia Marquez. Dit boek verscheen in 1981. Binnen een jaar was het vertaald en ver spreid in 32 talen en waren er miljoenen exemplaren verkocht. Uitgangspunt van het boek is een moord in een Colombiaans dorpje in 1951. Een vrouw wordt daags na haar huwelijk door haar man weer bij haar ouders afgeleverd, omdat ze geen maagd meer is. Ze noemt een jonge, welgestelde man als de schuldige en die wordt nog dezelfde dag door haar twee broers afgeslacht om de eer van de fa- i milie te redden. Gabriel Garcia Marquez, die een vriend was van het slachtoffer en een neef van de vrouw, wilde over het lugubere feit dadelijk een reportage schrijven, maar zijn moeder vroeg hem ermee te wach ten zolang enkele van de direct betrok kenen nog in leven waren. In 1976 waren de meesten dood en hij re construeerde het gebeuren. Nu niet meer als journalist, maar als letterkun dige. Zijn familieleden gaf hij hun eigen Theater Ivonne Lex presenteert zaterdag 18 september het stuk Kroniek van een aangekondigde dood' als seizoenopening in De Beun. (Foto Alain Giebens). naam, maar de identiteit van de andere betrokkenen werd versluierd. De plaats van de handeling bleef ongenoemd. Het relaas is sober en kernachtig. De vermoorde man, Santiago Nasar, is op de eerste plaats het slachtoffer gewor den van de ef- zaamheid van het dorp. Als de dorpsbewoners meer solidair wa ren geweest, zich meer voor elkaar had den ingezet, zich dus minder eenzaam tegenover elkaar hadden getoond, had de 'aangekondigde' dood vermeden kunnen worden. Wie deze vaststelling overdraagt op de huidige politieke situ atie in vele Latijns-Amerikaanse lan den, waar mensen vermoord worden en verdwijnen zonder dat de massa noe menswaardig reageert, zal het niet moeilijk hebben om in de roman en dus ook in de toneelbewerking een politieke parabel te-ontdekken. 'Kroniek van een aangekondigde dood' wordt in De Beun gespeeld door het Antwerpse gezelschap Theater Ivonne Lex. Maar liefst veertien acteurs en ac trices werken mee aan de productie, die op zondag 19 september te zien in het Heilooër theater, aanvang 20.15 uur. De entree voor deze voorstelling bedraagt 25,00 (cjp/65 22,50). Kaarten zijn vanaf donderdag 9 septem ber verkrijgbaar bij de voorverkoop adressen van De Beun: rookshop Jan- Tine Braam, Brunaboekhandel Avis en Holland International en vanaf een uur voor de aaanvang van de voorstelling bij de kassa van De Beun. Bestelde kaarten Wie bij voorintekening kaarten heeft besteld voor deze en/of andere voorstel lingen in theater De Beun, kan deze rond het aanstaand weekend tegemoet zien. De Programma Commissie is door de late vakanties iets later dan andere jaren met de verspreiding hiervan. Voor verdere informatie kan men altijd con tact opnemen met de coördinator van de Programma Commissie, Sem Buiten kant, tel. 331027. HEILOO - In Heiloo besteden we dit jaar aandacht aan de monumenten die het dorp rijk is. We doen dit door op 11 september de monumenten die er zijn voor het publiek gratis open te stellen. Van 11.00 - 15.00 uur kunt u er terecht. Wethouder mevrouw A.A.M. Willemse -van der Ploeg zal om 11.00 uur bij de Witte Kerk de monumentenvlag hijsen als teken van de start van de Monumen tendag 1993. Op dit moment kent Heiloo 6 gebou wen/bouwwerken, die door het rijk als monument zijn aangewezen. Verschil lende hiervan zijn deze dag te bezichti gen: De Witte Kerk en de Toren, Hee- renweg 32/34; De Hutkoffer, Heeren- weg 21; De Wipwatermolen bij het Maalwater; Twee hekpijlers van Ter HEILOO - Iedere tweede vrijdag van de maand organiseert wijkvereniging Plan Oost een klaverjasavond in het wijkge- bouw aan De Oostkanter. De aanvang' is 19.45 uur. Opgeven voor deelname kan op de woensdag voorafgaand via tel. 336702. Men kan zowel alleen als met z'n tweeën inschrijven. Gedurende het seizoen wordt er gestre den om de Oosthonk-wisselbeker. Daarnaast zijn er bij iedere drive apart ook leuke prijzen te winnen. Het is tij dens het kaarten niet toegestaan om aan de tafels de roken, dat mag alleen tij dens de pauzes aan de bar. De eerste drive van dit seizoen wordt gehouden op vrijdag 10 september. EGMOND - Ook de Slotkapel in Eg- mond aan den Hoef sluit zich aan bij de landelijke monumentendag op