Vrienden van HSV: geen woorden maar daden Paul van Hove mï iSmffia Falkland Toneel speelt blijspel 'Liefde half om half' in Beun Junioren Double Stars kampioen Buk Buk pakt nog een weekend uit Kinderboekenfeest voor kinderen van Hasebroek- en Vondelschool PAGINA 10 UITKIJKPOST 27 OKTOBER 1993 i ffü jiib r A. sm Heilooër Bridgeclub Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Nationale collecte Brandwondenstichting Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. De verbeten jacht van een agent op de criminelen die hem trachtten te vermoorden Heilooënaar verwerkt ervaringen in 'Zaak Heineken' in roman Damclub Heiloo Flowers for you Stralend zondagmiddagconcert in de Mo,eder Godskerk Stoppen met roken Voorlichtingsavond Diabetes Fonds Periodieke verkiezing hoofdingelanden Je verveelt je niet met de Zonneveld juniorclub Exclusieve produkten uit de Derde Wereld De Casio Zap-timer V.V. Effect Skiprimo-beurs een nieuwe cursus "stoppen met ro ken", in samenwerking met de Stichting Volksgezondheid en Roken. Op dinsdag 16 november om 20.00 uur start de cur sus in het wijkgebouw van Interkruis Noord-Kennemerland, Muiderwaard 500 te Alkmaar (Huiswaard). Elke bij eenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Voor informatie en/of aanmelden kan men terecht op te lefoonnummer 072-199222. In de cursus kijkt de deelnemer naar zijn of haar rookgedrag. Hierdoor ont staat inzicht in dit gedrag. Het cursus boek bevat tips en adviezen die het niet-roken gemakkelijker maken. Een groot voordeel van samen stoppen met roken is de groepssteun. Cursisten kun nen tijdens elke bijeenkomst hun erva ringen uitwisselen. Zo leert men van elkaar. Twee voor de cursus getrainde deskundigen leiden de bijeenkomsten. Een diëtist is als gastspreker uitgeno digd. Hij legt het verband uit tussen ro ken en gewicht. Natuurlijk is er de gelegenheid vragen te stellen. Op de eerste bijeenkomst krijgen geïnte resseerden meer informatie over de in houd van de inhoud van de cursus. De eigenlijke cursus start op maandag 22 november. Meedoen aan de cursus kost 114,25 voor leden van Interkruis Noord-Kennemerland inclusief cur susmateriaal en consumpties. Het cur susmateriaal bestaat uit het cursusboek, een dagagenda en een logboekje. Niet- leden betalen 164,25. HEILOO - Uitslagen 19 oktober: A-lijn Klerk-Stark 63.00, fm. Happe 60.00, B lijn Brinkhuis-Meuleman 56.00, fm. Elsman 55.00. Donderdag 21 oktober: A lijn de Bruyckere-Stark 64.00, Pias-Wijnbeek 55.00, B Lijn Evenblij-Gauw 59.50, fm. Schoonhoven 56.50, C Lijn de Jager- Spruyt 55.00, fm .de Jong 53.50, D Lijn Brand-Hendrikse 63.50, fm. Boukens 60.00. HEILOO - Dinsdag 19 oktober werd de avond verzrogd door de heren Huib de Vriend en Joost Jongerden, die een le zing hielden over biotechnologie en voe ding in de toekomst. De afgelopen jaren zijn in de laborato ria van onderzoeksinstituten en het be drijfsleven technieken ontwikkeld waarmee levensmiddelen in de toekomst op geheel andere wijze zullen worden geproduceerd. Dit zal zeker gevolgen hebben voor de kwaliteit van ons voed sel en voor de producenten van de grondstoffen. Biotechnologie is het ge bruikmaken van de eigenschappen van levende wezens. HEILOO - Verbrandingen behoren tot de afschuwelijkste verwondingen die een mens kan oplopen. Ze kunnen blij vende gevolgen hebben door invaliditeit en ontsierende littekens. De behande ling is vaak langdurig