Mevrouw A.M. Worm- de Moei nieuwe wethouder in Heiloo Uil a. j. vos m Grote rommelmarkt Heilooër muziekverenigingen Voetbalthriller in café "d'Oud Inn Meer ruimte voor Wereldwinkel Wijkvereniging Ypestein C. HACHMANG I 58e JAARGANG NO. 41 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 13 OKTOBER Heilooënaar Jan Hagens schrijft boek over Indische luchtvaart Post-spasmodische night in Buk Buk Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Paddestoelen-excursie 2 Een zieke verzorgen HYPOTHEEK-ADVIES! INVM Ijsbaan Heiloo Antic Hay start tour in Buk Buk Antiekade in Alkmaar Dierenbescherming Goudkeur voor Keurslager Burger Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Uitslag modepuzzel in de Uitkijkpost Nivon: overwintering op Spitsbergen Videocursus bij Gerard Schoon Audio/Video Uitstapje voor de bewoners van "Overkerck" naar het zeeaqaurium in Bergen Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Vorige week vrijdag werd in Badhoevedorp het boek 'Kemajoran' gepresenteerd. Een rijk geïllustreerde uitgave over het 'Nederlands-Indisch luchttransport tijdens de roerige jaren 1945-1950', zoals de ondertitel luidt. Schrijver van het boek is de heer Jan Hagens uit Heiloo: gewezen boord werktuigkundige met een sterke be langstelling voor de luchtvaarthistorie. In feite is 'Kemajoran' het vervolg op een eerdere uitgave van Hagens. Twin tig jaar geleden publiceerde hij 'De KNILM vloog door...', een boek over de Koninklijke Nederlands-Indische Luchtvaart Maatschappij in oor logstijd. Aan de hand van meer dan 100 interviews, dagboeken, logboeken en rapporten wordt in 'Kemajoran' de woelige periode 1945-1950 beschreven rondom de belevenissen en ervaringen van grond- en vliegend personeel van de KLM (KNILM). Bekende figuren uit de luchtvaart spelen daarbij een rol, maar ook minder bekenden, vertegenwoordi gers van het vliegend personeel, van het technisch bedrijf en van andere takken van de dienst. Ruime aandacht is besteed aan de ont wikkeling van het na-oorlogse Indische luchttransport, het 19 Squadron, het KLM Interinsulair Bedrijf, aan de Mauritius-route en de deelname van de KLM aan de Tweede Politionele Actie. Maar daarnaast wordt ook ingegaan op de rvaringen van de geïnterneerden in kampen, de oorlogsvrijwilligers en aan de politieke achtergronden. Omdat vele KLM-ers in die periode in militaire dienst vertoefden, heeft het boek tevens zijlijnen naar de militaire luchtvaart en de marineluchtvaartdienst. 'Kemajoran' is een boek vol nostalgi sche herinnering. Aan de totstandko ming zijn vele jaren research voorafgegaan, waarbij aanvullende ge gevens verkregen werden via het KLM Statisch Archief, het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, de Sectie Krijgs geschiedenis van de Koninklijke Lucht macht en de afdeling Maritieme Historie van de Koninklijke Marine. Het boek is uitgegeven door Uitgeverij BV Bonneville uit Bergen en kost f 59,90 (excl. verzendkosten). Belangstel lenden kunnen het boek schriftelijk bestellen bij Bonneville, Antwoord nummer 1765, 1861 WD Bergen. