KWALITEITSMEUBELEN VOORDELIGER BIJ THEO STET B.V. 'JAZZ ET MEUBELS Marijke neemt handwerkzaak over PAGINA 10 UITKIJKPOST 15 SEPTEMBER 1993 Haal de romantiek in huis met dit vlotte bankstel VENETIË. Uitgevoerd in de nieuwste afwasbare velourstoffen in vele kleuren. THEO STET PRIJS 3 2 2.498,- Fauteuil 880,- Pascalstraat 16 - Ind.terr. Zandhorst Tel. 02207 - 18088 Dagelijks geopend (vrijdag koopavond) Dierenbescherming heeft tekort aan collectanten Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. HOLLANDS KWALITEITSBED Bodems, matrassen en schuiftafels, 4 160x200 cm 19#Oy" Keuze uit 300 bankstellen, eethoeken, wandmeubels, slaapkamers. Beentjes Groentebroers: dauwfrisse rauwkosten Fetherlite unplugged in de Storey Club Avak/Cravak Centrale voor pleegzorg Meervogels handbal Jeugdkampioenschappen T.C. Hogedijk Nieuwe paardenboxen in Egmond aan den Hoef Open dagen crematorium Schagen Meervogels handbal Activiteiten in de regio Grote namen tijdens jazz- popweekend Akersloot De Uöbjkptot wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen Unieke demonstratie patroon tekenen HEILOO - Van maandag 4 tot en met zaterdag 9 oktober vindt de jaarlijkse dierenbeschermingscollecte weer plaats. Hel geld, dat op deze manier wordt in gezameld, is van groot belang om het hele jaar door de vele dieren, die hulp nodig hebben, ook daadwerkelijk te kunnen helpen. Alleen al de opvang van zwerfdieren kost handen vol geld. De afgelopen tijd heeft u ongetwijfeld ook de schokkende beelden op tv en in de krant gezien over de veetransporten naar Italië en 't vervoer van wrakke die ren naar 't slachthuis. Ook daar doet de Dierenbescherming wat aan. Veel mensen zijn bereid een gift in de collectebus te doen, maar dat kan alleen als er iemand bij hen aan de deur komt. Als u dus nog een uurtje kunt missen en in uw eigen straat zou willen collecte ren, zouden we daar al heel erg mee ge holpen zijn. Wilt u meedoen dan kunt u zich opgeven bij H. Dekker, tel. 072-332879. HEILOO - Het zou een uitspraak van een dichter kunnen zijn: 'In het och tendgloren worden onze rauwkosten ge boren'. Bij Beentjes Groentebroers in 't Loo staan ze er in ieder geval volledig achter: verse, pure kwaliteit waar de dauwdruppels nog aan zitten. ,,Niet doen alsof, maar echt doen wat je zegt is onze verse gedachte tijdens het och tendgloren, waar onze rauwkosten wor den geboren", aldus de Groentebroers. „Over de kwaliteit van onze rauw kosten zullen wij zeker geen vraagte kens overlaten". AKERSLOOT - Tijdens het Akersloter Popweekend treedt de zo langzamer hand zeer bekende formatie Fetherlite op in de Storey. In navolging van Jan Douwe Kroeskes 'Tweemetersessies' en de 'unplugged' optredens bij MTV van o.a. Eric Clapton en Rod Steward, heeft nu ook Fetherlite een akoestisch avondvullend programma ingestudeerd. Fetherlite-unplugged is (weer) een pri meur in de Storey club die op deze ma nier een originele bijdrage aan het popweekend levert. Fetherlite speelt vrijdag 17 september, aanvang 21.00 uur. Zondag speelt Akersloots trots in roeri ge muziekdagen, Desire! Deze gelouter de coverband behoeft eigenlijk weinig toelichting. Een formatie die staat voor een wèreldavond en zeker niet mag ont breken op het Akersloter popweekend. Alvorens Desire het podium betreedt is op groot videoscherm een live-concert van U2 te bewonderen. De Storey gaat zondag 19 september om 16.00 uur open! Voor beide dagen geldt een vrij entree. AKERSLOOT - Het programma voor het cursusjaar 1993-1994 ziet er als volgt uit: Avak: Engelse conversatie, Nederlandse literatuur, kunstgeschiedenis, vervolg cursus astrologie, voedingsleer, lief voor lijf en leven. Cravak: zijdebloemen schikken, winter tuin, aquarelleren, ruimtelijk werken, vervolgcursus kalligraferen, poppen maken. Op zaterdag 18 september is