a* I DE KERSTMARKT IS GEOPEND J Henk Jonker brengt antieke meubelen in originele staat Chriet Titulaer te gast bij de Rabobank Heiloo-Limmen Pk f mi Curiosa uit grootmoeders tijd in winkeltje van Trudy Dekker Mevrouw G. Graas winnares prijsvraag van Schiesser 35 lamps kerstverlichting van 7,95 voor Ontdek zachte lenzen bij John Moen Optiek De Uitkijk&t wordt gespete Uw advertentie wordt gele/en Eerste trekking bij actie winkeliers Het Hoekstuk Groen Links Collecte Nierstichting Beurs voor tweedehands vakantiespullen Dutch Pine kunstkerstboom Groen of blauw. Hoogte 180 cm. Van 89,- voor 6-armige kandelaar Metaal. Van 49,50 voor Intratuin gotische kaarsen 10 stuks verpakking. In diverse kleuren. 25 cm. Van 6,95 voor WMtwtrmtfr- Nephrolepis exaltata Teddy Junior* (Krulvaren) Sterke varen voor in de huiskamer. Besproei hem regelmatig. Van 7,95 voor Gaultheria procumbens (Bergthee) Sfeervolle plant met rode besjes voor binnen. Kan in het voor jaar naar buiten. Exclusief mandje. Van 9,95 voor Stolp op voet Metalen standaard met glazen stolp. Hoogte 20 cm. «mart»- Van 14,95 voor HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Vrijwilligers gezocht voor thee schenken HET GROENE WARENHUIS^ Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. PAGINA 12 UITKIJKPOST 27 OKTOBER 1993 HE1LOO - Ruim 1,2 miljoen mensen in Nederland dragen contactlenzen. Toch zijn er nog velen die aarzelen. Dat komt meestal door verhalen over ouderwetse contactlenzen waar allerlei zaken mee mis konden gaan. De contactlenzen van tegenwoordig zijn echter zodanig verbe terd, dat vrijwel iedereen zonder enig probleem lenzen kan dragen. Ze kunnen zelfs heel goed afwisselend met een bril worden gebruikt. Iets dat vroeger bijna nooit ging. Iedereen uit Heiloo en omgeving heeft nu de kans zelf eens te ervaren hoe het is om contactlenzen te dragen. Tot 14 november 1993 biedt John Moen Op tiek u aan om gedurende een hele week zelf lenzen te dragen. Het „eigen risi co" bedraagt 25,00. Voorwaarde is wel dat er door een deskundige contact lensspecialist eerst wordt vastgesteld of lenzen geschikt zijn voor de desbetref fende persoon. Als dat zo is, worden de lenzen aangemeten. Er wordt uitgelegd hoe de ze moeten worden onderhouden en hoe ze worden ingezet en uitgenomen. Vervolgens krijg u de lenzen mee, met voldoende onder houdsmiddelen voor een hele week. Ook de benodigde accessoires horen bij de aanbieding. Na een week volgt er een controle van de ogen en de lenzen. Wanneer alles goed gaat kunnen de len zen worden behouden. Er kan dan een soort abonnement worden afgesloten waarin het dragen van contactlenzen, inclusief het onderhoud, voor vast aan trekkelijk bedrag wordt geregeld. Meer informatie over dit unieke aanbod kunt u krijgen bij: John Moen Optiek, Winkelhof 't Loo 40, Heiloo, telefoon 072-332595. HEILOO - Enige weken geleden is in winkelcentrum Het Hoekstuk een grote actie van start gegaan, waar bij consumenten kans maken op een waardecheque. De actie zal in totaal een jaar duren en iedere maand wordt er een trekking verricht. De eerste trekking vond afgelopen vrij dag plaats. Mevrouw A.A.M. Wil- lemse-van der Ploeg, oud-wethou der van Heiloo, verrichtte deze. De uitslag kunt u vinden in de geza menlijke advertentie van de Hoekstuk-winkeliers elders in deze Uitkijkpost. HEILOO - De maandelijkse vergade ring van Groen Links (laatste maandag van de maand) is in verband met de her fstvakantie een weekje verschoven, dus naar maandag 1 november. Om 19.30 uur is er weer het gebruikelijke spree kuur en om 20.00 uur begint de verga dering. En dat alles vindt plaats in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. Onderwerpen zijn ondermeer de alge mene beschouwingen, de gemeentebe groting (o.m. stemgedrag) en beslissin gen die er moeten worden genomen i.v.m. de verkiezingen van volgend jaar. Ook belangstellenden -waar blijft de jeugd?