E Ê3 A Zwem- en Polo Club De Spetters: Als vissen in het water... Wat moet u doen: Radio Bakker Handy Fish Vishandel Schong Kapsalon Theo Robert De Boer Supermarkt Sporthuis Johan Jansen Beko Interieur Pizzeria Lorenzo Garage Zander X-Posé Silhouet Pensioen Select Foto Kino Optiek Heiloo Vitu kapper Bakkerij Hemmer Prima Vita Slagerij Brink Hollands Roem M -\\ El A Ga langs alle bovenstaande zaken, te beginnen bij Radio Bakker, en noteer de in de etalage geplaatste letter. De letters j. vormen samen één van de prettige kenmerken van het winkelen jL aan de Kennemerstraatweg. Lever de oplossing zo snel mogelijk in bij Foto Kino Heiloo, Kennemerstraatweg 330 (tegenover Kerkelaan), want de eerste 25 goede 'jw oplossingen worden beloond met een kerstboom. wa Nieuwe cursussen stichting ouderenwerk Chrysanten-actie Meervogels Bridgeclub Sans Atout Fietspad door polder in plaats van om duinvoet CDA Heiloo kiest kandidaten gemeenteraad PAGINA 10 UITKIJKPOST 8 DECEMBER 1993 m HEILOO - Geheugentraining leren met normale vergeetachtigheid om te gaan. 7 januari start deze cursus en wordt op vrijdag gegeven van 10.00-12.00 uur. De cursus omvat 10 lessen en gaat door tot 11 maart. Kosten exclusief boek be dragen 95,00. Pergamano gevorderden. Voor deze cursus is het noodzakelijk dat u een be ginnerscursus gevolgd heeft. De cursus omvat 6 lessen en start maandag 17 ja nuari. De kosten bedragen 50,00 ex clusief materiaal. Doosjes maken. Hoewel nog niet nade re gegevens hiervan bekend zijn, kunt u zich hiervoor al opgeven. Nederlandse literatuur. De beginner- Van de zittende raadsleden zijn mevr. E.Th.M. Schoutsen-Bolten en ing. W.M. Swart opnieuw kandidaat. Mevr. Schoutsen is aktief in het Heilooër verenigings- en welzijnswerk, de heer Swart is aktief in de land- en tuinbou worganisaties. Daarnaast wordt ook de heer G. Nieuweboer voorgedragen, eer der voorzitter van CDA Heiloo, thans vooral betrokken bij het ouderenwerk. Nieuwe gezichten op de kandidatenlijst zijn ook de heren E. Bakkerj, thans steunfractielid, werkzaam in het bank bedrijf, en H. Laurenssen, werkzaam bij de politie, eveneens steunfractielid. Ook de heer W. van Dijk, de huidige fractievoorzitter in de gemeenteraad, staat op de kandidatenlijst. Gezien zijn drukke werkkring staat hij niet op een direct verkiesbare plaats. scursus is bedoeld voor mensen die het leuk vinden een boek te lezen, maar iets meer van dc achtergrond willen weten. De cursus zal ingaan op vragen als: 'welke stijlperioden zijn er', 'welke boodschap wil de schrijver uitdragen en hoe doet hij dat?'. Spaans start op dinsdag 11 januari, om vat 18 lessen en gaat door tot 10 mei. De kosten bedragen 60,00 exclusief boek Cuanto Antos. Er wordt in kleine groepjes gewerkt. Potjeslatijn, hoe vreemd dat ook klinkt, maar de cursus is niet bedoeld voor mensen die Latijn willen leren. Wel voor mensen die in een korte cursus iets meer te weten willen komen over het Latijn. Filosofie. De cursus geef geen overzicht van de verschillende filosofische stro mingen. Wel gaat u in deze cursus zelf filosoferen leren. De cursus start vrij dag 21 januari en gaat door tot 1 april 1994. De kosten bedragen 125,00. Kortom voor nieuwsgierigen redenen genoeg om nu reeds vrijblijvend nadere informatie te vragen of zich op te geven bij: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tele foon 331297. AKERSLOOT - Maandag 13 december komen leden van Meervogels handbal bij u langs met de traditonele chrysan ten. Er zitten drie chrysanten in één pot en deze kosten 5,00 per pot. Wij ho pen dat u deze aktie evenals voorgaande jaren steunt, waarvan de baten bestemd zijn voor jeugdactiviteiten. 9 Straatwegwinkeliers delen kerstbomen uit! De CD A-kandidaten voor de gemeenteraad bij de verkiezingen in 1994. HEILOO - Meer dan twintig jaar houden de leden van zwem- en po loclub De Spetters letterlijk al het hoofd boven water. De 180 leden, verdeeld over waterpolo, wedstrijd zwemmen en kunstzwemmen, rei zen één of meer keer per week naar het overdekte zwembad in Egmond voor hun trainingen. Een hele orga nisatie, maar ze hebben het voor hun sport over. Heiloo beschikt nu eenmaal niet over een geschikt over dekt bad en met de gemeente is een financiële regeling getroffen voor het vervoer. De stemming is er echt niet minder om. In tegendeel zou je haast zeggen, nu de laatste jaren een duidelijke