en pijnlijk. Nog altijd gaan jaarlijks 40.000 slachtoffers naar de huisarts, terwijl 12.000 patiën ten poliklinisch moeten worden gehol pen. In 400 gevallen zijn de verwondin gen zo ernstig dat behandeling in één van de drie brandwondencentra nodig is. De Nederlandse Brandwonden Stichting verbetert de behandeling van patiënten met brandwonden, laat wetenschappe lijk onderzoek verrichten, voert voor lichtingsprogramma's uit ter voorko ming van brandwonden en beheert de Nationale Huidbank. De.Nederlandse Brandwonden Stichting is volledig afhankelijk van vrijwillige bijdragen zoals collectegiften. Met hulp van vele enthousiaste vrijwilligers is de Nederlandse brandwonden stichting er- Eén van de belangrijkste nieuwe bio technieken is de zogenaamde genetische manipulatie: het veranderen van de er felijke eigenschappen van de levende wezens. De eerste produkten van deze nieuwe technieken zullen de komende jaren op de markt verschijnen, zoals chocola gemaakt uit zonnebloemolie, tomaten die langer houdbaar zijn en kaas die is gestremd met bio-technolo- gisch stremsel. Nadat de heren een goede uitleg hadden gegeven werden er nog enkele vragen gesteld en je vraagt je ook wel af wie heeft er nu eigenlijk belang bij het ont wikkelen van dergelijke produkten: de consument, de boer of de grote in dustrieën. De voorzitter bedankte de he ren voor deze interessante avond. in geslaagd om in enkele jaren een nati onale collecte op te zetten. In 1986 werd voor het eerst landelijk gecollecteerd met een resultaat van 435.000,- Vorig jaar slaagden maar liefst ruim 20.000 collectanten erin om samen 2,6 miljoen gulden op te halen. Dankzij de hulp van steeds meer collectanten, die ook in on ze gemeente elk "een uurtje in hun ei gen buurtje" collecteren kan de Neder landse Brandwonden Stichting haar be langrijke werk voortzetten. Nieuwe collectanten zijn altijd welkom bij onze contactpersoon: Gerrie Zee man, Holleweg 68, telefoon 338272, Heiloo. HEILOO - Op vrijdagmiddag 22 okto ber werd in het kader van de kinderboe kenweek een boekenmarkt gehouden op de Vondelschool. Ook de kinderen van de Hasebroek namen hieraan deel. Alle kinderen konden boeken ruilen, kopen of verkopen tegen vriendelijke prijsjes. Op deze wijze konden ze hun boeken kast op een leuke wijze vullen en ver nieuwen. Ruim driehonderd leerlingen ruilden en verkochten enthousiast hun boekjes of tijdschriftjes. Ook vele ouders kwamen nieuwsgierig een kijkje nemen. Elke HEILOO - Onlangs verscheen de roman '146 Schoten' in de boekwinkel. Schrij ver is Paul van Hove, hoofdagent bij de Alkmaarse politie en woonachtig in Heiloo. In zijn roman heeft hij zijn er varingen verwerkt, die heeft opgedaan in de tijd dat hij werkzaam was bij de marechaussee en de gemeentepolitie in Amsterdam en betrokken was bij de 'Zaak Heineken'. Vanaf 1977 tot het begin van dit jaar heeft deze zaak hem beziggehouden. Ruim een jaar geleden besloot Van Ho ve zijn ervaringen op te schrijven. Alles werd nog eens nagezocht en samen met een collega werkte hij aan de tekst. ,,Het was een soort sneeuwbal-effect", vertelt hij. „Steeds meer herinneringen kwamen boven, steeds weer moest het verhaal worden aangepast. Ik wilde ab soluut geen sensatie-achtige toestand. Het was mijn bedoeling om te laten zien wat er werkelijk gebeurd is. Bovendien, in een tijd met zoveel bankovervallen is het voor de slachtoffers daarvan ook