I I Informatierubriek gemeente Heiloo Senioren info HEILOO Dierenverhalen Raadsvergadering Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Commissie Milieu en Educatie c.a PAGINA 6 UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 1993 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 7 oktober 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Eervol ontslag wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg in verband met haar benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. - Vaststelling voorbereidingsbesluit artikel 19-procedure uitbreiding woning Westerweg 19a. - Fusie openbare basisscholen Vondel/ J.P. Hasebroek en De Nieuwe Hoeve/De Zeskant. - Instellen van beroep bij Raad van State tegen beschikking Staats-secretaris Onderwijs en Wetenschappen om bekostiging van Hofdijkschool stop te zetten. De Minister wil het schuldrestant van het schoolgebouw plus dislocatie slechts tot 1 augustus 1992 doorbetalen. - Instemming met notulen van overeenkomst Heiloo-Swietochlowice en machtiging van college tot ondertekening. - Vaststelling brandbeveiligingsverordening. - Vaststelling gemeentelijk milieubeleidsplan. - Wijziging belastingverordeningen in verband met inwerkingtreding Algemene Wet Bestuursrecht per 1 januari 1994. - Wijziging verordeningen begraafrechten en leges in verband met belastingmaatregelen voor 1994. - Wijziging rechtspositieregeling en vergoedingsregeling vrijwillige brandweer. - Overdracht taken aan SNK in verband met wijziging Kaderwet Vol wasseneneducatie. - Subsidie aan Stichting Wereldwinkel Heiloo. - Vaststelling jaarrekening en definitieve subsidie 1992 van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. - Krediet opleidingsplan gemeentepersoneel 1993-1995. - Krediet vervanging geluidsinstallatie raadzaal. - Krediet ten behoeve van aanbrengen middengeleiders op Kennemerstraatweg ter hoogte van Spokenboschlaan. - Verlengen huurovereenkomst met kampeervereniging 'Ons Kamp' voor terrein aan Slootenslaan. - Begrotingswijzigingen: a. bijstelling raming algemene uitkering Gemeentefonds 1993 met f 80.000,-- op grond van juni-circulaire 1993 ten gunste van de post Onvoorzien; b. rapportage 2e kwartaal sector Grondgebied, waarin staat vermeld dat diverse posten van de functie Reiniging met per saldo f 105.000,- ten laste van de post Onvoorzien moeten worden verhoogd; c. aanschaf tankautospuit ten behoeve van de brandweer ad f 389.000,-; de kapitaallasten voor het jaar 1993 geraamd op f 29.500,-, komen ten laste van de jaarschijf 1993 van het meerjarenbeleidsplan; d. subsidie Stichting Familiehuis M.C.A. ad f 1.941,-- ten laste van de post Onvoorzien. - Ingekomen stukken. - Verkiezing wethouder (onder voorbehoud). Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 7 oktober 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeentehuis. Vanaf donderdag 16 september is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. De expositie is samengesteld uit keramiek van Dieuwke Adolf-de Jager en schilderijen van Ineke Watzema-Andriesse. Beide kunstenaressen wonen en werken in Heiloo. De expositie in het gemeentehuis duurt tot 12 november 1993 en is te bezichtigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie c.a. vindt plaats op woensdag 6 oktober 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: 1. Begroting 1994 en Meerjarenbeleidsplan 1994 - 1997. Beertje Liefde op het eerste gezicht, dat was het. Je lag met nog vier andere wolbaaltjes van onbestemd ras in een