Informatierubriek van de gemeente Heiloo Nota inzake herbestemmingen: een inventarisatie Overeenkomst Heiloo Swietochlowice een feit (c N T GV| HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur BELBUS HEILOO: 331 344 Sneeuw- en gladheidsbestrijdingsplan Het milieubeleidsplan van de gemeente Heiloo Nieuwe bouwplannen Wet milieubeheer Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Openingstijden gemeentehuis Oudjaar-Nieuwjaar Vuurwerk PAGINA 4 UITKIJKPOST 22 DECEMBER 1993 De gemeente Heiloo heeft in de Nota inzake Herbestemmingen op een rijtje gezet welke plekken in het dorp een andere bestemming kunnen krijgen. De noodzaak om een nota op te stellen vloei de voort uit het feit dat op enkele plaatsen in de gemeente de huidige bestemming niet kan worden gehandhaafd. Er zijn bijvoorbeeld en kele schoolgebouwen die niet langer als school in gebruik kunnen blijven. Een ander voorbeeld is het sportcomplex Egelshoek dat op termijn vrij zal komen. De gemeenteraad wilde graag een totaalover zicht hebben over deze lokaties. Bij het ma ken van woningbouwplannen is het immers van belang te weten welke plekken beschik baar zijn en hoe daarin een volgorde van be bouwing kan worden aangebracht. De rjota bevat een opsomming van plekken die in de toekomst voor een andere invulling in aanmerking komen. Voor het daadwerkelijk invullen zijn in de nota een vijftal uitgangspun ten vastgelegd, namelijk: 1herbestemming dient in beginsel te worden beperkt tot die plekken waar de oorspron kelijke bestemming is weggevallen of weg zal vallen; 2. het ruime, groene karakter van Heiloo moet worden gehandhaafd; 3. de invulling moet passen binnen de De uitgangspunten voor de opzet van het sneeuw- en gladheidsbestrijdingsplan zijn de volgende: 1. Dagelijks worden op de doorgaande ver bindingswegen, busroutes en wijkont- sluitende wegen alsmede de belangrijke (brom-) fietsroutes de gevolgen van glad heid en sneeuw bestreden tussen 05.00 en 24.00 uur. Na afwerking van dit program ma is de afstand vanaf nagenoeg elke wo ning naar een redelijk tot goed berijdbare weg maximaal 300 m. 2. Op zaterdag, zondag en andere vrije da gen wordt bovendien op een aantal secun daire routes tussen 07.00 en 18.00 uur de gevolgen^ van gladheid en sneeuw bestreden. Dit programma wordt zo nodig aangevuld met activiteiten bij de winkel concentraties. Verdere activiteiten zoals hieronder aange geven vinden alleen plaats op werkdagen gedurende de normale werktijden van de buitendienst. Deze activiteiten zijn: 3. Gladheids- en sneeuwbestrijding in buurt straten, nabij winkelcentra, openbare ge bouwen, bejaardencomplexen en een deel van het fietspadennet. 4. Op de overige fietspaden en in specifie ke woonstraten wordt de sneeuw en glad- heidsbestrijding slechts incidenteel uitge voerd als daar bijzondere aanleiding toe bestaat. 5. In uitzonderlijke omstandigheden kan het noodzakelijk zijn aanvullende maatregelen te treffen. Daarbij moet worden opgemerkt Öat de om vang van de te treffen maatregelen afhanke lijk is van de weersomstandigheden en het beschikbare materieel en mankracht. De hier boven onder punt 1 t/m 4 genoemde maatre gelen worden onder voorbehoud van de bij deze punten genoemde criteria in de aange geven volgorde afgewerkt. Bij de daadwerke lijke uitvoering zal steeds gelden dat de bestrijding van gladheid en sneeuw op de rou tes genoemde onder punt 1 eerste prioriteit behoudt. Verder zal hierbij ook de afweging gelden dat de strooimiddelen in het algemeen een negatieve invloed hebben op onder ande re het milieu en de groenvoorzieningen. Hier bij geldt het uitgangspunt om niet onder alle omstandigheden op de minder belangrijke wegen binnen korte tijd de gladheid en/of sneeuw te bestrijden. Voorbeeld hiervan is dat de Zanderslootweg niet wordt gestrooid. In plaats van deze weg kan men de Westerweg of de Kennemer- straatweg nemen waar wel wordt gestrooid. Voor verdere informatie kunt u contact