g GEBOREllS Algemene beschouwingen venijn zit in de staart A Mevrouw Willemse opende expositie van ouderenbonden mfcrcnnl - De nieuwste kollektie geboortekaartjes van Intercard is uit! Met o.a. kaartjes van 100% recycled papier. Stap eens bij oris binnen. Wij tonen u graag vrijblijvend de uitgebereide kollektie. Ook de tekst kunnen wij met u samenstellen. du) Lezing in Trefpunt Expositie seniorenhuis vesting in bibliotheek Cursus geheugentraining Het Felle Stootje Foresters handbal Bridgeclub Sans Atout Damclub Heiloo TTV Rozing PAGINA 6 ■■■■■Hi t 1 UITKIJKPOST3 NOVEMBER 1993 H£ILOO - Bijna twee weken geleden hielden de zes raadsfracties en het college van burgemeester en wethouders de eerste ronde van de jaarlijkse algemene beschou wingen. De betogen van die eerste zitting op donderdag 21 oktober gaven op geen enkele manier aan. dat er gistermiddag toch een min of meer spannend slot zou vol gen. Daarbij voelde de PvdA zich genoodzaakt om tegen haar eigen voorstel te stemmen (samen met CDA en Groen Links), dat vervolgens met de stemmen van VVD, D66 en Heiloo 2000 voor toch werd aangenomen. Ook kwam in het tweede deel van de vergadering de kwestie omtrent de kruising Kennemerstraatweg - Ypesteinerlaan ter sprake, dat - ook in de raad - het nodige stof deed opwaaien. CDA Eerst terug naar donderdag 21 oktober. Fractievoorzitter Van Dijk (CDA) opende de reeks beschouwingen op de gemeentelijke politiek. Dat gebeurde overigens pas nadat partijgenote E.T.M. Schoutsen-Bolten was benoemd tot raadslid in plaats van de naar poli tiek Den Haag vetrokken_mevrouw Willemse-van der Ploeg. Evenals andere jaren schonk het CDA veel aandacht aan de relatie tussen de inwoners van Heiloo en de politiek: 'Burgers wezen lijk betrekken bij de wijze waarop de sa menleving wordt ingericht' en 'Structu reel overleg met groeperingen in de sa menleving'. Daarnaast stak Van Dijk ook de hand in eigen boezem. Bijvoor beeld moet een creatief gebruik "van de interruptiemicrofoon tijdens raadsver gaderingen de levendigheid hiervan ver groten, aldus het CDA. Wat betreft de financiële zorgen - op basis van nieuwe criteria zal de jaarlijk se uitkering aan Heiloo uit het gemeen tefonds fiks dalen - vindt het CDA dat de tekorten niet uit de reserves mogen worden gedekt. Dit zou de rente inkomsten van de gemeente te veel ver lagen. De vinger aan de pols ('interne discipline') wat betreft de uitgaven is een eerste vereiste. De druk op de ge meentelijke financiën mag volgens het CDA overigens niet de uitvoering van het bestaande minimabeleid aantasten. Tenslotte vroeg Van Dijk om een kriti scher opstelling van politiek en bevol king ten aanzien van het milieu. 'Door gerichte en intense voorlichting kan de groei van de afvalstroom wellicht ge keerd worden', aldus het CDA. VVD Natuurlijk ging ook de VVD in op de fi nanciële toekomstverwachting voor de gemeente. 'Een strakke budgetbewa king en het nadrukkelijk kijken naar de reële noodzaak van gemeentelij ke uitgaven, met name ook op het ge bied van inkomensverdeling en subsidies', dienen ingrediënten van het beleid te zijn aldus fractievoorzitter me vrouw Cahn-Vogel. 'Eerst bezinnen, dan beginnen!' voegde zij hier no^aan toe. Dit uitgangspunt geldt voor de V-W) ook wat betreft het' QndêftiVen taken bij regionale samèriwëfkmgsVèf- banden. Deze laatste moeten de effi ciency vergroten, maar daarnaast moet de gemeente eerst zelf bepalen 'welke taken in het belang van de inwoners zelf uitgevoerd blijven worden'. Ook wat betreft de voorzieningen in de gemeente wil de VVD haar kritische opstelling •aanhouden. Bij 'een betere toepassing van het profijtbeginsel en een ander be leid voor de grote culturele instellingen' kan het niveau gehandhaafd worden, aldus mevrouw Cahn-Vogel. Dat voor de laatst genoemde instellingen pas met ingang van 1995 ombuigingen zijn aan gekondigd is volgens de VVD rijkelijk laat. De talrijke ombuigingen, die de afgelo pen tijd al wel zijn gerealiseerd, hebben voor het grootste deel de instemming van de VVD. Een waarschuwing liet de fractie horen ten aanzien van het onder houd van de wegen. 