kartonnen doos in de keuken van een bevriend echtpaar. Grijs was je, met witte sokjes en een wit befje. Je had in de verte iets van een Koala. Daarom hebben we je Beertje genoemd. Ik bracht je mee zo onder mijn jas. Je kopje stak er buiten en je leek zo tam en plooi baar. Maar liefde maakt blind. Toen ik je thuis op de vloer in de kamer neerzette keek je eerst wat hulpeloos in het rond zoals een acht weken oud kattekind doet die voor het eerst onder het wakend oog van zijn moeder vandaan is. Daarna liep je resoluut naar de mand waar onze hond net was uitgekomen voor een snuffelbegroeting en je ging op zijn nog warme plaats liggen. En de hond die ging voorzichtig naast je liggen. Vanaf dat ogenblik deelden jullie zijn mand en jouw vlooien, want die had je. Daar leek geen kruid tegen gewassen. Je was een wande lende vlooienmagneet. En die hond maar krabben. Jij scheen er geen enkele last van te hebben. Toen je de hond en ons voor je gewonnen had ben je onmiddellijk begonnen de we reld om je heen naar je poot te zetten. Korte kattemetten maakte je met het be hang en de gordijnen. Toen we de door jouw vernielde vitrage hadden weggedaan en we tijdelijk een on belemmerd uitzicht op de voortuin hadden gekregen begon je bij gebrek aan een klim- rek in de ficus te klauteren. De plant boog onder je gewicht waardoor je er uit viel, maar je nam wraak. Je plaste in haar pot. Daar kon ze niet tegen. Ook daar treurde je niet om maar verlegde je belangstelling naar het aquarium. Wan neer wij naar de TV keken klom jij op je krukje voor de bak en keek naar je eigen tv. Met uitgeslagen nageltjes maakte je zo nu en dan vangbewegingen tegen het dikke glas. Meestal ging je na een tijdje moe en gefrustreerd op de lichtkap liggen slapen. Behalve op die dag waarop ik bezig was de bak schoon te maken en de kap er niet op zat. Je dook toen zo tussen je zo begeerde vissen maar tot vangen kwam je niet, daarvoor was je te erg geschrokken. Maar wij vergaven je al je streken vooral ook omdat je bij buien zo vreselijk aanha lig kon zijn. Dan wilde je op schoot liggen en moest je gekriebeld worden op een spe ciale plaats in je nek. En dan maar spin nen en kopjes geven. Kopjes breken kon je overigens ook als de beste. Als je er ergens een paar wist te staan sprong je er tussen en gooide ze om. Je was de kater van de scherven. En dan dat late uitgaan. Vaak wilde je heel laat naar buiten, zo te gen het naar bed gaan. Na lang roepen kwam je meestal weer binnen maar soms ook niet. Dan kwam je 's nachts zo tegen een uur of drie. En dan wilde je er in. Klagelijk miauwen als ^lat niet vlug genoeg gebeurde. Op zo'n moment was je plotse ling mijn kat. „Jan" zei mijn vrouw dan „Jouw kat staat buiten en hij wil er in. Laat heel de buurt niet wakker worden". En wat doe je dan in zo'n geval? Maar ook dat zij je vergeven Beertje. Al leen die ene keer toen je niet kwam op mijn geroep, dat neem ik je kwalijk. Had je niet beter uit kunnen kijken? Op die nacht werd je door een auto uit je Hof van Eden en uit ons leven weggereden. Of je voor de kattehemelpoort wel ruim vol doende punten scoort dat weet ik niet. Wat ik wel weet is dat je zorgde voor veel leed. Beertje we zullen je missen. Jan Veenstra, Akersloot Uit de inzendingen voor de verhalen- wedstrijd i.v.m. Dierendag werden de volgende vier verhalen geselecteerd. Voor de schrijvers ligt een boeken- bon van 25,- klaar bij Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbossche- laan 22 te Heiloo. Kleine rooie Lola, Fleur, Leentje, Baltimore, Pipo, Mickey en Mouse en onze eigen Sjimmie, we kennen ze, we groeten ze, krabbelen hen achter de oortjes zo nu en dan. Maar deze kleine is wel rood, maar toch niet Baltimore. Zo bespreken we een ons onbe kend poesje in de tuin. Toch maar in de gaten houden, dat kleine roodharig beestje met witte sokjes. Waar zou ie thuishoren? 