groei van allerhande acti viteiten te zien is. Maar daarover la ter meer. De belangrijkste zorg van De Spetters is het huren van badwater, zoals dat in jargon heet. Een dure aangelegenheid: meer dan 200 gulden per uur en zo'n 80 procent van de verenigingsgelden wor den hieraan besteed. In het Egmondse zwembad worden op maandag, woens dag en donderdag uren afgenomen. Meer zit er niet in. Het bad wordt com mercieel geëxploiteerd en de uren in het weekend zijn bijvoorbeeld te duur. Dat is ook de reden dat De Spetters op dit moment geen eigen wedstrijden organi seert. Om dat te realiseren zou er naar nog verder gelegen zwembaden moeten worden uitgeweken (Bergen, of zelfs Purmerend). Drie disciplines De 180 leden van De Spetters - men zou graag groeien naar 220, zodat het orga nisatorisch en financieel allemaal iets makkelijker zou gaan - zijn verdeeld over drie disciplines. Het onderdeel (wedstrijd) zwemmen neemt daarbij het grootste deel voor z'n rekening. Men kan bij De Spetters recreatief zwem men, trimzwemmen of selectiezwem- men. Nieuwe leden beginnen in principe met recreatief zwemmen, zodat men al doende kan wennen aan de zwemsport. Na verloop van tijd kan men door de trainers van de vereniging uitgenodigd worden voor de selectie. Bij de jeugd wordt dan ook overlegd met de ouders. Immers, er moet dan tweemaal per week getraind worden, wat extra kosten voor vervoer en zwembad met zich mee brengt. In het nabije verleden beschikte De Spetters niet meer over een zwemselec- tie. Sinds ruim twee jaar is dat hiaat weer weggewerkt en wordt er in een nieuwe opzet met een kleine twintig zwemmers en zwemsters gericht ge traind. De leden van de selectie nemen nu en dan deel aan wedstrijden met an dere verenigingen. Het streven van de club is dat op den duur weer aan Kring wedstrijden deelgenomen kan worden. Alle zwemtrainingèn, zowel recreatief, trim- als selectie zwemmen, staan onder leiding van gediplomeerde trainers uit eigen gelederen, waaronder ook bestuurslid Frans van Westerop. Kunstzwemmen Het kunstzwemmen wordt al vele jaren beoefend bij De Spetters. Het is ooit ontstaan vanuit de belangstelling van een aantal leden en geniet nu meer be kendheid, ondermeer doordat het een Olympische sport is geworden. Kunst zwemmen is een leuke sport om naar te kijken en om zelf te doen. Met behulp van de gewichtloosheid in het water is het mogelijk 'iets sierlijks met het li chaam te doen', aldus trainer Peter Hoogerwerf. Het is een technische sport, waar je een goede conditie voor nodig hebt, al was het alleen maar omdat de kunst zwemsters zo'n driekwart van de tijd onder water zijn bij hun sportbeoefe ning. Hoewel de deelnemersgroep niet groot is, worden er bij wedstrijden toch zeer regelmatig medailles veroverd. Twee trainers verzorgen de technische instructie op de woensdag, terwijl er op maandagavond aan de conditie wordt gewerkt. Waterpolo Tenslotte het waterpolo, zonder meer een harde teamsport, waarvoor je goed moet kunnen zwemmen en een uitste kende conditie moet hebben. Bij De Spetters zijn er twee senioren en één jeugdteam, die gemiddeld eens per twee weken een competitiewedstrijd spelen. Daarbij geldt het Alkmaarse bad Hoornsevaart als thuisbasis. Op dit mo ment is de grootste zorg voor De Spet- De onderlinge wedstrijden van De Spetters in het overdekte zwem bad in Egmond: een mogelijke springplank naar de selectie. ters - en voor veel andere kleinere verenigingen - het aantrekken van een trainer voor de polotechniek. Dit hangt nauw samen met de financiële mogelijk heden, maar 'een nieuwe man of vrouw zou zonder meer een impuls betekenen', vindt Spetters-voorzitter Stef Visser. Bij De Spetters houdt het verenigingsle ven overigens niet op bij de toegangs deur van het zwembad. Veel zorg wordt besteed aan een gezond verenigingsle ven, zodat leden van verschillende disci plines elkaar Ieren kennen en samen dingen ondernemen. Deze opstelling geeft ook naar potentiële nieuwe leden - waarbij de jeugd de belangrijkste doel groep vormt - vaak de doorslag. Langebaan zwemmen Eén van de activiteiten is bijvoorbeeld het langebaan zwemmen in de zomer maanden. Gezamenlijk wordt deelgeno men aan (recreatieve) wedstrijden. Een uitstekende manier om de conditie mede op peil te houden, daar in de zomer de trainingen in Egmond enkele maanden stil liggen. Ter voorbereiding op de lan gebaan