goed om te lezen dat er meer mensen zijn, die dergelijke ervaringen opdoen". Het boek heeft als ondertitel 'De verbe ten jacht van een agent op de criminelen die hem trachtten te vermoorden'. Ja renlang heeft Van Hove gezocht naar de mannen, die hem en zijn collega vanuit een hinderlaag in een waanzinnig vuur gevecht om het leven probeerden te brengen. Hij vertelt over de gevolgen van de schietpartij, de even gevaarlijke als eenzame speurtocht naar de daders, het onbegrip bij zijn collega's en de on wil van zijn superieuren. Hoe hij deson danks een paar top-criminelen in het nauw dreef, beschrijft hij in '146 Scho ten', dat volgens kenners een bijzondere plaats verdient in de Nederlandse mis daadliteratuur. HEILOO - Uitslagen van 14 oktober: P. Heyne-F. Schouten 0-2, G. Hollewand- C. Bijwaard 0-2, M. Houtenbos-R. de Boer 1-1, J. Kraakman-M. Out 1-1, C. v. Lieshout-N. Ligthart 0-2, N. Ursem- L. Koersen 0-2. Uitslagen van 21 oktober: M. Out-C. Bijwaard 2-0, M. Houtenbos - G. Hol- lewand 2-0, N. Ursem - R. de Boer 0-2< C. v. Lieshout - F. Schouten 1-1. Tussenstand kopgroep: M. Out 9 uit 5, F. Schouten 9 uit 6 en N. Ligthart 8 uit 5. De wedstrijd Damclub Bergen- Damclub is geëindigd in 15-7. HEILOO - Op dinsdag 23 november, woensdag 1 december en woensdag 8 december geeft Gerda van Riemsdijk een dagvullende cursus bloemschikken van 15.00 tot 20.00 uur, gebaseerd op de engelse Country Style. Zij leert u in een gezellige werksfeer hoe u kerstdeco raties kunt maken. O.a. tafeldecoratie, deurkransen, kandelaarversiering. De cursus is bedoelt voor een kleine groep liefhebbers, ook voor basistechnieken, en vindt plaats bij Bloemenservice Hei loo, Kennemerstraatweg 390. Voor meer informatie: tel. 072-336877 of 02207-40378. HEILOO - Afgelopen zondagmiddag vond in het kader van het Europees jaar voor de ouderen en solidariteit tussen generaties, een concert plaats. Als loca tie was gekozen de H. Moeder Gods- kerk. Het was verheugend te consta teren dat de opkomst zeer groot was. Begonnen werd door het 'Zingen Houdt Jong gemengd 50 koor Heiloo' dat een drietal werken ten gehore bracht. Er werd met veel overtuiging gezongen. Enige versterking van mannen zou wel bijzonder welkom zijn. Mannen die 50-plusser zijn en op dinsdagochtenden van 10.00-12.00 willen zingen, kunnen eens een kijkje nemen in het Trefpunt. Daar wordt dan gerepeteerd. Het jongerenkoor MoGoJoKo, met een 90-tal leden, zong de sterren van de he mel. Met goede begeleiding van ver schillende instrumenten werd heel vlot en wervelend een aantal werken ten ge hore gebracht. Ook solistisch werd er opgetreden. Dat het publiek dit waar deerde, kon men aan het applaus afmeten. Hierna kwam het Noordhollands Oude- renorkest aan de beurt. Dit orkest telt zo'n 90 leden. De oudste in het gezel schap, die de trom roerde, was iemand van 91 jaar. En wie nu meent dat dit er wel rustig aan toe zou gaan, heeft het mis. Met zeer veel elan werd het orkest aangevoerd door Daan Koolhaas, die het orkest op grote hoogte bracht. In het optreden na de pauze wist hij het publiek mee te krijgen en werd het een ware happening. Het is goed om te zien dat er met zoveel plezier gemusiceerd wordt en dat jonge ren en ouderen heel goed samen kunnen gaan. Voor een ieder die deze middag heeft vrijgemaakt geldt dan ook dat zij heb ben genoten van een heerlijke muziek- middag. Een moment tijdens de repetitie voor 