't Is geen Driestal-poesje, ook geen Vierkant-poesje, een Laan van Muijs- poesje misschien? Muijs was een boer, en geen muis, dus dat zal wel niet. „Daar is ie weer, dat poesje", zegt zoon Sjors twee dagen laten. „Wat is ie schuw", reageer ik. „Eens in de Uitkijk post kijken bij de rubriek Vermiste dieren. Dat kan niet missen, vermist: katertje, 1 jaar, roodharig met witte sokjes. Na een telefoontje met de Dierenbescherming we ten we dat iemand van de Nic. Beetsweg, dus aan de andere kant van de Straatweg z'n poes al drie weken kwijt is. We zijn ervan overtuigd, dat dit diertje bescher ming behoeft. Pakken moeten we hem en terugbezorgen! Maar waar is ie nou weer? In geen perken en paadjes te bekennen. Als we hem hebben moeten we 'm houden ook! Dus Sjimmie's mand van zolder gehaald. „Mam, hier bij Ron en Astrid in de ach tertuin!", roept Sjors na langdurig sluip en speurwerk. „Wat gek, dat ie daar zo rustig bij die grote honden zit", denk ik lopend via de steeg naar de voordeur, die bij de achtertuin hoort. Ik bel aan. Een mij onbekende jonge vrouw doet open. „Kent u dat rode poesje?" „Ja, die is van mij". Daar sta ik met m'n goede gedrag en m'n poezenmand. Ze blijkt op huis en hond te passen en haar eigen hond en poes uit IJ- muiden mee te hebben genomen. „Goh, loopt is dan niet weg?" „Nee hoor, ik hoef maar Beau te roepen en hij komt." (Mooi is dat). Goed dat wij dat niet wisten, anders was er nóg iemand zijn kat kwijt.Wil de echte vermiste poes nu a.u.b. te voorschijn komen? An ders houden we een kater over aan deze poeslief bedoelde aktie. Lida Hoogvorst, Heiloo Veugeleverstand Ik hew om huis 'n pittig lappie tuin mit puur zo'n voiver en 'n zoöt boume en struike. Ik mag wel zegge dat 't er raast van de veugels: moske, meze, merels, roödborsies, spreêu- we, gaaie, eksters, kauwe en gaan zó maar deur. Oftig zien ik ok 'n roiger bai de voiver staan te gnokken. De smuiger ken deer wel vraai van, want hai het al m'n goudvissies al deurslokt. Altemit komt er ook 'n bonte specht uit Ter Coulster te timmeren in m'n denneboume. Kortom, leven genog om huis. Nou ben ik vooral voorjaars heel wat ure in de tuin in de weer. De veugels benne deer al lang al an wend, vooral de merels, die vliege gieniens meer weg as ik in hullie buurt kom, maar wuppe gewoon efkes voor m'n opzaai en gane deernei weer deur mit 't zoeken nei wurrempies. Je hoeve echt gien kenner te wezen om te we ten dat veugels bai onreid mekaar waarskou- we. Merels doene dat mit 'n ampart, houg tukend geluid. Op 'n keer hoor ik weer zo'n barrebaars be nauwd getuuk. Ik loup nei de achtertuin en zien 'n merel die tukend van tak nei tak flad dert. „Zeker 'n kat in de buurt", denk ik* maar ik zien niks. 't Zei wel 'n afwoiking van me weze, maar ik doen welders prate teugen veugels, dat, ik zeg teugen die merel: „Wat nou, me knecht, moeielekhede?" 't Beisie moet me bepaald verstaan hewwe, want hai stront voor me neer en koikt m'n an of ie zegge wil: „Jij kenne m'n uit de brand hellepe". Hai bloift maar tuke en wupt alle kere as ik 'n stap zet 'n meter voor me uit. Tukende en wuppende vort loidt ie m'n om de voiver heen tot vlak bai 't achterterras. En.ver- empeld: deer zien ik achter 'n muurtje de kat van de achterbure gruizig op de loer legge. Zó gauw as de doerak m'n op skot krogt, gaat ie er mit 'n noodgang van deur. De kat is vort, de merel is er nag, maar doet gien meer tuke. 