#Iꧧ Bolchrysant Van 14.95 voor Senioren Info Monumentenronde CDA met resultaat Mixed-softbaltoernooi bij Double Stars Heiloo De Vroegte Wint H.S.V. Tennis Muziekfestival voor Amnesty International Ponyclub Heiloo Nationale ziekendag '93 Geslaagde open middag bij De Boscrossers Kankerbestrijding Damesbridgeclub Sans Atout Botanische tóUniscke mjnjt crocussen memsett In diverse kleuren. Verpakt per 50 stuks Van 5,95 voor Tulpenbollen Keuze uit diverse kleuren soorten. Verpakt per 25 stuks. voor Zijden zonnebloem lïïirfrnnr Per stuk. Van 2,95 voor Sensorlamp Van Massive.^ Om inbrekers op afstand te houden. Van 59,95 voor Vogeldrinkschaal Van beton. Van 24,95 voor HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Extra groot en boordevol knoppen. Dus echte Inttatuin- kwaliteit. In diverse kleuren. Bol 0 50 cm. Mij Dames- en meisjes voetbal bij HSV Geslaagd Bridgeclub Sans Atout PV Luchtpost Najaarsexpositie Renée Smithuis kunsthandel 'm 1 g mmm mw&m w$ v wm HET GROENE WARENHUIS Zijdebloemen schikken Lezing over het ouderenjaar Toneel in 't Trefpunt Cursus Engels Derde reis DVO PAGINA 6 UITKIJKPOST 15 SEPTEMBER 1993 De CDA-fractie 'en route' op de Kerkelaan. HEILOO - De provinciale monumen tenlijst van Heiloo verdient herziening. Tot die conclusie kwamen de CDA- leden en hun gasten die op zaterdag 11 september, op Monumentendag, een fietstocht door het dorp maakten. Zij deden dat onder leiding van deskundi gen van de verenigingen Oud Heiloo. Zoals bekend maakt de Heilooër CDA fractie elke twee maanden een fietstocht door een deel van het dorp om zich zo ter plaatse van een bepaalde kwestie op de hoogte te stellen en met inwoners hierover van gedachten te wisselen. Dit keer gold het de Heilooër monumenten. Concrete aanleiding was niet alleen de Nationale Monumentendag maar ook de beslissing van de Gemeenteraad en kele dagen daarvoor, om werk te maken van het monumentenbeleid in Heiloo. Tijdens de fietsroute onder leiding van leden van Oud Heiloo bleken enkele panden die er nu nog niet op staan in aanmerking te komen voor opname op de provinciale monumentenlijst. Daar naast werd duidelijk dat een enkel pand dat nu nog op dit lijst staat daar eigen lijk niet meer thuis hoort omdat ze in de loop van de tijd dermate zijn gewijzigd dat het oorspronkelijk karakter defini tief verloren is gegaan. De bebouwing laat echter nog duidelijk zien dat Heiloo een tuindersdorp was; nog veel tuin- derswoningen zijn te herkennen. Type rend is dat ze over de breedte van het grondperceel gebouwd zijn en dat er nog vele in goede staat verkeren. De fietstocht eindigde in de oudheidska mer alwaar aan alle deelnemers een kopje koffie werd aangeboden. Namens de CDA-fractie verklaarde de voorzit ter, mevr. A.M. Worm-de Moei dat met de ervaringen van de tocht verder vorm zal worden gegeven aan het monumen tenbeleid van Heiloo. Uit handen van de heer Hans Vrugt ontvingen de leden van Oud Heiloo een attentie als dank voor hun bijdrage. HEILOO - Het honk- en so ft balseizoen zit er weer bijna op en traditie getrouw zal dit bij Double Stars Heiloo afgeslo ten worden met een mixed-softbaltoer- nooi. Zondag 10 oktober is het weer zo ver en een ieder die eens met het softbal len kennis wil maken, wordt daartoe in de gelegenheid gesteld. Men kan zich in dividueel of per team opgeven en Dou ble Stars Heiloo gerandeerd u een zeer prettige dag. Inschrijving is mogelijk in de kantine op het Vennewater of door middel van een telefoontje naar Anne- lies Peters, tel. 333788. HEILOO - Op zondag 19 september vervissen de heren hun derde baars- wedstrijd van dit seizoen in het Noord hollands kanaal bij St. Maartensvlot- brug. Het verzamelen vindt als vanouds plaats bij de brandweerkazerne nabij 't Loo en wel om 6.00 uur. Voor opgave en informatie over deze wedstrijd kunt u terecht