J.KUYPER Net wat meerMode A. Walda-Brouwer en M. Walda uit Heiloo 60 jaar getrouwd Kinderen laten vol trots school zien tijdens Opa en Oma-dag Publieksinformatiesysteem Loket in openbare bibliotheek geopend C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER U0NII>AS NIEUWBOUW!! DE FORESTERS DE RIJP Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 Al l/AA Makelaars Taxateurs o.q. ft^®K0QP|M| Geslaagd meer service- 58e JAARGANG NO. 40 I LOO VOOR E U WSBLAD OMSTREKEN 6 OKTOBER 1993 Voor de kinderen vanaf 6 jaar: een Japans sprookje: 'Foetsie Drama' in theater De Beun. Entree: f 5,-, Donateurs: f 2,50. Zaterdag 16 oktober om 13.30 en 16.00 uur, zondag 17 okto ber om 14.00 uur. Kaarten bij: Reisburo Holland Int. Boekhandel Avis Sigarenmagazijn 't Hoekstuk Sandy's Bloem-ldee (Ypestein) Het Open Huis en één uur voor aanvang aan de kassa van theater De Beun. Info: 072-115511. Laatste ophaaldag rommelmarkt Homeopatisch arts gevestigd in Heiloo Nieuwe actie van winkeliers 't Hoekstuk Poolse les in Heiloo Falkland speelt 'Foetsie Drama' Voor De vermaarde Belgische pralines naar WARME BAKKER BORST 't Hoekstuk 12, Stationsweg 96 Zeskamp en live muziek in Ypestein Cursus over islam a.s. zondag tegen aanvang 14.00 uur RTL-5 op kabel Nieuw onderkomen voor Wereldwinkel Heiloo MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Nog kaarten voor het benefietconcert Dutch Swing College Band _J UlJ^ Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN SStf W Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo tayaticc HEILOO - Van de Middenstandsavond school uit Heiloo zijn alsnog enkele cur sisten geslaagd. Mariska Hinderink uit Heiloo heeft het volledige midden standsdiploma behaald. Marco Kers- sens uit Limmen en Fred Veenman uit Heiloo zijn geslaagd voor het eerste ge deelte van het middenstandsdiploma. Zij gaan het komend cursusjaar het 2de gedeelte volgen. Het cursusjaar 1993- 1994 is begonnen. U kunt de opleiding 1 avond of 2 avonden per week volgen. Hebt u interesse voor de middenstand sopleiding, dan kunt u nog inschrijven, voor informatie kunt u bellen: 072-332768. eigen reparatie-atelier slmon pook juwelier Stationsweg 85A - Heiloo Telefoon 072-335730 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen4 Rinnegom en Egmond aan den Hoef' Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! FALKLANDTONEEL HEILOO - Wat is Loket? Op het com puterscherm in de bibliotheek kunt u in formatie inwinnen over tal van lokale zaken zoals: gemeente, opleidingen en cursussen, sport, godsdienst, gezond heidszorg, onderwijs, verkeer en ver voer, ouderen, sociaal cultureelwerk, vrouwen, en werk en bedrijfsleven. Ook Castricum en Velsen nemen deel aan Loket zodat informatie kan worden opgevraagd uit een vrij grote regio. In Loket zijn ruim 5000 bladzijden met in formatie verzameld, waarvan 700 m.b.t. Heiloo en zijn randgemeenten. Loket geeft op een groot aantal vragen direkt een antwoord. Wil b.v. iemand een bepaalde opleiding volgen en wil weten waar dat kan. U krijgt dan een overzicht van de betreffende instellin gen, met kosten, lestijden en korte in houd van de opleiding. Wilt u nog meer informatie dan kan er naar een eventu eel in de bibliotheek aanwezige folder gevraagd worden. Loket in de bibliotheek Heiloo is het re sultaat van samenwerking tussen de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) te Alkmaar en de Openbare Bibliotheek HEILOO - Omdat volgende week op 15 en 16 oktober de rommelmarkt van de drie muziekverenigingen in Winkelhof 't Loo plaatsvindt, willen wij u erop at tent maken dat zaterdag 9 oktober de laatste ophaaldag zal zijn. Als u nog goederen heeft voor deze rommelmarkt neemt u dan vóór 9 oktober contact op met de Schrijverij, tel. 334955. Heiloo. De P.B.C. verzorgt de beschik baarheid van het systeem de bibliotheek Heiloo coördineert de informatie stroom. De heer G. C. Zeeman van de Stichting Ouderenwerk opende op 30 september Loket, hoewel het nog niet helemaal is afgerond. In de toekomst wordt de informatie uitgebreid en hoopt men op meer beeldschermen op ver schillende plaatsen in Heiloo. HEILOO - Vanaf heden heeft de arts N. van Amstel een consultieve praktijk voor homeopathie en acupunctuur geo pend aan De Loet 6 te Heiloo (tel. 335315). Van Amstel: ,,Ik zie zowel de acupunc tuur als de homeopathie als aanvullend op de reguliere geneeskunde en dan voornamelijk voor chronische aandoe ningen, waarbij geen directe levensbe dreiging dan wel een risico op blijvende schade bestaat. Met die restrictie is het werkingsgebied van acupunctuur en ho meopathie bijna onbeperkt, zij het dat in sommige gevallen alleen gesproken kan worden van verlichting van de klachten, echter dan wel zonder bijwer kingen". Van Amstel zal in twijfelgevallen graag een beroep doen op het medeoordeel dan wel de vorige bevindingen van de desbetreffende huisarts dan wel specia list, indien de patiënt daarmee instemt. Een goed samenwerking kan, zo meent Van Amstel, alleen maar in het voordeel van de patiënt werken. Voor meer in formatie kan men zich in verbinding stellen met de heer N. van Amstel. HEILOO - Per 1 oktober '93 zijn de on dernemers in het Winkelcentrum 't Hoekstuk een nieuwe zegelaktie begon nen. Via maandelijkse trekkingen wor den er telkens 50 waardecheques van 25 gulden weggegeven aan de deelnemers. De spelregels zijn als volgt: de klant ontvangt bij iedere ondernemer een ge nummerde spaarkaart waarop 10 zegels geplakt moeten worden. Bij iedere 10,00 ontvangt de klant één zegel m.u.v. de Cl000 supermarkt daar dient 20,00 besteedt te worden voor een ze gel. Als de kaart vol is behoudt de klant het genummerde recu aan de onderkant van de kaart en gooit de volle spaar kaart in de daarvoor bestemde bussen in het Centrum. Iedere 20ste van de maand vind er een trekking plaats van de nummers, welke goed zijn voor 50 waarde cheques a 25,00. De nummers worden vermeld in de daarop volgende Uitkijkpost. De aktie loopt een jaar lang, dus 12 maanden kans op één van de vijftig cheques. Een reden te meer om uw dagelijkse boodschappen in het Winkelcentrum 't Hoekstuk te doen. HEILOO - Ze is nog helemaal vol van de schitterende dag die de kinderen het bruidspaar hadden gegeven. „We wisten van niets en komt daar 's och tends een versierde bus voor rijden met daarin alle kinderen en kleinkinderen" vertelt een enthousiaste mevrouw Wal- da. Er werd een tocht gemaakt langs al le vertrouwde plekjes. Er was koffie met gebak in de bus en 's avonds stond er in de Rijp een heerlijk diner voor het bruidspaar klaar. Wat hebben ze genoten. Daar 60 jaar huwelijk tegenwoordig iets heel bijzonders is kwam burgemeester N. Schoof het bruidspaar persoonlijk feliciteren. Vol trots laten ze zien wat een mooi bord, met een afbeelding van het Witte Kerkje er op, ze hadden ge kregen. Het bruidspaar trouwde 60 jaar geleden in Edam waar de heer Walda aan de Kaasfabriek werkte. Later verhuisden zij naar de Beemster waar de heer Wal da 13 jaar in de gemeenteraad zat. Via Stompetoren kwam de familie Walda in Heiloo terecht, ook hier was de heer Walda 12'/2 jaar lid van de gemeente raad. Mevrouw Walda wist ook van aanpakken, op haar 58ste ging ze nog als verkoopster bij V D werken en deed dat 6 jaar. „Ik had het nog wel langer willen doen, maar mijn man werd toen ziek en dan behoor je thuis te zijn", aldus mevrouw Walda. Deze bijzondere dag van hun 60-jarig huwelijk zal ze nog lang heugen en er wordt met heel veel plezier aan terug gedacht. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo HEILOO - Het water festijn 1992 was leuk, maar wel héél erg nat met al dat hemelwater. Daar was iedereen het wel over eens. Dit jaar dus geen water, maar des te meer festijn in het groeiende Ypestein. Eindelijk weer eens geen saaie t zondag middag. Een sportief spektakel voor teams zal de middag openen en een swingende muzi kale tweede hoofdmoot zal het weer af ronden. De deelnemende teams zullen nog voor vreemde vuren komen te staan als ze de onderdelen van deze zeskamp af willen werken. Want wat gaat er ge beuren met die twee meter hoge ballen en die grote opgeblazen zeephelling? Hoe werkt een molenfiets en is die snel ler dan een blinde kruiwagen, zo ja, kan je elkaar ontwijken? Zijn mannelijke krachtpatsers in het voordeel tegen een team van gestroomlijnde dames? In een gezellige confrontatie zal het een en an der duidelijk worden voor deelnemers en publiek. Nog meer dan voorgaande jaren zal de nadruk liggen op handig heid, teamgeest en gezelligheid. De