't Is net of ie m'n efkes dankbaar toeknikt. Den gaat ie weer rustig, mit 't-kop- pie skuin, op de wurremejacht. Ze zegge welders dat beiste gien verstand hewwe, nou, onderhand weet ik wel be terder! v Jan Pannekeet, Heiloo Lammetje In de winter van '86 werd er bij ons een lam metje geboren. Het vroor buiten erg streng. Mijn man bracht het onmiddellijk na de ge boorte in zijn jaszak naar binnen. Het beest je woog nog geen Wi pond, wat ongeveer een derde is van een normaal pasgeboren lammetje. Het had dus nauwelijks overle vingskansen. We legden het snel in een doos met warme doeken tegen de verwarming aan, met een warmtelamp erboven. Zo was er een tijd aangebroken vol van ver wachting. Als ons beestje niet sliep dan dronk het. 's Morgens om 5 uur kreeg het zijn eerste voeding en de laatste was rond middernacht. Al gauw was aan te zien, dat het lammetje ging groeien van de moeder melk van het schaap. Het gaf veel voldoe ning, de familie had er een kindje bij. Iets wat bij beesten veel sneller gaat is het lo pen. De tiende dag huppelde het beestje in de keuken, mij steeds in de gaten houdend. Het was schitterend om te zien. Overdag zocht het steeds de zonnige plekjes op in de woon kamer op de vloer, 's Avonds bij de tv lag hij altijd voor een van onze voeten. Het werd paasvakantie en op een avond vroegen de meisjes of hij even in de tuin mocht staan. Ik zei: „Dat mag wel, maar heel even hoor". Het beestje huppelde er vervolgens vrolijk in het rond. Het likte aan van alles en nog wat en ook aan de koperen pot. „Dat kan niet hoor", zei mijn man, „dat is giftig voor schapen". Een paar dagen later likte hij aan de poezemelk. Maar omdat de poes ziek was stond deze melk al een poosje. De volgende dag was ons beestje ziek, hij had koorts en dronk niet meer. Mijn man dacht dat het van de koperen pot kwam, wel ke inmiddels al een andere plaats had gekre gen. Wij dachten dat het van de poezemelk kwam, die niet goed meer was of misschien omdat hij buiten was geweest. Het was raden, zo zijn we volgende dag met hem naar de dierenarts geweest. We waren allemaal de kluts kwijt. Voor de dierenarts moet het heel moeilijk zijn geweest om een diagnose te stellen. We krijgen medicijnen mee, maar die konden helaas ons beestje niet helpen. Het werd zieker en zieker. Zondag morgen is hij dood gegaan. Daarna hebben we een hele nare tijd doorgemaakt, er werd veel gehuild. Het was heel zielig, het was zo'n lief pienter beestje. Hij is elf weken oud geworden. T. Kroon, Heiloo Poëzie voor alle tijden HEILOO - De Noordhollandse bi bliotheken hebben 1993 uitgeroepen tot het Jaar van de Poëzie. Dit jaar is tevens het Europees jaar van de ouderen. Daarom organiseren de Noordhollandse bibliotheken 'een dichtwedstrijd voor vijftigplussers. Het motto van de wedstrijd is 'Poë zie voor alle tijden'. Van 'toen ik nog kind was....' tot 'ik voel me nog steeds piepde relatie tus sen jong en oud staat in deze wed strijd centraal. Maar dit mag heel ruim gezien worden. U mag meedoen als u: 50 jaar of ou der bent; woont in de provincie Noord-Holland; niet eerder gedich ten heeft gepubliceerd bij een offi ciële uitgever; instemt met eventuele publikatie. Hoe doet u mee? U schrijft een ge dicht over het thema 'jong en