Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Ingediende bouwaanvragen EUROPEES JAAR Bericht van de Stuurgroep Jaar van de Ouderen Burgerlijke stand Informatie tot en met 23 september 1993 Vertraging brengt versnelling Open Monumentendag 1993 Nieuwe bouwplannen Wet milieubeheer Studenten uit Wageningen bedanken Heiloo Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken WONINGMARKT OVER KOOP- EN HUURWONINGEN IN PLAN YPESTEIN PAGINA 4 UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 1993 Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 53, Vereniging van Natuurmonumenten - vernieuwen schuur Westerweg 183, V.W. Vendel - aanbouw/verbouw woonhuis Poortweijdt 12, A.J. de Jong - uitbreiden keuken E.J. Potgieterweg 52, N.P. Keuning - uitbreiden woonhuis Kerkelaan 27, P.J.M. de Haan - uitbreiden woonhuis VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES In het weekend van 1, 2 en 3 oktober a.s. wordt de landelijke manifestatie in Den Haag van het Europees Jaar van de Ouderen gehouden. Ook in het land zijn er vele aktiviteiten. In Heiloo houden de basisscholen een Opa- en Omadag. Een dag waarop de kinderen hun opa en/of oma mee naar school kunnen nemen. Geboorten Barry I., zoon van Dingerdis, Rudolf J. en Richardson, Petra A. Lindy, dochter van Blom, Etienne R. en Loermans, Berendina M.P. Frank R., zoon van Noorlander, Abraham J.A. en Wit, Feija S.L. Elders geboren Jordy G., zoon van Dekker, Marcellus M.M. en Bruinewold, Belinda F.L. Machteld S.E., dochter van de Vries, Michiel S. en Super, Elizabeth. Gerrit J.P., zoon van de Koning, Gerrit J.W. en Augustin, Sonja E. Pauline C., dochter van Huurdeman, Jan E. en Monansard, Jeannette P. Eva A.C., dochter van Hart, Benjamin en Overtoom, Catharina M.C. Huwelijken Barhorst, Theodorus J.J. en Brans, Tine C. de Jager, Dirk C. en Louman, Elisabeth J.M. Ligthart, Michel S.J. en van Woerkom, Katharina A. de Haan, Johannes P. en Hunneman, Shirley. Overlijden Smient, Johanna E., echtgenote van Nouwen. Visser, Willem J. de Grand, Klaas. van Westerop, Mattheus. Kat, Guurtje C., echtgenote van Lödel. Akkerman, Johanna M., weduwe van de Vries. Elders overleden Koot, Cornelis J. Schraa, Geertje, weduwe van Rijneveld. Redeker, Elisabeth G., weduwe van Schots. Raadsbesluit fusie openbare basisscholen eerder In de raadsvergadering van 7 oktober zullen de scholenfusies worden behandeld. Op de scholenkoppels Nieuwe Hoeve/Zes kant en J.P.Hasebroekschool/Vondel-school wordt in verschillende werkgroepen hard gewerkt om de fusie per 1 augustus 1994 voor te bereiden. In deze werkgroepen zitten ouders en leerkrachten die worden ondersteund door de Onderwijsbegeleidingsdienst. Zij zullen er voor zorgen dat er straks twee sterke schoolorganisaties ontstaan met vier lespunten: de huidige vier schoolgebouwen blijven gewoon in gebruik. Dezelfde voortvarendheid wordt in 'Den Haag' helaas niet betracht.De nieuwe wet 'Toerusting en Bereikbaarheid' loopt zoveel vertraging op, dat de schoolfusies met de 'oude' Wet op het Basisonderwijs tot stand zullen worden gebracht. Want de fusies moeten per 1 augustus 1994 gewoon doorgaan. Dat is belangrijk, omdat de scholen al goed bezig zijn om naar elkaar toe te groeien en omdat vertraging van de fusie werkgelegenheid van de leerkrachten zou kosten, iets dat het onderwijs niet ten goede komt. Volgens de huidige Wet op het Basisonderwijs moet bij samenvoeging van twee scholen de kleinste formeel worden opgeheven per 1 augustus 1994 en worden samengevoegd met de andere school tot één nieuwe schoolorganisatie. Dit betekent, dat per 1 augustus 1994 de Nieuwe Hoeve en de J.P.Hasebroekschool worden opgeheven. Ook de Zeskant en