4 "Maar ben ik niet veel te dik om een donor-codicil in te vullen?" Prettige Kerst dager er eer (gelukkig Nieuwjaar Van goede wil Er zijn nogal wat misverstanden over het donorschap. En dat is jammer; want daardoor dragen veel mensen ten onrechte géén donor-codicil Met als gevolg dat duizenden zieke Nederlanders wachten op een donororgaan. Tot het niet meer' hoeft. Vragen? Bel 06-8212166 (20 cent per minuut) van de Stichting Donorwerving. Of schrijf naar postbus 7641200AT Hilversum. Vragen over'n donor-codicil zijn doodgewoon. Bel 06-8212166. C&> JAAP LIGTHART biljartartikelen Kennemerstraatweg 298a tel.334625 Heiloo PAGINA 10 Uitkijkpost Kerstbijlage - 22 december 1993 In de dagen voor kerstmis riep de engel Muzael alle engelen bij een in de voorzalen van het hemelrijk. Elk jaar repeteerden zij het Gloria in Excelsis zodat zij het in de kerstnacht zo zuiver konden zingen als het engelen betaamt. Maar dit jaar hief de engel Muzael het dirigentenstokje en zei: "Wat heeft het voor zin om te zingen van vrede op aarde. Bijna tweeduizend jaar hebben wij dit met kerstmis gezongen en de vrede is nooit gekomen. Vanuit de hemel zien we hoe overal op aarde de oorlogen woeden en waar geen oorlog is hebben de mensen geen vrede in hun harten. Ik stel een algemen staking voor". Het werd onrustig in de hemelzaal. Vleugelgeritsel en stemmen- geruis vermengden zich met elkaar. De engelen die al jaren ge zongen hadden stemden in met het stakingsvoorstel maar de engelen die nog niet zo lang in de hemel woonden werden be droefd. Hoe graag hadden zij in de kerstnacht door het lucht ruim gezweefd om met elkaar het hemelse lied te zingen. Een kleine engel waagde het de vinger op te steken: "We zingen toch voor de mensen van goede wil?". Er onstond weer onrust. Muzael zag het even aan en riep: "Stilte! Ik zal vijf engelen aan wijzen die elk naar een werelddeel moeten gaan om te onderzoe ken of er mensen van goede wil te vinden zijn". Er werden vijf wijze engelen aangewezen die de volgende instruc tie meekregen: "Zoek het in het groot en in het klein. Na vie rentwintig uur verwacht ik jullie hier weer. Mocht er in één van de delen van de wereld geen mensen van goede wil te vinden zijn dan zal de staking gehandhaafd blijven". De eerste engel vloog naar Europa. Ze vloog over steden en het platteland. De winkelstraten waren verlicht en overal stonden bomen met lichtjes. De engel dacht: Het ziet er hier zo mooi uit, hier moeten wel mensen van goede wil te vinden zijn. Ze fluister de de mensen in het oor: "Bent u van goede wil?" Maar de men sen waren druk met inkopen doen en ze hoorden de engel niet. Bedroefd vloog de engel verder en verder. Ze daalde weer neer boven een grote verlichte hal. Binnen waren er veel mensen druk in de weer met het inpakken van grote kartonnen dozen. Eerst begreep de engel niet waarvoor al die dozen bestemd wa ren. Maar toen ze langer naar de mensen luisterde, begreep ze dat er hulpgoederen werden ingepakt voor oorlogsslachtoffers. Vrachtwagens werden ingepakt en de chauffeurs werd een "goe de reis" toegeroepen. De engel dacht verheugd: Dit zijn mensen van goede wil". Ze vloog verder over de landen en zag hoe er met stenen werd gegooid naar medemensen en ze hoorde roe pen: "Ga naar je eigen land". De engel vloog geschrokken ver der en zag toen verwoeste dorpen en steden en hoorde schieten, het gejammer van mensen en kindergeschrei. Bedroefd sloeg de engel de vleugels voor de ogen. Maar verderop zag de engel een lang convooi van vrachtwagens dwars door de beschietingen gaan. Dat zijn mensen die met gevaar voor eigen leven hulp ver lenen. Er zijn nog meer mensen die goed willen zijn, dacht de engel. De engel zag dat de tijd die ze gekïegen had voorbij was en vloog met haar kostbare schat naar boven met het verhaal van de mensen van goede wil. De tweede engel vloog naar Azië. Ze zag grote rivieren, vele ei landen en huizen op palen. Ze vloog ook over de grote steden en zag hoe mensen in paleizen en grote huizen woonden. Rondom de steden waren de sloppenwijken. Huizen van karton, golfplaat en jute en daartussen speelden de kinderen in vodden gekleed. De engel dacht: Ik ga naar de rijken en de mensen die genoeg kunnen missen en vraag of ze van goede wil zijn. Maar de rijken luisterden niet. Ze hadden het druk met de voor bereiding van hun kerstparties en feesten. De engel werd treurig. Waar moest ze mensen van goede wil vinden? De tijd van zoe ken was bijna om. Ze vloog weer verder en zag toen in de slop penwijken van een andere stad vrouwen in witte kleren en een witte doek met een blauwe rand om hun hoofd. Er waren er ve len. Ze verzorgden oude mensen en brachten hen eten. Ze verza- melden de wezen om zich heen en gaven hun een tehuis. Ze hielden de hand vast van de allerarmsten en troostten hen die alleen moesten sterven. De engel wist het nu. Ze had de mensen van goede wil gevonden waarvoor ze zouden kunnen zingen en ze vloog blij terug naar de hemel. De derde engel ging naar Amerika. Ze was vol goede moed want ze wist: hier wonen heel veel mensen. Er moeten er beslist veel van goede wil zijn. Ze vloog over steden en dorpen. Overal brandden de kerstlichten en klonk muziek. De engel luisterde naar de muziek. Ze hoorde "Jinglle bells" en "Dreaming of a White Christmas" en dacht aan haar eigen hemelkoor. Ze zag ook vele kerstmannen en mensen die daar omheen dromden. De warenhuizen waren vol met mensen: "Bent u van goede wil?". Maar de mensen luisterden niet. Teleurgesteld vloog de engel verder. Ze zag drugsverslaagden die in de kou op straat zwierven en ze zag ook de handelaren die daaraan verdienden. De engel werd heel bedroefd en voog naar het zuiden. Ze kwam bij een grote stad en zag daar vele kinderen. De kinderen sliepen onder bruggen of ergens in een hoek op straat. De meesten had den geen deken. Ze zag ook kinderen in de straten bedelen en stelen om wat eten te kopen. De kinderen werden als honden verjaagd. De engel dacht: mijn tijd is bijna om en ik heb in dit continent nog niemand van goede wil gevonden. Misschien zijn er wel mensen van goede wil maar ze hebben het te druk met zichzelf. En toen zag de engel het. Jonge mensen die de met dakloze kinderen spraken, hen bemoedigden, eten brachten. Ver derop was een tehuis waar al veel kinderen woonden. Ze werden gekleed, gingen naar school en leerden een vak. De engel bleef lang in dat tehuis en dacht verheugd: Al deze mensen die hun tijd gebruiken om voor deze arme dakloze kinderen te zorgen zijn van goede wil. Ze vloog terug naar de hemel om haar bood schap te brengen. De vierde engel ging naar Afrika. Ze vloog over eindeloze woestijnen, huttendorpen en ook over steden. Ze zag dat de meeste van deze mensen arm waren en velen leden aan voedsel gebrek. Er waren mensen die voorttrokken met wat vee, anderen die het land bewerkten en ze zag vele, vele kinderen. De engel vroeg aan deze mensen: Bent u van goede wil? Maar de mensen waren te moe, hadden te veel zorgen, verdriet en honger. Ze hoorden de engel niet. De engel zag ook stam men, die met elkaar in oorlog waren. Ze vochten met geweren en messen. De engel vloog verder omdat ze wist dat ze hier de goede wil niet moest zoeken. Onder de mensen waren ook vele zieken, blinden, kreupelen en kinderen die niet konden lopen en door het stof moesten kruipen. Voor een gebouw zag de engel een lange stoet mensen geduldig staan wachten. De engel ging het gebouw binnen. Er waren chirurgen en dokters en verpleeg kundigen. De kreupelen waren geopereerd en verderop in een ge bouw werden krukken gemaakt. De engel verheugde zich en dacht: al die dokters, chirurgen en verpleegkundigen zijn van goede wil want ze werken voor de armen die de behandelingen niet kunnen betalen. De engel vloog verder en zag nog veel meer klinieken en ziekenhuizen. Ze zag dat blinden werden behandeld zodat zij het zonlicht en de bomen en hun medemensen weer kunnen zien. De engel vloog naar de hemel terug om alles wat zij gezien had te vertellen. De vijfde engel vloog naar Australië. Ze zag daar een groot uit gestrekt land en vele grote en kleine eilanden. Het was daar zo mer gedurende de kersttijd. De engel zag dat er naast de oorspronkelijke bewoners mensen uit alle delen van de wereld leefden. De mensen werkten lang en hard om hun huizen, eten en kleding te kunnen betalen. Er waren grote huizen en kleine huizen, schapenfarms en aan de kust grote steden. De engel daalde neer en vroeg aan de mensen die ze ontmoette: "Bent u van goede wil?" De mensen hoorden de vraag wel maar de men sen hadden geen tijd om deze te overdenken of te beantwoorden. De engel waagde zich zelfs in de café's om haar vraag te stellen. Maar daar klonk de muziek te hard en de mensen dronken te veel. De engel had alle moed verloren want ze had al zo vaak haar vraag gesteld en haar tijd was bijna om. Ze keek omhoog en was van plan om naar de hemel terug te keren toen ze een klein vliegtuig zag. De engel vloog het toestel achterna. Na een tijdje landde het bij een loods. In de loods zaten mensen achter een radio-ontvanger en luisterden naar berichten. De engel luisterde mee en hoorde toen dat al deze berichten vragen om hulp en vaak ook noodkreten waren uit het grote uitgestrekte land. De engel ging weer naar buiten en zag meerdere vliegtuig jes opstijgen en dalen. Ze zag een polikliniek, een ziekenhuis en mensen die op brancards uit de vliegtuigen gedragen werden. Ze zag een piloot die, nadat hij een zieke had afgeleverd onmiddel lijk weer opsteeg en de engel dacht: Dit land is zo uitgestrekt en op vele plaatsen verlaten dat ik lang heb moeten zoeken. Maar al deze mensen werken dag en nacht en niet voor zichzelf maar voor hun medemens in nood. Ik ga in de hemel vertellen dat ik mensen van goede wil gevonden heb. Na vierentwintig uur waren alle engelen weer bijeen in de voor zalen van de hemel. Stuk voor stuk brachten de vijf engelen hun verslag uit aan de engel Muzael en zeiden: "We hebben mensen van goede wil gevonden". Muzael richtte zich op en riep met schallende stem: "De vijf engelen hebben hun werk goed ver richt. De staking is ingetrokken. We gaan repeteren". En in de kerstnacht klonk het "Gloira in Excelsis Deo. Vrede op aarde aan de mensen van goede wil" door het luchtruim en de stemmen van de engelen vermengden zich met de mensenkoren. In alle stemmen klonk hoop op vrede voor de mensen op aarde. R. Clazing Biljartkeu's, snookerkeu's reparatie Ook voor privé biljartles r*r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 30