zaterdag 11 september. De kapel is deze dag geo pend voor bezichtiging van 10.00 tot 17.00 uur. Documentatie over de kapel ligt ter inzage en is desgewenst te koop. De toegang tot de kapel is uiteraard gratis. Elk heel uur zal het orgel bespeeld wor den. Om 10.00 uur start organist Wim Noteboom hiermee. Ook zal hij een op treden van hoornist Alex Thijssen bege leiden. De andere orgelbespelingen worden afwisselend verzorgd door Wij- nanda Burger, Johan de Wit en Theo Tamis. Coulster aan de Kennemerstraatweg; De Oudheidskamer (Vereniging Oud Heiloo, geen rijksmonument) geopend van 10.00 - 17.00 uur. Hier is een ten toonstelling van het klooster 7an de Zusters H. Juliana te bezichtigen. Op 11 september zal ook voorlichting worden gegeven over het Heilooër Mo numentenbeleid. De nota ligt ter inzage bij de monumenten die deze dag te be zoeken zijn. Er is een folder gemaakt over de vijf monumenten die deze dag open zijn. De folder geeft een korte be schrijving van ieder te bezoeken monu ment. Deze folder zal met de Uitkijk post van 8 september vandaag huis-aan- huis worden bezorgd. Bij de diverse mo numenten zullen eveneens exemplaren worden neergelegd. AM SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Een enorme berg hout moest op vrijdag afgevoerd worden. Op de foto maar een klein deel daarvan. j» Makelaars Taxateurs o.g. HYPotheken [Ml g\ I \#I 1^% Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTiën -JuvU VVf W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heildo TAXATIES FJ HEILOO - De adjudant der Rijkspoli tie, M.P. Meijer, commandant van de groep Heiloo gaat gebruik maken van de Rijkswachtgeldregeling. Hiermee komt een einde aan de funktie van" groepscommandant, de opvolger W.G. van de Vlekkert krijgt de nieuwe rang van unitchef. Ter gelegenheid van hetw afscheid van Meijer wordt er op donderdag 9 septem ber een afscheidsreceptie gehouden .in motel Heiloo. Na afloop van het offi ciële gedeelte bent u vanaf 17.00 uur in de gelegenheid de heer Meijer en zijn echtgenoot de hand te drukken. Meijer heeft 41 jaar gewerkt waarvan 34 jaar bij de politie. De vele hobbies zul len er voor zorgen dat Meijer niet "in een gat valt". Postduiven, fietsen en vissen zullen nu eindelijk de nodige aan dacht krijgen. Meijer: ,,Ik ga niet vluchten in ander werk". Elf jaar heeft Meijer in Heiloo gewerkt, vanaf medio 1982 en vanaf 1959 bij de politie. Begonnen in Den Haag in de straatdienst, maar hier was je erg be perkt in de mogelijkheden, dus in 1963 verhuisde Meijer naar Woerden. Tot 1973 recherche gedaan en het B- diploma gehaald. Vervolgens als docent naar de opleidingsschool in Arnhem en daarna geruime tijd les gegeven om daarna weer terug te keren in de prakti sche dienst en dat werd toen Hei- loo/Limmen. ,,In die elf jaar is er veel veranderd, als groep was je afhankelijk van het dis trict. Je kon nog geen potlood kopen", vertelt Meijer, „want zij beheerden de gelden". Maar het district ging décon- centreren. Je werd meer eigen baas en kon met de gelden doen wat je nuttig achtte. Als groepscommandant run je eigenlijk je eigen winkel. De politie kwam met eigen voorstellen O.M. (Openbaar Ministerie) en burgemeester hoefden alleen maar „ja" te zeggen. In 1986 kwam Egmond er bij en tussen Heiloo-Limmen en Egmond is veel tot stand gekomen, 's Zomers was er veel werk in Egmond. 's Winters waren het meer de inbraken e.d. „In het begin waren er zo'n een a twee inbraken per maand, nu zijn dat er drie a vier per week", zegt Meijer. De politie heeft veel aan preventie en voorlichting gedaan. Nu is er dus geen commandant Rijkspo litie meer. Nu is er een unitchef, die is deel van het management van de basis eenheid en verantwoordelijk voor de uitvoering van het beleid in zijn unit. En zo veranderen de tijden, de funkties en de mensen. Jack Boot Bunny is de eerste band, die zal optreden in het nieuwe café van jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12. Heerenvwg 167.1851 KN Haloo.lft: 072-331716. EGMOND - Op woensdag 8 september starten in Galerie De Kapberg weer de bekende teken- en schildercursussen on der leiding van Frits de Nooijer. Voor veel Egmonders een "oude bekende". En voor wie het nog niet weet: Frits ver zorgt