oud'. U typt het gedicht op A4-papier en maakt hiervan zes kopieën. Op één exemplaar zet u naam, adres, tele foonnummer en geboortedatum, de andere vijf exemplaren blijven ano niem, dan weten we zeker dat de ju ry eerlijk is. U levert uw gedicht in bij de bibliotheek in uw woonplaats öf u stuurt het op naar: Provinciale Biblitheekcentrale Noord-Holland, Postbus 116, 1800 AC Alkmaar, t.a.v. de heer Th. de Ruiter, onder vermelding van: Poëzie voor alle tijden. Op 12 november moeten alle ge dichten bij de Proviciale Biblio theekcentrale binnen zijn. Als u uw gedicht bij uw eigen bibliotheek in levert,'doe dat dan een paar dagen voor die datum. In dat geval kan de bibliotheek ze nog doorsturen naar Alkmaar. U mag niet meer dan één gedicht inzenden. In het weekend van 13 en 14 novem ber gaat een deskundige jury aan de slag om alle inzendingen te beoor delen. Tijdens een provinciale poë ziemanifestatie op 18 november wordt bekend gemaakt welke ge dichten in de prijzen zijn gevallen. Voor de winnaars is er natuurlijk een aantal mooie prijzen beschik baar! Sportinstuif HEILOO - Donderdag 16 septem ber is in sporthal het Vennewater de sportinstuif weer begonnen. Tijdens een sport-instuif kunt u onder des kundige begeleiding van een sport- docente deelnemen aan een groot aantal verschillende sporten en be- wegingsaktiviteiten met leeftijdge noten in een plezierige en ontspan nen sfeer. Een sport-instuif is uitermate ge schikt voor mensen die weinig of lange tijd geleden aan sport hebben gedaan. Gemakkelijk zittende kle ding wordt aanbevolen. Gym- of sportschoenen zijn verplicht. De sportinstuif is op donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur en de kosten zijn 5,50 per keer. Aanmelden is niet nodig. U kunt zo naar de sport instuif gaan. Dialezing over de Egmonden HEILOO - Op dinsdag 7 oktober organiseert de Culturele Commissie te Heiloo een middag, waarop de heer Lute een dialezing houdt over het ontstaan van het graafschap Holland en de plaats van Egmond daarin. De heer Lute heeft van deze geschiedenis zijn hobby en speciali teit gemaakt. Hij heeft daarvan een uitgebreide bibliotheek, waardoor hij veel interessante details en anek dotes weet. Wij mogen derhalve een boeiende middag verwachten. Later wordt deze lezing nog gevolgd door een bezoek aan de abdij van Eg- mond, die door hem geleid wordt. De lezing op 7 oktober begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Trefpunt aan de Westerweg 294; en tree 3,00. Interessante lezing over Europees Ouderenjaar HEILOO - Op donderdag 16 sep tember organiseerde de Voorlich tingscommissie een lezing met als titel; "Waarom een Europees Ou derenjaar 1993". Spreker was plaatsgenoot dhr. K.J. Kuiper, o.a. penningmeester van Eurag (Euro pean Federation for the welfare of the elderly). In een zaal met een veertigtal ge boeid luisterende aanwezigen, die na de inleiding volop gebruik maak ten van de mogelijkheid tot het stel len van vragen, gaf dhr. Kuiper allereerst een korte schets van de totstandkoming van dit Europees Ouderenjaar; het eerste speciale jaar dat de Europese Gemeenschap aan een specifieke bevolkingsgroep wijdde. Vervolgens ging hij in op feiten en cijfers, verzameld door het zgn. Ob servatorium, een speciaal voor dit doel ingesteld onderzoeksinstituut, dat als taak heeft hoofdlijnen te be schrijven van het sociale en econo mische beleid met betrekking tot ouderen in alle landen van de ge meenschap. De solidariteit tussen generaties kre gen daarna de aandacht, waarbij