t Zondag 24 oktober: open dag bij tiener en jongerenwerk Schitterend festival 25 jaar Buk Buk Feestavond Buk Buk met opening café, reünie, popveiling en veel muziek Voorverkoop The Comsat Angels weer terug in Heiloo Medewerkerstheater en Pigmeat-feest Veronica Drive-In Show Tienerwerk Tendenz Herman Brood sluit feestweek af in stijl Natuurlijk hoort er bij een verbouwing een Open Dag. Op zondag 24 oktober zetten Tendenz en Buk Buk hun deuren wijd open voor een gastvrij onthaal van iedere inwoner van Heiloo. Om iedereen aan zijn trekken te laten komen, is er een allround programma gepland. Kinderen, ouderen, de buurman op de hoek, maar zeker ook de normale doelgroepen (tieners van 12-16 jaar en jongeren van 16 - ca. 30 jaar) zijn van harte welkom. Om 11.30 uur vertrekt er met veel bomba rie een optocht vanaf het gemeentehuis naar het Bruno-gebouw. Dit zal muzikaal bijgestaan worden door tamboer- en majo- rettenkorps Nijenburg. In het Bruno- gebouw aangekomen, zal harmonie-orkest Caecilia het roer overnemen. Waarna de Open Dag een feit is. Door middel van een foto-tentoonstelling, stands en een video-reportage trachten we de bezoeker duidelijk te maken wat er zich allemaal afspeelt binnen het jongeren- en tienerwerk. Daarnaast zal er genoeg ver maak zijn voor jong en oud. Voor de al lerkleinsten zal er een schmink-hoek zijn, waarna ze ook nog eens kunnen kliederen met een ijsje. Anderen kunnen hun even wichtsgevoel testen op de rodeo-stier. Dit alles zal nog eens gezellig ondersteund worden door live-muziek en een verras- singsact. Had je er al over nagedacht om misschien medewerker te worden van Buk Buk, kom dan zeker langs. Speciaal voor jou zal er een stand zijn waarbij medewerkers je graag uitvoerig te woord zullen staan. Kortom, kom gewoon kijken wat de Buk en Tendenz allemaal in petto hebben! Op één avond kun je kennis maken met een aantal verschillende bekende Neder landse bands. Dit is het concept van het 25 Jaar Buk Buk Festival op zaterdag 30 ok tober. In de toekomst zal een festival vol gens deze formule overigens vaker terugkomen in de muziekprogrammering van het Heilooër jongerencentrum. 'Mighty' Mike mag de spits afbijten met zijn mengeling van ska, funk en punk. Hij drumde voorheen bij De Dijk en De Gi gant j es en vond het tijd worden om eens te gaan zingen. Jammah Tammah, de tweede band van de avond, krijgt iedereen los van de vloer. De formatie is uitgegroeid tot een heuse Big Band met 13 man! Ze speelt een exotische cocktail van ska, punk, reggae, polka, een zweem Arabische muziek, soul en rap. Om de chaos compleet te maken, komt verbaal anarchist Eddie (wijlen Boegies) daar ook nog eens doorheen met een stel onnavolg bare teksten. Is hier sprake van een nieuw soort Esperanto? Arthur Ebeling is ook al een 'ex-Dijk-man' en is nu solo bezig met lekkere relaxte mu ziek. Vorig jaar had hij nog een beschei den hitje met 'Maria'. Hij wordt bijgestaan door Peer Wassenaar op de contrabas. Helemaal in de stijl van Mano Negra en Les Negresses Vertes speelt Les Charmeurs potchanka: een mix van rock en flamengo, ondersteund door Franstalige teksten. Deze optredens op zaterdag, 30 oktober, zullen afwisselend in het café en de zaal plaatsvinden. De entree bedraagt f 12,50 en het begint precies om 21.00 uur. Het zal vrijdag 22 oktober een bonte stoet van gasten zijn, die het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg binnenstapt. Medewerkers van Buk Buk, officiële gasten, oud-medewerkers, souvenirjagers, platenverzamelaars, muziekliefhebbers en fans van Abba-muziek in een nieuw jasje. Je kan ze allemaal tegenkomen vanaf 19.45 uur wanneer jongerencentrum Buk Buk met een groot feest de opening van het nieuwe café en het 25-jarig jubileum viert. Meer dan 300 uitnodigingen werden verstuurd en wie per ongeluk vergeten is, mag zich bij deze genodigde voelen en weten. Iedereen wordt muzikaal ontvangen bij en in het Brunogebouw. In