als docent/beeldend kunstenaar al jaren de Kapbergcursussen, die bekend staan om de ongedwongen sfeer en de deskundige begeleiding. Tot circa half juni 1994 kunt u met houtskool en krijt, met potlood en pen seel uw verborgen artistieke kwaliteiten boven water krijgen, of, als u dat stadi um al gepasseerd bent, uw vaardighe den nog verder ontwikkelen. Beginners kunnen iedere woensdagavond terecht. Zij krijgen van 20.00 uur tot 22.00 uur de gelegenheid zich te bekwamen in het tekenen en schilderen van stilleven en portret. De gevorderden hebben op woensdag en vrijdagavond bovendien de moge lijkheid, zij het met minder begeleiding, naar model te tekenen en te schilderen. Belangstelling? Vraag nadere informa tie bij Frits de Nooijer (tel. 02206-2880) of Rob Peper (tel. 02206-5470) of kom op zaterdag of zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur langs bij Galerie De Kap berg aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. HEILOO - Komend weekend gaat jon gerencentrum Buk Buk weer van start met een nieuw seizoen boordevol pop, dance, theater en noem het maar op. Niet alleen het nieuwe seizoen wordt ge opend, ook nieuwe deuren. Het jonge rencentrum is heden namelijk de trotse_ bezitter van een gloednieuw café. De medewerkers hebben de afgelopen va kantie bepaald niet op hun luie gat geze ten maar gebeuld met hamer en verf kwast. Het resultaat valt vanaf vrijdag, 10 sep tember, voor een ieder te aanschouwen. Dan zal de gerenomeerde theatergroep Alex d'Electrique acte de presence ge ven met haar nieuwe programma "De Onthoofde Hand". De avond erna, za terdag 11 september, zullen de eerste li ve muzieknoten weer schallen in de vorm van Jack Boot Bunny. Buk Buk bevindt zich aan de Pastoor van Mui jenweg 12, 3 minuten lopen vanaf stati on Heiloo. Alex d'Electrique Na vele jaren van optreden valt deze groep niet meer weg te denken uit de Buk. Alex d'Electrique staat voor een groep energiekelingen met een overdosis aan morbide humor. Iedere keer weer komt de formatie met een spektakel op de proppen waar je letterlijk koud en warm van wordt. Door middel van uit erst creatieve vindingen wordt een decor gevormd dat aan elkaar hangt van oude schroot, rijen tl-buizen, klei, gasflessen of wat de spelers ook maar tegen ko men. In dit decor wordt een warrig stuk opgevoerd waarbij alle normen en waarden over boord worden gesmeten. Het nieuwe programma van Alex d'Electrique heet: "De Onthoofde Hand". Het handelt over vier mensen, twee vrouwen en twee mannen, die diep triest door het leven gaan. Ze zijn com pleet verstrikt in hun dromen welke ze echter niet vast kunnen houden. Ook dit keer zullen ongetwijfeld de meest absur de situaties elkaar opvolgen waarbij het publiek vaak niet gespaard blijft. Kor tom Alex d'Electrique zie je niet, je be leeft het! Vrijdag is de Buk geopend vanaf 21.00 uur, de voorstelling begint om 21.30 uur. De entree bedraagt 10,-. HEILOO - OP 27 september is het feest in Huize Overkerck, dan vieren J.J. Rijnders (90) en A.E. Rijnders-Jonker (87) hun 65-jarig huwelijksfeest. Met personeel en belangstellenden zal er die dag bij dit heugelijke feit worden stil gestaan. Op 2 oktober komen familie en vrienden te samen in Motel Heiloo en wordt alles nog eens dunnetjes over gedaan. Gezellig De heer en mevrouw Rijnders zijn, on danks hun zeer hoge leeftijd, nog erg goed. Het wordt dan ook een gezellige middag want er is veel te vertellen. Af komstig uit Amsterdam ging mevrouw Rijnders op 13-jarige leeftijd, samen met haar zuster in de huishouding wer ken bij een familie in Schoorl. „Ik heb het daar heerlijk gehad en mevrouw kon zo mooi zingen, daar heb ik altijd erg van genoten", vertelt mevrouw Rijn ders. Op een dag moesten er kleedjes ge klopt worden, maar ook de schilder was bezig het huis te schilderen. Een onge lukkiger combinatie dan van stof en net aangebrachte verf kun je je niet voor stellen. Er vielen dus boze woorden. En toch was dit het begin van een lang en gelukkig huwelijk. Het echtpaar kreeg twee zoons. Artistiek Zowel de heer als mevrouw Rijnders hebben beiden een artistieke aanleg. Hij kunstschilderde en zij heeft toneel gespeeld. Op muzikaal gebied werd er veel plezier beleefd aan de mandoline