I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo m Info O HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgerlijke stand Commissie Algemene Zaken Feestelijke heropening gymzaal Slimpad Sloopwerkzaamheden aan Pastoor van Muijenweg Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Ingediende bouwaanvragen Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Heiloo werkt aan de weg! Nieuw bouwplan Verleende sloopvergunningen PAGINA 4 UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 1993 Informatie tot en met 11 november 1993 Geboorten Bas, zoon van van Haastrecht, Johannes J. en Voskuil, Maria S.D. Maaik M.P., zoon van Blom, Petrus J.M. en Liefting, Christina M.C. Merijn B., zoon van Kloosterman, Teake J. en Eikenaar, Christina. Mitchel J.B., zoon van Molenaar, Cornelis en Hoetjes, Simone A. Elders geboren lan, zoon van Bolten, Hendrikus J. en Baltus, Bregitta D. Fleur, dochter van Rippen, Leo en Riesmeij- er, Christina J.M. Sharissa, dochter van Disseldorp, Stephanus J.P. en van der Moolen, Annita Rocco N., zoon van van der Mark, Ronald M. en de Sain, Maria I. Johan, zoon van Schoon, Paulus F.W. en Clazing, Cornelia P. Michelle, dochter van Buijs, Johannes J.P. en Wildschut, Antonia M. Huwelijksaangiften geen Huwelijken Outhoff, Niklaas en Hink, Monique. Hus, Egon P. en Kramer, Ellen M. Overleden de Ronde, Gerard. Speets, Nellij, weduwe van Bakker. Schuring, Aleida J., weduwe van Ennik. Blokker, Lena. Sarlet, Joost. Ploeger, Guurtje, echtgenote van O^kam. Elders overleden Biersteker, Tini J. Oppedijk, Yvette D. van der Zwaan, Anna G., weduwe van de Grebber. Verver, Johannes P.S. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats op donderdag 25 november 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Bestuurlijk juridische aspecten vervoer- regio. - Aanpassing verordeningen aan Algemene Wet Bestuursrecht. - Heiloo 1300 jaar. Aanstaande zaterdag 20 november opent de gymzaal aan het Slimpad na een ingrijpende verbouwing van ruim drie maanden weer de deuren. Na de officiële opening om 11.00 uur door mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, wethou der van o.a. Onderwijs en Sport zal de Gym nastiek- en Turnvereniging (GTH) een demonstratie geven tot 12.15 uur. Vanaf 12.15 is er een "sportinstuif" tot 14.00 uur waaraan iedereen die langskomt gratis kan meedoen. Eind november zal worden begonnen met de sloop van het gemeentelijk pand aan de Pastoor van Muijenweg 19, beter bekend als de voormalige Maria Lidwinaschool. De planning is dat dit werk voor de Kerst klaar is. Begin januari volgt de sloop van de gemeen telijke panden 14, 16 en 18, oftewel de voor malige Agnes- en Mariaschool. Dit zal zo'n 4 a 5 weken duren. Bij beide sloopwerkzaamheden zal zo veel mogelijk worden geprobeerd de overlast voor het verkeer en omwonenden tot een mini mum te beperken. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Holleweg 78, A.J. Pijnaker - vergroten gara ge. Stationsweg 14, B.M. van Gelder-Kop - ver groten garage/berging. Boekenstein 108, P. Hoogland - plaatsen berging. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Pastoor van Muijenweg 15a, P.M. Schut - vergroten woonhuis Groeneweg 20, R.G. Bottelier - veranderen woonhuis Oosterzijweg, P.J. Kuijper - plaatsen woning Laan van Frans 15, Ch. v.d. Wint - vergroten woonhuis Vanaf donderdag 18 november 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Van Tine Poelsma hangen er schilderijen, die een overzicht vormen van een gedeelte van haar werk. Asta Kettler stelt haar bronzen sculpturen ten toon. Wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei zal de tentoonstelling op 18 november a.s. om 13.30 uur openen. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen en staan tot 5 januari 1994. Herstel fiets-voetpad aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg, gedeelte Ypestei- nerlaan-Kanaalweg Woensdag 17 november wordt een begin gemaakt met het herstellen van het voetpad en het rijwielpad aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg. Het betreft het gedeelte vanaf de Ypesteinerlaan tot aan de Kanaal- weg. Het voetpad wordt gemaakt en het asfalt van het fietspad wordt vervangen door rode te gels. De werkzaamheden zullen ruim drie weken in beslag nemen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot, afdeling Civiel Reiniging, telefoonnummer 334008 of 313 208. Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen aan de heer S.G. Eskes, De Oostkanter 8 te Heiloo voor het bouwen van een woning op het perceel De Krommert 1. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 18 november 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentese cretarie, afdeling VROM, op werkdagen tus sen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Pastoor van Muijenweg 14, 16 en 18 - Maria Lidwinaschool, Gemeentebestuur van Heiloo Pastoor van Muijenweg 19 - voormalige Sint Agnesschool, Gemeentebestuur van Heiloo Kanaaldijk 17b, Cavo-Latuco b.v. - deel van de bestaande bedrijfsgebouwen. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Senioren Vacature Bank van start in Heiloo HEILOO - Tijdens de internationa le vrijwilligersdag op 7 december zal de wethouder voor Welzijnszaken mevr. A. Worm-de Moei de Senio ren Vacature Bank officieel openen. Dat gebeurt door het aanbieden van het eerste exemplaar van een gids met daarin een overzicht van orga nisaties die met vrijwilligers werken. De Senioren Vacature Bank is in eerste instantie bedoeld voor 55-plussers die zich op vrijwillige basis hun enthousiasme, hun be trouwbaarheid, hun ervaring en deskundigheid willen inzetten voor een bepaald doel of bepaalde orga nisatie, maar niet precies weten wel ke mogelijkheden er in Heiloo en omgeving zijn. Maar ook voor 55- plussers, die zich verder willen ont wikkelen, die willen leren, die hun mogelijkheden willen ontplooien of die andere mensen willen ont moeten. De Senioren Vacature Bank geeft een overzichtelijke gids uit van or* ganisaties in Heiloo en omstreken die graag met volwassen vrijwilli gers werken. Naast algemene tips over vrijwilligerswerk wordt er van veel organisaties apart (beperkte) informatie gegeven over het doel, de taken die de vrijwilliger kan ver richten en de eisen die gesteld wor den. Indien men in een bepaalde organisatie geïnteresseerd is ge raakt, dient men vervolgens zelf contact met de betreffende instel ling op te nemen om een afspraak te maken voor nadere informatie en kennismaking. Deskundigheidsregister Als iemand nog niet precies weet wat hij of zij wil, maar wel kenbaar wil maken beschikbaar te zijn, is het ook mogelijk -dit is een extra moge lijkheid en geen verplichting- zich als vrijwilliger in te schrijven in-het deskundigheids-register. Hierin ver meldt men zelf wat men kan en wil. Indien een organisatie een bepaalde vrijwilliger zoekt zal de Senioren Vacature Bank vervolgens het des kundigheidsregister raadplegen en de ingeschrevene (niet de organisa tie!) inlichten over de vacature. De ze vrijwilliger-in spé kan op basis van de verstrekte informatie zelf be oordelen of hij of zij zal reageren. Voor de duidelijkheid: De Senioren Vacature Bank geeft uitsluitend in formatie door, treedt niet op als be middelaar en begeleidt niet. De vrijwilliger-in spé zal altijd zelf con tact met de organisatie die zijn of haar interesse heeft opnemen. En deze organisatie zal altijd zelf be oordelen of men de vrijwilliger-in spé wel of niet wil. Informatie Bij de Senioren Vacature Bank kan men ook terecht voor meer algeme ne informatie over vrijwilligers werk. Bijvoorbeeld over de rechtspositie van vrijwilligers, over kostenvergoedingen en wat de be lastingdienst daar over denkt, of over verzekeringen. De Senioren Vacature Bank heeft een lidmaatschapsaanvraag gedaan bij de Nederlandse Vrijwilligers Centrale. Dit is een landelijke ondersteunings-organisatie voor vrijwilligerswerk. De Senioren Vacature Bank is een initiatief van de Stichting Ouderen werk Heiloo en gevestigd in het Se nioren Info Centrum, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297. (Dagelijks bereikbaar van 09.