- zijn van harte welkom. EGMOND-B1NNEN - Wie met Henk Jonker praat merkt al snel dat de man van zijn vak, oude meubels restaureren houdt. Henk Jonker repareert alleen antiek en maakt dat dan zo vakkundig weer in orde zoals men het vroeger ook gemaakt heeft. Jonker is nu een jaar zelfstandig bezig en steeds meer mensen weten de weg naar hem te vinden. Zijn werkplaats is aan de Visweg 10 in Egmond-Binnen maar als u wat wil brengen eerst even bellen 02206-6153, want er moet wel eens iets opgehaald worden of naar iets specifieks gezocht worden. Henk Jonker begon zijn loopbaan als zeeman „maar ik was altijd geïnteres seerd in kunst en vooral hout vond ik Een voorbeeld van vakmanschap: een schitterend gerestaureerd Haags ge bogen klepbureau uit ongeveer 1750. prachtig". Toen werd besloten een opleiding te volgen aan de meubelvak school, deze opleiding duurde 3 jaar en aansluitend w*rd nog eens 2 jaar restau reren geleerd. „Ik heb daar als leer meester Herman den Otter gehad en dat is een topper" zegt Jonker. Jonker is van alle markten thuis, politoeren, mar- quetterie (inlegwerk) alles doet hij. Hij wil de mensen graag overtuigen dat je iets moois dat gerepareerd moet worden liever eenmaal goed kan laten maken dan door een amateur. Hij werkt ook met verschillende soorten lijmen. Hui- denlijm, beenderlijm of vislijm. Con- tactlijm is uit deze boze voor antieke meubelen. „Zo moet ik ook wel eens op zoek gaan naar een bepaalde vineer soort, het gaat ook om de juiste dikte voor 1800 was de vineer altijd dikker dan 1 mm, dus dat is dan ook alleen voor die meubels te gebruiken. Mensen hoeven bij mij ook niet aan te komen om een antieke kast om te bouwen en zodat de tv erin kan, dat doe ik niet", aldus Jonker. Herman Jonker is een man die van z'n vak houdt en dat ook oprecht wil beoefenen. HEILOO - De jaarlijkse nationale col lecte ten behoeve van chronische nierpa tiënten, dit jaar gehouden in de laatste week van september, heeft in Heiloo een bedrag opgeleverd van 11.413,40. Dat is ongeveer 1.000 gulden meer dan in 1992. Alle gevers worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage voor dit mooie resultaat. Chriet Titulaer (rechts) moest zijn technische kennis in de praktijk bren gen, toen het dia-apparaat vlak voor aanvang dienst weigerde. HEILOO - De zomervakanties zijn voorbij, de wintervakanties staan al weer voor de deur. Wie weet heeft u wel genoeg van het kamperen en is de tent overbodig geworden. Of heeft u na ja ren oefenen behoefte aan wat snellere skies. Je groeit uit het één en in het an der. Op zondag 7 november heeft u in de Ypsalon in Ypestein de gelegenheid om de bijbehorende spullen van de hand te doen of juist aan te schaffen tij dens de beurs voor tweedehands vakan tiespullen. Tussen 12.00 en 16.00 uur staat de Yp salon open voor elke kooplustige va kantieganger. Lekker struinen in andermans overbodige vakantiespullen. Van tent tot zwembandje, van snowbo ard tot skijack. Alles kan tegen redelij ke prijzen worden aangeboden. Zelfs uw caravan kunt u op het plein voor de Ypsalon parkeren. Wilt u ook uw spullen verkopen? Neem dan zo snel mogelijk contact op met Jo- sine Smit (tel. 338696). Heeft u niets te verkopen, maar wilt u iets aanschaffen of gewoon even rondkijken, dan bent u op 7 november natuurlijk welkom in de Ypsalon. HEILOO - Het feit dat het nieuwe kan toor aan de Kennemerstraatweg gereed is en dat het een jaar geleden is dat de fusie tussen de Rabobanken Heiloo en Limmen tot stand kwam, was reden voor een feestje. In Motel Heiloo was een bijeenkomst voor genodigden geor ganiseerd waar als gastspreker Chriet Titulaer was uitgenodigd. Na een openingstoespraak van de heer A. de Groot, voorzitter van de Rabo bank Heiloo-Limmen, overhandigde drs. J.C. Hazen, regiodirekteur van de Rabobank Nederland een verkleinde re- picla van het beeld dat bij de Rabobank in Utrecht staat. Drie paardekoppen, voorstellende, kijken, denken, doen, gemaakt door de Haarlemse kunstenaar Eric Claus. Iets waar beide direkteuren van Kempen en Admiraal zeer verheugd mee waren. Ook de Rabobank liet zich niet onbetuigd en had giften voor twee tennisverenigingen in Heiloo en de vol leybalvereniging Limmen. Chriet Titulaer had als thema voor deze avond "welkom in de toekomst" en de lezing werd met dia's geillustreerd. Al meteen bij het begin weigerde het dia apparaat, maar dankzij snel en handig ingrijpen van Titulaer zelf konden wij ons in de toekomst gaan verdiepen. Ti tulaer probeerde duidelijk te maken dat alles veel sneller gaat dan je denkt. In het begin van deze eeuw dachten we dat de telefoon alleen voor de rijken was. Zie nu, bijna geen mens is zonder. Ge- Als dit een schitterende aanbieding is J I J L I l 4* 6» Routebeschrijving: 1. Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. Vrijdag koopavond. ^intratuin bruiken we het woord CD, tot zeven jaar geleden meestal voor Corps diplo matique. Nu is dat beslist niet meer de eerste gedachte. Chriet Titulaer: „De industrie stelt straks niets meer voor, informatie wordt de belangrijkste werkgever". We kunnen straks met een taster over een recept in het kookboek heen strijken en de magnetron maakt het! In de ontwik- keling van de chips is men al zover dat een groot gedeelte van de menselijke hersenen kunnen worden geïmiteerd. Er zijn chips die praten en luisteren en zijn in staat een gesprek te voeren. Een praatje met de PC is dan straks ook heel normaal. En zo waren er tal van voor beelden van dingen die je nu niet voor mogelijk houdt maar straks heel ge woon vindt. „Maar het gaat allemaal sneller dan je denkt", waarschuwde Chriet Titulaer. Toen iedereen weer een beetje bij geko men was van alle "wonderen" die ons nog te wachten staan, zorgde het Deep River Quartet voor heerlijke muziek uit de jaren zestig en dat was heel plezierig. HEILOO - In verzorgingshuis De Loet brengen drie vrijwilligers 's avonds tus sen 18.45 en 19.45 uur de bewoners voor het slapen gaan nog wat te drinken (thee, melk of karnemelk). De ongeveer 40 vrijwilligers van het projekt Thee schenken van de Unie Van Vrijwilligers in Heiloo worden ingeroosterd, zodanig dat met ieders wensen rekening gehou den wordt. Dit vrijwilligerswerk kost niet veel tijd, hooguit 2 a 3 maal een uurtje in de maand. Wanneer u de UW uw hulp aanbiedt, dan hoeven de vrij willigers van dit projekt niet vaker inge schakeld te worden. De bewoners van De Loet stellen dit werk bijzonder op prijs, omdat dat dagelijkse contact met de vrijwilligers een verzetje geeft. U wilt meer informatie? U heeft er zin in? Bel dan naar: A.J. de Groot, tel. 332626, of mevr. E.J.E. van Tuyl, tel. 02205-1990. Aanbiedingen zqn geldig twee weken na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. Trudy Dekker in haar Eldorado Curiosa aan het Stationsplein. HEILOO - Aan het Stationsplein 3c is een leuk klein winkeltje. Tot nu toe was daar de Propershop gevestigd. Vanaf vandaag is daar Eldorado Curiosa ge vestigd en Trudy Dekker is de eigenares se van deze zaak. Zij houdt echter wel het depot van stomerij Propershop. Eldorado Curiosa is echt een winkeltje om lekker rond te snuffelen, allemaal leuke 'hebbedingen' uit grootmoe- derstijd. „Mijn vader had vroeger een winkel die dezelfde naam droeg en daar om vond ik het leuk mijn winkel dezelf de naam te geven", aldus Trudy Dekker. Trudy handelt al jaren in curio sa en spullen uit grootmoederstijd. Ze vertelt: „Het begon met het opruimen van de zolder, daar stonden allemaal za ken waar ik wel vanaf wilde. Ik knapte het op en verkocht het. Nu loop ik veel veilingen af en heb ik zo mijn adresjes". Tot voor kort kon u Trudy elke zater dag op de markt in Alkmaar aantreffen, maar een verwarmd winkeltje trok haar toch ook wel aan. De dochter neemt nu de markt over. Trudy werkt ook samen met Dutchwood. Hier wordt antiek ge restaureerd en ze houden zich bezig met fijnhout bewerking. De prijzen zijn heel redelijk en wat Tru dy verkoopt ziet er verzorgd uit en het is heel. Met het oog op de naderende feestdagen beslist de moeite waard om eens te gaan kijken op het Stationsplein. Mevrouw Graas (midden) met de cheque en bloemen, die zij in de zaak van Livera in 't Loo in ontvangst nam. HEILOO - De Firma Schiesser had de afgelopen maanden een prijsvraag uit geschreven en er moest een slagzin afge maakt worden. Mevrouw G. Graas uit Heiloo was de gelukkige winnares en zij mag voor 1000,- aan Schiesser artike len uitzoeken bij Livera in de Winkel hof 't Loo omdat deze dit merk verte genwoordigt. De slagzin luidde: Dag en nacht heb ik mijn hart verpand aan Schiesser, 't mooiste ondergoed van Nederland. De firma Livera deed nog een fraai boeket bloemen bij de cheque van 1000,- en mevrouw Graas toonde zich zeer ver heugd met haar prijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 14