POLO-PULLOVER JEANS-BLOUSE CU ÖJ.KUYPER Prijsuitreiking kleurwedstrijd in Jan Ranzijn's Tuin Dier Warm onthaal voor de Sint en zijn Pieten in Heiloo 'Kean': een hartveroverende komedie in theater De Beun DE SINT PAKT UIT 49.95 C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER Concert met romantische inslag van Oratoriumvereniging Nieuw Leven FLANELRUITEN PRINTSHIRTS Het verhaal van het jaar. met leren knoopjes, in 5 kleuren, nu van 1 29,95 voor 89,- van 99,00 voor Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo van Louis Estère van 69.95 voor STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON: 072 - 330068, TELEFAX: 072 - 340235 House party in Buk Buk Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnpmen. Freinetschool voert actie voor Joegoslavië U ZOEKT EEN HUIS?? Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 NVM 58e JAARGANG NO. 48 -1 DECEMBER 1993 Collecte voor wees- inderen Joegoslavië Koekplanken in de Oude Pastory Nieuwe openingstijden Wereldwinkel Heiloo Tien jaar rolstoelbus MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Ruime keuze kaarten St. Kinderpostzegels HEILOO - Vrijdag, 3 december is het weer partytime in jongerencentrum Buk Buk. Ook nu wordt er gezorgd voor een daverende House Party met alles erop en eraan. Dit keer gaan we weer terug naar de Mellow House, welke verzorgd zal worden door dj Eva - bekend van verschillende Amsterdamse clubs - en haar gastdraaier Jeroen Arit-Vision zal ook weer van de partij zijn met een spectaculaire lichtshow. De deuren van de Buk gaan om 21.00 uur open. De en tree bedraagt 12,50 (géén voor verkoop). Voorverkoop Lois Lane Als het één band voor de wind gaat dan is dat Lois Lane wel. Jongerencentrum Buk Buk heeft deze band voor een op treden op vrijdag 17 december weten te boeken. De voorverkoop voor dit gi gantische concert start op zaterdag 4 de cember in de Buk (Past. van Muijenweg 12) bij Popeye (Boterstraat 10, Alk maar) en Centerdisc (Slimpad 36, Hei loo). De kaarten kosten 20,- per stuk. M Makelaars Taxateurs o.q. hypotheken Qfl M\ -I ll| 1^ P0Stbus95,1850 AB Heiloo Tel 072-331895 assuranTIEN ««■Wb w Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES i- - H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Sinterklaas mocht zich ver heugen in een warm onthaal in Heiloo. Heel veel kinderen verwelkomde de Sint met zijn gevolg. Toch had Sinterklaas het niet gemakkelijk. Zijn paard waar hij 20 jaar opgereden had was gestor ven. Het nieuwe paard dat Sinterklaas nu had, had een wat ontstuimiger ka rakter en dat was dus even wennen. Langs de route was grote belangstelling en gelukkig hadden veel mensen gehoor gegeven aan de oproep de vlag uit te ste ken. Op het gemeentehuis aangekomen wachtten ook daar veel kinderen op de Sint en stond burgemeester Schoof klaar de Goedheiligman te ontvangen. Sint was dit jaar milder gestemd dan an dere jaren (of de kinderen zijn liever ge worden). Wel maakte hij zich wat zor gen over de Kerstman. ,,Ik heb niets te gen hem, maar we moeten niet vergeten dat we met Kerstmis heel iets anders vie ren dan met Sinterklaas". In de raad zaal aangekomen was het daar gezellig druk, veel kinderen, weinig raadsleden. ,,Met het oog op de verkiezingen zou Sinterklaas daar wel een lijst van aan leggen!' Burgemeester Schoof had nog een verrassing voor de Sint. Daar het de vijf en dertigste keer was dat deze Hei loo bezocht, kreeg hij het bord van de gemeente met het Witte Kerkje erop. Ook het echtpaar Ploeger, dat zoveel jaar voor de Sint had gezorgd zat in de raadszaal. Het werd een beetje romme lig maar uiterst gezellige bijeenkomst. De heer Koenders en zijn staf hadden voor iedereen wat warms te drinken en dat wilde er op deze ijskoude morgen goed in. *Tot slot had Sinterklaas voor alle vere nigingen die in de stoet hadden meege lopen of bij het,stadhuis muziek'hadden gemaakt ook nog een leuke attentie t.w. voor de Boscrossers, de volksdanks- groep Pridini, Tamboer en Majoretten- korps Nijenburg, Eensgezindheid, Caecilia, Fanfare en Showband Heiloo, Scouting groep Victoria en last but not least de politie. Ook de dames Mulder en Ouderkerken, die de Sint hadden ge holpen met aankleden werden niet ver geten. Het Sint Nicolaas Comité, dat ieder jaar zoveel werk verzet om dit feest te doen slagen kan met voldoening op het Sinterklaasfeest 1993 terug zien. HEILOO - De kinderen van de Freinet school gaan in de komende weken Kerstpakketjes samenstellen. De pak ketjes zullen gestuurd worden naar een weeshuis in Belgrado. De kinderen daar zullen verrast worden met o.a. verf, kleurpotloden, krijt en schetsblokken. Een ieder die sympathie heeft voor deze actie kan onder schooltijd spulletjes brengen. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eertijk advies en kosteloze offerte KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR MAKELAAR AM De toenadering tussen Pa festijnen en Israëli's... De vakantie naar de Himalaya... Het probleem van de asielzoekers... Of: Het nieuwe huis in Ypestein... De start van het tienerwerk... De leukste kermis van je leven... Of: De verkoop van Vredeburg... De groeiende afvalberg... De hondenbelasting... Enzovoort... Wat heeft in 1993 een bijzondere in druk op u gemaakt, zodat u het niet snel zult vergeten? Schrijf dit op als verhaal of als gedicht en stuur dit naar de redactie van: de Uitkijkpost Rechte Hondsbosschelaan 22, Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Alle inzendingen zullen beoordeeld worden door een jury, bestaande uit: - Carta van de Bibliotheek - mw. A.M. Deutekom - mw. G. Bos-Fiolet - dhr. J.A. Pannekeet - dhr. J.W. van der Horst De 10 best beoordeelde verhalen zullen gepubliceerd worden in de Kerst-bijlage van de Uitkijkpost, die op woensdag 22 december 1993 verschijnt. Bovendien ontvangen de schrijvers en/of schrijfsters een prijs in boekvorm, met de 3-defige Dikke Van Dale als hoofdprijs. Uw inzending dient -bij voorkeur getypt- uiterlijk woensdag 8 de cember a.s. bij de redactie van de Uilkijkpost ingeleverd te worden. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In de periode van 1 tot en met 15 december wordt er in Heiloo een collecte gehouden, waarvan de op- brengst ten goede komt aan de weeskin deren in het voormalige Joegoslavië. De organisatie van deze collecte is in han den van de Stichting Nederland helpt Joegoslavië. Voor nadere informatie: tel. 338145 (mw. H.C.G. Jovanoviö- Brouwer, bestuurslid). De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. De prijswinnaars bij Tuin Dier, v.l.n.r. Martijn Harren, Sander Blan- kendaal, eigenaar Jan Ranzijn en Sandra van Gijs wijk. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Het Haarlems Toneel, met onder andere Jules Croiset en Berngard Droog (rechts), brengen het toneelstuk 'Kean in De Beun. <Foto jaap piepen HEILOO - Volgende week woensdag (8 december) wordt in theater De Beun in Heiloo het toneelstuk 'Kean' opge voerd. Een hartveroverende komedie over de grootste Shakespeare-acteur al ler tijden, vertolkt door niemand min der dan Jules Croiset. Na de première eind oktober was de pers laaiend en thousiast over deze voorstelling, en met name Croiset werd als meester in de wereld van schijn en zijn' met compli menten overladen. Naast Jules Croiset acteren in dit stuk Jim Berghout, Bern- hard Droog, Irma Hartog, Freek van Muiswinkel, Hans Radloff, Elsje Scher- jon, Michel Sorbach en Marianne Vloetgraven. 'Kean' vertelt het verhaal van de legen darische acteur Edmund Kean (1787-1833), de beroemdste Shakespeare-acteur van zijn tijd, die op het toneel in de rol van Othello over leed. In dit toneelstuk is Kean de vijftig gepasseerd, viert triomfen als King Lear en Othello, maar ook nog steeds als 19-jarige Romeo. Kean weet niet goed meer wanneer hij gevoelens speelt en wanneer hij ze werkelijk heeft. Dit leidt tot verwarrende, komische en soms tra gische situaties. Kaarten voor 'Kean' zijn verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen van theater De Beun: Sigarenmagazijn Het Hoekstuk, Brunaboekhandel Avis, Rookshop Jan-Tine Braam, Holland International en Sandy's Bloemidee, al len te Heiloo. De entreeprijs is f 30,00 (cjp/65 f 27,50). Ook vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling (20.15 uur) kan men aan de kassa nog kaarten aanschaffen. ALKMAAR - Het is woensdag 24 no vember. Aan de Omval te Alkmaar stijgt de spanning. Drie overgelukkige kinderen kijken nerveus om zich heen. Om 15.00 uur vindt namelijk de prijsui treiking plaats van Ranzijn's kleur wedstrijd. Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van kleindierensportvereniging Aves werd behalve een tentoonstelling van 1500 dieren ook in samenwerking met Ranzijn een kleurwedstrijd georgani seerd. Uit alle inzendingen heeft de des kundige jury, samengesteld uit Aves leden, drie winnende tekeningen gekozen. De heer Ranzijn zélf zal de prijzen over handigen. De eerste gelukkige is Sandra van Gijswijk (12 jaar). Met een boeken- bon heeft zij de derde prijs gewonnen. Hierna is het de beurt aan Martijn Har ren (11 jaar). Hij ontvangt twee bio scoopbonnen. En tenslotte de absolute hoofdprijs: Sander Blankendaal (5 jaar). Trots laat hij zijn met viltstift in- HEILOO - De tijd van Sinterklaas is een tijd van speculaas en taai; deze lek kernijen werden al eeuwenlang gemaakt met behulp van koekplanken. Dat is de reden dat er in de Oudheidskamer De Oude Pastory, Nicolaas Beetsweg 94 thans een voor dit jaargetijde toepasse lijke tentoonstelling van koekplanken is te zien. Deze planken hebben voorstel lingen, die met Sinterklaas en met Kerstmis te maken hebben, maar er zijn er ook met andere religieuze en wereldse voorstellingen. De tentoonstelling wordt verlevendigd met tekeningen van interieur en exte rieur van bakkerijen van de hand van Anton Pieck, terwijl ook aandacht wordt besteed aan het aloude koekver- gulden. Deze tentoonstelling is officieel geopend door wethouder mevr. A. Worm-de Moei op zaterdag 20 novem ber en zal nog te zien zijn tot einde janu ari op de gebruikelijke openingstijden: dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur (Eerste kerstdag gesloten en tweede kerstdag en nieuwjaarsdag geopend van 14.00 tot 16.30 uur). HEILOO - De openingstijden van de Wereldwinkel Heiloo aan de Stations weg zijn verruimd. Op maandag kan men tussen 13.30 en 17.00 uur terecht, van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Gedurende deze tijden kunt u ook oud gereedschap inleveren. De medewerkers van Gered Gereedschap kanppen het op en sturen het naar een land in de Derde Wereld. Tenslotte is het het vermelden waard dat de chocolade-actie nog steeds van kracht is: zo lang de voorraad strekt krijgt iedere klant een gratis proefreepje aangeboden. HEILOO -.Het is alweer tien jaar gele den dat de Stichting Rolstoelbus Heiloo werd opgericht, om precies te zijn op 4 augustus 1983. We hebben ups en downs gehad maar mede door de steun van onze donateurs en de inzet van het hele vrijwilligersteam konden we blijven rijden. Dit willen we zo houden, dus daarom hebben wij de steun van onze donateurs en ook nieuwe donateurs hard nodig. Onze prijs is nog steeds re delijk en dat willen we zo houden. In formatie kunt u verkrijgen via de volgende telefoonnummers 334472 en 336570. Wij staan u graag te woord. Ter informatie voor onze vaste klanten vermelden wij, dat wij vanaf 1 januari voor ritafspraken een nieuw telefoon nummer hebben: 072-333695, Stichting Rolstoelbus Heiloo.' gekleurd^ tekening zien. Hij wordt hier mee de eigenaar van een Sony Walkman. En als klap op de vuurpijl krijgen ze sa men met hun moeders een rondleiding door het enorme filiaal van Ranzijn tuin en dier aan de Omval. Eerst worden de konijnen bekeken. Vervolgens krijgen ze te zien dat er een aparte afdeling is met alle benodigdheden voor paarden. Ook bewonderingswaardig is de enorme collectie aardewerk. Van klein tot zeer groot in allerlei kleuren. Hierna vervol gen ze hun weg langs de opslag van planten die elke dag vers worden aange leverd. De rondleiding gaat verder nog langs de enorme verwarmingsinstallatie en de buitenhal. Hier staan honderden plantensoorten opgesteld. Waar ook de moeders van onder de indruk zijn is de grote collectie kunstkerstbomen. Als laatste gaat de weg langs de administra tie waar de kinderen nog een prachtig bloemstukje overhandigd