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur) Feest in Overkerck HEILOO - Op 1 en 8 november was het weer feest in Overkerck. Op de ze avonden mochten de bewoners twee familieleden uitnodigen om het vijfjarig bestaan van Overkerck op een wel heel bijzondere wijze te vieren. De start was om half acht met kof fie en gebak, om de zenuwen een beetje, in toom te houden, want het programma liet nl. zien dat de avonden gevuld zouden worden met zang-dans en voordrachten door de bewoners en familie zelf verzorgd. Marry heette allen hartelijk welkom en wenste iedereen een heel fijne avond toe. Tevens kondigde zij het eerste optreden aan van het koor "Toontje Lager" met het ons aller bekende lied van Katootje, die naar de botermarkt gaat. En jawel hoor, Katootje ging in optocht, met de dominee voorop en de lichtmatroos als laatste. Het was werkelijk prach tig, zoals de toverheks ons wilde pakken, de kastelein eerst geld wil de zien en de dikke meid kwistig haar zoenen deelde. Dit schitteren de optreden van het huiskoor van Overkerck werd dan ook met een warm applaus beloond. Hierna genoten we van vier dames die een Spaanse en een Portugese dans uitvoerden, ook dit viel bij al len goed in de smaak. Inmiddels was het tijd voor iets rustigers en werden er een paar mooie voor drachten en gedichten voorgelezen door de bewoners en familie. Ver der kregen we een lied te horen waarbij we het refrein allemaal mee mochten zingen en dat gebeurde na tuurlijk door iedereen uit volle borst. Van al dit dansen en zingen waren de kelen dorstig geworden en daar om werden er in de pauzes heerlijke drankjes en hapjes geserveerd. Het volgende nummer op het pro gramma was een Surinaamse dans uitgevoerd door een dochter en kleindochter van één van de be woonsters. Dit was weer totaal iets anders en mede door de fleurige kostuums was het een wervelende show. Hierna konden we heel stil genieten van een vertelling over een merel die van kersen snoepte, dit werd prachtig voorgedragen in woord en muziek, zodat we de me rel werkelijk konden horen zingen. Ook het pianospel van een 13 jarige kleindochter oogstte veel bewonde ring en werd beloond met een dank baar applaus. Het gemengde koor van Overkerck kwam nog een keer terug met een aantal liedjes die heel wat herinneringen uit onze jeugd opriepen. Dit optreden werd beslo ten met de gezellige meezinger. "Daar bij die molen". Hierna werd aan alle koorleden en artiesten als dank voor hun inzet en moeite een rode roos aangeboden. En zo kwa men we dan aan het einde van de twee wel zeer bijzonder geslaagde avonden. Marry bedankte alle aan wezigen voor de grote inzet en spon taniteit. T'ai Chi HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo organiseert wegens enorme belangstelling weer een ex tra cursus t'ai chi voor 55 plussers. De cursus start op maandagmorgen 3 januari 1994 van 8.30-9.30 uur in 't Open Huis. Kosten van deze cur sus bedragen 4,50 per keer. T'ai chi is een Chinese bewegingsleer. De oefeningen hebben invloed op spie ren en energiebanen in het lichaam. Door het oefenen van concentratie en geduld komen de deelnemers tot ontspanning, wat een gunstige in vloed heeft op de lichamelijke en geestelijke gezondheid. Belangrijk bij t'ai chi is ook het leren beheer sen van lichaam en ademhaling. Docent is de heer Aad Klinkenberg. Voor opgave en/of nadere inlichtin gen mvr. Ans v.d. Zee en/of mvr. Fokje Huizenga. Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294, 1851 AS Heiloo, telefoon 331297. Creatieve Instuif HEILOO - Op zaterdag 11 decem ber organiseren de ouderenbonden in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo van 10.30 - 16.30 uur een creatieve instuif in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Deze creatieve instuif staat in het te ken van Kerstmis. De gehele dag kunt u zelf op allerlei verschillende manieren kerststukjes, kerststerren, kerstkaarten en kerstkaarsen maken en aan bloemschikken, stro bewer ken, pergamano of origami doen. De toegang is gratis (het door u ge bruikte materiaal wordt wel verre kend), vooraanmelding is niet nodig. Dit wordt weer een ouder wets gezellig creatief begin van de kerst. Oud Heiloo en de Bibliotheek, een geslaagde combinatie HEILOO - Afgelopen donderdag 11 november, organiseerde de Voorlichtingscommissie Senioren een gecombineerde lezing over Oud Heiloo en 