I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo A O HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Nieuwe expositie in het gemeentehuis van Heiloo Ingediende bouwaanvragen Commissie Algemene Zaken Mini-cursus voor toekomstige kopers Burgerlijke stand Zendtijduitbreiding KinderNet Bericht Stuurgroep Jaar van de Ouderen Ontgronding Hoe laat gooit u uw lege flessen in de glasbak? AMNESTY INTERNATIONAL Heiloo werkt aan de weg Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Aruba. Voor deze drie categorieën geldt, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luzemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen-opnieuw rij examen moeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. Vanaf donderdag 16 september a.s. is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. De expositie is dit keer samengesteld uit keramiek van Dieuwke Adolf-de Jager en "schilderijen" van Ineke Watzema-Andriesse. Mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg zal deze tentoonstelling openen op 16 september om 16.00 uur. De expositie in het gemeentehuis duurt tot 12 november 1993 en is te bezichtigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Korte beschrijving van beide kunstenaressen: Dieuwke Adolf-de Jager: Dieuwke Adolf is met een korte onderbreking nu al ongeveer twintig jaar bezig met keramiek. Na een basiscursus, tentoonstellingbezoek en een flinke dosis geduld, voelde zij dat zij de goede richting insloeg. Zij ervaart de klei als een fijn materiaal dat goed naar de hand is te zetten. Ineke Watzema-Andriesse: Ineke Watzema kreeg haar opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheids onderwijs te Amsterdam, de huidige Rietveld Akademie. Op het ogenblik werkt zij hoofdzakelijk met modelleer pasta's die haast steenachtige effecten geven. Deze voorgevormde oppervlakten bewerkt zij met oliekrijt, olieverf, lithografisch krijt etc. De mens als uitgangspunt inspireert haar steeds tot nieuwe deformaties. Ook portretten hebben haar speciale voorkeur. Er zijn van deze kunstenares al exposities geweest door heel Nederland en ook in Idar-Oberstein, Duitsland. Tegelijkertijd met deze expositie in het gemeentehuis exposeert Ineke Watzema bij de fa. Silhouet Meubelen aan de Ken nem erstraatweg Beide kunstenaressen wonen en werken in Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Tulpencroftlaan 28, T. Hergaarden - vergroten woonhuis. Kapelbos, Stichting Onze Lieve Vrouw ter Nood - plaatsen ontmoetingsruimte. Hoefcamplaan 9, R. Staa - vergroten woonhuis. W.J. Hofdijkweg 28, J.C. Jonker - vergroten woonhuis. Heerenweg 198, W.J. Hooijschuur - vergroten woonhuis. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 16 september om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Geluidsinstallatie raadzaal. 2. Sturen op hoofdlijnen. 3. Stedenband Heiloo-Swietochlowice: notulen van overeenkomst. 4. Evaluatie beleidsprogramma 1990-1994. Huren of kopen in de regio Heiloo In de regio Heiloo wordt in 1993 een aantal gesubsidieerde koopwoningen gebouwd. Om aspirant-kopers zo goed en objectief mogelijk voor te lichten over alle haken en ogen die aan de koop van een eigen huis vastzitten, heeft de 'Vereniging Eigen Huis' uit Amersfoort een driedelige 'cursus' ontwikkeld. Met deze cursus wil de Vereniging Eigen Huis' voorkomen dat de koper zich in een ongewis avontuur stort. Goed geïnformeerd zijn en precies weten waaraan je begint zijn absolute voorwaarden om een verantwoorde koopbe slissing te kunnen nemen. Met deze cursus komt de 'Vereniging Eigen Huis' drie avonden naar Heiloo, en wel op donderdag 30 september, maandag 4 oktober en donderdag 7 oktober 1993. De avonden beginnen om 20.00 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur. De cursus wordt gegeven in sporthal Het vennewater, Het Zevenhuizen 48 in Heiloo. De gemeente heeft het initiatief tot voorlichting genomen en geeft de 'Vereniging Eigen Huis' hiervoor subsidie. Op de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren?' aan bod. Aan de hand van rekenvoorbeelden wordt getoond wanneer kopen en wanneer huren aantrekke-lijker is. De tweede avond gaat over de financiële kant van de koop van een premiehuis: de ingewikkelde subsidieregeling, de hypotheek, gemeente-garantie, belastingen, enzovoorts. Tijdens de laafste avond komen juridische zaken aan bod: het contract, de garantie, de oplevering en dergelijke. Iedere deelnemer krijgt uitgebreide schriftelijke documentatie. Het bijwonen van de cursus kost, inclusief de schriftelijke documentatie, 10,-- per persoon. Wie geïnteresseerd is in de koop van een premiewoning in de regio Heiloo en de cursus van de 'Vereniging Eigen Huis' wil bijwonen, kan zich daarvoor vóór 23 september a.s. aanmelden bij de Gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA, Heiloo, t.a.v. mw. R.M.J. Roos, afdeling Voorlichting. Bij de aanmelding graag even vermelden met hoeveel personen men denkt te komen. Deelnemers ontvangen van de 'Vereniging Eigen Huis' een schriftelijke bevestiging met details over de cursus en over de wijze van betaling van het cursusgeld. Informatie tot en met 8 september 1993 Geboorten Roosje, dochter van Suurmond, Pieter en van den Dungen, Edmée M.J. Kimberley M., dochter van Witkamp, Marco L. en Witkamp, Jillian M. Rong, zoon van Zwemmer, Rong en Bakker, Cornelia L.M. Elders geboren Joep B., zoon van