'De wegen mogen er niet alleen voor het oog acceptabel uitzien, maar moeten dat ook zijn'. PvdA De betiteling van Heiloo door het rijk als 'welgestelde woongemeente' zorgt - hoe tegenstrijdig het ook klinkt - voor donkere wolken boven het reilen en zei len van de gemeente. De PvdA toonde zich voorstander van de benadering van de dreigende financiële problemen op vier terreinen: voorzieningen, bezuini gingen, reserves en belastingen. Ten aanzien van de voorzieningen is volgens fractievoorzitter Bos de privatisering van de muziekschool en met name thea ter De Beun een reële optie. 'De spor thal het het zwembad mogen echter niet door de gemeente losgelaten worden', aldus de PvdA, 'daar deze niet door re gionaal aanbod vervangen kunnen worden'. In tegenstelling tot het CDA heeft de PvdA minder moeite met het inzetten van de algemene reserves om de finan ciële nood te lenigen, mits 'we niet in re cordtijd de reservepot gaan verteren'. Om dit - mede - te voorkomen mag de onroerend-goedbelasting volgens frac- tievoorzitterr Bos best wat meer stijgen dan nu het geval is. 'Van de burgers mag een hogere algemene bijdrage ge vraagd worden. Het gaat om de in standhouding van vitale gemeenschaps voorzieningen', zo meent de PvdA. Speciale aandacht vroeg de heer Bos voor de mensen met de laagste inko mens. In het kader van het minimabe leid is het voor mensen uit deze categorie mogelijk om van de gemeente een vergoeding van 60 procent te krij gen voor het rioolrecht en de afvalstof fenheffing. De PvdA stelde voor deze vergoeding terug te brengen naar 70 procent, zoals in het begin van de huidi ge raadsperiode het geval was. Dat dit voorstel een timultueus staartje kreeg op dinsdag 2 november was tijdens de eerste ronde van de algemene beschou wingen nog niet echt te voorzien. Heiloo 2000 De fractiefyan Heiloo 2000 liet er geen twijfel ovër bestaan. Het oplossen van de financiële problemen mag niet ge schieden door de onroerend- goedbelasting zomaar te verhogen. Het verzet tegen de jaarlijkse OGB- verhoging door Heiloo 2000 is min of meer traditioneel. De trendmatige ver hoging voor 1994 is voor de fractie wel acceptabel. 'Na tien jaar ombuigen gaat de rek wat betreft de mogelijkheden er uit', aldus fractievoorzitter Ten Hoope. Maar toch: 'Verdere ombuigingen zul len nodig zijn, evenals aanpassingen van tarieven ten aanzien van de reële kosten. Wat betreft nieuw beleid zullen we keuzes moeten maken'. Het terrein van sport, cultuur en recrea tie biedt in dit kader mogelijkheden, al dus Heiloo 2000. De kosten hiervoor per inwoner zijn hoog, constateerde Ten Hoope. 'Het is dus terecht dat bij een daling van de inkomsten de ogen ook op dit onderdeel moeten worden gericht. De verenigingen en hun be oefenaren zullen in de toekomst finan cieel meer voor hun sport over moeten hebben, zoals dat elders reeds het geval Het behoud van het dorpskarakter staat bij Heiloo 2000 hoog in het vaandel. Het 'inbreien' van woningbouw op vrij komende locaties in het dorp past daar volgens de partij niet in: 'Heiloo 2000 wenst daar niet meer aan mee te wer ken', aldus de heer Ten Hoope. D66 D66 staat bekend als voorvechter van openbaarheid van bestuur en maximale invloed van de burgers op het (over- heids)beleid. Het voorstel om spree krecht voor burgers bij raadsvergade ringen in te voeren was dan ook niet verrassend. Het kreeg geen steun van het college en de overige fracties. Wel toonde het college zich voorstander van 'het