'wat heeft de bibliotheek voor u in Huis'. Voor velen is het altijd weer een feest van herkenning om de oude plekjes terug te zien van het Heiloo, zoals het dorp vroeger was. Wat is er veel veranderd, maar ook, wat is er veel toch weer terug te herken nen; in oude familienamen, in oude straatnamen, of op plekjes waar vroeger wat anders stond. Dhr. Jan van Tiel van de vereniging Oud Hei loo slaagde erin dat 'vroeger' op verschillende manieren en vanuit verschillende tijden te belichten. Variërend van 'heel vroeger' met het oude slot Ypestein, tot alweer oud, maar toch heel recent 'wat stond er twee jaar geleden waar nu de aansluiting Kennemerstraatweg- Vennewatersweg is komen te liggen. Mevr. A. Timmer van de Openbare Heiloo verbaasde op prettige wijze menigeen vervolgens inderdaad met alles 'wat de bibliotheek in huis had'. Bijvoorbeeld kookboeken, oude- rentijdschriften, video's over het Oranjehuis, cd's met bijvoorbeeld muziek van de ramblers, gesproken- woord-boeken voor diegenen die zelf (tijdelijk) moeite hebben om te lezen, kranten, of de zeer vele (hob by) tijdschriften en literatuur in een vreemde taal (Engels, Duits, Frans) voor beginners, informatie video's, enz. Bijna meer nog dan deze bondige en informatieve inventarisatie bleek haar eigen plezier in lezen uit de ver telling van een verhaal van Annie M.G. Schmidt waarmee zij een boeiende middag afsloot. De Voorlichtingscommissie Senio ren is een samenwerking van de Ka tholieke Bond van Ouderen afde ling Heiloo (KBO), de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Heiloo (ANBO) en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Als regel eenmaal per maand wordt door haar een openbare bijeen komst georganiseerd met een voor lichtend karakter. Fancy Fair in De Loet HEILOO - Op zaterdag 6 november hield zorgcentrum De Loet haar jaarlijkse fancy fair. Van 10.00 tot 16.00 uur kon eenieder zich verma ken met allerlei spelletjes en zich te goed doen aan heerlijke versnape ringen. Ook was er weer een rom melmarkt, een evenement dat jaarlijks vele bezoekers trekt. Het rad van avontuur draaide 25 maal en er waren weer prachtige prijzen te winnen. Bij elkaar een geslaagde dag wat voor De Loet zo'n 8.000,- opbracht. De winnaars van de spelletjes zijn: Russisch bowlen: dhr. Lengras, sjoelen om 'n hoekje: Ans Stam, rolstangbal: H. v. Willigen, ballen bak: dhr. Schouten, .muntwerpen: Stefan Bakker. De winnaars kun nen een kadobon ophalen in De Loet. Expositie seniorenhuis vesting in bibliotheek HEILOO - In samenwerking met de „bibliotheek Heiloo houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo een kleine fo toexpositie over seniorenhuisvesting in Heiloo. Deze expositie wordt van 1 t/m 30 november 1993'in de bibli otheek, Malevoort 13 georga niseerd. De expositie bestaat uit een fototen toonstelling en u kunt gidsen over huisvesting van senioren krijgen. Tevens liggen er boeken en nota's betreffende Seniorenhuisvesting ter ■inzage en ter leen. De foto's zijn gemaakt ten behoeve van de Seniorenhuisvestingsgids in opdracht van de Stichting Ouderen werk Heiloo, door de heer F. Huij- zer, fotograaf. CDA Heiloo HEILOO - Zoals u van ons gewend bent zijn de CDA-fractieleden bereikbaar voor de burger. Deze week zelfs twee keer. Op donderdag 18 november vanaf 20.30 uur in het Open Huis om met u over alle zaken die u bespreekbaar wilt maken van gedachten te wisselen. Op zaterdag 20 november vanaf 9.30 uur fietst de CDA-fractie door de wij ken Termeijen en Vrieswijk waar zij zich ter plekke zal laten informeren. Ook Winkelcentrum 't Hoekstuk staat op het programma. Vooraf telefonische informatie? E. Schoutsen-Bolten, tel. 334319. Schriftelijk reageren? CDA, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. ABRAHAM/SARAH GEZIEN? Dan wordt het hoog tijd zelf aan uw toekomst te werken! WORD LID VAN DE ANBO de bond voor alle 50-plussers. Belangenbehartiging op gebied van inkomen, wonen, zorg en welzijn, maar ook een recreatief en cultureel programma in 't Trefpunt te Heiloo. Voor informatie: tel. 331825 of 332520, lidmaatschap tot 1 januari a.s. GRATIS!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4