spreker benadrukte dat ouderen zelf onderling ook solidariteit moeten tonen. Hij gaf daarbij als voorbeeld de groeiende groep alleenstaanden, die door het losser worden van fa miliebanden en andere factoren sneller in een isolement kunnen ra ken 'vroeger'. Spreker besloot zijn inleiding door in te gaan op 'de ouderen in de ver schillende Europese landen', waarin naar voren kwam, dat Nederland in vele opzichten op het gebied van ontwikkelingen en ouderenbeleid een voortrekkersrol vervuld ten op zichte van andere Europese landen. Voor degenen die geïnteresseerd zijn in een uittreksel van de lezing, deze os a 2,50 verkrijgbaar bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, te lefoon 331297. Cursussen voor 50-plussers HEILOO - Dinsdag 28 september starten wij met een vervolgcursus antiek. Op deze cursus zullen diver se thema's aan de hand van dia's besproken worden. Er zijn 10 les sen, en op elke les zal een ander the ma besproken worden. Met ingang van vrijdag 8 oktober, starten Stichting Ouderenwerk de cursus papier-architectuur, waar voor nog enkele plaatsen vrij zijn. Bij papierarchitectuur snijdt en 'rilt' men papier op een speciale ma nier waardoor er een bijzonder ef fect ontstaat. Het resultaat oogt verrassend en is bijvoorbeeld ge schikt als kerst- en wenskaart. Stichting Ouderenwerk start in ok tober een cursus kalligrafie voor be ginners. Er worden 8 lessen gegeven die eenmaal in de veertien dagen ge geven worden. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de cursus die don derdagmiddag 7 oktober van start gaat. Met pen, inkt en verf worden in oude en moderne schriftsoorten teksten voor bijvoorbeeld wens kaarten ontworpen. Pergamano is een kunstnijverheid, die het best omschreven kan worden als creatief werken met perkament. Met verschillende technieken, zoals schilderen, perforeren en ciseleren worden tekeningen gemaakt op per kament papier. De resultaten zijn uitstekend te gebruiken voor wens kaarten. Het komende najaar orga niseert Stichting Ouderenwerk een beginnerscursus pergamano o.l.v. Mevr. Teitsma op woensdagmid dag. De cursus omvat vier lessen die eens per 14 dagen wordt gegeven. Nieuw is de vervolgcursus pergama no die o.l. staat van mevr. C. Sier ra. Voor deze cursus is het noodza kelijk dat u een beginnerscursus ge volgd heeft. Deze cursus omvat 6 lessen en wordt gegeven op vrijdag ochtend. De cursus start op 8 oktober. Stichting Ouderenwerk 'Heiloo or ganiseert in samenwerking met het Nivon een cursus decoratief stro- vlechten. Naast traditonele stro figuren kan er met stro ook creatief gewerkt worden. Door toepassing van de basistechnieken binden en vlechten ontstaan zeer decoratieve figuren. In zes lessen krijgt u een goede indruk van de talloze moge lijkheden die dit mooie materiaal te bieden heeft. De cursus start op 5 oktober en wordt eenmaal per 14 dagen op dinsdagmiddag gegeven. Ook dit najaar zal weer de moge lijkheid openstaan deel te nemen aan de cursus "beurs en beleggen". Doel van de cursus is het verschaf fen of vergroten van de kennis, die nodig is om zich op verantwoorde wijze op het uitgebreide terrein van beurs en beleggen te bewegen. De Tienerwerkgroepnieuws HEILOO - Na een lange periode van stilstaan, gaan we weer een nieuw sei zoen tegemoet met een nieuwe ruimte en een nieuwe naam. Er moeten nog een paar kleine dingetjes gedaan worden aan de nieuwe ruimte en dan zijn we klaar om open te gaan. Onze nieuwe naam zal zijn en onthoud dit goed: Ten- denz. Onze ruimte