vroegtijdig betrekken van mensen bij (gemeentelijke) plannen'. De avon dopenstelling van het gemeentehuis - overigens ook door andere partijen ge vraagd - zal ook in de praktijk gebracht worden. Mogelijk wordt dit vooraf gaand aan de maandelijkse raadsverga dering, van 18.00-20.00 uur - welk voorstel door de VVD werd gedaan en steun kreeg van een meerderheid in de raad. De fractie van D66 pleitte bij monde van voorzitter Van Halem voor een planmatige aanpak van het vandalisme in het dorp. Ook moet de gemeente (meer) invloed uitoefenen op het locale en regionale politiebeleid. Behalve van dalisme moeten volgens D66 ook de bestrijding van kleine criminaliteit en inbraakpreventie hierbij aandachtspun ten zijn. Wat betreft de financiën is D66 van me ning dat 'het door de bezuinigingen die op ons afkomen niet langer houdbaar is om de bestaande voorzieningen zonder meer te handhaven. Een fundamentele discussie over het noodzakelijke c.q. ge wenste voorzieningenniveau in Heiloo moet als eerste plaatsvinden', aldus de heer Van Halem. Het op voorhand ver hogen van de onroerend-goedbelasting en een greep uit de algemene reserves doen is wat betreft D66 te voorbarig. Groen Links De heer Pleizier van Groen Links vroeg zich, met het oog op de financiële ver wachtingen en andere ontwikkelingen in de samenleving, in zijn algemene be schouwingen af of Heiloo wel voor ie dereen een prettige woongemeente is en zo ja, of dat zo zal blijven. 'Ons politiek handelen moet erop gericht zijn dat voorkomen wordt, dat inwoners van Heiloo de dupe worden. Solidariteit is daarbij het sleutelwoord'. Een recht vaardige verdeling van de lasten moet onderdeel van het beleid uitmaken. 'Als wij bereid zijn voor onze collectieve voorzieningen te betalen, dan zal daar voor de onroerend-goedbelasting moe ten worden verhoogd. Dat is het meest rechtvaardige instrument dat ons mo menteel ten dienste staat', aldus Groen Links. Wat betreft de noodzaak om in de nabi je toekomst verder te bezuinigen op de gemeentelijke uitgaven, waarschuwde de heer Pleizier niet te gemakkelijk om te gaan met de voorzieningen. 'Voorzie ningen zijn op zich niet heilig, maar het zijn de aders van de leefbaarheid. Je moet niet op je geld gaan zitten. Dat geldt ook voor Heiloo. Zeker als het de ze gemeente ernst is met het scheppen van een goed leefklimaat voor iedereen. Dat vraagt solidariteit van ons allen. Dat is de prijs. Maar de opbrengst is leefbaarheid. En leefbaarheid is het beste antwoord op onverschilligeheid, vandalisme en racisme', sprak de heer Pleizier aan het einde van zijn algemene beschouwingen uit. Het college De reactie van de leden van het college op de algemene beschouwingen van de zes fracties was weliswaar uitgebreid, maar werd in de tweede termijn door enkele woordvoerders toch als wat vlak en ontwijkend bestempeld. Natuurlijk speelde ook hier de nog onzekere finan ciële toekomst een rol. Het aftasten van de wensen van de raadsfracties om de problemen te lijf te gaan was nadrukke lijk aangegeven in het begeleidend schrijven van het college bij de begro ting voor 1994. Burgemeester Schoof: 'Er is politieke eenstemmigheid over de noodzaak van een discussie over de aard, de omvang en het niveau van de voorzieningen, alsmede over enige ver sterking van het profijtbeginsel'. Het college gaf de voorkeur om alle moge lijkheden (efficiency, voorzieningen, re serves en. onroerend-goedbelasting) in onderlinge samenhang te bezien, zoals ook al door de PvdA-fractie was aan gegeven. De collegeleden gingen vooral ook in op concrete zaken zonder in alle gevallen een concrete oplossing te bieden. Ver wijzingen naar toekomstige uitwerkin gen en ontwikkelingen werden veel vuldig gemaakt:*een voorstel voor de avondopenstelling van het gemeente huis werd beloofd, de