|^NT£ Informatierubriek van de gemeente Heiloo (S HEILOO Gemeente Heiloo steunt campagne voor voormalig Joegoslavië Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Actiedag: zaterdag 18 december Verkiezingen 1994 voor niet-nederlanders en voor nederianders in het buitenland Expositie in het gemeentehuis van Heiloo BELBUS HEILOO: 331 344 Stand van zaken Subsidie Nota Welzijn Ingediende bouwaanvragen Adreswijzigingen Voorbereidings- besluit Nieuw bouwplan, art.19, Wet RO Nieuwe bouwplannen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 T UITKIJKPOST 15 DECEMBER 1993 Niet-Nederlanders: Nationaliteit Om in Nederland te kunnen stemmen moet men de nederlandse nationaliteit bezitten. Hoe kan men deze nu verkrijgen? Dit kan door naturalisatie maar ook door optie. Dit laatste betekent dat zij, die dat wensen een verklaring kunnen afleggen bij de burgemeester van de woonplaats waar zij wonen. Men moet voldoen aan de volgende voor waarden: 1. meerderjarig zijn; 2. hij/zij moet in Nederland geboren zijn en hier vanaf de geboorte wonen; 3. het afleggen van de genoemde verkla ring moet gebeuren voor het bereiken van de leeftijd van 25 jaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling Burgerzaken, telefoon 313 110. Nederlanders: stemmen in het buitenland Bij de komende verkiezingen voor de Twee de Kamer der Staten-Generaal en het Euro pese Parlement kunnen nederlandse kiesge rechtigden die in het buitenland wonen op hun verzoek als kiesgerechtigden worden geregistreerd in de gemeente 's-Gravenha ge. De benodigde registratieformulieren kunnen in genoemde gemeente worden verkregen of bij het nederlandse consulaat/ambassade in het betreffende land. Er kan ook gebruik worden gemaakt van het stemmen per brief. Dit wordt eveneens door de gemeente 's-Gravenhage centraal gere geld. Als u wilt bemiddelen voor in het buitenland wonende familieleden met de nederlandse nationaliteit kunt u voor toezending van de benodigde formulieren contact opnemen met de afdeling Burgerzaken/Verkiezingen van de gemeente 's-Gravenhage, telefoonnum mer 072-35 32 835. Er is weer een expositie in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Van Tine Poelsma hangen er schilderijen, die een overzicht vormen van een gedeelte van haar werk. Asta Kettler stelt haar bronzen sculpturen ten toon. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Deze werken blijven hangen en staan tot 5 januari 1994. De gemeente Heiloo heeft besloten om de internationale actie ter ondersteuning van de inwoners van Bosnië-Hercegovina en voormalig Joegoslavië te ondersteunen. Op zaterdag 18 december zal het gemeentehuis van 10.00 uur tot 14.00 uur geopend zijn. De gemeente roept de burgers om naar het gemeentehuis te komen, om daar een solidariteitsverklaring met de burgers in voormalig Joegoslavië te ondertekenen en een financiële bijdrage te leveren voor humanitaire projecten. De gemeente steunt zo de campagne "Dekens en Bescherming voor Bosnië" en geeft gehoor aan de oproep van de Raad van Europa om in zoveel mogelijk gemeen ten actie te voeren. In grote delen van Europa is de winter al ingevallen. In ieder geval hebben de sneeuw en de kou Sarajevo, Bosnië-Herzegovina en de rest van voormalig Joegoslavië bereikt, waar de situatie vrijwel hopeloos is. Enerzijds, omdat honderdduizenden burgers nu opnieuw een winter met veel kou, honger en ellende tegemoet zien; de internationale hulporganisaties vrezen dat vele duizenden mensen de winter niet zullen overleven. Anderzijds, omdat een politieke oplossing nog steeds niet in zicht is. Het grootste deel van het geld dat de actie Enige weken geleden heeft u via deze Infor matierubriek kunnen lezen over de ontwikke