'Liefde half om half'. HEILOO - Het verhaal speelt zich af in de huiskamers van 2 echtparen: Fiona Frank en Rob Teresa. Bob heeft zijn echtgenote bedrogen met Fiona. Zij moeten nu allebei een smoes verzinnen om hun wederhelften een verklaring af te leggen waarom ze op een nacht laat thuis kwamen. Als alibi gebruiken ze hiervoor het echtpaar William en Mary. De beide wederhelften echter besluiten dit echtpaar uit te nodigen voor een etentje. Daarna volgen de intriges el kaar snel op. Dit bijzonder komische en originele stuk "Liefde half om half" is een klas sieker onder de blijspelen. Het stuk is geschreven door Alan Ayckbourn. De vondst van dit stuk is dat de twee inte rieurs door elkaar heen zijn gebouwd waardoor alles zich in één ruimte af speelt. Het stuk wordt vrijdag 5 novem ber en zaterdag 6 november opgevoerd in theater De Beun te Heiloo. Aanvang 20.15 uur. Entree: 10,-, donateurs 5,-, CJP en pas 65+ 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgen de adressen in Heiloo: Reisburo Hol land International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stationsplein), Sige- renmagazijn 't Hoekstuk (winkelcen trum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt, Ypestein) en Het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelcem trum 't Loo. Kaarten zijn tevens te ver krijgen vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling aan de kassa van theater De Beun. Voor inlichtingen kunt u bel len naar Jaap Schuuring, telefoon 072-115511. De honkbaljunioren van Double Stars Heiloo werden overtuigend kampioen. Rond drie uur vertrokken de kinderen van de Hasebroek weer tevreden en sommige voorzien van stapels nieuwe boekjes naar plan Oost. Zo zorgde de kinderboekenweek niet alleen voor veel leesplezier en leuke nieuwe contacten, maar ook voor de eerst gezamenlijke ac tiviteit van de nieuwe basisschool Cen trum/Oost (Hasebroek en Vondel school). Als alle activiteiten zo leuk ver lopen als deze kinderboekenmarkt dan wordt de nieuwe school vast een door slaand succes. ALKMAAR - "Je laat je toch niet kisten door 'n sigaret". Met deze slogan start Interkruis Noord-Kennemerland HEILOO - Het junioren honkbalteam van Double Stars Heiloo is er in geslaagd om op ondubbelzinnige wijze beslag te leggen op het kampioenschap. Met slechts twee verliespunten na 15 wedstrijden konden zij beslag leggen op de titel. In de laatste wedstrijd tegen nummer twee, Flying Petrels, behaalden zij een duidelijke overwinning, 8-0, een no-run overwinning derhalve voor pitcher Per ry Hoetjes. Aan slag en verdedigend liet het gehele team zich gelden zodat Flying Petrels er niet aan te pas kwam. Een uitstekend resultaat van het team, dat geleid werd door Daan Blokker en Marcel Roest. Helaas kon Marcel Roest het kampioenschap vanwege een zieken huisopname niet meemaken, maar het hele team bracht hem na de wedstrijd tegen Flying Petrels een bezoek in het AMC te Amsterdam om hem daar in de vreugde te laten meedelen. HEILOO - In het kader van de landelij ke collecte in de week van 14 t/m 20 no vember organiseert het DFN een gratis voorlichtingsavond op donderdag 28 oktober voor de collectanten en be langstellenden in het Open Huis. Aan vang 20.00 uur. Ook dit jaar gaan we er weer 160 collectanten in Heiloo op pad. De landelijke coördinator, de heer J. Meijer, zal een uiteenzetting geven on der: het werk van het DFN, de projec ten van het