openstelling van de Raadhuisweg-Noord werd als gesprekspunt aangekondigd na de reali sering van de uitbreiding van winkelhof 't Loo, een discussiestuk over het weg- beheer werd aangekondigd, evenals een nota met betrekking tot de inbreiplek- ken, enzovoort. Moeizaam was, zowel in eerste als in tweede termijn, de discussie over het minimabeleid en de sociale vernieu wing. Het (lange) wachten op een geïn tegreerd minimabeleid zat met name de VVD niet lekker, terwijl veel fracties de discussie over de besteding van het bud get voor de sociale vernieuwing in 1993 - gehouden in commissieverband op maandag 1 november - wel erg laat von den. Dit laatste, zo zegde het college toe, zal volgend jaar anders zijn, wan neer de besteding van het budget voor 1994 in het voorjaar op de agenda staat. Woonwagencentrum De tweede termijn van de algemene be schouwingen, die gistermiddag werd ge houden, stond vooral in het teken van de PvdA-suggestie om de vergoeding van het rioolrecht en de afvalstoffen heffing voor de minima te verhogen van 60 naar 70 procent. En dan nog niet eens het voorstel zelf, maar met name op welke manier de meerkosten voor de gemeente - geschat op 34.000 gulden voor 1994 - gedekt moesten worden. De PvdA stelde zelf voor hiervoor een be- grotingsfout van 25.000 gulden te ge bruiken en voor het restant het begrote tekort te verhogen. Een eerdere gedach ten om de onroerend-goedbelasting met één procent extra te verhogen had de PvdA op voorhand laten schieten als 'politiek niet haalbaar'. Maar ook het eerst genoemde dek kingsplan werd door de raad niet geac cepteerd. Met name de VVD verwierp Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 6 november: maandelijkse verkoop in het pand aan het Victorie- park 2 te Alkmaar tussen 10.00-14.00 uur. De opbrengst is bedoeld voor een project in Indonesië. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 november: 'De mensen en de dingen; hedendaagse stillevens' in het Stedelijk Museum Alkmaar, Doe lenstraat 5 te Alkmaar; opningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Koffiecontact Ontmoetingscentrum, Maas Geestera- nusweg 2. Elke zondag van 14.00-16.00 uur en elke dinsdag van 10.00-11.30 uur. Biedt sfeer, gezelligheid en onder ling contact voor jong en oud. Informa tie: 334928, 332689, 332364. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Galerie De Kapberg Tot en met 14 november exposeren Ire ne Grijzenhout (keramiek) en Noor Sternheim (etsen en gemengde technie ken op papier) hun werk in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 7 november is in Galerie Dijk 1 aan de Dijk te Almaar het werk van Iene Vonk (keramische objecten) en Annemarie Spijkerman (acrylschilderij- en) te zien tijdens de openingstijden: donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. Expositie in Ypsalon In wijkgehouw De Ypsalon aan De Hucht te Heiloo (Ypestein) exposeert Hans Rijpma (tekeningen) tijdens de openingsuren/inloopactiviteiten. Galerie Amber Tot 14 november kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Lim- men, het werk zien van Kees van Prooi- jen (computergrafiek) en Wille Boude- wijn (keramiek). Openingstijden: don derdag, vrijdag en zaterdag tussen 14.00-17.00 uur. Epilepsie Vereniging Woensdag 3 november: informatie avond over epilepsie bij kinderen, aan vang 20.00 uur in de kapelzaal van het Kennemer Gasthuis, Veiserstraat 19 te Haarlem, georganiseerd cfoor de afde ling Noord-Holland van de Epilepsie Vereniging Nederland. Inlichtingen: tel. 02518-57870. CNV spreekuur Woensdag 10 november: CNV-spreek uur voor uitkeringsgerechtigden van 14.00-15.00 uur in de Kapelkerk, Laat 80 te Alkmaar; inlichtingen tel. 124754. Verkoop Unicef Heiloo Op de volgende dagen staat de kraam met kaarfen, agenda's en andere Unicef-artikelen op