/Vlascotte Belbusproject van start Net wat meerMode Kerstconcert bij kaarslicht Reinder van der Naait met 'Volg de pijlen' in de Beun 8 DECEMBER 1993 58e JAARGANG NO. 49 C. HACHMANG dakdekker - loodgieter U ZOEKT EEN HUIS?? !NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Het verhaal van het jaar. Raad Heiloo handhaaft besluit over kruising Y pesteinerlaan-Straat weg Ruim vijf ton voor openbaar vervoer Schilder Andrez betrapt Expositie Els Heeremans in het Open Huis Vrijwilligersdag in Heiloo Volkshuisvesting Heiloo neemt huizen SWB over Coopertest Thema-Avond Credo Oud-Indië-Militairen Laatste kans voor 'Verhaal van het jaar' H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 HEILOO - De afgelopen weken heeft u op de voorpagina van de Uitkijkpost re gelmatig de oproep gezien om mee te doen aan de verhalen- en gedichten wedstrijd 'Verhaal van het jaar'. Tot ;dusver zijn er al vele reacties binnenge komen, zowel verhalen als gedichten. Officieel is de sluitingstermijn vast gesteld op vandaag, woensdag 8 decem ber. Maar naar aanleiding van enkele verzoeken heeft de redactie van de Uit kijkpost besloten de termijn met twee dagen te verlengen. Dus wilt u alsnog meedoen aan de wedstrijd 'Verhaal van het jaar' dan kan dat. Uw verhaal of ge dicht dient dan uiterlijk vrijdag 10 de cember in het bezit te zijn van de Uitkijkpost-redactie. Waar gaat het om? Dat bepaalt u in fei te zelf: u schrijft een verhaal of een ge dicht over een gebeurtenis in het bijna voprbije jaar 1993 wat op u een bijzon dere indruk heeft gemaakt. Dat kan ei genlijk alles zijn. De geboorte van het eerste kleinkind, die leuke ontmoeting tijdens een vakantie in het buitenland of de sloop van een gebouw in uw gemeen te. Het onderwerp kan internationaal zijn, maar juist ook zeer persoonlijk. Het gaat erom wat u getroffen heeft. Alle inzendingen zullen worden gelezen en beoordeeld door een jury van vijf personen: Carla van de Bibliotheek, mevrouw A.M. Deutekom, mevrouw G. Bos-Fiolet, de heer J.A. Pannekeet en de heer J.W. van der Horst. De tien best beoordeelde verhalen of gedichten zullen gepubliceerd worden in de specia le kerstbijlage van de Uitkijkpost op woensdag 22 december. Negen van deze inzenders ontvangen een leuke 'lees'- attentie. De tiende, degene wiens ver haal of gedicht als best beoordeeld uit de bus komt, ontvangt de nieuwste edi tie van de Dikke Van Dale, hét woor denboek voor de Nederlandse taal. Ook in dit opzicht dus de moeite van 'het deelnemen waard. Wilt u meedoen, stuurt u uw verhaal of gedicht dan uiterlijk voor vrijdag 10 de cember a.s. naar: Redactie Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 (per post: Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Ver meldt u linksboven op de enveloppe 'Verhaal van het jaar'. AM De toenadering tussen Poiestijnen en Israëli's... De vakantie naar de Himalaya... Het probleem van de asielzoekers... Of: Het nieuwe huis in Ypestein... De start van het tienerwerk... De leukste kermis van je leven... Of: De verkoop van Vredeburg... De groeiende afvalberg... De hondenbelasting... Enzovoort... Wat heeft in 1993 een bijzondere in druk op u gemaakt, zodat u het niet snel zult vergeten? Schrijf dit op als verhaal of als gedicht en stuur dit naar de redactie van: de Uitkijkpost Rechte Hondsbosschelaan 22, Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Alle inzendingen zullen beoordeeld worden door een jury, bestaande uit: - Carla van de Bibliotheek - mw. A.M. Deutekom - mw. G. Bos-Fiolet - dhr. J.A. Pannekeet - dhr. J.W. van der Horst De 10 best beoordeelde verhalen zullen gepubliceerd worden in de Kerst-bijlage van de Uitkijkpost, die op woensdag 22 december 1993 verschijnt. Bovendien ontvangen de schrijvers en/of schrijfsters een prijs in boekvorm, met de 3-defige Dikke Van Dale als hoofdprijs. Uw inzending dient -bij voorkeur getypt- uiterlijk woensdag 8 de cember a.s. bij de redactie van de Uitkijkpost ingeleverd te worden. HEILOO - Tijdens de vergadering van de Heilooër gemeenteraad vorige week donderdag was de verandering van de kruising Kennemerstraatweg-Y pestei- rlaan het meest aansprekende onder werp. Een aantal weken geleden leidde het nog niet van de provincie ontvangen hebben van de geluidsrapportage, hoe wel die vrijwel gereed was, tot het stop zetten van de inmiddels gestarte werk- amheden. Het ontbreken van een uit spraak inzake de geluidshinder door de provincie was de directe reden van het stoppen van het werk. Op verzoek van Heiloo 2000 was een en ander op de raadsagenda van vorige week terecht gekomen. Heiloo 2000 verweet bij monde van de heer A. ten Hoope het college dat er on voldoende contact met de omwonenden was geweest. Daarbij kwam volgens hem, dat toen het raadsbesluit over de kruising in juni van dit jaar werd geno men, er niet over de breedte vkn de mid dengeleider voor fietsers en voetgangers was gesproken. Nu is er uitgegaan van een breedte van vijf meter. Op dit punt was er steun van D66, die concreet voorstelde de middengeleider te ver smallen tot twee en een halve meter. De vier andere raadsfracties benadruk ten dat er sprake is van een compromis, waarbij niet iedere betrokkene zijn of haar zin heeft gekregen. VVD en CDA legden hierbij de nadruk op een veilige ontsluiting voor Ypestein via de Ype- einerlaan. Groen Links voerde in dit verband aan dat er nog niet gekeken is naar het effect van de toekomstige ont sluiting van de Ypesteinerlaan aan de zuidzijde van de wijk. In haar beantwoording ging wethouder mevrouw Wuijster-Schuddeboom nog eens in op de keuze voor brede midden geleiders: een rustpunt voor ondermeer de vele kinderen die oversteken en het snelheidsremmende aspect. Wat betreft de inspraak voor de omwonenden zei de wethouder dat dezen regelmatig in de gelegenheid zijn geweest om hun me ning kenbaar te maken. ,,Er is naar hen geluisterd", aldus mevrouw Wuijster- Schuddeboom, die tenslotte aangaf, dat de raad zelf alle belangen heeft afgewo gen bij het raadsbesluit in juni. Voor Heiloo 2000 en D66 volstond de beantwoording door de wethouder niet. Heiloo 2000 diende daarom in de twee de termijn een motie in om de herinrich ting van het kruispunt opnieuw te bekijken en dus het raadsbesluit van ju ni jl. terug te draaien. Hier voelden PvdA, Groen Links, VVD en CDA niets voor. Wel gaven diverse sprekers aan, dat „de procedure op onderdelen HEILOO - Gedeputeerde Staten hebben ingestemd met het voorstel een bedrag van 534.350,- beschikbaar te stellen ten behoeve van openbaar vervoervoor- zieningen in Noord-Holland. Gedepu teerde Staten willen het bedrag besteden aan zeventien projecten. De projecten betreffen zowel voortzetting respectie velijk uitbreiding van voorzieningen die destijds met provinciale steun zijn gestart alswel de start van nieuwe initia tieven. Uitbreidingen en verbeteringen hebben ondermeer betrekking op extra ritten door taxi's, frequentieverhogingen, respectievelijk verbetering van aan- sluitngen van buslijnen van en naar