er tijdens de open dag gelegenheid om voor een cursus in te schrijven. Tijd: 11.00-13.00 uur in de Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot. HEILOO - Van donderdag 16 tot zater dag 18 september houdt de Centrale voor Pleegzorg een veldtocht door Noord-Holland. Samen met de brand weer wordt in zes verschillende plaatsen actie gevoerd om het tekort aan opvan- gadressen aan de kaak te stellen. Deze ludieke acties maken duidelijk dat er hulp van buitenaf nodig is als ergens een crisis ontstaat. Bij brand snelt de brand weer te hulp. Maar wie staat er klaar als er een crisis ontstaat in een gezin en een kind plotseling het huis uit moet? Goe de hulp kan dan geboden worden door een opvanggezin, waar het kind tijdelijk kan verblijven en weer tot rust komt. In Noord-Holland is een ernstig tekort aan opvanggezinnen. Te vaak is er geen adres voor een kind dat onmiddellijk het huis uit moet. Gemiddeld veertien keer per maand kan de Centrale voor Pleegzorg geen plek vinden voor zo'n kind. De problemen zijn het grootst rond de steden Den Helder, Hoorn, ALkmaar, Zaanstad, Haarlem, Hilver sum en natuurlijk rondom Amsterdam. De veldtocht door Noord-Holland gaat dan ook langs een groot aantal van deze plaatsen. De Centrale voor Pleegzorg is op zoek naar mensen die kinderen voor hooguit een paar maanden een thuis kunnen bie den. Het gaat om kinderen van nul tot achttien, maar de behoefte aan opvan- gadressen voor kinderen vanaf veertien jaar is het grootst. Om opvangouder te worden hoeft iemand niet bijzonder rijk te zijn of een heel groot huis te hebben, belangrijk is wel dat opvangouders het leuk vinden om met kinderen op te trek ken. Verder kunnen samenwonenden, alleenstaanden, echtparen met of zon der eigen kinderen opvangouder wor den. Geïnteresseerden kunnen meer informatie krijgen bij de Centrale voor Pleegzorg 020-6461461. AKERSLOOT - Graftdijk de nieuwko mer in de tweede divisie heeft het de da mes van Meervogels knap lastig gemaakt. Nam Meervogels snel een voorsprong, het antwoord was niet mis en door een paar verdedigingsfouten werd het 1-3. Balbezit was een sterk wa pen van Graftdijk. De ommekeer kwam door twee benutte vrije worpen met daarna een strafworp door Moniek Kerssens en Meervogelsn kwam op voorsprong en behield deze. Ruststand 6-4. Na rust werd er acurater verdedigd en regelmatig gescoord. Met het kee persduo Anne-Marie Woestenburg en Boukje Klaver zullen de dames nog me nig puntje pakken (13-8 winst). In een snelle en flitsende wedstrijd heb ben de heren ook De Blinkert op een ne derlaag getrakteerd. Binnen 15 minuten stond het 6-0 en kon de Blinkert einde lijk iets aan de stand doen. Meervogels was vooral in de eerste helft de ploeg die collectief een prima wedstrijd speelde. Ruststand 10-4. In 't begin van de twee de helft slecht verzorgd spel van beide ploegen tot halverwege de tweede helft, bij een 15-5 stand, door legio verdedi gingsfouten De Blinkert verdienstelijk terugkwam tot 15-12. Doch de heren werden door trainer/coach op het goede spoor gezet en wonnen met 17-12. EGMOND - Het feest is weer gevierd, we moeten het er weer een jaar mee doen en dat is wel een beetje lang vinden jullie ook niet? De jeugdclubkampioen schappen die dit jaar werden gespeeld onder ideale weersomstandigheden (de finaledag daargelaten) kunnen in de boeken worden bijgeschreven als een groots feest, een feest voor alle deelne mers en de jeugdcommissieleden zelf. Vanwege het 15 jarig bestaan van de T.C. Hogedijk werden er dit jaar ander evenementen georganiseerd voor de 142 deelnemers (het wordt er elk jaar meer, gelukkig). Op zondag 29 augustus werd er met de wedstrijden begonnen, de maandag en dinsdag werden volledig benut (van 9.00-19.00 uur), en toen kwam de woensdag, altijd een speciale dag voor de jeugdleden tijdens