het plein bij Albert Heijn in 't Loo: 5 en 6, 19 en 20 26 en 27 november, vanaf 9.00 uur 's och tends, inclusief de koopavond. Pakketten voor Polen Donderdag 11 november gelegenheid voor het inleveren (tegen kostenvergoe ding) van pakketten voor familie of vrienden in Polen bij de familie Velt huis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00- 20.00 uur; inlichtingen: 331802. Fancyfair rommelmarkt De Loet Zaterdag 6 november van 10.00-16.00 uur: groete fancyfair en rommelmarkt in zorgcentrum De Loet met o.a. een rad van avontuur. Iedereen is van harte welkom! Najaarsbuffet alleengaanaen Maandag 8 november: najaarsbuffet voor alleengaanden, georganiseerd door de interkerkelijke werkgroep voor al leengaanden in De Kennemer Prins te Alkmaar; inlichtingen en opgave: 072- 337282. Medicijnen van het regenwoud Tot en met 26 november is in het Me disch Centrum Alkmaar dé tentoonstel ling 'Groeit kwik daar aan de bomen?' te zien, dagelijks tussen 10.00-20.00 uur, over gezondheidszorg in het regen woud en het effect hierop door ont bossing. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 15 november: creatieve avond in het teken van de kerst, Open Huis, aanvang 20.00 uur, entree 3,50. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Poppentheater Dibbes Akersloot In november zijn er poppenvoorstellin- gen op 3 en 21 november; tevens op 1 december, aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Zaterdag 20 november: jeugd film 'Home Alone' (vanaf 8 jaar), en tree 5,00, aanvang 14.30 en 19.00 uur. Inlichtingen/reserveringen: Poppen theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel.. 02513-13447. Agenda sporthal 't Vennewater Donderdag 4 november: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 Foresters handbal 18.00-20.30 Volleybal Effect 20.45-22.15 Basketbal Flashing 20.45-22.15 Vrijdag 5 november: Zaalvoetbal KNVB 18.00-23.15 Zaterdag 6 november: Zaalvoetbal div. clubs 10.30-15.30 Basketbal Flashing 15.45-20.00 Zondag 7 november: Handbal div. clubs 10.00-14.00 Volleybal DSTJ 14.15-16.15 Maandag 8 november: Volleybal Effect 17.45-23.00 Dinsdag 9 november: NeVoBo volleybal 18.30-23.00 Woensdag 10 november: Zaalvoetbal gemeente 16.30-17.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Openbare bibliotheek Heiloo Maandag 8 november: cursus boeken en muziek voor ouders en peuters (10.00- 11.00 uur). In de maand november zijn de volgende tentoonstellingen te bekijken: 'Hoeden en petten' (huize De Loet) en 'Knip kunst' (huize Overkerck). Galerie Nu Tot en met 14 november kan men in Ga lerie Nu. N. van der Veenstraat 48 te DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 dit en kwam met een ander voorstel. In haar beschouwingen had de partij al enige twijfels geuit ten aanzien van de geplande realisering van het woonwa gencentrum in Heiloo. 'Wij vragen ons af of er werkelijk behoefte is aan een woonwagencentrum. Zo niet dan zou dit een jaarlijkse gemeentelijke besparing van per saldo 48.000 gulden kunnen opleveren'. Deze gedachten- gang kreeg steun van de fracties van Heiloo 2000 en D66. Belangstelling minimaal Het is zo dat de gemeenteraad in 1992 besloten heeft een woonwagencentrum te realiseren - overeenkomstig het pro vinciaal beleid in deze - in het uitbrei dingsgebied Zuid-Oost (Ypestein). De meerderheid van de raad stemde toen in met een uitvoering, die duurder is dan het beschikbare budget van de rijkso verheid en dus jaarlijks terugkomt in de gemeentelijke begroting. In de afgelo pen periode is gebleken dat de be langstelling voor het centrum in Heiloo minimaal is: er zijn op dit moment twee kandidaat-bewoners. De gemeente is daarom een procedure begonnen om het centrum te verkleinen van de geplande acht naar twee plaatsen. Vooruitlopend hiérop spraken VVD, Heiloo 