Giro 121 Unicef# Eeuwwisseling wordt een knalfeest L I M M E N WORD LID VAN NATUURMONUMENTEN VOOR 35,- GIRO 9933 «4? Ja, ik teken voor de toekomst van een weeskind Creatieve instuif Kerstfeest KBO-ANBO Oud Indië militairen weer bijeen in Heiloo VVD-spreekuur Spot in Buk Buk Raad Akersloot Kandiatenlijst PvdA Heiloo Scouting zoekt leiding voor welpenspeltak Museumstoomtram rijdt in de kerstvakantie Oliebollenactie Scouting Rurik Damclub Heiloo Extra cursus T'ai Chi Cursus filosofie Datum:1992 Handtekening: Stuur deze donatiekaart vandaag nog naar UNICEF, Antwoordnummer 10Ö50,2501WB DEN HAAG. I Heiloo 2000 Huwelijkskaarten van verkrijgbaar bij: PAGINA 8 UITKIJKPOST 15 DECEMBER 1993 Informatierubriek van de gemeente Limmen Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a. Limmen Telefoon 02205-1456 HEILOO - De beide ouderenbon den ANBO en KBO alsmede de Stichting Ouderenwerk Heiloo or ganiseerden op zaterdag 11 decem ber een creatieve instuif. Deze instuif werd geopend door de heer K.J. Kuiper, voorzitter van de Stuurgroep Europees Jaar van de Ouderen. Vanaf half elf tot vier uur 's middags was het een komen en gaan van veel belangstellenden. Men kon er kerststukjes maken, kaarten borduren, kaarten snijden, zandschilderen en zijn/haar creati viteit botvieren op pergamano, ori gami, filigrain en stro. De gastvrou wen zorgden als vanouds voor de inwendige mens met koffie, brood jes, soep, enz. Het geheel werd nog gezelliger door de muzikale medewerking van het duo Pé Bruin en J. de Haas op key board en saxofoon. Bovendien was er ook nog een verloting met een 20-tal prijzen. De netto-opbrengst van deze verloting komt geheel ten goede aan de nieuwe hobby-farm. 's Middags om 16.00 uur sloot de heer A. Cahn, voorzitter van de ANBO deze dag met een dankwoord aan de organisatoren van deze dag< de deelnemers en vooral de gastvrou wen voor hun geweldige inzet. Tot slot volgen hier de winnende lotnummers: 513, 567, 579, 587, 594, 607, 619, 646, 658, 670, 679, 684, 711, 716, 718, 730, 733, 735, 743, 748 en 796. HEILOO - Op donderdag 16 de cember houden de ouderenbonden KBO en ANBO de jaarlijkse kerst viering in het Trefpunt aan de Westerweg. De middag begint met het zingen van diverse kerstliederen, waarna de heer Koek een kerstver haal zal voordragen. Hierna wordt een onderhoudend kerstspel opgevoerd door de eigen toneelgroep met als titel 'Met kerst komen de kinderen thuis'. Iets over de inhoud: Voor moeder Leonie is de kerst pas geslaagd als alle kinde ren thuis komen. Het diner moet iets aparts worden en de drukte neemt ze hierbij voor lief. Maar naarmate de kinderen ouder wor den, is de organisatie moeilijker. Oma moet op tweede kerstdag to neelspelen. Patricia heeft zich ver gist in de dag en denkt dat het diner op tweede kerstdag is. Ook moeders vriending Fenna bemoeit zich er mee. Leonie gooit tenslotte de ka lender maar weg: het lijkt de eerste keer te worden dat het plan niet lukt. Maar tot slot neemt alles nog een leuke wending door een initia tief van beide dochters. De kerstviering begint om 13.30 uur. De entree bedraagt f 2,50. Het is raadzaam op tijd te komen, zodat u een goede plaats heeft. HEILOO - De jaarlijkse reünie van In dië veteranen in Het Open Huis te Hei loo mag, ondanks de vele griep afmel dingen, toch weer geslaagd worden ge noemd. Na de gebruikelijke ontvangst met koffie en cake werden de oud mili tairen toegesproken door de heer Smeets namens de reünie commissie en burgemeester Schoof namens de ge meente Heiloo. Deze memoreerde dat het gemeentebestuur alle respect heeft voor datgene wat destijds in moeilijke omstandigheden in het verre Indië, nu Indonesië, in opdracht van het vader land werd verricht. Met enkele ogen blikken van stilte werden de overleden kameraden herdacht. Na de gebruikelij ke lunch wachtte de aanwezigen een ge filmd reisverslag over Indonesië welke beschikbaar was gesteld door de Stich ting Het Schone Streven. Na een verder gezellig bijeen zijn werd de dag besloten met een