DFN en op verzoek naar de oplossing. Tevens vindt er een voorpre sentatie plaats van de Socutera-film, die dit jaar tijdens de collecteweek, zal wor den uitgezonden via de televisie. De doelstelling van het DFN is „het ver werven en toewijzen van geldelijke mid delen ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek naar be handeling en bestrijding van diabetes mellitus (suikerziekte) en de daarmee verband houdende complicaties, alsme de onderzoek naar sociale en maat schappelijke gevolgen van diabetes mellitus voor patiënt en naaste om geving". Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de leden van het organisatie-team: Clementien Sengers, tel. 337578, Pieter nel Baas, tel. 337459; Ingrid van der Ploeg, tel. 333828; Anja Terol, tel. 337095. HEILOO - De kandidaatstelling voor het kiezen van vijf hoofdingelanden le verde woensdag 20 oktober evenveel in schrijvingen van kandidaten op. De vijf kandidaten maken al deel uit van het 37-koppige algemeen bestuur. Men hun inschrijving stellen zij zich in feite her kiesbaar. Omdat voor elke vacature een kandiaat is, zijn stemmingen overbodig. De vijf kandidaten worden herbenoemd in de algemene vergadering van 19 no vember te Zaandam. De ingeschreven kandidaten zijn de heer C.G.P. Bras uit Egmond aan den Hoef, als hoofdinge land-gebouwd voor het gebied Bergen- Egmond-Heiloo (kiesdistrict 2.) De heer A.A.E. Min uit Limmen als hoofdinge land-gebouwd voor het gebied Alkmaar -Heiloo-Akersloot (kiesdistrict 3). De heer P.A. Zoontjes uit Castricum als hoofdingeland gebouwd voor het ge bied Castricum als hoofdingeland- ge bouwd voor het gebied Castricum-Uit- geest-Heemskerk (kiesdistrict 4). De he ren W.F.M. Vlems uit Krommenie als hoofdingeland-gebouwd en J. Koomen uit Westzaan als hoofdingeland- ongebouwd voor het gebied Wormer- veer-W estzaan-Zaandam (kiesdistrict 8). De vacatures ontstonden door het geldende rooster van aftreden. De zittingsperiode van de vijf kandida ten (normaal 6 jaar) geldt slechts voor 1994, omdat volgens planning in 1995 een nieuw reglement op basis van de Waterschapsweg 1992 van kracht wordt. HEILOO - Sinds kort is er voor alle kin deren tot en met 12 jaar bij Zonneveld Optiek de Zonneveld Junior Club. De Junior Club organiseert speciaal voor de herfstvakantie een kleurwedstrijd met fantastische prijzen. De hoofdprijs is een mountainbike van Batavus en de eerste prijs is een Sony Walkman. Ver dere prijzen zijn mooie stripboeken van Walt-Disney. In de herfst hoeven de kinderen zich dus niet te vervelen. Vanaf vandaag kunnen ze in de optiek de kleurplaat afhalen. Op de kleurplaat staat een tekening van Topper die met z'n vriendjes Kiki en Bas aan het vliegeren is. Topper beleeft altijd de leukste avonturen. Dat komt door z'n Junior Club bril. Want zonder bril is het maar een doodgewone hond. Uiterlijk woensdag 3 november moet de kleurplaat weer teruggebracht worden bij de opticien. Daar ligt een verrassing op de kinderen te wachten. Wie de prijs winnaars zijn wordt half november be kend gemaakt. Voor de ouders is de herfstvakantie te vens een goede gelegenheid om eens kennis te nemen van de voordelen van HEILOO - Vanaf aanstaande zaterdag zwermen weer tientallen vrijwilligers uit om het najaarsaanbod van de Wereld winkel bij u te bezorgen. De meeste pro dukten zijn handgemaakt. Dat betekent dat de voorraad beperkt is, maar ook dat u verzekerd bent