bij de heren S. Blokker, tel. 332411 of P. Welp, tel. 02518-54867. HEILOO - Zondag 12 september zijn de finales van de jeugdclubkampioen schappen gespeeld. De clubkampioen bij de jongens is Rob Zoon geworden. De verrassende winnaar bij de meisjes was Vanessa de Boer. De finale bij de meisjesdubbel A kon door een blessure van Eva Zijlmans helaas niet doorgaan. De uitslagen zijn: JE A: 1Rob Zoon 2. Lars v.d. Steen JE B: 1. Sander Kaan dorp 2. Ramon Vader. JE C: Bart Bak ker 2. Jeroen Pronk JE D: 1. Bert Bakker 2. Jordi van Beek. JEE: 1. Kay Koppen 2. Eric Toepoel ME A: 1. Va nessa de Boer 2. Eva Zijlmans ME B: 1 Marjolein Out 2. Judith Ranzijn. ME C: 1. Line Masselaar 2. Leontine War mer ME D: 1. Charlotte Mooy 2. Ma- rijn Hoytink. JDA: 1. Rob Zoon/Lars v.d. Steen 2. Martijn Tros/Steven Ursem JDB 1. Le on Opdam/Bas Kuyper 2. Marro v.d. Plas/Bonne Broersen JDC 1. Bert Bak- ker/Simon Zuurbier 2. Bas Jansen/An- dré Lambert. JDD 1. Kay Koppen/ 'Joeri Nieuwenhuis 2. Eric Toepoel/Se- bastiaan Bolweg. MDB I. Rieneke de Man/Judith Ranzijn 2. Tineke Peek/ Veronique Elte MDC 1 Liane Mosse- laar/Leontine Warmer 2. Marieke Poetsema/Charlotte Mooy MFDD 1. Saskia Jansen/Femke Koppen 2. Ma- rijn Hoytink/Francis Ibink Mix Al Rob Zoon/Martine Bolten 2. Lars v.d. Steen/Mischa v. Raam Mix B 1. Bert Bakker/Marjolein Out 2. Martijn Pronk/Desiree Smit. Mix C 1. Bas Jan- sen/Annemarie Blackborn 2. Jordi van Beek/Mariska Zoon. Mix D 1 Liane Masselaar/Nico Bolten 2. Leontine Warmer/Joerie Nieuwenhuis. UITGEEST - Zondag 19 september wordt op diverse locaties in Uitgeest een enorm benefietfestival gehouden ten ba te van Amnesty International. Liefst 30 bekende en minder bekende formaties, waaronder Haddock, Weekend Warri ors, Feet First, Skytrain en Ciao, heb ben hun medewerking toegezegd als bijdrage aan Amnesty International. Van licht klassiek tot pop, van jazz tot hardrock. Iedere muziekliefhebber kan z'n hart ophalen. Het muziekspektakel gaat om 14.30 uur van start en duurt tot 21.00 uur. De toegang tot dit muziekfeest kost tien gulden per persoon. Voor dit bedrag heeft men de kans om alle optredens bij te wonen. In Heiloo kan men kaarten kopen bij D. Janssen, Mariënstein 146 (tel. 333094) of bij J. Moolhuijsen, Vrieswijk 37 (tel. 334925). HEILOO - Uitslagen C. H. Beyart, Purmerend, op 11 september: Rijbaan 1 B. dressuur: 2e Elvira v. Houten 130 pnt.; Rijbaan 2. B. dressuur: Hedwich de Groot 127 punten; Rijbaan 4 L2 dressuur: 3e Jenny Beukeveld 121 pun ten; Rijbaan 5 M. dressuur le Monique Hoogland 127 punten; Rijbaan 4e Jan- neke Peeters 121 punten; Afdelingsdres- suur Rijbaan 3 le P. C. Heiloo 140 punten. De Kringcup viertallen 1993 is gewon nen door P. C. Heiloo e.o. Zij kregen allen een dek en de commandant een di nerbon en bloemen. HEILOO - Afgelopen zaterdag was bij fietscrossclub De Boscrossers de jaar lijkse open dag. Al vroeg in de middag kwamen enthousiaste jongens en meis jes met hun ouders naar de crossbaan voor informatie om eens te komen kij ken hoe deze sport in elkaar zit. Wie zin had mocht gaan rijden over de crossbaan. Dat was een ervaring voor de meeste jongens en meisjes. Ook wa ren vele woensdagmiddagrijders geko men omdat er belooft was dat er een wedstrijdje verreden zou worden. Iede reen moest zich eerst inschrijven en per leeftijd werden zij ingedeeld. Daarna begon het echte wedstrijdje met star thek en startlicht. Er moest wel onder hands geruild worden met crossfiets of helmen. Ook een echte jury was er om de juiste volgorde van binnenkomst bij te houden. Er werd fanatiek gestreden en alle jon gens en meisjes deden geweldig hun best, mede doordat alle ouders langs de baan hun favoriete kinderen stonden aan te moedigen. Het weer was mooi en zonnig en de baan zelf lag er schitterend bij. Iedereen mocht drie rondjes over de