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Al weer voor de 8e keer or ganiseren de drie Muziekverenigingen, Tamboer- en Majorettekorps Nijen- burg, Fanfare Showband Heiloo en het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia, een grote rommelmarkt in winkelcentrum 't Loo. Vrijdag 15 oktober van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag 16 oktober van 9.00 tot 17.00 uur staan over de diverse pleinen van 'f Loo de kramen weer op gesteld. Graag willen de drie verenigingen langs deze weg de winkeliers van 't Loo be danken dat zij het ook dit jaar weer hebben mogelijk gemaakt dat er een Rommelmarkt kan worden gehouden. Eind mei zijn de leden van de drie vere nigingen gestart met het ophalen van al lerlei nog zeer goed bruikbare tweedehands goederen. Dankzij de me dewerking van allen die de muziek een warm hart toedragen hebben we weer zoveel spullen op kunnen halen dat we ze nauwelijks konden bergen. De goede ren moeten nu ook nog verkocht wor den en daarbij is weer uw hulp onontbeerlijk. De Rommelmarkt vormt voor de drie verenigingen een zeer belangrijke bron van inkomsten. Inkomsten welke hard nodig zijn voor het draaiende houden van de verenigingen. Een instrument kost al gauw een paar duizend gulden, een uniform is ook niet goedkoop en bladmuziek is ook een kostende faktor wil men als muziekvereniging bij de tijd blijven. Tel daarbij de huur van de repe titieruimten, de vergoeding van de diri gent en niet te vergeten de kosten verbonden aan de opleiding van jonge muzikanten en u begrijpt dat we de in komsten uit de Rommelmarkt gewoon goed kunnen gebruiken. Gelukkig is er voor iedereen wat te vinden op de markt, zowel voor de toevallige pas sant, de pas op kamers wonende student of voor de verwoede verzamelaar. Kom dus op vrijdag 15 en zaterdag 16 okto ber a.s. naar winkelcentrum 't Loo. U doet er niet alleen de muziekvereniging een groot plezier mee maar ook uzelf. HEILOO - Vanavond staat de-Oud-Inn in het teken van de wedstrijd Nederland-Engeland. Goede reden om Oranje aan te moedigen. Kijkend naar drie overzichtelijke monitoren. Onder het motto "Samen staan we sterk", drinken we natuurlijk een gratis biertje op élke Nederlands doelpunt. HEILOO - In de week van 21 tot 31 ok tober zal Buk Buk uitgebreid stil staan bij het feit dat het jongerencentrum al weer 25 jaar bestaat. Tevens zal de her opening van het geheel verbouwde Buk Buk plaatsvinden. Om alvast aan het enorme feestgedruis te kunnen wennen hebben medewerkers en vaste bezoekers van Buk Buk gemeend om een legenda rische Buk-act van welees eenmalig nieuw leven in te blazen. Het uiteenval len van de Rotterdamse underground band Spasmodique heeft ertoe geleid dat de individuele leden ieder hun eigen band weg hebben gezocht en gevonden. Een afspiegeling hiervan wordt op za terdag 16 oktober voorgeschoteld aan het Buk-publiek. Ongetwijfeld zal deze reünie leiden tot een echte Spasmonique-sessie met natuurlijk klas siekers uit het uitgebreide Spasmodique-repertoire. In de late jaren tachtig/begin jaren ne gentig werd het Buk-podium meer dan eens onveilig gemaakt door Spasmodi- qe, totdat de bandleden het voor gezien hielden. Onderling en onafhankelijk van elkaar, startten de leden al gauw nieuwe bands. Deze bands zullen zich presenteren in Buk Buk, dé avond zal geopend worden door T.B. Spasmodique-bassit Martin Docters van Leeuwen, zal zijn bas uitbesteden aan Raymond Gerrits om zelf de gitaarsnoe- ren te beroeren. Het duo wordt aange vuld door drummer Rutger Wolfson. De band experimenteert en improviseert er lustig op los wat resulteert in uit gesponnen klanktapijten, op de juiste momenten ontaardend in wilde erup ties. T. B. maakt haar podiumdebuut in Heiloo. Als tweede band zal The Bride aantreden. Deze band bestaat al sinds 1990 en werd opgericht door zangeres Nathalie Houtermans. Samen met Rut ger Wolfson (zie T.B.). Bassiste Hilde Veenstra en gitarist