«ji Equipe Coiffures Merkactie van start in Limmen Oude Culturele Raad treedt af, leve de nieuwe Raad MARY C0 H R Merk wat m I SVÏ IVI N I IVI IVI INI 7 IS WEER BOLLENTIJD AANBIEDINGEN: 6.55 3.90 AGRARISCH CENTRUM NUYENS B.V. STOP, IK STOP, WIJ STOPPEN CAFE BAR 'DE LANTAARN' RIETVELD Makelaardij o.g. Politieberichten Bouwplan Raadsvergadering Gewijzigde aanvangstijd 19.00 uur. Kinderopvang Limmen TTV Limmen Kennismaken met poëzie en zelf dichten Kleutergymnastiek 25 Kauf. Tulpen Roodkapje 5.75 25 Kauf. Tulpen Verdi Rood met geel 5.75 40 Sneeuwklokjes 50 Blauwe Druifjes Open dag dierentehuis Schaken in Limmen Katholiek Vrouwenwilde Profiteer ervan zolang het nog kan! Algehele Opruiming vanaf 10 oktober. KEUKENSETS nu f 15, PANTALONS 20% KORTING Libelle Steunkousen M L XL XXL f 15,- Wol en katoen, div soorten, vanaf M,- per bol En nog veel meer koopjes! fax 072-335644 tel. 072-330175 1e KLAVERJASDRIVE KLAVERJASSEN UW KERASTASE-KAPPER LIMMEN RIJKSWEG 68A hypotheken taxatie assurantie H ER FSTAAN BIEDING Gezichtsbehandeling met o.a. peeling en ampul voor f 40,00 Geldig t/m 31 oktober. UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 1993 PAGINA 15 LIMMEN - In het kader van het in braakpreventie-project gaat de politie deze maand de merkaktie starten. Door het nog steeds toenemende aantal wo ninginbraken en het onveiligheidsgevoel dat dit met zich meebrengt heeft de poli tie besloten om de komende maanden in de gemeente Limmen deze aktie te hou den. Ook regionaal geniet het terugdrin gen van het aantal woninginbraken hoge prioriteit. Vanaf deze week zullen tachtig z.g. ,Merk wat je hebt koffers' huis aan huis worden verspreid, waarbij iedere bewo ner, tegen een vrijwillige vergoeding, in de gelegenheid wordt gesteld zijn waar devolle goederen (zoals foto/video- apparatuur, sieraden, kunst, antiek en de fiets, maar ook tuinmeubels) te mer ken met een uniek nummer en te registe ren. Dit nummer bestaat uit uw postco de en huisnummer .Indien uw waarde volle spullen gestolen worden, zijn deze niet interessant voor inbrekers. Helers zijn niet geïnteresseerd in gemerkte spullen. Drie dagen voordat men de koffer thuis krijgt, wordt u hierover schriftelijk be naderd. Bij het uitzetten van de merk- koffers zal de politie extra hulp krijgen van reservisten en een externe mede werkster. Bij degene die bij het uitzetten van de merkkoffers niet thuis worden aangetroffen zal een merkkoffer wor den afgegeven bij de buren! In de merk koffer treft men naast het materiaal om goederen te graveren ook foldermateri aal aan met advies ter voorkoming van inbraak in woningen, registratiekaarten en een gebruiksaanwijzing. Op 28 september is aan burgemeester Huisman de eerste merkkoffer overhan digd. Hiermee is het startsein gegeven van de merkaktie. Met deze merkaktie hoopt de politie een bijdrage te leveren tegen het nog steeds groeiende aantal woning inbraken. Het bestrijden van woninginbraken is een zaak van de poli tie en u. Voor informatie kunt u terecht bij Brenda Boskamp en Hans Laurens- sen, Poltie Heiloo, Kennemerstraatweg 356, 1851 BJ Heiloo, tel. 072-337676. G N Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: - bouw aanbouw aan zij- en achtergevel woning Rijksweg 3 te Limmen. Dit bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van eerdergenoemde vrijstellingsmogelijkheid. Vanaf 30 september 1993 ligt het bouwplan in het gemeentehuis gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage. Tijdens deze periode kunnen schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders, Middenweg 3a, 1906 ZG Limmen. 29 september 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen <3 IVI Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 tijdstip donderdag 30 september 1993,19.00 uur plaats bovenzaal cultureel centrum Vredeburg agenda In tegenstelling tot eerdere berichten begint de raads vergadering om 1 Opening. 