van unieke werkstukken waarin iets van de cultuur van de makers is te herkennen. Bij een bezoek aan de nieuwe wereld winkel zult u ontdekken dat het assorti ment sterk is uitgebreid. Ook het Max Havelaar keurmerk wint terrein. Zo is de café directo de eerste koffie die niet alleen is gekweekt, maar ook gebrand, gemalen en verpakt in een ontwikke lingsland. Ook nieuw is chocolade met het Max Havelaar keurmerk. Tegelijk met de wereldwinkel brochure ontvangt u een folder over de Inzetcam- pagne "Maak ruimte voor het Zuiden". Door het symbolische Noord-Zuid con tract te ondertekenen verklaart u zich bereid om u in te zetten om de kloof tus sen het "rijke" Noorden en het "arme" zuiden te overbruggen. De brochure valt alleen in brievenbus- sén waar geen sticker tegen ongeadres- seerd drukwerk op zit. Wijst u de gewone reclame af maar hebt u wel inte resse vóór exclusieve produkten uit de Derde Wereld? Vanaf volgende week kunt u de brochure gratis afhalen in de wereldwinkel aan de Stationsweg 105. Veel artikelen uit de Novib catalogus zijn daar ook te vinden. Nieuwe ope ningstijden: maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 Les Charmeurs, de hoofdschotel van het Buk-festival op zaterdag. HEILOO - De feestperikelen van afge lopen weekend gonzen nog na in menig hoofd. Dit weerhoudt het jarige jonge rencentrum Buk Buk er niet van om nog even door te gaan. Komend weekend staan er nog drie klappers op het pro gramma. De Veronica Drive-in Show, het 25 Jaar Buk Buk Festival en Her man Brood zullen hun beste beentjes voorzetten. Vrijdag 29 oktober kun je swingen tot je er bij neervalt. De DJ 's van Veronica Overal in de Vondelschool werden handeld. vorige week vrijdag boeken ver zuilen dan voor een denderend mu ziekspektakel zorgen. In hun koffers niet alleen de laatste hits, maar ook o.a. T-shirts die te winnen zijn met allerlei ludieke spelletjes. Vanaf 22.30 uur kan iedere jongere terecht bij Buk Buk. Van 23.00 tot 1.00 uur zal de Veronica- apparatuur op full speed draaien. Kaar ten kosten 5,00. Maar voor het zover is, kunnen eerst de tieners (12 t/m 15 jaar) terecht bij Vero nica. Voor hun staan de DJ's klaar van 20.00 tot 22.00 uur. Kaartjes 5,00) hiervoor zijn bij Buk Buk's zusje Ten- denz te koop op woensdag-, donderdag en vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur. De dag erna, zaterdag 30 oktober, wordt er plaats gemaakt voor een festi val met (semi-)bekende bands. Het 25 jaar Buk Buk Festival verwelkomt va naf 21.00 uur achtereenvolgens funky Mighty Mike, pop-bigband Jammah Tammah, Arthur Ebeling en flamengo- rockband Les Charmeurs. Vanaf 20.30 uur is de zaal open, de entree bedraagt 12,50. Het is aan Herman Brood His Wild Romance om de feestweek tot een goed eind te brengen. Ze bestormen zondag middag, 31 oktober, om 16.00 uur het podium met nieuwe en oude hits. Kaart jes hiervoor kosten 15,00; Voor al deze activiteiten zijn de kaarten te koop bij Popeye (Alkmaar), Center- disc (Heiloo) en de Buk zelf (Pastoor van Muijenweg 12). Vanaf zaterdag lig gen daar ook de kaarten klaar voor Gotcha! die 13 november een bezoek aan de Buk komt brengen. Deze kosten 12,50. H Ei LOO - Casio introduceert een ge heel nieuw concept op het gebied van in strumenten die u om uw pols draagt: een polshorloge dat tegelijkertijd dienst doet als afstandsbediening voor uw tele visie en videorecorder. De Casio Arm band Afstandsbediening