Mark Ritsema (zan ger Spasmodique) creeerde zij een log, rauw geluid, geïnspireerd op zwaarge wichten als Henri Rollins en The Birt- day party. Een optreden van The Bride laat zich het beste omschrijven als een modern ritueel. Blues Masacre zal de avond besluiten. In deze band is bijna het gehele voormalige Spasmodique te rug te vinden met drummer Reiner Riet veld, gitarist Arjo Hijmans en zanger/gitarist Mark Ritsema. Aange vuld met bassist Willem Cramer en zan ger/mondharmonicaspeler Rob Rietdijk staat deze band voor een vuige portie portie Satansmuziek, waarbinnen ruimte is voor covers van gerenommeer de Satanisten als John Lee Hooker, Howling Wolf en misschien wel... Spasmodique! Buk Buk zal zaterdag va naf 21.00 uur geopend zijn. De entree bedraagt 10,00. HEILOO - Zondag 17 oktober kunt u weer mee met de excursie die het IVN belangeloos elke maand organiseert. Ook dit keer is de aandacht vooral ge richt op paddestoelen, dier er voor zor gen dat het Heilooërbos landelijke bekendheid geniet. Zoals gewoonlijk: start bij de Kattenberg aan de Kenne- merstraatweg om 11.00 uur, en duur van de wandeling ongeveer IVz uur. ALKMAAR - Zelf zorgen als het om ge zondheid gaat? Dat wil Interkruis Noord-Kennemerland graag stimuleren. Daarom organiseert Interkruis de cur sus een zieke thuis verzogen". De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten en is niet alleen bedoeld voor mensen die nu in hun familie te maken hebben met ernstige of langdurige zieken, maar voor iedereen die te maken kan krijgen met zieken in zijn of haar omgeving, fa milie, buurtgenoten, vrijwilligers enz. De deelnemers leren de grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te ver zorgen. Het is van groot belang dat men deze zorg -eventueel met hulp van de wijkverpleging- aandurft, want het komt maar al te vaak voor dat zieken die graag thuis willen blijven bij gebrek aan familiezorg toch moeten worden opgenomen. De cursus zal van de deel nemers geen verpleegkundigen maken, maar alle zaken die nodig zijn voor een goede* verzorging komen aan de orde: verzorging van een zieke in bed, het oefenen van tiltechnieken, uitleg/de monstratie van hulpmaterialen etc. De cursusdata zijn: 26 oktober, 2, 9, 16 en 23 november 1993. De cursus wordt ge houden in het wijkgebouw van Inter kruis Noord-Kennemerland aan de Willem Buytewechstraat 2 te Alkmaar (Hoefplan). Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. Voor leden van Interkruis Noord- Kennemerland kost de cursus 32,50 inclusief cursusmateriaal en consump ties. Niet-leden betalen 65,-. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u zich wenden tot bureau Voorlichting van Interkruis Noord-Kennemerland, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar, telefoon (072) 199222. HEILOO - De vergadering van de ge meenteraad vorige week donderdag stond voor een belangrijk deel in het te ken van het vertrek van mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg als we thouder en de benoeming van mevrouw A.M. Worm-de Moei tot opvolger. Hoewel het officiële afscheid van me vrouw Willemse voor aanstaande vrij dag (15 oktober) op het programma staat, richtten enkele personen toch het woord tot haar. Burgemeester Schoof betitelde me vrouw Willemse als een 'ervaren rot in het vak'. vHaar afwezigheid zal vreemd zijn. Zij heeft zich een markante positie verworven. De stap naar de landelijke politiek is haar overigens van harte ge gund. En eigenlijk zijn we er wel een beetje trots op", aldus