de Vondelschool zullen dan als zelfstandige school niet meer bestaan. Er ontstaan twee grote nieuwe schoolorganisaties: een 'West' en één 'Centrum-Oost', gehuisvest in de huidige vier gebouwen. Ouders, leerlingen en leerkrachten zijn hard bezig een nieuwe naam voor de scholen te verzinnen. Deze wordt na de kerstvakantie bekend gemaakt. Ook de directies van de nieuwe scholen zijn bekend. De directie van basisschool 'West' zal bestaan uit de heer C.E. Westrus, mevrouw D.G. Zwijnenburg-Glas en de heer K. Verhagen. De directie van 'Centrum/Oost' wordt gevormd door de heer R.W.E. Raats, de heer L.G. ten Wolde en mevrouw E. Bettink, waarbij de heer ten Wolde de dagelijkse leiding houdt over het lespunt in Oost. Zij werken samen met de medezeggenschapsraden en de leerkrachten aan de vorming van de nieuwe scholen. Het uitgangspunt van de gemeente daarbij blijft: kwalitatief goed onderwijs, goed gespreid over de gemeente en veilig bereikbaar. Aan die veiligheid is en wordt gewerkt. In West is een nieuwe oversteek-voorziening met zebrapad aangebracht op Het Malevoort terwijl een tweede oversteek bij het 'fietsbruggetje' binnenkort wordt verbeterd. Met de ouders en leerkrachten van Centrum/Oost gaat de gemeente binnenkort om de tafel zitten om een veilige schoolroute voor te bereiden. Al met al verloopt het fusieproces voorspoedig. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de schooldirecties. De opengestelde (rijks)monumenten zijn op 11 september 1993 zeer goed bezocht. De meeste belangstelling ging uit naar de Witte Kerk. Veel mensen maakten van de gelegenheid gebruik om de toren te beklimmen. Naar schatting hebben zo'n 30C mensen deze klim gewaagd. Ook de Hutkoffer trok grote belangstelling. De toeloop in de Oudheidskamer was zeer behoorlijk. Ongeveer 150 mensen bezochten de tentoonstelling van het Klooster van Capel. Hoewel de Wipwater- molen wat op afstand ligt van het dorp was het er toch nog boven verwachting druk. Zo'n 75 mensen in totaal kregen van de heer Eriks tekst en uitleg. De hekpalen van Ter Coulster werden door de mensen al lopend of rijdend meegenomen in het bezoek aan de Monumentendag. Volgend jaar zullen de openingstijden van de Monumentengebouwen gelijk lopen met de landelijke openstelling. De gehoorde suggesties van bezoekers van deze dag zullen in de plannen van volgend jaar worden meegenomen. De gemeente Heiloo zal zich komend jaar bezighouden met de instelling van een Monumentencommissie en de uitwerking van het Monumenten Inventarisatie Plan van de Provincie. Nieuwe ontwikkelingen op dit terrein kunt u volgen in deze rubriek. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Heerenweg 198, W.J. Hooijschuur- vergroten woning; Baetenburg 68, R.H.C. Alphenaar - bouw berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 september 1993. gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken békend, dat zij d.d. 28 september 1993 op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt; Coöp. Aan- en Verkooporganisatie voor Land- en Tuinbouw Cavo-Latuco B.A., Protonweg 8, 3503 RE UTRECHT, voor een depot voor land- en tuinbouwartike- len, gewasbeschermingsmiddelen, alsmede het op- en overslaan en opzakken van kunstmeststoffen, op het perceel Kanaaldijk 17 B HEILOO. Beschikking wordt neTafloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum (1 november 1993) beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en nadat de eventueel benodigde bouwvergunning krachtens de Woningwet is verleend. Beroepstermijn: Eén maand na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de afdeling geschillen van bestuur van Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen f. 170,--. Het verzoek tot schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen f 85,--. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen is de afdéling voor de geschillen van bestuur belast met de beslissing van deze aan de beslissing van de Kroon onderworpen geschillen. Beroep op de Kroon tegen een beschikking staan open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de ontwerp beschikking bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wijzigingen, die bij het geven van de beschikking t.o.v. de ontwerp-beschikking zijn aangebracht. e. belanghebbenden, die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 30 september 1993 t/m 1 november 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 1 oktober 1993 t/m 29 oktober 1993 vanaf 18.00 tot 21.00 uur. Op 21 september jl. hebben twee studenten van de Landbouw Universiteit Wageningen een bezoek gebracht aan de gemeente Heiloo. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Landbouw Universiteit Wageningen brachten studenten in de week van 20 tot en met 24 september een bezoek aan 75 gemeenten die over de laatste negen jaar de meeste studenten hebben geleverd. Gezien het relatief grote aantal studenten uit Heiloo (gemiddeld 19 per jaar) werd Heiloo uit 'dankbaarheid' bezocht. Tijdens de collegevergadering spraken de studenten de burgemeester en wethouders toe en werden enkele geschenken overhandigd. De vlag van Heiloo is voor een weekje meegenomen naar Wageningen om tijdens de feestweek te wapperen met 74 andere vlaggen aan de universiteitsge bouwen van de Landbouw Universiteit. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 4 oktober 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Begroting 1994 en Meerjarenbeleidsplan 1994 - 1997. Op zaterdag 2 oktober 1993 wordt tussen 10.00 en 15.00 uur in De Kring, het buurtcentrum en scholencomplex aan De Hucht in Ypestein, een woningmarkt gehouden. Op deze markt wordt ruime informatie verstrekt over woningen die binnenkort gebouwd worden in plan Ypestein. Omdat wij een grote belangstelling voor deze woningen verwachten, zal er in verband met de organisatie van deze dag een indeling in tijd moeten worden gemaakt. U wordt daarom verzocht u vóór 28 september a.s. telefonisch te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit te Alkmaar, tel. 613111. U ontvangt dan persoonlijk een schriftelijke uitnodiging voor een bepaald tijdstip op die zaterdag. Op deze woningmarkt wordt informatie verstrekt over de volgende objecten: I Premie koopwoningen (voorheen premie A) In opdracht van de Stichting Eigen Woningbezit te Alkmaar (tel.nr. 613111) worden eind 1993 in aanbouw genomen: 28 woningen in de prijsklasse van maximaal f 152.000,-- vrij op naam. Rijksbijdrage De kopers van de woningen kunnen in aanmerking komen voor een rijksbijdrage. De hoogte is afhankelijk van het belastbaar inkomen van 1992. Voor rijksbijdrage komen in aanmerking gegadigden tot 65 jaar, welke een gezamenlijk inkomen hebben liggend tussen de f 46.500,-- en f 64.500,--. Het subsidie is afhankelijk van de rentestand en het belastbaar inkomen. Op 2 oktober zullen wij u hierover met rekenvoorbeelden informeren. Het subsidie wordt uitbetaald in jaarlijkse bedragen over een periode van maximaal 30 jaar. Gegadigden met een belastbaar inkomen tussen de f 60.500,-- en f 64.500,-- komen in aanmerking voor een éénmalige subsidie van f 5.000,-- belastingvrij. Toewijzing Voor het kopen van de Woningen kunnen in aanmerking kernen: 1 Zij die in deze gemeente een goedkope huurwoning vrijmaken die weer aan een andere woningzoekende in deze gemeente kan worden toegewezen. 2 Zij die als woningzoekende in deze gemeente staan ingeschreven. 