de ,clubweek'. Op deze dag had de j.e. een demonstratie wedstrijd georganiseerd met medewer king van de beide trainers Ron Goedel en Peter Bruin. Tijdens deze demo wer den de diverse technische slagen uitge legd en het effect ervan gedemon streerd. Op uitnodiging van beide trai ners werden Pascal Swart en Anne Castelij ns gevraagd aan deze de-mo mee te doen. De de-mo werd afgesloten met een dubbel de-mo' door Ron en Basti- aan Pos/Peter Bruin en Inez Heere mans. De woensdag werd vervolgd met wedstrijden tot 15.00 uur toen een goo chelaar zijn opwachting maakte en de meeste kinderen ander half uur lang in de ban hield van en met zijn trucs. Na dat iedereen in zwembad Egmond even iets anders had gedaan dan tennissen, werd de jeugd in de kantine van T.C. Hogedijk onthaald op een werkelijk fantastisch koud buffet waar je het warm! van kreeg. Toen alle magen wa ren gevulg kreeg "Transaction" de kan tine tot beschikking alwaar een daverende disco-avond verzorg werd weer op, om tenslotte te belanden bij de finale dag, die helaas door veel regenval diverse malen moest worden onderbro ken, maar we hebben ons er met z'n al len toch doorheen weten te tennissen. Onder het motto meedoen is belangrij ker dan winnen' volgen hier de uitsla gen: m.e*. t/m 10 jaar: 1. Anne Castelijns 2 Celesta den Houdijker, m.d. t/m 10 jaar; 1. Bianca Wete- ling/Celesta den Houdijker, 2. Tessa de Waard/Meie v.d. Pol; m.e. t/m 10 troost: 1. Meie v.d. Pol, 2. Bianca Swart, j.e. t/m 10 jaar: 1. Arnoud Do renbos, 2. Michel Liefting, j.d. t/m 10 jaar 1. Bob de Boer/Jaap Jan de Graaff, 2. Bart Scheltinga/Chun man lie; g.d. t/m 10 jaar 1. Tessa de Waard/Arnoud Dorenbos, 2. Bob de Boer/Celesta den Houdijker; m.e. t/m 12 jaar: 1. Leoniek Burger, 2. Tessa Wamper, m.d. t/m 12 jaar: 1. Renee Schuit/Tessa Valkering, 2. Ilse Punt Pauline de Waard; j.e. t/m 12 jaar: 1. Koen Schreurs 2. Tim Pieterse; j.d. t/m 12 jaar 1. Pascal Swart/Pieter Horst man; 2. Frank Jong/Michiel de Waard; g.d. t/m 12 jaar 1. Leoniek Bur ger/Frank Jong; 2. Renee Schuit/Pieter Horstman; m.e. t/m 14 jaar 1. Suzanne Boertje/Eve Kleverlaan; m.d. t/m 14 jaar: 1. Monique Beentjes/Suzanna EGMOND - Aan de Rinnegommerlaan 11 in Egmond aan den Hoef heeft de fam. Driesen onlangs de geheel nieuwe stal in gebruik genomen, met daarin acht Corton-paardenboxen met schuif deuren. Alle boxen zijn voorzien van automati sche drinkboxen. Daarnaast is er een za delkamer voor het opbergen van de kostbare spullen. Buiten de stal is een aparte plaats waar de paarden verzorgd kunnen worden en is er een verlichte buitenbak. Voor de zomerperiode is er twee hectare grasland beschikbaar. De stal is nabij de duien gelegen. Voor meer informatie kan men contact opne men met de familie Driesen op het ver melde adres of telefonisch: 02206-4399 of 023-270348. Boertje; 2. Daphne Hoekstra/Roos Ver weel; j.e. t/m 14 jaar: 1 .Adriaan Dorenbos, 2. Ivo van Vliet; j.d. t/m 14 jaar: 1. Niels Boertje/Jan Karei Apel doorn, 2. Tim Pietérse/Thijs Kooij; g.d. t/m 14 jaar 1. Suzanne Boert je/Niels Boertje, 2. Esme Apel doorn/Adriaan Dorenbos. M.e. boven 14 jr. B. Poule: 1. Nathalie Starink, 2 Ingeborg v.d. Oord, j.e. bo ven 14 jr.: B. Poule 1. Hans van Den zen, 2. Niels Veldhuizen; m.e. boven 14 jr.: A Poule 1. Inez Heeremans, 2. Ka ren Heeremans, j.e. boven 14 jr.: A Poule 1. Bastiaan Pos, 2. Dave Hol man, m.d. boven 14 jr. 1. Inez Heere mans/Karen Heeremans, 2. Jasmijn Apeldoorn/Sophie Oud; j.d. boven 14 jr. 1. Bastiaan Pos/Mare Starink, 2. Dave Holman/Erik v.d. Poel, g.d. bo ven 14 jr. 1. Lizzy de Graaff/Robin Houtenbos, 2. Dave Holman/Jasmijn Apeldoorn. SCHAGEN - Gezien de grote belang stelling organiseert crematorium Scha gen ook dit jaar weer een open wee kend. Zaterag 25 en zondag 26 septem ber van 11.00 tot 16.00 uur is men wel kom aan