prachtig muzikaal optreden van de Heilooër Harmonie Caecilia. Het ge heel stond onder leiding van dirigent de heer van Velthuizen. Een staand ap plaus voor dit spontane belangeloos op treden was op haar plaats. Een geslaag de dag die in het lustrum jaar '94 zeker zal worden herhaald. HEILOO - Politieke partijen krijgen vaak het verwijt, dat zij zich alleen in verkiezingstijd om de kiezers bekomme ren. Dit geldt evenwel niet voor de V.V.D. Gedurende de gehele zittingspe riode van de gemeenteraad houdt de VVD-fractie maandelijks spreekuur om individuele burgers, verenigingen of or ganisaties in de gelegenheid te stellen hun wensen, vragen, problemen of klachten met de fractie te bespreken. Zo ook morgen, donderdag 16 december om 19.30 uur in het gemeentehuis (in gang Raadhuisweg). Daar een raadslid is gekozen uit de be volking, door de bevolking en voor de bevolking hebben de VVD-fractieleden ook buiten het maandelijkse spreekuur een open oor voor wat er onder de bur gerij van Heiloo leeft. Zij zijn immer bereikbaar: wethouder Juup Wuijster (tel. 313131 of 331914 - huis), fractie voorzitter Janneke Cahn (332520), Henk Post (332905), Ernest ten Hacken (330316), Tom Knijff (337228) en Anne Marie Geerling (152823). Zij stellen uw telefoontje op prijs. Bel gerust! Bestuursleden van de Stichting Eeuwfeest Heiloo; v.l.n.r. Theo Kaan dorp, Lot Mol, Jan Bellekom, Kees Stam en Bert Kostense. HEILOO - Hoe vaak gebeurt het dat een mens een nieuw millennium mag binnentreden en moet hij deze zeldzame gebeurtenis onopgemerkt aan zich voor bij laten gaan. Nee, vonden de mensen uit Heiloo die in januari de Stichting Eeuwfeest Heiloo oprichtten. Toen reeds legden zij de basis voor een feest dat slechts eens in de 100 jaar kan wor den georganiseerd. Het plan is om de eeuwwisseling met 2000 dorpelingen en feestgangers die zich met Heiloo verwant voelen de eeuwwisseling groots te vieren. Het eeuwfeest wordt een culturele en culi naire happening in een fantastisch feest paleis met een scala van vermaak. Het is nog te vroeg om namen te noemen, maar rekent u erop dat ze in Heiloo zul len klinken als een klok. Ook op culi nair gebied wordt er naar gestreefd om het neusje van de zalm (de rest ook na tuurlijk) in huis te halen. De donateurs van de Stichting Eeuwfeest hebben overigens de mogelijkheid om zelf het HEILOO - Zaterdag 18 december speelt de band Spot! in het café jongerencen trum Buk Buk. De deuren zijn geopend vanaf 22.00 uur en de entree vpor deze avond bedraagt 5,-. De band heeft in de twee jaar dat ze bestaan het hele land doorkruist. Van Den Haag tot Almelo en van Heeren veen tot Venlo. Van jongerencentrum tot plaatselijke kroeg. De basis van het Spot-repertoire wordt gevormd door melodieuze nummers met rock- en punkjass energie. Met verscheurend gi- taarwerk door Edwin de Herder (gi taar/zang) en Bas Cloo (bas), een puntige ritmesectie door Eric Sondorp (drums) en eigenwijze zang door Ciska Ruitenberg kookt Spot! zijn eigen brouwsel. In oktober '93 verscheen het nummer Toy Mobile op de verzamel-cd van het openingsnummer van het lande lijk muziekblad Roq. Deze maand nog verschijnt bij hetzelfde label de single van Spot. Oud Nieuw total dance party Op donderdag 16 december star.t de voorverkoop voor een swingende Oud Nieuw bij jongerencentrum Buk Buk. Op 1 januari wordt er van 1.00 tot 6.00 uur een groot feest gehouden onder de flitsende naam Oud Nieuw Total Dance Party. De kaarten hiervoor be dragen 10,-. De voorverkoop wordt als uitzondering alleen bij Buk Buk ge houden. Per persoon worden er maxi maal vijf kaarten verkocht. Op de avond zelf kun je niet meer voor kaar ten terecht. Wil jij je met Oud Nieuw van een fantastische nacht verzekeren, wees er dan snel bij want dit keer is de oplage van de kaarten extra gelimiteerd. AKERSLOOT - Donderdag 16 decem ber vergaderen de leden van de gemeen teraad van Akersloot in het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Be langrijkste punten op de agenda zijn de wijzigingen van de