de zaal zal de ge legenheidsformatie The Bukateers van zich doen spreken met bekende wijsjes, die semi-akoestisch gebracht worden: één stop contact voor de hele band, die bestaat uit oud-medewerkers van Buk Buk en muzi kanten die een nauwe band met het Hei looër jongerencentrum voelen. Bij de entree (afhankelijk van het weer: binnen of buiten) spelen niemand minder dan Paul André. Dit tragisch duo is voor oud-Bukkers zeker niet onbekend. Met hun krankzinnige repertoire luisterden zij eerdere jubileumfeesten van Buk Buk op in 1978 en 1981. Met opwindende teksten en dito muziek (van Engelse wals tot heavy funk soul) laten zij - weliswaar na een afwezigheid van zo'n tien jaar - nog steeds hun publiek verbijsterd achter. Nederlandstalige popsongs, waarbij ge vestigde reputaties met de grond gelijk worden gemaakt, close-harmony waaraan een steekje los is en naar verluidt een kers verse Buk Buk-hymne zullen zij bij het be gin van de avond ten gehore brengen. Deze op-en-top Buk-ontvangst leidt de be zoekers naar het eerste hoogtepunt van de avond: de opening van het nieuwe jonge- rencafé. Daar zullen heel wat handen en net zoveel weerstandsvermogen voor nodig zijn. Wie, wat, waar en hoe is vooralsnog onbekend en dus een verrassing. Maar dat je om 20.15 uur binnen moet zijn, staat op voorhand vast. Na een intermezzo met The Bukateers en de gelegenheid om het nieuwe café te be kijken en (oude) bekenden te begroeten, is het kort na 2L00 uur tijd voor het eerste deel van de speciale popveiling. In de afge lopen anderhalf jaar heeft Buk Buk van nagenoeg alle in het centrum optredende artiesten speciale attributen gekregen voor deze veiling. Elders op deze pagina is de volledige kavellijst afgedrukt. Op het podi um van de grote zaal worden alle kavels tentoongesteld. Bezichtiging op afstand is derhalve mogelijk. De popveiling, die rond de klok van tien uur de tweede ronde beleeft, is één van de drie manieren, waarmee Buk Buk - onder aanvoering van een vijftal ex-voorzitters - deze avond wil proberen extra geld binnen te krijgen voor de inrichting van het ge bouw. Met name de aanschaf van een lich tinstallatie voor de grote zaal is het doel van de fondswerving. Met tekeningen van Herman Brood, decorstukken van The Nits enzovoort moet dat toch lukken. Daarnaast is het voor platenliefhebbers mogelijk om hun collectie uit te breiden. Ruim 600 elpees en enkele honderden sing les worden per pakket te koop aangebo den. Daaronder veel cabaret (Neerlands Hoop compleet) en Ned<^pop (Doe Maar. Toontje Lager). Enkele pakketten worden geveild, de rest is voor een mooi prijsje te koop in een speciale stand. In de pauze van de veiling zorgen The Bu kateers weer voor een vrolijke noot, terwijl een aantal medewerkers van Buk Buk de bezoekers hardnekkig zullen lastigvallen met de altijd nuttige loten voor de Lul ligste Loterij van Nederland, de derde ma nier van geld vergaren deze avond. De trekking vindt pas plaats als alle loten zijn verkocht, waarbij opgemerkt kan worden dat de prijzen bepaald niet lullig zijn. Na de veiling en trekking van de loterij is het één en al muziek wat de klok slaat. Paul André grijpen de macht op het po dium in het Buk-café én zullen samen met hun band de show 'Oude en nieuwe suc cessen' presenteren. Even voor midder nacht maakt The Bukateers het kwartet optredens deze avond vol op een volkomen willekeurige plaats in het gebouw: hou de stopcontacten in de gaten!. Om twaalf uur is het tenslotte de hoogste tijd voor de slotact: The Abba's. Deze band - het alter ego van Hallo Venray - is alles wat de naam doet vermoeden: num mers van het Zweedse Abba, maar met een driedubbele knipoog in het kwadraat. Een punky 'Dancing'Queen'een funky 'Wa terloo' of een trashy 'Take a change'? Je mag het verwachten. Bovendien is het de laatste keer dat je ervan kan genieten: na 22 oktober is het definitief gedaan met The Abba's en kan je de bandleden alleen