lingen van het Subsidiebeleid. Begin oktober heeft het college de "Subsidie Nota Welzijn" voorlopig vastgesteld. Daarna is de Nota voor een eerste behandeling be sproken in diverse raadscommissies en in de Adviescommissie Welzijn. Hierna is de Nota toegezonden aan alle ge subsidieerde welzijns- en sportverenigingen/ instellingen in Heiloo. De verenigingen/instel lingen konden toen reageren op de Nota en op de subsidievoorstellen die daarin staan op genomen. Een twaalftal verenigingen en instellingen heeft schriftelijk gebruik gemaakt van de mogelijkheden van inspraak. Al deze reacties zijn onlangs door het college besproken en zijn onderdeel van gesprek geweest in de definitieve discussie met de Raadscommissie Welzijn van 13 december jl. Rond half december kunnen de verenigingen die gereageerd hebben, de zaak nog eens doornemen met de wethouder, mevrouw Worm-de Moei. Hierna spreekt de commissie Financiën zich nog definitief uit over de Nota. De verwachting is dat de Nota in februari in de Raad zal worden besproken. oplevert, wordt direct ingezet ovor noodhulp, om de burgers te helpen de winter te overleven. Een klein deel van de inkomsten zal besteed worden aan projecten, die erop gericht zijn om de vredesinitiatieven van de burgers in voormalig Joegoslavië te ondersteunen. In het kader van de campagne "Dekens en Bescherming voor Bosnië" wordt onder andere gepleit voor het instellen van beschermde gebieden ("safe havens") en lokale "protectoraten" in Sarajevo en Mostar. Bij zo'n lokaal protectoraat komt de stad onder bestuur van de VN of de EG, die bij de wederopbouw de democratische uitgangspunten en mensen rechten en niet de etnische achtergrond van mensen centraal stellen. De nationale coördinatie van deze internatio nale actie is in Nederland in handen van het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid (PGV). Dit is een samenwerkingsverband van gemeenten, ondergebracht bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Het PGV voert de campagne "Dekens en Bescherming voor Bosnië" samen met de Raad van Kerken, Stichting Oecumenische Hulp, Mensen in Nood, Pax Christi, Vrouwen voor Vrede en het Interkerkelijk Vredesbe raad (IKV). Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is' of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zulleh te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Bosanemoon 73, P. Roemer - vergroten woonhuis. De Oude Werf 10-14, Bowling Service Noord-Holland B.V. - oprichten opslagruimte, werkplaats en kantoor. De Kleine Kanne 2, K.G.F. Beers - plaatsen dakkapel. Schuine Hondsbosschelaan 59, M.L. Houtenbos - plaatsen dakkapel. Laarmanstraat 24, H.J. van de Kamer - vergroten woonhuis. De Rietvink 7, C.V. Sindhunata - veranderen garage in woonruimte. Handelsweg 17, J.C.M. Manshande - vergroten bedrijfsruimte. De Blomhof 20, J.A.N. Lok - vergroten woonhuis. Westerweg 65, R.J. van Veen - vergroten schuur (garage). Fontein Verschuirlaan 22, F.M.A. Hemmer - veranderen en vergroten woonhuis. Als u van adres verandert is het belangrijk dat u dit schriftelijk doorgeeft aan de afdeling Burgerzaken. Dat doet de huiseigenaar niet voor u en ook niet het bureau Huisvesting van een gemeente. U bepaalt de verhuisda tum en u moet de adreswijziging dan ook zelf doorgeven. Vaak wordt dit vergeten en krijgt de gemeente te laat of helemaal geen opgave. Als we de bevolkingsadministratie goed willen bijhouden dan moeten alle wijzigingen bekend zijn en kunnen deze gegevens zo snel mogelijk worden verwerkt. Volgend jaar gaat de geautomatiseerde registratie, na invoering van de GBA-wet, als basisadministratie dienen. Dan is het voor iedereen van belang dat alle gegevens juist in het systeem komen te staan. Dus ook uw adres. In het voorjaar van 1994 zullen wij bij de invoering van dit nieuwe systeem u hierover meer vertellen. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 december 1993 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen op de hoek Kennemerstraatweg/Vennewatersweg. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 16 december 1993 voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan G.P. Groot B.V. te Heiloo voor het oprichten van een tanksta tion met kiosk en wasstraat alsmede de vestiging van een groothandel in motor brandstoffen op het perceel hoek Kenne- merstraatweg/Vennewatersweg. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 december 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152 Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Van Merlenlaan 15 - vergroten woning; Tulpencroftlaan 28 - vergroten woning; E.J. Potgieterweg 5 - veranderen en vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 december 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Zuid-Oost II, Ronde Laan - Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo - 38 sociale huurwoningen en 2 premie (huurwoningen. Zuid-Oost If, Ronde Laan en De Dreef - Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar - 28 sociale koopwoningen en 8 premiewoningen. De Krommert 1, S.G. Eskes - oprichten woning. Poortweijdt 12, A.J. de Jong - vergroten woning. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. TTV Rozing Heiloo De schaakstukken staan op scherp bij Oppositie Heilooër Bridgeclub V.V. Effect Flashing Heiloo Luchtpost Heiloo Zwembad Loos De Deel-toernooi in Bowling Heiloo HEILOO - Met nog één wedstrijd te spelen hadden vier van de vijf teams van Rozing nog kans op een eerste plaats. De le klasse B werd lange tijd door Ro zing l gedomineerd en op de laatste speeldag had dit team nog maar aan 1 punt genoeg om kampioen te worden en te promoveren naar de hoofdklasse. De tegenstander was de Quint dat moest winnen om nog aanspraak te maken op de titel. Eerder dit seizoen had Rozing 1 de Quint nog overtuigend verslagen maar deze keer stond het binnen de kortste keren met 6-0 en dus kansloos achter en kon de Quint het kampioen schap vieren. De uiteindelijke uitslag was 9-1 waarmee Rozing voorlopig even in de wachtkamer moet. Het 2e team van Rozing draait een ma tig seizoen. Na een redelijke start zakte dit team ver weg en omdat de laatste wedstrijd ook nog verloren werd kwam dit team bijna in degradatie-zorgen. Met een uiteindelijke vijfde plaats, nog net voor B.R.C. dat laatste werd, werd degradatie voorkomen en het verblijf in de 2e klasse weer verlengd. Rozing 2 krijgt echter wel concurrentie van Ro zing 3 in deze klasse. Rozing wist, na een zeer spannende wedstrijd waarbij op het scherpst van de snede werd gespeeld, directe concurrent de Door zetters met 6-4 te verslaan. Door dit re sultaat werd Rozing 3 voor de derde keer in successie kampioen en dit team komt dus volgend seizoen ook uit in de 2e klasse. Rozing 4 bezette lange tijd de eerste plaats in de 3e klasse B. De laatste twee wedstrijden werden echter verloren waardoor Rozing 4 uiteindelijk genoe gen moest nemen met een plaats in sub top. Rozing 5 nam duidelijk geen genoegen met een plaats in de subtop. Zonder ook maar een punt te verliezen werd Rozing 5 kampioen van de 5e klas se B. Met twee kampioensteams en de goede prestaties van Rozing 1 en Rozing 4 is het najaarsseizoen succesvol af gesloten en kan het volgende seizoen vol vertrouwen tegemoet worden gezien. HEILOO - Aan alles is te merken dat de laatste twee ronden zijn ingegaan bij Oppositie. Zowel de koplopers als de schakers die tegen de rode degradatie- lijn