de Haringhuizerweg 3 te Scha gen. Een gratis pendelbus rijdt vanaf 10.45 uur tussen station Schagen en het Crematorium. Na ontvangst met een (gratis) kopje koffie of een frisdrankje zal men groepsgewijs rondgeleid wor den langs alle afdelingen. Na een maan denlange interne verbouwing kan men kennis nemen van de grotendeels nieu we inrichting van het crematorium. Tijdens de rondleiding wordt men op ie dere afdeling uitgebreid geïnformeerd en worden mogelijke vragen beant woord. Speciale aandacht wordt besteed aan de vele mogelijkheden ter nagedachtenis van de overledene en de asbestemming. Ook de mogelijkheid van een crematieplechtigheid "op maat" zal toegelicht worden. Na afloop van de rondleiding kunt u bij een heuse pottenbakker van "Het Potterswiel" aanschouwen hoe keramische sierurnen worden gemaakt. Een uitgebreide pre sentatie zal laten zien wat er zoal op dit gebied verkrijgbaar is. Ook voor een persoonlijk gesprek is ge legenheid tijdens het open weekend, men kan zich hiervoor vervoegen bij de CVN stand. Bij de stands van het CVN, de AVVL en de Facultatieve is men wel kom voor verdere informatie en zijn ve le brochures te verkrijgen. Indien men niet in de gelegenheid is de open dagen te bezoeken kan men bij crematorium Schagen een informatiepakket aanvra gen. Telefoon 02240-13409. AKERSLOOT - Het damesteam, ver sterkt door de komst van Wendy Zand bergen, Mirjam Stuifbergen en keepster Boukje Klaver, had anderhalve week geleden tegen MFC een sobere start. Duidelijk bleek dat enkele dames een trainingsachtstand hadden, en het team moeite had elkaar aanvallend te vinden. MFC speelde duidelijk op balbezit wat het kijkplezier niet ten goede kwam. Meervogels was door individuele krach ten de betere ploeg en ondanks het har de verdedigen van MFC werd Meervogels de terechte winnaar (3-7). De heren zijn in de eerste wedstrijd van de veldcompetitie geen moment in de problemen geweest. Dirkshorn kon in de eerste helft slecht éénmaal dichtbij komen (6-7), maar vooral omdat Jacco Langeveld zijn come-back vierde en evenals Rob Buur vijfmaal scoorde werd de ruststand 9-14. Na rust kon men genieten van gedegen handbal met enkele succesvolle break-outs en een ruime overwinning (16-25). HEILOO - De redactie werd de afgelo pen week geattendeerd op de volgende activiteiten in de omgeving van Heiloo: Pony- en paardenkeuring: Op woens dag 29 september, tijdens de jaarlijkse Landbouwdag in Alkmaar, wordt er weer een pony- en paardenkeuring aan de hand gehouden, waaraan alle paar den en pony's kunnen meedoen; heng sten worden echter niet toegelaten. De keuring begint om 10.00 uur op de Ge dempte Nieuwesloot, de deelnemers die nen om 9.30 uur aanwezig te zijn. Er zijn mooie prijzen en iedereen ontvangt een herinnering. Inschrijfgeld 2,50. Inlichtingen en opgave: tel. 126066. Bijeenkomst over milieu: Op maandag 4 oktober organiseert de Kamer van Koophandel te Alkmaar een voorlich tingsbijeenkomst voor ondernemers over het onderwerp milieuregelgeving en preventie. Deskundigen zullen de verschillende thema's bespreken en na tuurlijk is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De kosten van deelname zijn 95,00 per persoon. Geïnteresseer den kunnen bellen met mw. A. Kers sens, tel. 195761. Commercieel denken en doen: Speciaal voor ondernemers in het midden- en klein bedrijf organiseert de Kamer van Koophandel Alkmaar in samenwerking met het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf de korte, praktische cursus Commercieel denken en doen, met een accent op het inzicht krijgen in mark tontwikkelingen en hoe hierop in te spe len. De cursus bestaat uit drie avonden (6, 13 en 20 oktober). Aanmelding kan tot 2 oktober bij de Kamer van Koohna- del, mw. A. Kerssens, tel. 195761. Begaafdheidsverschillen in school: Op 22 september