crossbaan. Daarna werden de punten opgeteld. Na afloop was er een echte prijsuitreiking en kreeg iedere deelne mer een mooie beker als aandenken. De fietscross-vereniging kan terugzien op een geslaagde middag. Hier volgen de uitslagen van de wedstrijd. Bij de leeftijd 6-jarigen: 1. Mirjam Entrop 2. Ruben Zuurbier 3. Jefta Langeveld. Bij de 7-jarigen: 1. Wesley Jong 2. Sjoerd Bot 3. Raimond Voskuil. Bij de 8-jarigen: 1. Mike van Westerop 2. John Entrop 3. Sijmen Zuurbier. Bij de 9-jarigen: 1. Rick Wesker 2. Jelle Stins 3. Frank Weima. Bij de 10-jarigen: Wim DRos, 2. Arjan Bangma 3. Basti- aan Kraakman. HEILOO - *Op zondag 12 september was de nationale ziekendag van de Zon nebloem. Ook in Heiloo is deze dag niet ongemerkt voorbij gegaan. Om 11.00 uur kwamen gasten van de Zonnebloem, Rode Kruis en het U.V.V. bijeen in de Moeder Gods Kerk, waar in een mooie oecumenische viering werd voorgegaan door pastoor Helsloot en Dominee Ouwendijk. Laatstgenoemde ging in zijn preek in op het thema van de dag 'Oud...nou en? De dienst werd opgeluisterd met zang van Die Schaec- kelsinghers". Vervolgens ging het gezelschap van 100 personen naar restaurant Klein Var- nebroek waar een uitstekende lunch werd geserveerd. Het optreden van het zangduo Barbara en Bas was een feest om naar te luisteren. Met liedjes uit di verse landen en tijden, boeiden ze het publiek tot de laatste minuut. Na een verloting met leuke prijsjes be dankte de heer Spruit, voorzitter van de Zonnebloem, alle medewerkers en was een mooie dag voorbij. HEILOO - De collecte van de kanker bestrijding heeft in Heiloo dit jaar 19.555,40 opgebracht. Een woord van dank aan alle collectanten en ge vers. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u uw gift alsnog storten op ban- krek. nr. 12.Q5.08.109 t.n.v. Mevr. Hendriks, secr. Nederlands Kanker bestrijding te Heiloo. Steunpunt Vrijwilligerswerk ALKMAAR - Op dinsdag 28 september houdt het Steunpunt Vrijwilligerswerk een informatiebijeenkomst over: het or ganiseren van een evenement. Het pro gramma biedt ruimte om in te gaan op vragen van de vrijwilligers. Voor deelname aan de bijeenkomst dient u zich van te voren telefonisch aan te melden bij het Steunpunt Vrijwilli gerswerk, Geesterweg 21, Alkmaar, tel.: 072-127330. HEILOO - Uitslagen woensdag 8 sep tember: A-lijn: 1Middelbeek-Daudey 62.08 2. Tuinstra-Tuinstra 57.08 B-lijn: 1. Schaap-Zijlstra 56.77 2. Janssen- meulendijks 56.77 C-lijn: 1. Harreveld- v. Vegten 60.42 2. Kuijper-haan 57.9? D-lijn: 1. Antonyssen-Romar 60.42 2. v. Halem-Eichelsheim 59.38 E-lijn: 1. Ephram-Dekker 60.42 2. Hoogland- Mulder 59.38. ^Miiiiidiriiflii Onze boeket reeks is uit Routebeschrijving: 1Afslag Heikx>west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. Vrijdag koopavond HEILOO - Langzaam maar zeker is het dames- en meisjesvoetbal in opmars, en waarom ook niet. Dat voetbal uitslui tend een mannensport is, is al lang ach terhaald. Ook H.S.V. neemt sedert enige seizoenen met één damesteam deel aan de competitie. Dat dit zijn uitstra ling niet gemist heeft is duidelijk. Sedert januari van dit jaar neemt ook een meisjes-junioren team deel aan de competitie. Mocht u denken: "Dat kan niets zijn", komt u zichzelf overtuigen. De dames spelen hun thuiswedstrijden op de zondag om 13.00 uur en de meis jes zaterdag om 13.00 uur. Dat ook de commercie het ziet zitten blijkt duide lijk uit het feit dat beide teams een shirtsponsor hebben: de dames Café- Aris en Ans de Wit en de meisjes Hoet- jes Bouw. Wilt u meer informatie, komt u dan langs op de training: voor de da mes op woensdagavond van 20.15-21.30 uur en voor de meisjes op dinsdag van 16.30-17.30 uur. HEILOO - Plaatsgenote Babs Renee is op 10 september geslaagd voor het doc toraal examen Economie aan de Rijks Universiteit van Groningen. HEILOO - Uitslagen maandag 