2000 en D66 zich gisteren uit om de uitvoering van het centrum te versoberen en dus een besparing te realiseren, die gebruikt kan worden voor de dekking van het PvdA-voorstel wat betreft het minima beleid. I CDA, PvdA en Groen Links stemden tegen dit in een motie verwoorde voor stel. Men hield vast aan het eerdere raadsbesluit over de inrichting van het woonwagencentrum. Maar met tien te gen acht werd de motie toch aangeno men. Op grond van deze uitkomst trok de PvdA vervolgens de eigen motie om de verhoging van 60 naar 70 procent voor de minima te bewerkstelligen in. Zo ontstond de situatie, waarin er wel een dekkingsplan, maar geen voorstel waarvoor was. De VVD diende hierna een tweede motie in, waarmee de verho ging voor de minima gerealiseerd kon worden. Dit voorstel werd weer met de stemmen van VVD, D66 en Heiloo 2000 voor aangenomen. De andere fracties stemden op basis van het dekkingsplan tegen. Op zich natuurlijk een wat vreemde zaak, dat een van origine PvdA-plan zonder de steun van die par tij toch werd aangenomen door de raad. Ypesteinerlaan Na de afronding van de algemene be schouwing en de vaststelling van de be groting voor 1994 werd op voorstel van Heiloo 2000 de kwestie rondom het kruispunt Kennemerstraatweg-Ypestei- neraan ter sprake gebracht. Hierbij is een conflict ontstaan tussen de omwo- Castricum onder de titel 'Mens en Aaar- de' olieverfschilderijen en beelden van Harry M. Dercksen bekijken tijdens de openingsuren: donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Vereniging voor Vrije Opvoedkunst Maandag 8 november: thema-avond 'Hoe kies je een sport voor je kind?' van de vereniging voor vrije opvoed kunst in de Rudolf Steinerschool, Sper werstraat 1, Alkmaar; entree 5,00, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen 072- 202581. Aquariumvereniging Vivaria Maandag 8 november: lezing 'Met an dere ogen' door dhr. Van Uvenhoven, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw Animal-farm, Willem Alexanderplant- soen te Beverwijk; toegang gratis; in lichtingen: tel. 02513-13307. Muziek op de winteravond Vrijdag 5 november: concert door het baroktrio The New Consort in de Witte Kerk te Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Inlichtingen: 072-641343. Autogene training voor vrouwen Dinsdag 9 november: autogene training (zelfontspanning door concentratie) bij vrouwengezondheidscentrum Truitje, Wielingerweg235 te Alkmaar van 10.30 -11.30 uur (gratis kennismakingsoch tend); inlichtingen: 072-624001. Koffieconcert in conservatorium Zondag 7 november: concert door Jac queline van Koolwijk (orgel) en Marjo- lijn Schaap (sopraan) in het Alkmaars conservatorium, Nassauplein 11 te Alk maar, aanvang 12.00 uur; toegang gra tis; inlichtingen 072-183555. Dansmiddag ANBO KBO Woensdag 10 november: dansen in 't Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 2,00 (incl. koffie of thee). Voorlichtingsavond Astma Fonds Donderdag 11 november: voorlichting savond van de afdeling Noord-Kenne- merland van het Astma Fonds met als thema 'Cara en ademtherapie' met als sprekers de fysiotherapeuten Hopman en Jelles, aanvang 20.00 uur in De Re- kere, Muiderwaard 396 te Alkmaar. Toegang gratis. Om 19.30 uur: leden vergadering. Informatie: 072-153031. Psoriasis Vereniging Dinsdag 23 november: bijeenkomst voor psoriasis-patiënten in De Kenne mer Prins. Kennemerstraatweg 16 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur; toegang gratis. Met o.a. de film 'Je moet jezelf zien staan' en een uitleg doo-- de derma toloog R.C. Beljaards. Inlichtingen: 020-6466097 of 02503-30878. HEILOO - Al ben je dan lid van de Tweede Kamer, er zijn nog zoveel ban den met Heiloo, die kunnen niet in een keer allemaal afgesneden worden. Zo kon het gebeuren dat oud-wethouder Willemse zaterdag