Alkmaar, Heiloo, Bergen aan Zee, Eg- mond en Castricum. Om het busvervoer van en naar het strand in het gebied Bergen-Egmond-Schoorl-Castricum (BESC) tot een attractief en daarmee reizigerswervend gebeuren te maken, verbouwt de NZH een bestaande streek bus tot Open Strandbus. Gedeputeerde Staten zijn bereid 90% van de ombouw kosten voor rekening van de provincie te nemen. geen schoonheidsprijs verdient", om VVD-woordvoerder Ten Hacken te cite ren. Met de toezegging door het college, dat de hele procedure met de omwonen den nabeschouwd zal worden, stemde de meerderheid van de raad tegen de motie. Alleen Heiloo 2000 en D66 wa ren voor. GP. Grool De heer Pleizier van Groen Links noem de het voorstel om aan de firma G.P. Groot toestemming te geven om een benzinestation te vestigen op de hoek van Kennemerstraatweg en Vennewa- tersweg een slechte zaak. Het staat naar zijn idee dwars op de wens om bedrijf sactiviteiten in het dorp te verminderen. Een verplaatsing naar het bedrijventer rein was correcter geweest. De overige partijen konden zich wel vinden in het voorstel. Wel vroeg D66 nadrukkelijk om een beding dat de activiteiten van Groot aan de Hogeweg niet toenemen. De VVD bepleitte met name het rustiger worden van de Hogeweg door de ver plaatsing. Tenslotte stemde alleen Groen Links tegen het voorstel. De gemeenteraad kon voorts instemmen met de vaststelling van het gemeentelij ke rampenplan en de besteding van de gelden voor het monumentenbeleid in 1993 en 1994. Ook de uitgaven in het kader van de dorpsvernieuwing kregen het fiat van de r^ad. Onder andere met dit geld (230.000 gulden van de provin cie en 130.000 gulden van de gemeente zelf) zijn en worden enkele plannen in de omgeving van het NS-station uitge voerd: de inmiddels gerealiseerde uit breiding van het Brunogebouw en de bouw van 15 aanleunwoningen en een zorgcentrum nabij Overkerck. Tenslotte keurde de raad de besteding van het budget 1993 voor de sociale ver- HEILOO - Evenals dat van de kunst schilder is ook het oog van een foto graaf altijd op zoek naar mooie plaat jes. Toen onze fotograaf de kunstschilder Andrez uit Egmond-Binnen bij land goed Nijenburgh aan het werk zag, was dat voor hem reden dat even vast te leg gen. Zie hier het resultaat. „Eigenlijk wilde ik iets anders gaan schilderen, maar mijn oog viel hierop", zég Andrez. Wie nu graag het schilderij in het echt wil zien, kan een bezoek brengen aan 'Beeckestijn' in Velsen- Noord, daar is tot en met 9 januari een expositie van buitenplaatsen, geschil derd door amateurs. Het schilderij 'onder is de kerk van Rin- negom. Andrez schildert heel graag bui ten op zijn fiets. Met een karretje erachter, rijdt hij door Noord-Holland op zoek naar mooie plekjes! Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom ontvangt als eerste een ticKet voor de belbus, die sinds vorige week in Heiloo rijdt. Stationsweg 85.1851 LJ Heiloo HEILOO - Tot het einde van de maand december kunt u met verbazing kijken naar de bijzondere tekeningen van Els Heeremans-Schutte. Hoe haar werk ontstaat verklaart zij zelf als volgt: „Ik teken vanuit een drang tot scheppen, maar heb geen idee wat er komt. Verle den jaar augustus ben ik begonnen. Ik heb geen tekenopleiding gehad en zet al le lijnen direkt op papier. Wel komen er series door van vrouwenbeelden, ruim teschepen, vormen en lijnen van zeer groot tot heel klein en ingevuld. Na zestien maanden zwart-wit ben ik met kleur begonnen. Dit is mijn zesde expo sitie en ik ben