en de viool. Ik heb nog in het politiekin- derkoor gezongen o.l.v. Jo Vincent" zegt mevrouw Rijnders. De heer Rijn ders is niet z'n hele leven huisschilder gebleven. „Ik wilde eigenlijk kunst schilder worden maar m'n moeder werd vroeg weduwe en toen was daar geen geld voor. Ik ben huisschilder gebleven HEILOO - Ook dit jaar was het Tim merdorp voor de Heilooër jeugd van 6 tot 12 jaar weer een groot succes. Ze hebben naar hartelust getimmerd, ge verfd en op donderdag een onderlinge verkoop gehad. Deze dag bracht ook burgemeester Schoof een bezoek aan het dorp voor een inspectie van de vele hutten van eigen makelij. Helaas moest er op vrijdag weer afge broken worden, maar daarna, in de middaguren, mochten ze oefenen voor de talentenjacht, die het Timmerdorp in de avonduren besloot. Daarna was er nog even eën heuse disco onder leiding van de Tweevoud Drive-in Show Hei loo. Jammer genoeg kon dat niet de he le avond duren vanwege de regen. Het Timmerdorp Heiloo werd mogelijk gemaakt door een deel eigen bijdrage van de deelnemers, een subsidie van de gemeente Heiloo en hulp van de firma G.P. Groot, Ballast Nedam, Scouting Heiloo en heel veel vrijwilligers. Ondanks het slechte weer kunnen deze deelnemers aan het Timmerdorp toch nog even lachen voor de fotograaf. tot de crisistijd. Toen ben ik radiotech niek gaan studeren en heb daar toen de kost mee verdiend". Na de oorlog kwam Rijnders bij Joop Geesink te wer ken als modelbouwer bij de poppenspe len en had daareen heerlijke tijd. Maar financieel werd het moeilijk bij Geesink en moest er weer iets anders bedacht worden. Toen werd er geleerd en werk gevonden in het grafische vak. Falkland Na de periode in Schoorl (1937) ging het Jack Boot Bunny De eer om de akoestische kwaliteiten van het nieuwe café te ontdekken is aan Jack Boot Bunny. Deze formatie werd drie jaar geleden een feit toen vier muzi kanten zich bezig gingen houden met een mengelmoes van funk, jazz, pop, punk, rock en rap. Enige tijd later werd de eerste CD 'Three Hotdogs and a Freakadel" met succes de ether inge- schald. Sinds november vorig jaar is de band uitgebreid met een zanger annex percussionist. De vijf heren hebben de productiekraan meteen opengezet om met veertien gloednieuwe songs op de proppen te komen. De tweede CD zal halverwege deze maand in de winkel lig gen onder de naam 'The Clinic Stays Open". Eind oktober begint Jack Boot Bunny aan haar toernee maar daarvoor zal ze alvast het tipje van de sluier oplichten in de Buk onder het motto "Fly High and Dive Deep into da Beau ty of da Funk". Zaterdag zal Jack Boot Bunny om ca. 22.00 uur beginnen, de entree bedraagt 5,-. De heer en mevrouw Rijnders 65 jaar getrouwd: 'Het zal een prachtig feest worden'. echtpaar eerst nog twee jaar naar Hei loo, daar speelde mevrouw Rijnders bij Falkland o.l.v. de Belg Rossenbakker en was ze te zien in o.a. „Op hoop en zegen" en „Allerzielen" beide stukken van Heyermans. Maar Amsterdam bleef trékken en dus werd er weer verhuisd. Na de oorlog speelde mevrouw Rijnders o.a. bij het gezelschap van de jonge Jan Lemaire, het ATG (Amsterdams toneel gezelschap) en bij Rob de Vries in Arn hem. Ze praat met veel enthousiasme over die tijd. „Mijn man is altijd een reuze steun voor me geweest. Ik was veel van huis, maar dan nam hij nacht diensten om overdag voor de jongens te kunnen zorgen, dat was fantastisch. Ik heb ook nog mee gedaan bij het af- scheidstoernee van Rika Hopper". Amsterdam Maar Amsterdam werd er niet leuker op, en er werd besloten heel ergens an ders te gaan wonen. En de familie Rijn ders verhuisde in 1972 naar Dalen bij Coevorden. „Daar hebben we 20 jaar heel fijn gewoond" zegt Rijnders. Maar de leeftijd begon ook een woordje mee te spreken en het toeval wilde dat er in Huize Overkerck naast de zuster van mevrouw Rijnders, die daar al een tijdje woonde, een tweepersoonskamer vrij kwam en nu wonen de zusters alweer anderhalf jaar naast elkaar. En ook hier heeft de familie Rijnders het weer reuze naar hun zin. Het zit waarschijnlijk in deze mensen om, waar ze ook zijn en wat ze ook doen de kunst te verstaan ge lukkig te zijn. Het zal dan ook vast een prachtig feest worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1