2 Beëdiging van de heer P. Schouten tot loco-secretaris. 3 Financieel Meerjaren Perspektief. 4 Belastingmaatregelen. 5 Aanbieding begroting 1994. 6 Besluitenlijst vergadering 15.07.1993. 7 Ingekomen stukken en mededelingen. Afwikkeling financiën uit beheerstaak Culturele Raad Limmen. Begrotingswijziging investeringssubsidie Harmonie Excelsior. Stichting Katholieke jeugdbelangen Limmen; jaarrekening 1992. Financiële stukken GTD. 3e, 4e en 5e Begrotingswijziging 1993 SNK. Jaarstukken Onderwijs Begeleidingsdienst Noord Kennemerland. Aanschaf stemcomputers. Krediet automatisering. Voorbereidingsbesluit Rijksweg 61 Voorbereidingsbesluit t.b.v. bouwrijpmaken grond aan de Kapelweg. Voorbereidingsbesluit Het Achtkant 64. Voorbereidingsbesluit Kapelweg 15. Voorbereidingsbesluit Theebos 9. Voorbereidingsbesluit perceel grond aan de Hogeweg tussen de nrs. 86 en 92. Voorbereidingsbesluit t.b.v. Westerweg 13. 22a Voorbereidingsbesluit t.b.v. de percelen Burg. Nieuwenhuijsenstraat 23 en 25. 22b Voorstel tot het nemen van een hernieuwd machtigingsbesluit voor vertegenwoor diging bij de Raad van State. Aanwijzing leden selectie-commissie keuze projectontwikkelaar Kerkweg-Noord. Juridische structuur bedrijventerrein. Verkoop strook grond grenzend aan perceel Stetlaantje 1 Aankoop perceel grond aan de Dusseldorperweg. Verkoop woning Rijksweg 63. Herziening Algemene Verkoopvoorwaarden. Stichting Openbare Bibliotheek Limmen: begroting 1994. Jaarverslag 1992 Multikabel. Jaarstukken recreatieschap Alkmaar en Uitgeestermeer. Rekeningen van de jaren 1990 en 1991 van de STAMA. Vaststelling definitieve subsidie RIMA 1992. 34 Overdracht taken aan het SNK en wijziging gemeenschappelijke regeling. 35 Diverse Wijzigingen rechtspositieregeling. Verkeersmaatregel Jan Valkeringlaan. Verkeersmaatregel Dusseldorperweg. Voorbereidingsbesluit Hogeweg 156. Grondverkoop Middenduin BV. Krediet bouwrijpmaken gronden langs de Kapelweg. Aanschaf beademingspop en 3 brancards. Begrotingswijzigingen. Sluiting. 29 september 1993, De burgemeester van Limmen 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 LIMMEN - Na werkzaamheden aan de Startingerweg, werd een verse laag grit op de weg aangebracht. Door dit grit slipte een auto en kwam deze in de sloot terecht. De bestuurder kon hevig ge schrokken, maar ongedeerd uit zijn voertuig stappen. Op woensdag 22 september vond op de kruising Hogeweg-Visweg een aanrij ding plaats tussen twee personenauto's. Een bestuurder verleende geen voor rang, de andere bestuurster nam de bin- nenbocht. Daardoor was de aanrijding niet meer te voorkomen. Het gevolg was lichte materiële schade. De donkere dagen breken weer aan. Kijk eens naar de verlichting van de fiet sen van uw kinderen (en uw eigen fiets verlichting). De politie zal geregeld controles doen op verlichting. Zoals u misschien al gezien heeft is er op de Kerkweg en op de B. Nieuwenhuij senstraat een opstelvak ten behoeve van fietsers aangebracht. Deze is aange bracht om fietsers een betere en daar door een veilige oversteek te geven op de kruising met de Rijksweg. Als auto mobilist is het niet toegestaan zich in dit vak op te stellen, (deze bekeuring kost 150 gulden). Verloren voorwerpen: double oorring met strassteentjes, grijze brillen koker en bril, kinderjack blauw/rood. Gevonden: drie sleutels met autosleutel (Mitsibushi). Het politiebureau van Limmen heeft vaste openingstijden: maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Op overige dagen en tij den kan er iemand aanwezig zijn, maar dan kunt u beter een telefonische af spraak maken. Telefoon Politie Limmen: 