voor verschillende exposi ties elders ingeschreven". Momenteel exposeert Els ook bij tan darts Snoep in Heiloo en in de Olm in Zwanenburg. Het is haar bedoeling om in de loop van de maand december in de Open Huisexpositie enkele malen veran deringen aan te brengen. nieuwing goed. Daarbij waren er wel enkele opmerkingen over het beschik baar stellen van geld voor structurele zaken, waarvan er in de ogen van de VVD teveel waren opgenomen in de plannen. „Als je een vereniging meerde re jaren geld geeft, kweek je verwach tingen", aldus de VVD. De PvdA was van mening dat dekking van bijdragen voor structurele zaken binnen de gewo ne begroting gevonden moet worden: er is dan spraken van nieuw beleid, waar voor oud beleid moet wijken. Wethou der Borsjes weersprak dat er voor structurele zaken geld beschikbaar blijft binnen het budget van sociale vernieu wing. „Na één.of twee jaar moet het geld uit een andere pot komen, of moet de bijdrage van de gemeente stoppen". HEILOO - Na de treintaxi heeft Heiloo nu ook een belbus. Vrijdagmorgen werd deze bij huize De Loet officieel in ge bruik genomen door wethouder Wuijs ter-Schuddeboom. Onder de aanwezi gen bevonden zich enkele leden van het gemeentebestuur en de heer M.P. Boersma, district manager van de NZH. Hoewel de belbus er voor iedereen is zal deze voor het merendeel toch door ou deren worden gebruikt. De belbus is er alleen voor vervoer in Heiloo en naar het Medisch Centrum Alkmaar. Men betaalt een vast bedrag. In Heiloo 5,- en naar het M.C.A. 7,50. Voor kin deren van 4 t/m 17 jaar betaalt u voor beide bestemmingen 2,50. Er zijn al leen enkele reizen verkrijgbaar. Een re tourtje M.C.A. kost dus 15,-. De HEILOO - Vanavond wordt in het Hei looër theater De Beun het toneelstuk 'Kean' opgevoerd. Centraal staat de ac teur Kean, ooit bekend als de beste Shakespeare-acteur van zijn tijd. Aan de kassa van het theater zijn voor deze voorstelling vanaf 19.30 uur nog kaar ten verkrijgbaar. Zaterdag 12 december is het Reinder van der Naait, die in De Beun voor het voetlicht treedt. Deze cabaretier won in 1990 met zijn eerste soloprogramma de Wim Sonneveldprijs en de publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festi val. Op dit moment trekt hij de aan dacht met zijn voorstelling 'Volg de pijlen'. Onlangs was hij te beluisteren via de Vara-radio, waarbij enkele frag menten uit dit programma werden uit gezonden. Van der Naait schittert met zijn teksten over rookgordijnen, geheimen, beleefd heid, onthullingen, vulkanisme, konin ginnedag, yogoyogo en hoe een neus alles verraadt. Hij is geen zanger, maar een prater. Zijn programma bi lt der halve absurde verhalen, vreemde gelui den en ontmoetingen met gekken en genieën. 'Gevatheid van hoog niveau' en 'Heerlijk avondlullend cabaret' zijn kreten uit de verschenen recensies, die zonder uitzondering zeer positief waren. Kaarten voor het programma 'Volg de pijlen' op zaterdag 12 december in De Beun (aanvang 20.15 uur) zijn verkijg- baar bij de vaste voorverkoopadressen: Jan-Tine Braam, Holland Internatio nal, Bruna-boekhandel Avis, Sigaren magazijn Het Hoekstuk en Sandy's Bloemidee. De entreeprijs bedraagt f 17,50 (f 15,00 voor cjp/65 Vanaf 19.30 uur kan men op de avond van de voorstelling nog terecht bij de kassa van De Beun. ddtitii ik I \MMakelaars Taxateurs o.g. HYP0THEI^N [Hl I JUft -I UI JS Postbus95,1850 AB Heiloo Tel.072-331895 assurantiën ™M W Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES J Het Noordhollands Kamerkoor