de burgemeester.1 Namens de raad noemde mevrouw J.M. Cahn-Vogel (VVD) deze laatste 'gewo ne' vergadering voor mevrouw Willem se toch een bijzondere. „In feite had de wethouder de keuze al eerder gemaakt, toen ze op de lijst van het CDA voor de Tweede Kamer was geplaatst. Het mo ment voor de raad is niet gelukkig, maar Den Haag kan helaas niet wachten". Partijgenoot W.C.M. van Dijk sugge reerde dat het eervol ontslag voor we thouder Willemse in feite te weinig is: „Het zou buitengewoon eervol moeten zijn", aldus Van Dijk, die vooral het feit dat de wethouder in haar functie geen onderscheid in politieke partijen maakte, zeer kan waarderen. Mevrouw Willemse reageerde kort op wat aan haar adres gezegd was en be dankte een ieder voor het eervol ontslag en de vele goede wensen. Hierna werd mevrouw A.M. Worm-de Moei, tot dat moment fractievoorzitter van het CDA, gekozen als nieuwe we thouder met 17 stemmen voor en 2 blan co stemmen. Vanuit de raad (mevrouw Cahn-Vogel en de heer Van Dijk) en door de burgemeester werd de snelle po litieke loopbaan van mevrouw Worm genoemd. Ook werd opgemerkt dat het niet makkelijk zal zijn voor mevrouw Worm om in het laatste half jaar van de zittingsperiode van de huidige gemeen teraad zomaar 'aan te schuiven' bij het college: „Jouw wacht een zware taak", aldus mevrouw Cahn-Vogel (VVD). „Het kwam onverwacht, maar ik am bieerde het", aldus de vers benoemde wethouder in een reactie. „Ik vind het fantastisch om te doen, ook al paste het misschien nog niet in de planning. De toegezegde collegialiteit geeft mij veel moed. A*i Mevrouw M. Boëkelaar opent de nieuwe Wereldwinkel. HEILOO - Onder grote belangstelling werd zaterdag de nieuwe wereldwinkel geopend aan de Stationsweg 105, door de voorzitter van de diakonie van de hervormde gemeente mevrouw M. Boe- kelaar. Aansluitend werd er een voor stelling in de Beun gegeven met Servaes Custers en Michel Mulder met cabaret "café profundo". Mevrouw Boekelaar droeg een grote ju te zak naar binnen de symbool stond voor de koffie (Max Havelaar) die o.a. door de Wereldwinkel verkocht wordt. Koffie Koffie is nl. een van de belangrijkste ar tikelen die verkocht worden geen tus senhandel en de boeren krijgen een eerlijke prijs voor hun koffie. Zo gaat het ook met thee, suiker en chocolade. Er is keus uit acht soorten koffie. De wereldwinkel is maar een paar deu ren opgeschoven en zit nu in het pand waar vroeger vishandel Thijmes ge vestigd was en heeft nu de beschikking over tweemaal zoveel ruimte. Met een subsidie van de gemeente en veel inzet van de vrijwilligers is het een mooie mo derne zaak geworden. "Heerlijk, al die ruimte", zegt een vand e vrijwilligers. "Alles komt nu veel beter tot zijn recht". Er is veel te zien in de wereld winkel, naast de koffie zijn er ook veel snuisterijen, vaak afkomstig uit kleine projekten. (Peru, Sri Lanka) Het kan gebeuren dat het hier ruw wordt aange leverd en door de vrijwilligers wordt af gewerkt. Wist u dat de wereldwinkel in Heiloo door 50 vrijwilligers draaiende wordt gehouden? Groei De prijzen zijn zeer redelijk gehouden, er is éen duidelijke groei te bespeuren, de mensen kopen steeds bewuster. Va nuit Sri-Lanka is er ook prachtig speel goed en mooie kaarten (die op zichzelf al een kadootje zijn). Er is ook wijn te koop, rode en witte, afkomstig uit Por tugal, daarbij zijn leuke jute zakjes te koop als kadoverpakking. Gebreid wordt er ook, er zijn schitterende truien en er is ook kinderkleding. Sieraden, meest in