gebruikt infra rood technologie om met één druk op de knop signalen te verzenden naar uw videoapparatuur. Van te voren is de Armband Afstands Bediening ingesteld met de twee-cijferige afstandsbedie ningscodes die corresponderen met de televies en videorecorders die door iede re fabrikant vervaardigd worden. Het is dus beslist niet meer nodig om het hoe en het waarom van de vele verschillende afstandsbedieningen onder de knie te hebben! Met de Casio Armband Afstands Bedie ning kunt u van een afstand uw televisie aan/uit zetten, kanalen kiezen, de video aansluiting bedienen en het geluid har der of zachter zetten. Van een afstand kunt u uw videorecorder aan/uit zetten, versneld verder/terug spoelen, afspelen, stoppen, kanalen kiezen en de televosie aansluiting bedienen. Met de stopwatch funktie kunt u tot op een fractie van een seconde nauwkeurig een tijd opnemen van maximaal 24 pur, met tussenpozen van 1 seconde. U kunt het alarm instellen zodat het signaal ge durende de dag op gezette tijden klinkt. De Zap-timer is verkrijgbaar bij Casio juweliers, waaronder Simon Peek, aan de Stationsweg. HEILOO - Effect Dames 1 heeft tegen Ovra uit Haarlem een wisselvallige wedstrijd gespeeld, met momenten dat Effect het initiatief nam en knokte voor iedere punt maar ook met momenten dat Effect totaal niet in de wedstrijd was. Een goed voorbeeld hiervan was de eerste set. Al snel keek Effect tegen een achterstand aan van 9-0. Nadat Nancy Hoberg en Caroline Nanne in de ploeg werden ingebracht veranderde het spel- beeld. Effect werd strijdbaar en scoorde punt na punt zodat deze set toch nog ge wonnen werd met 15-11. De 2de en 3de set waren bijna gelijk aan elkaar. Ovra was in deze sets duidelijk de betere ploeg. In de 4de set begon Ef fect met een gewijzigde opstelling met het idee om meer aanvalskracht in te brengen. Dit lukte niet zodat Effect al snel weer tegen een achterstand van 12-4 aankeek. Toch wist Effect nog even. te rug te komen. Ovra stelde echter orde op zaken en trok ook deze set met 15-11 naar zich toe. Op 6 november speelt Ef fect Dames 1 om 17.00 uur in Oostzaan tegen Compaen. groep had een plekje gekregen in de au la, gang of speellokaal van de Vondel school, zodat het ^Sbouw uit Z'n voegen puilde. De groepen van de toekomstige fusie partners waren door elkaar geplaatst, zodat de kinderen elkaar op een leuke spontane wijze konden leren kennen. Voor vele kinderen was deze kinderboe kenmarkt een eerste kennismaking met hun nieuwe schoolvriendjes en vriendin netjes. De ouderraad zorgde ervoor dat de kinderen voorzien werden van limo nade, terwijl de ouders van beide scho len getrakteerd werden op een kopje koffie. BERGEN - Skivereniging 11 Primo houdt voor de 15e maal haar jaarlijkse wintersportbeurs. Dit jubileumjaar zal niet ongemerkt voorbij gaan. Op 5, 6 en 7 november staat de Rustende Jager in het hartje van Bergen bol van de aktivi- teiten. Een groot aantal sportzaken uit de regio tonen de allernieuwste win tersportmode en wintersportmateriaal. Skischoenen, langlaufsets, snowboards, sneeuwkettingen, dakdragers, in alle maten en soorten. Naast deze stands is er een grote second- hand-beurs van skikleding en ski- en langlaufmateriaal. Voor diegenen met een kleine beurs of met opgroeiende jeugd is deze beurs een uitkomst. Voor zeer scherpe prijzen ben je van goede skikleding en skimateriaal verzekerd. Alle ingebrachte