verzorgt onder leiding van Klaas Venne- ker een kerstconcert in de Witte Kerk te Heiloo op 18 december. HEILOO - Het kerstconcert in de Witte Kerk te Heiloo wordt dit jaar gegeven op zaterdag 18 december om 20.15 uur in de Witte Kerk te Heiloo. Het wordt verzorgd door het Noordhollands Ka merkoor o.l.v. Klaas Venneker, met medewerking van Anne Koene, harp. Het Noordhollands Kamerkoor bestaat uit 36 enthousiaste amateurs waarvan enkelen een muziekopleiding gevolgd hebben. Zij komen "wekelijks in Schoorl bij elkaar om muziek te maken. Concer treizen zijn gemaakt naar o.a. West- Duitsland, Bulgarije, Engeland en Zwit serland. In 1989 heeft het koor de pu blieksprijs gewonnen tijdens het 25ste internationale koorfestival te Mon- treux. Ook zijn er diverse succesvolle concerten met symfonie-orkesten gege ven met werken van Duruflé, Poulenc en Handel. Het repertoire van het koor omvat composities van de vroeg-barok tot heden. Tijdens het kerstconcert worden er wer ken uitgevoerd van o.m. Byrd, Hassler, Poulenc, Britten (Ceremony of Carols met harp begeleiding), Berlioz, Will- cocks, alsmede een drietal negrospiritu als. Toegangsprijs 12,50 (65+ en CJP 10,00) Kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijg baar vanaf 19.30 uur. HEILOO - Op dinsdag 7 december werd in Heiloo de Internationale Vrij willigersdag gevierd. Deze dag is door de Verenigde Naties ingesteld en is bestemd voor alle vrijwilligers die waar dan ook werkzaam zijn. Alle verenigin gen en instellingen met vrijwilligers waren door de gemeente Heiloo uitge nodigd voor een feestelijke bijeenkomst in De Beun. Op deze middag werden de vrijwilligers in het zonnetjes gezet met een programma dat bestaat uit informa tie en vermaak. Alleen al in Nederland en zo'n 2.7 mil joen vrijwilligers. In Heiloo zijn het er ruim 3000. Om het vrijwilligerswerk meer voor het voetlicht te brengen, om de waardering voor het vrijwilligers werk te uiten en om het belang van het vrijwilligerswerk te benadrukken was er ook een viering van de Internationale Vrijwilligersdag in Heiloo. Het programma begon om 15.00 uur. Na de ontvangst was er een inleiding van wethouder Welzijn, mevrouw A.M. Worm-de Moei. Daarna de uitreiking van de Informatiegids Senioren- Vacature-bank, gevolgd door een inlei ding van mevrouw W. Spanjer, mede werker Stichting IMCO. Het thema was Vrijwilligerswerk naar het jaar 2000. Hierna was er tijd voor ontspanning in de vorm van een optreden van het koor Die Schaeckelsinghers en het cabaret Kunst en Vliegwerk. gemeente heeft voor dit belbusprojekt een subsidie beschikbaar gesteld. De bekendheid van de belbus is belang rijk, maar dat kost tijd. Wethouder Wuijster denkt dat het zo'n drie jaar gaat duren. De verwachting is het eerste jaar 3300 ritten, het tweede jaar 6700 en het derde jaar 10.000. De exploitatie is rendabel bij 3000 ritten per jaar. Het plan is zorgvuldig uitgewerkt met ge meente, NZH en taxibedrijf Zwart. Er wordt gereden met een busje voor acht personen of, bij minder belangstelling, met een personenauto. Wel moet men zich een uur van tevoren melden, telefoon 331344. De belbus rijdt van 9.00 tot 23.00 uur. Het projekt loopt in eerste instantie voor een proef periode van een jaar. HEILOO - De 104 seniorenwoningen van de Stichting Woningcomplex voor Bejaarden (SWB) worden met ingang van 1 januari 1994 eigendom van de Vereniging voor Volkshuisvesting Hei loo. Het woningbezit van de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo wordt met deze overdracht tot 736 woningen uitgebreid. De Vereniging voor Volks huisvesting Heiloo voerde vanaf 1992 al het administratief, financieel, en tech nisch beheer van de 104 woningen van SWB. De ontwikkelingen in de sector van de volkshuisvesting, met name de beper king van overheidssubsidies en de ver zelfstandiging van de woningcorpora ties, maken voor de nabije toekomst een intensievere bedrijfsmatige wijze van beheer, nieuwbouw en renovatie door corporaties gewenst. Schaalvergroting levert een belangrijke bijdrage aan de mogelijkheid tot bedrijfsmatig'beheer. De besturen van de beide corporaties hebben derhalve tot de overdracht besloten om op adequate, wijze in te kunnen spelen op de veranderingen en ontwikkelingen in de volkshuisvesting. Door de overdracht zal het financieel- economisch draagvlak van de Vereni ging voor Volkshuisvesting Heiloo ver groten waardoor de vereniging als sociaal ondernemer goede huisvesting in zowel de goedkope als in de duurdere huur- en koopsfeer kan realiseren. De HEILOO - Atletiekvereniging Trias or ganiseert vrijdag 10 december weer een coopertest. Regelmatig heeft AV Trias coopertesten op haar programma staan voor iedereen, die wil weten hoe het met haar conditie gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minu ten. Aan de hand van het aantal afge legde meters wordt via een tabel bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt gehouden op de kunststo fatletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. De start van de coopertest is om 19.30 uur, inschrijven kan vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegen heid is aanwezig en het inschrijfgeld be draagt 2,50. Voor inlichtingen: Nick van Baar, tel. 072-126254. specifieke doelstelling van de verdwij nende SWB, namelijk het bouwen en exploiteren van woningen voor senio ren, al of niet met zorgmogelijkheid, welke voldoen aan eisen van een goede volkshuisvesting, is, mede in het licht van de lokale en regionale demografi sche ontwikkelingen, onverkort door de Vereniging voor Volkshuisvesting Hei loo onderschreven. De nieuwe eigenaar zal in 1994 een groot deel van de overge dragen woningen renoveren. De bewo ners zijn hierover reeds ingelicht. In totaal gaat het om 40 woningen. HEILOO - Het CGB houdt op donder dagavond 9 december een appèlavond in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat te Heiloo, aanvang 19.30 uur, met als onderwerp: Wat doen wij pastoraal met het psychisch zieke ge meentelid? Drs. W. v. Herwijnen uit Kampen zal dit onderwerp vóór ons in leiden. Een ieder is van harte welkom. Vragen kunnen mondeling en desge wenst schriftelijk worden ingediend. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot S. Boonstra, tel. 072-332011. HEILOO - Zaterdag 11 december zal in het Open Huis te Heiloo de jaarlijkse bijeenkomst voor oud-Indië-Militairen, die in de periode 1946-1962 in het huidi ge Indonesië dienst hebben gedaan, plaatsvinden. Ook dit jaar wordt weer medewerking verleend door één van de verenigingen uit Heiloo. Harmonie orkest Caecilia zal 's middags een muzi kaal optreden verzorgen. De ontvangst van de oud militairen vindt plaats tus sen 10.00 en 10.45 uur. Ook partners of direkte familieleden zijn van harte wel kom. Tot en met 9 december kan men zich alsnog telefonisch opgeven via tel. 072-335316. KENNEMERSTRAATWEG A3, HEILOO TELEFOON: 072 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt -tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1