zilver, zijn er in veel variaties. Het aardige van de Wereldwinkel is dat jer eens iets anders ziet. Wajang pop pen, blaasinstrumenten, thee en bad handdoeken en de leuke snuisterijen, noem maar op. Wie wat meer over een van de landen wil weten kan daar ook boeken over verkrijgen. Laat de fanta sie voor Sinterklaas of Kerst u in de steek, dan is het zeker de moeite waard eens een kijkje op Stationsweg 105 te gaan nemen. HEILOO - De wintertijd is ingegaan en dat betekent ook dat de ijsbaan Heiloo weer iets van zich laat horen. Over en kele weken staat de baan in het Hei- Jooërbos namelijk al onder water en dan is alleen nog het wachten op een vorst periode die moet zorgen voor een flinke ijslaag. Verder is alles er voor klaar om de schaatsliefhebbers te ontvangen en wanneer u in de komende winter wilt ge nieten van zuivere ijssport, koop dan nu al seizoenkaart. U kunt daarmede ge bruik maken van de prachtige gelegen baan, die, dankzij goede verlichting, ook 's avonds is geopend en ten over vloede beschikt over een royale kantine. Bij de "vaste klanten" worden de kaar ten voor het aanstaande seizoen binnen kort aangeboden en nieuwe liefhebbers kunnen zich melden bij de heer R. de Beurs, Holleweg 157, Heiloo, tel. 330373. De prijs van een kaart bedraagt 7,50, -na 1 december wordt dat 12,50. HEILOO - Ter promotie van de binnen kort te verschijnen tweede CD van An tic Hay "Beneath a Bloodshot Moon", zal de vijfmans gitaar-rockformatie uit Hoorn vrijdag, 15 oktober, een optre den geven in jongerencentrum Buk Buk. Dit concert dient als voorschot op de promotietour van Antic Hay, die medio november echt van start gaat en langs vele vaderlandse podia zal gaan. De zaal van Buk Buk gaat open om 21.00 uur en de entree is slechts vijf gulden! De kenners weten al heel lang dat Antic Hay live borg staat voor een avondje stevige muziek en een enthousiast pu bliek. Kom kijken en oordeel zelf vrij dag 15 oktober, ca. 22.00 uur, in jongerencentrum Buk Buk: Antic Hay live! ALKMAAR - Het aanstaand weekend wordt in Alkmaar voor de 32ste maal de Antiekade gehouden. Deze verkoop beurs biedt een keur aan antiek en curi osa, aangeboden door tientallen erkende handelaren. Belangstellenden kunnen op vrijdag 15 (19.00-22.00 uur), zaterdag 16 en zondag 17 oktober (beide dagen van 11.00-17.00 uur) terecht in De Rekere, Muiderwaard 396 te Alkmaar. De volgende categorieën antiek zullen worden aangeboden: meubelen, porce- lein, klokken, lampen, tin, kristal en glas, beelden van brons en gouden en zilveren sieraden. Daarnaast zal er aan bod zijn op het gebied van poppen en hun garderobe en zijn er diverse stands met kleine spulletjes, waar liefhebbers en/of verzamelaars zeker iets van hun gading kunnen vinden. Op zaterdag 16 oktober bestaat de mo gelijkheid om meegberachte stukken te laten taxeren. Dit zal geschieden door de heer W. Brugman, beëdigd taxateur uit Driehuis. Zijn specialiteit betreft goud, zilver en juwelen. Men kan maxi maal twee stukken laten taxeren en de kosten bedragen 2,50 per stuk. De en tree voor de Antiekade bedraagt 6,00 per persoon. HEILOO - Vermist, rood katertje, 6 mnd, wft befje, iets witte pootjes, witte vlooienband. (Slootenslaan, Heiloo) HEILOO - Op 28 september hield de Vereniging van Keurslagers de jaarlijkse keuring van ambachtelijk gemaakte Gelderse Rookworst. Keurslager Burger verdiende door de goede kwaliteit van zijn rookworst het predikaat Goudkeur. Om Goudkeur te behalen moet de roo kworst aan strenge eisen voldoen. Het