13 sep tember: A-lijn: 1. V. Zomeren-Dikkel 58.3% 2. Fam. Kuyt 57,1% B-lijn: 1. Ds. Rootjes-Roozen 58,3% 2. Fam. H. Toby 55,2% C-lijn: 1. Ds. Dolmans- Dekker 58,9% 2. Ds. Stam-de Bruycke- re 56,8% D-lijn: 1 Roelofs-Bijlsma 60,4% 2. Fam. v.d. Klis 58,8% E-lijh: 1. dr. R. de Wildt-Tromp 61,5% 2. fam. Doeleman 54,2% F-lijn: 1. Ds. Klever-Post 65,6% 2. Fam. Krul 60,9%. HEILOO - Zaterdag 11 september was de laatste vlucht voor de duiven van de liefhebbers van Luchtpost Heiloo. De duiven zouden naar St. Ghislain Hornu gaan, maar door het slechte weer waren ze in Roosendaal blijven staan waar de duiven om 8.45 uur werden gelost met een sterke zuidwesten wind. De eerste duif was om 10.02 uur bij Jan Teileman in Alkmaar. Deze duif was met een snelheid van 92,5 km per uur naar huis gevlogen om zo de eerste prijs voor zijn baasje in de wacht te slepen en tevens het kampioenschap binnen te ha len voor de natour. Ook de 2e en 3e prijs waren voor deze liefheber, de 4e en 5e prijs waren voor de Comb. Ooster- veer in Alkmaar, die hiermee 2e onaan gewezen kampioen natour werd. De 6e prijs was voor de comb. Molenaar (2e aangewezen kampioen natour). De overige uitslagen waren: 7e Comb. Wittebrood-Groenland; 8e, 9e, 13e en 14e Comb. Jan Ranzijn; 11e en 16e Henk Lases; 12e en 17e Sjaak Bakker; 15e Rien Meyer in Limmen. Het zit er weer op voor de duiven van Luchtpost Heiloo. Ze kunnen nu van hun welverdiende rust genieten. In het najaar is er nog een tentoonstelling, maar daar hoort u later meer van. HEILOO - Op zaterdag 18 en zondag 19 september van 15.00-18.00 uur opent kunsthandel Renée Smithuis haar na jaarsexpositie aan de Stationsweg 83. In de collectie is van alle schilders uit de Bergense school en van hun tijdgenoten werk te zien. Jan van Herwijnen, Henri Le Fauconnier, Otto van Rees en Dirk Filanski zijn rijk vertegenwoordigd. Er is een uitgebreide catalogus beschik baar. U kunt elke vrijdag en zaterdag van 14.00-18.00 uur en op afspraak gaan kijken. De expositie loopt tot 31 december. %intratuin Aanbiedingen zijn geldig twee weken na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. HEILOO - Op woensdagmiddag 6 oktober gaat de cursus zijdebloe men schikken van start. In een mid dag maakt u onder leiding van mevrouw A. Wesselius een arrange ment van zijdebloemen. De kosten van deze middag bedragen 7,50, exclusief materiaal. De cursus wordt gehouden in het Open huis van 14.00 tot 16.00 uur. Voor opga ve en inlichtingen; Stichting Oude renwerk, 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur, tel. 331297. HEILOO - Donderdag 16 septem ber om 14.00 uur zal de heer K. J. Kuiper in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo een lezing houden waarin als vraag centraal staat: Waarom een Europees Ouderen- jaar? In deze lezing zal hij zijn blik kritisch laten gaan over de verschil len in de ouderenzorg in Europa. Deze bijeenkomst wordt georgani seerd door de Voorlichtingscom missie van de KBO, ANBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Onze 50+ toneelgroep 't Trefpunt heeft door het opvoeren van blijspelen al bekendheid gekre gen. Donderdag 23 september is het weer raak. Opa Tinus van Someren, die al eerder in de bak gezeten heeft, ziet er geen been in om in te breken in een ministerie, formulieren en handtekeningen te vervalsen om geld en een bouwvergunning voor een nieuwe soos te "versieren". Hadden de politieke heren niet zelf gezegd, dat de bejaarden dat zelf maar moesten organiseren. Bij opa tegen geen dovemansoren gezegd!! Om een alibi te hebben laat hij au tohandschoenen en notitieboekje van zijn schoonzoon Karei op dat ministerie achter: Karei draait on schuldig de bak inMaar opa zet met zijn vriend Gerrit door. Alles dreigt in de soep te lopen, als Ouwe Dirk in de kroeg zijn mond voorbij praat. Het loopt