wedstrijden wordt ook op het droge, in het Heilooër Bos, aan de con ditie gewerkt. En masse zwemmen in 't Baafje gebeurt eigenlijk niet. Natuurlijk komt men er wel op een mooie zomerdag, maar van daadwerkelijke trainingen is dan geen sprake. Het Heilooër bad wordt met na me gebruikt voor het jaarlijkse polo- toernooi. Het is in dit opzicht toch opmerkelijk dat de vereniging met voor het grootste deel leden uit Heiloo zo ste vig verankerd is in Heiloo. Een pluim voor de actieve leden, die er zoveel mo gelijk aan doen om de onderlinge band goed te houden, zonder dat men over een clubhuis of iets dergelijks beschikt. Wie meer informatie wil hebben over Zwem- en Polo Club De Spetters, bij voorbeeld in de vorm van de fraaie de cember -uitgave van het clubblad, kan- hiervoor terecht bij Ineke Visser (secre taris), tel. 333906. HEILOO - Uitslagen maandag 6 decem ber: A-lijn: 1 Mw. Mak-Gootjes 57,9% 2. Nieuwendijk-Sprenkeling 56,3% B- lijn: 1. D'Arnaud-de Groot 60% 2. Schouten-Mw. Glorie 58,8% C-lijn: 1 Ds. v. Baar-Haan 59.4% 2/3. Fam. v.d. Klis, De R. de Wildt-Tromp 56,9% D- lijn: 1. Ds. Krieger-Poley 58,3% 2. v.d. Vlies-Koster 57,1% E-lijn: 1. Fam. v.d. Velden 60,8% 2. Ds. Schuiling-Spruyt 59,2% F-lijn: 1. Ds. v. Doornburg-v.d. Riet 62% 2. Fam. Keesen 58,9%. EGMOND - Vorige week dinsdag bood de milieugroep Hart voor Egmond, een rapport aan aan burgemeester Brommet voor een alternatieve route door de pol der in plaats van een pad om de duin voet. Dit is een uitstekend alternatief, dat veel minder schade aanbrengt aan natuur en landschap en bovendien veel goedkoper is meent de milieugroep. De fietspaden tussen Egmond aan den Hoef en Het Woud langs de Herenweg zijn onveilig. Het duinvoet fietspad wordt telkens als veilig alternatief naar voren geschoven, maar daarbij wordt vergeten dat de gemeente hoe dan ook, voor veiliger paden langs de Herenweg behoort te zorgen. Hart voor Egmond wil voor de veiligheid de fietsstroken voorzien van een gekleurde deklaag, au tomobilisten zullen dan minder snel over het fietspad rijden, bovendien wil len zij een vangrail tussen de fietspaden en de rijweg aanbrengen. Zij zeggen: ,,Het is een illussie te denken dat scho lieren gebruik zullen maken van het fietspad langs de duinvoet. Bovendien hier is nog een schitterende, ongeschon den duinvorming aanwezig. Het alternatieve fietspad Komende uit Castricum, dient ter hoog te van de Van Oldenborghweg een veili ge oversteek naar het Delverspad aan gelegd te worden. Men denkt aan een tussensteunpunt of verkeerslicht. Er is geen bezwaar tegen aanleg van een ver hard fietspad over het Del verspad, mits dat het pal langs het bollenland naar het Nachtegalenpad leidt, doorgaand, auto verkeer moet daar onmogelijk worden gemaakt. Aan het eind van het Nachtegalenpad moet een veilige oversteek over de Her enweg naar de Tiggellaan worden voor zien. Aan het eind van de Tiggellaan zijn er mogelijkheden voor een doorsteek over het bollenland naar de Zandweg. Het gedeelte van de Zandweg richting cam ping Wardhoeve moet verhard worden en ook hier geen doorgaand auto verkeer. Vervolgens kunnen rechtsaf de Driehui- zerweg, linksaf de Kromme Dijk en weer linksaf de Banweg als route aange geven worden. Voor een goede aanslui ting van de polderroute op de Woudweg is het gewenst achter gasterij Het Woud een verbinding naar de Banweg aan te leggen. Een veilige oversteek over de Herenweg naar de Woudweg moet ei genlijk van fietsoversteeklichten voor zien worden. HEILOO - Onder aanvoering van de huidige wethouder mevr. A.M. Worm- de Moei gaat CDA Heiloo de gemeente raadsverkiezingen in. Aldus werd beslo ten tijdens de ledenvergadering van de Afdeling Heiloo van het CDA. De ver kiezing van de overige kandidaten gaf het volgende resultaat. Als nieuwe fractieleden worden voorge dragen de heer G.C.G. Borst en M. Groot. De heer Borst, Heilooënaar van geboorte was laatstelijk gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie in de rang van Generaal-Majoor. Politiek ak tief was hij in de periode 1974-1982 als fractievoorzitter van de christen democraten in Voorhout. De heer Groot was tot voor kort secretaris van het Hoogheemraadschap van Uitwate- rende Sluizen. Daarvoor werkte hij bij de gemeente Alkmaar en wel als Hoofd van het Bureau Coördinatie, Organisa tie en Planning.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10