opne men met de coördinator Gladheidsbestrijding, K. de Waart, telefoon nummer 072 - 336880. bestaande omgeving; 4. de invulling moet een bijdrage leveren aan de realisering van de doelstellingen van het volkshuisvestingsplan; 5. de invulling moet tot een zekere opwaarde ring van de omgeving leiden. In de nota zijn de volgende plekken op genomen: - de lokaties van de voormalige Agnesschool en Maria Lidwinaschool aan de Pastoor van Muijenweg; beide gebouwen hebben hun functie verloren; - de omgeving van Verzorgingstehuis De Loet; vervanging en uitbreiding van voor zieningen is noodzakelijk; - 't Trefpunt aan de Westerweg; het gebouw voldoet niet aan de hedendaagse eisen; - Centrumgebied; bij de herstructurering van de Raadhuisweg-zuid kan de woonfunctie worden versterkt; - Rehobothschool aan de Holleweg; het ge bouw komt op termijn leeg; - het terrein op de hoek Hoghe Weijdt/Dok- terslaan; het bestemmingsplan 'Oost' geeft aan dit terrein de bestemming 'openbare of bijzondere gebouwen'. In de voorbereiding van het bestemmingsplan Oost wordt hier gedacht aan de bestemming woondoe- leinden. - het terreintje op de hoek Burenweg/Nico- laas Beetsweg; deze plek was voorheen Een delegatie van beide gemeentebesturen, Stichting Stedenband en het Gezelschap Vrienden van Heiloo heeft zaterdag 18 de cember in Polen de Overeenkomst, Heiloo - Swietochlowice ondertekend. De overeenkomst houdt onder meer het vol gende in: - regematige uitwisseling op het gebied van kuituur en sport, en individuele uitwisseling van kinderen en jongeren tijdens va kanties; - uitwisseling tussen verschillende maat schappelijke groeperingen in beide ge meenten en hun inwoners; - bevordering van economische initiatieven 'Een beter milieu begint bij jezelf!'. Zo luidt de boodschap van de landelijke overheid via de televisie. Ook de gemeente Heiloo heeft een plan ge maakt om de milieuproblemen in onze eigen gemeente aan te pakken. De inwoners wor den immers geconfronteerd met een groeien de afvalstroom, geluidsoverlast door verkeer en vervoer, een belasting van het leefmilieu door bedrijven en een toenemende druk op het in onze gemeente ruimschoots aanwezige natuurschoon. Waarom een milieubeleidsplan? De landelijke overheid heeft een Nationaal Mi lieubeleidsplan gelanceerd, waarin aan ge meenten bepaalde eisen worden gesteld. Elke gemeente heeft haar eigen verantwoor delijkheid om die landelijke eisen in te vullen. In het milieubeleidsplan kunt u lezen hoe de gemeente Heiloo die verantwoordelijkheid voor het milieu praktisch gestalte geeft. Kor tom: We vertellen niet alleen wat de gemeente Heiloo wil, maar ook hoe we de zorg van het milieu samen kunnen oppakken. Zorgen voor nu en morgen. Met het Nationaal Milieubeleidsplan wil de landelijke overheid in de koménde jaren een aantal doelen bereiken. Centraal daarin staat de zorg voor een duurzame ontwikkeling van onze welvaart'. Wat betekent dat? Natuurlijke grondstoffen kunnen opraken. De verwerking van die grondstoffen tot produkten die wij dagelijks gebruiken, kost energie en le vert een enorme hoeveelheid afval op. Op zijn minst zullen we er voor moeten zorgen dat toekomstige generaties niet alleen onze welvaart ervaren, maar ook dat zij van die er fenis kunnen genieten in een leefbare om geving. De vervuiler betaalt. Het milieubeleid is enerzijds gericht op de bebouwd en ligt al enige tijd braak; - sportcomplex Egelshoek; komt in verband met herschikking buitensport accommoda ties vrij en is in de Structuurvisie opgeno men als woningbouw lokatie. - het pand aan de Bergeonstraat waar nu nog Dojo 't Loo is gevestigd; dit gebouw komt waarschijnlijk begin 1995 leeg; - het oude postkantoor aan de Heerenweg; een andere bestemming of gebruik van dit pand is gewenst. Twee dingen zijn op dit moment van belang. In de eerste plaats is nu een totaaloverzicht beschikbaar, zodat iedereen weet op welke plekken een andere invulling aan de orde zal komen. In de