de expositie in het Trefpunt opende, nu wel voor de laatste keer. Hoe aktief ouderen zijn bleek dit afge lopen weekeinde er was weer een mooie collectie bijeen gebracht van wat men op kreatief gebied allemaal gemaakt had. „Door te laten zien wat je maakt, laat je iets zien van jezelf" zei mevrouw Willemse. Dit keer veel poppen o.a. naar het voorbeeld van Kathe Krüse werkelijk schitterend. Leuke clowntjes met grappige snoetjes en leuke pakjes aan. Bepaald indrukwekkend was de koperen locomotief die de heer Op de Weegh (86) had gemaakt. „M'n vader was smid en als kind kwam ik vaak in de smederij daar werd m'n belangstelling geboren" vertelt de oude baas die nog meer heel mooi koper werk had staan. Kettingen rijgen is ook een geliefde be- HEILOO - Donderdag 11 novem ber van 14.00-16.00 uur organiseert de Commissie Voorlichting Senio ren een informatieve lezing over 'Wat heeft de Bibliotheek voor u in huis?' en is er een dialezing over Oud Heiloo. Plaats: Het Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, te lefoon 331297. De bibliotheek heeft veel meer in huis dan u zou denken: bijvoor beeld video's, tijdschriften, cd's met uw favoriete muziek en veel boeken van populaire tv-series. Zoekt u voorbeelden van sinter klaasgedichtjes, wilt u beter leren bridgen, meer weten over uw va kantiebestemming, opzoeken waar de kleinkinderen wonen, kijken hoe het er vroeger in Heiloo (ook al weer) uitzag? Met het laatste onderwerp: 'Oud Heiloo' zal de heer Van Tiel van de Vereniging Oud Heiloo met een beknopte dia-lezing deze middag openen. In aansluiting daarop zal meVr. A. Timmer van de Biblio theek Heiloo het tweede gedeelte van deze middag gebruiken met 'Wat heeft de Bibliotheek voor if in huis', waarin ook zij aandacht zal besteden aan Oud Heiloo. zigheid om over de schilders maar te zwijgen. Van de papierarchitectuur ben ik altijd reuze onder de indruk, hoe krijgen ze het voor elkaar. Wie de tafel met de ge breide babyschoentjes zag is er van overtuigd dat er geen baby koude voet jes zal hebben. Poppenkleertjes maken, flesjes verza melen ieder heeft zo zijn eigen hobby. Zie je dit zo bij elkaar dan raak je toch onder de indruk. En dit was nog maar een kleine greep uit wat de ouderenbon den allemaal doen. Heeft u belangstel ling informeer maar eens in 't Tref punt. HEILOO - In samenwerking met de bi bliotheek Heiloo houdt de Stichting Ou derenwerk Heiloo een kleine foto-expo sitie over Seniorenhuisvesting Heiloo. Deze expositie wordt tot en met 30 no vember in de bibliotheek aan het Male- voort 13 georganiseerd. De expositie bestaat uit een fototentoonstelling en u kunt gidsen over huisvesting van Senio ren krijgen. Tevens liggen er boeken en nota's betreffende Seniorenhuisvesting ter inzage en te leen. De foto's zijn ge maakt ten behoeve van de Seniorenhuis- vestingsgids in opdracht van de Stich ting Ouderenwerk Heiloo, door de heer F. Huijzer, fotograaf. - HEILOO - Leren met normale ver geetachtigheid om te gaan. Op 7 ja nuari start deze cursus en wordt op vrijdag gegeven van 10.00-12.00 uur. De cursus omvat 10 lessen en gaat door tot 11 maart. Docente is mevrouw A. Leijenaar. De cursus is bedoeld voor mensen, die problemen hebben met het ont houden van namen, adressen, af spraken of een stukje uit de krant. De kosten exclusief boek bedragen 95,-. Kosten boek 20,-. Voor nadere informatie en/of op gave: Stichting Ouderenwerk Hei loo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Vragen naar mevr. Fokje Huizenga. nenden en de gemeente, daar de ge meente met de werkzaamheden voor de verbetering van dit kruispunt van start is gegaan zonder dat de noodzakelijke goedkeuring van de provincie verkregen is. Inmiddels zijn de werkzaamheden stopgezet. De raadsfracties besloten het onderwerp niet tijdens de bijeenkomst