wordt een informatiea vond gehouden over 'Integratie van hoogbegaafde en minderbegaafde kin deren', bedoeld voor leerkrachten, ou ders en andere belangstellenden, met medewerking van dr. T. Mooij, senior onderzoeker bij het Instituut voor toe gepaste sociale wetenschappen van de Katholieke Universiteit te Nijmegen. De avond, aanvang 19.30 uur, wordt ge houden in basisschool De Cocon, Pater Schiphorststraat 1 te Alkmaar. Aanmel ding voor 20 september bij de directie van deze school, tel. 614336. AKERSLOOT - Het vijfde Akerslootse jazz-popweekend dat aanstaand wee kend van start gaat, kan zich verheugen op een groot aantal namen van bekende muziekgroepen die hun sporen ruim schoots verdiend hebben. In verschillen de lokaties treden dit weekend onder andere op de volgende grootheden: Ruud Jansen band, The Sting, André Valkering, Memphis, Shoreline, Desire, Old Time Jazzband, Fetherlite en de be kende Dixie Dandies. Een ruim aanbod van alle muzieksoor ten, immers een jazzfestival met zuiver en alleen jazzbands is in een kleine plaats als Akersloot nu eenmaal niet mogelijk. Vandaar dat gekozen is voor een mengeling van pop-dixieland en jazzmuziek en dat bevalt goed in Akersloot. Vrijdag 17 september bijt Shoreline de spits af met een optreden in de grote tent die op het Wilhelmina- plein staat opgesteld. In café/bar 't Achterom staat die avond André Valke ring op de bühne, terwijl de formatie Fetherlite in de Storeyclub te bewonde ren zal zijn. Echte jazzliefhebbers kunnen hun hart ophalen in de tent achter De Vriend schap als daar de Old Time Jazzband zal optreden. De aanvang van al deze optredens is 19.30 uur, dit i.v.m. het feit dat optredens in tenten toch enige vorm van geluidsoverlast teweeg bren gen, waardoor het onmogelijk is om heel laat nog muziek te laten klinken. Zaterdag 18 september zal de bekende formatie The Sting het ongetwijfeld tal rijke publiek in de grote tent laten smul len van hun brede repertoire, dat bestaat uit muziek van de jaren '60-'70. Memphis zal in 't Achterom voor de no dige stemming zorgen en in de tent ach ter De Vriendschap zal de echte liefheb ber van goede Dixielandmuziek aan A]n trekken komen tijdens het optreden van het Haagse dixielandorkest The Dixie Dandies. Zondag 19 september zal de Ruud Jan sen Band in de grote tent op het plein vanaf 16.00 uur een wervelend optreden verzorgen met praktisch alle nummes uit de laatste top 100. Gezien hun repu tatie zal het niet moeilijk zijn deze grote tent tot zijn nok aan toe te vullen en on getwijfeld zullen Ruud en z'n maten in hun nopjes zijn om dit muziekweekend te mogen afsluiten. In de Storeyclub de ze avond een optreden van de Aker slootse formatie Desire. Voor hun moet het niet moeilijk zijn om via een thuis wedstrijd het publiek te laten zien wat zij in hun mars hebben. Al met al een geweldig programma met grote namen van alle richtingen muziek, alles overdekt en het mooiste is dat dit gehele weekend geen entree zal worden geheven. Tevens zal een deel van de op brengst ten goede komen aan het Ro nald Mac Donaldshuis, een huis dat bestemd is voor verblijf van familiele den van kinderen die door hun ziekte gebonden zijn aan het ziekenhuis. Kraaminformatie: Interkruis Noord- Kennemerland geeft op donderdag 23 september kraaminformatie tussen 16.00 en 20.00 uur in het hoofdgebouw aan de Gasthuisstraat 2 te Alkmaar; de toegang is gratis. Inlichtingen over deze kraaminformatie is verkrijgbaar via tel. 02208-90600 tussen 8.00-17.00 uur. Literatuur en muziek: Op zondag 19 september kan men in de Cantina Ar- chitectura, Geestersingel 11 te Alkmaar tussen 14.00 en 16.00 uur weer terecht voor (nieuwe) poëzie, verhalen en mu ziek. Medewerkenden zijn o.a. Meertje Kaal, Eva Zaizer, Rien Bonte, Frans Marchini, Karin Lugtigheid en Agatha Bekker (presentatie). Inlichtingen: Ma ria van Latum, tel. 113265. Toegang gratis. Culturele Compagnie: De Culturele Compagnie heeft voor het najaar van 1993 weer een aantal interessante excur sies op het programma staan: zaterdag 2 oktober naar Brussel, zaterdag 30 ok tober naar Delft en Den Haag (Oranje- tocht), zaterdag 20 november naar Rotterdam en zondag 12 december naar Haarlem en Velsen. Meer informatie over deze excursies: Culturele Compag nie, Postbus 236, 1860 AE Bergen, tel. 02208-97718 of 072-334343. Het interieur van de handwerkzaak in Het Hoekstuk. HEILOO - In het Hoekstuk is een mooie moderne handwerkwinkel annex stoffenzaak geopend. Marijke Heyne, de nieuwe eigenaresse heeft er iets heel moois van gemaakt en iedereen die van handwerken en naaien houdt vindt hier wel iets van zijn gading. Het wolassortiment is gebleven met be kende merken als Nomotta en Annabel. Maar men vindt hïer nu ook een leuke collectie moderne stoffen en het fourni turen vak is flink uitgebreid. De borduursters onder u kunnen hier mooie handwerkpakketten vinden van o.a. Scharrenburg en Thea Gouverneur. Er is veel keuze in garens van het merk Anker. Marijke: „Ik maak ook kleding in opdracht zowel voor kinderen als vol wassen en ik heb een depot van stomerij de Zwaan (vqorheen Maxima): binnen 2 dagen is het goed weer terug. Marijke is een jonge enthousiaste vrouw die met haar moderne zaak een aanwinst voor het Hoekstuk is. HEILOO - Zelf kleren maken maar vooral ook de patronen daarvoor is al tijd een grote wens geweest voor vele vrouwen. Het Lutterloh-systeem biedt een keuze uit maar liefst 280 modellen, waarvoor u zelf simpelweg de patronen kunt maken. U hoeft maar twee maten te nemen en u kunt meteen op de meest eenvoudige wijze beginnen uw eigen pa troon precies op maat te tekenen. Josta van Beek, presentatrice van Lutterloh-systeem in Nederland raakt er niet over uitgepraat. „Ik zit al jaren in de branche van de zelfmaakmode. Ik gaf adviezen bij de aankoop en het ge bruik van naai- en breimachines. Steeds weer kwam ik mensen tegen die enorm worstelden met het maken van knippa tronen en zéker voor wat betreft de juiste pasvorm. Mijn presentatie van het Lutterloh-systeem leidt tot zóveel enthousiasme, dat ik elke dag fluitend de deur uit ga. Veel mensen blij maken met een eenvoudige oplossing voor hun probleem geeft namelijk een grote zelf voldoening". „Het klinkt natuurlijk allemaal te mooi om waar te zijn", zegt Josta. „Dat merk ik soms aan de gezichten bij het begin van de demonstratie. Men kijkt zo van: dat kan toch niet, dat een knip patroon in enkele minuten zo precies naar eigen maat kan worden gemaakt met daarbij een keuze uit honderden modellen? Tijdens de demonstratie zie je dan ook de onzekerheid omslaan in enthousiasme. Die demonstratie is wel echt noodzakelijk om door te krijgen hoe het systeem werkt", aldus Josta, die er nog aan toevoegt, dat enige basis kennis absoluut niet is vereist. Tijdens de demonstratie wordt iedereen geïnformeerd over de werking van het Lutterloh-systeem op zich en over het boek waarin de methode wordt uitge- Josta van Beek. legd in duidelijke tekst en met kleurige foto's en waarin zo'n 280 modellen staan afgebeeld. Per kwartaal worden ook supplementen uitgebracht waarin de laatste mode is verwerkt* Het systeem blijft dus altijd up-to-date. Op maandag 20 september en dinsdag 21 september demonstreert Josta van Beek dit unieke patronensysteem, in respectievelijk de pastorie naast de Wil- librorduskerk aan de Westerweg te Hei loo en in Restaurant Veltman aan de Julianastraat 27 te Egmond aan Zee, ie dere dag om 14.00 uur en 19.30 uur. De onkostenbijdrage voor het bijwonen van de demonstratie bedraagt 7,50 per persoon. Zie verder de advertentie in dit blad.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10