produkt wordt door een onafhankelijke en deskundige jury beoordeeld op de volgende punten: - geur en smaak - kleur - samenstelling - snijdbaarheid. In totaal kunnen 100 punten behaald worden, pas bij 90 pun ten of meer ontvangt men het Goudkeur-certificaat. Vooral aan het begin van het rookworstseizoen is het behalen van Goudkeur voor een pro dukt een goede stimulans. Op die ma nier houdt men de kwaliteit in het oog en kan men zien of de rookworst nog verbeterd kan worden om een perfect produkt af te leveren aan de consument. De Vereniging van Keurslagers heeft 600 leden, gevestifd door het hele land. Iedere Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwali teit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de door de VSR gestelde normen dan kan hem het K-embleem worden ontnomen. HEILOO - Op 22 september ontving u bij de Uitkijkpost de bijlage 'Mode Lo cale', een themanummer over de najaars- en wintermode. In deze bijlage was een puzzel opgenomen voor de le zers en lezeressen. Aan de hand van fo to's van de etalages van de deelnemende middenstanders moest een slagzin ge vormd worden. Op het eerste gezicht wat lastig, maar uiteindelijk ontving de redactie van de Uitkijkpost toch bijna 200 goede inzendingen. Na loting zijn de volgende drie winnaars uit de bus gekomen: - waardebon van 75 gulden: C. Spruit- Laan, Poortweijdt 2 te Heiloo; - waardebon van 50 gulden: Elly Ter voort, Pr. Irenelaan 102 te Egmond aan den Hoef; en - waardebon van 25 gulden; B. Rozing, Westerweg 246 te Heiloo. De wirinaars kunnen hun prijs tijdens kantooruren afhalen bij de administra tie van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. Makelaars Taxateurs o.q. ^totheV£én0QP[B3 Postbus95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 a^^iirantifn Kantoor Zeeweg 20.1852 CR He,loo TAXATIES *VM HEILOO - Op zaterdagavond 16 okto ber a.s. houdt mevrouw heieen van der Laan voor de afdeling Heiloo van het Nivon van lezing, geïllustreerd met dia's over haar leven op het onherbergzame Spitsbergen. Zij was werkzaam als koksmaatje op een passagiersschip toen zij daar een pelsjager ontmoette en besloot bij hem te blijven. Ruim een jaar lang heeft zij bij deze pelsjager ge leefd en zijn ontberingen gedeeld. Bij een temperatuur van 40°C onder nul, honderden kilometers van de bewoonde wereld en een hondeslee als enig ver voermiddel, leert zij het harde leven daar en vooral zichzelf kennen. Zij heeft over haar belevenissen een boek geschreven: "Waar blijft het licht", maar kan er ook boeiend over vertellen. Zij ondersteunt haar verhaal daarbij met prachtige dia's. Plaats: Open Huis, aanvang 20.00 uur. Kosten: Nivon- leden 2,00; niet-leden 4,00; jeugd 1,00 p.p. HEILOO - Alle teams willen bij voor baat inschrijven voor de volgende edi tie. Dat is het beste resultaat wat de organisatie zich kon wensen. Na zes wedstrijdelementen en een barrage, no dig om de winnaars van het evenement te bepalen, was iedereen moe en tevre den. Het was soms hard werken voor de acht teams uit heel Heiloo. Terwijl de teams nog aan knokken waren met mo- lenfietsen, twee meter hoge ballen en horeca vaardigheden, had de jeugd de luchtgevulde zeephelling al ontdekt. Het koningsnummer van de zeskamp was het nemen van de 13 meter lange en drie meter hoge luchtgevulde hindernis. In een spannende laatste ronde, waarin de teams consciëntieus gewogen werden om een zo eerlijk mogelijke strijd te krijgen, viel nog geen beslissing. De Cu pido's, een tram van actieve