02205-1783. Dit nummer is voor spoedgevallen en wordt doorgeschakeld naar de politiea- larmcentrale. Voor overige politiezaken kunt u tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur) bellen met: 02205-3086. LIMMEN - De K.O.V.L. is weer hard van startgegaan na de vakantie. Er zijn weer koppelingen in volle gang, maar daarentegen kunnen we nog steeds nieu we gastouders gebruiken. Er zijn gast ouders die nog niet voorzien zijn en die ook graag opvang willen bieden. Dus als u denkt of weer zin heeft om weer te gaan werken: er zijn op dit moment gastouders die één of meerdere kinderen willen opvangen. Een kleine wijziging is er wel vanaf 1 oktober. Het spreekuur zal niet meer woensdag maar op de dinsdag zijn van 9.15 tot 10.15 uur. Dit zal voor dit schooljaar zijn. LIMMEN - Zoals de laatste jaren ge bruikelijk, kwamen de seniorenteams van de Limmense tafeltennisvereniging moeizaam uit de startblokken voor de start van de najaarscompetitie 1993. Het eerste leed zelfs een veel te grote ne derlaag bij Olympia 1 in Enkhuizen, waar alleen Toop en HenkJan een en kelspel wisten te winnen en het anders zo sterke dubbel nogal kansloos verlo ren werd in twee duidelijk korte games. Het tweede trof in de net bereikte vierde klasse meteen een sterke opponent in Be Fair 3, maar dat het uiteindelijk een 0-10 nederlaag zou worden hadden zelfs de meest depressieve pessimisten niet durven voorspellen! Alleen Wim Krom wist er hier en daar nog een derde game uit te slepen. Het derde, ook al gepromoveerd, was tegen Treffers 9 in Bovenkarspel geheel kansloos. De nederlaag met 1-9 was ook hier te groot en roept om revanche. Het vierde liet zien dat het eigenlijk ook wel een klasse hoger kan spelen en won van Typhoon 6 met 7-3. Het eerste jeugdteam tenslotte, thuis spelend tegen De Victors 3, verloor met 3-7, maar iedere speler, Sebastiaan, Casper en Tim, won toch maar mooi een enkelspel. Vrijdagavond is er in de gymzaal aan de Hogeweg 61 vanaf 20.00 uur een specia le recreantenavond waarbij ieder die wel eens een balletje wil slaan en een beetje instructie wil krijgen, van harte wordt uitgenodigd. De vereniging kan best nog wat nieuwe leden gebruiken en ken nismaken met onze leuke sport kan nooit kwaad en is altijd nog gratis ook! Voor inlichtingen: bel Wim Krom, tel. 02205-2457. LIMMEN - 1993 is voor de Noordhol landse bibliotheken het 'Jaar van de Poëzie'. De prachtige collecties dicht bundels staan dit jaar niet in een be scheiden hoekje achteraf, maar juist in het middelpunt van de belangstelling. In de maand november kunt u in de openbare bibliotheek Limmen op een bijzondere manier kennis maken met de poëzie van verschillende generaties dichters. Een deskundige begeleider presenteert werk van bekende en minder bekende dichters en daarna kunt u zelf, geïnspireerd door de voorgelezen ge dichten, de pen ter hand nemen om wat poëtische regels aan het papier toe te vertrouwen. Als u interesse heeft om deel te nemen aan zo'n 'poëzieworkshop' kunt u zich aanmelden (vóór 22 oktober) bij de openbare bibliotheek Limmen. De workshop vindt plaats op donderdag 11 november, 's middags van 13.30-16.00 uur. De deelname is gratis, inclusief een kopje koffie of thee. U kunt zich opge ven tijdens de openingsuren van de bi bliotheek, Kapelweg 6a, 1906' EA Limmen, telefoon 02205-2135. Burgemeester Huisman speelt Jaap Adrichem in het bijzijn van de overige leden van de 'oude' culturele raad, de erepenning van de gemeente op. LIMMEN - In de Culturele Raad Lim men heeft een bestuurswisseling plaats gevonden, de oude raad is in z'n geheel afgetreden en een nieuwe raad is aange treden. Jaap Adrichem, die zich tien jaar voor deze raad had ingezet kreeg voor zijn verdiensten de erepenning van de gemeente. Dit gebeurde