diverse locale be lastingverordeningen (hondenbelasting, toeristenbelasting, rioolrechten, af valstoffenheffing en onroerend- goedbelasting). De vergadering is open baar en begint om 20.00 uur. Wie van te voren de stukken en de volledige agenda wil inzien, kan daarvoor tijdens kantoo ruren terecht in het gemeentehuis. HEILOO - Fractievoorzitter Roelof Bos (48) voert de kandidatenlijst aan waar mee de Partij van de Arbeid in Heiloo deelneemt aan de gemeenteraadsverkie zingen. Bos, opgeleid als politicoloog, combineert de gemeentepolitiek in het dagelijks leven met free-lance redactio neel werk. Hiervoor was hij leraar maatschappijleer en hoofdredacteur van edacutieve tijdschriften. De tweede plaats op de P.v'.d.A.-lijst wordt ingenomen door Aad van IJperen (40), bouwkundig ingenieur, thans werkzaam als hoofd van de stafafdeling stadsdeelwerken Amsterdam-Oost. Tjeerd Adema (48), tot 1990 twaalf jaar raadslid en nu nog plaatsvervangend raadslid, staat derde. Op de vierde plaats komt Gré Ris- Dekker (54), huisvrouw. Zij is al vele ja ren actief in de afdeling, o.a. voor de Rooie Vrouwen. Nummer vijf is Kees Blom (48), consulent van het arbeidsbu reau te Amsterdam voor de sector bouwnijverheid. Op de Heilooër PvdA- lijst staan verder Arie Kaan (leraar aan een agrarische school), Henriëtte de Jong (hoofd personeelszaken van een waterleidingbedrijf) en Jacob Ouder kerken (directiesecretaris van Mul- tikabel). In de huidige raadsperiode bezet de Par tij van de Arbeid twee van de .19 zetels in de gemeenteraad van Heiloo. Zoals eerder gemeld, zal wethouder Jan Bors- jes (64) na de verkiezingen van 2 maart de politiek verlaten. Het verkiezings programma van de P.v.d.A. Heiloo is te verkrijgen via de secretaris, Jacob Ouderkerken, tel. 335757. programma naar hun hand te zetten. Het bestuur is namelijk van plan om zo genaamde .brainstorm' avonden te or ganiseren waar dus iedereen zijn ideeën kwijt kan over het verloop van het feest. Maar feesten kost geld dat weten we al lemaal, daarom is er een spaarsysteem bedacht waardoor het feest binnen ie ders bereik is. Het sparen gaat met te rugwerkende kracht tot 1 januari 1993, als feestganger betaal je zeven jaar lang 3,75 per maand. Wilt u een inschrijvingsformulier ont vangen? Dat kan, maar ons advies is wacht niet te lang want reeds enige hon derden feestgangers zijn u reeds voorge gaan en voor u het weet moet er weer 100 jaar gewacht worden op zo'n knal- feest. De inschrijfformulieren liggen bij diverse banken, clubs en instellingen in Heiloo. Ook kunnen ze worden aange vraagd bij Stichting Eeuwfeest, Vreden- oord 124, 1852 WK Heiloo. Of u belt u 072-337903/339412 en er komt een in schrijfformulier naar u toe. HEILOO - Vind je het leuk vindt om met kinderen tussen de 7 en 11 jaar oud om te gaan? Heb je afwisselende ideeën om elke week een afwisselend program ma in elkaar te zetten? Wol je je leiding gevende capaciteiten ontplooien en ben jetussen de 18 en 30 jaar oud? Dan ben je degene die wrj zoeken, want de Victo- riegroep van Scouting Heiloo is naarstig op zoek naar een goed gemotiveerd, spontaan persoon die als verantwoorde lijk leider of leidster de welpenspeltak wil komen versterken. Iedere zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur is er opkomst in het eigen clubhuis aan de Westerweg, hoek Kerkelaan. Er wordt o.a. aan sport, toneel, thema's, kamp, excursies en zeilen gedaan. Als rode draad komt het bekende Jungleboek overal in terug. Heb je belangstelling of wil je meer informatie, neem dan con tact op met Inge Röling, tel. 332749. HOORN - Van zaterdag 25 tot en met donderdag 30 december biedt de Mu seumstoomtram Hoorn-Medemblik in een nieuw programma stoomtramritten aan van Hoorn naar Wognum, waar de kerstman de reizigers welkom heet. Tij dens de rit is er voor iedere passagier een kop soep, na afloop wacht warme chocolademelk èn een kadootje voor de kinderen. In Hoorn bestaat de moge lijkheid om een bezoek te brengen aan de werkplaats. Er worden vier ritten