Ypesteiners van het eerste uur, en Menno and the Beautyfulls stonden gezamenlijk op de eerste plaats. Een barrage op de excen trieke molen fietsen bepaalde dat Men no Lesterhuis en zijn team de „wisselbeker Ypestein Sportief" mee naar huis mochten nemen. Een absolute smaakmaker was het team „Sneeuwwitje en de 4 Dwergen" die in een sprookjesachtige outfit aan de start kwamen. De roep om een originali- teitsprijs was dan ook zeker terecht. Het was echter heel sneu om de lieftallige Sneeuwwitje uit te zien vallen met een enkelblessure. De aanwezige E.H.B.O. post moest helaas nog een geblesseerde doorsturen. Dit waren echter de enige spijtige aspecten van een heel geslaagd evenement. HEILOO - Onder de titel "haal meer uit je camera" organiseert Gerard Schoon Audio/Video uit Heiloo, voor de tweede maal in successie een video cursus voor beginners. De cursus is be doeld voor iedereen die zijn ervaring met video wil uitbreiden of zich wil orienteren op videogebied. In drie avon den worden de cursisten de grondbegin selen van het videomaken bijgebracht. De cursisten worden bovendien in de ge legenheid gesteld de opgedane kennis in praktijk te brengen door middel van twee opdrachten. De cursus wordt gege ven door een bevoegd docent (Banno Bruntink) van Open Studio Amsterdam. Vele mensen hebben een camera ge kocht en zijn enthousiast aan het video filmen gegaan. Bij het maken van deze (vakantie/instructie) videofilms worden meestal elementaire fouten gemaakt. Daardoor kan de videofilm de kijker niet boeien. Centraal bij deze cursus staat dan ook: hoe kan ik de kijker blij ven boeien met mijn videoproductie. Handelingen als decoupage/montage, camerastandpunten, Aduiodub, licht, beeldlijn, etc. komen ter sprake. "Videofilmen is een schitterende hobby die steeds meer aan populariteit wint", aldus een enthousiaste Gerard Schoon, als u zich wat meer in het filmen wilt on derrichten kan deze videocursus een grote stap in de goede richting zijn. Me de omdat deze cursus door een ervaren docent wordt gegeven is het een must voor zowel de wat gevorderde als de zich nog orienterende videomaker. Voor inlichtingen betreffende data en deelname kunt u bellen naar: Gerard Schoon Audio/Video, Holleweg 55, 1851 KD Heiloo, 072-339774. HEILOO - Dinsdag 28 september jl. 's middags om 14.00 uur was het instap pen voor 32 bewoners van "Overkerck" en hun helpers in de bus, om wat men noemt een heel fijne middag te hebben. Via de randweg, gingen we naar De Ma re, richting Koedijk, vervolgens over het Noord-Hollandskanaal naar Schoorl, waar we voor velen van ons het bekende Klimduin hebben gezien en Duinvermaak waar je zo heel lekker poffertjes kunt eten. Vanuit Schoorl re den we door het dorp Bergen, langs de hertenkamp en over de Eeuwigelaan. Op de hoek, bij de boerderij "De Frans man" sloegen we rechtsaf naar Bergen aan Zee. En daar, was het doel van onze reis, het zeeaquarium. Wat hebben we genoten van de prachtige vissen, in wer kelijk alle kleuren van de regenboog. En dan, tot slot in het grote ronde zwem bad, de twee zeerobben, die, en dat was extra leuk gevoerd werden. Na het be zoek aan het aquarium hebben we kof fie gedronken, met een heerlijk gebakje erbij. Inmiddels liep het naar vijf uur en gingen we van Bergen aan Zee via Eg mond aan de Hoef weer richting Hei loo, waar we om half zes aankwamen. Misschien wel een beetje moe, maar ze ker heel voldaan na deze geslaagde mid dag naar Bergen aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1