tijdens een sfeervolle avond waar iedereen voldaan en enthousiast op terug kijkt. Het begon zo'n 20 jaar geleden. Men had Vredeburg aangekocht en daar moest iets mee gebeuren. Beneden kwam het bloembollenmuseum en de bibliotheek en de rest was gemeen schapsruimte. „Doe er maar iets mee", zei burgemeester Molhoek toen. Zo ont stond de Culturele Raad met Molhoek als voorzitter (voor één jaar). „We zijn daarom ook erg met Vredeburg verbon den", zegt Nel Kroone, „het was ons tweede huis". Het uitgangspunt van de raad was dingen te organiseren op cul tureel gebied, die mensen de moeite waard vonden. Zo ontstond b.v. crea tief Limmen, in het begin moest men even de kat uit de boom kijken, maar nu is dit uitgegroeid tot een van de LIMMEN - Kleuters die gezellig een uurtje willen gymmen kunnen dat doen bij de gymvereniging T.I.O.S. Het uur start o.l.v. Carolien Welboren, een en thousiaste gediplomeerde gymnastiek- juf die met de kleuters kringspelletjes en zangspelletjes doet en de de kleuters op verantwoorde wijze en op een speelse manier laat kennis maken met de toe stellen. De kleuters gymmen in de sporthal d'Enterij op maandag van 15.45-16.45 uur. De eerste twee lessen zijn gratis. In lichtingen aan de zaal en bij Carolien, tel. 02205-2486. Wij bieden u een keuze uit prachtige kwaliteitsbloembollen w.o. een grote col lectie KAUFMANIANA TULPEN (kort- en vroegbloeiend). Uitgeesterweg 1B, 1906 NW Limmen, Tel. 02205-2484, Fax 02205-1538. Ook voor UW advertenties grootste evenementen waar zo'n 50 deelnemers aan meedoen. Ook de dorpsfilms trokken altijd veel publiek en het Sint Nicolaasspel, speci aal voor de kleintjes voorzag in een be hoefte. De landen en reisavonden waren soms zo druk bezocht dat er geen kop meer bij kon. Per jaar werden er zo'n 15 evenementen georganiseerd. Maar de Culturele Raad en Vredeburg dat was één. Nu Vredeburg verkocht wordt, is het voorbij. De beheerder van Vredeburg, Jan Admiraal, behoorde, al zat hij niet in de Culturele Raad, er toch ook bij. Al die jaren heeft hij gezorgd dat alles perfekt verliep. Nieuwe Culturele Raad Deze heeft er ook zin in. Er is een mooi boekje uitgegeven waar alle evenemen ten in vermeld staan. Het nieuwe bestuur bestaat uit: Henk Brandsma, Huub Kramer, Joke Mooy, Marcel Rommel, Annet Wopereis, Piet van der Heydt, Gert Meyer, Ingeborg van Raay van Bleisem en Ramon van der Storm! Zij zullen er voor zorgen dat Limmen op cultureel gebied niets te kort komt. ALKMAAR - Maandag 4 oktober is het Werelddierendag. Ter gelegenheid van dit feit houdt het dierentehuis Alkmaar en Omstreken, Bergerweg 185 op zater dag 2 oktober open huis. Men is hier 's middags welkom van 13.00 tot 16.00 uur. Jong en oud kunnen gratis het complex van het Dierentehuis be zoeken. Tijdens het open huis zijn er verschillen de aktiviteiten. Er wordt voorlichting over het dierentehuis gegeven en man kan eens zien hoe de dieren hier gehuis vest zijn. De Dierenbescherming, -nauw verbonden met het werk van het dieren tehuis-, heeft een informatiekraam in gericht op het terrein. Han van Wittmarschen (hondentraining en adviesbureau) beantwoordt vragen over het aanschaffen en opvoeden van een hond. Verder wordt er een door loopquiz gehouden; men kan ook deel nemen aan een foto- en tekenwedstrijd. Voor de kinderen is er als attractie: schminken. Tijdens het open huis van het Dierentehuis kunnen er honden, poezen en konijnen worden gereser veerd. Alle informatie: 072-114861. LIMMEN - De eerste competitieavond gaf al direct vuurwerk te zien. R. Rom mel, de jeugdkampioen van het vorig seizoen zag zich geplaatst tegenover J. Admiraal. Een gelijkopgaande stijd met aanvallende varianten van beide fronten leek op remise uit te draaien. In het eindspel bleek de verdediging