per dag gemaakt: 10.30, 12.10, 14.00 en 15.30 uur. Inlichtingen/reserveringen: tel. 02290-14862. HEILOO - Voor elke oliebolliefhebben- de Heilooënaar breken er weer goede tijden aan. Oudejaarsavond nadert met rasse schreden.... Likkebaardt u ook al bij de gedachte aan zo'n dampende, knapperige bol met krenten en rozijnen en een een dikke laag poedersuiker, die uw neus bij elke hap doet veranderen in een winterwit sneeuwlandschap? En raakt u ook al helemaal in paniek als u denkt aan het urenlange bakken in een vreselijk hete keuken en aan de geur die uw huis de volgende twee weken zhl doen ruiken als een willekeurige snacktent? Scouting Rurik biedt u de oplossing: wij bakken uw bollen! Het clubhuis de Hut zal daarvoor zoals elk jaar veranderd worden in een ambachtelijke oliebollen bakkerij met een aparte ruimte voor het optimaal laten rijzen van het beslag, fri tuurpannen met de fijnste snufjes, een uniek systeem voor geleidelijke afkoe ling van de bollen en natuurlijk een pro fessioneel distributiecentrum dat er voor zorgt dat de verse bollen ook daad werkelijk vers bij u thuis bezorgd zullen worden. Het kan natuurlijk gebeuren dat onze verkoper u misloopt omdat u net even weg bent. In dat geval kunt u op 24 december bellen met: Sigarenma gazijn Tilburgs: 072-331742, alwaar uw telefonische bestellingen alsnog geno teerd zullen worden. HEILOO - In de 12de ronde van de on derlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: A. Valkering-N. Ur- sem 2-0, R. de Boer-j. Kraakman 1-1, N. Ligthart-M. Out 2-0, C. Bijwaard-L. Koersen 0-2, G. Hollewand-C. v. Lies hout 0-2. Lijstaanvoerder blijft de on geslagen N. Ligthart met 16 punten uit 9 partijen. Gevolgd door A. Valkering met 14 uit 9, F. Schouten met 14 uit 10 en C. v. Lieshout met 13 uit 10. HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo organiseert wegens enorme belangstelling vanaf maan dag 3 januari (8.30-9.30 uur) een ex tra cursus T'ai Chi. Dit is een Chinese bewegingsleer. De oefenin gen hebben invloed op de spieren en energiebanen in het lichaam. Door het oefenen van concentratie en ge duld komen de deelnemers tot ont spanning, wat een gunstige invloed heeft op de lichamelijke en geestelij ke gezondheid. Het leren beheersen van lichaam en ademhaling is een belangrijk onderdeel van T'ai Chi. De cursus wordt gegeven door Aad Klinkenberg. De kosten bedragen f 4,50 per keer. Voor opgave en/of inlichtingen: Stichting Ouderen werk Heiloo (Ans van der Zee of Fokje Huizenga), Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Veel mensen worden wel eens overvallen door 'filosofische vargen': Bestaat toeval? Wat is de mens voor een wezen? Hoe weet je wanneer je goed handelt? In de cur sus filosofie, die de Stichting Oude renwerk vanaf vrijdag 21 januari (9.30-12.00 uur) organiseert, gaat het niet om de antwoorden, die filo sofen door de eeuwen heen op dit soort vragen hebben gegeven. Waar het wel om gaat is zelf te filosofe ren. Dit houdt in: nadenken over concrete, door ons zelf beleefde voorvallen uit het dagelijks leven. Onder leiding van filosoof drs. H. Bolten wordt er dus niet 'zweverig' of 'abstract' gesproken over zaken, waarvan we niet eens zeker weten of ze bestaan. Door samen te filosofe ren leren de deelnemers eikaars ge dachten kennen. En daardoor worden ook de eigen gedachten hel derder. Er wordt hierbij gewerkt aan de hand van de methode van Socrates, filosoof uit de Griekse oudheid. Het is bij deze cursus niet nodig dat men iets van filosofie afweet. Om met plezier en succes deel te nemen is het alleen nodig dat u beschikt over het gezonde verstand dat we al lemaal hebben. Daarnaast is het uit eraard nodig dat u eens langer en dieper wilt nadenken dan wij ge woonlijk doen. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten. De kosten voor de hele cursus zijn f 125,00. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo (Ans van der Zee of Fokje Huizenga), Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. ONTWERP-BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER (ART. 13.10) Bij burgemeester en wethouders zijn ingekomen de aanvragen van: 1. De heer Welboren te Limmen. d.d. 16 augustus 1993, om een vergunning in gevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van de veehouderij, gelegen aan de Nesdijk 1 te Limmen. 2. De heer Van der Steen, d.d. 31 augustus 1993, om een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer ten behoeve van een transportbedrijf, gelegen aan de Achterweg 25 te Limmen De aanvragen alsmede de ontwerp-beschikkingen en andere ter zake zijnde stgk- ken liggen op de gemeentesekretarie ter inzage tot en met 15 januari 1994 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na telefonische afspraak van 14.00 uur tot 16.00 uur en iedere woensdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesekretarie (eveneerts na telefonische afspraak) een mondelinge toelichting worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen tot en met 15 januari 1994 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden inge bracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Voorts kan een ieder, desgevraagd, tijdens een gedachtenwisseling over boven vermelde stukken mondeling bezwaren inbrengen. Dit moet plaatsvinden voor 5 januari 1994. Men gelieve (daarvoor) een afspraak te maken met de afdeling Milieu van de tech nische dienst, telefoonnummer: 02205-1456. 15 december 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen. Alleen met uw hulp wint de natuur terrein. Noordereinde 60,1243JJ 's-Graveland. Telefoon 035-559933. Natuurmonumenten VoorlettersNaamm/v* StraatHuisnr. PostcodeWoonplaats Postbanknr.Bankrekeningnr hierbij machtig ik u éénmalig van mijn bank/girorekening af te schrijven: ff25,- f35,- f49,- f90,- Df120,- Df300,- GfZóO,- Df. (S.v.p. aankruisen met welk bedrag u wilt helpen.) Doorhalen wat niet van toepassing is. j Als u met een op grond van deze machtiging verrichte boeking niet accoord gaat, dan heeft u het recht binnen 30 dagen uw Bank/Giro opdracht te geven tot terugstorting van het bedrag op uw rekening. HEILOO - Heiloo 2000, al jarenlang actief in de raad van Heiloo, is een vere niging, waarvan een ieder lid kan wor den. Het is geen politieke partij, maar een vereniging die door deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen wil mee praten en meebeslissen over dat wat ons in Heiloo bezig houdt. Heiloo 2000 probeert door de inzet van de raadsfractie, daarbij ondersteund door bestuur en leden, haar steentje bij te dragen aan de ontwikkelingen in 'ons' Heiloo. Een goed evenwicht dient te worden gevonden in het oude en ver trouwde bewaren en met nieuwe ont wikkelingen meegaan. Heiloo 2000 vindt dat de burgers een veel belangrij ker rol moeten krijgen bij het bepalen van het gemeentelijk beleid. Heeft u belangstelling om met Heiloo 2000 mee te praten over zaken die ons in Heiloo bvezighouden, dan kunt u lid worden van Heiloo 2000. Een telefoont je maar mevrouw M. van Gelder (330973) is voldoende. Wij zouden het leuk vinden als veel burgers van Heiloo de vereniging Heiloo 2000 sterker ma ken. Waar juist nu aandacht wordt ge vraagd wordt voor het deelnemen van meer vrouwen aan de politiek doen wij in het bijzonder een beroep op hen. DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,18S0 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 Teken voor de toekomst van een weeskind HEILOO - Op zondag 19 december, aanvang 14.00 uur zal Dirk Jan Ran- zijn, toetsenist, een kerstconcert geven in Restaurant Klein Varnebroek, de Omloop 22 in Heiloo. De opbrengst van dit concert komt geheel ten goede aan de Stichting Tuma Tuma, een waterpro- jekt in Ghana. Natuurlijk wordt er kerstmuziek gespeeld, gospell en mu ziek uit bekende musicals en nog veel meer. Aan dit kerstgala werken verder nog mee, Han Wellerdieck, Janine Vos en Robert Valter. Kaarten kunt u bespe- ken bij M. op den Brouw, tel. 072- 117874. Kerstgala rond Dirk Jan Ranzijn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 8