nóg als Hallo Venray zien en horen optre den. Een kans die je je niet mag laten ontnemen. De entree voor deze feestelijke avond kost feestelijk niets. Maar, bij het verlaten van het gebouw wordt er op de bezoekers een dringend beroep gedaan toch iets te willen bijdragen. Een speciale zaalverlichting- spaarpot is geplaatst bij de garderobe voor het hierin deponeren van de allerlaatste guldens (meer mag ook natuurlijk). Het zou toch een prachtig verjaardagscadeau zijn, wanneer aan het eind van de avond genoeg geld bijeen gebracht is voor de aanschaf van de lichtinstallatie in de zaal van Buk Buk! De voorverkoop voor verschillende activi teiten rn de komende weekends is reeds gestart bij Centerdisc (Slimpad 36, Hei loo), Pop-eye (Boterstraat 10, Alkmaar) en de Buk zelf. De activiteiten waarbij voor verkoop wordt gehouden, zijn: The Com sat Angels (f 10,00), Veronica Drive-in Show (f 5,00), 25 Jaar Buk Buk Festival (f 12,50) en Herman Brood (f 15,00). Tevens is er de mogelijkheid om een zg. donateurskaart te kopen a f 25,00, welke je de toegang verschaft tot alle acti viteiten van 21 t/m 30 oktober. Herman Brood zit hier dus niet bij. De kaart kan je in totaal f 10,00 kortipg opleveren. Op de openingsavond van de feestweek staat een oude bekende gepland. De Engel se band The Comsat Angels heeft in de ge schiedenis van de Buk furore gemaakt op het toenmalige Bukpop-festival. Deze band speelt voornamelijk oude new wave en zal hiermee menig nostalgisch ge voel in herinnering brengen of - voor men sen die ze nog niet kennen - de ogen openen. The Comsat Angels speelt morge navond (donderdag 21 oktober). De entree bedraagt f 10,00. De zaal gaat om 21.00 uur open. Country en folk samengesmolten in de mu ziek die twee heren produceren. Opzwepen de nummers ten gehore gebracht met verschillende instrumenten, zoals de banjo, akoestische gitaar, mondharmonica en ka- zoo. Als dan ook nog het 'kuttepiel' (een stok met bierdopjes als belletjes) ten tonele verschijnt, is het hek helemaal van de dam. Pigmeat heeft het allemaal en maakt er zeker een feest van. Zaterdag, 23 okto ber, speelt ze in het café vanaf ca. 22.00 uur. De entree bedraagt f 5,00. Daarvoor (ca. 20.00 uur) zal er een thea terpresentatie gehouden worden. Medewer kers van Buk Buk hebben - na afgelopen seizoen les te hebben gehad van een regis seur - de handen ineen geslagen en zijn op de proppen gekomen met een verrassend stuk waarin een kwart eeuw Buk Buk cen traal staat. Iedere bezoeker die dit spekta kel meemaakt, heeft daarna gratis toegang bij het optreden van Pigmeat. Op vrydag 29 oktober is Veronica in Hei loo. De DJ's van Veronica zullen voor een denderend muziekspektakel zorgen. In hun koffers niet alleen de laatste hits, maar ook o.a. T-shirts, die te verdienen vallen met allerlei ludieke spelletjes. Voor de jongeren starten de DJ's om 23.00 uur hun cd-spelers en eindigen om 01.00 uur. De zaal is open om 22.30 uur. De entree kost f 5,00 per persoon. Voor de tieners is er deze avond eveneens een Veronica Drive-In Show. Deze start om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. De DJ's van Veronica beloven ook hier een spektakel van te maken met hits en na tuurlijk T-shirts. Wie er gaan draaien, blijft een verrassing. De zaal is open om 19.30 uur. De kaarten kosten f 5,00 per stuk. De voorverkoop voor tieners is reeds gestart. De kaarten zijn te verkrijgen op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur bij Tendenz. Met dë \erbouwing van het Brunogebouw is dan eindelijk de eigen ruimte voor het tienerwerk gerealiseerd. Feitelijk kan nu dus pas een echte start gemaakt worden met het tienerwerk. Onder de flitsende nieuwe naam Tendenz zullen er in de toe komst allerlei activiteiten georganiseerd worden voor tieners in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Op de Open Dag van aankomende zondag zal ook de officiële opening van het onder komen van Tendenz