van J. Admiraal echter steviger in elkaar te zit ten en pakte moeizaam de volle winst in de staart. Van de A-groep demonstreer den P. v.d. Heijdt en H. Levering een hoogstaande blunderpartij. Een slecht doordachte paardesprong van P. v.d. Heijdt was de aanleiding tot kwaliteits verlies en een verdedigbare mat-dreiging van P. v.d. Heijdt werd door H. Leve ring in plaats van te verdedigen, beant woord met een tegenmat-dreiging. Dat aanvallen niet altijd de beste verdedi ging is, bleek twee zetten later. In de B-groep ging de aandacht naar en kele nieuwe leden. B. v. Diermen startte voorzichtig tegen R. Morcus en wist zich lang staande te houden. Het wed strijdritme van R. Morcus gaf uiteinde lijk de doorslag. N. Pieters had aan A. de Waard haar handen vol en moest ge noegen nemen met een eervolle ver- liespartij. Beter verging het M. Sturk tegen W. Pepping. Wouter liet een paard even ongedekt aan zijn lot over. Marlies was er als de kippen bij om dit voortijdige sinterklaasgeschenk te adopteren en de partij in haar voordeel te beslissen. Overige uitslagen: A-groep: G. Hafkamp-R. v.d. Storm sr. 1-0, J. Limmen-T. Schut 1-0, G. Hes-G. de Graaf 0-1, P. Vlaar-K. Aaf- jes 1-0, B. Kerkhof-Th. Al 1-0, R. v.d. Storm jr.-P. de Waard 1-0, B. de Waard-J. de Graaf Z2-Z2. B-groep: M. Out-M. Zuurbier 0-1, R. Schouten-R. Hooijboer 1-0, R. Jagten- berg-R. Lammers 0-1, M. Bos-W. Koe nekoop 0-1, C. Out-L. de Boer 0-1, L. v.d. Eng-F. v.d. Vegte 0-1, B. de Wit-J. Kramer Z2-Z2, W. Thijsse-W. Beentjes 0-1. Schaaksters en schakers in Limmen die hun krachten op de vierenzestig velden willen meten met dorpsgenoten zijn van harte welkom op iedere vrijdagavond om 20.00 uur. Zij kunnen als huisscha ker of competitie-schaker moeiteloos ingeschaald worden in onze interne competities. Contributie 45,00 (jeugdleden tot 21 jaar 22,50). Voor informatie kunt u bellen naar P. v.d. Heijdt, tel. 1977, of J. Admiraal, tel. 2391. U kunt natuurlijk ook een be zoekje brengen op de vrijdagavond aan het clublokaal in het cultureel centrum Vredeburg. LIMMEN - Op woensdag 22 september was onze eerste ledenavond na de va kantie. De voorzitter opende de avond. Janny de Groot las een prachtig gedicht voor, geschreven door Jo Neelen. Na nog wat mededelingen werd het'woord gegeven aan onze oud plaatsgenoot, de heer C. Hageman. De heer Hageman is werkzaam als rechercheur in Amster dam. Hij gaf een boeiende uiteenzetting over het oplossen van een moord d.w.z. vanaf de ontdekking van het gepleegde feit tot aan de oplossing. Maar gelang de zwaarte van het delict wordt een spe ciaal team politiemensen gevormd om samen tot de oplossing te komen. Er is veel overleg nodig en een goede samen werking zeer noodzakelijk. Onze eerste ledenavond was een avond, waar we een goed inzicht hebben gekregen over een deel van het werk van de politie en justitie. Dusseldorperweg 56 - Limmen op donderdag 7 oktober, aanvang 20.30 uur. Inschrijven aan de zaal. Tevens: Op: 21 oktober, 4 november, 18 november 2 december en 23 december. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen f* Eindelijk weer eens een betaalbare huurwoning op de markt in het mooie dorp Limmen. Knusse vrijstaande woning met zonnige achter tuin, gelegen aan doorgaande weg. De huur prijs is incl. gas, water en licht. Indeling: Doorzonkamer, studeerkamer en keuken. 1e Verd.: 2 slaapkamers en badkamer met bad. Karakteristieken: opp.: 200 m2, inhoud: 300 m3, bouwjaar: 1930. HUURPRIJS: f 1300,-incl. Dusseldorperweg 137 - Limmen telefoon 02205-1464, b.g.g. 3431. TOTAAL KOSMETIEK Marjan Zomerdijk Burg. Nieuwenhuijsenstraat 52 1906 CM Limmen - Tel. 02205-3055 Er wordt gewerkt met dierproefvrije pro- dukten van MARY COHR.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 15