Hafkamp, Bob en Zomerdijk, Catharina J.M. Gijs M.W., zoon van Reichert, Constant L.A. en Thoen, Johanna W.M. Thomas P. zoon van Farenhorst, Paul en Bruin, Monique. Jack, zoon van van Mourik, Jan en Stoffers, Madelon. Cas R., zoon van Bennink, Johannis H.A. en Abcouwer, Caroline J. Bryan, zoon van de Lange, Jacobus W.M. en de Lange, Johanna C.M. Lisa, dochter van Morandi, Eugenio M. en Schagen, Monique A. Bernardus P.M., zoon van Tames, Bemardus G.M. en Brandsma, Marjan. Huwelijksaangiften van de Laarschot, Jacobus M. en Schenau, Marianne. Schong, Erwin en de Boer, Eline H.M. de Jong, Peter en Zoon, Daniëlle M. Lievens, Johannes G.A. en Leen, Marjo. Huwelijken van Dijk, Sjoerd en Kooijman, Anna M. van den Bogaard, Paul en ten Have, Anna Ariëtte. Bolink, Anthon en Schouten, Bernadette L. Delaplace, Alain J.G. en Visser, Michaële M. Smeenk, Mathijs J.S. en van den Broek. Ingrid J. van der Riet, Eduardus A. en Landman, Joyce. Meijer, Gerrit en van Wonderen, Catharina J.N. Busso, Michaël en Besseling, Astrid A.M. Visser, Arnold J. en Bijl, Jolanda O. Overlijden Jansen, Adriaan B.M. Esser, Cornelius J.M. de Groot, Marinus G. Molenaar, Theodorus. Elders overleden de Lange, Geertruida A. van der Raad, Margaretha H., echtgenote van Keet. Kuijper, Agatha, weduwe van Schoenmakers. Met ingang van 2 oktober a.s. gaat KinderNet in het weekeinde tot 12.00 uur uitzenden. De programmering tussen 10.00 en 12.00 uur in het weekeinde zal gericht zijn op de kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar. Gedurende de week veranderen de uitzendtijden niet en blijft KinderNet tot 10.00 uur in de lucht. Donderdag 16 september 1993: De voorlichtingscommissie van de ANBO, KBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert op 16 september 1993 om 14.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 een bijeenkomst waarin als centraal thema behandeld zal worden: Waarom een Europees Ouderenjaar? De heer K.J. Kuiper, voorzitter van de Stuurgroep Europees jaar van de Ouderen 1993 Heiloo zal zijn blik kritisch laten gaan over de verschillen in de ouderenzorg in Europa. Jong en oud is van harte welkom deze lezing bij te wonen. 24 oktober: Uitvoering van het Noord hollands Ouderen orkest, tesamen met het jongerenkoor MoGoJoKo en het ouderenkoor Zingen houdt Jong, in de Moeder Gods Kerk, op 24 oktober 1993 aanvang 14.00 uur. Begin oktober volgt over dit evenement meer informatie. Burgemeester en wethouders van Heiloo brengen ter uitvoering van artikel 10, eerste lid van de Ontgrondingenwet en artikel 2, eerste lid van de Ontgrondingenverordening Noord-Holland ter openbare kennis, dat door Holland Blumenmarkt Beheer B.V. te Heiloo bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een aanvraag is ingediend om een vergunning voor ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het cultuurtechnisch geschikt maken (omspitten) voor de bollenteelt van twee percelen grond aan de Boekelermeerweg (nabij de nrs. 1A en 13) te Heiloo, kadastraal bekend gemeente Heiloo, respectievelijk sectie C nr. 278 en 302. De aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 16 september 1993 gedurende een termijn van 30 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM tussen 08.00 uur en 12.30 uur. Een ieder kan binnen bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij de directeur van de dienst Ruimte en Groen, Postbus 6090, 2001 HB Haarlem. Als je toevallig in de buurt van een glasbak woont geeft je dat veel gemak. Je eigen lege flessen 2onder statiegeld kun je zonder veel moeite naar de glasbak brengen. Behalve deze "lust" kan zo'n glasbak ook een "last" zijn. Overdag is het nog niet zo'n probleem. Maar als je 's-avonds lekker languit op de bank ligt met de radio zachtjes aan op de achtergrond of je slaapt 's-nachts net, en men gooit dan de lege flessen in de glasbak dan klinkt dat oorverdovend. De bakken worden wel steeds beter geïsoleerd maar 's-avonds en 's-nachts vallen de flessen met donderend geraas. Althans zo klinkt het. Laten we dit voortaan anders doen! Gooi uw lege flessen overdag in de glasbak: niet 's-avonds of 's-nachts. Herbestraten Bergeonstraat. Op woensdag 15 september a.s. zal er een begin worden gemaakt met het opnieuw bestraten van de Bergeonstraat. De werkzaamheden zullen ongeveer 3 weken in beslag nemen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot, afdeling Civiel en Reiniging, tel. 334008 of 313 208. In Nederland loopt u gelukkig geen gevaar als u lid wilt worden van Amnesty International. U wordt niet vervolgd als u zich wilt inzetten voor de mensenrech ten. Het is uw goed recht. Toch zijn er landen waar die rechten niet zo vanzelfsprekend zijn. Landen waar het er op lijkt dat mensen helemaal geen rech ten hebben. Mensenrechten gelden altijd, overal en voor iedereen. Alle VN- lidstaten hebben dit nog eens be vestigd op de Wereldconferentie Mensenrechten in Wenen. Amnesty International houdt hen aan hun uitspraken. Elke dag weer. Help ons. Vul de bon in. Word lid. PAGINA 4 UITKIJKPOST 15 SEPTEMBER 1993 si»! In Nederland bent u vrij om lid te worden. Ik wil helpen. ik word lid. ik word actief lid. Stuur info. ik word donateur. Naam/Voorl.: m/v Adres: Postcode: Plaats: Geb. datum: HH00.078 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840, ÏOOO RA Amsterdam. Of bel 06-321 22 50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4