plaatvinden. Om 15.00 uur wordt het feestelijk geopend door oud-wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg, maar hoe dat blijft nog een verrassing. Na het officiële gedeelte zal er een disco zijn (15.15 tot 17.45 uur), waar je je als tiener lekker kunt uitleven. Verder staan er in de vakantie natuurlijk nog meer activiteiten op stapel. Op woens dag is er een inloopmiddag vanaf 15.30 uur, de dag erna wordt er een Chillbattle- presentatie gehouden en op vrijdag kun je zelf chillen bij de Veronica Drive-in Show (zie elders op deze pagina). Voor meer informatie kun je altijd even langs komen of bel op, tel. 335242. Het is aan Herman Brood om de feest week tot een goed einde te brengen. Her man Brood His Wild Romance zullen als vanouds een daverend optreden verzor gen met oude en nieuwe songs. Brood heeft in het bestaan van Buk Buk al heel wat keren op haar podium gestaan. Daar om mag hij natuurlijk nu niet ontbreken. Zondag 31 oktober gaat de zaal om 15.30 uur open. Brood speelt vanaf ca. 16.00 uur. De entree bedraagt f 15,00. De voor verkoop is reeds van start gegaan. Buk 1. T-shirt Buk Buk. misdruk shirt Kerst 1992: backprint op voorzijde, uniek exemplaar 2. Pinkpop T-shirt (gesigneerd) Hallo Venray 3. CD ('Delilah', gesigneerd) The Jack of Hearts 4. Cassette ('Doors to disaster', gesigneerd) The Fact 5. Platenpakket Drukwerk en De Dijk (16 el pees, 12 singles) 6. T-shirt, cd-single ('5 uur') en 2 drumstok- ken (alles gesigneerd) De Dijk 7. T-shirt (gesigneerd) Sjako, met gitaarsnaar aan de kraag 8. T-shirt (gesigneerd) Spo-Dee-O-Dee 9. CD ('Precious', Amerikaanse uitvoering, gesigneerd) Lois Lane 10. CD ('Mourning is the evening', gesigneerd) Passionate Hartless 11. Cassette ('First Second Album), snor en boek (gesigneerd) Dogtroep 12. T-shirt (gesigneerd) Rowwen Hèze 13. CD ('Loaded Gun', gesigneerd) Iron Fist 14. Platenpakket Herman van Veen (19 elpees, 3 singles) 15. T-shirt en cd ('Blauw'), (beide gesigneerd) The Scene 16. Een wel gevüld mandje (het originele tij dens het toeren gebruikt!) van 'Roodkapje' van Pater Moeskroen 17. Singles met een Buk verleden: - Girl with the French name/L'homme normal: Balance - Mushroom song/Fiction: Balance - Stains of love/Fashion lady: Double Use - Loco loco/Loco: GaGa - Blue bells/Jingle bells: Claw Boys Claw - Maxi-single 'Rosie': Claw Boys Claw 18. Gesigneerd boek van Maarten Spanjer Rijk de Gooyer: 'De beste van Rijk Maarten' 19. Pet, CD's ('Andere plaats andere tijd' en 'Met hart en ziel', gesigneerd) en T-shirt (gesigneerd) Tröckener Kecks 20. Deel decor jubileumboek The Nits 21. Videoband 'Live in Paradiso' en volledig gesigneerde zwarte schoen van Rob Wie- dijk, zanger van The Bob Color 22. Maxi-single 'Rosie' van Claw Boys Claw (gesigneerd) 23. T-shirt (gesigneerd) Pigmeat 24. T-shirt (gesigneerd) Jewel 25. Platenpakket Neerlands Hoop (13 elpees) 26. T-shirt Donor 27. CD ('Blauw', gesigneerd) The Scene 28. CD ('Home grown agent orange') en drumvelg (beide gesigneerd) van The Crop- dusters 29. Platenpakket 47 singles van diverse ar tiesten 30. Theater-drumstel van Straatarm 31. CD ('People stink', gesigneerd) Beatcream 32. T-shirt (gesigneerd) Angela and the Rude 33. Een originele 'Egmond'-gitaar, twee drumstokken en twee bekkens van Between 34. Mouwloos shirt van Rick de Leeuw (Tröc kener Kecks), gedragen tijdens het 1993-optreden in Buk Buk. 35. Platenpakket Tröckener Kecks, Doe Maar en Toontje Lager (14 elpees, 16 singles) 36. Deel decor jubileumboek The Nits 37. Tekening 1 Herman Brood 38. Tekening 2 Herman Brood 39. Tekening 3 Herman Brood 40. Tekening 4 Herman Brood Nota Bene: Het is niet ondenkbaar dat tussen het verzenden van deze uitnodiging en 22 okto ber '93 nog enkele kavels binnenkomen. Deze zullen dan door de veilingmeester genoemd worden bij de aanvang van de Buk Buk- popveiling. UITKIJKPOST 20 OKTOBER 1993 JSC -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10