tweede plaats zijn duidelijke uitgangs punten voor de invulling geformuleerd. Het maken van echte plannen is nu nog niet aan de orde. Per lokatie zal afzonderlijke besluitvorming moeten plaatsvinden. Ook zal voor iedere plek mogelijkheid tot inspraak worden geboden. Dinsdag 14 december is de Nota inzake Her bestemmingen besproken in de raadscom missie ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Een meerderheid van de commissie heeft po sitief geadviseerd. door het steunen van wederzijdse samen werking op economisch gebied via reeds aanwezige organen en het plaatselijk be drijfsleven; ondersteuning op het gebied van bestuur lijke organisatie, sport en kuituur, milieu, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, maatschappelijk hulpbetoon, ouderenzorg, jeugd-en jongerenwerk en politie, voorna melijk door het uitwisselen van kennis en ervaring op deze terreinen. Uitwisselen van deskundigen, het gelegenheid geven tot stages en het uit wisselen van dokumenten en literatuur. Voor bovenstaande zal een meerjarensamen- werkingsprogramma worden opgesteld. aanpak van de veroorzaker, 'de bron' van mi lieuproblemen, anderzijds op de effecten van milieuproblemen. Waar mogelijk zullen we echter voorrang geven aan brongerichte maatregelen. Dit past binnen het streven naar preventie van vervuiling. Voorkomen is im mers nog altijd beter dan genezen. Als de gemeente een verontreiniging moet opruimen, staat het principe 'de vervuiler be taalt' voorop. Daarmee willen wij voorkomen dat de kosten van een milieuprobleem worden afgewenteld op de overheid en daarmee op de inwoners. Samenwerking Voor het bereiken van een duurzaam milieu beleid zal de gemeente niet alleen intern nastreven naar een goede samenwerking tus sen alle organisatie-onderdelen, maar ook op andere beleidsterreinen 'milieu' mee laten wegen. Te denken valt aan afstemming met verkeer en vervoer, ruimtelijke ordening, en bouwen en wonen. Het milieubeleidsplan is niet vrijblijvend van aard. Het geeft aan hoe de gemeente Heiloo de komende jaren zal werken aan het behoud en de verbetering van ons milieu. Wij kunnen niet alles in een keer realiseren. Daarom is er een werkprogramma voor de komende vier jaar opgesteld. Jaarlijks zal aan de gemeenteraad worden ge rapporteerd welke aktiviteiten zijn uitgevoerd en wat de effecten daarvan zijn op het milieu. Zonodig zal de gemeente dit plan en de milieu-aktiviteiten aanpassen. U heeft al in belangrijke mate medewerking hebt verleend aan de verbetering van ons mi lieu, bijvoorbeeld ten aanzfen van het ge scheiden inzamelen van afvalstoffen. We gaan er vanuit dat we ook met de realisering van de doelstellingen uit het milieubeleidsplan op u kunnen rekenen. In 1994 zullen we iedere maand een artikel brengen over zaken die genoemd staan in het Milieubeleidsplan en die op dat moment aktu- eel zijn en/of worden uitgevoerd. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Oosterzijweg 26 - bouw van een woonhuis. Laan van Frans 15 - vergroten woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 23 december 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op an dere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren in dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij d.d. 14 december 1993 op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt; V.O.F. OOSTERMEIJER, Westerweg 133, 1852 AC HEILOO, voor het oprichten en in werking hebben van een opslagruimte voor de bakkerijgrondstoffenhandel, op het per ceel Westerweg 133 te HEILOO. De beschikking is ten opzichte van het ter in zage gelegde ontwerp, gewijzigd. Beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij voor deze da tum (25 januari 1994) beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en na dat de eventueel benodigde bouwvergunning krachtens de Woningwet is verleend. Beroepstermijn: Eén maand na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling geschillen van bestuur van Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen f. 170,--. Het ver zoek tot schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen f. 85,--. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen is de afdeling voor de ge schillen van bestuur belast met de beslissing van deze aan de beslissing van de Kroon on derworpen geschillen. Beroep op de Kroon tegen een beschikking staan open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de ontwerp-beschik- king bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wij zigingen, die bij het geven van de beschik king t.o.v. de ontwerp-beschikking zijn aangebracht. e. belanghebbenden, die aantonen redelijker wijs niet in staat te zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te bren gen. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij binnen die ter mijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Hei loo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 23 december 1993 t/m 24 januari 1994 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Ken nemerstraat weg 356, alhier, op vrijdagavonden 24 decem ber 1993 t/m 21 januari 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Zuid-Oost II, De Dreef - Bouwfonds Woning bouw B.V. - 21 woningen met garages. Zuid-Oost II, Ronde Laan - Bouwfonds Wo ningbouw B.V. - 18 woningen. Zuid-Oost II, Ronde Laan - Bouwfonds Wo ningbouw B.V. - 12 woningen. Westerweg 19a, F.W. Blanken - verbouw en uitbreiding woonhuis. Zeeweg 19, N.A. Bakkum - plaatsen dakkapel. Heerenweg 79, J.J. de Graaf - plaatsen dakkapel. Baetenburg 95, G.J.N.A. Tervoort - plaatsen dakkapel. Kennemerstraatweg 259a, fam. Sta - plaatsen dakkapel. De Laghe Weijdt 16, J. Kulk - bouwen da- kopbouw. De Laghe Weijdt 14, De. Moot - bouwen da- kopbouw. De Hoefsmid 7, H. Morsch B.V. - oprichten be drijfspand. De Wagemaker 18, Firma Alldek - oprichten kantoor en werkplaats. Obriglaan 47, C. Butter - plaatsen tuinhuisje. Het Zandstuk 13, A.J. Bakker - uitbreiden wo ning met voorportaal. Dokterslaan 3, G.J.H. Bijkerk - oprichten garage. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raad huisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt be richt van de afdeling VROM,. wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn bétaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de num mers 313 217 of 313 216. Op vrijdag 31 december 1993, Oudejaarsdag, is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Op maandag 3 januari 1994 is het gemeente huis voor het publiek vanaf 10.00 uur geopend in verband met de nieuw jaarsbijeenkomst voor het gemeenteper- soneel. Op 3 januari 1994 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuw-jaarsreceptie. Dit jaar is de bijeenkomst op het gemeente huis (ingang Raadhuisplein) van 19.30 - 21.00 uur. U bent hierbij van harte welkom. - Verkoop van vuurwerk In het Vuurwerkbesluit, april 1993, staat dat er met ingang van de jaarwisseling 1993/1994 een verkoopperiode voor vuurwerk is van drie dagen voor de jaarwisseling. Dit betekent dat dit jaar de verkoop van vuur werk toegestaan is op 29, 30 en 31 december. - Het afsteken van vuurwerk Vuurwerk mag afgestoken worden alleen van af 31 december 22.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. - Overlast van vuurwerk Natuurlijk is vuurwerk afsteken een aardige traditie. Minder aardig wordt het als vuurwerk overlast geeft. Denk hierbij aan het schrikef- fect bij ouderen, kinderen en huisdieren. Ook de rommel die er van komt en die we op nieuwjaarsochtend zien liggen geeft overlast. Opruimen is niet alleen netjes maar voorkomt ook ongelukken. - Het gevaar van vuurwerk De rommel op de ochtend van 1 januari is ver velend en ook gevaarlijk. Half afgeschoten rotjes en pijlen zijn voor iedereen die ze nog wil laten knallen levensgevaarlijk. Voor zowel voor als na Oud en Nieuw geldt: Je bent een rund als je met vuurwerk stunt!!!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4