hangen persen alles uit hun aanval, kortom willen winnen om het seizoen te redden. Helaas vallen de blunders in zo'n span ningsveld ook wat talrijker te noteren. Er vallen ook heel wat mooie partijen te ontdekken zoals de partij om de koppo sitie tussen Cor van Etten en A. Slob, die positioneel vaardig werd afgesloten met een overwinning van wellicht de nieuwe clubkampioen de heer Slob. Een knappe overwinning was er voor Alle man sr. op Sauer en de overwinningen van De Jager, Niehaus en Maas maken het in de degradatiehoek wel heel erg spannend. In de B-poule maakt Brink met iedereen korte metten en staat onbedreigd bove naan. Daaronder maakt Kracht als eerste zeker kans mee te promoveren naar de hoogste groep bij Oppositie. Een leuke vermelding is de gedegen overwinning van Paul de Moei op Hoo- gerwerf. Voor deze jongeling een bewijs dat hij het tempo echt wel aankan in de seniorengroep. Uitslagen: C. van Etten-A. Slob 0-1, Groot-M. Alleman 1-0, Heeringa-Rey. v. Buuren Z2-Z2Lindenhovius-B. Bosma Z2-Z2Jongkind-v. Hoek Z2-Z2, de Jager-Manni 1-0, Ebregt-Maas 0-1, Kerst-K leijn 1-0, Langereis-Ligthhart Z2-Z2, Sauer-Alleman 0-1, Niehaus-v.d. Werff 1-0, Pias-Brink 0-1, v.d. Wal- Kracht Z2-Z2, Koenders-Jonkheer 1-0, Bos-Obdam 1-0, Moll-Vonk 1-0, de Ruig-Witte 1-0, v.d. Brink-Beyers 0-1, de Moel-Hoogerwerf 1-0, van Stee- Kraaijenbrink Z2-Z2. Voor de leden is de eerste dinsdag in ja nuari het Reyersen van Buuren snel- en Rapidschaaktournooi in 't Open Huis. Bijzonder blij is Oppositie met sponsor Reyersen van Buuren die als mede- schaaklid en schaakliefhebber deze schaaktraditie van Oppositie extra in houd wil geven met zijn naam. HEILOO - Uitslagen Bridgeclub HBC dinsdag 7 december: A-Lijn Adams - Jacobs 55.00, Kloots-Kramer 55.00, B- Lijn: Boelhouwer-Frugte 56.95, Moscou-Weehuizen 56.95. Donderdag 9 december: A-Lijn fam. Romar 59.50, Evers-Haan 58.00; B- Lijn M. Jansen-Kromhout 61.00, Evenbly-Gauw 55.00; C-Lijn: v. Dyk 61.00, v.d. Dool-Neyens 60.50; D-Lijn: v. Haperen-Hurkmans 58.00, E. Jansen-Löhr 55.50. HEILOO - Tegen het laag geplaatste Seahawks uit Den Helder hebben de da mes van Effect 1 alleen in het begin van de 2de set, door concentratieverlies een ruime achterstand gehad. Al in de le set was het kwaliteitsverschil van de beide teams duidelijk. Seahawks wist in deze set maar drie punten te scoren, zodat de set met 15-2 gewonnen werd door Ef fect. Zoals gezegd kwam Effect in de 2e set op een 7-0 achterstand, vooral door veel serveerfouten en een matige aanval- safronding, regelmatig werd in het een- blok van de tegenstander geslagen. Na 2 time-outs herstelde Effect en dat kwam vooral door een goede servebeurt van Marit Rijks die 7 punten op rij scoorde. In het slot van de 2e set was het vooral de zuiverheid op alle spelonderdelen die bij Effect beter verzorgd was dan bij Seahawks waardoor deze set met 15-10 werd gewonnen. In de 3e set nam Mela- nie Sengers het spelverdelen over van Marjon Schaap, terwijl coach Renno de Jong bij de stand van 6-0 voor Effect Jouke Boerhave wisselde voor haar dochter Wendy Boerhave. Ook in deze opstelling bleef Effect goed spelen en een gemakkelijke 15-3 setoverwinning was dan ook dik verdiend. Dan volgt hieronder de uitslag van de sponsorloterij die dames 1 van Effect had opgestart om op deze wijze de extra kosten die het spelen op 3de divisie ni veau met zich meebrengt te kunnen dek ken. De trekking is op 6 december bij afwezigheid van wethouder Wuijster verricht door Sint Nicolaas. le prijs een draagbare kleurentelevisie - Marco Sluijs, 2e prijs een Sony diskman - Sjaak Wagemaker en 3e prijs een Sony Walkman - Wendy Boerhave. HEILOO - Voor de wedstrijd tegen HOC-Heemstede