op dinsdag middag te bespreken, maar wel kreeg het college opdracht de zaak van een na der advies te voorzien en dan weer voor te leggen aan de raad. Op dit moment wordt eerst de uitspraak van de provin cie afgewacht en de mogelijke reacties hierop (hoger beroep). Op overleg met de omwonenden werd door alle fracties aangedrongen om zo het noodzakelijke vertrouwen te herstellen. In de Uitkijk post van volgende week zullen wij hier nader op terugkomen. HEILOO - Op maandag 25 oktober werd de competitie voortgezet. De da mes waren goed op dreef en vele verras singen waren te nöteren. De uitslagen zijn: Henny -Tiny 1-3, Marjolein-Ella 0-3, Annie-Janny 0-3, Hanka-Truus 0-2, Tiny-Marja 2-2, Truus-Annie 3-0, Hanny-Janny 1-0, Marjolein-Hanka 3-0, Thea-Marja 0-3, Vrony-Ella 0-2. HEILOO - Nadat twee weken geleden de veldcompetitie door Foresters dames 1 met slechts 1 verliespunt, dus zeer suc cesvol, was afgesloten, begonnen ze zondag 31 oktober aan hun eerste zaal wedstrijd in 't Vennewater tegen CSV uit Castricum. Door de ploegen, die erg aan elkaar gewaagd waren, werd een leuke wedstrijd gespeeld. Aan beide kanten werd er gescoord, maar dooden kele break-outs was de ruststand 7r5 in het voordeel van Foresters. Na de rust werd het erg spannend en kon CSV plotseling terugkomen tot 8-8. Mede door de goede verdediging en het uitstekende keeperswerk kon Foresters weer langzaam uitlopen. Foresters kreeg nog \yel enkele doelpunten tegen, maar dat kon de overwinning niet meer tegenhouden, het werd 13-10 in het voordeel van Foresters. De afdeling handbal van Foresters kan best nog wel wat leden gebruiken, van jong tot oud. Dus wil je wat informatie, of heb je zin om een keer mee te trainen, bel dan even naar Ingrid Vos, tel. 332223. HEILOO - Uitslagen maandag A-lijn: Fam. Kuyt 51,9% 2. Schipper en Zn. 56,3%. B-lijn: 1. Schouten-Mw. Glorie 65,4% 2. Hoorn-v. Nieuwendijk 59,1% C-iijn: 1. Kat-Smit 66,1% 2. Mw. Antonysen-Witting 65,1% D-lijn: 1. Fam. v.d. Wulp 67,9% 2. Ds. Hommes- Schouten 67,5% E-lijn: 1/2 Ds. Krieger-Poley 57,1% 1/2 Mw. Gieles- Vernley 57,1% F-lijn: 1. Ds. v. Dijk- Spaans 65,8% 2. Ds. de Jong-de Winter 65%. HEILOO - In de zevende ronde van de onderlinge competitie werden de vol gende partijen gespeeld: R. de Boer-A Valkering 1-1, M. Out-L. Koersen 1-1, J. Kraakman-G. Hollewand 2-0, R. Koch-N. Ursem 1-1, C. Bijwaard-M. Houtenbos 2-0, C. v. Lieshout-P. Heij- ne 2-0, F. Schouten-J. Kraakman 0-2. Tussenstand kopgroep: M. Out met 10 pnt. uit 6 partijen en vervolgens de he ren Bijwaard. Van Lieshout en Schou ten met ieder 9 pnt uit 7 partijen. HEILOO - Aan de opwaartse lijn die Rozing 1 dit seizoen inzet lijkt geen eind te komen. Nadat de eerste wedstrijd in een gelijk spel eindigde heeft dit team geen punt meer verspeeld. Ook Rata plan en de Quint, beide teams werden respectievelijk vërslagen met 7-3 en 8-2 door Rozing, stonden machteloos toe te kijken, hoe de punten weer naar Heiloo gingen. Met slechts één verliespunt op zak kan het eerste team van Rozing met een gerust hart aan de tweede helft van de tafeltenniscompetitie beginnen. Minder gerust is het tweede team van Rozing. Tegen SOVA werd een moei zaam gelijk spel behaald en tegen Effect werd met ruime maar zeer duidelijke cijfers verloren. Met maar liefst 9-1 werd er verloren van Effect en staat Ro zing met vijf punten uit vijf wedstrijden in de onderste regionen van de 2e klasse. Rozing 3 moet geacht worden om hoog te eindigen in de 3e klasse maar het team draait wat moeizaam dit seizoen. Tegen Reflex werd weleenswaar gewon nen met 7-3 maar tegen Topspin liet Ro zing 3 voor de tweede keer dit seizoen een punt liggen en de volgende vijf wedstrijden zullen uitwijzen hoe kost baar dit puntverlies is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6