schitterend af Maar opa zet met zijn vriend Gerrit door. Alles dreigt in de soep te lo pen, als Ouwe Dirk in de kroeg zijn mond voorbij praat. Het loopt schitterend afkomt u zelf zien en lachen. De aanvang is 14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, de entree (incl. koffie en bingo) is 2,50. HEILOO - Eén van de meest suc cesvolle cursussen in Heiloo is de cursus Engels voor 55-plussers van de Stichting Ouderenwerk. Op een aangename en tevens nuttige wijze wordt overdag les gegeven. Deze lessen gaan in een rustig tempo en er wordt niet voor een diploma opge leid. Deze maand start de Stichting een cursus voor beginners. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook voor gevorderden zijn er nog mogelijkhe den. U kunt zich opgeven of inlich tingen verkrijgen bij J. Linnekamp, tei. 333872. HEILOO - Op zaterdag 7 augustus vertrokken - onder auspiciën van de Stichting Door en Voor Ouderen (D.V.O.) - 42 personen voor een 8-daagse vakantiereis naar het Duit se plaatsje Lautenthal, gelegen in de Ober-Harz, nabij Seesen. Aangekomen bij de vakantie standplaats werden de deelnemers om 17.00 uur door de familie Makowsky verwelkomd in hun fa milie hotel. Nadat de deelnemers zich op de diverse kamers hadden geïnstalleerd en enigszins, van de toch vlot verlopen reis, waren bijge komen, zocht menigeen - na het di ner - voldaan, maar toch een beetje vermoeid, tijdig de kamer op. Tijdens het verblijf in Duitsland, zijn de weergoden het gezelschap behoudens een hevige bui op zon dagmorgen, constant ten gunste ge bleven. Gedurende de vakantie zijn 4 halve en twee hele dagtochten ge maakt. De eerste halve dagtocht was een fascinerende rit door het natuurpark Harz met opvallend stil le wegen en prachtige vergezichten. Met de eerste héle dagtocht werd de zuidelijke Harz verkend met ook weer schitterende uit- en vergezich ten en een adembenemend gezicht op de hoogste berg van de Harz de Broeken, hoog 1164 m. In het na tuurreservaat Dicke Tannen, zag men enige honderden jaren oude sparren van zeker 50 m hoog. Voorts ging de rit langs verschillen de kur-oorden naar Clausthal - Zel- lerfeld, waar de grootste houten kerk van Duitsland, met 2200 zit plaatsen werd bezocht, 's Avonds traden in het hotel een groepje zan geressen en zangers'tot ieders ge noegen op en werd de ploeg ver maakt met een West-Friese voor dracht door één van de vrouwelijke reisgenoten. Een hele dagtocht door het voormalige Oost Duitsland toonde duidelijk de achterstand daarvan ten opzichte van het Westen. Er wordt echter hard ge werkt aan de verbetering van één en ander, wat werd ondervonden op het moment dat na Quedlinburg het stadje Weinigerrode zou worden be zocht, waarvoor echter door na lan ge wachttijd in de file, de tijd ontbrak. Middels halve dagtochten werd nog kennis gemaakt met: het 1000 jaar oude Goslar met middeleeuwse marktplein en vakwerkhuizen; Gan- dersheim met haar 11e eeuwse Ro maanse stift kerk met gotisch binnen en aangrenzende renaissance gevels en de Keizerszaal uit 1735; en Hahnenklee en de Broeken. In Lau tenthal zelf werd een sensationeel bezoek gebracht aan de zilvermijn. Hierbij werden de deelnemers met een treintje, 265 m de mijn inge bracht naar een onderaardse kapel, waar een gids toonde hoe het vroe ger ging en - was. Tot slot werd in het hotel een gezellige bingo avond gehouden. Op zaterdag 14 augustus werd om 8.30 uur de terugreis aan vaard, en was men ongeveer 17.00 uur weer terug in Heiloo en kon men terugzien op een goed geslaag de prachtige en leerzame reis, waa raan de deelnemers met hun goede onderlinde verstandhouding de vaardigheid en vakbekwaamheid van chauffeur Martin Takes en de zorg en informatie verstrekt door de reisleider Joop Hooyberg het nodi ge hebben bijgedragen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6