goederen zijn gekeurd. De technische mensen van de skivereni ging geven de juiste voorlichting, ook over het volgen van ski- en langlaufles- Tsen op de kunststofbaan. Op video kan men deze lessen in praktijk zien. Inbreng goederen: donderdag 4 novem ber 19.00-21.00 uur, vrijdag 5 novem ber 10.00-12.00 uur en 14.00-22.00 uur. Opening beurs: vrijdag van 17.00-22.00 uur zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur. Voor de entreeprijs van 4,00 (kinderen tot 12 jaar 1,00) krijgt u een gratis consumptie en een gratis lot. Op ieder uur worden de prijzen bekend gemaakt door de disk-joskey. Voor in lichtingen tel. 02208-95064. Twaalf jacks stelde de Stichting Vrienden van HSV beschikbaar voor de coaches van de eerste drie seniorenteams. HEILOO - In de Uitkijkpost van 19 mei 1993 stond een artikel over de officiële oprichting van de Stichting Vrienden van v.v. H.S.V. door een zestal enthou siaste mensen, die H.S.V. een zeer warm hart toedragen. Ook werd gespro ken over een aantal activiteiten, waar mee het bestuur druk bezig was. Eindelijk is het dan zover, dat wij deze activiteiten kunnen noemen. Afgelopen donderdag werden in het clubhuis van H.S.V. door het bestuur van de Stichting Vrienden van H.S.V. de Junior Club. In de optiek is een spe ciale collectie mooie, vrolijke en mo dieuze kinderbrillen aanwezig die worden gepresenteerd in de Junior Club hoek. Er is altijd duidelijkheid over de prijs. Alle brillen kosten namelijk het zelfde. En de prijs is inclusief glazen, service en een jaar lang garantie. Dus kinderen kunnen kiezen zonder prijs- drempel voor de ouders. Het voordeel hiervan is dat de kinderen weer voor zichtiger zijn op de bril van hun keus. Deze week kunnen ouders die twijfelen aan de ogen van hun kind, of de ouders die het gewoon leuk vinden, langsko men voor een gratis oogtest. Een gewel dige service, want wie weet er nu iets van de ogen van kinderen? Kinderen ge ven zelf niet aan dat ze toe zijn aan een bril. Zonneveld Optiek vindt u aan de Heereweg in Heiloo. twaalf coachjassen uitgereikt aan de selectie-elftallen van H.S.V. t.w. HSV1, HSV2, en HSV3. (Vier voor elk elftal). Op de achterzijde van de jassen staat vermeld: stichting Vrienden van VV H.S.V. Het vlaggeschip van H.S.V., het eerste elftal, draait uitstekend en ook bij uit wedstrijden van HSV, valt het op dat zeer veel supporters de club steunen op weg naar de eerste periodetitel. Onder deze supporters zijn veel donateurs van de Stichting Vrienden van H.S.V. Op dit moment zijn er reeds 81 betalende donateurs. Het bestuur is hard op weg om het magische getal 100 te bereiken. Niet alleen de selectie-elftallen profite ren van de activiteiten van de Stichting Vrienden van H.S.V., ook aan de lagere seniorenelftallen is gedacht. De elftallen 4 t/m 13 plus het dameselftal hebben bij aanvang van de competitie een splinter nieuwe wedstrijdbal ontvangen. Voor de jeugd heeft het bestuur van de Stich ting bemiddeld in de aanschaf van een koelkast op gas, welke wordt gebruikt tijdens het bekende H.S.V. kamp op Texel. Zo ziet u dat de Stichting zich inspant voor de gehele vereniging, van jong tot oud, zowel dames als heren. Bent u nog geen donateur, meldt u snel aan. De mi nimale donatie bedraagt 100,00 per donateur per jaar. Voor telefonische in formatie kunt u terecht bij Hans Hoet jes, 072-330859.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 12