krijgen. HEILOO - Dinsdag 14 december is de zaal van de Moeder Godskerk aan de Holleweg te Heiloo het domein van ora toriumvereniging Nieuw Leven. Vanaf 20.15 uur zullen de leden van Nieuw Le ven namelijk hun jaarlijkse uitvoering verzorgen. Was er vorige jaar sprake van een concert met een barokke inslag, dit jaar is gekozen voor een meer ro mantisch concert, waarbij werken uitge voerd worden van F. Mendelsohn-Bar- tholdy, van W.A. Mozart en van G. Puccini. De kaartverkoop voor het con cert is inmiddels van start gegaan. Niet alleen het voltallige koor van Nieuw Leven werkt aan het concert in de Moeder Godskerk mee, maar ook is er een viertal solisten. Dit zijn Suzanne Mirron (sopraan), Maria Luz Alvarez (sopraan), Robbert Overpelt (tenor) en Henk van Hey'nsbergen (bas). De bege leiding wordt verzorgd door het Amsterdams Begeleidingsorkest Phil- harmonia. Met het jaarlijkse concert heeft Nieuw Leven meerdere doelen. Natuurlijk hoopt de vereniging vele muziekliefheb bers naar de kerk te trekken. Een goede opkomst is immers een inspiratiebron voor de koorléden, solisten en muzikan ten. Maar ook hoopt Nieuw Leven dat de uitvoering in de Moeder Godskerk een reden zal zijn voor zangers en zan geressen om zich aan te sluiten bij de oratoriumvereniging, want 'Zingen is heerlijk' aldus de slogan van Nieuw Leven. Van de 19-de eeuw se componist Felix Mendelsohn-Bartholdy staat diens psalm 95 op het programma. De Duitser leefde maar kort, van 1809 tot 1847, maar liet toch een groot oeuvre na, waa ronder een groot aantal georkestreerde psalmen, zoals psalm 95, die tot stand kwam tussen 1838 en 1841. Mendel sohn's muziek weerspiegelt zijn onge- Het voltallige koor van oratori umvereniging Nieuw Leven. compliceerde gelukkige en fantasierijke persoonlijkheid en behoort door zijn vormschoonheid en natuurlijkheid van expressie tot het geliefde repertoire. De wereldlijke cantate 'Dir, Seele des Weltalls' (KV 429) van W.A. Mozart is gecomponeerd ter gelegenheid van de intrede van de componist in de Loge van de Vrijmetselaars in Wenen in 1783. Giacomo Puccini (1858-1924) stamt uit een oud geslacht van musici. De Messa di Gloria is een van zijn eerste composi ties, die tijdens zijn leven alleen in 1880 eenmaal werd opgevoerd. Zijn verdere leven legde hij zich vooral toe op het componeren van opera's. In 1951 werd de partituur van de Messa di Gloria her ontdekt, waarna de opvoering hiervan tot veel enthousiasme leidde. Puccini was een geboren theatercomponist en een begaafd en oorspronkelijk melodi eus, die gedurfde harmonieën en rit miek toepaste, zoals ook in de Messa di Gloria al duidelijk herkenbaar is. De uitvoering van drie genoemde werken op 14 december staat onder lei ding van dirigent Marcel Joosen. Kaar ten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar en kosten dan 20 gulden per stuk. Do nateurs betalen f 12,50, 65+ en cjp f 17,50. Op de avond van de uitvoering kosten kaarten aan de kassa f 22,50. De zaal gaat open om 19.45 uur. Heerenweg 167.1851KN Heloo."fel: 072-331716. HEILOO - De biologe Janneke Brink- man-Salentijn heeft twee aquarellen ge schilderd voor de Stichting Kinderpost zegels Nederland. De wenskaarten waarop ze staan afgebeeld zijn momen teel volop te koop. De opbrengst van de verkoop van wenskaarten wordt, net als de toeslag op de Kinderpostzegels, besteed aan hulpprojecten voor kinde ren in binnen- en buitenland. De wenskaarten, met afbeeldingen van een kerstboeket en een kerstkrans, zijn evenals die van een groot aantal kunste naars, verkrijgbaar bij de stand van het Plaatselijk Comité voor Kinderpostze gels in het Postkantoor te Heiloo. De vrijwilligers zijn daar dagelijks van 9.30 tot 16.30 uur aanwezig. Voorts zullen kaarten en postzegels ver kocht worden in de Loet op 8 december van 10.00 tot 12.00 uur. Voor het eerst zullen ook kaarten en zegels verkrijg baar zijn in Limmen. Bij Albert Heijn is een verkooppunt ingericht op vrijdag middag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur, en zaterdag 18 december vanaf 11.00 uur 's morgens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1