is er speciaal voor de tieners in Heiloo en omgeving in de leef tijd van 12 tot en met 16 jaar oud. De week na de feestweek, vrijdag 5 novem ber, beginnen we weer gewoon zoals va nouds met een Teenage Dance Club. Uiteraard zullen de prijzen voor de toe gang weer 3,- zijn, frisdrankjes 1,- en chips 0,75. Tevens kunnen we nog steeds enthousi aste medewerkers gebruiken, die bereid zijn om eens in de twee weken bardienst te draaien. Je moet wel boven de 16 jaar zijn. Dus voel je hier wat voor kom je dan opgeven op een van dagen die hier onder staan. Ook als je nog vragen hebt kun je altijd even langs komen. Zondag 24 oktober: 13.00 - 16.00 uur: Open dag voor buurtbewoners, geno digden en andere geinteresseerden. Pro gramma onderdelen: Bertus de Stier, film, ijscotent, achtergrondmuziek, spelletjes, stand voor het werven van nieuwe vrijwilligers. Woensdag 27 okto ber 15.00-17.00 uur: een instuif. Don derdag 28 oktober: Chill-hout met begeleiding van Mathie Cheret en Geor gië Jones. Dit betekent dat je op deze middag les kunt krijgen in het hip-hop dansen. Vrijdag 29 oktober: 20.00 uur-22.00 uur: de Veronica Drive-in Show. De entree bedraagt hier echter 5,00 voor. En vanaf de hierna volgen de week zien we jullie uiteraard weer op de Teenage Dance Clubs in Tendenz! cursus bestaat uit 8 lessen, die wor den gegeven op woensdagochtend, en start op 6 oktober. Voor meer informatie over en opga ve voor alle vermelde cursussen kan men terecht bij de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, tel. 331297, tijdens de kan tooruren tussen 9.00 en 12.00 uur. Shocker party in Buk Buk HEILOO - Come join the new par- tystyle van jongerencentrum Buk Buk onder auspiciën van een herboren orga nisatie en nieuwe DJ's. Zaterdag, 2 ok tober, wordt 'legendairy Saturday' met een shocking House Party. Vanaf 21.00 uur tot 2.00 uur kun je er weer volop te genaan tegen betaling van 12,50 en tree. Er wordt geen voorverkoop gehouden. Buk Buk bevindt zich aan de Pastoor van Muijenweg 12. Onder het motto 'House is what U want House is what U get' zullen DJ Weir do en DJ Kokkie Slokkie de decks be dienen. Lightperformance is in handen van AR-TI Vision. Als extra zal er een exiting dance act gedaan worden door D-Lov. Verder zal alles er weer zijn zo als je van de Buk gewend bent. Tekencursus Nivon HEILOO - Al een aantal jaren geeft Leo Verhagen een teken- en schildercur sus in het Open Huis te Heiloo. De cur sisten kunnen beginnen met een basis opleiding tekenen. Degenen, die zich hiervoor opgeven, hebben of nog weinig getekend of zij kunnen wel tekenen, maar willen zich in de basis van het te kenen verder bekwamen. In de basiscur sus wordt behandeld o.a. compositie, beweging, perspectief, het tekenen van bloemen, onderdelen van stillevens, het menselijk lichaam, het landschap. Na de basiscursus zijn er vervolgcursus sen waar het behandelde tijdens de basi scursus, wordt toegepast en verder uit gebreid. Ook andere technieken wor den, zowel in de basis- als vervolgcur sus, beoefend en toegepast. De basis cursus wordt gegeven om de veertien dagen te beginnen op woensdagmorgen 6 oktober van 9.15 - 11.30 uur in het Open Huis te Heiloo. De vervolgcursus sen worden gegeven op de woensdag middag van 13.30 - 15.30 uur en de donderdagmorgen eveneens om de veer tien dagen te beginnen op 6 en 7 oktober. Opgave en informatie bij het Nivon Heiloo: Reina Mulder, tel. 072-333127, Lineke Muller, tel. 072-334576.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 8