teams van 5 personen mogen dan ook iedere gewenste samenstelling hebben, mannelijk, vrouwelijk of gemengd dat maakt niet uit. Voor inlichtingen, bel 338696 of 336376. The little Furry Things Direct na de prijsuitreiking in de Ypsa- lon zal deze Amsterdamse formatie garant staan voor een levendige enthou siaste podiumprestatie. De eigen num mers met kop en staart en een duidelijke melodielijn worden wel vergeleken met REM en Buffalo Tom. De winnaars van de laatste editie van de popwedstrijd Noordhollands Glorie, zullen de moe gestreden teams en het dorstige publiek nog zeker aan zich weten te binden. Aanvang: zeskamp zondag 10 oktober 12.00 uur. The Little Furry Things 16.30 uur, gratis entree. Locatie: De Ypsalon in het wijkpark van Ypestein. HEILOO - Opa's en oma's die met hun kleinkinderen bezig zijn in één lokaal. Rekenen, taal, Engels, aardrijkskunde, school t.v.-weekjournaal etc. alles komt aan de orde. Kleinkinderen die trots met opa en oma de school rondstappen. ,Dit is de aula, hier is de bibliotheek, hier krijg ik handenarbeid', klinkt het door de school. Zo werd 1 oktober een echte opa en oma dag op de Hasebroek- school. HEILOO - Het Interkerkelijk Vredes beraad Heiloo organiseert samen met het K&S en de ZWO een cursus van vier avonden over de relaties tussen moslims en christenen. De avonden worden ge houden op 7 en 21 oktober en 4 en 16 november in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur. Iedere avond zal een spreker een bepaald thema binnen het onderwerp van de cursus behandelen. Voor inlich tingen en opgave: A.E. van der Woude, tel. 151569, of J. de Vries, tel. 118543. Open dag HEILOO - In het voorjaar van 1994 is het weer zover. Een grote groep Polen zal onze gemeente bezoeken in verband met een (culturele) uitwisseling tussen onze gemeente en de in het zuiden van Polen gelegen stad Swietochlowice. De Stichting Stedenband is al volop bezig met de organisatie van de vele activitei ten in het kader van dit gebeuren. Mede als gevolg van het succesvol bezoek in 1992 van de Polen aan Heiloo zijn er al vele kontakten gelegd tussen Heilooëna- ren en inwoners van Swietochlowice. Ook zijn er vele vriendschappen ont staan. Dit heeft o.a. tot een interesse in de poolse taal geleid. Het afgelopen jaar is er door mevr. R. Hardeveld Kleuver-Luczak reeds een cursus Pools voor beginners georgani seerd. Leden van harmonie-orkest Cae- cilia hebben deze cursus gevolgd en waren daardoor in staat om in eenvou dig Pools met hun kennissen uit Swie tochlowice te konverseren. Met het oog op de komst van Polen in 1994 zal mevrouw Hardeveld Kleuver- Luczak voor geïnteresseerden, bijvoor beeld voor diegenen die een gastgezin vormen voor de Polen, een nieuwe be ginnerscursus starten. Deze start begin november en vindt plaats op donder dagavond. In januari zal zij starten met een cursus conversatie, deze cursus zal worden gehouden op de maandagavond Voor informatie en aanmeldingen kunt u kontakt opnemen met mevrouw R. Hardeveld Kleuver-Luczak, Baetenburg 139, tel. 072-336143, na 18.00 uur. HEILOO - 'Foetsie Drama' is een Ja pans muzikaal sprookje, geschreven door Marja Schoonheijm en geregiseerd door Martin Affourtit. Het stuk is ge schikt voor kinderen van 6 tot 12 jaar, hoewel jongere kinderen er een prachtig kijkspel aan kunnen hebben. Het spel wordt begeleid door live muziek en de Japanse sfeer wordt compleet gemaakt door prachtige eigengemaakte decors en kostuums. Het verhaal speelt zich af in het Japanse dorp Foetsie Drama waar de mensen ge loven dat de oude tovenaar Hitachi er elke dag voor zorgt dat de zon opkomt en dat de lieve draak Suzuki de zon be schermt en de tovenaarsboeken be waakt. De mensen in het dorp vinden het dagelijks leven eigenlijk best een beetje saai. Maar dan gebeuren er rare dingen; Seiko de gemene tovenaarsleer ling, die zelf graag de macht in handpn wil hebben, weet op een dag de draak te overmeesteren en de oude tovenaar en de dorpelingen te betoveren. Gelukkig laten de kinderen Yo, To en Ta zich niet zo gemakkelijk beetnemen. Zij binden de strijd aan met Seiko. Zal het hen luk ken om het dorp te redden of is Seiko hen te slim af? Het stuk wordt zaterdag 16 oktober en zondag 17 oktober opgevoerd in theater De Beun te Heiloo. Aanvang zaterdag om 13.30 uur en om 16.00 uur en op zondag om 14.00 uur. Entree: 5,-, do nateurs 2,50. Kaarten zijn verkrijg baar bij de volgende adressen in Heiloo: Reisburo Holland International (Raad- huisweg), Boekhandel Avis (Stati onsplein), Sigarenmagazijn 't Hoekstuk (winkelcentrum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ypenstein) en het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelcentrum 't Loo. Kaarten tevens te verkrijgen vanaf een uur voor aan vang van de voorstellingen aan de kassa van theater De Beun. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Jaap Schuuring, tel. 072-115511. HEILOO - De kabelabonnees van Mul- tikabel kunnen sinds zaterdag 2 oktober RTL-5 ontvangen. RTL-5 is in het hele Multikabelgebied te ontvangen op ka naal 66+. RTL-5 biedt programma's die op de Nederlandse cultuur en taal zijn gericht. Het aanbod bestaat onder andere uit series, speelfilms, documen taires, sportprogramma's, talkshows en actualiteiten. RTL-5 zendt dagelijks uit van 17.00 tot 00.30 uur. HEILOO - Vorige week is de wereld winkel verhuisd van Stationsweg 103 naar Stationsweg 105. Veel mensen heb ben er na een paar weken hard werken een schitterende winkel van gemaakt. Het assortiment handnijverheidspro- dukten kan nu sterk worden uitgebreid, omdat de nieuwe winkel bijna twee keer zo groot is als de vorige. Door een uitge kiende verlichting komen de artikelen uitstekend tot hun recht. Bijna alles wat in de nieuwe Novibcatalogus staat kunt u nu in de winkel bekijken. Heerenweg 167.1851KN Heiloo,Tel.: 072^331716. HEILOO - Op donderdag 14 oktober is het weer zover. Dan geeft de beroemde Dutch Swing College Band onder lei ding van de Egmonder Bob Kaper voor de vijfde achtereenvolgende keer het jaarlijkse benefietconcert voor het goe de doel. Vorig jaar trad samen met de Dutch Swing zangeres Pia Beek op, het geen een daverend succes was. Nu neemt Bob Kaper Anneke Grönloh mee naar Heiloo. Anneke is een zeer goede jazzzangeres en beschikt over een uitste kend en gevoelig repertoire. Samen met de Dutch Swing trad deze rasartieste al op bij het Aids-benefietconcert en rea geerde het publiek laaiend enthousiast. Om die reden is een bezoek aan de Moe der Gods Kerk, waar dit fantastische concert wordt gegeven, meer dan waar devol. De Dutch Swing College band en Anneke Grönloh laten iets gebeuren op deze unieke avond en daarmee is vooral ook het goede doel gediend. De organiserende Rotary Club Heiloo heeft alle baten van dit benefietconcert dit jaar bestemd voor de stichting Bob Shop waarvan de Heilooër drs. H.P. Kleijngeld de initiatiefnemer is. De stichting stelt zich tot doel kinderafde lingen van ziekenhuizen primair gericht op oncologie van videoapparatuur te voorzien. De Dutch Swing College Band zal op deze avond uit de pan swin gen, met een mixture van blues, dixie en vooral lekkere jazz, aldus de enthousi- Op zaterdag 9 oktober houdt de wereld winkel vanaf tien uur open dag met een kopje Max Havelaarkoffie plus cake en een kleine attentie voor elke klant. Om 14.00 uur zal de officiële opening ge schieden door mevr. M. Boekelaar, voorzitter van de diaconie van de Her vormde Gemeente Heiloo. De 100 x 100 aktie is geslaagd: meer dan 10.000,- is er binnengekomen. De toezeggingen van de medewerkenden zijn ook gestand gedaan: ook hier een bedrag van boven de 10.000,- Wat de gevraagde subsidie van 10.000,- be treft: het college van Burgemeester en Wethouders heeft aan de gemeenteraad voorgesteld 5.000,- te geven. Een te genvaller dus. De Raad beslist hierover op donderdag 7 oktober. aste leider van de band, Bob Kaper. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal is open om 19.15 uur. De koffie staat klaar. Er zijn voor dit prachtige benefietconcert nog kaarten te koop bij alle huizen in ons dorp waar een poster van dit concert hangt en natuurlijk op de bekende voorverkoopadressen: Post agentschap Jan Braam in 't Loo, Boek handel Avis en drogisterij Jef Letschert (Stationswinkelcentrum) en bij Cees Bakker, tel. 333667. De kosten van een entreebewijs bedragen 20 gulden. Tij dens de avond zal de jeugdige Rotaract Club Alkmaar e.o. zoals gebruikelijk assistentie verlenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1