had coach Huub Hartman op de afgelopen trainingen de spelers van Heren 1 intensief onderhan den genomen op het verdedigen. De heren van Flashing-Vlotman hadden het geleerde goed in hun oren geknoopt en begonnen dan ook fysiek sterk, er werd goed consequent man to man ver dedigd, het merendeel van de rebounds waren voor Heiloo, alleen aan de afwer king mankeerde er de eerste helft nog wat. Door de goede verdediging bleef de score vrijwel gelijk opgaan, vlak voor de pauze scoorde Martij n Cornelissen 6 punten op rij waarmee een ruststand van 37-37 werd bereikt. In de tweede helft ging Heiloo op dezelfde voet voort, fysiek sterk spel maar waar in de eerste helft de basket regelmatig werd gemist, vielen nu opeens alle schoten raak. De tegenstander had op het goede spel van Flashing-Vlotman geen goed antwoord, ze werden geïrriteerd en maakten daardoor fout op fout. Heiloo hield z'n hoofd er bij en bouwde de voorsprong verder uit. Als laatste red middel probeerde HOC de zoneverdedi ging maar ook daar had Flashing met een uitgekiende zoneaanval een goed antwoord op, ze braken met vlijmscher pe passes door deze verdediging heen en wonnen uiteindelijk afgetekend met 89-63. HEILOO - In samenwerking met Jan Ranzijn tuin dier organiseert de post duivenvereniging op zaterdag 18 decem ber van 9.00 tot 17.00 uur aan de Omval in Alkmaar de jaarlijkse tentoonstel ling. De leden zullen ongeveer 200 dui ven inbrengen die door keurmeester Meskers uit Amsterdam worden ge keurd. Rondom de tentoonstelling zijn er diverse aktiviteiten. Verschillende voederfabrikanten zijn met produkten aanwezig alsook leveranciers van hok- benodigdheden. Vanaf 14.00 uur ver richt de landelijk bekende duivendie- renarts dr. Van der Sluis onderzoek naar de gezondheid van duiven. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd, de kleurplaten zijn vanaf heden bij de die- renafdeling verkrijgbaar. HEILOO - Op 30 november werd er door leerlingen van zwembad Loos uit Heiloo in Bergen afgezwommen voor de overlevingsbrevetten kadet en brons. Alle kandidaten zijn geslaagd. Voor het kadet-brevet: Maaike Slip pens, Rob Kaan, Inge Verhagen, Jobbe van der Kaaij, Arjan de Wolde, Tim Phaff, Byron Griffith, Michel Blom, Teun Zijp, Nicolette van der Molen, Marga Admiraal, Michel Duin, Barbara Beek, Lizet Houtman en Marijn Blaauw. Voor het brons-brevet: Mark Terhagen, Laura van Rees en Arjen van Wijngaarden. Onder toezicht van de heer Baars van de Nederlandse Onderwatersport Bond werd op 7 december afgezwommen voor de snorkeldiploma's A, B en C. Ook hier slaagden alle kandidaten. De heer Baars gaf na de zwemverrichtingen nog de nodige tips aan de deelnemers. Voor het snorkeldiploma A slaagden: Eline Ramaker, Dolf Bot, Albertine Wiersma, Peter Hauwert, Maarten Blom, Lenaert Denekamp, Onno Hen- sen, Jan-Willem Swart en Jouri Horst huis. Snorkeldiploma B: Ellen Zijlmans, Jaap Kaan, Marijke Bake, Ir ma Bakkum, Janneke Smakman, Mari- se Ramaker en Bregtje Langkemper. Snorkeldiploma C: Martin Otto en Len- nard Nieuwland. HEILOO - Voor haar meer dan 400 le den, organiseert Bowlingvereniging Heiloo in het Bowling- en Snooker Cen ter Heiloo aan de Kennemerstraatweg, van 20 t/m 23 december, 4 avonden lang, het jaarlijks terugkerende en vol geboekte De Deel Kersttoernooi. Het succes van dit toernooi is mede te dan ken aan de hoofdsponsor, Delicatesse zaak De Deel uit 't Loo, die de kerst sfeer weer duidelijk, in de te winnen prijzen, tot uiting weet te brengen. Het toernooi wordt zowel voor de da mes als de heren in 2 klassen gespeeld op handicapbasis, waardoor de echte favorieten voor een eindzege moeilijk zijn te voorspellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4