3 Overigen, indien na toewijzing aan de beide bovengenoemde categorieën nog woningen beschikbaar zouden zijn. Meer gedetailleerde informatie over o.a. de toewijzing kunt u verkrijgen op de Woningmarktdag zelf. Publicatie van de toewijzingscriteria komt in de Uitkijkpost van 6 oktober a.s. 11 V.S.E.B. Woningen Tevens worden eind 1993 in aanbouw genomen 26 koopwoningen waarop een éénmalige rijksbijdrage wordt ontvangen van f 5.000,--. De prijzen voor deze woningen zullen variëren, doch bedragen maximaal f 190.000,-- V.O.N. Op deze woningen is ten aanzien van de toewijzing en de nadere informatie en toelichting het zelfde van kracht als bij de premie koopwoningen genoemd onder I. Ill Vrije sectorwoningen In opdracht van Bouwfonds Woningbouw B.V., gevestigd te Haarlem worden eind 1993 eveneens in aanbouw genomen: 21 woningen in de prijsklasse van gemiddeld f 335.000,-- en 12 woningen in de prijsklasse van gemiddeld f 254.000,--. Toewijzing Voor de toewijzing van de woningen kunnen in aanmerking komen: 1. zij die in deze gemeente een huurwoning vrijmaken die weer aan een andere woningzoekende in deze gemeente kan worden toegewezen; 2. zij die als woningzoekende in deze gemeente staan ingeschreven; 3. inwoners van Heiloo die bij de intekening op deze woningen op voorhand verklaren dat de door hen te verkopen woning weer verkocht wordt aan een andere inwoner/geregistreerde woningzoekende van de gemeente Heiloo; 4. inwoners van de gemeente Heiloo, niet vallend onder 1,2 en 3; 5. overigen, indien na toewijzing aan de bovengenoemde categorieën nog woningen beschikbaar zijn. Meer gedetailleerde informatie, o.a. over de toewijzing, kunt u verkrijgen op de Woningmarktdag zelf. Publicatie van de toewijzingscriteria komt in de Uitkijkpost van 6 oktober a.s. IV Huurwoningen De Vereniging voor Volkshuisvesting 'Heiloo' start in oktober met de bouw van 38 sociale huurwoningen. Van deze 38 huurwoningen zijn 22 woningen zogenaamde eengezinswoningen en 16 woningen driekamerappartementen. De gemiddelde huurprijs is f 616,-- per maand. Toewijzing van de woningen vindt plaats door de Vereniging voor Volkshuisvesting 'Heiloo' en de zustervereniging in overleg met de afdeling Huisvesting van de gemeente Heiloo. Informatie over toewijzingscriteria, wachttijden en de mogelijkheden om door te stromen vanuit een woning van één van de beide woningbouwverenigingen naar een woning in dit nieuwbouwproject is te krijgen op de woningmarktdag. In mei 1994 start de Vereniging voor Volkshuisvesting 'Heiloo' met de bouw van twee woningcomplexen met elk 16 luxe huurappartementen aan de rand van plan Ypestein Zuid-Oost II. 24 appartementen worden gebouwd in de premie huursektor en 8 appartementen, waarvan 2 'penthouses', in de vrije sektor. De appartementen zijn met een lift bereikbaar en dus zeer geschikt voor senioren. De huurprijs zal variëren van f 925,- tot f 1195,- per maand. Ook over dit projekt is op de woningmarktdag uitgebreide informatie beschikbaar. Nadere informatie en toelichting Nadere informatie over de woningen zoals indeling, juiste prijzen, opties voor wijzigingen èn de informatiemap krijgt u op de woningmarkt op zaterdag 2 oktober 1993 vanaf 10.00 uur in De Kring, het buurtcentrum en scholencomplex aan De Hucht in Ypestein. Door de grote belangstelling voor deze woningen moet u zich, als u deze woningmarkt wilt bezoeken, vóóraf (uiterlijk 28 september 1993) telefonisch melden bij de Stichting Eigen Woningbezit te Alkmaar, tel. 613111. U ontvangt dan persoonlijk een schriftelijke uitnodiging voor een bepaald tijdstip op die zaterdag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4